Strašidlo cantervilleské (TV film)

Stáhnout Strašidlo cantervilleské (TV film)
Shlédnout Strašidlo cantervilleské (TV film)

Strašidlo cantervilleské (TV film) (1996) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Strašidlo cantervilleské (TV film) (1996):

Chřestění řetězů po nocích na starobylém zámku není nic neobvyklého. Možná by se mohlo zdát, že je to pro ducha i zábava. To ovšem neplatí o duchovi Cantervillského zámku siru Simonu de Cantervillovi (Patrick Stewart), který staletí pyká za svůj hřích, jenž spáchal kvůli lsti svého přítele.
Příběh začíná, když Cantervillský zámek koupí americký velvyslanec Hiram Otis a nastěhuje se tam i se svou rodinou - ženou, dcerou Virginií (Neve Campbell) a dvojčaty Washingtonem a Adamem. Duch samozřejmě dál koná svou povinnost a straší po nocích nově příchozí, avšak netuší, že stojí proti zapřísáhlému realistovi a také proti nezbedným dvojčatům, kteří mu patřičně pijí krev. Jeho hněv však slábne při pohledu na Virginii a sám si také začne postupně uvědomovat, že by to mohla být právě ona, která by za něj prolila slzu, zlomila kletbu, kterou na něj uvrhla čarodějnice na příkaz bratrů jeho nebohé ženy a dala mu tak věčný klid, po kterém již dlouho touží.
Zbývá tu ale ještě jeden úkol - obrátit bezvěrce na víru, aby Hiram Virginii dále neobviňoval kvůli krvavé skvrně před krbem v knihovně, jež má znázorňovat prolití krve Simonovy zavražděné ženy.
Příběh byl natočen podle knižní předlohy anglického spisovatele irského původu Oscara Wildea, jenž je známý mimo jiné pro svá díla: Obraz Doriana Graye (filmová i muzikálová podoba) a Jak je důležité míti Filipa (divadelní hra).(ČSFD.cz)

Informace o filmu Strašidlo cantervilleské (TV film)

Režie:

Syd Macartney

Scénář:

Olivia Hetreed, Robert Benedetti

Hudba:

Ernest Troost

Hrají:

Patrick Stewart, Neve Campbell, Joan Sims, Donald Sinden, Cherie Lunghi, Leslie Phillips, Daniel Betts, Anna Böttcher, Ciarán Fitzgerald, Raymond Pickard, Paul Brightwell

Producenti:

Robert Benedetti

Střih:

Paul Martin Smith, Klaus Dudenhöfer

Kostýmy:

Howard Burden

(další profese)

Strašidlo cantervilleské (TV film) (1996) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Strašidlo cantervilleské (TV film) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/33044-strasidlo-cantervilleske/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *