Ironclad

Stáhnout Ironclad
Shlédnout Ironclad

Ironclad (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ironclad (2011):

Děj filmu se odehrává ve 13. století v Anglii. Rebelující rytíři v čele s vévodou z Pembroke, Williamem Marshallem (James Purefoy) se postaví proti tyranskému králi Janovi (Paul Giamatti). To si samozřejmě král nenechá líbit, takže se vzbouření rytíři musí ukrýt na hradě Rochester, symbolu svobody a práva.(toy79)

Anglie roku 1215, krátce po podepsání Magny charty. Jan Bezzemek (Paul Giamatti) je navýsost nespokojen s omezením své královské moci, povolává proto dánskou žoldnéřskou armádu vedenou kapitánem Tiberiem (Vladimír Kulich), aby mu pomohla potrestat ty, kteří jej o moc připravili. Jeho jedinou šancí na úspěch je dobytí nevelkého hradu Rochester, který má ovšem strategický význam pro kontrolu celé jižní Anglie. Jeho plány se mu však rozhodnou překazit baron de Albany (Brian Cox), jeho malá družina profesionálních vojáků a templářský rytíř Thomas Marshall (James Purefoy), kteří se nehodlají smířit s navrácením "starých pořádků" ani za cenu vlastního života.(V.Silver)

Děj se odehrává po tom, co Jan Bezzemek, ambiciózní a krutý anglický král, byl svými barony donucen podepsat 19. 6. 1215 Magnu chartu, Velkou listinu svobod. Později ji odmítal uznat, v čemž jej podpořil tehdejší papež. Ten jej sice předtím z církve exkomunikoval, ale pak jej podpořil a dovolil mu odvolat svůj podpis pod podmínkou, že v zemi nastolí řád. Vzhledem k tomu, že většina baronů stála proti němu, zverboval vojsko pohanských Dánů za příslib, že bude Dánsko ušetřeno šíření evangelia. Jan s nimi pak dobýval hrady a území vzbouřených baronů. Jeden z nich, baron William Marshall, sebral několik templářů a dalších dobrodruhů a vydal se s nimi obsadit klíčový hrad Rochester. Když přicházejí, je již zajištěn několika Janovými Dány. Jsou však díky nerozhodnosti velitele hradu vpuštěni dovnitř a Dány v potyčce pobijí. Přichází král Jan, brána je zavřena a nastává regulérní středověké dobývání hradu, zhruba tři desítky obránců na tisícovku útočníků. Osádka hradu několik měsíců s nadějí vyhlíží pomoc Francouzů, kteří přijíždějí na poslední chvíli.(damokles)

Informace o filmu Ironclad

Režie:

Jonathan English

Scénář:

Jonathan English, Stephen McDool

Kamera:

David Eggby

Hudba:

Lorne Balfe

Hrají:

James Purefoy, Kate Mara, Paul Giamatti, Brian Cox, Jason Flemyng, Derek Jacobi, Mackenzie Crook, Charles Dance, Vladimír Kulich, Jamie Foreman, Guy Siner, Aneurin Barnard, Steffan Rhodri, Annabelle Apsion, Daniel O´Meara, Rhys Horler, Ceri Mears, David Melville, Laura Sibbick

Producenti:

Rick Benattar, Jonathan English

Střih:

Peter Amundson, Gavin Buckley

Scénografie:

Joseph C. Nemec III

Kostýmy:

Beatrix Aruna Pasztor

(další profese)

Ironclad (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ironclad na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/266501-ironclad/Na věky věků (TV seriál)

Stáhnout Na věky věků (TV seriál)
Shlédnout Na věky věků (TV seriál)

Na věky věků (TV seriál) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Na věky věků (TV seriál) (2012):

Začátek stoleté války i doba černé smrti ve stínu pilířů země. Výpravná britsko-německá adaptace světového knižního bestselleru Kena Folletta.V roce 2010 vznikla v britsko-německo-kanadské koprodukci adaptace knižního bestselleru Kena Folletta Pilíře země. Osmidílný projekt lákal diváky na výpravný obraz středověku, kde se na pozadí stavby katedrály rozvíjely lásky, pletichy, naděje i zloba postav napříč všemi vrstvami dobové společnosti. Seriál se díky atraktivnímu zpracování dočkal volného pokračování, konkrétně v podobě adaptace Follettovy knihy Na věky věků, která sama vznikla na základě úspěchu knižních Pilířů země. Nové vyprávění se sice odehrává opět ve městě Kingsbridge, ale o 150 let po předchozích událostech. V polovině 14. století se Anglie ocitá na prahu stoleté války, ale současně ji čeká hrůza černé smrti. Nicméně morová epidemie, jež si vyžádala tisíce životů, nepřímo zapříčinila také zásadní proměny v dobové společnosti, které připravily půdu pro renesanci. Do tohoto dobového rámce je opět zasazeno vyprávění, kde se protínají osudy, lásky i kruté pletichy postav ze všech vrstev tehdejší společnosti – od rolníků a řemeslníků přes zástupce církve až po šlechtice i krále. Projekt opět iniciovala německá společnost Tandem Communications, která se specializuje na výpravné televizní projekty a adaptace bestsellerů jako The Company, Titanic: krev a ocel, Království prstenu, Hádův faktor či Vesmírná exploze. Do koprodukce natáčené v Maďarsku a na Slovensku také vstoupila kanadská firma Take 5 Productions a britsko-americká společnost Scott Free Films, jejímiž zakladateli jsou slavní režiséři hollywoodských blockbusterů Ridley a Tony Scottovi. Hlavních i vedlejších rolí se zhostili začínající i mezinárodně známí herci z Anglie i dalších evropských zemí jako Cynthia Nixonová, Miranda Richardson, Ben Chaplin, Peter Firth, Charlotte Rileyová, Rupert Evans či Nora von Waldstättenová.(Česká televize)

Osemdielne voľné pokračovanie historického seriálu Piliere Zeme (2010) nakrútené podľa svetového bestselleru Kena Folletta Na veky vekov.
Nájomný vrah zavraždí kráľa. Záhadný rytier uteká na vidiek pred prisluhovačmi anglickej kráľovnej. Dvaja mladí ľudia sa v lese stanú svedkom udalosti, ktorá zmení osud celého národa.
Z Kingsbridge sa po vybudovaní katedrály stalo prosperujúce obchodné mesto. Po smrti anglického kráľa sa na trhu rozprúdia vzrušené debaty o okolnostiach vladárovej smrti. Občianska vojna skončila a truhlice mestských obchodníkov sú plné.
Všetko sa zmení, keď dvaja mladí šľachtici prinesú do mesta zraneného rytiera, aby ho ošetril miestny lekár. Tým rytierom je Sir Thomas Langley, ktorý požiada o azyl v katedrále, kde chce pôsobiť ako obyčajný mních. Prináša aj štedré dary od kráľovnej a v miestnych vzbudí pochybnosti, za aké služby alebo ukryté tajomstvá mu ich venovala.
Z jedného dňa na druhý sa Kingsbridge ocitne v obkľúčení kráľovniných vojsk. Sir Roland, kráľovnin horlivý stúpenec, ovládne susedné grófstvo Shiring, pričom jeho pôvodného pána odsúdi na smrť ako vlastizradcu. Rolandov zoznam tých, ktorí boli verní starému kráľovi, je dlhý a Jej Veličenstvo je odhodlané všetkých ich popraviť. Všetci ostatní musia platiť vysoké dane, ktoré poslúžia k získaniu prostriedkov na ovládnutie francúzskeho trónu. Začína sa Storočná vojna, krvavý konflikt medzi Anglickom a Francúzskom.
Jedinou nádejou obyvateľov Kingsbridge sa stáva Caris, mladá žena, ktorá je rozhodnutá vzoprieť sa útlaku a vyviesť mesto z temných čias. Spolu so svojím milencom Merthinom a Sirom Thomasom Langleyom sú odhodlaní postaviť sa Korune aj Cirkvi s cieľom mesto a jeho katedrálu zachrániť. Ich odvaha podnieti vieru národa a čoskoro sa poddaní a prostí ľudia celej Európy vzbúria proti svojím utlačovateľom a začnú sa dožadovať svojich práv. Svet stojí na začiatku nového veku...(Incantator)

Informace o filmu Na věky věků (TV seriál)

Režie:

Michael Caton-Jones

Předloha:

Ken Follett (kniha)

Scénář:

John Pielmeier

Kamera:

Denis Crossan

Hudba:

Mychael Danna

Hrají:

Ben Chaplin, Charlotte Riley, Miranda Richardson, Nora von Waldstätten, David Bradley, Cynthia Nixon, Oliver Jackson-Cohen, Megan Follows, Tom Weston-Jones, Peter Firth, Rupert Evans, Sarah Gadon, Kostja Ullmann, Hannes Jaenicke, André Hennicke, Attila Árpa, Kevin Moore, Blake Ritson, Indira Varma, Elinor Crawley, Tom Cullen, Dan Cade, Matt Devere, Andrew Bicknell, Carlo Rota, Aure Atika, Tatiana Maslany, Diana Kent, Iván Fenyö, Oliver Maltman, Richard Durden, Máté Haumann, Alex Palmer, David Oakes, Duncan Bell, Jude Wright, Thomas Anton, Peter Dobrík, Sally Bankes, Neil Bell, Victor McGuire

Producenti:

Ridley Scott, Tony Scott

Scénografie:

Marek Dobrowolski

Kostýmy:

Mario Davignon

(další profese)

Na věky věků (TV seriál) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Na věky věků (TV seriál) na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/299822-na-veky-veku/Černá smrt

Stáhnout Černá smrt
Shlédnout Černá smrt

Černá smrt (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Černá smrt (2010):

Fanatismus je zhoubnější, než mor. Britsko-německý film se Seanem Beanem v jedné z hlavních rolí.
Léta Páně 1348, v anglickém království řádí epidemie moru. Smrt si nevybírá a kosí všechny bez rozdílu, v bezpečí před ní nejsou ani mniši za zdmi kláštera. Jedním z nich je mladý novic Osmund, jenž je rozerván mezi láskou k dívce Averill a láskou k Bohu. Rád by klášter opustil, ale také touží sloužit Bohu, a tak jej žádá, aby mu seslal znamení. V té chvíli do kláštera přichází biskupův vyslanec Ulric a přináší zvěst o vesnici, nepostižené morem. Mezi lidem se šušká o nekromantovi, který ve spojení s temnými silami umí křísit mrtvé, a takovým pověstem musí církev učinit přítrž. Vesnice se nachází uprostřed Velkého močálu a Ulric potřebuje průvodce. Osmund se sám nabídne a vydává se tak vstříc světu temnoty a krutého fanatismu.
Snímek Černá smrt, žánrově oscilujíci mezi historickým dramatem a hororem, nabízí kromě napínavé podívané také úvahu nad vztahem víry a moci a nebezpečím jakéhokoli fanatismu, plynoucího ať už z vypočítavosti, či hlubinných osobních pohnutek. Působivě zpracovaný příběh některými svými motivy dává vzpomenout kultovního Wicker Mana (1973) Robina Hardyho, Coppolovu Apokalypsu (1979), ale na mysl přijde i Vláčilovo Údolí včel (1967). Že tíhne k temnějším filmovým příběhům režisér Christopher Smith prokázal již svými předchozími hororovými snímky Metro (2004) a Izolace (2006).(oficiální text distributora)

Mladý mnich (Eddie Redmayne - POWDER BLUE, DIVOKÁ KRÁSA) je pověřen úkolem, aby zjistil co za pravdu skrývají zvěsti o údajném vstávání z mrtvých v jedné malé vesničce. Jeho pátrání ho dovede k vesnické panovnici (Carice van Houten - VALKÝRA), jež uzavřela temný pakt s podsvětím. Děj je zasazen do prostředí středověké Anglie, v dobách dýmějového moru.(Ferry)

Informace o filmu Černá smrt

Režie:

Christopher Smith

Scénář:

Dario Poloni

Kamera:

Sebastian Edschmid

Hudba:

Christian Henson

Hrají:

Eddie Redmayne, Sean Bean, Carice van Houten, David Warner, Kimberley Nixon, John Lynch, Tim McInnerny, Andy Nyman, Emun Elliott, Tygo Gernandt, Jamie Ballard, Johnny Harris, David Masterson, Gotthard Lange, Martin Hentschel, Nike Martens, Peter Wolf, Daniel Steiner

Producenti:

Robert Bernstein, Douglas Rae, Judy Tossell

Střih:

Stuart Gazzard

(další profese)

Černá smrt (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Černá smrt na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/238359-cerna-smrt/Bathory

Stáhnout Bathory
Shlédnout Bathory

Bathory (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bathory (2008):

Mimořádná osobnost Alžběty Báthoryové zaměstnává historiky už po staletí. Ještě dnes, bezmála čtyři sta let po její smrti se pohledy na její život a vinu rozcházejí. V Guinessově knize rekordů je uváděna jako největší vražedkyně v dějinách lidstva. Po přečtení publikovaných děl a prostudování historických materiálů jsem dospěl k odlišnému závěru. Podle mne byla tato renesanční, inteligentní a vzdělaná žena obětí těch, kteří prahli po jejím majetku.Film je příběhem o Alžbětě a její nenaplněné lásce k slavnému italskému malíři Caravaggiovi, o manželském poutu nejmocnějších uherských rodů Báthory a Nádašdy a o intrikách palatína Juraje Thurza.Věrně se držím všech historických údajů a známých faktů, ovšem do zaplňování bílých míst historie jsem zapojil svoji fantazii. (Juraj Jakubisko)(oficiální text distributora)

Kdo by neznal pověst o Čachtické paní, která se koupala v krvi nevinných pannen? Režisér Juraj Jakubisko se rozhodl přenést tuto pověst na stříbrné plátno. Můžeme tak sledovat osudy Alžběty Bathoriové v nejdražším středoevropském filmu, na jehož koprodukci se také spousta středoevropských států podílela. Alžběta podle pověstí zavraždila na 600 obětí, mezi kterými byly především mladé dívky a ženy, na svém slovenském sídle Čachtice.Ve filmu můžeme vidět kromě zahraničních herců i Čechy: Karla Rodena, Bolka Polívku, Jiřího Mádla, Lucku Vondráčkovou, Marka Vašuta a další. O český komparz také nebyla nouze, a tak v mnohých bojových scénách můžeme zahlédnout šermířskou skupinu Rotia.(ČSFD.cz)

Výpravná freska znázorňujúca pomery Uhorska 16.- 17. storočia, ktorá rozpráva o legendami opradenom osude čachtickej pani Alžbety Báthoryovej.Dej filmu sa odohráva na prelome 16. a 17. storočia v bývalom Uhorsku, v čase plnom náboženských vojen, rozporov a konfliktov, vrátane vojny s agresívnymi tureckými dobyvateľmi. V tej dobe žila Alžbeta Báthoryová, ktorá patrila k jednému z najvýznamnejších uhorských šľachtických rodov. Legendy jej zabezpečili zápis v Guinessovej knihe rekordov ako najväčšej a najkrvavejšej vrahyne všetkých čias.Prípad Báthoryová je ale nejasný a mnohí historici považujú túto charakteristiku za úplne nepodloženú. Kým  bola Alžbeta Báthoryová v skutočnosti? Vrahyňou, ktorá vraždila nevinné panny a kúpala sa v ich krvi, alebo pôvabnou a na svoju dobu veľmi vzdelanou ženou? Bola vinníčkou alebo obeťou vtedajších politických pomerov a temných intríg mocných, ktorí bažili po jej majetku?Vo filme Báthory manžel Alžbety Báthoryovej, František Nádasdy, bojuje vo vojnách s Turkami a ona sama dohliada na správu rozsiahlych rodových majetkov a na výchovu detí. Raz jej manžel pošle darček v podobe talianskeho maliara Merisiho Caravaggia, ktorý zostane na jej dvore niekoľko rokov. Medzi ním a osamelou ženou vznikne zvláštne puto. V tom čase sa ale nad jej hlavou začnú sťahovať zlovestné mračná, ktoré ešte viac potemnejú po smrti jej manžela. Mocná a bohatá žena musí čeliť nepriateľom, ktorí sú schopní čohokoľvek. Zvesti o šialenej vladárke, ktorá sa v snahe zastaviť starnutie kúpe v krvi nevinných panien, začínajú silnieť...Juraj Jakubisko sa vo filme Báthory pridŕža známych historických skutočností, avšak neprebádané „biele" miesta histórie vypĺňa svojou fantáziou. Tak sa do príbehu dostali aj Caravaggio, či Monteverdi -  tvorca prvej opery...(STV)

Informace o filmu Bathory

Režie:

Juraj Jakubisko

Scénář:

Juraj Jakubisko, Ľubomír Feldek

Kamera:

Ján Ďuriš, F. A. Brabec

Hudba:

Jan Jirásek, Simon Boswell, MAOK, Katarína Knechtová, Tatiana Miková

Hrají:

Anna Friel, Karel Roden, Hans Matheson, Vincent Regan, Franco Nero, Deana Horváthová-Jakubisková, Michaela Drotárová, René Štúr, Jiří Mádl, Robbie Kay, Lucie Vondráčková, Andrej Hryc, Bolek Polívka, Jiří Korn, Monika Hilmerová, Míra Nosek, Táňa Radeva, Eva Elsnerová, Zdeněk Podhůrský, Marek Vašut, Karel Dobrý, Petr Jákl ml., Marek Majeský, Beata Greneche, Ondřej Ladislav, Jan Vlasák, Rudolf Stärz, Sandra Pogodová, Pavel Kočí, Hana Vagnerová, Vladimír T. Gottwald, Jiří Krytinář, Jiří Maria Sieber, Jan Unger, Anthony Byrne, Václav Upír Krejčí, Kristýna Maléřová-Podzimková, Taťjana Medvecká, Marian Roden, Marie Viková, Karel Bělohradský, Marie Boková, Jana Oľhová, Pavel Skřípal, Zuzana Frenglová, Barbora Fišerová, Zuzana Stivínová, Jiří Pomeje, Jan Dolanský, Jaromír Meduna, Jan Maxián, Jan Šťastný, Jaroslav Kaňkovský, Jan Vondráček, Milan Slepička, Miloš Vávra, David Štěpán, Petr Meissel, Zdeněk Maryška, Jiří Hajdyla, Jan Pavel Filipenský, Martin César, Radek Balcárek, Ester Honysová

Producenti:

Deana Horváthová-Jakubisková

Střih:

Patrik Pašš, Chris Blunden

Scénografie:

Karel Vacek

Masky:

René Stejskal, Bohuslav Sobotka, Jana Radilová

Kostýmy:

Jaroslava Pecharová, Julia Patkos

(další profese)

Bathory (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bathory na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/221421-bathory/