Far North

Stáhnout Far North
Shlédnout Far North

Far North (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Far North (2007):

V tundře, v nejodlehlejším regionu Aljašky, žijí dvě domorodé ženy, které v nelítostných přírodních podmínkách úspěšně bojují o přežití. Jejich vztah je ale narušen příchodem zběhlého vojáka, jehož zachrání před umrznutím a nechají na čas u sebe. Obě se do něj rychle zamilují a voják si vybere mladší z nich. Zdánlivě běžný konflikt má však nečekaně kruté následky. Režisér pomocí silných přírodních metafor zobrazuje boj o život, v němž se nikdo neohlíží na soucit nebo morální zásady. Jen silnější může přežít. Během několika flashbacků se zároveň postupně odkrývá krvavá minulost, která příběhu předcházela. V tomto vizuálně působivém komorním dramatu je krutost postav stejně neúprosná jako krutost přírodních podmínek.(Febiofest)

Informace o filmu Far North

Režie:

Asif Kapadia

Kamera:

Roman Osin

Hudba:

Dario Marianelli

Hrají:

Sean Bean, Michelle Krusiec, Michelle Yeoh, Sophie Wu, Gary Pillai

Producenti:

Bertrand Faivre

Scénografie:

Ben Scott

Kostýmy:

Ben Scott

(další profese)

Far North (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Far North na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/226335-far-north/Zlatý důl

Stáhnout Zlatý důl
Shlédnout Zlatý důl

Zlatý důl (1982) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zlatý důl (1982):

Tohle zlato patří Silasovi McGee. Jen ho ještě nenašel, přestože po zlaté žíle pátrá v odlehlé horské oblasti na jihu Britské Kolumbie už víc než třicet let. Cizinci stižení podobnou zlatou horečkou by se raději měli držet dál - takoví lidé se totiž nedostanou z McGeeova dolu živí. Charlton Heston, který tento drsný dobrodružný snímek zrežíroval podle scénáře Frasera Hestona, si v něm zahrál i hlavní dvojroli šíleného samotáře Silase a jeho ještě podivnějšího dvojčete Iana. Nick Mancuso a oscarová Kim Basingerová ztvárňují pár mladých dobrodruhů, kteří při pátrání po ztraceném kamarádovi havarují během přistávacího manévru letadla v horském jezeře a záhy se dostanou do McGeeova světa... a do ještě mnohem větších potíží, jakmile pojmou podezření, že by se v jeho zlatém dole mohlo ukrývat bohatství.(Cinemax)

Pár mladých dobrodruhů, Jean Dupre a Andrea Spalding, se vydávají do Britské Columbie hledat svého ztraceného kolegu. Místním rybářem jsou varováni, aby nechali pátrání a vzdali se naděje, že naleznou zlaté doly, jelikož před nimi neuspělo již mnoho lidí a nikdo nezaznamenal jejich návrat zpět do civilizace. Jean a Andrea si nedají říct a vydávají se hlouběji do divočiny. Jejich hydroplán havaruje během přistávacího manévru na jezeře a stroj se potopí. Zanedlouho v pusté přírodě narazí na podivínského horníka Silase McGee, který vlastní právo na těžbu v údajně zlatém dole, avšak návštěvníkům tvrdí, že již téměř 30 let těží jen stříbro a že v tomtéž dole našel smrt i jeho bratr Ian. Jean Dupre však Silasovi nevěří a vydává se do jeho dolu hledat zlatou žílu. Jak na to McGee zareaguje? Co se stalo kolegovi Dupreho a Spaldingové? Jaké nebezpečí jim hrozí a jaký byl osud Iana? Odpovědi na otázky naleznete ve filmu režiséra a herce v hlavní roli, Charltona Hestona.(cheyene)

Informace o filmu Zlatý důl

Režie:

Fraser Clarke Heston, Charlton Heston

Scénář:

Andrew Scheinman

Kamera:

Richard Leiterman

Hudba:

Kenneth Wannberg

Hrají:

Charlton Heston, Nick Mancuso, Kim Basinger, John Marley

Producenti:

Martin Shafer, Fraser Clarke Heston

Střih:

Eric Boyd-Perkins

Scénografie:

Douglas Higgins

(další profese)

Zlatý důl (1982) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zlatý důl na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/16979-zlaty-dul/Distant Drums

Stáhnout Distant Drums
Shlédnout Distant Drums

Distant Drums (1951) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Distant Drums (1951):

Armádu generála Taylora a jeho 30 mužov sprevádzajú kapitán Quincy Wyatt (Gary Cooper) a poručík Richard Tuftsom trasou indiánov kmeňa Seminolov do ich pevnosti v Everglades, v ktorej držia rukojemníkov - medzi nimi aj Judyho Becketta (Mari Aldon). Ďalej prechádzajú územím indiánov na Floride cez jazero "Okeechobee". Wyatt a náčelník Seminolov sa stretnú v napínavom boji. Kapitán Quincy Wyatt po presile Indiánov ustupuje do Everglades. Everglades vyčnievjú z jazera "Okeechobee" na severe, k úžinám Floridy na juhu. Tečie tam rieka Grasse, je tam pomalý prúd vody od juhu jazera a hlavnými rastlinami je trstina známa ako "sawgrass". Idú cestou k istej smrti v prekliatej džungli...(milo11)

Informace o filmu Distant Drums

Režie:

Raoul Walsh

Scénář:

Niven Busch, Martin Rackin

Kamera:

Sidney Hickox

Hudba:

Max Steiner

Hrají:

Gary Cooper, Mari Aldon, Richard Webb, Ray Teal, Arthur Hunnicutt, Robert Barrat, Sheb Wooley, Dan White, Kenneth MacDonald, Gregg Barton, Clancy Cooper, George Huggins, Rudy Bowman

Producenti:

Milton Sperling

Střih:

Folmar Blangsted

(další profese)

Distant Drums (1951) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Distant Drums na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/23667-distant-drums/Khumba

Stáhnout Khumba
Shlédnout Khumba

Khumba (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Khumba (2013):

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny...(H.C.E.)

Z poloviny pruhovaná zebra, obviněná z období sucha, opustí své stádo a vydá se nalézt své ztracené pruhy. Na cestě potká přehnaně starostlivého pakoně a okázalého pštrosa. Společně se pokusí porazit tyranského leoparda a zachránit své stádo.(Sartorius)

Informace o filmu Khumba

Režie:

Anthony Silverston

Scénář:

Raffaella Delle Donne, Anthony Silverston

Hudba:

Bruce Retief

Hrají:

Jake T. Austin, Steve Buscemi, Loretta Devine, Laurence Fishburne, Richard E. Grant, Anika Noni Rose, AnnaSophia Robb, Catherine Tate, Liam Neeson, Dee Bradley Baker, Phil LaMarr, Jeff Bennett, Charles Adler, Ben Vereen, Jonny Rees, Kathryn Cressida, Julianna Rose, Joey Richter, Devon Graye, Khary Payton, Denver Vraagom

Khumba (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Khumba na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/311313-khumba/Divočina patří lvům

Stáhnout Divočina patří lvům
Shlédnout Divočina patří lvům

Divočina patří lvům (1972) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Divočina patří lvům (1972):

Manželia Joy a George Adamsovci (NIGEL DAVENPORT, SUSAN HAMPSHIREOVÁ) žijú v 60. rokoch minulého storočia v Keni ako ochrancovia prírody a strážcovia národného parku. Osvojili si levíčatá, ktorým pytliaci zabili matku. Jedno z nich, levica Elsa, sa stala miláčikom Joy. Krotká Elsa nevie loviť, nebojí sa ľudí a ani nepozná iné levy. Aby neskončila v ZOO, Joy ju prevychová, aby znovu nadobudla základné inštinkty dravca a mohla žiť v divokej prírode. Elsa odišla za volaním divočiny. Na svoj vzťah k Joy však nezabudla a s dôverou jej jedného dňa príde ukázať svoje potomstvo. Elsine nezbedné mláďatá však začnú spôsobovať zmätok v susedných dedinách. Situácia sa vyostrí do takej miery, že by ich rozhnevaní obyvatelia mohli v sebaobrane obrane dokonca aj usmrtiť. Joy a jej manžel George sa preto rozhodnú presťahovať Elsinu rodinku do prírodnej rezervácie vzdialenej stovky míľ, aby všetci žili voľne a slobodne, no predovšetkým v bezpečí.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Divočina patří lvům

Režie:

Jack Couffer

Scénář:

Millard Kaufman

Hudba:

Sol Kaplan

Hrají:

Nigel Davenport, Susan Hampshire, Geoffrey Keen, Peter Lukoye, Edward Judd

Producenti:

Paul B. Radin

(další profese)

Divočina patří lvům (1972) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Divočina patří lvům na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/101349-divocina-patri-lvum/Nový svět

Stáhnout Nový svět
Shlédnout Nový svět

Nový svět (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nový svět (2005):

Legendární režisér Terrence Malick vás zve na objevnou, dobrodružnou a romantickou výpravu ve svém kritiky vysoce ceněném, na Oscara* nominovaném vyprávění o prvních dnech nové Ameriky. Příběh natočený podle skutečných událostí zachycuje vztah impulzivní indiánky Pocahontas (Q'orianka Kilcher) a anglického kapitána Johna Smithe (Colin Farrell), který rozpoutá válku dvou světů o nový národ.(oficiální text distributora)

Píše se rok 1607. Amerika je téměř stejná jako před pěti tisíci lety - obrovská země jevící se jako nekonečná prastará divočina obýváná domorodými kmeny, které žijí v ideální harmonii s přírodou. To se však navždy změní. Tři malé lodě se 103 muži na palubě se plaví dlouhých 3000 mil přes rozsáhlý oceán z rodné Anglie do Nového světa. Na palubě je i John Smith (Colin Farrell) odsouzený za neposlušnost ke smrti oběšením. Kapitán Chritopher Newport (Christopher Plummer) ho však osvobozuje, neboť si je dobře vědom, že přežití v neznámé zemi bude vyžadovat každého schopného muže - včetně Smithe, veterána mnohých evropských válek. Malá flotila dosahuje břehu. V budoucnu bude tato země známá jako Virginie, teď je tady ale říše, které vládne mocný náčelník Powhatan (August Shellenberg). Smith hledá u domordců pomoc a náhodou potká Pocahontas (Q'Orianka Kilcher), jednu z dcer Powhatana. Brzy vznikne pouto mezi Smithem a Pocahontas. Pouto tak silné, že dá vzniknout jedné z nejstarších amerických legend.(Davson)

Informace o filmu Nový svět

Režie:

Terrence Malick

Scénář:

Terrence Malick

Kamera:

Emmanuel Lubezki

Hudba:

James Horner

Hrají:

Colin Farrell, Q'Orianka Kilcher, Christopher Plummer, Christian Bale, August Schellenberg, Wes Studi, David Thewlis, Yorick van Wageningen, Raoul Max Trujillo, Michael Greyeyes, Kalani Queypo, Ben Mendelsohn, Noah Taylor, Brían F. O'Byrne, Ben Chaplin, Jamie Harris, Jake Curran, Eddie Marsan, John Savage, Irene Bedard, Jonathan Pryce, Myrton Running Wolf, Will Wallace, Kirk Acevedo, Gary Sundown, Anthony Parker, Lawrence Santiago, Jason Aaron Baca, Greg Cooper, Roger Rees, Jeremy Wade, Ilram Choi, Alex Meraz, Jesse Borrego, Alex Rice, Audrey Fleurot, Janine Duvitski

Producenti:

Bill Mechanic, Sarah Green

Střih:

Richard Chew, Mark Yoshikawa, Hank Corwin

Scénografie:

Jack Fisk

Kostýmy:

Jacqueline West

(další profese)

Nový svět (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nový svět na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/188291-novy-svet/Divoká stvoření jižních krajin

Stáhnout Divoká stvoření jižních krajin
Shlédnout Divoká stvoření jižních krajin

Divoká stvoření jižních krajin (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Divoká stvoření jižních krajin (2012):

V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů.(oficiální text distributora)

V zapomenuté komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. Nepochybně nejvýraznější debut letošního roku, který způsobil doslova pozdvižení na festivalu Sundance, přistupuje ke svému příběhu, připomínajícímu mytické vyprávění, z magicko-realistického úhlu. Svým ohromujícím, obrazově opulentním vyprávěním složil Zeitlin poklonu neohroženému lidu z jižní Louisiany, houževnatě čelícímu katastrofě způsobené hurikánem Katrina. „Přijel jsem na dvouměsíční návštěvu a už jsem se odtamtud nehnul,“ říká talentovaný režisér, který ke svým vzorům řadí Terrence Malicka, Emira Kusturicu nebo Jana Švankmajera, se kterým nějaký čas spolupracoval.(MFF Karlovy Vary)

Šesťročná Hushpuppy žije v svojráznej komunite uprostred bažín, ktoré sú od zvyšku sveta oddelené ochrannou hrádzou. Matku už dávno nemá a jej otec Wink je často preč, takže je odkázaná sama na seba a spoločnosť divokých zvierat. Prírodu vníma ako krehký organizmus, v ktorom musí do seba všetko zapadať. Keď po prírodnej katastrofe jej obydlie a svet, ktorý ho obklopuje, zaplaví voda, a otec je čoraz viac oslabený chorobou, Hushpuppy zistí, že jej svet sa začína rozpadať... Film získal Veľkú cenu poroty na filmovom festivale Sundance a viac ako šesťdesiat ďalších ocenení.(STV)

Informace o filmu Divoká stvoření jižních krajin

Režie:

Benh Zeitlin

Scénář:

Lucy Alibar, Benh Zeitlin

Kamera:

Ben Richardson

Hudba:

Benh Zeitlin, Dan Romer

Hrají:

Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Levy Easterly

Producenti:

Dan Janvey

Střih:

Affonso Gonçalves

Scénografie:

Alex DiGerlando

Kostýmy:

Stephani Lewis

(další profese)

Divoká stvoření jižních krajin (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Divoká stvoření jižních krajin na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/311425-divoka-stvoreni-jiznich-krajin/Backcountry

Stáhnout Backcountry
Shlédnout Backcountry

Backcountry (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Backcountry (2014):

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu.(topr harley)

Informace o filmu Backcountry

Režie:

Adam MacDonald

Scénář:

Adam MacDonald

Kamera:

Christian Bielz

Hudba:

Frères Lumières

Hrají:

Missy Peregrym, Jeff Roop, Eric Balfour, Nicholas Campbell

Producenti:

Brandon Baker

Střih:

Dev Singh

Kostýmy:

Ginger Martini

(další profese)

Backcountry (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Backcountry na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/372959-backcountry/Nekecej a pádluj!

Stáhnout Nekecej a pádluj!
Shlédnout Nekecej a pádluj!

Nekecej a pádluj! (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nekecej a pádluj! (2004):

Tři kamarádi z dětství se po letech setkávají na pohřbu čtvrtého z nich. Na počest jeho památky a přísahy, kterou kdysi uzavřeli, se pak vydávají hledat bájný poklad, který byl pro ně v dětství vším. Opouští své běžné životy, aby se vydali vstříc novým zážitkům, jenž na ně čekají v srdci překrásné americké divočiny. Cestou tak "drsňák, slušňák a sympaťák" narazí na všechno možné, co by nemělo v komedii podobného ražení chybět - na medvěda, na dva natvrdlé vidláky, na dosti svérázné roštěnky a na pole marihuany, které svou velikostí může konkurovat tomu, co jsme mohli vidět v PLÁŽI. Cestou však objeví i něco mnohem cennějšího, než je poklad...(spiegelman)

Traja kamaráti z detstva sa po rokoch stretávajú na pohrebe štvrtého z nich. Na počesť jeho pamiatky a prísahy, ktorú kedysi uzavreli, sa vzápätí vydajú hľadať bájny poklad, ktorý bol pre nich v detstve všetkým. Opúšťajú svoje doterajšie životy, aby sa vydali v ústrety mnohým a nevšedným zážitkom, ktoré na nich čakajú v srdci prekrásnej americkej divočiny. Na svojej dobrodružnej ceste objavia i niečo omnoho cennejšie, ako iba poklad.(sestacik)

Informace o filmu Nekecej a pádluj!

Režie:

Steven Brill

Scénář:

Jay Leggett, Mitch Rouse

Kamera:

Jonathan Brown

Hudba:

Christophe Beck

Hrají:

Matthew Lillard, Seth Green, Dax Shepard, Christina Moore, Ray Baker, Rachel Blanchard, Ethan Suplee, Burt Reynolds, Bonnie Somerville, Bart the Bear, Scott Adsit, Danielle Cormack, Bruce Phillips, Antony Starr, Abraham Benrubi, Gregory Cruz

Producenti:

Donald De Line

Střih:

Debra Neil-Fisher, Peck Prior

Scénografie:

Perry Andelin Blake

Kostýmy:

Ngila Dickson

(další profese)

Nekecej a pádluj! (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nekecej a pádluj! na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/133552-nekecej-a-padluj/Rio 2

Stáhnout Rio 2
Shlédnout Rio 2

Rio 2 (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rio 2 (2014):

Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí – vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle. Blu si sice od svých přátel vyslechne spoustu důvodů, proč nemá nikam jezdit a jaká nebezpečí tam na ně čekají. Ale nakonec se zařídí podle tukana Rafaela a jeho rady, že šťastná manželka znamená šťastný život. A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se trochu nečekaně setkají se svými příbuznými a tím skončí i jejich přesvědčení, že jsou posledními modrými papoušky na světě. Blu se navíc v džungli necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí nečekaně čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi – tchánovi – a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, kterou pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel.(CinemArt CZ)

Blu, Jewel a jejich tři děti žijí perfektní domácký život v kouzelném městě, v Riu de Janeiro. Když  se Jewel rozhodne, že se děti musí naučit žít jako opravdoví ptáci, spoléhá na rodinný podnik v Amazonii. Jak se Blu snaží zapadnout mezi své nové sousedy, bojí se, že může dojít ke ztrátě Jewel a jeho dětí.(Reesam)

Informace o filmu Rio 2

Režie:

Carlos Saldanha

Scénář:

Don Rhymer, Yoni Brenner, Carlos Kotkin

Kamera:

Renato Falcão

Hudba:

John Powell

Hrají:

Jesse Eisenberg, Anne Hathaway, Jamie Foxx, Leslie Mann, Rodrigo Santoro, Jake T. Austin, George Lopez, Will. I. Am, Jemaine Clement, John Leguizamo, Kristin Chenoweth, Andy Garcia, Amandla Stenberg, Rita Moreno, Tracy Morgan, Pierce Gagnon, Bruno Mars, Miguel Ferrer, Carlos Saldanha, Sérgio Mendes, Janelle Monáe, Rachel Crow, Harry Hitner

Střih:

Harry Hitner

(další profese)

Rio 2 (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rio 2 na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/316634-rio-2/