Šest žen Jindřicha VIII.

Stáhnout Šest žen Jindřicha VIII.
Shlédnout Šest žen Jindřicha VIII.

Šest žen Jindřicha VIII. (1933) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Šest žen Jindřicha VIII. (1933):

Zábavný snímek, mapující s typickým anglickým humorem pestrý život Jindřicha VIII. a jeho šesti manželek, se nezabývá politickými intrikami té doby ani církevními spory. Soustředí se pouze na osobnost tohoto panovníka a jeho milostný život. V krátkých epizodách poznáme s výjimkou jeho první ženy Kateřiny, o níž je tu jen zmínka, všechny manželky i okolnosti králových sňatků.
Příběh, který začíná popravou Anny Boleynové, nás provede manželstvím s Janou Seymourovou, která zemřela při porodu syna Eduarda, krátkým manželstvím s nevzhlednou Němkou Annou Klevskou, která se po půl roce prozíravě s králem rozvedla a s další popravenou nevěrnicí Kateřinou Howardovou. Poslední Jindřichovou ženou se stala Kateřina Paarová, která se o něho starala ve stáří a jediná ho přežila.(Skuby47)

Komedie "Jindřich VIII. a jeho šest žen" začíná sňatkem s jeho třetí ženou Janou Seymourovou (ale nejsme ve vzpomínkách ochuzeni ani o jeho předchozí ženy). Jana umírá při porodu, a tak se Jindřich žení po čtvrté. Anna z Kleve nám pak předvede, jak se rychle a výhodně zbavit manžela. A v případě své páté ženy, Kateřiny Howardové, nám to zas předvede Jindřich. S Kateřinou Parrovou se ožení jen proto, aby měl kdo snášet jeho stařecké vrtochy.(Jezinka)

Informace o filmu Šest žen Jindřicha VIII.

Režie:

Alexander Korda

Scénář:

Lajos Biró

Hrají:

Charles Laughton, Robert Donat, Franklin Dyall, Miles Mander, William Austin, John Loder, Gibb McLaughlin, Merle Oberon, Wendy Barrie, Elsa Lanchester, Hay Petrie, Binnie Barnes, Claud Allister, Everley Gregg, John Turnbull

Šest žen Jindřicha VIII. (1933) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Šest žen Jindřicha VIII. na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/25013-sest-zen-jindricha-viii/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *