Angelika

Stáhnout Angelika
Shlédnout Angelika

Angelika (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Angelika (2013):

Sedmnáctiletá Angelika je proti své vůli provdána za bohatého toulouského hraběte Joffreye de Peyrac, který je nejen o dvanáct let starší než ona, ale má také pověst čaroděje. Svým šarmem a inteligencí si brzy získá Angeličino srdce a zdá se, že jejich šťastný život nemůže nic ohrozit. Jednoho dne je ale Peyrac uvržen do Bastily a upálen na hranici za údajné čarodějnictví. Angelika se uchýlí s dětmi na Dvůr zázraků a s pomocí banditů plánuje pomstu všem, kteří změnili její pohádku ve zlý sen.(Bioscop)

Neuvěřitelný osud Angeliky, mladé ženy stejně tak krásné jako nezkrotné, jíž láska k Joffreymu de Peyrakovi dodala sílu bojovat s nespravedlností a tyranií století zmítaného mocenskými boji, nerovností a útlakem.(Festival francouzského filmu)

V klášterní škole vzdělaná Angelika, mladá a krásná provinční šlechtična je "prodána" svým chudým otcem, jako manželka hraběti de Peyrac. Právě tak, jak velmi je Peyrac bohatý a vážený v celém kraji Toulouse, je i odporný a kulhavý a Angelika je půvabná. Přes obtížné počátky jejich vztahu Joffrey de Peyrac svou inteligencí, humorem a silou charakteru zvítězí a získá  Angeličino srdce. Jejich společný život by mohl být pohádkou, kdyby nebylo Angeličina tajemství, které ji bude stát vše. Jako mladičká dívka náhodně vyslechla rozhovor skupiny šlechticů diskutujících o spiknutí proti králi. Později, když si spiklenci uvědomí, že byla Angelika svědkem jejich vražedných plánů, rozhodnou se jí navždy zbavit. Angelika je však chráněna láskou, mocí a bohatstvím hraběte de Peyrac. Zmocnit se jí znamená nejprve odstranit z cesty jejího muže. Peyrac je mučen, odsouzen a upálen v Place de Gresves.Po smrti Peyraca, zbavená titulů i majetku, zapuzena nejbližšími a ještě pronásledována muži, kteří se jí chtějí zbavit, Angelika touží po ukončení vlastního života. Ale nezbytnost zajistit své dvě děti ji drží při životě. Pro ně bude žít. A pro ně bude hledat sílu k boji, aby pomstila Peyraca. Bez ohledu na cenu své pomsty a jen proto, aby zůstala věrná lásce, kterou sdíleli. Angelika bude znovu psát příběh svého života od okamžiku, kdy byla mladou a nevinnou šlechtickou dívkou rozdrcenou okolnostmi, až do doby, kdy se stala ženou, která se odmítá odevzdat nespravedlnosti a vůli těch, kteří učinili noční můru z jejich pohádky . Její zbraň: ONA sama. Její armáda: žebráci, zloději a prostitutky, kteří nalezli útočiště ve Dvoře zázraků - spodina společnosti, se kterými bude sdílet jejich osud, kteří ji přijmou mezi sebe a jednoho dne ji nazvou svojí Markýzou. Její jediný protivník: král Francie Ludvík XIV. Její cíl: najít cestu ze Dvora zázraků  až na královský dvůr do Versailles, aby se stala favoritkou krále a uhasila tam svou žízeň po pomstě.(Robert-hossein.webnode.cz)

Informace o filmu Angelika

Režie:

Ariel Zeitoun

Předloha:

Anne Golon (kniha), Serge Golon (kniha)

Scénář:

Ariel Zeitoun, Philippe Blasband

Kamera:

Peter Zeitlinger

Hudba:

Nathaniel Méchaly

Hrají:

Nora Arnezeder, Gérard Lanvin, Simon Abkarian, Tomer Sisley, Olivier Gourmet, Mathieu Kassovitz, David Kross, Miguel Herz-Kestranek, Julian Weigend, Fabrice Rodriguez, Salomé Degeer, Karine Valmer, Florence Coste, Jean-Louis Sbille, Bruno Joris, Petr Mareček, Petr Kantor, Adriana Bajtková, Jaromír Emett, Zuzana Hrubčová, Josef Kuhn, Jiří Pomeje, Patrick Descamps, John Dobrynine, Michel Carliez, Bruno Georis

Střih:

Philippe Bourgueil

Zvuk:

Thomas Berliner

Scénografie:

Patrick Durand

Kostýmy:

Edith Vesperini, Stéphane Rollot

(další profese)

Angelika (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Angelika na ČSFD

44%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/336572-angelika/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *