Den, kdy nevyšlo slunce (TV film)

Stáhnout Den, kdy nevyšlo slunce (TV film)
Shlédnout Den, kdy nevyšlo slunce (TV film)

Den, kdy nevyšlo slunce (TV film) (2001) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Den, kdy nevyšlo slunce (TV film) (2001):

Na začátku filmu je nalezena mrtvola majitele autoopravny Martina Horáka (David Prachař). Zdánlivě jasný případ nehody se však nezdá detektivovi Pavlu Vondrovi (Vladimír Dlouhý). Poté začne retrospektivní detektivní příběh, na jehož začátku je nalezena mrtvola Jany Jarolímové, která podle všeho spáchala sebevraždu. Tomu ale odmítá uvěřit její sestra překladatelka Eva (Petra Jungmanová), která se rozhodne na vlastní pěst zjistit, co se vlastně stalo...(Sarkastic)

Starší manželé jdou ráno kolem domu podnikatele Martina Horáka. Ke svému důchodu si přivydělávají tím, že u pana Horáka uklízejí. Je jim nápadné, že venku nepobíhá jeho pes. Paní to nedá a jde se podívat, co je toho příčinou. Nachází pana Horáka mrtvého ve vaně. Vzhledem k tomu, že ve vaně je elektrický holící strojek a zrcátko, policie odhaduje, že příčinou smrti je úraz elektrickým proudem. Tuto domněnku potvrzuje lékařská zpráva. Policie případ uzavírá jako nešťastnou náhodu. Tento závěr podporuje i skutečnost, že v krvi zemřelého je alkohol. Na první pohled jasný případ se však začne, díky osudu psa pana Horáka, nečekaně zamotávat.(Siegmund)

Televizní film, který chce navázat na tradici kvalitních českých detektivek. Zda bylo toto úsilí korunováno úspěchem, to ať posoudí divák sám. V každém případě se jedná o nevšední dílko. Základem je vražda a sebevražda dvou lidí, přičemž karty příběhu jsou odkrývány retrospektivně - to zvyšuje napětí. Ve vaně bytu je identifikované tělo mladého muže, nejevícího známky života. Poté je nalezena mrtvá dívka, která se zabila dobrovolným pádem ze střechy domu. Dva různé případy mají stejné kořeny a je na mladém detektivovi, aby je odhalil. Svá vyšetřování začíná u sestry mrtvé dívky. Její chování je sice poněkud zvláštní, to však nezabrání tomu, aby mezi těmito opuštěnými lidmi nezažehla jiskra vášně. Vztah však nemá ani šanci se zrodit, protože detektiv kousek po kousku odhaluje další souvislosti a nakonec se dostává zdárně ke konci. Zůstává však otázkou, zda si takový konec přál...(Véronique)

Informace o filmu Den, kdy nevyšlo slunce (TV film)

Režie:

Jitka Němcová

Scénář:

Jitka Musilová

Kamera:

Juraj Šajmovič

Hudba:

Laco Deczi

Hrají:

Petra Jungmanová, Vladimír Dlouhý, David Prachař, Ondřej Sokol, Ilona Svobodová, Milena Dvorská, Jana Andresíková, Otakar Brousek st., Viktor Limr, Oldřich Vlček, Ludmila Zábršová-Molínová, Zuzana Dřízhalová, Alena Procházková, Zbyněk Fric, Karel Bělohradský, Jiří Dvořák, Martin Kolár, Karel Hovorka ml., Lenka Šindelářová

Střih:

Boris Machytka

Scénografie:

Jiří Sternwald

Kostýmy:

Kristýna Píchová, Anna Píchová

(další profese)

Den, kdy nevyšlo slunce (TV film) (2001) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Den, kdy nevyšlo slunce (TV film) na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/43942-den-kdy-nevyslo-slunce/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *