Čas hlupáků (festivalový název)

Stáhnout Čas hlupáků (festivalový název)
Shlédnout Čas hlupáků (festivalový název)

Čas hlupáků
(festivalový název) (2009) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Čas hlupáků
(festivalový název) (2009):

Píše se rok 2055 a my se ocitáme v archivu lidstva v Antarktidě. Zarmoucený archivář nás provádí filmovými materiály ze začátku 21. století, aby nám ukázal začátek konce; čas, kdy bylo ještě možné odvrátit nezadržitelnou katastrofu. Indicií byla řada: globální oteplování a s ním související přírodní katastrofy svědčily o nezodpovědném chování lidí, sledujících pouze zisk bez ohledu na možné důsledky jejich počínání. Ne každý ale smýšlel stejně. Bezpočet těch, kteří se dokázali podívat pravdě do tváře, přišlo s varováním a s návrhy, jak se chovat šetrně ke krajině, v níž žijeme. Cesta vede od uvědomění si sama sebe v nekonečném řetězci až po komplexní politická opatření na úrovni jednotlivých vlád a vládních celků. Jakým způsobem šetřit nerostným bohatstvím, jak snižovat emisní limity, jak zastavit plýtvání a nesmyslnou nadprodukci? Americký dokumentární velkofilm přehledně a naléhavě předkládá argumenty pro potřebnou změnu chování člověka na planetě Zemi a rekapituluje více i méně známá řešení pro zlepšení současné situace. Snímek získal v roce 2008 nominaci na Oscara.(Jeden svět)

Informace o filmu Čas hlupáků
(festivalový název)

Režie:

Franny Armstrong

Hrají:

Pete Postlethwaite, Mark Lynas, Toyah Frantzen

Producenti:

John Battsek

Kostýmy:

Heidi Miller

(další profese)

Čas hlupáků
(festivalový název) (2009) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Čas hlupáků
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/255259-cas-hlupaku/Matrix hunter

Stáhnout Matrix hunter
Shlédnout Matrix hunter

Matrix hunter (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Matrix hunter (2004):

V nedaleké budoucnosti je identita všech lidí nahrána do systému zvaného Kyberlink. Kyberlink vždy ví, kdo a kde jste. Systém je možné obejít použitím falešné identity, což je ovšem nelegální. Dash se živí jako lovkyně lidí, kteří toto pravidlo porušují. Jednoho dne je najata, aby našla muže, který unikl s tajnými informacemi a skrývá se pod falešnou identitou. Během pátrání zjišťuje, že všichni, kdo jsou součástí Kyberlinku, jsou jen figurky v podivné hře. Nikdo není víc než pěšák, kterého je možné kdykoliv obětovat.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Matrix hunter

Režie:

Jian Hong Kuo

Kamera:

Philipp Timme

Hudba:

Jonathan Price

Hrají:

Genevieve O'Reilly, Luoyong Wang, David Warner, Joan Chen, William Sanderson, Henry O, Robin Atkin Downes, Lydia Look, Kay Siu Lim

Střih:

Carroll Timothy O'Meara

(další profese)

Matrix hunter (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Matrix hunter na ČSFD

40%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/40940-matrix-hunter/The East

Stáhnout The East
Shlédnout The East

The East (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The East (2013):

Mladou a ambiciózní Sarah Moss (Brit Marling) najímá elitní soukromá tajná služba a ihned jí zadává nebezpečný úkol. Musí v utajení proniknout do anarchistické aktivistické skupiny s názvem "The East" a zúčastnit se útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti lidskosti. Čím více ale aktivity skupiny rostou, tím více se život Sarah ocitá v ohrožení.(oficiální text distributora)

Východ je skupina mladých ekoteroristů zaměřující se na organizace, které obviňují ze zločinů proti životnímu prostředí a veřejnému zdraví. Mladá agentka z nezávislé bezpečnostní agentury skupinu v utajení infiltruje a její postoje procházejí vážnou zkouškou. Stylový, podmanivý a aktuální thriller produkovali Ridley Scott a Tony Scott.(Fresh Film Fest)

Niekto napáda riaditeľov obchodných spoločností a núti ich, aby ničili škodlivé produkty, ktoré vyrábajú. Súkromná agentka Sarah Moss (Brit Marling) dostáva od elitnej špionážnej firmy ponuku na kontrakt s úlohou infiltrovať sa do eko-anarchistickej skupiny The East, ktorá je z útokov podozrivá. Skúsená a v utajení sa odhodlane pustí do odhalenia a zničenia skupiny, avšak čoskoro zisťuje, že čím bližšie sa k nej dostáva, tým väčšie sympatie si získava voči jej charizmatickým 'vodcom'.(whack)

Informace o filmu The East

Režie:

Zal Batmanglij

Scénář:

Zal Batmanglij, Brit Marling

Kamera:

Roman Vasyanov

Hudba:

Harry Gregson-Williams, Halli Cauthery

Hrají:

Brit Marling, Alexander Skarsgård, Ellen Page, Toby Kebbell, Patricia Clarkson, Julia Ormond, Shiloh Fernandez, Aldis Hodge, Billy Magnussen, Jason Ritter, Jamey Sheridan, Pamela Roylance, Han Soto, Wilbur Fitzgerald, Billy Slaughter, Patricia French, Danielle Macdonald, Brian Oerly, Anthony Michael Frederick, Hillary Baack

Producenti:

Ridley Scott, Michael Costigan

Střih:

Bill Pankow, Andrew Weisblum

Scénografie:

Alex DiGerlando

Kostýmy:

Jenny Gering

(další profese)

The East (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The East na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/303933-the-east/Doghouse

Stáhnout Doghouse
Shlédnout Doghouse

Doghouse (2009) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Doghouse (2009):

Skupinka mužů se vydá na záchranu svého přítele do odlehlé vesnice. Když ovšem dorazí na místo, něco není v pořádku. Neznámý vir totiž nakazil zdejší ženy a následkem toho se z nich staly krvelačné kanibalky. Začíná hra o život, v níž proti sobě budou stát kanibalové a skupinka kurážných mužů, hledajících cestu ven z pekla.(.killer.)

Nakoľko sa jeden zo siedmich najlepších priateľov rozvádza, pričom danú situáciu ani zďaleka psychicky nezvláda, ostatní nadobúdajú presvedčenie, že by bolo v záujme zachovania pevného puta priateľstva kamaráta poriadne odreagovať. Ich plán je úplne prostý a priamočiary: zájsť do opusteného domu babičky jedného z nich a v tamojšom malom mestečku Moodley sa poriadne zabaviť. "Zábavu", aká sa im naskytne, ale určite nemali na mysli. Namiesto popíjania v tamojších krčmách ich totiž čaká krutý boj o holý život proti miestnym ženám, ktoré zasiahol neznámy vírus.(*CARNIFEX*)

Informace o filmu Doghouse

Režie:

Jake West

Scénář:

Dan Schaffer

Kamera:

Ali Asad

Hudba:

Richard Wells

Hrají:

Danny Dyer, Stephen Graham, Noel Clarke, Terry Stone, Lee Ingleby, Keith-Lee Castle, Emil Marwa, Neil Maskell, Emily Booth, Billy Murray, Jessica Jane Clement, Alison Carroll, Mary Tamm, Beryl Nesbitt, Judith Lewis, Adele Silva, Melanie Light

Zvuk:

Adam Garstone

Scénografie:

Matthew Button

Kostýmy:

Hayley Nebauer

(další profese)

Doghouse (2009) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Doghouse na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/238191-doghouse/Země naděje

Stáhnout Země naděje
Shlédnout Země naděje

Země naděje (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Země naděje (2012):

Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima.(HBO Europe)

Drama od režiséra Guse van Santa pojednává o prodejci zemního plynu Stevu Butlerovi (Matt Damon) a jeho obchodní partnerce Sue Thomasonové (Frances McDormand). Společně navštěvují venkovské městečko, kde chtějí koupit práva na pozemek od místních obyvatel, kteří by potřebovali pomoci po nedávné ekonomické krizi. Setkávají se ale s odporem místního učitele, kterého podporují i jiní.(wohna)

Steve Butler je, zdá sa, na ceste k brilantnej kariére. Teda, to je aspoň to, čo mu jeho kúl šéfovia v ich prvotriednych kanceláriách v New Yorku sľubujú. Ale, popravde, má za úlohu dosiahnuť nemožné: on a jeho kolegyňa Sue musia presvedčiť obyvateľov typického malého amerického mestečka, aby predali práva ťažiť plyn zo zeme pod ich farmárskymi pozemkami veľkej energetickej firme. Nová metóda známa ako „frakturácia" umožňuje extrakciu predtým nedosiahnuteľných zásob plynu. Butler presvedčí miestnych, aby poskytli svoje aj tak neprofitujúce farmy nasľubujúc im fantastické výkupné ceny. Opomenie riziká metódy, ktoré zahŕňajú nekontrolované hydraulické injektáže nebezpečných chemikálií do zeme. Potom sa, však, stretáva s odporom miestnych. Politický triler o súčasnom ekologickom konflikte.(IFF Bratislava)

Informace o filmu Země naděje

Režie:

Gus Van Sant

Scénář:

John Krasinski, Matt Damon

Kamera:

Linus Sandgren

Hudba:

Danny Elfman

Hrají:

Matt Damon, John Krasinski, Frances McDormand, Rosemarie DeWitt, Scoot McNairy, Titus Welliver, Terry Kinney, Tim Guinee, Lucas Black, Hal Holbrook, Harris Yulin, Lennon Wynn, John W. Iwanonkiw, Johnny Cicco, Nicole Beattie, Ken Strunk

Producenti:

Chris Moore, Jonathan King, Matt Damon

Střih:

Billy Rich

Scénografie:

Daniel B. Clancy

Kostýmy:

Juliet Polcsa

(další profese)

Země naděje (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Země naděje na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/314736-zeme-nadeje/Jsou mezi námi

Stáhnout Jsou mezi námi
Shlédnout Jsou mezi námi

Jsou mezi námi (1988) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jsou mezi námi (1988):

John Nada (Roddy Piper) objeví, že mimozemské bytosti tajně ovládly svět a chtějí lidstvo zotročit. Malý tým rebelů se vydává s nimi bojovat a Nada se rozhodne tuto nerovnou bitvu vybojovat s nimi.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Jsou mezi námi

Režie:

John Carpenter

Scénář:

John Carpenter

Kamera:

Gary B. Kibbe

Hudba:

John Carpenter, Alan Howarth

Hrají:

Roddy Piper, Keith David, Meg Foster, Peter Jason, Raymond St. Jacques, Jason Robards III, Sy Richardson, Susan Barnes, Tommy Morrison, John F. Goff, Al Leong, Robert Grasmere, George 'Buck' Flower, Norman Alden, Susan Blanchard, Larry J. Franco, John Lawrence

Producenti:

Larry J. Franco

Střih:

Gib Jaffe

(další profese)

Jsou mezi námi (1988) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jsou mezi námi na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1328-jsou-mezi-nami/Highlander 2 – Síla kouzla

Stáhnout Highlander 2 – Síla kouzla
Shlédnout Highlander 2 – Síla kouzla

Highlander 2 - Síla kouzla (1991) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Highlander 2 - Síla kouzla (1991):

Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat a potom se všichni vydají zničit už nepotřebnou ochranu před ničivým kosmickým zářením. Ramirez obětuje svůj život, aby přátelům pomohl a MacLeodovi se podaří setnout hlavu Katanovi, který se osobně dostavil, aby svého dávného soka zničil. Štít je odstraněn a na Zemi, po dlouhé době opět dopadají blahodárné sluneční paprsky.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Highlander 2 - Síla kouzla

Režie:

Russell Mulcahy

Kamera:

Phil Meheux

Hudba:

Stewart Copeland

Hrají:

Sean Connery, Virginia Madsen, Christopher Lambert, Michael Ironside, John C. McGinley, Rusty Schwimmer, Randall Newsome, Russell Mulcahy, Diego Leske, Allan Rich, Steven Grives, Phillip Brock

Producenti:

Peter S. Davis

Střih:

Hubert de La Bouillerie, Anthony Redman

Kostýmy:

Deborah Everton

(další profese)

Highlander 2 - Síla kouzla (1991) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Highlander 2 - Síla kouzla na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/6832-highlander-2-sila-kouzla/Minority Report (TV seriál)

Stáhnout Minority Report (TV seriál)
Shlédnout Minority Report (TV seriál)

Minority Report (TV seriál) (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Minority Report (TV seriál) (2015):

V nedaleké budoucnosti policisté chytali vrahy díky takzvaným tušitelům, kteří měli zvláštní nadání vidět budoucí vraždy. Po šesti letech byl projekt zrušen a tušitelé byli posláni do anonymity. Stále však vidí vraždy a chystají se vrátit... V nedaleké budoucnosti ve Washingtonu D. C. byl spuštěn program PreCrime, který byl založen na tom, že tři tak zvaní tušitelé předpovídali vraždy, které se měly stát v nejbližších dnech. Policie pak vrahy zatkla dříve, než mohli vraždu uskutečnit. Tušitelé byli sourozenci. Děvče se jmenovalo Agáta a dvojčata Artur a Dash. Vědci přišli na to, že vidí vraždy v okruhu 160 kilometrů několik dní před tím, než se mají stát. Po dobu programu byli naloženi v mléčné lázni a za tuto dobu si nic nepamatují. Po skončení programu byli tušitelé přesunuti na ostrov, kde měli v klidu žít. Dash se ale nesmířil s tím, že by nemohl díky svým vizím pomáhat a tak se vrátil do Washingtonu D. C. a snaží se zabránit vraždám. Sám má ale jen malé útržky. Agáta toho viděla o mnoho více a Artur zase předvídá jména. Říkalo se, že Dash byl z nich nejslabší, viděl jen detaily vraždy...(TV Prima)

Program PreKrim pro předvídání zločinců je už deset let pasé. Přesto jeden z tušitelů nemůže žít klidným životem s vědomím budoucích zločinů. Dash potkává Arthura, detektiva, který mu pomáhá najít klid skrze řešení detektivních případů. Seriál je inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 2002.(geklon)

Informace o filmu Minority Report (TV seriál)

Režie:

Mark Mylod

Scénář:

Max Borenstein

Kamera:

David Franco, Barry Donlevy

Hrají:

Meagan Good, Stark Sands, Nick Zano, Wilmer Valderrama, Laura Regan, Li Jun Li, Daniel London, Tina Lifford, Rizwan Manji, Larry Hoe, Jesse Reid, Natalie Gibson, Demord Dann, Kwesi Ameyaw, Dominic Downer, J.C. Williams, Julia Harnett, Jennifer Cheon, Tony Giroux, Alison Wandzura, Maxwell Haynes, Andrew J. West, Johannah Newmarch, Jason Asuncion, Ron Selmour, Alex Paxton-Beesley, Stefan Arngrim, Brielle Robillard, Maureen Sebastian, Nickolas Baric, Owiso Odera, Reed Diamond, Michael Copeman, Peter Macon, Gigi Jackman

Střih:

Julie Monroe, Jon Koslowsky

Scénografie:

Dan Bishop

Kostýmy:

Marina Draghici

(další profese)

Minority Report (TV seriál) (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Minority Report (TV seriál) na ČSFD

49%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/31212-minority-report/Slepý hněv

Stáhnout Slepý hněv
Shlédnout Slepý hněv

Slepý hněv (1976) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Slepý hněv (1976):

Tom (Peter Fonda) přijíždí se synem na rodný ranč, do míst, kde chce bohatý investor těžit uhlí a rovnou postavit i elektrárnu. Když rančeři odmítnou svou půdu prodat, začne je nutit násilím. Tom a jeho rodina se ale nenechají zastrašit…
Tom Hunter přijíždí se synem Dylanem na rodinný ranč, který vedou Hunterův bratr Charlie a jejich otec Jeff. Ranč stojí uprostřed oblasti, kde investor Pierce Crabtree plánuje postavit elektrárnu. Na Charlieho už tlačili kvůli prodeji, ale řekl jim, že pozemky neprodá. Od té doby vyhrožují, že se k nim dostanou jinak. Tom už nežije s manželkou, a tak se klidně vydá na večeři se starou přítelkyní Lorene, která je rozvedená. Charlieho odpoledne přepadnou Crabtreeho muži. Jeho těhotná žena Carolee jednoho z nich spálí žehličkou. Útočníci je zmlátí, nalijí alkoholem, naloží do auta a shodí ze srázu. Když auto nevybuchne, zapálí ho pomocí zápalné lahve a nechají v něm Charlieho a Carolee uhořet. Výbuch zahlédne Tom, který se jel po Charliem podívat, když se neobjevil u večeře. Už ale nedokáže pomoci. V domě pak najde hadry od krve a košili spálenou od žehličky. Pochopí, že jejich smrt nebyla náhoda. Nahlásí vše šerifovi, ten je však přesvědčen, že jen doma popíjeli a pak se vybourali. Crabtreeho firma mezitím začne vyhrabávat hlínu na sousedních pozemcích s tím, že jsou okresní a firma si je pronajala. Místní mají jedinou možnost – vzít baseballové pálky a vydat se do boje...(oficiální text distributora)

Farmář Tom Hunter (Peter Fonda) žije v Arkansasu v sedmdesátých letech 20. století celkem spokojeně, až do doby, kdy jeho i další farmáře začne ohrožovat bohatý průmyslník. Nutí lidi, aby prodávali svou půdu a neštítí se ani dávat příkazy k vraždám. Tom se mu vzepře a teror oplácí zase terorem.(MVanis)

Informace o filmu Slepý hněv

Režie:

Jonathan Demme

Scénář:

Jonathan Demme

Kamera:

Michael W. Watkins

Hudba:

Bruce Langhorne

Hrají:

Peter Fonda, Philip Carey, Noble Willingham, Scott Glenn, Lynn Lowry, William Harrison, Ted Markland, John Doucette, Harry Northup

Střih:

Maurice Serein

(další profese)

Slepý hněv (1976) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Slepý hněv na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/2350-slepy-hnev/Nebezpečné území

Stáhnout Nebezpečné území
Shlédnout Nebezpečné území

Nebezpečné území (1986) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nebezpečné území (1986):

Korporace Pilgrim pronajala opuštěné území v kaňonu Choke fyzikovi Davidovi Lowellovi na celých devětadevadesát let, aby si zde mohl zřídit svou pozoruhodnou laboratoř na studium zvukových vln. Po jistém čase se však začíná vědec společnosti příčit v krku, ráda by totiž prostory znovu využila - jako skládku toxického odpadu. A protože se badatel odmítá hnout, neváhá proti němu použít násilí. To ale netuší, jak moc je dr. Lowell nebezpečný protivník.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Nebezpečné území

Režie:

Charles Bail

Scénář:

Ovidio G. Assonitis, Sheila Goldberg, Alfonso Brescia

Hudba:

Sylvester Levay

Hrají:

Stephen Collins, Janet Julian, Bo Svenson, Lance Henriksen, Victoria Racimo, Nicholas Pryor, Robert F. Hoy

Producenti:

Ovidio G. Assonitis

Střih:

Roberto Silvi

(další profese)

Nebezpečné území (1986) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nebezpečné území na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/13234-nebezpecne-uzemi/