Sametová kocovina

Stáhnout Sametová kocovina
Shlédnout Sametová kocovina

Sametová kocovina (2000) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sametová kocovina (2000):

Dokumentární snímek Čechoameričana Roberta Buchara předkládá svěděctví našich předních filmařů o nadějích, očekáváních i zklamáních ve druhé polovině 20. století. Dokument je otevřeným a na mnoha místech i konfliktním pohledem na nedávnou minulost celé naší společností. Od neopakovatelného vzepětí československé kinematografie reprezentované novou vlnou až po nekompromisní ekonomickou realitu polistopadového vývoje. V dokumentu Sametová kocovina také zaznívá názorová konfrontace dnes již klasiků českého filmu například Jiřího Krejčíka, Věry Chytilové, Ivana Passera s mladou nastupující tvůrčí generací reprezentovanou Sašou Gedeonem, Zuzanou Zemanovou, Jaroslavem Brabcem či Janem Svěrákem. Robert Buchar (1951) vystudoval kameru na Famu, poté pracoval na volné noze až do své emigrace v roce 1980. Od roku 1981 žije v USA, kde pracuje jako kameraman a filmový pedagog.(oficiální text distributora)

Svědectví našich předních filmových tvůrců o poměrech, které vládly v naší vlasti v druhé polovině 20. století jak v jejich profesi, tak ve společnosti. Spolu s ním jsou nám předkládány názory na naši minulost a přítomnost, počínaje likvidací "české nové vlny" po okupaci 1968 a konče revolucí 1989, která otřásla morálním základem společnosti.(esther.f)

Informace o filmu Sametová kocovina

Režie:

Robert Buchar, David Smith

Hrají:

Drahomíra Vihanová, Karel Vachek, Jan Svěrák, Ivan Passer, Jiří Krejčík, Jaroslav Brabec, Saša Gedeon, Jiří Menzel, Jan Němec, Antonín Máša, Věra Chytilová, Zuzana Zemanová-Hojdová, Jaroslav Bouček, Stanislav Milota

Sametová kocovina (2000) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sametová kocovina na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/44937-sametova-kocovina/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *