Opuštěný vesmír

Stáhnout Opuštěný vesmír
Shlédnout Opuštěný vesmír

Opuštěný vesmír (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Opuštěný vesmír (2015):

Smrt představuje cosi, na co je moderní společnost alergická – to, co se nedá kontrolovat, nad čím nemůžeme racionálně zvítězit. To, co je větší než my, co staví náš veškerý um, naše vědomosti a schopnosti mimo provoz. S trochou nadsázky lze říci, že smrt je poslední odlesk Boha v naší egoisticky „všemocné" společnosti – závan něčeho, co nás přesahuje a s čím si nevíme rady. Věčné otazníky lidské existence zůstávají nezodpovězené. Narodíme se, aniž bychom si mohli vybrat kam a nevíme ani kdy a dokonce ani proč. Oslavíme několik desítek narozenin a pak odcházíme ze světa a opět nevíme kam. Někdy víme proč, tušíme kdy, ale nevíme kam. Svůj život umíme víceméně ovlivnit, někdy snad i jeho kvalitu a délku. Co nás čeká po smrti, zůstává tajemstvím přesto, že urputně hledáme odpověď – ve víře, přesněji v nejrůznějších náboženstvích a sektách, psychotronice, či jiných „vědách". Ale jak to je doopravdy? Má tato otázka smysl? Jsme opravdu odsouzeni k tomu, abychom nevěděli? Zkolabovala by lidská populace a civilizace, kdybychom měli jistotu, že život je jenom bezvýznamné intermezzo věčné existence? Spáchali bychom masovou sebevraždu, kdybychom měli jistotu, že po smrti je lépe, že tam začíná naše pravá cesta? Co je po životě? Dokumentární film Opuštěný vesmír je o smrti a umírání a o dvou (ne)možnostech posmrtné existence. V prvním pohledu se podíváme na současné poznatky vědy, které dnes nevylučují „zatím" nedefinovanou formu přetrvání lidské podstaty i po fyzické smrti. Ve druhém pak na osobní zážitky se smrtí, s tím jak se s koncem života a tím co pak bude, nebo nebude, vyrovnávají známé osobností uměleckého světa. Jeden z motivů filmu tvoří osobní svědectví těch co „přežili svou smrt" – spisovatele Michala Viewegha, herce a režiséra Jana Kačera a dalších osobností.(CinemArt)

Zkušený slovenský režisér Peter Hledík se v Opuštěném vesmíru zabývá fenoménem, se kterým se setká každý z nás – smrtí a umíráním. Osobní zkušenost se smrtí sestry stála na počátku jeho zájmu a po mnoha letech se zrcadlí v tomto dokumentárním filmu. Čeká nás po smrti reinkarnace v nový organismus, přesun do jiné časoprostorové dimenze nebo se snad nestane vůbec nic? O tom všem se dá spekulovat, jasnou odpověď však v současnosti nikdo nezná. Odlišné myšlenkové systémy nabízejí odlišné hypotézy o smrti a o životě po smrti. Neurologové, teologové, lékařky, filozofové nebo lidé, kteří přežili klinickou smrt, ti všichni vnáší do diskuse odlišné pohledy, přesto však zůstává trpká pachuť neznáma, nemožnosti poznat. Smrt, která fascinuje lidstvo od počátku věků, tak ze své podstaty nadále uniká zodpovězení.(Academia Film Olomouc)

Dokumentárny film o smrti a umieraní a o dvoch (ne)možnostiach posmrtnej existencie. Jeden z motívov filmu tvoria osobné svedectvá tých, ktorí "prežili svoju smrť" – spisovateľa Michala Viewegha, herca a režiséra Jana Kačera a ďalších osobností. Smrť predstavuje čosi, na čo je moderná spoločnosť alergická – to, čo sa nedá kontrolovať, nad čím nemôžeme racionálne zvíťaziť. S trochou nadsádzky sa dá povedať, že smrť je posledný odlesk Boha v našej egoisticky “všemocnej” spoločnosti – závan niečoho, čo nás presahuje a s čím si nevieme rady.(RTVS)

Informace o filmu Opuštěný vesmír

Režie:

Peter Hledík

Scénář:

Peter Hledík

Kamera:

Jakub Ševčík

Hudba:

Jozef Lupták

Hrají:

Peter Hledík, Jan Kačer, Jiří Grygar, Karol Sidon, Michal Viewegh, Lívia Bielovič, Jana Šebestová

Opuštěný vesmír (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Opuštěný vesmír na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/415505-opusteny-vesmir/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *