Naneživo (festivalový název)

Stáhnout Naneživo (festivalový název)
Shlédnout Naneživo (festivalový název)

Naneživo
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Naneživo
(festivalový název) (2017):

Malý štáb točí laciný zombie horor v opuštěné fabrice, ve které kdysi japonská armáda experimentovala s mrtvými. Netrvá dlouho a herci i filmaři se začnou měnit na skutečné oživlé mrtvoly. Perfekcionistický režisér ale odmítá natáčení přerušit a posedlý utkvělou představou o ryzím umění pobíhá uprostřed nastalého chaosu s kamerou, zatímco nákaza si vybírá jednu obět za druhou. Pro dokonalý záběr je schopen obětovat vše. Anebo je to všechno jinak? Může být zombie krvák zároveň rodinnou komedií? Záleží na úhlu pohledu. Natočen s malými náklady, ale velkou láskou k řemeslu, Uedův celovečerní debut je originální poctou všem opravdovým filmařům.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Naneživo
(festivalový název)

Režie:

Šiničiró Ueda

Scénář:

Šiničiró Ueda

Kamera:

Cujoši Sone

Hrají:

Takajuki Hamacu, Harumi Šuhama, Yuzuki Akiyama, Kazuaki Nagaya, Hiroshi Ichihara

Producenti:

Kódži Ičihaši

Střih:

Šiničiró Ueda

(další profese)

Naneživo
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Naneživo
(festivalový název) na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/628481-nanezivo/Last Movie, The

Stáhnout Last Movie, The
Shlédnout Last Movie, The

Last Movie, The (1971) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Last Movie, The (1971):

Po fenomenálním úspěchu snímku Bezstarostná jízda režíruje Dennis Hopper v Peru alegorii s titulem Poslední film. Toto dílo většina recenzentů odmítla jako zmatené, někteří jím však byli naopak nadšení. Na rozdíl od Bezstarostné jízdy netočil však Hopper Poslední film pro polonezávislou produkci, nýbrž pro studio Universal, a to požadovalo komerční změny, které Hopper kategoricky odmítl provést. V důsledku toho se snímek Poslední film promítal v USA jen 14 dnů v pouhých třech kinech, vzápětí byl stažen z distribuce a Hollywood na Hoppera uvrhl klatbu. Jedním z hlavních motivů ironické alegorie Poslední film je natáčení drsného westernu o Billym the Kidovi. Když američtí filmaři končí s prací v peruánských horách, místní andští Indiáni, kteří byli dosud jen pozorovateli, začínají napodobovat chování herců. Při svých zápasech používají však skutečné zbraně a ostrou munici a na kaskadérovi Kansasovi (Dennis Hopper) nakonec požadují, aby se doopravdy nechal oběsit. Godardovskou estetikou i americkou undergroundovou avantgardou poznamenaný snímek mísí rituál, fikci, realitu a fantazii a je drze rebelskou úvahou o realitě a iluzornosti filmu, který nás odvádí od poctivého prožívání skutečných lidských dramat a stává se vlastně jedním z nástrojů společenské korupce. Poslední film je také satirou na styl celé řady amerických filmů včetně Bezstarostné jízdy, jejích rockových a motocyklových souvislostí.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Last Movie, The

Režie:

Dennis Hopper

Scénář:

Stewart Stern

Kamera:

László Kovács

Hudba:

Severn Darden, Kris Kristofferson, John Buck Wilkin

Hrají:

Dennis Hopper, Julie Adams, Tomas Milian, Don Gordon, Samuel Fuller, Sylvia Miles, John Alderman, Michael Anderson Jr., Rod Cameron, Peter Fonda, Henry Jaglom, Kris Kristofferson, Warren Finnerty, John Phillip Law, Dean Stockwell, Charles Bail, Russ Tamblyn, Michelle Phillips, James Mitchum, Toni Basil, Ted Markland, Richard Rust, Severn Darden, Roy Engel, Daniel Ades, Michael Greene, Stella Garcia, Toni Stern, Robert Rothwell, Tom Baker, Tom Monroe, Al Hopson, John Buck Wilkin, Clint Kimbrough

Producenti:

Paul Lewis

Střih:

David Berlatsky, Antranig Mahakian, Dennis Hopper

Masky:

Ted Coodley

(další profese)

Last Movie, The (1971) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Last Movie, The na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/4510-last-movie-the/Takeshis‘

Stáhnout Takeshis‘
Shlédnout Takeshis‘

Takeshis' (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Takeshis' (2005):

Beat Takeši žije hektickým životem filmové a televizní celebrity. Jednoho dne potká nesmělého pokladního ze supermarketu jménem Kitano. Ten se zatím marně pokouší prosadit jako herec a touží být stejně úspěšný jako jeho slavný protějšek. Oba dva jsou si samozřejmě, až na barvu vlasů, k nerozeznání podobní. Po jejich setkání se Kitanovi začíná zdát, že je Beat Takeši. Nebo je všechno jinak? V absurdním a trochu surreálném příběhu si nemůžeme být zcela jistí, co je skutečné, kdo je kdo, kdo koho hraje. Rozverná zpověď režiséra Takešiho Kitana v mnohém připomene slavný film 8 1/2 Federica Felliniho.(Febiofest)

Informace o filmu Takeshis'

Režie:

Takeši Kitano

Scénář:

Takeši Kitano

Kamera:

Kacumi Janagidžima

Hrají:

Takeši Kitano, Kotomi Kjóno, Kajoko Kišimoto, Ren Ósugi, Susumu Teradžima, Šógo Kimura, Beat Kijoši, Tadanobu Asano, Makoto Ašikawa, Džunja Takaki, Cutomu Takešige, Tecu Watanabe, Kandži Cuda, Taiči Saotome, Kóiči Ueda, Šindži Učijama, Naomasa Musaka, Jošijuki Morišita, Akihiro Miwa, Jonathan Legg, Toshiyuki Watarai, Takaši Nišima

Producenti:

Masayuki Mori, Takio Yoshida

Střih:

Takeši Kitano, Jošinori Óta

Kostýmy:

Yohji Yamamoto

(další profese)

Takeshis' (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Takeshis' na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/221340-takeshis/Chyťte ho!

Stáhnout Chyťte ho!
Shlédnout Chyťte ho!

Chyťte ho! (1995) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Chyťte ho! (1995):

Miamský gangster Chili Palmer (John Travolta) se živí vymáháním dluhů a jinými špinavými zakázkami. Jedna z jeho "služebních" cest vede do Hollywoodu, kde má vymáhat peníze od obskurního producenta Harry Zimma (Gene Hackman). Místo toho se však začne plést do příprav jeho následujícího filmu. A jak se ukáže, nic se člověku u filmu nehodí víc, než mafiánská průprava...Černá kousavá komedie o počestných gangsterech milujících filmovou klasiku vznikla podle stejnojmenného románu známého spisovatele Elmorea Leonarda a zpestřují ji odkazy na slavné snímky, jako třeba Wellesův "černý" Dotek zla.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Chyťte ho!

Režie:

Barry Sonnenfeld

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Scénář:

Scott Frank

Kamera:

Donald Peterman

Hudba:

John Lurie

Hrají:

John Travolta, Gene Hackman, Rene Russo, Danny DeVito, Dennis Farina, Delroy Lindo, James Gandolfini, David Paymer, Jon Gries, Martin Ferrero, Miguel Sandoval, Jacob Vargas, Linda Hart, Jack Conley, Big Daddy Wayne, Vito Scotti, Barry Sonnenfeld, Bette Midler, Penny Marshall, Harvey Keitel, Alex Rocco, Patrick Breen, Leslie Bega, John Cothran Jr., David Groh, Brian Reed Garvin, Bobby Slayton, Alfred Dennis, Carlease Burke, Donna W. Scott, Ralph Manza

Producenti:

Stacey Sher

Střih:

Jim Miller

Scénografie:

Peter S. Larkin

Kostýmy:

Betsy Heimann

(další profese)

Chyťte ho! (1995) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Chyťte ho! na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/16441-chytte-ho/Hitchcock

Stáhnout Hitchcock
Shlédnout Hitchcock

Hitchcock (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hitchcock (2012):

Píše se rok 1960 a Alfred Hitchcock (A. Hopkins) právě natáčí svůj nový film. Film, který má rozhodnout o jeho úspěchu nebo zatracení. Film, kterému téměř nikdo nevěří a za který se sám Hitchcock musí filmovému studiu zaručit svým majetkem. Film, který se stane legendou. Co ale zrození fenoménu jménem Psycho předcházelo? Jaký příběh si „mistr napětí“, kterému filmové publikum vděčí za ty nejhrůzostrašnější zážitky v historii filmu, nechal pro sebe?
Film Hitchcock odhaluje nejen historii natáčení jednoho z nejslavnějších filmů všech dob, ale také podmanivý milostný příběh slavného režiséra a jeho ženy Almy (H. Mirren). Úspěšná scenáristka mu byla celý život inspirací i oporou, a ač měla vlastní tvůrčí ambice a plány, nikdy nevystoupila ze stínu svého muže, jehož milovala a podporovala za všech okolností. Když během natáčení Psycha Alfred Hitchcock náhle onemocní, je to právě Alma, kdo místo něj usedne do režisérského křesla a zastoupí svého muže v kritický moment, kdy se rozhoduje o zastavení či pokračování natáčení. Nevděčnou roli zvládne na výbornou a podepíše se tak pod vznik dnes již legendárního snímku. Málokdo tuší, že slavný horor má ve skutečnosti dva režiséry, že to nebyl velký Alfred, kdo do proslulé scény vraždy ve sprše prosadil jednoduše geniální kvílení houslí. Jenže i taková světice jako Alma, může začít hřešit, když se nedočká uznání. Uvědomí si Hitchcock včas, jak vzácnou ženu po svém boku má, nebo zaslepen žárlivostí ztratí toho, kdo ho nejvíc miloval?(oficiální text distributora)

Životopisné drama natočené podle knihy Stephena Rebello "Alfred Hitchcock and the Making of Psycho". Anthony Hopkins se představí v roli jednoho z nejslavnějších režisérů minulého století - Alfreda Hitchcocka. Příběh vypraví o vztahu Hitchcocka a jeho ženy Almy Reville při natáčení kultovního hororového snímku Psycho.(Ann.Hadley)

Informace o filmu Hitchcock

Režie:

Sacha Gervasi

Předloha:

Stephen Rebello (kniha)

Scénář:

John J. McLaughlin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Hudba:

Danny Elfman

Hrají:

Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, James D'Arcy, Jessica Biel, Danny Huston, Toni Collette, Michael Wincott, Michael Stuhlbarg, Currie Graham, Tara Summers, Frank Collison, Richard Portnow, Kurtwood Smith, Wallace Langham, Ralph Macchio, David Hill, London Vale, Kimberly Jo Howard, Kai Lennox, Josh Yeo, Spencer Garrett, Sabrina Diaz, Tom Virtue, Paul Schackman, Lindsey Ginter, Gil McKinney, Bruce Holman

Producenti:

Joe Medjuck, Ivan Reitman

Střih:

Pamela Martin

Scénografie:

Judy Becker

Kostýmy:

Julie Weiss

(další profese)

Hitchcock (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hitchcock na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/244965-hitchcock/Inland Empire

Stáhnout Inland Empire
Shlédnout Inland Empire

Inland Empire (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Inland Empire (2006):

Příběh o záhadě… Záhadě uvnitř vnitřních světů… Rozvíjející se kolem ženy… Ženy zamilované a v nesnázích. Herečka Nikki Grace se připravuje na největší roli svého života, ale když se zamiluje do svého kolegy, zjistí, že se její život začíná podobat fiktivnímu filmu, který právě točí. Navíc odhaluje, že tento současný film je remakem polského snímku 47, který nebyl nikdy dokončen kvůli nevyslovené tragédii. A to je jen začátek. Brzy se na filmovém plátně rozpoutá zdánlivě nekonečný útok nepopsatelně bizarních situací: sitcom představující lidi v králičích kostýmech, paralelní příběh zasazený do zimního Polska, dům plný tančících prostitutek, šroubováky v břiše… a mnohem, mnohem víc. Jakmile přijdou závěrečné objasňující záběry filmu, budou i skalní Lynchovi fanoušci lapat po dechu. To, co nejvíce odlišuje Inland Empire od předchozích Lynchových filmů, je formát, na který točil. Toto je poprvé, kdy si vybral natáčení na digitální kameru, a jakkoliv je toto rozhodnutí v první chvíli nepříjemné, zrnité obrazy zapojují do hry hrůzostrašné a oblíbené kouzlo. Snímkem Inland Empire přináší David Lynch svou nejvíce avantgardní, abstraktní a neproniknutelnou vizi v celé své kariéře. Tříhodinová horečná noční můra hraného filmu bere základní strukturu Mulholland Drive a ještě více ji činí neovladatelnou.Inland Empire je snad tím nejabstraktnějším dílem Davida Lynche od dob Mazací hlavy, avšak jak sám autor doufá, dostane se tento snímek i do srdcí 14letých amerických dívek. Každopádně tu vyvstává jednoznačná otázka: Bude to dávat smysl? A David Lynch odpovídá: „Mělo by to dávat naprosto perfektní smysl.“ Když se někdo zeptá Davida Lynche na to, o čem Inland Empire je, odpoví: „Je to o ženě v nesnázích, a je to tajemné, a to je vše, co bych k tomu řekl.“ Když uvádí projekce svého filmu, nadhodí někdy Lynch klíč ve formě citace: „Jsme jako pavouci. Utkáváme si svůj život a pak se po něm pohybujeme. Jsme jako snílci, kteří sní a pak v tomto snu žijí. A to platí pro celý svět.“Pochopení filmů Davida Lynche není nikdy snadné. Ale se svým novým snímkem Inland Empire je mistr záhad a děsu ještě více neproniknutelný než když před tím. Šest let po úspěchu Mulholland Drive (2001) se Lynch vrací, aby si dobíral diváky ďábelskou skládankou. Lynchův temný příběh je film ve filmu, ve kterém nás provede děsivým labyrintem vnitřního světa hollywoodské herečky, kterou hraje Laura Dernová, která zároveň film koprodukovala. Film přepíná vzad i vpřed mezi realitou a fantazií, mezi skutečným životem herečky a její filmovou postavou, a je vyplněn hrůznými obrazy, nepříjemnými zvuky a temnými proroctvími. Lynch si je vědom toho, že diváci budou muset pracovat a hodně přemýšlet. „Každý film je jako vstup do nového světa, vstup do neznáma. Ale neměli byste se bát použít svoji intuici a pocit, myslet svým vlastním způsobem; mít zkušenosti a věřit svým vědomostem,“ říká režisér.Lynch, který naprosto boří pravidla filmu, klade na diváka nároky svým neustálým přepínáním časoprostoru a zapojením skládačkové představivosti, a přiznává, že často sám nevěděl, kam jít dál v utváření filmu, natáčení scén. „Střih do další scény může být velmi překvapivý a to je zázrak filmu – jak se přemísťujeme z jednoho místa na druhé a možnosti těchto míst, do kterých vstupujeme, jsou svým způsobem nekonečné. Jak dokážeme vidět sami sebe a pohybovat se tam – to je to, co mne pohání vpřed,“ říká Lynch a pokračuje. „Film je tak nádherný jazyk. Film je něco, co si pohrává s věcmi za hranicí slov, a to je krásné. Nechat se unášet filmem je jako plout s hudbou, vaše mysl cestuje s ním, je to tak fantastické. Vstupte a zažijte něco neobyčejného v naprosto odlišném světě.“ Justin Theroux, který hraje ve filmu milence Laury Dernové, říká, že vždy přemýšlel o filmech Davida Lynche jako o koupi nové jazzové nahrávky. Nejlepší je nechat, aby ten film prošel kolem vás. „Posaďte se a vydejte se na jízdu.“Natáčená bez scénářeHerci pracovali na filmu 2 a ½ roku, ale za celou dobu nedostali do ruky scénář. „Každý den se ubíral jiným směrem, každý den měl jinou myšlenku,“ říká Dernová. „Všichni z nás, stejně jako vy, jsme zažívali Davidovu vizi poprvé,“ pokračuje, „protože tu od začátku nebyl předem daný scénář nebo plán. Film se přes nás převaloval a naše zkušenost s ním byla stejná jako ta vaše.“ Dernová film poprvé viděla až na premiéře na festivalu v Benátkách. „Pravda je, že jsem nevěděla, koho hraji, a nevím to stále, a těším se, až ten film uvidím a dozvím se víc.“ Na festivalu v Benátkách byl také David Lynch oceněn Zlatým lvem za celoživotní dílo a ve svých 60 letech se tak stal nejmladším držitelem tohoto ocenění. Lynch říká: „Jsem skutečně poctěn, že dostávám tuto cenu. Teprve včera mi bylo 19 a nyní dostávám toto ocenění.“Digitální změnaInland Empire je první z řady úspěšných filmů Davida Lynche, který byl zcela natočen na digitální kameru – s přístrojem Sony DSR-PD150. „Začal jsem pracovat s digitálním videem s mými webovými stránkami a zcela jsem se do tohoto média zamiloval. Je to neuvěřitelné, ta svoboda a ty nekonečné možnosti, které přináší, jak při natáčení, tak i v post-produkci.“ Po natáčení Lynch uvedl, že již nikdy nebude točit na filmový pás. „Pro mne neexistuje cesta zpět k filmu. Skončil jsem s ním. Mám rád abstrakci. Film je nádherné médium, ale je velmi pomalé a nemáte šanci si vyzkoušet řadu věcí. S DV tyto možnosti máte. A v post-produkci můžete udělat vše, co chcete.“ DV dalo Lynchovi také svobodu v tom, že nemusel nikomu vysvětlovat své záměry – jak finančníkům, tak i sám sobě – než začal natáčet. „Vysvětlovat věci slovy je vždy velký problém,“ přiznává.Výrobní proces s DV popisuje jako cestu „velkého zkoumání“ k odhalení, jaký bude jeho film. „Píši, kudy chodím,“ říká. „Věřím v jednotu věcí. Když máte jednu část a pak druhou část, která se k té první nehodí, je zvláštní přijít na to, že po tom všem k sobě pasují. Je to zcela nádherná věc.“ Lynch také věří, že s pomocí DV získá od herců jiný druh výkonu. „Když vyčerpáte film, musíte zastavit a přeložit nový pásek a během této doby někdy vyprchá onen nabytý a potřebný žár. Ale s tímto médiem můžete tento žár udržet a budovat ho, a je hezké do sledovat.“ Z této svobody také těžila především Laura Dernová. „Ona je naprosto úžasnou herečkou. Někteří lidé dostanou roli a dělají své věci, ale někteří mají v sobě mnohem víc a obvykle nedostanou příležitost to ukázat,“ dodává režisér. Ke kvalitě filmu natočeného na DV Lynch říká: „Vypadá to jinak. Někdo by mohl říci, že to vypadá špatně. Ale mně to připomíná počátky 35mm filmu, který neměl tu dnešní kvalitu. Když máte slabý obraz, je tu mnohem více prostoru pro snění.“Práce ad hocKdyž dával David Lynch v roce 2005 interview, hovořil o natáčecím procesu Inland Empire. Říkal: „Nikdy dříve jsem nepracoval na projektu takovýmto způsobem. Nevím přesně, jak se tato věc rozvine… Tento film je úplně jiný, protože nemám scénář. Píši ty věci scénu za scénou a většina z nich je natočena a nemám ani příliš tušení, jak to skončí. Je to risk, ale já mám tento pocit, protože všechny věci jsou jednotné, tato myšlenka v tomto pokoji se bude nějakým způsobem hodit k tamté myšlence v růžovém pokoji.“ Každé ráno rozdal Lynch hercům několik stránek čerstvě napsaných dialogů. „David nám nikdy nedal scénář, dal nám jen popis scén, takové krátké 10 stránkové materiály. A pak jsme šli na konci dne domů a dal nám další, nebo nám dal tři najednou. Občas se ty scény zdály propojené, občas na sebe vůbec nenavazovaly. Takže skutečný proces (natáčení) se zdál být téměř stejný jako to, když se na film díváte, což zahrnuje to, jak si spojíte věci dohromady, když odcházíte z kina,“ říká Justin Theroux.Většina filmu byla natočena v Łodź v Polsku, s místními herci jako např. Karolinou Gruszkovou, Krzysztofem Majchrzakem, Leonem Niemczykem, Piotrem Andrzejewskim a umělci místního cirkusu Cyrk Zalewski. Část natáčení se také uskutečnila v Los Angeles a v roce 2006 se Lynch vrátil z Polska, aby film dokončil. Inland Empire také pokračuje v Lynchově tradici pojmenovávat své projekty podle místa, kde byly natočeny.FinancováníVětšinu nákladů hradil Lynch ze svých vlastních zdrojů, společně s pomocí Mary Sweeneyové, své dlouholeté spolupracovnice. Film také zčásti financovala francouzská produkční společnost Canal Plus, která již dříve poskytla prostředky k třem Lynchovým filmům. Rozpočet Inland Empire není přesně znám.(oficiální text distributora)

Hollywoodská herečka Nikki Graceová dostane nabídku zahrát si hlavní roli nešťastné Sue Blueové v novém filmu režiséra Kingsleyho Stewarta. Herečku neodradí ani zjištění, že natáčený film je remake nikdy nedokončeného polského snímku s názvem 47, jehož hlavní představitelé podlehli zakázanému milostnému citu a byli zavražděni rezavým šroubovákem. V okamžiku, kdy se i Nikki nechá svést svým hereckým partnerem Devonem Berkem, se její dosud přehledný svět promění. Milenci se navzájem oslovují jmény svých postav a hranice mezi různými realitami definitivně padnou. Skutečnost, sen, vize, film, ale i minulost a budoucnost a identita protagonistů se stávají prostorem, v němž se volně pohybují postavy příběhu, soustředěného podle režiséra Davida Lynche na situaci „ženy v nesnázích". Jaké místo v něm však mají králíci z televizního sitcomu? Hvězdně obsazená šaráda, v níž se Lynch vrací ke svým surrealistickým počátkům z dob Mazací hlavy (1977), vznikala několik let, bez pevného scénáře a s využitím digitální kamery Sony PD-150.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Inland Empire

Režie:

David Lynch

Scénář:

David Lynch

Kamera:

David Lynch

Hrají:

Laura Dern, Jeremy Irons, Harry Dean Stanton, Justin Theroux, Scott Coffey, Cameron Daddo, Jerry Stahl, Kristen Kerr, Grace Zabriskie, Diane Ladd, Julia Ormond, Nastassja Kinski, William H. Macy, Mary Steenburgen, Naomi Watts, Ian Abercrombie, Krzysztof Majchrzak, Leon Niemczyk, Terry Crews, Laura Harring, Jordan Ladd, Erik Crary, Karolina Gruszka, Dominiquie Vandenberg, Stanley Kamel, Weronika Rosati, Masuimi Max, Austin Jack Lynch, Amanda Foreman, Jan Hencz, Keith Kjarval, Peter J. Lucas, Heidi Bivens, Karen Baird, Nae

Producenti:

Mary Sweeney, David Lynch

Střih:

David Lynch

Kostýmy:

Heidi Bivens, Karen Baird

(další profese)

Inland Empire (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Inland Empire na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/220985-inland-empire/Převtělení

Stáhnout Převtělení
Shlédnout Převtělení

Převtělení (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Převtělení (2005):

Děsivý příběh o hotelu se strašnou minulostí. Zde se před 35 lety udál krvavý masakr. Filmový režisér se vrací ke scéně masové vraždy, aby přenesl děsivá zabití na filmové plátno. Začátek natáčení však ovlivní hrůzostrašné vize a noční můry členů štábu. Ten pravý osud si však musí každý prožít sám!(oficiální text distributora)

Informace o filmu Převtělení

Režie:

Takaši Šimizu

Scénář:

Takaši Šimizu

Kamera:

Takahide Šibanuši

Hudba:

Kendži Kawai

Hrají:

Kippei Šiina, Karina, Jasutoki Furuja, Acuši Haruta, Hiroto Itó, Tetta Sugimoto, Júka, Mantaró Koiči, Takako Fudži, Šóičiró Masumoto, Hidekazu Mašima, Marika Macumoto

Scénografie:

Iwao Saitô

Kostýmy:

Mari Miyamoto

(další profese)

Převtělení (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Převtělení na ČSFD

50%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/213850-prevteleni/Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

Stáhnout Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna
Shlédnout Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013):

Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem...(oficiální text distributora)

Toto je příběh Lindy Lovelace, která je využívána a zneužívána v erotických filmech, a to vše na nátlak svého manžela. Ale jednoho dne se rozhodne, že převezme vládu nad svým životem.(Rosaviva)

Rok 1972 sa stal medzníkom v kinematografii. Film
Hlboké hrdlo (Deep Throat) prenikol do mainstreamového kina, čo malo radikálny vplyv na filmový priemysel v časoch dávno pred internetom a pornografizáciou spoločnosti. Film bol vyrobený za šesť dní s rozpočtom 25 tisíc dolárov a zarobil vyše šesť miliónov. Biografický príbeh zaznamenáva zrod prvej pornohviezdy – na začiatku neznámej Lindy Lovelace, ktorá mimochodom za účinkovanie v tomto filme inkasovala smiešnych 1 250 dolárov. Naivné dievča, vychovávané v striktne religióznej rodine, sa nechá úplne opantať charizmatickým Chuckom Traynorom, ktorý sa po objavení jej „neskutočného talentu na orálny sex" stane jej manželom, manažérom a pasákom... Oscaroví tvorcovia Rob Epstein a Jeffrey Friedman vo svojom novom diele odhaľujú podstatné udalosti vo svete pornobiznisu, drogy, zneužívanie, sex a zradu, ale tiež okolnosti zrodu, vzostupu a pádu prvej pornohviezdy.(Art Film Fest)

Informace o filmu Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

Režie:

Rob Epstein, Jeffrey Friedman

Scénář:

Andy Bellin, Merritt Johnson

Kamera:

Eric Alan Edwards

Hudba:

Stephen Trask

Hrají:

Amanda Seyfried, Peter Sarsgaard, Sharon Stone, Robert Patrick, Juno Temple, James Franco, Hank Azaria, Bobby Cannavale, Chloë Sevigny, Eric Roberts, Wes Bentley, Adam Brody, Chris Noth, Debi Mazar, Don McManus, Cory Hardrict, Sofia Karstens, Kiersten Hall, Soumaya Akaaboune, Greg Votsos, Richard Nixon (a.z.), Lou Richards

Producenti:

Laura Rister, Heidi Jo Markel

Střih:

Robert Dalva, Matt Landon

Scénografie:

William Arnold

Kostýmy:

Karyn Wagner

(další profese)

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/306011-lovelace-pravdiva-zpoved-kralovny-porna/Pan Tau

Stáhnout Pan Tau
Shlédnout Pan Tau

Pan Tau (1988) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Pan Tau (1988):

Poslední setkání s kouzelným panem Tau v příběhu, který je určen nejen dětem. Jeho hrdinou je herec Rudolf Karásek, který byl před patnácti lety slavným představitelem dětmi milovaného pana Tau. Dnes už jen vzpomíná na zašlou slávu a hledá útěchu v alkoholu. Jednoho dne se ovšem v jeho vilce, kde žije se svou dcerou Hankou a jejími dvěma syny, objeví barrandovský zaměstnanec a předá mu scénář na nový film o Panu Tau. Už při zkouškách některých scén se však ukáže, že Karásek na obtížnou roli nestačí. Režisér se začne poohlížet po náhradě nebo po dublovi.
Asistentka Alena mu přivede pana Nováka, který jako by panu Tau z oka vypadl. Ten bravurně zvládne všechny náročné scény. Karásek začíná žárlit na dvojníkovy úspěchy i na jeho oblibu u dětí, které ve filmu hrají. Na klidu mu nepřidají ani náhodně vyslechnuté a nepříliš lichotivé režisérovy poznámky na svou adresu. Po řadě zmatků a dokonce záměn Karáska a Nováka se štáb přesune do Tater, aby tu natočil exteriérové scény. Tady se herec rozzlobí a prohlásí, že žádného dvojníka nepotřebuje, a když si dubl narazí koleno při autonehodě, sám zahraje náročnou scénu v hořícím letadle.
Znovu získá ztracené sebevědomí a dokonce získá v divadle roli Cyrana. Natáčení končí a pana Nováka najednou nikdo nemůže najít. Prostě zmizel. Teprve závěrečný záběr potvrdí, že tajemný pan Novák byl skutečný pan Tau, a tak se realita filmu opět vrací k pohádkovosti.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Pan Tau

Režie:

Jindřich Polák

Scénář:

Ota Hofman

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Jiří Bažant, Jiří Malásek, Vlastimil Hála

Hrají:

Otto Šimánek, Dana Vávrová, Viktor Preiss, Vladimír Kratina, Jiří Kodet, Dagmar Patrasová, Karel Šebesta, Karel Roden, Leoš Suchařípa, Zdeněk Ornest, Jan Kraus, Pavel Vangeli, Jan Vlasák, Milan Hein, Žaneta Fuchsová, Božena Fixová, Tereza Chudobová, Petr Pospíchal, Ludmila Roubíková, Angelo Michajlov, Rudolf Pellar, Ladislav Gerendáš, Eugen Jegorov, Jitka Asterová, Simona Chytrová, Václav Kotva, Jaroslav Tomsa, Ivo Niederle, Jan Řeřicha, Pavlína Mourková, Marta Hrachovinová, Michaela Koliandrová, Karel Sekera, Zdeněk Dolanský, Petr Brukner, Karel Soukup, František Husák, Libuše Štědrá, Vlastimil Zavřel, Bert Schneider, Adolf Kohuth

Střih:

Dalibor Lipský

Scénografie:

Zbyněk Hloch

Kostýmy:

Šárka Hejnová

(další profese)

Pan Tau (1988) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Pan Tau na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/7398-pan-tau/Lída Baarová

Stáhnout Lída Baarová
Shlédnout Lída Baarová

Lída Baarová (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Lída Baarová (2016):

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...(CinemArt CZ)

Informace o filmu Lída Baarová

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Hudba:

Ondřej Soukup

Hrají:

Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Gedeon Burkhard, Zdenka Procházková, Simona Stašová, Martin Huba, Anna Fialová, Jiří Mádl, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž, Michal Dlouhý, Hana Vagnerová, Karel Dobrý, David Novotný, Helena Dvořáková, Miroslav Táborský, Jiří Štrébl, Igor Bareš, Jan Révai, Matěj Dadák, Jiří Dvořák, Alois Švehlík, Jana Plodková, Kateřina Klausová, Evženie Nízká, Jan Slovák, Petr Halberstadt, Jan Lepšík, Petr Vondráček, Ondřej Malý, Jiří Ployhar ml., Zuzana Juračková, Johana Matoušková, Václav Chalupa, Jiří Jurtin, Petr Hanzlík, Zdeněk Dušek, Marie Kružíková, Viktor Preiss, Martin Stránský, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Petra Ben Messaoud, Christian Harting, Petra Navrátilová, Štěpán Vlček, Jakub Hajner

Producenti:

Jiří Jurtin

Střih:

Luděk Hudec

Masky:

Jana Radilová

(další profese)

Lída Baarová (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Lída Baarová na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/371258-lida-baarova/