Smrt na dálnici

Stáhnout Smrt na dálnici
Shlédnout Smrt na dálnici

Smrt na dálnici (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Smrt na dálnici (2004):

Od té doby, co někdo před pěti lety srazil autem jeho ženu na dálnici a ujel, putuje Rennie Cray (Jim Caveziel) napříč Amerikou ve svém vytuněném voze Plymouth Barracuda z roku 1968 a hledá vraha své manželky. Mužem, kterého v této vysokorychlostní hře na kočku a myš hledá, je James Fargo (Colm Feore), nemilosrdný, ochrnutý psychopat. Díky sérii technických inovací udělal Fargo ze svého zuřivého Cadillaku Eldorado ´72 monstrózní nástavbu své pomatené mysli a ochrnutého těla. Jejich boj na život a na smrt, ve kterém oba zapojí naplno svou vůli a inteligenci, se právě blíží vyvrcholení. Světla jejich aut však zachytí na silnici usouženou krásnou dívku (Rhona Mitra), jež nevědomky drží v ruce klíč k jejich konečnému zúčtování.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Smrt na dálnici

Režie:

Robert Harmon

Scénář:

Hans Bauer

Kamera:

Rene Ohashi

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

James Caviezel, Rhona Mitra, Frankie Faison, Gordon Currie, Colm Feore, Andrea Roth, Noam Jenkins, Paul Mota, James Kee, Martin Roach

Producenti:

Bradley Jenkel, Carroll Kemp

Střih:

Chris Peppe

Scénografie:

Paul D. Austerberry

Kostýmy:

Luis Sequeira

(další profese)

Smrt na dálnici (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Smrt na dálnici na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/70368-smrt-na-dalnici/Cyberbully (TV film)

Stáhnout Cyberbully (TV film)
Shlédnout Cyberbully (TV film)

Cyberbully (TV film) (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Cyberbully (TV film) (2015):

Jak daleko jste ochotni zajít pro záchranu vlastního života? Casey čelí nejhorší noční můře každého teenagera. Anonymní hacker hodlá zveřejnit její soukromé fotografie na internetu a ona svádí boj s časem, aby mu jeho plány překazila.Šedesát devět procent mladých lidí ve Velké Británii má zkušenost s určitou formou kyberšikany. V těch nejzávažnějších případech mohou oběti čelit nástrahám v podobě napadení jejich webových kamer, zneužívání a "sebevražedného trollování". Kampaně proti šikaně vybízejí mladé lidi, aby se k nepřátelskému chování na internetu "obrátili zády". Pro ty, kteří už se stali jeho terčem, ale není snadné uniknout ze spárů svých trýznitelů. V britském thrilleru hraje Maisie Williamsová (Hra o trůny) dospívající dívku Casey Jacobsovou, která svádí boj se svým anonymním kyberstalkerem. Casey je teenager, který má zkušenosti s tím nejhorším, co může internet nabídnout - od nižší formy šikany, kde jsou aktéři na stejné úrovni (tzv. peer-to-peer), až po pokročilé postupy násilného vniknutí do počítače - a ze všech sil se snaží učinit svému utrpení přítrž. Film Cyberbully je inspirován řadou skutečných případů. Přestože je Caseyin příběh extrémní a zformovaný do poutavé a dramatické podoby, všechny líčené události jsou reálné a jednotlivým obětem se opravdu staly.(Cinemax)

Vypadá to jako obyčejné odpoledne, kdy mladá Casey chatuje se svými kamarády. Když však objeví na twitteru příspěvek od svého bývalého kluka, který obsahuje posměšky na její osobu, rozhodne se pomstít, za pomoci spolužáka mu účet "hacknout" a jeho jménem přidat tweet urážející zase jeho. Není to nic neobvyklého, v těchto internetových sporech je velice zběhlá. Netuší však, že důsledkem tohoto rozhodnutí bude další hodiny uvězněna v pokoji a zažije svou noční můru. Casey si totiž neuvědomuje, že její vysmívající se příspěvky v internetových diskuzích můžou mít větší dopad, než jaký si připouští. Navíc na internetu člověk nikdy neví, s kým skutečně komunikuje a kdo se tváří jako nápomocný spolužák, ten jím vůbec nemusí být...(xrubesd)

Informace o filmu Cyberbully (TV film)

Režie:

Ben Chanan

Scénář:

Ben Chanan, David Lobatto

Kamera:

Ben Moulden

Hudba:

Jon Opstad

Hrají:

Maisie Williams, Ella Purnell, Haruka Abe, Daisy Waterstone

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Hayley Nebauer

(další profese)

Cyberbully (TV film) (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Cyberbully (TV film) na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/402975-cyberbully/Radio Alice

Stáhnout Radio Alice
Shlédnout Radio Alice

Radio Alice (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Radio Alice (2004):

Příběh filmu se točí kolem dvou mladých kamarádů, Squala a Pela, kteří žijí v dělnické čtvrti na okraji italského města Bologna. Každý den se potloukají po ulicích, navštěvují místní kavárny a nudu i nedostatek peněz zahánějí dočasnými výpomocnými pracemi. Neustále však sní o úniku z vlastní každodenní reality. Během pomocných prací při kopání podzemního tunelu v centru města narazí na vysílací stanici Rádia Alice, provozovanou protestním studentským hnutím, a postupně poznávají svět, který je vzdálen od světa "ochránců zákona a pořádku" i od světa jejich vrstevníků žijících na okraji města.(Film Europe)

Film podľa skutočných udalostí z Talianska. V sedemdesiatych rokoch tam skupina revolucionárov spustila vysielanie undergroundového Rádia Alice. Ľudia okolo neho viedli politický boj a kreatívnu anarchiu. Vo filme vidíme ich príbehy, až do marca 1977, kedy karabinieri zastrelili neozbrojeného demonštranta, aby vyvolali nepokoje, pri ktorých Rádio zrušili.(whack)

Informace o filmu Radio Alice

Režie:

Guido Chiesa

Scénář:

Guido Chiesa, Wu Ming

Kamera:

Gherardo Gossi

Hudba:

Teho Teardo

Hrají:

Claudia Pandolfi, Valerio Mastandrea, Marco Luisi, Tommaso Ramenghi, Valerio Binasco, Alison Forest, Giorgio Colangeli, Simone Gandolfo, Wu Ming, Jacopo Bonvicini, Manuel Agnelli, Massimo Coppola

Producenti:

Domenico Procacci

Zvuk:

Remo Ugolinelli

Kostýmy:

Lina Nerli Taviani

(další profese)

Radio Alice (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Radio Alice na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/270919-radio-alice/Traitors

Stáhnout Traitors
Shlédnout Traitors

Traitors (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Traitors (2013):

Film se odehrává v Maroku a pojednává o mladé ženě, která se zoufale snaží získat peníze, aby mohla s kapelou nahrát desku. Rozhodne se proto přistoupit na nabídku drogového dealera a s autem plným kokainu se vydává na cestu přes hory.Malika je frontmankou dívčí punkrockové kapely Traitors, která má vyhraněné názory na svět, své rodné město Tangier i vlastní místo ve společnosti. Nutně potřebuje peníze k tomu, aby svoji rodinu uchránila před vystěhováním a zároveň uskutečnila své sny s kapelou. Podlehne proto vidině rychlého výdělku, který spočívá v propašování zásilky drog přes hory na zakázku nebezpečného drogového dealera. Doprovází ji Amal, mladá drogová překupnice, kterou se Malika rozhodne vysvobodit z otroctví drogových dealerů. Maličino rebelství, stejně jako její instinkty a nervy, musí v tomto holém boji o přežití podstoupit křest ohněm.(Cinemax)

Malika je frontmankou ženskej punkrockovej kapely Traitors (Zradkyne), ktorá má vyhranené názory na svet, na svoje rodné mesto Tangier a na svoje miesto v ňom. Keďže súrne potrebuje peniaze, aby svoju rodinu uchránila pred vysťahovaním a zároveň uskutočnila svoje sny s kapelou, Malika podľahne vidine rýchleho zárobku, ktorý spočíva v prepašovaní zásielky drog cez hory pre nebezpečného drogového dílera. No keď sa zdanlivo jednoduchá úloha začne vymykať spod kontroly, Malikino rebelantstvo ako aj jej inštinkty a nervy musia podstúpiť krst ohňom prežitia.(IFF Bratislava)

Informace o filmu Traitors

Režie:

Sean Gullette

Scénář:

Sean Gullette

Hrají:

Chaimae Ben Acha, Soufia Issami, Mourade Zeguendi, Nadia Niazi, Driss Roukhe, Morjana Alaoui, Abdesselam Bounouacha

Střih:

Sabine Hoffman

(další profese)

Traitors (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Traitors na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/350464-traitors/Malý rytíř Trenk

Stáhnout Malý rytíř Trenk
Shlédnout Malý rytíř Trenk

Malý rytíř Trenk (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Malý rytíř Trenk (2015):

Největším přáním desetiletého Trenka je stát se rytířem. Má spoustu odvahy, ale protože je to chlapec chudý, splnění jeho snu je téměř nemožné. Jeho rodinu zajme zlý sir Wertolt a Trenk se vydá se svým kamarádem, prasátkem Piggeldym, ji zachránit. Ve městě využije příležitosti a vymění si role se zbabělým Zinkem, který se nechce stát rytířem. V přestrojení pronikne na hrad Hohenlob, kde se vydává za rodinu tamního pána a stane se pážetem. Tekla, dcera hradního pána, se také vždy toužila stát rytířem, a tak přesvědčí Trenka, aby ji naučil všemu, co musí rytíř umět a znát. Nepředvídatelné okolnosti způsobí, že Trenk musí nahradit hradního pána v turnaji. Bohužel prohrává a Wertolt musí porazit draka. Trenk a Thekla sledují draka do jeho doupěte, kde jsou uvězněni podlým Wertoltem. Během těžké zkoušky však mladí rytíři objevují i druhou stránku drakovy prudké povahy, která vysvětluje jeho bouřlivé chování.(Zlín Film Festival)

Informace o filmu Malý rytíř Trenk

Režie:

Anthony Power

Hudba:

Mischa Krausz

Hrají:

Georg Sulzer, Axel Prahl, Johannes Zeiler

Malý rytíř Trenk (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Malý rytíř Trenk na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/78614-maly-rytir-trenk/Vlastní cestou (festivalový název)

Stáhnout Vlastní cestou (festivalový název)
Shlédnout Vlastní cestou (festivalový název)

Vlastní cestou
(festivalový název) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Vlastní cestou
(festivalový název) (2013):

Šedesátnici Bettie náhle opouští milenec. Její rodinná restaurace se ocitá ve finančních potížích. Co teď? Nasedne do auta, aby se trochu projela. Z původně krátké projížďky se stává cesta, na které zažije několik náhodných setkání, ocitne se na večírku pořádaném bývalou Miss Francie, znovu se sblíží s dcerou, pozná svého vnuka a na samém konci možná znovu potká lásku. Otvírají se před ní nové obzory.(Festival francouzského filmu)

Nespokojená Bettie, provozovatelka restaurace v malém městě, jednoho dne prostě uteče od svého monotónního života se starou matkou a dcerou, s níž si nerozumí. Vezme s sebou svého vnuka, o kterého se zatím příliš nezajímala. Bude na konci cesty šťastnější než na jejím začátku?(fleurette)

Informace o filmu Vlastní cestou
(festivalový název)

Režie:

Emmanuelle Bercot

Scénář:

Emmanuelle Bercot, Jérôme Tonnerre

Kamera:

Guillaume Schiffman

Hrají:

Catherine Deneuve, Mylène Demongeot, Claude Gensac, Hafsia Herzi, Paul Hamy, Camille Dalmais, Nemo Schiffman

Producenti:

Marc Missonnier, Olivier Delbosc

Střih:

Julien Leloup

Zvuk:

Jean-Pierre Laforce

Scénografie:

Éric Barboza

Kostýmy:

Pascaline Chavanne

(další profese)

Vlastní cestou
(festivalový název) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Vlastní cestou
(festivalový název) na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/335128-vlastni-cestou/Qissa: Příběh opuštěné duše

Stáhnout Qissa: Příběh opuštěné duše
Shlédnout Qissa: Příběh opuštěné duše

Qissa: Příběh opuštěné duše (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Qissa: Příběh opuštěné duše (2013):

Umber Singh je Sikh, který během rozdělení Indie v roce 1947 přišel o všechno a nyní musí opustit svou vlast. Posedle proto touží po mužském potomkovi. Když se mu však narodí čtvrtá dcera, rozhodne se vzepřít svému osudu.Děj snímku QISSA se odehrává ve čtyřicátých letech v Pandžábu. Na zkušenostech jedné sikhské rodiny, v jejímž čele stojí Umber (Irrfan Khan), jsou detailně vylíčeny následky rozdělení Indie a Pákistánu. Poté, co je rodina nucena opustit svou vesnici, Umber prahne po mužském potomkovi víc než kdy předtím. Když mu však jeho žena porodí čtvrtou holčičku Kanwar, Umber se rozhodne vzepřít osudu a začne ji vychovávat jako chlapce. Toto nešťastné rozhodnutí má však za následek násilný rozpad rodiny a Kanwařino dospívání je díky němu poznamenáno řadou čím dál tím znepokojivějších situací.(Cinemax)

Informace o filmu Qissa: Příběh opuštěné duše

Režie:

Anup Singh

Scénář:

Anup Singh

Kamera:

Sebastian Edschmid

Hudba:

Béatrice Thiriet

Hrají:

Irrfan Khan, Tillotama Shome, Tisca Chopra, Sonia Bindra, Rasika Dugal, Faezeh Jalali

Producenti:

Johannes Rexin

Zvuk:

Wart Wamsteker, Peter Flamman

Kostýmy:

Divya Gambhir, Nidhi Gambhir

(další profese)

Qissa: Příběh opuštěné duše (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Qissa: Příběh opuštěné duše na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/357470-qissa-pribeh-opustene-duse/Všechno, co chceš

Stáhnout Všechno, co chceš
Shlédnout Všechno, co chceš

Všechno, co chceš (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Všechno, co chceš (2010):

Velascovi jsou šťastnou rodinou. Alicia se staré o čtyřletou Dafne a Leo pracuje v advokátní kanceláři. O vánočních svátcích však mladá žena zemře při epileptickém záchvatu. Leo se snaží, aby její smrt co nejméně zasáhla do života dcery, ale ta se není schopna se ztrátou matky vyrovnat. Jako jediné řešení se jeví, aby se Leo po večerech převlékal za ženu a alespoň na chvíli hrál roli své manželky. Zdánlivě nevinná „travestie“ se ale vymkne kontrole a Leo je nucen čelit řadě dalších problémů.(La Película)

Informace o filmu Všechno, co chceš

Režie:

Achero Mañas

Scénář:

Achero Mañas

Kamera:

David Omedes

Hrají:

Juan Diego Botto, Lucía Fernández, José Luis Gómez, Najwa Nimri, Ana Wagener, Alberto Jiménez, Ferran Lahoz, Pedro Alonso, Ana Risueño, Francisco Olmo

Producenti:

Achero Mañas

Zvuk:

Sergio Bürmann

Kostýmy:

Cristina Rodríguez

(další profese)

Všechno, co chceš (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Všechno, co chceš na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/301410-vsechno-co-chces/Osobní spravedlnost

Stáhnout Osobní spravedlnost
Shlédnout Osobní spravedlnost

Osobní spravedlnost (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Osobní spravedlnost (2007):

Federální agent (R.Gere) před odchodem na odpočinek zaučuje svou nástupkyni (C. Danes) a přitom hledá nezvěstnou dívku. Je přesvědčen, že za její zmizení je odpovědný propuštěný sexuální násilník, kterého vyšetřuje. Přestože ho tlačí čas, rozmotá klubko stop vedoucí k potencionálnímu vrahovi.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Osobní spravedlnost

Režie:

Andrew Lau

Scénář:

Hans Bauer

Kamera:

Enrique Chediak

Hudba:

Guy Farley

Hrají:

Richard Gere, Claire Danes, KaDee Strickland, Ray Wise, Avril Lavigne, Kristina Sisco, Matt Schulze, Ed Ackerman, French Stewart, Twink Caplan, J. Nathan Simmons, James Blackburn, Carmen Serano, Dylan Kenin, Debrianna Mansini, Cyd Schulte, J.D. Garfield, Stephen Eiland, Frank Bond, Andrea Good, Tavia Schwartz, Z. Ray Wakeman, Ric Maddox, Josh Berry

Producenti:

Elie Samaha, Philippe Martinez

Střih:

Tracy Adams, Martin Hunter

Scénografie:

Lester Cohen

Kostýmy:

Deborah Everton

(další profese)

Osobní spravedlnost (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Osobní spravedlnost na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/224840-osobni-spravedlnost/Kdekoli, jen ne tady

Stáhnout Kdekoli, jen ne tady
Shlédnout Kdekoli, jen ne tady

Kdekoli, jen ne tady (1999) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kdekoli, jen ne tady (1999):

Je léto roku 1995 a čtrnáctiletá Ann a její matka Adele se stěhují z malého městečka do Los Angeles. Adele se chce oprosti od maloměstského života, který ji dusí. Doufá, že se jí v novém bydlišti splní její tajná přání. Naproti tomu Ann není stěhováním vůbec nadšena. Nechce opustit své přátele a spolužáky. Ani po dvou letech strávených v Los Angeles není vztah mezi matkou a dcerou nijak ideální. Adele stále věří ve své tajné sny, zatímco Ann je realistka. Jednoho dne se však jejich životy zcela změní.(oficiální text distributora)

Je leto roku 1995 a štrnásťročná Ann (Natalie Portmanová) a jej matka Adele (Susan Sarandonová) sa presťahujú z malého mestečka do Los Angeles. Adele sa chce oslobodiť od malomestského života, ktorý ju dusí. Dúfa, že sa jej v novom bydlisku splnia jej tajná želania. V porovnaní s ňou však Ann nebola sťahovaním vôbec nadšená. Nechcela opustiť svojich priateľov a spolužiakov. Ani po dvoch rokoch strávených v Los Angeles nie je vzťah medzi matkou a dcérou nijako ideálny. Adele stále verí vo svoje tajné sny, kým Ann je realistka. Jedného dňa sa však ich životy úplne zmenia...(TV JOJ)

Informace o filmu Kdekoli, jen ne tady

Režie:

Wayne Wang

Předloha:

Mona Simpson (kniha)

Scénář:

Alvin Sargent

Kamera:

Roger Deakins

Hudba:

Danny Elfman

Hrají:

Susan Sarandon, Natalie Portman, Hart Bochner, Eileen Ryan, Ray Baker, John Diehl, Shawn Hatosy, Bonnie Bedelia, Eva Amurri Martino, Caroline Aaron, Paul Guilfoyle, Elisabeth Moss, Ashley Johnson, Corbin Allred, Heather McComb, John Carroll Lynch, George Peck, Thora Birch, Stephanie Niznik, Jay Harrington, Faran Tahir, Alicia Leigh Willis, Megan Mullally, Stephen Berra, Mary Ellen Trainor, Rachel Wilson, Lillian Adams, Samantha Goldstein, Bebe Drake, Chris M. Allport, Rick Hurst, Michael Milhoan

Producenti:

Laurence Mark

Střih:

Nicholas C. Smith

Scénografie:

Donald Graham Burt

Kostýmy:

Betsy Heimann

(další profese)

Kdekoli, jen ne tady (1999) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kdekoli, jen ne tady na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/17795-kdekoli-jen-ne-tady/