Nezlob, Kristino

Stáhnout Nezlob, Kristino
Shlédnout Nezlob, Kristino

Nezlob, Kristino (1956) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nezlob, Kristino (1956):

Agitky pronikly do netušených oblastí. Tentokrát je hrdinou malíř, jenž vyznával lidu nesrozumitelné pseudoumění tak dlouho, dokud jej sympatická a samozřejmě uvědomělá dívka nepřivedla na správnou cestu - aby maloval každému pochopitelné obrazy podle regulí socialistického realismu.(oficiální text distributora)

Český celovečerní barevný hraný film. Dílo malíře Xavera bylo před několika lety kritisováno pro nerealistické tendence. Nadaný malíř zatrpkl, zanevřel na svět i na lidi, a živoří o samotě se starou hospodyní na vesnici. Při návštěvě jeho staré lásky, mondénní malířky Heleny, a dvou přátel, lékaře Františka a kritika Ferdinanda, s nímž přijela i sestra Kristina, začne Xaver prohlédat a pod Kristininým vlivem si uvědomuje, že není správné to, co dosud dělat. Po určitých komplikacích uměleckých i milostných, které se nakonec v nejlepším vyřeší, vidíme v závěru filmu dvě šťastné dvojice Ferdinanda a Helenu, a Xavera a Kristinu; a hlavně Xavera, který zas maluje obrazy.(Filmový přehled)

Informace o filmu Nezlob, Kristino

Režie:

Vladimír Čech

Předloha:

Vlasta Petrovičová (kniha)

Scénář:

Vladimír Neff

Kamera:

Rudolf Stahl ml.

Hudba:

Dalibor C. Vačkář

Hrají:

Karel Höger, Ludmila Vendlová, Zdenka Procházková, Zdeňka Baldová, Svatopluk Beneš, Bohuš Záhorský, Jiří Dohnal, Jiří Steimar, Rudolf Deyl ml., Antonín Rýdl, Miloš Nesvadba, Elena Hálková, Miloš Nedbal, Miloš Vavruška, František Filipovský, Vladimír Pucholt, Václav Postránecký, Antonín Hardt, Gabriela Bártlová-Buddeusová, Jiří Němeček, Drahomíra Fialková

Střih:

Antonín Zelenka

Zvuk:

Adolf Böhm

Scénografie:

Jaroslav Krška

Masky:

Miloslav Jandera, Jiří Šimon, Vladimír Černý

Kostýmy:

Ludmila Novotná, Miloslava Šmídová

(další profese)

Nezlob, Kristino (1956) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nezlob, Kristino na ČSFD

45%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1410-nezlob-kristino/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *