Řeka bez návratu

Stáhnout Řeka bez návratu
Shlédnout Řeka bez návratu

Řeka bez návratu (1954) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Řeka bez návratu (1954):

Farmář Matt Calder společně se synem zachrání Harryho a půvabnou zpěvačku Kay z rozbouřených peřejí. Vidina zlata ale vede sobeckého Harryho k tomu, že ukradne Mattova koně a zanechá všechny ostatní, včetně své snoubenky, na pospas nepřátelským indiánům. Ti se blíží a hrdinové musí rychle jednat. Jednou z možností je prchnout po řece. Přestože byli Marilyn Monroe a režisér Otto Preminger donuceni pracovat na filmu proti své vůli, stal se film nakonec kasovním trhákem a dodnes je považován za klasickou ukázku westernového filmu. Snímek má na svou dobu velmi svižné tempo a jako šťastná volba se ukázalo obsazení Marilyn Monroe a Roberta Mitchuma. Střet jejich odlišného projevu i sexappealu dodává filmu zvláštní napětí.(oficiální text distributora)

Jedině zdolat nesplavnou řeku jim dává naději uniknout před jistou smrtí... Matt Calder (Robert Mitchum) je mlčenlivý vdovec, který přichází do stanového městečka najít svého devítiletého syna Marca. Šťastně jej nalezne a přitom se seznámí s krásnou zpěvačkou Kay (Marilyn Monroe), která se o něj starala po dobu otcovy nepřítomnosti. Matt se svým synem pak odchází na farmu, kde chtějí poklidně žít a hospodařit. Jednoho dne se však na nedaleké divoké řece objeví na neovladatelném voru Kay i se svým snoubencem Harrym (Rory Calhoun) a Mattovi se je podaří včas zachránit. Zotavený Harry pak po Mattovi žádá jeho pušku i koně, aby se dostal do Council City. Ten však odmítá s tím, že jsou v okolí indiáni, kteří by mohli ohrozit jeho farmu, a tak jej Harry omráčí a okrade. Starostlivá Kay ale odmítne následovat svého snoubence a zůstává se zraněným Mattem a chlapcem. Vzápětí přichází indiánský útok a trojice je nucena utéct na voru po nesplavné řece.(Česká televize)

Informace o filmu Řeka bez návratu

Režie:

Otto Preminger, Jean Negulesco

Scénář:

Frank Fenton

Kamera:

Joseph LaShelle

Hudba:

Lionel Newman, Leigh Harline, Cyril J. Mockridge

Hrají:

Robert Mitchum, Marilyn Monroe, Rory Calhoun, Tommy Rettig, Murvyn Vye, Douglas Spencer, Arthur Shields, Barbara Nichols, John Doucette, Will Wright, Don Beddoe, Hal Baylor, Michael Jeffers, Dick Johnstone, Al Haskell, Jack Tornek, Ralph Bucko, Robert Robinson, Cap Somers, George Sowards, John Cliff, Fred Aldrich, Roy Bucko, Harry Wilson, Ralph Sanford, Hank Mann, Edmund Cobb, Charles Morton, Jack Mather, Harry Seymour, Paul Newlan, Joe Phillips, Jack Low, Tex Driscoll, Larry Chance, Richard LaMarr, Charles Perry, Ed Hinton, George Huggins, John Rice, John Roy, Ann McCrea, Mitchell Kowall, Cecil Combs

Producenti:

Stanley Rubin

Střih:

Louis R. Loeffler

Masky:

Ben Nye

Kostýmy:

Travilla

(další profese)

Řeka bez návratu (1954) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Řeka bez návratu na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/7505-reka-bez-navratu/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *