Overkill: Skrz peklo do skutečnosti (neoficiální název)

Stáhnout Overkill: Skrz peklo do skutečnosti (neoficiální název)
Shlédnout Overkill: Skrz peklo do skutečnosti (neoficiální název)

Overkill: Skrz peklo do skutečnosti
(neoficiální název) (1980) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Overkill: Skrz peklo do skutečnosti
(neoficiální název) (1980):

Při letecké havárii unikne do ovzduší bojový virus, který rázem vyhubí téměř celé lidstvo. Skupinka vědců přeživších na Antarktidě se snaží zajistit přežití zbytku lidské rasy.(Fenquick)

Informace o filmu Overkill: Skrz peklo do skutečnosti
(neoficiální název)

Režie:

Kindži Fukasaku

Scénář:

Kindži Fukasaku

Hrají:

Glenn Ford, Olivia Hussey, George Kennedy, Edward James Olmos, Henry Silva, Bo Svenson, Robert Vaughn, Stuart Gillard, Cec Linder, Isao Nacujagi, Nicholas Campbell, Alberta Watson, Sonny Čiba, Ken Pogue, Kensaku Morita, Roger Periard, Ken Ogata, Julie Khaner, Chuck Connors, Jumi Takigawa, Alf Humphreys, Michael Tough, George Touliatos, Cunehiko Watase

Overkill: Skrz peklo do skutečnosti
(neoficiální název) (1980) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Overkill: Skrz peklo do skutečnosti
(neoficiální název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/15117-overkill-skrz-peklo-do-skutecnosti/Mlčící hvězda

Stáhnout Mlčící hvězda
Shlédnout Mlčící hvězda

Mlčící hvězda (1960) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Mlčící hvězda (1960):

V roce 1908 došlo v Tunguské oblasti na Sibiři k mohutnému výbuchu, který byl připisován pádu meteoritu. Nová věděcká expedice ale přináší důkazy, že ve skutečnosti šlo o pád mimozemské vesmírné lodi, která s největší pravděpodobností byla vyslána z planety Venuše. Nedlouho poté proto ze Země startuje loď Cosmokrator s posádkou tvořenou zkušenými vědci. Na Venuši nacházejí pouze svět zničený atomovou válkou a postupně odkrývají temné tajemství pravděpodobně již zaniklé civilizace.Film byl natočen v koprodukci Východního Německa a Polska, pod názvem Der Schweigende Stern (Mlčící hvězda), a původní délka byla 93 minut. Předlouhou byl román Astronauti (1951) od Stanislawa Lema. Americká dubovaná verze byla zkrácena na 79 minut a do kin šla pod názvem First Spaceship on Venus.(p6qwre)

Informace o filmu Mlčící hvězda

Režie:

Hieronim Przybyl, Kurt Maetzig, Hugo Grimaldi

Předloha:

Stanisław Lem (kniha)

Hrají:

Yoko Tani, Eduard von Winterstein, Ruth-Maria Kubitschek, Oldřich Lukeš, Günther Simon, Lucyna Winnicka, Ignacy Machowski, Eva-Maria Hagen, Werner Senftleben, Vera Oelschlegel, Fritz Decho, Nico Turoff, Klaus Bamberg, Kurt Rackelmann, Heinz Kögel

Zvuk:

Werner Klein

(další profese)

Mlčící hvězda (1960) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Mlčící hvězda na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/41975-mlcici-hvezda/The Beast from 20,000 Fathoms

Stáhnout The Beast from 20,000 Fathoms
Shlédnout The Beast from 20,000 Fathoms

The Beast from 20,000 Fathoms (1953) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Beast from 20,000 Fathoms (1953):

Nukleárne pokusy preberú z ľadu prehistorického Rhedosaura. Spočiatku nikto nechce veriť profesorovi Tomovi Nesbittovi, ktorý prežil stret s týmto tvorom, existenciu tak dávno vyhynutého tvora. Až rad nešťastí v blízkostí pobrežia Severnej Ameriky donúti armádu, aby začala pripravovať opatrenia pred útokom tohto veľkého tvora smerujúceho do New Yorku. Dokážu ho na poslednú chvíľu zastaviť?(T2)

Informace o filmu The Beast from 20,000 Fathoms

Režie:

Eugène Lourié

Scénář:

Lou Morheim

Kamera:

John L. Russell

Hudba:

David Buttolph

Hrají:

Paula Raymond, Cecil Kellaway, Paul Hubschmid, Kenneth Tobey, Donald Woods, Lee Van Cleef, Steve Brodie, Vera Miles, James Best, Paul Picerni, Bess Flowers, Frank Ferguson, Kenner G. Kemp, Robert Easton, Franklyn Farnum, Jack Pennick, Roy Engel, Fred Aldrich, Steve Mitchell, William Woodson (vyp.), Ross Elliott, Hugh Prosser, King Donovan, Jimmy Lloyd, Lee Phelps, Joe Gray, Vivian Mason, Edward Clark, Michael Fox, Ray Hyke

Producenti:

Jack Dietz

Scénografie:

Eugène Lourié

(další profese)

The Beast from 20,000 Fathoms (1953) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Beast from 20,000 Fathoms na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/49306-the-beast-from-20-000-fathoms/Na břehu

Stáhnout Na břehu
Shlédnout Na břehu

Na břehu (1959) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Na břehu (1959):

Po nukleární katastrofě zůstali posledními obyvateli Země Australané. Radioaktivní záření, způsobené válkou, se však nezadržitelně šíří i k nim. Lidem zbývá nejvýš několik měsíců života. Dwight Lionel Towers, velitel americké ponorky Sawfish, kotvící u australských břehů, se v této bezvýchodné situaci seznámí s okouzlující ženou Moirou. Jejich vztah může mít jen krátkou budoucnost. Právě tak je k zániku odsouzeno i harmonické manželství Mary Holmesové, jejíž muž Peter je příslušníkem australského námořnictva. Oni i jejich přátelé si musejí položit otázku, čím naplní čas, který jim zbývá. Je tu vůbec nějaká naděje? Skrývá se třeba v podivném vysílání v Morseově abecedě, které Australané zachytili z amerického San Diega...?
Film Stanleyho Kramera se odehrává v roce 1965, avšak vznikl o šest let dříve; ve své době byl tedy příběhem z nedaleké budoucnosti. Jde o jedno z děl, jež umělecky zpracovávala aktuální téma, nastolené tehdejším rozdělením světa. Zápletka filmu byla shodou okolností opravdu prorocká: v říjnu 1962 nechal Fidel Castro na Kubě rozmístit sovětské jaderné rakety, čímž se svět skutečně ocitl na pokraji globální jaderné války.
Stanley Kramer se ve vyprávění soustředil především na komorní líčení vztahů hlavních protagonistů. Nevyhýbal se však ani výpravným spektakulárním sekvencím: mezi ty nejpozoruhodnější patří záběry na liduprázdné ulice San Francisca, včetně proslulého mostu Golden Gate, nebo sekvence automobilových závodů, které se změní v sebevražedný masakr účastníků. Kramerův neobvyklý film byl nominován na Oscary za střih a za hudbu. V roce 2000 se dočkal televizního remaku.(oficiální text distributora)

Film se odehrává v roce 1964, o pět let později, v budoucnosti. Atomová válka, která vypukla vinou malé nejmenované země, zničila všechen lidský život na severní polokouli a jižní polokoule může přežít jen čtyři měsíce. Australské město Melbourne v nejjižnějším cípu této pevniny má přežít nejdéle, ale i tak je to jen otázkou času. Do Melbournského přístavu přijede atomová ponorka Spojených států, která přežila válku bez pohromy jen díky tomu, že byla pod vodou, když bomby vybuchly. Její kapitán Dwight Lionel Towers ztratil svou ženu Sharon a dvě děcka. Towers je vzorem slušnosti, snaží se na věci dívat z jejich lepší stránky a konat svou povinnost ve společnosti, v níž se lidé připravují na nevyhnutelný konec, tj. rozdává jim prášky s jedem a dělá pro ně všechno možné. Kapitán se zamiluje do cynické Moiry Davdson. Je to nesnadný vztah, protože Towers je dosud velmi zamilovaný do své ženy.(Pavlínka9)

Informace o filmu Na břehu

Režie:

Stanley Kramer

Předloha:

Nevil Shute (kniha)

Scénář:

John Paxton

Kamera:

Giuseppe Rotunno

Hudba:

Ernest Gold

Hrají:

Gregory Peck, Ava Gardner, Fred Astaire, Anthony Perkins, Guy Doleman, Donna Anderson, John Meillon, Gerry Duggan, Joe McCormick, Peter Williams, Grant Taylor, John Tate, Kevin Brennan

Producenti:

Stanley Kramer

Střih:

Frederic Knudtson

Scénografie:

Rudolph Sternad

(další profese)

Na břehu (1959) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Na břehu na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/5310-na-brehu/Nikdy neříkej nikdy

Stáhnout Nikdy neříkej nikdy
Shlédnout Nikdy neříkej nikdy

Nikdy neříkej nikdy (1983) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nikdy neříkej nikdy (1983):

Agenti pod velením Ernsta Blofelda proniknou do US Air Force a zmocní se dvou letadel Tomahawk. Na pomoc je povolán agent 007, který má získat ukradená letadla zpět a zabít Blofelda. Když krutá organizace SPECTRE unese dvě jaderné střely, vydává se James Bond po jejich stopách. Musí nalézt aktivní jaderné hlavice dříve, než jejich ničivá síla bude obrácena proti okolnímu světu. Smrtící stopa vede k Largovi, charismatickému nepřátelskému agentovi a jeho nebezpečné asistentce Fatimě Blush, krásné vražedkyni, která se nejprve pomiluje se svou obětí a pak ji zabije. Bond také objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino, která mu pomůže v boji proti silám SPECTRE, jež se blíží s jednou nukleárních zbraní k zamýšlenému cíli - Washingtonu.(oficiální text distributora)

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda.Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy...(Česká televize)

Informace o filmu Nikdy neříkej nikdy

Režie:

Irvin Kershner

Scénář:

Lorenzo Semple Jr.

Kamera:

Douglas Slocombe

Hudba:

Michel Legrand

Hrají:

Sean Connery, Klaus Maria Brandauer, Max von Sydow, Barbara Carrera, Kim Basinger, Bernie Casey, Alec McCowen, Edward Fox, Rowan Atkinson, Anthony Sharp, Anthony Van Laast, Ronald Pickup, Valerie Leon, Pat Roach, Gavan O'Herlihy, Robert Rietty, Sylvia Marriott, Marsha A. Hunt

Střih:

Ian Crafford

Scénografie:

Stephen B. Grimes, Philip Harrison

Kostýmy:

Charles Knode

(další profese)

Nikdy neříkej nikdy (1983) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nikdy neříkej nikdy na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/5231-nikdy-nerikej-nikdy/Četník ve výslužbě

Stáhnout Četník ve výslužbě
Shlédnout Četník ve výslužbě

Četník ve výslužbě (1970) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Četník ve výslužbě (1970):

Další pokračování úspěšné francouzsko-italské komedie o příhodách četníků ze Saint Tropez v čele s energickým Cruchotem. Louis de Funes a nevyzpytatelná logika nadřízených v dalším pokračování příhod nejskvělejšího policajta všech dob.(oficiální text distributora)

Celá parta četníků ze Saint Tropez je poslána do důchodu. Cruchot žije na překrásném zámku se svou ženou a nudí se. Když jeden z party utrpí ztrátu paměti, ostatní se rozhodnou ho unést a připomenout mu staré krásné časy. Ve svých starých uniformách však Saint Tropez obrátí vzhůru nohama.(Intersonic)

Informace o filmu Četník ve výslužbě

Režie:

Jean Girault

Scénář:

Jacques Vilfrid

Kamera:

Pierre Montazel

Hudba:

Raymond Lefevre

Hrají:

Louis de Funès, Jean Lefebvre, Guy Grosso, Michel Modo, Nicole Vervil, France Rumilly, Christian Marin, Claude Gensac, Michel Galabru, Sara Franchetti, Yves Vincent, Paul Préboist, Yves Barsacq, Dominique Davray, Paul Mercey, Robert Le Béal, Christor Georgiadis, Henri Attal, Dominique Zardi, Carlo Nell, Bernard Charlan, René Berthier, Jean Valmence, Henri Guégan, Ugo Fangareggi, Maritin, Yvan Varco

Producenti:

Gérard Beytout, René Pignières

Střih:

Armand Psenny

Zvuk:

Jean Rieul

Scénografie:

Sydney Bettex

Masky:

Michel Deruelle

Kostýmy:

Jacques Cottin

(další profese)

Četník ve výslužbě (1970) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Četník ve výslužbě na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/32108-cetnik-ve-vysluzbe/