Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov

Stáhnout Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov
Shlédnout Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov

Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov (2017):

Anatomie vykonstruovaného procesu.Estonsko-polsko-český koprodukční dokument, jehož základní osu tvoří průběh procesu s ukrajinským režisérem Olegem Sencovem, který se během událostí na Ukrajině aktivně zapojil do občanských protestů a netajil se tím, že neuznává ruskou anexi Krymu. 11. května 2014 Sencova zadržely ruské bezpečnostní orgány. Následně byl obviněn mimo jiné z přípravy teroristických útoků a členství v ukrajinském nacionalistickém hnutí Pravý sektor. Předkládané důkazy budily od počátku pochybnosti a postup ruských vyšetřovatelů vyvolal vlnu mezinárodních protestů. Kromě mnoha vlád západních zemí a lidskoprávních organizací (např. Amnesty International) vyjádřila Olegu Sencovovi podporu i řada režisérů světových jmen. Dopis určený ruským úřadům požadující řádné prošetření podezření, že Oleg Sencov byl při vyšetřování vystaven mučení a stažení vznesených obvinění, podepsali kromě jiných Agnieszka Holland, Ken Loach, Mike Leigh a Pedro Almodóvar. Ačkoliv hlavní svědek obžaloby před soudem svou výpověď odvolal s tím, že k ní byl donucen, ruský soud uznal Olega Sencova vinným a poslal ho na 20 let za mříže.(Česká televize)

Ukrajinský režisér Oleh Sencov byl v roce 2014 ruskými úřady obviněn z příprav teroristických útoků na Ruskem okupovaném území Krymu. Dokument sleduje proces, který s ním byl poté veden, i další dění, které s případem souvisí. Zachycuje výzvy světových filmařů na Sencovovu podporu i vyčerpávající úsilí režisérovy sestřenice Natalie Kaplan. Nechybí ani příklady důkazních materiálů, které měly režisérovu vinu potvrzovat, ve skutečnosti však na ni nijak neukazují. Z jednotlivých prvků se skládá obraz vykonstruovaného politického procesu určeného k zastrašení odpůrců Putinova režimu. Vrcholem snímku je neohrožený projev samotného Oleha Sencova poté, co nad ním byl vynesen rozsudek dvaceti let odnětí svobody.(Jeden svět)

Ukrajinský filmový režisér a scénárista ruského původu Oleg Sencov se jako občanský aktivista jasně postavil proti anexi Krymu. Ruská bezpečnostní služba ho následně zatkla a obvinila mimo jiné z přípravy teroristických útoků. Předložené důkazy a průběh procesu vyvolaly vlnu pochybností a řadu mezinárodních protestů. Současné Rusko a mrazivá sonda do fungování jeho právního systému.(MFDF Ji.hlava)

Informace o filmu Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov

Režie:

Askold Kurov

Scénář:

Askold Kurov

Kamera:

Askold Kurov

Hrají:

Oleg Sencov, Vladimir Putin

Střih:

Michal Leszczylowski

(další profese)

Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/487926-proces-rusky-stat-vs-oleg-sencov/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *