Přelud

Stáhnout Přelud
Shlédnout Přelud

Přelud (1965) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Přelud (1965):

Gregory Peck v hlavní roli mysteriózního thrilleru o muži, který záhadně ztratil paměť.Účetní David Stillwell (Gregory Peck) se ocitne na běžném firemním večírku, který se koná v prostředí nejvyššího patra newyorského mrakodrapu. Během večera ovšem dojde k výpadku elektrického proudu a David se vydává temnými poschodími směrem dolů k východu z mrakodrapu. Během svého sestupu potkává tajemnou ženu jménem Shela (Diane Bakerová). Ta ovšem náhle zmizí a David si postupně začíná uvědomovat, že trpí záhadnou ztrátou paměti. Nedokáže si vzpomenout na události posledních dvou let a marně se snaží zorientovat ve spletitých hádankách svého života. Brzy zjišťuje, že jsou mu v patách neznámí muži, kteří po něm cosi záhadného chtějí a nebojí se to dostat za každou cenu. David nemůže nikomu ze svého okolí věřit, proto se s nadějí obrací na soukromého detektiva Casella (Walter Matthau). Ten se domnívá, že Davidova amnézie může souviset se sebevraždou, k níž došlo v mrakodrapu téhož večera. Vedoucí představitel humanitární organizace a známý filantrop totiž za záhadných okolností vypadl z okna. Nebezpečí se stále stupňuje, začíná přibývat obětí a ukazuje se, že v pozadí veškerého dění patrně stojí tajemná osoba nazývaná „Major“.(Česká televize)

Po výpadku proudu v budově, při kterém spáchal skokem sebevraždu známý filantrop, zjistí účetní, že jej honí neznámí muži (George Kennedy a Jack Weston) a on neví proč. Stillwell (Gregory Peck) si postupně uvědomí, že trpí "nevědomou amnézií" a že mu tato nemoc zřejmě způsobila zatemnění událostí posledních dvou let. Problém je, že ho psychiatr ujišťuje o tom, že je nemožné, aby amnézie byla delší než jeden či dva dny. Když se snaží složit znovu skládačku svého života, potká Stilwell Shelu (Diana Baker), která mu naznačí, že měli vztah a že jedině to, že nic nepamatuje, jej drží naživu. Stilwell má zřejmě něco, co záhadná postava známá jen jako "Major" chce, ale neví, co to je. Vzpomíná si, že pracoval jako účetní Unidyne, společnosti Charlese Calvina (Walter Abel), bohatého (a zřejmě sebevraha) filantropa, jehož "noční můra' skončila stejně jako u Stillwella začala. Stilwell si najme soukromého detektiva Casella (Walter Matthau), který je více ochoten než schopen pomoci. Jedná se o jeho první případ. Zjistí, kdo David Stillwell je a proč se ho cizinci snaží zabít. Autorem hitchcockovského scénáře je Peter Stone, který jej napsal po velice úspěšné Šarádě (1963), kde také hráli George Kennedy a Walter Matthau. Filmovým remakem je mysteriozní thriller Jigsaw (1968).(Docflash)

Informace o filmu Přelud

Režie:

Edward Dmytryk

Předloha:

Howard Fast (kniha)

Scénář:

Peter Stone

Kamera:

Joseph MacDonald

Hudba:

Quincy Jones

Hrají:

Gregory Peck, Diane Baker, Walter Matthau, Kevin McCarthy, Jack Weston, Leif Erickson, Walter Abel, George Kennedy, Robert H. Harris, Anne Seymour, Hari Rhodes, Ann Doran, Bill Baldwin, Damian O'Flynn, Bill Quinn, Bert Stevens, Robert Brubaker, Walter Reed, Edith Fellows, Myron Healey, Franklin Cover, Gerald Gordon, Howard Wendell, Victor Romito, Allan Ray, Harry Fleer, Douglas Evans

Producenti:

Harry Keller

Střih:

Ted J. Kent

Kostýmy:

Jean Louis

(další profese)

Přelud (1965) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Přelud na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/20454-prelud/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *