Antikrist (festivalový název)

Stáhnout Antikrist (festivalový název)
Shlédnout Antikrist (festivalový název)

Antikrist
(festivalový název) (1974) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Antikrist
(festivalový název) (1974):

Nemá cenu nic zastírat – italský horor Antikrist z roku 1974 je nestoudná vykrádačka o rok starší klasiky Vymítač ďábla. Zároveň se ale spousta hororových fanoušků (nás nevyjímaje) shodne na tom, že to je dost dobrá vykrádačka. Režisér Alberto De Martino vyměnil malou Regan za dospělou Ippolitu, která je upoutaná na vozík a má příjemně rozjeté oidipovské komplexy. A protože Bůh jí ani s jedním z těchto problémů moc nepomáhá, obrátí se o pomoc ke konkurenci. Počáteční euforie z vyléčeného ochrnutí a sexuálních radovánek ale plynule přejde v chronický případ satanské posedlosti s klasickými příznaky jako pořvávání obscenit při nevhodných příležitostech, hovoření mrtvými jazyky, levitace, zvracení zeleného slizu nebo dosti bizarní schopnost nechat zmizet vlastní ruku a pak s ní na dálku někoho uškrtit. Není divu, že na tyhle pekelné rejdy musí zneklidněná rodina zavolat exorcistu.(Festival otrlého diváka)

Ippolita (Carla Gravina) je ochrnutá mladá žena s těžkými psychickými problémy, které pramení ze smrti její matky. Její krize ve víře a sezení u psychologa ji dovedou k tomu, aby si vzpomněla na svůj minulý život. Tento život prožila jako čarodějnice během inkvizice. Nakonec se Ippolita stává posedlou a svádí místní muže, aby je mohla zabít. Exorcismus se zdá být jedinou volbou, která dokáže zastavit toto šílenství.(Chatterer)

Informace o filmu Antikrist
(festivalový název)

Režie:

Alberto De Martino

Scénář:

Gianfranco Clerici

Kamera:

Joe D'Amato

Hudba:

Ennio Morricone, Bruno Nicolai

Hrají:

Carla Gravina, Mel Ferrer, Arthur Kennedy, George Coulouris, Alida Valli, Umberto Orsini, Anita Strindberg, Remo Girone, Ernesto Colli, Lea Lander, Mario Scaccia, Luciano Foti, Luigi Antonio Guerra, Vittorio Fanfoni, Dolores Calò, Alba Maiolini, Giuseppe Marrocco

Producenti:

Edmondo Amati

Střih:

Vincenzo Tomassi

Zvuk:

Roberto Petrozzi

(další profese)

Antikrist
(festivalový název) (1974) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Antikrist
(festivalový název) na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/48740-antikrist/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *