My Friend Dahmer

Stáhnout My Friend Dahmer
Shlédnout My Friend Dahmer

My Friend Dahmer (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu My Friend Dahmer (2017):

Jefferrey Dahmer byl americký sériový vrah, který mezi roky 1978 až 1991 zavraždil 17 obětí.Tento snímek odhaluje příběh jeho dospívání. Mladý Jefferrey Dahmer má problémy ve škole a jeho rodinné zázemí je v troskách. Svůj volný čas tráví sběrem mrtvých zvířat a jejich vycpáváním. Jeho problémy se vztahy a přijmutí sebe samotného vedou postupně k rozkladu jeho osobnosti, alkoholismu a kompletní izolaci od přátel a rodiny.(didas)

Príbeh sa zameriava na stredoškolský život Jeffreyho Dahmera (Ross Lynch), ktorý sa neskôr stal jedným z najznámejších sériových vrahov v americkej histórii a bol odsúdený za 17 vrážd.(Marceloo)

Informace o filmu My Friend Dahmer

Režie:

Marc Meyers

Předloha:

Derf Backderf (kniha)

Scénář:

Marc Meyers

Kamera:

Daniel Katz

Hudba:

Andrew Hollander

Hrají:

Vincent Kartheiser, Anne Heche, Dallas Roberts, Alex Wolff, Ross Lynch, Miles Robbins, Tommy Nelson, Katie Stottlemire, Cameron McKendry, Liam Koeth, Harrison Holzer, Maryanne Nagel

Producenti:

Marc Meyers, Milan Chakraborty

Střih:

Jamie Kirkpatrick

Scénografie:

Jennifer Klide

Kostýmy:

Carla Shivener

(další profese)

My Friend Dahmer (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu My Friend Dahmer na ČSFD

49%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/507731-my-friend-dahmer/Kluci a Guillaume, ke stolu! (festivalový název)

Stáhnout Kluci a Guillaume, ke stolu! (festivalový název)
Shlédnout Kluci a Guillaume, ke stolu! (festivalový název)

Kluci a Guillaume, ke stolu!
(festivalový název) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kluci a Guillaume, ke stolu!
(festivalový název) (2013):

Když Guillaumova matka volala své syny ke stolu, vždy rozdělovala ty dva atletické, co sportovali a jezdili na safari, jako „kluky", a jeho.. Inu, jako Guillauma. Toho, který nesnášel sport a s největší vášní se učil imitovat manýrismy své matky, přičemž se po nocích stával císařovnou Sissi. A byl spokojený jako mámina holčička. Pak ale přichází puberta, jedna internátní škola za druhou, psychoterapie a povolání na vojnu. A Guillaume zjišťuje, že jeho vlastní já se úplně nesetkává s tím, jak se jeho rodina dávno rozhodla. Guillaume Gallienne je stoupající herecká hvězda (Yves Saint Laurent, prestižní soubor La Comédie-Française), otevřeně bisexuální otec od rodiny a ve svém režijním debutu hraje dvojroli sebe i své matky.(Mezipatra)

Desať nominácií na Césara 2014 premenil film na cenu v štyroch kategóriách – najlepší film, najlepší debut, najlepší herec a najlepší adaptovaný scenár – čím prekonal aj Život Adèle (La Vie d'Adèle). Vo Francúzsku ho už videli viac než dva milióny divákov. Predlohou filmu sa stala javisková šou jedného muža, v ktorej Guillaume Gallienne predvádza smiešne, trápne a mystifikačné scény a detaily zo svojho vlastného života. Jej adaptácia vyústila do bravúrneho filmu o sexuálnych úzkostiach s príbehom založeným na osobných skúsenostiach. Gallienne v ňom hrá sám seba ako mladého muža trpiaceho pod dominantnou matkou, ktorú v originálnej dvojúlohe stvárnil tiež on. Prechádzame s ním divadlom, internátnou školou vo Francúzsku a v Anglicku, vojenským výcvikom i pobytom v Alpách. Snímka rozpráva dojemný príbeh komplikovaného života so skvele odpozorovaným manierizmom jednotlivých postáv. Film o životnej sile človeka, ktorého ostatní považovali za geja či zženštilého slabocha.(IFF Bratislava)

Informace o filmu Kluci a Guillaume, ke stolu!
(festivalový název)

Režie:

Guillaume Gallienne

Scénář:

Guillaume Gallienne

Kamera:

Glynn Speeckaert

Hudba:

Marie-Jeanne Serero

Hrají:

Guillaume Gallienne, André Marcon, Françoise Fabian, Diane Kruger, Reda Kateb, Götz Otto, Catherine Salviat, Brigitte Catillon, Yvon Back, Clémence Thioly, Oscar Copp, Nanou Garcia, Victoria Olloqui, Florent Arnoult, Xavier Lemaître, Yves Jacques, Françoise Lépine, Gala Besson, Carole Brenner, Pierre Derenne, Renaud Cestre, Joe Sheridan, Hervé Pierre, Hassan Koubba, Nicolas Wanczycki, François-David Cardonnel, Audrey Quoturi, Charlie Anson, Karina Marimon, Jonathan Louis, Olivier Charasson

Producenti:

Cyril Colbeau-Justin, Jean-Baptiste Dupont, Alice Girard, Édouard Weil

Střih:

Valérie Deseine

Zvuk:

Marc-Antoine Beldent

Scénografie:

Sylvie Olivé

Kostýmy:

Olivier Bériot

(další profese)

Kluci a Guillaume, ke stolu!
(festivalový název) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kluci a Guillaume, ke stolu!
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/343078-kluci-a-guillaume-ke-stolu/Tom na farmě

Stáhnout Tom na farmě
Shlédnout Tom na farmě

Tom na farmě (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tom na farmě (2013):

Tom, mladý reklamní textař z Montrealu, přijíždí na farmu kdesi v Québecu, aby se zúčastnil pohřbu svého milence jménem Guillaume. Je šokován, když zjišťuje, že ostatní neví, kdo je, ani v jakém vztahu byl k zemřelému mladíkovi. Guillaumova matka žije v domnění, že měl její syn v Montrealu přítelkyni. Francis, nejstarší z bratrů zesnulého, trvá na tom, aby vztah Toma a Guillaumea zůstal tajemstvím. A tak začíná rozehrávat s nic netušícím Tomem nebezpečnou a zvrácenou manipulativní hru, jejímž cílem je ochránit truchlící matku i dobré jméno rodiny. Rodí se zhoubný vztah, který skončí pouze za předpokladu, že vyjde najevo děsivá pravda.(Cinemax)

Tom, mladý reklamní textař, přijíždí na pohřeb na farmu kdesi v Québecu. Je šokován, když zjišťuje, že ostatní neví, kdo je ani v jakém vztahu byl k zemřelému mladíkovi. Bratr zesnulého začíná rozehrávat s Tomem nebezpečnou a zvrácenou manipulativní hru. Hru, jejímž cílem má být ochránit matku a rodné jméno. Minulost rodiny skrývá mnoho temných míst, která nevěstí nic dobrého. Enfant terrible kanadského filmu Xavier Dolan natočil psychologický snímek na motivy divadelní hry známého québeckého autora Michela Marca Boucharda a ani tentokrát nezapře intenzitu svého talentu. Vizuálně a hudebně uchvacující snímek je cestou do míst, která se každý z nás před ostatními raději snaží skrýt. Do míst, kde život tíží a dny bolí a kde se zjevuje vnitřní pravda. Tom na farmě je již čtvrtý snímek mladého originálního autora, který se rovněž zhostil role Toma.(MFF Karlovy Vary)

Tom (v hlavní roli režisér filmu Xavier Dolan) je zdrcen ztrátou svého partnera Guye a přijíždí z města na odlehlou farmu jeho rodiny, do venkovského městečka na pohřeb. Zde ho nikdo nečeká. Guyova nevyrovnaná matka se vyptává, proč nepřijela synova snoubenka. Jeho násilnický bratr Toma terorizuje a zatahuje do patologické hry. A Guy zřejmě měl také svá tajemství... Dolan v první adaptaci cizího materiálu (oceňovaná hra Michela Marca Boucharda) rozvíjí svůj jedinečný vizuální styl a brilantní práci s hudbou, která jeho tvorbu charakterizuje, ale vydává se také do nového teritoria – s hypnotickými obrazy krásné i děsivé krajiny a svázáním brilantní psychologické studie truchlícího Toma, která se žánrově vydává postupně až k thrilleru a hororu.(Mezipatra)

Príbeh Toma, ktorého ničí smútok a depresia zo smrti partnera. Keď navštívi rodinu zosnulého, ukáže sa, že matka nevedela nič o orientácii svojho syna ani o jeho vzťahu s Tomom.(MFF Cinematik Piešťany)

Informace o filmu Tom na farmě

Režie:

Xavier Dolan

Scénář:

Xavier Dolan, Michel Marc Bouchard (scénář, divadelní hra)

Kamera:

André Turpin

Hudba:

Gabriel Yared

Hrají:

Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Lise Roy, Evelyne Brochu, Mélodie Simard, Manuel Tadros, Jacques Lavallée, Anne Caron, Olivier Morin

Producenti:

Charles Gillibert, Nathanaël Karmitz

Střih:

Xavier Dolan

Zvuk:

Sylvain Brassard, François Grenon

Scénografie:

Colombe Raby

Kostýmy:

Xavier Dolan

(další profese)

Tom na farmě (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tom na farmě na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/330113-tom-na-farme/Garden Party

Stáhnout Garden Party
Shlédnout Garden Party

Garden Party (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Garden Party (2008):

Život je houpačka. Jednou se daří, jindy ne, a tak pořád dokola. V tomto drobném nezávislém filmu sledujeme April, Sally, Nathana a několik dalších "obyčejných" lidí, jejichž osudy se během pár dní na chvíli propletou. Jakkoliv je život každého z nich rozdílný, ač jsou talentovaní, ambiciozní, nebo úplně jiní, každý z nich si zažil, zažívá, nebo zažije nějaké to zhoupnutí. Film je kompletně prací Jasona Freelanda, který ho nejen produkoval, ale také napsal scénář a ujal se režie.(Master19)

Informace o filmu Garden Party

Režie:

Jason Freeland

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Vinessa Shaw, Patrick Fischler, Carrie Finklea, Lisa Arturo, Erik Smith, Richard Gunn, Willa Holland, Jake Richardson, Robin Sydney, Jim Holmes, Jennifer Lawrence, Ross Patterson, Jim Cody Williams, Fiona Dourif, Shelly Varod, Alesha Rucci, Candice A. Buenrostro, Christopher Allport, Tadhg Kelly, Malea Rose, Aaron Jay Rome, Kevin Makely

Střih:

Daniel R. Padgett

(další profese)

Garden Party (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Garden Party na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/234102-garden-party/Převýchova Cameron Postové (festivalový název)

Stáhnout Převýchova Cameron Postové (festivalový název)
Shlédnout Převýchova Cameron Postové (festivalový název)

Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018):

Cameron sice randí s klukem, zamilovaná je ale do své spolužačky. Když je s ní nachytána při intimní chvilce na zadní sedačce auta, její opatrovníci se rozhodnou k razantnímu kroku – poslat svěřenku na převýchovu do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality.(MFF Karlovy Vary)

Cameron sice randí s klukem, zamilovaná je ale do své spolužačky. Když je s ní nachytána při intimní chvilce na zadní sedačce auta, její opatrovníci se rozhodnou k razantnímu kroku – poslat svěřenku na převýchovu do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality. Variace na queer komedii But I'm a Cheerleader je adaptací coming-of-age knihy Emily Danforthové, zasazené do začátku 90. let. Sympatická je přitom nejen díky popkulturním odkazům dané éry, ale zejména svým poselstvím – být outsiderem není důvodem k tomu, považovat se za méněcenného, ba právě naopak. Z jinakosti je třeba udělat přednost.(Mezipatra)

Cameron je zamilovaná do své spolužačky, ale přesto randí s chlapcem. Homosexualita totiž v její domovině není tolerována. A její opatrovníci ji také ihned po tom, co ji a její přítelkyni načapají v láskyplném obětí v autě, pošlou do nápravné instituce, kde je sexuální náklonnost ke stejnému pohlaví léčena pomocí Boha a křesťanské víry.(JuniorFest)

Cameron Postová sa snaží pôsobiť ako dokonalé stredoškolské dievča. Lenže keď ju v noci po absolventskom plese prichytia na zadných sedadlách auta s iným dievčaťom, ihneď ju pošlú do centra konverznej terapie, ktoré sa zaoberá tínedžermi „zápasiacimi s fyzickou príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu“. Cameron je v tomto zariadení podrobená podivnej disciplíne, pochybným „heterosexualizačným“ metódam a vážnemu kresťanskému rocku – lenže v tomto nezvyčajnom prostredí objaví aj neobvyklú homosexuálnu komunitu. Cameron si po prvý raz rozumie s rovesníkmi a je schopná nájsť si svoje miesto medzi ostatnými vydedencami.(MFF Cinematik Piešťany)

Cameron Postová síce chodí s chlapcom, ale je zamilovaná do svojej spolužiačky. Keď ju s ňou prichytia pri intímnej chvíľke na zadnom sedadle auta, opatrovníci sa rozhodnú razantne zasiahnuť – poslať ju na prevýchovu do špeciálnej inštitúcie, v ktorej mladých ľudí pomocou kresťanskej viery „liečia“ z homosexuality.(Filmový festival inakosti)

Informace o filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název)

Režie:

Desiree Akhavan

Předloha:

Emily M. Danforth (kniha)

Scénář:

Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele

Kamera:

Ashley Connor

Hudba:

Julian Wass

Hrají:

Chloë Grace Moretz, Jennifer Ehle, John Gallagher Jr., Quinn Shephard, Sasha Lane, Owen Campbell, Forrest Goodluck, Emily Skeggs, Steven Hauck, Dalton Harrod, Christopher Dylan White, Kerry Butler, Justin Denis

Producenti:

Michael B. Clark, Cecilia Frugiuele, Alex Turtletaub, Jonathan Montepare

Střih:

Sara Shaw

Scénografie:

Markus Kirschner

Kostýmy:

Stacey Berman

(další profese)

Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/585908-prevychova-cameron-postove/Flákači

Stáhnout Flákači
Shlédnout Flákači

Flákači (1995) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Flákači (1995):

Čtyřprocentní romantická komedie. Mladý New Yorčan chce za každou cenu uniknout ze stresu velkoměsta. Svoje letní prázdniny financuje různými přivýdělky, např. v penzionu pro gaye v Provincetown.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Flákači

Režie:

Wally White

Kamera:

George Mitas

Hudba:

Douglas J. Cuomo

Hrají:

Wally White

Flákači (1995) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Flákači na ČSFD

31%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/225840-flakaci/Rána

Stáhnout Rána
Shlédnout Rána

Rána (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rána (2017):

Oceňovaný celovečerní debut režiséra Johna Trengovea Rána zkoumá tradice a sexualitu v rámci jihoafrického kmene Xhosa. Každý rok se mladíci z moderních měst vydávají ke kmeni žijícímu na osamoceném místě ve skalách v provincii Eastern Cape, aby prošli starodávným iniciačním rituálem a proměnili se v muže. Tichý a citlivý tovární dělník Xolani dostane za úkol doprovázet Kwandu, městského chlapce z Johannesburgu, který byl vyslán svým otcem, aby se prostřednictvím přechodového rituálu zocelil. Zatímco se Kwanda v homofobním prostředí vzpurně vypořádává se svou homosexualitou, rychle odhalí povahu Xolaniho vztahu s dalším opatrovníkem Vijou. Tři muži se vrhnou do nebezpečného tance se svými touhami a hrozba odhalení záhy vyšponuje napětí na hranu únosnosti.(Cinemax)

Jednou za život mají chlapci v Jihoafrické republice možnost projít iniciačním rituálem a proměnit se v mladé muže. Opouští tak moderní města a vydávají se ke kmeni, který žije na osamoceném místě ve skalách. Přerod má tentokrát podstoupit také mladík Kwanda z bohaté rodiny. Za jeho opatrovníka byl vybrán Xolani, jenž mu má být na blízku při zásadním momentu jeho života. A také že je – stará se o něho, je s ním, když ho potřebuje. Jenže mladíkova identita až příliš narušuje Xolaniho život. Je čím dál těžší před ním ukrývat pravý důvod návratu, kterým pro Xolaniho není ani oddanost kmeni, ani finanční odměna za opatrovnictví. Je tu někdo, kvůli němuž se každý rok navrací. V homofobním prostředí však není pro lásku mezi dvěma muži místo. Xolaniho svěřenec proto poskytuje alternativu a je obrazem změny, která nabízí šťastný konec.(Mezipatra)

Informace o filmu Rána

Režie:

John Trengove

Scénář:

John Trengove

Kamera:

Paul Özgür

Hrají:

Nakhane Touré, Niza Jay Ncoyini, Bongile Mantsai

Producenti:

Elias Ribeiro

Scénografie:

Bobby Cardoso

(další profese)

Rána (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rána na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/478482-rana/Saturday Church

Stáhnout Saturday Church
Shlédnout Saturday Church

Saturday Church (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Saturday Church (2017):

Bronx, New York. Čtrnáctiletý Odysseus právě přišel o svého otce. Jeho matka Amara je tak při výchově svých dvou dětí odkázána na pomoc přísné a konzervativní tety Rose. Odysseus je najednou postaven před nutnost stát se mužem a hlavou rodiny se vší odpovědností. Ale před plachým a zženštilým Odysseem stojí jiná výzva. Necítí se pohodlně ve svém vlastním těle. Zatímco jeho rodina předstírá, že chlapec prochází pouze pubertou, Odysseus čelí šikaně od spolužáků pro svou citlivost a introverzi. Únik nachází ve vytváření fantastických světů plných světla, krásy, tance a hudby. Odysseův život se změní ve chvíli, kdy se setká s živelnou transgender a LGBT komunitou mladých lidí v rámci programu "Saturday Church". Zjistí tak, že není sám.(Cinemax)

Příběh života čtrnáctiletého Odyssea žijícího v newyorské čtvrti Bronx. Po ztrátě manžela je na chlapcově matce Amaře, aby vychovala své dvě děti za pomoci jediné osoby – přísné a konzervativní tety Rose. Od Odyssea se nyní očekává, že bude hlavou rodiny. Plachý a zženštilý chlapec se však potýká s jinou výzvou – cítí, že uvnitř je někým jiným. Setkání s živelnou transgender komunitou mladých, kteří čelí úplně stejným výzvám jako Odysseus a stojí při sobě nejen každou sobotu na setkání místní církve, změní chlapci život.(Zlín Film Festival)

Informace o filmu Saturday Church

Režie:

Damon Cardasis

Scénář:

Damon Cardasis

Kamera:

Hillary Spera

Hudba:

Nathan Larson

Hrají:

Regina Taylor, Margot Bingham, Luka Kain, Marquis Rodriguez, Indya Moore, Mj Rodriguez, Alexia Garcia

Producenti:

Damon Cardasis, Adi Ezroni, Rebecca Miller, Mandy Tagger

Střih:

Abbi Jutkowitz

Scénografie:

Jimena Azula

Kostýmy:

Megan Spatz

(další profese)

Saturday Church (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Saturday Church na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/502900-saturday-church/A Moment in the Reeds

Stáhnout A Moment in the Reeds
Shlédnout A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu A Moment in the Reeds (2017):

Informace o filmu A Moment in the Reeds

Režie:

Mikko Makela

Scénář:

Mikko Makela

Kamera:

Iikka Salminen

Hudba:

Sebastián Kauderer

Hrají:

Janne Puustinen, Mika Melender, Virpi Rautsiala, Boodi Kabbani

Producenti:

Mikko Makela, Jarno Pimperi

Střih:

Mikko Makela

Zvuk:

Jaakko Kautto

(další profese)

A Moment in the Reeds (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu A Moment in the Reeds na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/548755-a-moment-in-the-reeds/Příští správná věc

Stáhnout Příští správná věc
Shlédnout Příští správná věc

Příští správná věc (2000) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Příští správná věc (2000):

Abbie, zklamaná svými předchozými známostmi, se zaptlete se svým homosexoálním přítelem. A jelikož její biologické hodiny tikají, nezbývá jí než udělat příští správnou věc...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Příští správná věc

Režie:

John Schlesinger

Scénář:

Tom Ropelewski

Kamera:

Elliot Davis

Hrají:

Madonna, Rupert Everett, Benjamin Bratt, Illeana Douglas, Michael Vartan, Josef Sommer, Lynn Redgrave, Neil Patrick Harris, Mark Valley, Malcolm Stumpf, Stacy Edwards, John Carroll Lynch, Rebekah Hoyle, Caitlin Wachs, Jay Karnes, George Axelrod, Jack Betts, Suzanne Krull, Benjamin Koldyke, Colton Ford, Tiffany Paulsen, Fran Bennett

Producenti:

Tom Rosenberg

Střih:

Peter Honess

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Ruth Myers

(další profese)

Příští správná věc (2000) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Příští správná věc na ČSFD

49%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/8085-pristi-spravna-vec/