Far North

Stáhnout Far North
Shlédnout Far North

Far North (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Far North (2007):

V tundře, v nejodlehlejším regionu Aljašky, žijí dvě domorodé ženy, které v nelítostných přírodních podmínkách úspěšně bojují o přežití. Jejich vztah je ale narušen příchodem zběhlého vojáka, jehož zachrání před umrznutím a nechají na čas u sebe. Obě se do něj rychle zamilují a voják si vybere mladší z nich. Zdánlivě běžný konflikt má však nečekaně kruté následky. Režisér pomocí silných přírodních metafor zobrazuje boj o život, v němž se nikdo neohlíží na soucit nebo morální zásady. Jen silnější může přežít. Během několika flashbacků se zároveň postupně odkrývá krvavá minulost, která příběhu předcházela. V tomto vizuálně působivém komorním dramatu je krutost postav stejně neúprosná jako krutost přírodních podmínek.(Febiofest)

Informace o filmu Far North

Režie:

Asif Kapadia

Kamera:

Roman Osin

Hudba:

Dario Marianelli

Hrají:

Sean Bean, Michelle Krusiec, Michelle Yeoh, Sophie Wu, Gary Pillai

Producenti:

Bertrand Faivre

Scénografie:

Ben Scott

Kostýmy:

Ben Scott

(další profese)

Far North (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Far North na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/226335-far-north/Zpráva o Europě

Stáhnout Zpráva o Europě
Shlédnout Zpráva o Europě

Zpráva o Europě (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zpráva o Europě (2013):

Kde jinde hledat život než tam, kde je voda... Mise Europa 1 měla být prvním pokusem o vyslání člověka do hlubin vesmíru. Šestičlennou posádku složenou z odborníků z celého světa sledovaly při jejich cestě k šestému měsíci planety Jupiter, Europě miliardy lidí. Všichni do nich vkládali své naděje, že na ledové Europě, která je od dob prvních zkoumání vesmíru lákadlem pro všechny autory science fiction a snílky, jenž pod její zmrzlý povrch umisťují přímo celé civilizace inteligentních životních forem, objeví konečně důkaz, že ve vesmíru nejsme sami. Dynamický střih a střídání jednotlivých časových linií hned v prvních minutách filmu prozrazují, že žádná mise do vzdáleného kosmu nemůže proběhnout bez komplikací. Ačkoliv jde posádce hlavně o získání vzorků ledu a vody, které by prokázaly či vyvrátily existenci života na zmrzlé Europě, to, zda se jim podaří je opravdu získat a dopravit je posléze na Zem, není vůbec jisté. Notabene když kvůli slunečním erupcí naprosto ztratili kontakt se střediskem na modré planetě.(Future Gate)

Projekt režírovaný ekvadorským rodákem Sebastiánem Corderem přináší nápaditou kombinaci sci-fi s konceptem „found footage“, neboli fikčních scén, které se tváří jako skutečný záznam událostí. Zpráva o Europě spadá do malé množiny snímků, které rámec zdánlivého zachycení reality využívají nápaditě a posilují jím dramatický efekt svého vyprávění. To v tomto filmu pojednává o vědecké misi Europa jedna, jež byla jako první vesmírná loď s posádkou vyslána za hranice oběžné dráhy Země. Šestičlenný tým složený z vědců a astronautů z celého světa směřoval na Europu, jeden z měsíců Jupitera, s úkolem nasbírat vzorky, které by prokázaly, či vyvrátily hypotézy o přítomnosti živých organismů pod ledovým povrchem měsíce. Jak se dozvídáme z úvodních titulků, ještě před polovinou letu ztratilo řídící středisko s Europou jedna kontakt. Celý film je pak stylizovaný jako odtajněný záznam kamer z vnějšku i interiéru lodi.(Letní filmová škola)

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo přinesly pouze neurčité informace a fotografie zamrzlých plání. Vědci i spisovatelé vědeckofantastické literatury vznesli domněnky o možnosti života v obrovských oceánech, které se pod ledem nachází. Pravdu má odhalit až posádka s úkolem zjistit, zda-li jsme opravdu ve vesmíru sami.(3DD!3)

Informace o filmu Zpráva o Europě

Režie:

Sebastián Cordero

Scénář:

Philip Gelatt

Kamera:

Enrique Chediak

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Michael Nyqvist, Sharlto Copley, Embeth Davidtz, Christian Camargo, Daniel Wu, Anamaria Marinca, Karolina Wydra, Isiah Whitlock Jr., Dan Fogler

Producenti:

Ben Browning, Jeremy Kipp Walker

Střih:

Craig McKay, Aaron Yanes, Alex Kopit

Scénografie:

Eugenio Caballero

Kostýmy:

Anna Terrazas

(další profese)

Zpráva o Europě (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zpráva o Europě na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/309312-zprava-o-europe/