Garden Party

Stáhnout Garden Party
Shlédnout Garden Party

Garden Party (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Garden Party (2008):

Život je houpačka. Jednou se daří, jindy ne, a tak pořád dokola. V tomto drobném nezávislém filmu sledujeme April, Sally, Nathana a několik dalších "obyčejných" lidí, jejichž osudy se během pár dní na chvíli propletou. Jakkoliv je život každého z nich rozdílný, ač jsou talentovaní, ambiciozní, nebo úplně jiní, každý z nich si zažil, zažívá, nebo zažije nějaké to zhoupnutí. Film je kompletně prací Jasona Freelanda, který ho nejen produkoval, ale také napsal scénář a ujal se režie.(Master19)

Informace o filmu Garden Party

Režie:

Jason Freeland

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Vinessa Shaw, Patrick Fischler, Carrie Finklea, Lisa Arturo, Erik Smith, Richard Gunn, Willa Holland, Jake Richardson, Robin Sydney, Jim Holmes, Jennifer Lawrence, Ross Patterson, Jim Cody Williams, Fiona Dourif, Shelly Varod, Alesha Rucci, Candice A. Buenrostro, Christopher Allport, Tadhg Kelly, Malea Rose, Aaron Jay Rome, Kevin Makely

Střih:

Daniel R. Padgett

(další profese)

Garden Party (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Garden Party na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/234102-garden-party/Převýchova Cameron Postové (festivalový název)

Stáhnout Převýchova Cameron Postové (festivalový název)
Shlédnout Převýchova Cameron Postové (festivalový název)

Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018):

Cameron sice randí s klukem, zamilovaná je ale do své spolužačky. Když je s ní nachytána při intimní chvilce na zadní sedačce auta, její opatrovníci se rozhodnou k razantnímu kroku – poslat svěřenku na převýchovu do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality.(MFF Karlovy Vary)

Cameron sice randí s klukem, zamilovaná je ale do své spolužačky. Když je s ní nachytána při intimní chvilce na zadní sedačce auta, její opatrovníci se rozhodnou k razantnímu kroku – poslat svěřenku na převýchovu do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality. Variace na queer komedii But I'm a Cheerleader je adaptací coming-of-age knihy Emily Danforthové, zasazené do začátku 90. let. Sympatická je přitom nejen díky popkulturním odkazům dané éry, ale zejména svým poselstvím – být outsiderem není důvodem k tomu, považovat se za méněcenného, ba právě naopak. Z jinakosti je třeba udělat přednost.(Mezipatra)

Cameron je zamilovaná do své spolužačky, ale přesto randí s chlapcem. Homosexualita totiž v její domovině není tolerována. A její opatrovníci ji také ihned po tom, co ji a její přítelkyni načapají v láskyplném obětí v autě, pošlou do nápravné instituce, kde je sexuální náklonnost ke stejnému pohlaví léčena pomocí Boha a křesťanské víry.(JuniorFest)

Cameron Postová sa snaží pôsobiť ako dokonalé stredoškolské dievča. Lenže keď ju v noci po absolventskom plese prichytia na zadných sedadlách auta s iným dievčaťom, ihneď ju pošlú do centra konverznej terapie, ktoré sa zaoberá tínedžermi „zápasiacimi s fyzickou príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu“. Cameron je v tomto zariadení podrobená podivnej disciplíne, pochybným „heterosexualizačným“ metódam a vážnemu kresťanskému rocku – lenže v tomto nezvyčajnom prostredí objaví aj neobvyklú homosexuálnu komunitu. Cameron si po prvý raz rozumie s rovesníkmi a je schopná nájsť si svoje miesto medzi ostatnými vydedencami.(MFF Cinematik Piešťany)

Cameron Postová síce chodí s chlapcom, ale je zamilovaná do svojej spolužiačky. Keď ju s ňou prichytia pri intímnej chvíľke na zadnom sedadle auta, opatrovníci sa rozhodnú razantne zasiahnuť – poslať ju na prevýchovu do špeciálnej inštitúcie, v ktorej mladých ľudí pomocou kresťanskej viery „liečia“ z homosexuality.(Filmový festival inakosti)

Informace o filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název)

Režie:

Desiree Akhavan

Předloha:

Emily M. Danforth (kniha)

Scénář:

Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele

Kamera:

Ashley Connor

Hudba:

Julian Wass

Hrají:

Chloë Grace Moretz, Jennifer Ehle, John Gallagher Jr., Quinn Shephard, Sasha Lane, Owen Campbell, Forrest Goodluck, Emily Skeggs, Steven Hauck, Dalton Harrod, Christopher Dylan White, Kerry Butler, Justin Denis

Producenti:

Michael B. Clark, Cecilia Frugiuele, Alex Turtletaub, Jonathan Montepare

Střih:

Sara Shaw

Scénografie:

Markus Kirschner

Kostýmy:

Stacey Berman

(další profese)

Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/585908-prevychova-cameron-postove/Flákači

Stáhnout Flákači
Shlédnout Flákači

Flákači (1995) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Flákači (1995):

Čtyřprocentní romantická komedie. Mladý New Yorčan chce za každou cenu uniknout ze stresu velkoměsta. Svoje letní prázdniny financuje různými přivýdělky, např. v penzionu pro gaye v Provincetown.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Flákači

Režie:

Wally White

Kamera:

George Mitas

Hudba:

Douglas J. Cuomo

Hrají:

Wally White

Flákači (1995) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Flákači na ČSFD

31%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/225840-flakaci/Rána

Stáhnout Rána
Shlédnout Rána

Rána (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rána (2017):

Oceňovaný celovečerní debut režiséra Johna Trengovea Rána zkoumá tradice a sexualitu v rámci jihoafrického kmene Xhosa. Každý rok se mladíci z moderních měst vydávají ke kmeni žijícímu na osamoceném místě ve skalách v provincii Eastern Cape, aby prošli starodávným iniciačním rituálem a proměnili se v muže. Tichý a citlivý tovární dělník Xolani dostane za úkol doprovázet Kwandu, městského chlapce z Johannesburgu, který byl vyslán svým otcem, aby se prostřednictvím přechodového rituálu zocelil. Zatímco se Kwanda v homofobním prostředí vzpurně vypořádává se svou homosexualitou, rychle odhalí povahu Xolaniho vztahu s dalším opatrovníkem Vijou. Tři muži se vrhnou do nebezpečného tance se svými touhami a hrozba odhalení záhy vyšponuje napětí na hranu únosnosti.(Cinemax)

Jednou za život mají chlapci v Jihoafrické republice možnost projít iniciačním rituálem a proměnit se v mladé muže. Opouští tak moderní města a vydávají se ke kmeni, který žije na osamoceném místě ve skalách. Přerod má tentokrát podstoupit také mladík Kwanda z bohaté rodiny. Za jeho opatrovníka byl vybrán Xolani, jenž mu má být na blízku při zásadním momentu jeho života. A také že je – stará se o něho, je s ním, když ho potřebuje. Jenže mladíkova identita až příliš narušuje Xolaniho život. Je čím dál těžší před ním ukrývat pravý důvod návratu, kterým pro Xolaniho není ani oddanost kmeni, ani finanční odměna za opatrovnictví. Je tu někdo, kvůli němuž se každý rok navrací. V homofobním prostředí však není pro lásku mezi dvěma muži místo. Xolaniho svěřenec proto poskytuje alternativu a je obrazem změny, která nabízí šťastný konec.(Mezipatra)

Informace o filmu Rána

Režie:

John Trengove

Scénář:

John Trengove

Kamera:

Paul Özgür

Hrají:

Nakhane Touré, Niza Jay Ncoyini, Bongile Mantsai

Producenti:

Elias Ribeiro

Scénografie:

Bobby Cardoso

(další profese)

Rána (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rána na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/478482-rana/Saturday Church

Stáhnout Saturday Church
Shlédnout Saturday Church

Saturday Church (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Saturday Church (2017):

Bronx, New York. Čtrnáctiletý Odysseus právě přišel o svého otce. Jeho matka Amara je tak při výchově svých dvou dětí odkázána na pomoc přísné a konzervativní tety Rose. Odysseus je najednou postaven před nutnost stát se mužem a hlavou rodiny se vší odpovědností. Ale před plachým a zženštilým Odysseem stojí jiná výzva. Necítí se pohodlně ve svém vlastním těle. Zatímco jeho rodina předstírá, že chlapec prochází pouze pubertou, Odysseus čelí šikaně od spolužáků pro svou citlivost a introverzi. Únik nachází ve vytváření fantastických světů plných světla, krásy, tance a hudby. Odysseův život se změní ve chvíli, kdy se setká s živelnou transgender a LGBT komunitou mladých lidí v rámci programu "Saturday Church". Zjistí tak, že není sám.(Cinemax)

Příběh života čtrnáctiletého Odyssea žijícího v newyorské čtvrti Bronx. Po ztrátě manžela je na chlapcově matce Amaře, aby vychovala své dvě děti za pomoci jediné osoby – přísné a konzervativní tety Rose. Od Odyssea se nyní očekává, že bude hlavou rodiny. Plachý a zženštilý chlapec se však potýká s jinou výzvou – cítí, že uvnitř je někým jiným. Setkání s živelnou transgender komunitou mladých, kteří čelí úplně stejným výzvám jako Odysseus a stojí při sobě nejen každou sobotu na setkání místní církve, změní chlapci život.(Zlín Film Festival)

Informace o filmu Saturday Church

Režie:

Damon Cardasis

Scénář:

Damon Cardasis

Kamera:

Hillary Spera

Hudba:

Nathan Larson

Hrají:

Regina Taylor, Margot Bingham, Luka Kain, Marquis Rodriguez, Indya Moore, Mj Rodriguez, Alexia Garcia

Producenti:

Damon Cardasis, Adi Ezroni, Rebecca Miller, Mandy Tagger

Střih:

Abbi Jutkowitz

Scénografie:

Jimena Azula

Kostýmy:

Megan Spatz

(další profese)

Saturday Church (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Saturday Church na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/502900-saturday-church/A Moment in the Reeds

Stáhnout A Moment in the Reeds
Shlédnout A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu A Moment in the Reeds (2017):

Informace o filmu A Moment in the Reeds

Režie:

Mikko Makela

Scénář:

Mikko Makela

Kamera:

Iikka Salminen

Hudba:

Sebastián Kauderer

Hrají:

Janne Puustinen, Mika Melender, Virpi Rautsiala, Boodi Kabbani

Producenti:

Mikko Makela, Jarno Pimperi

Střih:

Mikko Makela

Zvuk:

Jaakko Kautto

(další profese)

A Moment in the Reeds (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu A Moment in the Reeds na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/548755-a-moment-in-the-reeds/Příští správná věc

Stáhnout Příští správná věc
Shlédnout Příští správná věc

Příští správná věc (2000) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Příští správná věc (2000):

Abbie, zklamaná svými předchozými známostmi, se zaptlete se svým homosexoálním přítelem. A jelikož její biologické hodiny tikají, nezbývá jí než udělat příští správnou věc...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Příští správná věc

Režie:

John Schlesinger

Scénář:

Tom Ropelewski

Kamera:

Elliot Davis

Hrají:

Madonna, Rupert Everett, Benjamin Bratt, Illeana Douglas, Michael Vartan, Josef Sommer, Lynn Redgrave, Neil Patrick Harris, Mark Valley, Malcolm Stumpf, Stacy Edwards, John Carroll Lynch, Rebekah Hoyle, Caitlin Wachs, Jay Karnes, George Axelrod, Jack Betts, Suzanne Krull, Benjamin Koldyke, Colton Ford, Tiffany Paulsen, Fran Bennett

Producenti:

Tom Rosenberg

Střih:

Peter Honess

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Ruth Myers

(další profese)

Příští správná věc (2000) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Příští správná věc na ČSFD

49%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/8085-pristi-spravna-vec/Yossi & Jagger

Stáhnout Yossi & Jagger
Shlédnout Yossi & Jagger

Yossi & Jagger (2002) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Yossi & Jagger (2002):

Láska mezi vojáky se příliš nenosí v žádné armádě světa. Yossi a Jager patří k izraelským ozbrojeným složkám a společně byli převeleni na libanonské hranice. Jsou to velitelé, milenci, ale především lidé snažící se najít vlastní kousek štěstí...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Yossi & Jagger

Režie:

Eytan Fox

Kamera:

Yaron Scharf

Hrají:

Ohad Knoller, Hani Furstenberg, Yehuda Levi

Producenti:

Amir Harel

(další profese)

Yossi & Jagger (2002) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Yossi & Jagger na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/187531-yossi-jagger/Falls, The

Stáhnout Falls, The
Shlédnout Falls, The

Falls, The (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Falls, The (2012):

Informace o filmu Falls, The

Režie:

Jon Garcia

Scénář:

Jon Garcia

Hrají:

Audrey Walker

Falls, The (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Falls, The na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/325248-falls-the/Něco se musí zlomit (festivalový název)

Stáhnout Něco se musí zlomit (festivalový název)
Shlédnout Něco se musí zlomit (festivalový název)

Něco se musí zlomit
(festivalový název) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Něco se musí zlomit
(festivalový název) (2014):

Sebastian je androgynní dvacetiletý chlapec, snažící se v nehostinném prostředí současného Stockholmu najít lásku, nebo alespoň její iluzi, kterou si vytváří náhodnými známostmi na jednu noc. Sexuální dobrodružství ho často vhání do nebezpečných situací. Z jedné z nich ho vysvobodí Andreas, strážný anděl v koženém křiváku, v němž Sebastian spatří svou životní lásku, jíž se nemíní jen tak snadno vzdát. Od tohoto okamžiku se roztáčí kolotoč lásky, nenávisti a osudové přitažlivosti a začíná i téměř detektivní pátrání po vlastní sexuální a genderové identitě. Andreas je přesvědčen, že není gay, ale nedokáže se od Sebastiana odpoutat, a čím více se o to snaží, tím více Sebastian utíká ke svému ženskému alter egu jménem Ellie. Něžný a zároveň syrový příběh o lásce, sebepřijetí a vášni strhujícím způsobem kombinuje realismus dokumentárního přístupu se stylizací obrazů připomínající plátna barokních mistrů.(MFF Karlovy Vary)

Ester Martin Bergsmark (Hlemýžďky – Zvláštní uznání poroty QFF Mezipatra 2012) ve svém hraném debutu rozvíjí téma rozostření hranic našeho chápání genderové identity a vypráví v jedinečném vizuálním stylu příběh o osudové lásce, která na právě tyto hranice naráží. Sebastian není spokojený se svým tělem. Nejraději by jej utýral natolik, aby z jeho zbytků povstala jeho nádherná „vysněná sestra" Ellie. Jednoho letního dne se v jeho životě navíc objevuje svůdný pankáč Andreas. Společně rozhání nudu svých stockholmských životů. Sehnat pivo nebo nové šaty na party způsobem dosti nekonvenčním pro ně není problém. Sebastian si je jistý, že k sobě s Andreasem patří. Ten ale není gay a není pro něj nasnadě chápat přítomnost Ellie.(Mezipatra)

Informace o filmu Něco se musí zlomit
(festivalový název)

Režie:

Ester Martin Bergsmark

Předloha:

Eli Levén (kniha)

Scénář:

Ester Martin Bergsmark, Eli Levén, Lars Bang

Kamera:

Lisabi Fridell, Minka Jakerson

Hrají:

Saga Becker, Iggy Malmborg, Shima Niavarani, Mattias Åhlén, Daniel Nyström, Emil Almén, Axel Petersén, Nour El Refai, Saga Gärde, Margareta Pettersson, Joacim Landin, Johan Wester

Producenti:

Anna-Maria Kantarius

Střih:

Hanna Storby, Andreas Nilsson, Ester Martin Bergsmark, Marlene Billie Andreasen

(další profese)

Něco se musí zlomit
(festivalový název) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Něco se musí zlomit
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/370762-neco-se-musi-zlomit/