Klip

Stáhnout Klip
Shlédnout Klip

Klip (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Klip (2012):

Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot.
Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou
a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě
a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život.(oficiální text distributora)

Jasna je krásná dospívající dívka. Žije v zapadlém městě v Srbsku a její denní rodinnou realitou jsou hádky o peníze, jichž je nedostatek, apatická matka a těžce nemocný otec. Zcela bez iluzí a naštvaná na všechny včetně sebe ubíjí Jasna čas na diskotékách a večírcích, kde nechybí velké množství alkoholu a drog. Svým chováním překračuje mnohá tabu a zcela se vymyká kontrole rodičů. Dynamický, upřímný a nekompromisní debut talentované režisérky bez zábran a strachu líčí portrét mladé poválečné generace a její snahu o hledání vlastní identity, generace, pro niž není lehké vyjádřit jakékoli pozitivní city. Přesto na této destruktivní cestě přichází vyrovnání se sebou i s realitou, která se nedá změnit.(MFF Karlovy Vary)

Debut srbské režisérky Majy Milošové zvítězil v soutěži prestižního festivalu v Rotterdamu (známého otevřeností k radikálním dílům). Festivalová porota ocenila především syrovost filmu a jeho záměrně nepřikrášlený pohled na srbskou poválečnou mladou generaci bezcílně bloudící ulicemi Bělehradu.(Letní filmová škola)

Príbeh šestnásťročnej Jasny, ktorá sa snaží definovať svoje miesto vo svete a dospieť stojí na úplnej hrane toho, čo o dnešných tínedžeroch naozaj chceme vedieť. Ich rodičia o to menej. Jasna je bezhlavo zamilovaná do o niečo staršieho macha Djoleho. Ich vzťah je však skôr ako na romantických prechádzkach založený na divokých žúroch plných drog, alkoholu, rozvášneného balkánskeho turbopopu, násilia a sexu, ktorý si detailne nakrúcajú na mobilné telefóny, tak ako vlastne celý svoj život. Maja Miloš sa pokúsila zachytiť svet dnešných dospievajúcich ich očami.(4 živly)

Informace o filmu Klip

Režie:

Maja Milos

Scénář:

Maja Milos

Kamera:

Vladimir Simic

Hrají:

Isidora Simijonovic, Vukasin Jasnic, Sanja Mikitisin, Jovo Maksic, Monja Savic, Katarina Pesic, Sonja Janicic, Jovana Stojiljkovic, Vladimir Gvojic, Nikola Dragutinovic

Producenti:

Srdan Golubovic, Jelena Mitrovic

Střih:

Stevan Filipovic

Zvuk:

Jakov Munižaba

(další profese)

Klip (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Klip na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/318225-klip/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *