Poslední cyklista (TV film)

Stáhnout Poslední cyklista (TV film)
Shlédnout Poslední cyklista (TV film)

Poslední cyklista (TV film) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Poslední cyklista (TV film) (2014):

Jaký by byl osud novorozeněte v klášterním sirotčinci? Štěstí přišlo s bezdětnými manželi, do jejichž života vnesla malá Klárka světlo. Dvoudílný televizní film, který může přinést trochu světla i do vašich životů.Klárka byla nechtěné dítě, proto ji vlastní matka hned po narození odložila do sirotčince. Manželé Orensteinovi naopak po vlastním dítěti toužili marně a když už přestali doufat, rozhodli se pro adopci. Jen shodou náhod se bezdětní manželé setkali s odloženým dítětem v klášterním sirotčinci, a tak se Klárka ocitla v rodině dobře situovaného úspěšného advokáta, která ji zahrnula láskyplnou rodičovskou péčí a jejímuž životu dalo děťátko v povijanu smysl. Klárka neznala význam slov adoptivní rodina a nevěděla nic o židovském původu ženy a muže, kteří pro ni byli od malička maminka a tatínek. Nevěděla ani to, že se z ní zápisem do matriky židovské obce stala také Židovka. Co z toho by malé dítě mohlo pochopit? Díky babičce poznávala židovské zvyky, svátky a jejich starozákonní smysl. Orensteinovi nechali malou křesťanku zapsat do matriky jako svou dceru, jako Židovku, hlavně proto, aby ji co nejlépe zajistili do budoucna. Chtěli, aby byla šťastná a aby ji nikdy znovu nepotkal tragický osud odloženého dítěte. Netušili, co všechno se změní po nástupu fanatického vůdce k moci v sousedním Německu a jeho expanzi do dalších zemí Evropy. Protižidovská opatření platila pro všechny bez výjimky a jejich důsledky pocítili také Orensteinovi. Když pochopili zoufalost situace, která se s každým dalším dnem zhoršovala, pokusili se Klárku zachránit. Šance, jak to zařídit, byly jen dvě. Mohla odjet s příbuznými do Ameriky nebo se vrátit ke své biologické matce, křesťance. Musí to být ale co nejdříve. Cesta do Terezína bude totiž nevyhnutelná i pro ně a je jen otázkou času, kdy budou muset opustit bezpečí svého domova.Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Svoboda skvělou maďarskou herečku Agi Gubikovou, vynikající Martu Vančurovou a stejně přesvědčivého Petra Štěpána. V hlavní dětské roli diváky dojme mladinká Sabina Rojková a také Vincent Navrátil jako její kamarád Herbert.(Česká televize)

Dvoudílný televizní film, který nese název stejnojmenného kabaretu, jenž se hrál v Terezínském ghettu. Příběh holčičky, kterou adoptují jako odložené dítě ze sirotčince mladí židovští manželé. Aniž by byla jiná než ostatní děvčátka, stane se Židovkou. Co všechno obnáší mít přišitou žlutou Davidovu hvězdu díky rozhodnutí adoptivních rodičů v době protektorátu… Osudovou změnu včetně cesty do táborů určených k likvidaci jí uchystají ti, kteří chtěli pro ni jen to nejlepší.(Mene Tekel)

Příběh holčičky, kterou adoptují židovští manželé. Jenže – začíná válka a dívenka brzy zjistí, co obnáší žlutá Davidova hvězda našitá na oděvu. Příběh Klárky začíná začátkem třicátých let dvacátého století, když si bezdětní židovští manželé Helga a Simon odváželi ze sirotčince malé děvčátko. Klárka vnesla do jejich života světlo, ale s blížícím se dalším desetiletím začalo ubývat radostí. K moci se v sousedním Německu dostal Adolf Hitler a tragédii, která měla přijít za pár let v podobě holocaustu, si ještě nikdo nedokázal ani představit. Nikdo nevěřil, že Židé budou přinuceni vydat se na cestu vstříc nelítostnému osudu do světa, v němž jejich životy neměly žádnou cenu. Dívenka a její adpotivní rodiče se stávají občany druhé kategorie.(Finále Plzeň)

Klárka byla teprve maličké děvčátko v povijanu, když si ji Helga a Simon odnesli z klášterního sirotčince domů. Psal se rok 1933 a dosud bezdětní manželé poskytli malému sirotkovi šťastné dětství. Orensteinovi nechali malou křesťanku zapsat do matriky jako svou dceru, židovku, aby ji co nejlépe zajistili do budoucna. Netušili však, co všechno se změní po mocenském nástupu fanatického vůdce v sousedním Německu. Důsledky protižidovských opatření pocítili také Orensteinovi. Když pochopili zoufalost situace, která se s každým dalším dnem zhoršovala, pokusili se Klárku zachránit. Šance byly jen dvě. Mohla odjet s příbuznými do Ameriky, nebo se vrátit ke své biologické nežidovské matce... Cesta do Terezína bude totiž nevyhnutelná i pro ně a je jen otázkou času, kdy budou muset opustit bezpečí svého domova.(Zlín Film Festival)

Když židovský pár adoptuje árijskou dívku, nikdo netuší, jaký osud jí tím přichystá. Brzy totiž začne 2. světová válka a celá rodina skončí v koncentračním táboře.(Vall)

Informace o filmu Poslední cyklista (TV film)

Režie:

Jiří Svoboda

Scénář:

Tomáš Töpfer, Jiří Svoboda

Kamera:

Ivo Popek

Hudba:

Jiří Chlumecký

Hrají:

Markéta Hrubešová, Marta Vančurová, Ági Gubíková, Petr Štěpán, Sabina Rojková, Vincent Navrátil, Luboš Veselý, Vilma Frantová, Petr Vaněk, Lenka Vlasáková, Hana Frejková, Václav Helšus, Tomáš Töpfer, Jitka Jirsová, Jan Vondráček, Magdaléna Sidonová, Zdenka Procházková, Bořík Procházka, Martina Menšíková, Jan Jankovský, Bára Vozková, Petr Panzenberger, Vítězslav Bouchner, Eva Lecchiová, Tereza Blažková, Ilja Racek, Hynek Chmelař, Hartmut Krug, Robert Nebřenský, Jaroslav Achab Heidler, Renata Drösslerová, Jana Kepková, Blažena Hlasová, Nami Havelková, Valerie Rosa Hetzendorf

Střih:

Jan Mattlach

Zvuk:

Jiří Melcher

Kostýmy:

Evženie Rážová

(další profese)

Poslední cyklista (TV film) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Poslední cyklista (TV film) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/336918-posledni-cyklista/Peklo v Pacifiku

Stáhnout Peklo v Pacifiku
Shlédnout Peklo v Pacifiku

Peklo v Pacifiku (1979) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Peklo v Pacifiku (1979):

Filipíny, 2. světová válka, potopená válečná pokladna americké armády. Generál Douglas MacArthur nechal v roce 1942, těsně před obsazením Filipín Japonskem, poslat ke dnu manilského zálivu šestnáct milionů dolarů ve stříbře do hlubokého moře, aby nepadly do rukou nepřítele. Po obsazení Filipín to Japonci zjistí. Na blízkém ostrově je zřízen japonský zajatecký tábor. Mezi zajatci Japonci drží špičkové americké potápěče z US NAVY, kteří jsou schopni se ponořit do hlubokého moře pro potopený poklad. Japonci po nich chtějí, aby stříbrný poklad našli a vylovili. Američanům se do riskantního podniku příliš nechce, ale z druhé strany je to jediná možnost, jak se dostat z tábora. Navíc se jeden z potápěčů, Clyde Preston, v lágru seznámí s filipínskými partyzány, kteří potápěčům nabízejí spolupráci při útěku. Preston chce spolu s Filipínci zajatecký tábor co nejdříve opustit, ale jeho kolega Dennis by si rád do nového života odnesl i potopené stříbro.(oficiální text distributora)

Během druhé světové války zajímá japonská armáda čtyři americké potápěče.
Mají jim ze dna pacifiku vyzvednout poklad, který zde ukryla americká armáda. V zajetí se spojí s filipínskými bojovníky na odpor proti japoncům. Mají ještě šanci?(Chupacabre)

Informace o filmu Peklo v Pacifiku

Hrají:

Jim Brown, Richard Jaeckel, Rik Van Nutter, Vic Diaz, Timothy Brown, Tad Horino

Střih:

Ann E. Mills

Kostýmy:

Bill Whitten

(další profese)

Peklo v Pacifiku (1979) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Peklo v Pacifiku na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/131347-peklo-v-pacifiku/Nepřátelská linie

Stáhnout Nepřátelská linie
Shlédnout Nepřátelská linie

Nepřátelská linie (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nepřátelská linie (2010):

Do Francie roku 1944 je situováno válečné drama nabízející jak velkolepé bojové scény, tak i působivý pohled do morálky jednotlivých vojáků. Příběh se soustředí na četu spojeneckých vojáků, kteří kvůli špatným rozkazům uvízli v samém středu nepřátelského území. Nyní, obklopeni fašistickými vojsky, musí spojit své síly, aby si probili cestu ke svobodě. Moderně natočený snímek se nese v duchu filmů Zachraňte vojína Ryana nebo Tenká červená linie, kdy epické scény střídají strhující lidská dramata.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Nepřátelská linie

Režie:

David Aboucaya

Hrají:

Manuel Gonçalves

Nepřátelská linie (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nepřátelská linie na ČSFD

32%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/275456-nepratelska-linie/Sbor generála Šubnikova

Stáhnout Sbor generála Šubnikova
Shlédnout Sbor generála Šubnikova

Sbor generála Šubnikova (1980) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sbor generála Šubnikova (1980):

Film vypráví o hrdinství sovětských vojáků v rozhodujícím střetnutí druhé světové války, v bitvě o Stalingrad. Režisér Damir Vjatič-Běrežnych natočil film, v němž se soustřeďují tradiční i méně tradiční pohledy na válku, vedle epických obrazů a dokumentárních rekonstrukcí zde zaznějí tóny hluboce lidské a svým způsobem lyrické, film, který neohromuje pouze rozsahem pyrotechnických efektů, ale především hloubkou výpovědi, humanismem a silnou protiválečnou tendencí.(mibara)

Informace o filmu Sbor generála Šubnikova

Hrají:

Anatolij Vasiljev, Marina Jakovleva, Paul Butkevič, Kirill Stoljarov, Dmitrij Titov, Nikolaj Marton, Daniil Nětrebin, Sergej Prochanov, Sergej Jegorov

Sbor generála Šubnikova (1980) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sbor generála Šubnikova na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/129568-sbor-generala-subnikova/Jedenáctá hodina

Stáhnout Jedenáctá hodina
Shlédnout Jedenáctá hodina

Jedenáctá hodina (1942) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jedenáctá hodina (1942):

1942, Yokohama. Každú noc o 23 hodine vyráža Superman na likvidáciu Japonskej zbroje, lode, obrnené autá, mosty, všetko je postupne ničené. Japoncom dochádza trpezlivosť, unesú Lois a začnú sa vyhrážať aj Supermanovi.(T2)

Informace o filmu Jedenáctá hodina

Hrají:

Jack Mercer, Joan Alexander

Jedenáctá hodina (1942) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jedenáctá hodina na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/188326-jedenacta-hodina/Generál MacArthur

Stáhnout Generál MacArthur
Shlédnout Generál MacArthur

Generál MacArthur (1977) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Generál MacArthur (1977):

V roce 1942, tři měsíce po japonském útoku na Pearl Harbor, je generál MacArthur velitelem jednotek na ostrově Corregidor na Filipínách. Jeho zdecimované jednotky tu z posledních sil brání západní stranu Panamského průplavu. Potřebují pomoc z Washingtonu, ale americkým ponorkám se stále nedaří prorazit japonskou blokádu a doručit jim zásoby.
Generál se vzpouzí prezidentovu rozkazu, aby se přemístil do Austrálie, a hodlá zůstat i za cenu, že bude muset rezignovat na funkci a bojovat jako obyčejný voják. Jeho pobočník Robert Sutherland ho ale nakonec přesvědčí, aby jel. Generál odplouvá s rodinou na torpédovém člunu, ačkoli mu všichni doporučují, aby použil ponorku, protože to je bezpečnější. MacArthur si ale tento způsob vybral záměrně, protože chce ukázat Washingtonu, že se dá blokádou proniknout. Podaří se jim bez větších problémů doplout až do Austrálie. V Melbourne na ně čekají davy. Generál se dozví, že v celé Austrálii není žádná dobře vycvičená jednotka, která by jim mohla na Filipínách pomoci. Navíc místní americké a australské jednotky sotva stačí na obranu Austrálie.
V krátkém proslovu prohlásí, že se hodlá na Filipíny vrátit. Generál Wainwright, který po MacArthurovi převzal velení na Filipínách, byl mezitím nucen podepsat kapitulaci. MacArthur zuří a považuje to za nehoráznost. Pak si ale uvědomí, že to byla jen otázka času. Zároveň však odmítne posvětit medaili cti, kterou chce kongres Wainwrightovi dát. Japonci provedou několik náletů na severní Austrálii, čímž potvrdí předpoklad, že hodlají zaútočit. Spojenci chtějí předstírat obranu a pak se stáhnout do srdce Austrálie. MacArthur je jako vrchní velitel spojeneckých sil rozhodnutý zaútočit a svést bitvu hned na severním pobřeží. Není spokojen s vývojem situace, takže pošle Roberta Eichelbergera, aby velel jednotkám na Nové Guinei. Má svolení odvolat všechny velitele, kteří nechtějí bojovat. MacArthurova popularita stoupá a velitelé si myslí, že by se klidně mohl stát novým americkým prezidentem.
Prezident Roosevelt potom generála povolá do Pearl Harboru. Chce si tam osobně vyslechnout názory polních velitelů a jejich návrhy dalšího postupu ve válce v Pacifiku. Admirál Nimitz navrhuje obejít filipínský ostrov Luzon a zaútočit na Manilu. MacArthur je proti, protože se mu nezdá rozumné nechat si za zády dvě stě padesát tisíc japonských vojáků žijících z filipínských zásob. Hodlá se vylodit přímo na Luzonu a je přesvědčen, že se svými jednotkami může ostrov obsadit asi za pět týdnů. Dny velkých frontálních útoků jsou podle něj dávno pryč, a navíc jim filipínští partyzáni už dva roky připravují pro takový útok půdu...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Generál MacArthur

Režie:

Joseph Sargent

Scénář:

Hal Barwood, Matthew Robbins

Kamera:

Mario Tosi

Hudba:

Jerry Goldsmith

Hrají:

Gregory Peck, Nicolas Coster, Marj Dusay, Ed Flanders, Russell Johnson, Dan O'Herlihy, Dick O'Neill, Addison Powell, G. D. Spradlin, Kenneth Tobey, John Fujioka, Branscombe Richmond, Charles Cyphers, Ivan Bonar, Robert Mandan, Barry Coe, Allan Miller, Garry Walberg, Tom Rosqui, Beulah Quo, Fred Stuthman, William Wellman Jr., Arthur Godfrey (a.z.), Sandy Kenyon, John McKee, Lloyd Kino, Yuki Shimoda, Harvey Vernon, Alex Rodine

Producenti:

Richard D. Zanuck, Frank McCarthy

Střih:

George Jay Nicholson

Scénografie:

John J. Lloyd

Kostýmy:

Larry Harmell

(další profese)

Generál MacArthur (1977) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Generál MacArthur na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/26167-general-macarthur/Pathfinders – Výsadek v Normandii

Stáhnout Pathfinders – Výsadek v Normandii
Shlédnout Pathfinders – Výsadek v Normandii

Pathfinders - Výsadek v Normandii (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Pathfinders - Výsadek v Normandii (2011):

Pravdivý příběh o americké jednotce "značkařů", dobrovolných parašutistů, jejichž smrtelně nebezpečná mise znamenala přistání Spojenců v Normandii půl hodiny před samotnou invazí. Jejich úkolem bylo označovat cíle pro velké svazy bombardérů a přesné bombardování v nacisty okupované Evropě. Od doby svého založení vedli značkaři hlavní svazy bombardérů RAF. Noc za nocí tvořili při útocích na důležité cíle v Německu hrot letadlům Velitelství bombardovacího letectva. Nyní před nimi stojí nejzásadnější úkol jejich životů - lokalizovat a označit strategická místa dopadu a nastavit přísně tajné navigační zařízení, které bylo potřeba k navádění hlavního výsadkového útoku v Den D.(oficiální text distributora)

Pravdivý příběh o americké jednotce naváděčů, dobrovolných parašutistů, jejichž smrtelně nebezpečná mise znamenala přistání v Normandii půl hodiny před samotnou invazí. Tato zvláštní jednotka měla dále lokalizovat a označit strategická místa dopadu a nastavit přísně tajné navigační zařízení, které bylo potřeba k navádění hlavního výsadkového útoku v den D.(met87)

Informace o filmu Pathfinders - Výsadek v Normandii

Režie:

Curt A. Sindelar

Hudba:

Philip De Lorenzo

Hrají:

Christopher Serrone, Michael Conner Humphreys, Philip De Lorenzo

Pathfinders - Výsadek v Normandii (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Pathfinders - Výsadek v Normandii na ČSFD

33%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/293856-pathfinders-vysadek-v-normandii/Armáda zločinu

Stáhnout Armáda zločinu
Shlédnout Armáda zločinu

Armáda zločinu (2009) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Armáda zločinu (2009):

Drama z druhé světové války líčí hrdinské činy pařížského gangu Manouchian – skupiny židovských přistěhovalců, kteří v rámci francouzského odboje bojovali proti nacistickým okupantům a riskovali své životy ve snaze o osvobození.Paříž okupují Němci. Básník Missak Manouchian se stal vůdcem skupiny mladých rebelů – Židů, Maďarů, Poláků, Rumunů, Španělů, Italů a Arménců – která bojovala za osvobození Francie, jež tolik milují. Riskovali své životy a stali se z nich hrdinové. Tito cizinečtí partyzáni svými útoky značně sužovali nacisty a jejich kolaboranty. Francouzská policie začala šílet, neustále zvyšovala počet policistů na obchůzkách, zadržovala všechny možné podezřelé, vydírala je a mučila a především podporovala anonymní udání. Dvacet dva mužů a jedna žena bylo v únoru 1944 odsouzeno k trestu smrti. Propagandistická kampaň je označila za Armádu kriminálníků a jejich tváře na fotografiích s červeným pozadím byly vyvěšeny po celé Francii. Z těchto přistěhovalců, kteří zemřeli pro francouzský národ, se staly legendy. Tento film vypráví jejch dojemný a tragický příběh.(HBO Europe)

V nacisty okupované Paříži se dostává do čela odboje Missak Manouchian, dělník a příležitostný básník. Vytváří skupinu složenou z mladých Židů pocházejících z Maďarska, Polska, Rumunska, Španělska, Itálie a Arménie. Sám Manouchian, původem Arménec, zakusil již zvěrstva genocidy spáchané Turky na jeho rodině. Po boku oddané manželky Mélinée se zarputile vrhá do organizování partyzánské války čítající řadu atentátů a přepadení. Rozzuření nacisté vyvíjejí čím dál větší nátlak na francouzskou policii, aby všechny partyzány dopadla a tvrdě ztrestala před zraky francouzského lidu. Smyčka se stahuje a Manouchianova skupina vejde do dějin jako Armáda zločinu složená z přistěhovalců, kteří bojovali za svobodnou Francii.(claudel)

Informace o filmu Armáda zločinu

Režie:

Robert Guédiguian

Scénář:

Robert Guédiguian, Gilles Taurand

Kamera:

Pierre Milon

Hudba:

Alexandre Desplat

Hrají:

Simon Abkarian, Virginie Ledoyen, Robinson Stévenin, Grégoire Leprince-Ringuet, Lola Naymark, Yann Trégouët, Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Ivan Franěk, Adrien Jolivet, Gérard Meylan, Esteban Carvajal-Alegria, Pierre Niney, Lucas Belvaux, Sergej Avedikjan, George Babluani, Susie Au, Mirza Halilovic, Olga Legrand, Pascal Cervo, Garance Mazureck, Andrée Saldo, Jurgen Genuit, Patrick Bonnel, Christine Brücher, François Carton, Frédérique Bonnal, Jean-Marc Coudert, Alain Cauchi, Julien Bouanich, Hubertus Biermann, Miguel Ferreira, Alain Lenglet

Producenti:

Dominique Barneaud

Střih:

Bernard Sasia

Zvuk:

Laurent Lafran

Scénografie:

Michel Vandestien

Kostýmy:

Juliette Chanaud

(další profese)

Armáda zločinu (2009) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Armáda zločinu na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/257699-armada-zlocinu/Sedm havranů

Stáhnout Sedm havranů
Shlédnout Sedm havranů

Sedm havranů (1967) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sedm havranů (1967):

V 60. letech dochází k přehodnocování partyzánského tématu: vnáší se nejen věrohodný náhled na strádání a psychický tlak, ale také na tolik opěvovanou statečnost. I mezi partyzány se mohl vyskytovat zrádce, který ohrožoval všechny ostatní. Tak je tomu i v nadbytečně překombinovaném dramatu odehrávajícím se v drsném prostředí beskydských hor. I když se režisér Vladimír Čech, ještě nedávno přikyvující stalinistické poetice, snaží chytit takříkajíc "druhý dech", z celého vyprávění čiší módní, vypočítavá spekulace, neobratně si pohrávající s obtížně zjistitelnou pravdou. Partyzáni totiž nedokáží odhalit, kdo je zrazuje, před nacisty ustupují s vědomím, že jeden z jejich řad je chce vydat nepříteli.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Sedm havranů

Režie:

Vladimír Čech

Scénář:

Jiří Křižan, Jiří Mucha

Kamera:

Václav Huňka

Hudba:

Štěpán Lucký

Hrají:

Vlastimil Čaněk, Milan Jedlička, Josef Hajdučík, Luděk Eliáš, Jiří Bednář, Jiří Ostermann, Mojmír Fašung, Mikuláš Ladižinský, Jela Bučková, Zdeněk Kampf, Otto Ševčík, Ladislav Fišer, Ladislav Knížátko, Vlasta Kleinová, Miloš Willig, Zuzana Šavrdová, Antonín Klimša, Oldřich Lukeš, Milena Geislerová, Jaroslav Horký, Milan Jonáš, Miloš Vavruška, Štěpánka Ranošová, Milan Šulc

Střih:

Antonín Zelenka

Zvuk:

Pavel Jelínek

Scénografie:

Bohuslav Kulič

Masky:

Jiří Hurych

(další profese)

Sedm havranů (1967) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sedm havranů na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1417-sedm-havranu/Tanková brigáda

Stáhnout Tanková brigáda
Shlédnout Tanková brigáda

Tanková brigáda (1955) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tanková brigáda (1955):

Výpravný válečný film mapuje osudy tankové posádky na nejtěžším úseku bojové cesty První československé samostatné brigády. Sledujeme i osud jejího velitele - četaře Juraje Klimku. V době krvavých bojů o Dukelský průsmyk se mu nevyhne láska a ukáže se, že za maskou suveréna je ve skutečnosti plachý a citlivý člověk. Ve válečných scénách účinkovali tři tisíce příslušníků Československé lidové armády.(oficiální text distributora)

Barevný umělecký film Armádního filmu o bojích I. československé tankové brigády po boku Sovětské armády za druhé světové války. V Sovětském svazu se za války vytvořila a vycvičila československá tanková brigáda. Zasáhla velmi úspěšně do bojů o Kyjev, Rudu, Čerňachovo i Bílou Cerkev a proslavila se v bojích o Duklu i Ostravu.(Filmový přehled)

Informace o filmu Tanková brigáda

Režie:

Ivo Toman

Scénář:

Bedřich Kubala

Kamera:

Jan Čuřík

Hudba:

Jiří Šust

Hrají:

Otomar Krejča st., Bedřich Prokoš, Martin Růžek, Vladimír Bičík, Gustav Heverle, Jana Dítětová, Július Pántik, Ota Sklenčka, Josef Hajdučík, Zdeněk Dítě, Jiří Sovák, Rudolf Deyl ml., Vojta Plachý-Tůma, Oldřich Lukeš, Ján Bzdúch, Jiří Vala, Otylie Beníšková, Ladislav Boháč, Miloslav Holub, Oldřich Velen, Vítězslav Vejražka, Miloš Nedbal, Jiří Dohnal, Josef Bláha, Vlastimil Fišar, Antonín Šůra, Adolf Král, Jaroslav Zrotal, Oldřich Hoblík, Zdeněk Jelínek, Jaroslav Cmíral, František Miroslav Doubrava, Otakar Vážanský, Soňa Poloniová, Milan Vágner, Jiří Zvěřina, Osvald Albín, Josef Bartůněk, Olga Doležalová, Luisa Grossová

Střih:

Jiřina Lukešová

Scénografie:

Jan Pacák

Masky:

Oldřich Mach

Kostýmy:

František Zapletal

(další profese)

Tanková brigáda (1955) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tanková brigáda na ČSFD

51%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/8985-tankova-brigada/