I pro lásku se zabíjí

Stáhnout I pro lásku se zabíjí
Shlédnout I pro lásku se zabíjí

I pro lásku se zabíjí (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu I pro lásku se zabíjí (2010):

Ve filmu se promítají nejdůležitější události minulého století, které zasáhly tak či onak do života všech protagonistů. Dějové linie započaté v minulosti, se v jedné chvíli protínají v událostech pozdější doby. Hlavní postava Ilva vzpomíná na své předchozí vztahy se dvěma Francouzi, dvěma Američany a Němcem. Do Francie přišla jako malá se svou matkou Sophií. Seznámily se tam s promítačem Mauricem, který se dívce stal skvělým otcem. Pak vypukne druhá světová válka. Maurice, který se účastní odboje, je spolu s devatenácti dalšími náhodnými cestujícími zajat a má být zastřelen za to, že někdo v metru spáchal atentát na dva německé důstojníky. Ilva jde za otce prosit, setkává se s německým důstojníkem Horstem, který otci skutečně pomůže a ona se stane jeho milenkou. Při přípravě další odbojové akce přichází Maurice o život. V Paříži, kde Ilva pracuje jako uvaděčka v kině, se mezitím chystá její zatčení, protože měla poměr s německým důstojníkem...(oficiální text distributora)

Informace o filmu I pro lásku se zabíjí

Režie:

Claude Lelouch

Scénář:

Claude Lelouch, Pierre Uytterhoeven

Kamera:

Gérard de Battista

Hudba:

Laurent Couson, Francis Lai

Hrají:

Audrey Dana, Jacky Ido, Dominique Pinon, Anouk Aimée, Zoltan Butuc, Christine Citti, Zinedine Soualem, Judith Magre, Massimo Ranieri, Charles Denner, Sylvain Dieuaide, Lise Lamétrie, Adolf Hitler (a.z.), Samuel Labarthe, Raphaël Haroche, Valérie Perrin, Laurent Couson, Liane Foly, Ingrid Bisu, Amidou (a.z.), Richard Anconina (a.z.), Fanny Ardant (a.z.), Jean-Paul Belmondo (a.z.), Evelyne Bouix (a.z.), Michel Boujenah (a.z.), Jacques Brel (a.z.), Jean-Claude Brialy (a.z.), Patrick Bruel (a.z.), Patrick Chesnais (a.z.), Catherine Deneuve (a.z.), André Dussollier (a.z.), Jacques Dutronc (a.z.), Jacques Gamblin (a.z.), Annie Girardot (a.z.), Daniel Gélin (a.z.), Francis Huster (a.z.), Patricia Kaas (a.z.), Marthe Keller (a.z.), Fabrice Luchini (a.z.), Philippe Léotard (a.z.), Aldo Maccione (a.z.), Jean Marais (a.z.), Jean-Pierre Marielle (a.z.), Bulle Ogier (a.z.), Michel Piccoli (a.z.), Paul Préboist (a.z.), Serge Reggiani (a.z.), Jean-Louis Trintignant (a.z.), Lino Ventura (a.z.), Jean Yanne (a.z.), Axel Moustache, Gilles Lemaire, François Chauvaud

Producenti:

François Kraus, Denis Pineau-Valencienne, Claude Lelouch

Střih:

Stéphane Mazalaigue

Zvuk:

Harald Maury

(další profese)

I pro lásku se zabíjí (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu I pro lásku se zabíjí na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/270590-i-pro-lasku-se-zabiji/Jak se Vám líbí

Stáhnout Jak se Vám líbí
Shlédnout Jak se Vám líbí

Jak se Vám líbí (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jak se Vám líbí (2006):

Rosalinda, dcera vévody (žijícího ve vyhnanství), je vychovávána na dvoře vévody Fredericka (mladšího bratra vyhnaného vévody, který uchvátil jeho vévodství) se svou sestřenicí Célií (dcerou vévody Frederika). Zamiluje se do mladého muže jménem Orlando, ale než si to vůbec může rozmyslet, vévoda Frederick ji vykáže ze svého dvora a hrozí jí smrtí, pokud jeho zákaz poruší. Célie jako nejlepší přítelkyně Rosalindy (která se převlékla za chlapce Ganyméda) a dvorní šašek Prubíř odejdou s Rosalindou do Ardenského lesa. Když do lesa dorazí, náhodou se setkají s Orlandem a jeho sluhou, kteří utíkají před hněvem nejstaršího Orlandova bratra. Následuje promyšlený plán, který vymyslela převlečená Rosalinda, aby zjistila, zda Orlandovy city k ní jsou upřímné, a aby si ještě více získala jeho srdce, a to prostřednictvím vtipné a nezbedné masky Ganyméda.(Filmbox)

Kenneth Branagh si po dlouhé době opět odskočil od herecké kariéry k režisérskému křeslu a nebyl by to on, aby nenatočil další příběh na motivy díla Williama Shakespeara. AS YOU LIKE IT, neboli Jak se vám líbí, je inspirována komedií slavného autora. Vypůjčuje si z jeho díla zápletku a postavy, ale příběh situuje do Japonska konce 19. století. Rosalinda, dcera vyhnaného vývody, se zamiluje do Orlanda, který vyhrává souboj nad největším zápasníkem u dvora Charlesem. Jeho bratr ho nemá příliš v lásce a chce ho zabít, aby se ho navždy zbavil. Vévoda Frederik vyhání Rosalindu, protože si uvědomuje, že lid jí miluje a stává se více a více populární. S Rosalindou utíká jeho dcera Célie, která je Rosalindě nejlepší přítelkyní. Orlando se dozvídá o úmyslech svého bratra a taktéž prchá. Seznámí se s vyhnaným vévodou, čímž se nastartuje série událostí, které obrátí celé vévodství naruby.(tlkounev)

Informace o filmu Jak se Vám líbí

Režie:

Kenneth Branagh

Scénář:

William Shakespeare (divadelní hra), Kenneth Branagh

Kamera:

Roger Lanser

Hudba:

Patrick Doyle

Hrají:

Brian Blessed, Romola Garai, Bryce Dallas Howard, Kevin Kline, Adrian Lester, Janet McTeer, Alfred Molina, David Oyelowo, Jonathan Broadbent, Alex Wyndham, Sacha Bennett, Patrick Doyle, Richard Briers, Jóki Jamamoto, Iain Stuart Robertson

Producenti:

Kenneth Branagh, Judy Hofflund

Střih:

Neil Farrell

Scénografie:

Tim Harvey

(další profese)

Jak se Vám líbí (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jak se Vám líbí na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/224393-jak-se-vam-libi/Pojedeme k moři

Stáhnout Pojedeme k moři
Shlédnout Pojedeme k moři

Pojedeme k moři (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Pojedeme k moři (2014):

Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí.(Falcon)

Strhující příběh jedenáctiletého Tomáše, který se chce stát slavným režisérem. K narozeninám dostal kameru a rozhodl se natočit o svojí rodině film, aniž by tušil, jaká odhalení na něj čekají.Film je dětsky upřímný, hravý, spontánní, humorně vyprávěný, ale místy i drsný až krutý. Film pro celou rodinu a pro ty, kteří neztratili dar dětského pohledu na svět, film, který dojme i pobaví. Film o dospívání a o odvaze dospět. Pojedeme k moři je výjimečný film nejen příběhem, ale i režijním uchopením – je celý vyprávěný pohledem jedenáctiletého kluka, který si svůj příběh režíruje i natáčí – nejdříve má svoji kameru, k níž posléze přibude druhá – Harisova. Většina záběrů je snímaná jakoby „z ruky".(Česká televize)

Desetiletý Tomáš (Petr Šimčák) dostane k narozeninám kameru, respektive digitální fotoaparát Nikon. Ten ho motivuje k tomu zaznamenat svět kolem sebe a učinit ho součástí velkého příběhu, do něhož je postupně zapojena celá jeho rodina. Tomáš pozoruje dětskou optikou chvíle radosti i zklamání, nenápadné okamžiky i důležitá rozhodnutí. Stává se pozorovatelem, který si všímá nových možností a souvislostí.(Febiofest)

Jedenáctiletý obdivovatel Miloše Formana začne na malou kameru natáčet film o sobě a svém nejlepším kamarádovi a odhalí přitom jedno rodinné tajemství. Populární herec Jiří Mádl debutoval jako scenárista a režisér, k potěše řady českých recenzentů, kteří ocenili nejen originální formu jeho filmu.(Letní filmová škola)

Informace o filmu Pojedeme k moři

Režie:

Jiří Mádl

Scénář:

Jiří Mádl

Kamera:

Edita Kainrathová

Hudba:

René Rypar

Hrají:

Petr Šimčák, Jan Maršál, Ondřej Vetchý, Lucie Trmíková, Jaroslava Pokorná, Jan Hlaváč, Michaela Majerníková, Ondřej Veselý, Lukáš Hrabák, Roman Nevěčný, Miroslav Táborský, Anastasia Chocholatá, Martin Hruška, Ondřej Volejník, Dana Špilauer Verzichová, Radek Petráň, Martin Eugen Kulhánek, Karel Smeykal, Matěj Trochta, Jakub Maršál, Zdeněk Bařinka, Roman Hodek, Karolína Mádlová, Gabriela Švejdová, Jiří Reindl, Hana Mádlová, Jan Mádl, Pavel Mádl

Producenti:

Miloslav Šmídmajer

Střih:

Jakub Vansa

Zvuk:

Klára Javoříková

Scénografie:

Pavel Chalupa

Masky:

Romana Karlíková

Kostýmy:

Lucie Ulíková

(další profese)

Pojedeme k moři (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Pojedeme k moři na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/346920-pojedeme-k-mori/Dolina

Stáhnout Dolina
Shlédnout Dolina

Dolina (1973) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dolina (1973):

I když Slovenské národní povstání sledovalo hlavně osvoboditelské cíle, ani líté boje nezabránily horoucí lásce dvou mladých lidí, jejichž osudy jsou úzce spojeny s partyzánskou skupinou.(oficiální text distributora)

Dramatický príbeh citového, morálneho a politického dozrievania dvoch mladých ľudí v období SNP.(kekesko)

Informace o filmu Dolina

Režie:

Štefan Uher

Kamera:

Stanislav Szomolányi

Hudba:

Ilja Zeljenka

Hrají:

Emil Horváth ml., Andrea Čunderlíková, Anton Šulík st., Gustáv Valach, Milan Kiš, Ivan Romančík st., Tibor Bogdan, Ľudovít Reiter, Alžbeta Bárthová-Pietorová, Jiří Vondráček, Anton Majerčík, Ján Bzdúch, Igor Hrabinský, Jaroslav Vrzala, Ján Gubala, Andrej Rimko, Ivan Giač, Ján Króner st., Vladimír Malina, Marián Bernát, Karol Kuniak, Ivan Folkman

Střih:

Maximilián Remeň

Zvuk:

Milan K. Némethy

Scénografie:

Anton Krajčovič

(další profese)

Dolina (1973) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dolina na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/29364-dolina/Buddy

Stáhnout Buddy
Shlédnout Buddy

Buddy (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Buddy (2013):

Nezkušený anděl strážný Buddy přichází za Eddiem, aby mu pomohl dát jeho život do pořádku. Protože je však Eddie jediný, kdo může svého nového přítele vidět a mluvit s ním, všichni ostatní jsou přesvědčeni, že se z Eddieho stává blázen.Eddie, jenž si užívá života coby dědic společnosti na výrobu limonád, si své bezstarostné dny krátí nejrůznějšími výdobytky blahobytu. Dokud však nepotká Buddyho. Tenhle podivný anděl strážný, který se od Eddieho odmítá vzdálit na krok, se začne vměšovat do jeho okázalého způsobu života. A Eddie začne záhy pochybovat o svém zdravém rozumu, o který se ostatně obávají i jeho přátelé. Dokonce i vedení společnosti Eddiemu nařídí, aby si vzal nějaký čas volno - nikdo jiný totiž Buddyho nevidí ani neslyší, čímž se Eddie dostává do jedné absurdní situace za druhou. A právě uprostřed všeho toho zmatku se zamiluje do zdravotní sestry, která je úplně jiná, než všechny jeho předchozí dívky. Jak ale můžete usilovat o tu pravou, když máte brblajícího Buddyho neustále za zadkem? Táhni mi z cesty!(HBO Europe)

Informace o filmu Buddy

Režie:

Michael Herbig

Scénář:

Michael Herbig

Kamera:

Torsten Breuer

Hudba:

Ralf Wengenmayr

Hrají:

Alexander Fehling, Michael Herbig, Mina Tander, Judith Hoersch, Horst Sachtleben, Daniel Zillmann, Tim Wilde, Peter Jordan, Daniel Wiemer, Olli Dittrich, Dominic Boeer, Alexander Schubert, Christian Koch, Sierk Radzei, Alexander Wüst, Carl Heinz Choynski, Mirja du Mont

Producenti:

Christopher Doll

Střih:

Alexander Dittner

Scénografie:

Bernd Lepel

(další profese)

Buddy (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Buddy na ČSFD

51%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/355785-buddy/Bajkonur

Stáhnout Bajkonur
Shlédnout Bajkonur

Bajkonur (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bajkonur (2011):

„Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.“ Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí. Zákon náruživě dodržovaný obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur.

Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira. Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonurur a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé, jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery.

Když Julie doslova „spadne z nebe“ v malé vesmírné kapsuli, je to Iskander, kdo ji najde v bezvědomí. Tím, že si Julia nedokáže na nic vzpomenout, je Iskander ochoten předstírat, že jsou zasnoubeni a obrátit starý zákon stepí ve svůj prospěch.

Ale i ta nejromantičtější lež nemůže trvat navždy. A „Gagarin“ brzy nebude vědět, kam skutečně patří, a mnohem víc, ke komu.(oficiální text distributora)

Režisér Veit Helmer se od výtvarně originálního celovečerního debutu Tuvalu (1999) postupně sune směrem k rozevlátým, až pohádkovým fantazijním hříčkám. Po Absurdistánu (2008) vytvořil snímek Bajkonur označovaný jako romance, komedie i dobrodružný příběh. Pojednává o mladé Francouzce, které se splní sen podívat se do vesmíru na ruské lodi coby vesmírné turistce, a kazašském vesničanovi s přezdívkou Gagarin, který se živí prodáváním spadlých kusů kosmických raket. Jejich sektání znamená spoustu kulturních nedorozumění, ale i citovou náklonnost.(Febiofest)

„Čokoľvek spadne z neba, nechajte si to“ tak znie nepísaný zákon kazašských stepí, náruživo dodržiavaný obyvateľmi malej dediny, ktorí zbierajú vesmírne trosky z blízkej vesmírnej stanice Bajkonur. Poslednými dvoma mladými členy dediny sú rádiový operátor Iskander, známy ako Gagarin, a rázna Nazir. Zatiaľ čo sa Nazir snaží svojím nekonvenčným správaním dať Iskanderovi najavo, že ho miluje, Iskander je evidentne zbláznený nielen do Bajkonuru a rozľahlého vesmíru, ale aj do krásnej Francúzky Julie Mahé, ktorej cestu ku hviezdam sledujú televízne kamery.(MFF Cinematik Piešťany)

Informace o filmu Bajkonur

Režie:

Veit Helmer

Scénář:

Veit Helmer, Sergej Aškenazi

Hudba:

Goran Bregović

Hrají:

Alexander Asochakov, Marie de Villepin, Sitora Farmonova, Erbulat Toguzakov, Jevgenij Jefremov, Waléra Kanischtscheff

Producenti:

Bettina Ricklefs, Andreas Schreitmüller

Zvuk:

Immo Trümpelmann

(další profese)

Bajkonur (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bajkonur na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/307416-bajkonur/Maskovaná milenka

Stáhnout Maskovaná milenka
Shlédnout Maskovaná milenka

Maskovaná milenka (1940) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Maskovaná milenka (1940):

Romantický příběh vznešené dámy, která chtěla žít bez manželských pout, ale touha po dítěti ji zavedla - pečlivě zamaskovanou - do náruče mladého šlechtice. Teprve po letech uvěřila jeho lásce a dala se poznat. V roce 1940 měly premiéru čtyři filmy režiséra Otakara Vávry - v lednu Dívka v modrém, v srpnu Pacientka dr. Hegla a v říjnu Pohádka máje a Maskovaná milenka. Všechny tyto filmy byly na svou dobu nadprůměrné.Maskovaná milenka byla pokusem o český velkofilm kosmopolitního ražení. Předlohou se stala novela Honoré de Balzaca. Jde o romantický příběh vznešené dámy, která chtěla žít bez manželských pout, ale touha po dítěti ji zavedla - pečlivě zamaskovanou - do náruče mladého šlechtice. Teprve po letech uvěřila jeho lásce a dala se poznat. Na velkolepé podívané, kterou chtěl Otakar Vávra oslnit diváka, se podílel i kameraman Ferdinand Pečenka, náročné stavby v barrandovském studiu navrhl a postavil architekt Jan Zázvorka - oba získali Národní cenu v roce 1941. Hlavní role vytvořili Lída Baarová a Gustav Nezval, dále si zde zahrál Ladislav Pešek, Jiřina Šejbalová a Jiří Steimar. I když film nedosáhl plnokrevnosti literární předlohy, podařilo se dokázat, že česká kinematografie je i v protektorátních poměrech schopna vytvořit dílo, schopné mezinárodní soutěže. A to v oněch podmínkách nebylo nijak málo...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Maskovaná milenka

Režie:

Otakar Vávra

Předloha:

Honoré de Balzac (kniha)

Scénář:

Otakar Vávra

Kamera:

Ferdinand Pečenka

Hudba:

Jiří Srnka

Hrají:

Lída Baarová, Gustav Nezval, Ladislav Pešek, Jiří Steimar, Jiřina Šejbalová, Rudolf Deyl ml., Karel Černý, Alon Kassuk, Jana Konůpková, Karel Hradilák, Karel Dostal, Milada Horutová, Josef Bělský, Eman Fiala, Jiřina Steimarová, Anna Steimarová, Božena Šustrová, Jiřina Hladíková, Miloš Šubrt, Darja Hajská, Jan Černý, Jelizaveta Nikolská, Jiří Julius Fiala, Ewald Balser, Marie Hodrová, Antonín Šolc, Jiří Krejčík

Střih:

Jan Kohout

Zvuk:

František Šindelář

(další profese)

Maskovaná milenka (1940) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Maskovaná milenka na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/9461-maskovana-milenka/School Days (TV seriál)

Stáhnout School Days (TV seriál)
Shlédnout School Days (TV seriál)

School Days (TV seriál) (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu School Days (TV seriál) (2007):

Cestou vlakem do školy pozoruje Matoko už delší dobu dívku, která se mu velice líbí. Jmenuje se Katsura Kozonoha. Nemá však odvahu ji oslovit. Teprve když se svěří své kamarádce Sekai, dají se věci do pohybu a on začne s Katsurou chodit. Katsura je však velice citlivá a když má dojít k tělesnému kontaktu, je velice nepřístupná. Matoko proto opět hledá pomoc u Sekai, ta ho ovšem už tajně miluje a proto mu celkem ochotně vyhoví. Vzniká tak milostný trojúhelník, který s sebou přináší pochopitelně potíže. Matoko je uchvácen novým světem, který se mu otevřel a brzy do něj vtáhne i jiná děvčata. Katsura je však stále jeho dívkou. Nakonec přijde ovšem chvíle, kdy se musí situace vyjasnit a Matoko si musí vybrat.(Nerat)

Makoto každý deň cestuje vlakom do školy. Tým istým vlakom cestuje aj krásna Kotonaha, do ktorej je Makoto tajne zamilovaný. Zverí sa s tým svojej kamarátke Sekai, ktorá im pomôže zoznámiť sa. Všetko ide bez problémov až do chvíle, kedy Sekai pobozká Makota. Vzniká tak zaujímavý milenecký trojuholník a Makoto sa musí rozhodnúť, ktorú z týchto dvoch dievčat si vyberie. Avšak Kotonaha a Sekai nie sú jediné dievčatá, ktoré k nemu vyznávajú lásku.(TomX2)

Informace o filmu School Days (TV seriál)

Režie:

Keitaró Motonaga

Hrají:

Megu Aširo, Rino Marimo, Čiaki Takahaši, Nene, Tae Okadžima, Rjóko Tanaka, Keiiči Takahaši, Jóko Abe

School Days (TV seriál) (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu School Days (TV seriál) na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/235267-school-days/The Holiday Calendar

Stáhnout The Holiday Calendar
Shlédnout The Holiday Calendar

The Holiday Calendar (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Holiday Calendar (2018):

Informace o filmu The Holiday Calendar

Režie:

Bradley Walsh

Scénář:

Amyn Kaderali, Carrie Freedle

Kamera:

Peter Benison

Hudba:

Sean Nimmons-Paterson

Hrají:

Kat Graham, Ron Cephas Jones, Quincy Brown, Genelle Williams, Laura de Carteret, Martha Girvin, Telysa Chandler, Ethan Peck, Ali Hassan, Nicola Correia-Damude, Rodrigo Fernandez-Stoll

Producenti:

David Anselmo

Střih:

Gordon McClellan

Kostýmy:

Margaret Mohr

(další profese)

The Holiday Calendar (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Holiday Calendar na ČSFD

51%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/666844-the-holiday-calendar/Rozdelení

Stáhnout Rozdelení
Shlédnout Rozdelení

Rozdelení (1976) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rozdelení (1976):

Ani rozdělení československé republiky v předvečer druhé světové války a národnostní třenice nenaruší upřímnou lásku česko-slovenského páru, slovenského maturanta a dcery českého učitele. Mladí hrdinové se zapletou do hnutí proti fašizujícímu režimu, sílí stávkové hnutí. Ani násilné rozdělení, když Češi jsou ze Slovenska odsunuti do protektorátu, horoucí cit nenabourá, milenci se scházejí potají na hraničním pomezí. Postupující válka však přinese ještě vážnější zkoušky i ohrožení.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Rozdelení

Režie:

Ján Lacko

Scénář:

Pavol Gejdoš st.

Kamera:

Vladimír Ješina

Hudba:

Jozef Malovec

Hrají:

Jaroslava Schallerová, Ján Greššo, Jaroslav Satoranský, Jana Dítětová, Katarína Hrobárová-Vrzalová, Andrej Mojžiš, Ivan Rajniak, Zdeněk Řehoř, Peter Gažo, Daniel Michaelli, Jozef Husár, František Houdek, František Desset, Vladimír Petruška, Anton Gýmerský, Slávo Zahradník, Marián Kleis ml., Ján Géc, Jozef Cút, Lotár Radványi, Jaroslav Rozsíval, Ladislav Fecko, Jan Matýsek, Jozef Longauer, Jozef Mifkovič, Peter Kuba, Juraj Raška, Karol Jaura, Jozef Belan, Cyril Ducko, Milan Antonič, Anton Michalička, Pavol Sobek, Juraj Šebok, Ján Kákonyi, Emil Kosír, László Csendes, Jana Nagyová, Miroslav Bezdíček, Milan Brucháč, Hynek Kubasta, Jaroslav Kyncl, Ferenc Lengyel, Jiří Maršálek, Pavel Leicman, Dušan Skokan, Július Tunčík, Ernest Šmigura

Střih:

Alfréd Benčič

Zvuk:

Pavol Sásik

Scénografie:

Jiří Červík

Kostýmy:

Edgar Schmied, Anna Liďáková

(další profese)

Rozdelení (1976) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rozdelení na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/128562-rozdeleni/