Shell (festivalový název)

Stáhnout Shell (festivalový název)
Shlédnout Shell (festivalový název)

Shell
(festivalový název) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Shell
(festivalový název) (2012):

Shell žije se svým otcem Petem na zapadlé čerpací stanici na skotské vysočině. Společně bojují s živly přírody a s nepředstavitelnou vzájemnou náklonností. Když se Pete stáhne do samoty, Shell se stává „Sirénou", která přitahuje kolemjedoucí. Netuší, že tato zima bude pro ni na benzínce poslední...(Zlín Film Festival)

Informace o filmu Shell
(festivalový název)

Režie:

Scott Graham

Scénář:

Scott Graham

Kamera:

Yoliswa von Dallwitz

Hrají:

Chloe Pirrie, Morven Christie, Iain De Caestecker, Kate Dickie, Joseph Mawle, Brian McCardie, Michael Smiley

Scénografie:

James Lapsley

Kostýmy:

Rebecca Gore

(další profese)

Shell
(festivalový název) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Shell
(festivalový název) na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/329674-shell/Hamiltonovi

Stáhnout Hamiltonovi
Shlédnout Hamiltonovi

Hamiltonovi (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hamiltonovi (2006):

Hamiltonovi vypadají jako dokonalá americká rodina: pracovití členové splečenství, pilní přispěvatelé místní charity a pravidelní návštěvníci bohoslužeb, vždy zdvořilí ke svým sousedům .... až na to, že je nakonec obvykle zavraždí.

Čtyři sourozenci se po smrti svých rodičů přestěhují do města na severu Kalifornie. Nejstarší David (Samuel Child) na sebe vezme zodpovědnost za své sourozence, dvojčata Wendell (Joseph McKelheer) a Darlene (Mackenzie Firgens) a nejmladšího Francise (Cory Knauf), který při práci na školním úkolu postupně odhaluje děsivá rodinná tajemství. Když to ostatní zjistí, cítí se ohrožení a citlivý Francis se musí rozhodnout: stane se chladnokrevným zabijákem jako jeho sourozenci, nebo se obrátí na jediné lidi, kteří ho kdy měli rádi a ušetří životy obětí rodiny?(oficiální text distributora)

Další film z řady After Dark Horror Fest - Hamiltonovi - vypráví o rodince jakýchsi upírů. Jakmile kdokoliv z této rodiny ucítí krev, je většinou zle. Rodinka se navenek snaží tvářit normálně, ale vždycky jednou za čas se v jejich okolí někdo ztratí a když začíná jít do tuhého, stěhují se zase jinam. Celým filmem se táhne napínavá linie, kdy člověk očekává nějaký zvrat. Nic takového (tak trochu bohužel) nepříjde, a tak se divák musí na konci filmu spokojit se zamyšlením, které se vlastně tvůrci filmu celý film snaží divákovi vtlouct do hlavy (ale to už bych předbíhal).(Lyžař)

Informace o filmu Hamiltonovi

Režie:

Mitchell Altieri, Phil Flores

Scénář:

Mitchell Altieri, Phil Flores, Adam Weis

Kamera:

Michael Maley

Hrají:

Cory Knauf, Samuel Child, Joseph McKelheer, Mackenzie Firgens, Brittany Daniel, Larry Laverty, Joe Egender, Jaclyn Chessen, Tim Tracy

Hamiltonovi (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hamiltonovi na ČSFD

45%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/227576-hamiltonovi/Oldboy

Stáhnout Oldboy
Shlédnout Oldboy

Oldboy (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Oldboy (2013):

Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?"(Bontonfilm CZ)

Remake kultového juhokórejského rovnomenného filmu z roku 2003 rozpráva o reklamnom agentovi, ktorého niekto uniesol a držal dvadsať rokov samého v opustenej miestnosti s kamerami bez akýchkoľvek motívov. Rovnako podivne bez akýchkoľvek vysvetlení je muž po uplynutí tohto času náhle prepustený na slobodu. Znovuzískanú voľbu využíva na to, aby našiel človeka, ktorý zorganizoval jeho únos. Zisťuje, že neznámy únosca ho stále sleduje a trápi prostredníctvom hádaniek. Snaha o pomstu ho privedie k mladej sociálnej pracovníčke a ďalšej osobe, u ktorej sa možno nachádza kľuč na jeho záchranu.(Slunkoo)

Informace o filmu Oldboy

Režie:

Spike Lee

Scénář:

Mark Protosevich

Kamera:

Sean Bobbitt

Hudba:

Roque Baños

Hrají:

Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Sharlto Copley, Samuel L. Jackson, James Ransone, Lance Reddick, Michael Imperioli, Richard Portnow, Max Casella, Elvis Nolasco, Pom Klementieff, Joe Chrest, Ciera Payton, Cinqué Lee, Rami Malek, Linda Emond, Philippe Radelet, Dustan Costine, Caitlin Dulany, Bill Clinton (a.z.), George W. Bush (a.z.), Barack Obama (a.z.), Hannah Ware, Grey Damon, Carol Sutton, Jon Arthur, Bob Walker, Douglas M. Griffin, Ilfenesh Hadera, Brett Lapeyrouse, Brian Oerly, Kerry Cahill, Elton LeBlanc

Producenti:

Doug Davison, Roy Lee, Spike Lee

Střih:

Barry Alexander Brown

Scénografie:

Sharon Seymour

Kostýmy:

Ruth E. Carter

(další profese)

Oldboy (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Oldboy na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/299315-oldboy/Milenci a vrazi

Stáhnout Milenci a vrazi
Shlédnout Milenci a vrazi

Milenci a vrazi (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Milenci a vrazi (2004):

Rozsáhlý román Vladimíra Párala "Milenci a vrazi" je jedním z vrcholů české prózy. Je to dílo strhující svou originální imaginací. Motorem dramatu je výbušná síla nenávisti, touhy po lásce a po uplatnění, kdy jedni napadají životní pohodlí, přepych a kultivovanost světa druhých, kteří se už dost namilovali a dost užili moci, opotřebovali se, a tak vlastně rádi podlehnou.Ústředním místem děje je dům kdesi v Ústí nad Labem, patřící chemičce. V přízemí je "montércimra", kde se střídají obyvatelé náhodní i trvalí, nad ní je byt ředitele továrny a pak část pokojů ženských a mužských - svobodárna. Nikdy ale toto uspořádání není dodrženo. Všechno je tu beznadějně pomícháno, do svobodárny vnikne mladý pár, čekající dítě. Nevraží na ředitele ale i na spolubydlící, rvou se o trochu vody, chtějí ty druhé vystrnadit, chtějí byt. Konečně se stěhují a všechno se pomíchá a začíná znovu. Na pozadí tohoto koloběhu se odehrávají dva velké příběhy: příběh Borka Trojana (Jiří Langmajer) a jeho lásky k Zitě Gráfové (Zlata Adamovská), a příběh mladičkého Romana Gráfa (David Prachař), zoufale milujícího krásnou ale neklidnou Maddu Serafínovou (Kristýna Kloubková), jejichž zničující vztah dospěje až k vraždě.Film "Milenci a vrazi" je dynamicky natočenou groteskou, jakýmsi leporelem lidských osudů, které se před námi odehrávají v rychlém tempu, s nadhledem a humorem. Je to ale i rozsáhlá sága, začínající někdy v 60.letech a končící epilogen v roce 1990. Silné herecké obsazení, dobové hity i scénická hudba Karla Svobody, to vše pod taktovkou zkušeného Viktora Polesného z něj činí filmovou událost konce roku.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Milenci a vrazi

Režie:

Viktor Polesný

Předloha:

Vladimír Páral (kniha)

Scénář:

Viktor Polesný, Petr Poledňák

Kamera:

Josef Špelda, Miroslav Hurt

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Ondřej Vetchý, Zuzana Norisová, Jiří Langmajer, Zlata Adamovská, Danica Jurčová, Jakub Prachař, Veronika Žilková, Petra Špalková, Pavel Řezníček, Saša Rašilov nejml., Tatiana Vilhelmová, Vladimír Dlouhý, Marek Taclík, Jan Vlasák, Tereza Duchková, Marko Igonda, Jitka Sedláčková, František Šec, Kristina Bastienová-Kloubková, Kristýna Nováková-Fuitová, Tomáš Pavelka, Dana Sedláková, Jaromír Dulava, Adrian Jastraban, Irena Máchová, Lenka Krobotová, Martin Finger, Míra Nosek, Marek Ronec, Jan Krafka, Martin Davídek, Lucia Klein Svoboda, Jiří Kohout, Petr Polák, Adriana Málková

Producenti:

Filip Červinka

Střih:

Lenka Polesná

Zvuk:

Miroslav Hřebejk

Scénografie:

Karel Vacek

Masky:

Jiří Budín

Kostýmy:

Alena Schäferová

(další profese)

Milenci a vrazi (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Milenci a vrazi na ČSFD

46%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/158206-milenci-a-vrazi/