Muž na výpomoc

Stáhnout Muž na výpomoc
Shlédnout Muž na výpomoc

Muž na výpomoc (1971) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Muž na výpomoc (1971):

Syn slavného otce, americký herec Peter Fonda (nar. 1940) se na konci šedesátých let proslavil jednou ze dvou ústředních postav Bezstarostné jízdy, již rovněž produkoval a pomáhal napsat. Stejně jako jeho kolega z tohoto klasického nezávislého snímku Dennis Hopper i on se chtěl prosadit jako režisér. Pro svůj debut si vybral scénář skotského autora Alana Sharpa, který v té době působil v Hollywoodu, nazvaný Muž na výpomoc. Sám ztělesnil hlavní postavu málomluvného Harryho Collingse, který se po letech toulání rozhodne vrátit na svou farmu, kde kdysi zanechal svou ženu a dcerku, a stát se zodpovědným farmářem, manželem i otcem. Film, označovaný někdy dobovou kritikou jako „hippie western“, nabízí v lyrických obrazech pomalu plynoucí realistický příběh z amerického západu. Za svou mimořádnou vizuální stránku film vděčí práci později oscarového kameramana maďarského původu Vilmose Zsigmonda. Fonda do hlavních rolí obsadil neokoukané herce, častého charakterního představitele z westernů té doby Warrena Oatese (parťák Arch Harris) a Vernu Bloomovou (opuštěná manželka Hannah), známou především z filmu Medium Cool, v němž ztvárnila přítelkyni hlavního hrdiny Eileen. Producentem snímku byl William Hayward (syn herečky Margaret Sullavanové a proslulého divadelního a filmového producenta Lelanda Haywarda), který s Fondou spolupracoval už na Bezstarostné jízdě.(Česká televize)

Harry Collings (Peter Fonda) se po letech strávených na cestách vrací ve společnosti svého dlouholetého přítele Arche Harrise (Warren Oates) zpět k ženě (Verna Bloom), kterou kdysi opustil. Poznává, že není příliš vítán, ale přesto se mu podaří ženu přesvědčit, aby oba muže najala na práci na farmě. Nastává čas, kdy si Harry musí vytyčit své priority.(Javert)

Informace o filmu Muž na výpomoc

Režie:

Peter Fonda

Scénář:

Alan Sharp

Kamera:

Vilmos Zsigmond

Hudba:

Bruce Langhorne

Hrají:

Peter Fonda, Warren Oates, Verna Bloom, Robert Pratt, Severn Darden, Rita Rogers, Ann Doran, Larry Hagman, Ted Markland, Al Hopson, Owen Orr, Megan Denver

Producenti:

William Hayward

Střih:

Frank Mazzola

Scénografie:

Lawrence G. Paull

Kostýmy:

Richard Bruno

(další profese)

Muž na výpomoc (1971) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Muž na výpomoc na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/2834-muz-na-vypomoc/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *