Horko jako v červnu (festivalový název)

Stáhnout Horko jako v červnu (festivalový název)
Shlédnout Horko jako v červnu (festivalový název)

Horko jako v červnu
(festivalový název) (1964) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Horko jako v červnu
(festivalový název) (1964):

V 60. letech se zrodila jedna z nejoblíbenějších sérií filmového plátna, jejímž hrdinou je nezničitelný britský agent James Bond. V Bondově vlasti vznikla i jedna z prvních parodií na dobrodružství agenta 007, příběh nezaměstnaného spisovatele, který je pověřen špionážním posláním v Praze. Jako pracovník britské sklářské společnosti má Nicholas v českých sklárnách kontaktovat spojku pomocí nevinného titulního hesla a dopravit do Londýna jakési materiály. Kromě údajné znalosti češtiny (která ve filmu prakticky nezazní) nemá pro svůj úkol ani ty nejmenší předpoklady. V Praze je mu přidělena sličná šoférka Vlasta, která je samozřejmě špionkou. Nicholasovi se podaří navázat kontakt na nejméně pravděpodobném místě skláren a v druhé polovině filmu nedělá nic jiného, než že utíká před komunistickými agenty a snaží se dostat na britskou ambasádu. Vydatně mu v tom pomáhá Vlasta, nejspíš proto, aby dokázala svou nezávislost na tatínkovi, šéfovi tajné policie.(Letní filmová škola)

Nicholas Whistler (Dirk Bogarde) je spisovatelem na volné noze. Tedy přesněji řečeno, je nezaměstnaný a má tak dost času mrhat svůj tvůrčí talent a mastit karty s kamarády. Aby měl nárok na podporu, musí se pravidelně hlásit na úřadu práce. Nepříjemné, ale žádná práce tu pro něj stejně není a tak není důvod se znepokojovat. Ale dnes mu nabídli místo v nějaké výrobně skla. K čertu! Ředitel Cunliffe (Robert Morley) už na něj čeká. Plat 2 000 liber ročně plus uhrazení výdajů, to prostě nejde nepřijmout. Nicholasovým prvním úkolem je tlumočení při exkurzi do spřátelené továrny. Destinace: Zápotockého sklárny s.p., Československo, Východní blok. Spisovatel netuší, že byl vybrán nástupcem za jiného muže, za agenta 007.(dopitak)

Informace o filmu Horko jako v červnu
(festivalový název)

Režie:

Ralph Thomas

Scénář:

Lukas Heller

Kamera:

Ernest Steward

Hudba:

Angelo Francesco Lavagnino

Hrají:

Dirk Bogarde, Sylva Koscina, Robert Morley, Leo McKern, Roger Delgado, Derek Fowlds, Jiří Pravda, John Le Mesurier, Frank Finlay, Harriet Medin, John Standing, Richard Pasco, Richard Vernon, Alan Tilvern, Robert Rietty, Eric Pohlmann, Brook Williams, Norman Bird

Producenti:

Betty E. Box

Střih:

Alfred Roome

(další profese)

Horko jako v červnu
(festivalový název) (1964) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Horko jako v červnu
(festivalový název) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/23303-horko-jako-v-cervnu/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *