Qissa: Příběh opuštěné duše

Stáhnout Qissa: Příběh opuštěné duše
Shlédnout Qissa: Příběh opuštěné duše

Qissa: Příběh opuštěné duše (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Qissa: Příběh opuštěné duše (2013):

Umber Singh je Sikh, který během rozdělení Indie v roce 1947 přišel o všechno a nyní musí opustit svou vlast. Posedle proto touží po mužském potomkovi. Když se mu však narodí čtvrtá dcera, rozhodne se vzepřít svému osudu.Děj snímku QISSA se odehrává ve čtyřicátých letech v Pandžábu. Na zkušenostech jedné sikhské rodiny, v jejímž čele stojí Umber (Irrfan Khan), jsou detailně vylíčeny následky rozdělení Indie a Pákistánu. Poté, co je rodina nucena opustit svou vesnici, Umber prahne po mužském potomkovi víc než kdy předtím. Když mu však jeho žena porodí čtvrtou holčičku Kanwar, Umber se rozhodne vzepřít osudu a začne ji vychovávat jako chlapce. Toto nešťastné rozhodnutí má však za následek násilný rozpad rodiny a Kanwařino dospívání je díky němu poznamenáno řadou čím dál tím znepokojivějších situací.(Cinemax)

Informace o filmu Qissa: Příběh opuštěné duše

Režie:

Anup Singh

Scénář:

Anup Singh

Kamera:

Sebastian Edschmid

Hudba:

Béatrice Thiriet

Hrají:

Irrfan Khan, Tillotama Shome, Tisca Chopra, Sonia Bindra, Rasika Dugal, Faezeh Jalali

Producenti:

Johannes Rexin

Zvuk:

Wart Wamsteker, Peter Flamman

Kostýmy:

Divya Gambhir, Nidhi Gambhir

(další profese)

Qissa: Příběh opuštěné duše (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Qissa: Příběh opuštěné duše na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/357470-qissa-pribeh-opustene-duse/Dracula cerca sangue di vergine… e morì di sete!!!

Stáhnout Dracula cerca sangue di vergine… e morì di sete!!!
Shlédnout Dracula cerca sangue di vergine… e morì di sete!!!

Dracula cerca sangue di vergine... e morì di sete!!! (1974) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dracula cerca sangue di vergine... e morì di sete!!! (1974):

„Krev z těch děvek mne zabíjí,“ zuřivě vykřikne hrabě Dracula v jednom momentě této asi nejvtipnější adaptace Stokerova románu, když se ukáže, že najít panny, jejichž krev nutně potřebuje k životu, není zas tak snadné. Poté, co tento vzácný sortiment vyčerpal v Rumunsku, vydává se Dracula do katolické Itálie a doufá, že zde nalezne dostatek potravy. Seznámí se s aristokratickou rodinou Di Fioriových, kteří mají čtyři neprovdané dcery a spoustu dluhů. Netuší však, že některé z nich, už měly pletky s marxistickým podomkem... Film natočil stejný štáb jako Tělo pro Frankensteina. „Prostě jsme dopoledne dotočili Frankensteina, dali si oběd, a pak se pár lidí dalo přečesat a odpoledne jsme začali točit Draculu,“ vzpomíná Morrissey. (FebioFest 2006)(oficiální text distributora)

Informace o filmu Dracula cerca sangue di vergine... e morì di sete!!!

Režie:

Paul Morrissey, Antonio Margheriti

Scénář:

Paul Morrissey

Kamera:

Luigi Kuveiller

Hudba:

Claudio Gizzi

Hrají:

Joe Dallesandro, Udo Kier, Milena Vukotic, Stefania Casini, Vittorio De Sica, Roman Polanski, Silvia Dionisio, Stefano Oppedisano

Producenti:

Andy Warhol, Andrew Braunsberg

Střih:

Jed Johnson

Scénografie:

Enrico Job

(další profese)

Dracula cerca sangue di vergine... e morì di sete!!! (1974) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dracula cerca sangue di vergine... e morì di sete!!! na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/6803-dracula-cerca-sangue-di-vergine-e-mori-di-sete/Převýchova Cameron Postové (festivalový název)

Stáhnout Převýchova Cameron Postové (festivalový název)
Shlédnout Převýchova Cameron Postové (festivalový název)

Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018):

Cameron sice randí s klukem, zamilovaná je ale do své spolužačky. Když je s ní nachytána při intimní chvilce na zadní sedačce auta, její opatrovníci se rozhodnou k razantnímu kroku – poslat svěřenku na převýchovu do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality.(MFF Karlovy Vary)

Cameron sice randí s klukem, zamilovaná je ale do své spolužačky. Když je s ní nachytána při intimní chvilce na zadní sedačce auta, její opatrovníci se rozhodnou k razantnímu kroku – poslat svěřenku na převýchovu do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality. Variace na queer komedii But I'm a Cheerleader je adaptací coming-of-age knihy Emily Danforthové, zasazené do začátku 90. let. Sympatická je přitom nejen díky popkulturním odkazům dané éry, ale zejména svým poselstvím – být outsiderem není důvodem k tomu, považovat se za méněcenného, ba právě naopak. Z jinakosti je třeba udělat přednost.(Mezipatra)

Cameron je zamilovaná do své spolužačky, ale přesto randí s chlapcem. Homosexualita totiž v její domovině není tolerována. A její opatrovníci ji také ihned po tom, co ji a její přítelkyni načapají v láskyplném obětí v autě, pošlou do nápravné instituce, kde je sexuální náklonnost ke stejnému pohlaví léčena pomocí Boha a křesťanské víry.(JuniorFest)

Cameron Postová sa snaží pôsobiť ako dokonalé stredoškolské dievča. Lenže keď ju v noci po absolventskom plese prichytia na zadných sedadlách auta s iným dievčaťom, ihneď ju pošlú do centra konverznej terapie, ktoré sa zaoberá tínedžermi „zápasiacimi s fyzickou príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu“. Cameron je v tomto zariadení podrobená podivnej disciplíne, pochybným „heterosexualizačným“ metódam a vážnemu kresťanskému rocku – lenže v tomto nezvyčajnom prostredí objaví aj neobvyklú homosexuálnu komunitu. Cameron si po prvý raz rozumie s rovesníkmi a je schopná nájsť si svoje miesto medzi ostatnými vydedencami.(MFF Cinematik Piešťany)

Cameron Postová síce chodí s chlapcom, ale je zamilovaná do svojej spolužiačky. Keď ju s ňou prichytia pri intímnej chvíľke na zadnom sedadle auta, opatrovníci sa rozhodnú razantne zasiahnuť – poslať ju na prevýchovu do špeciálnej inštitúcie, v ktorej mladých ľudí pomocou kresťanskej viery „liečia“ z homosexuality.(Filmový festival inakosti)

Informace o filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název)

Režie:

Desiree Akhavan

Předloha:

Emily M. Danforth (kniha)

Scénář:

Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele

Kamera:

Ashley Connor

Hudba:

Julian Wass

Hrají:

Chloë Grace Moretz, Jennifer Ehle, John Gallagher Jr., Quinn Shephard, Sasha Lane, Owen Campbell, Forrest Goodluck, Emily Skeggs, Steven Hauck, Dalton Harrod, Christopher Dylan White, Kerry Butler, Justin Denis

Producenti:

Michael B. Clark, Cecilia Frugiuele, Alex Turtletaub, Jonathan Montepare

Střih:

Sara Shaw

Scénografie:

Markus Kirschner

Kostýmy:

Stacey Berman

(další profese)

Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/585908-prevychova-cameron-postove/The Humbling

Stáhnout The Humbling
Shlédnout The Humbling

The Humbling (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Humbling (2014):

Divadelní herec, který pomalu ztrácí rozum, si začne s mladší, sexuálně nevyhraněnou mladou ženou.(Filmbox)

Hlavní postavou je pětašedesátiletý Simon Axler (Al Pacino), obdivovaný herec předních divadelních scén, který v životě ztvárnil snad všechny nejvýznamnější divadelní role. A nyní zcela náhle a bez příčiny ztratí schopnost hrát. Po několika katastrofálních představeních se psychicky zhroutí. Odjede na farmu daleko od města, kde se snaží nalézt klid, ale to se mu jen tak nedaří...(formelin)

Informace o filmu The Humbling

Režie:

Barry Levinson

Předloha:

Philip Roth (kniha)

Scénář:

Buck Henry, Michal Zebede

Kamera:

Adam Jandrup

Hudba:

Marcelo Zarvos

Hrají:

Al Pacino, Greta Gerwig, Kyra Sedgwick, Dianne Wiest, Charles Grodin, Dan Hedaya, Nina Arianda, Derrick Arthur, Emily Dorsch, Li Jun Li, Steve Rosen, Andrew Polk, Ricky Paull Goldin, Mary Louise Wilson, Christopher Brian Roach, Zack Robidas, Billy Porter

Producenti:

Al Pacino, Barry Levinson

Střih:

Aaron Yanes

Scénografie:

Sam Lisenco

Kostýmy:

Kim Wilcox

(další profese)

The Humbling (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Humbling na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/298019-the-humbling/V úkrytu (festivalový název)

Stáhnout V úkrytu (festivalový název)
Shlédnout V úkrytu (festivalový název)

V úkrytu
(festivalový název) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu V úkrytu
(festivalový název) (2013):

Na sklonku druhé světové války bydlí po smrti své matky Janina pouze s otcem, který k Janině velké nelibosti svolí k poskytnutí útočiště pro mladou židovku Ester ve svém sklepě. Janinin odpor k tomuto riziku se postupně začíná měnit v hluboký zájem o Ester, který nemusí nutně být motivován pouze touhou pomoci jí v těžkých časech. Nepřiznaná polská odpověď na Hřebejkovo Musíme si pomáhat je důkazem, že absurditu války lze přesvědčivě podat i bez filmu plného bitev, speciálních efektů a na odiv daného vysokého rozpočtu.(3Kino)

Je rok 1944. V meste sú oddiely Nemcov, ktoré zatýkajú a odvádzajú ľudí. Jankin otec, miestny fotograf, ukrýva pod podlahou v salóne svojho domu dcéru svojho židovského kamaráta, Ester Goldfrbovú (Julia Pogrebinska). Po tom, ako ho Nemci zatkli, Janka (Magdalena Boczarska) sa začína starať o Ester sama. Jednej daždivej noci počas búrky sa zo strachu príde pritúliť do úkrytu k Ester a medzi dvoma mladými ženami vzplanie mocné milostné puto. Avšak vojna sa končí a Janka začína žiť v klamstve z obavy, že stratí niečo, na čom jej v živote skutočne záleží...(sochoking)

Informace o filmu V úkrytu
(festivalový název)

Režie:

Jan Kidawa-Błoński

Scénář:

Maciej Karpinski

Kamera:

Lukasz Gutt

Hrají:

Magdalena Boczarska, Tomasz Kot, Krzysztof Stroiński, Jacek Braciak, Agata Kulesza, Maciej Mikołajczyk, Bożena Dykiel, Rafał Mohr, Marek Frąckowiak, Grażyna Zielińska, Zacharjasz Muszyński, Julia Pogrebińska

Producenti:

Wlodzimierz Niderhaus

(další profese)

V úkrytu
(festivalový název) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu V úkrytu
(festivalový název) na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/350323-v-ukrytu/Thelma

Stáhnout Thelma
Shlédnout Thelma

Thelma (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Thelma (2017):

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé události a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier.(Aerofilms)

Nesmělá mladá studentka Thelma právě zanechala svou pobožnou rodinu v malém městě na západním pobřeží Norska a odjela studovat vysokou školu do Osla. Jednoho dne však prodělá v knihovně prudký, nečekaný záchvat. Brzy poté se vášnivě zamiluje do krásné spolužačky Anji, která Thelminu lásku opětuje. Jak semestr pokračuje, začnou Thelmě přerůstat její silné city k Anje přes hlavu – city, které se neodvažuje přiznat ani sama sobě – a současně ji přepadají ještě extrémnější záchvaty. Když vyjde najevo, že jsou příznakem těchto záchvatů její nevysvětlitelné a často i nebezpečné nadpřirozené síly, Thelma musí čelit tragickým tajemstvím z minulosti a děsivým důsledkům svých schopností.(Cinemax)

Thelma právě nastoupila na vysokou školu. Poprvé zakouší vír hlavního města a odloučení od svých nábožensky založených rodičů. Pro uzavřenou a křehkou dívku není snadné navazovat přátelství a tápe. Její svět se však dramaticky promění ve chvíli, kdy potká krásnou a vřelou Anju. Jak se vzájemný cit dívek prohlubuje, bojuje Thelma se svou vírou, pokušením, přívalem emocí a s tajemnými silami, které ji zcela pohlcují. Ve snaze vysvětlit nadpřirozené a děsivé události, které se kolem ní dějí, se noří do svého nitra a do temné rodinné minulosti.(Mezipatra)

Titulní hrdinka je na první pohled skromná tichá dívka, která přijíždí studovat na vysokou školu. Thelma touží po vztazích a po přátelství, přitom v sobě má narýsované hranice, které nesmí překročit. Nejvíce se sblíží se spolužačkou Anjou, a to dokonce natolik, že se do ní proti své vůli zamiluje. Thelma má ale ještě jednu vlastnost, kolem které se vlastně točí jádro celého příběhu. Jsou jí dány do vínku - spíše jako prokletí než jako dar - nadpřirozené schopnosti a možnost zásadně ovlivňovat život lidí kolem sebe.(Stoka)

Krehká Thelma práve nastúpila na vysokú školu. Aj napriek veľkej snahe jej rodičov kontrolovať každý jej krok prvýkrát skúša nezávislosť a vír študentského života. Keď sa však zamiluje do krásnej spolužiačky Anjy, začnú sa v jej okolí diať nevysvetliteľné a desivé veci a Thelma s hrôzou zisťuje, že ich príčinou je možno ona sama.(ASFK)

Informace o filmu Thelma

Režie:

Joachim Trier

Scénář:

Joachim Trier, Eskil Vogt

Kamera:

Jakob Ihre

Hudba:

Ola Fløttum

Hrají:

Eili Harboe, Kaya Wilkins, Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen, Marte Magnusdotter Solem, Anders Mossling, Camilla Belsvik, Sigve Bøe, Isabel Christine Andreasen, Irina Eidsvold Tøien, Lars Berge

Producenti:

Thomas Robsahm

Zvuk:

Morten Solum

Scénografie:

Roger Rosenberg

Masky:

Louise Kjær, Nina Elise Johansen

(další profese)

Thelma (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Thelma na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/503663-thelma/Neposlušnost (festivalový název)

Stáhnout Neposlušnost (festivalový název)
Shlédnout Neposlušnost (festivalový název)

Neposlušnost
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Neposlušnost
(festivalový název) (2017):

Úspěšná fotografka Ronit se musí z velkoměsta po letech vrátit do ortodoxní židovské komunity, aby vypořádala pozůstalost svého otce: rabína, nejvyšší autority této uzavřené, rigidní společnosti. Střety kolem pohřbu ještě zkomplikuje setkání s bývalou láskou Esti a obnovení vášnivého vztahu teď tak odlišných žen. Mnohovrstevnaté drama o lásce, víře a ženských rolích.(Febiofest)

Úspešná fotografka Ronit sa musí z veľkomesta po rokoch vrátiť do ortodoxnej židovskej komunity, aby sa postarala o pozostalosť svojho otca – rabína, najvyššej autority tejto uzavretej rigidnej spoločnosti. Problémy okolo pohrebu ešte skomplikuje stretnutie s bývalou láskou Esti, ktoré vyústi do obnovenia vášnivého vzťahu teraz už značne odlišných žien. Mnohovrstevnatá dráma o láske, viere, postavení a úlohách žien v živote.(Art Film Fest)

Informace o filmu Neposlušnost
(festivalový název)

Režie:

Sebastián Lelio

Scénář:

Sebastián Lelio, Rebecca Lenkiewicz

Kamera:

Danny Cohen

Hudba:

Matthew Herbert

Hrají:

Rachel McAdams, Rachel Weisz, Alessandro Nivola, Cara Horgan, Allan Corduner, Nicholas Woodeson, Mark Stobbart, Sophia Brown, Lasco Atkins, Rupert Lazarus, Anton Lesser, Trevor Allan Davies, Alexis Zegerman

Producenti:

Sebastián Lelio, Ed Guiney, Frida Torresblanco, Rachel Weisz

Střih:

Nathan Nugent

Scénografie:

Sarah Finlay

Kostýmy:

Odile Dicks-Mireaux

(další profese)

Neposlušnost
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Neposlušnost
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/541505-neposlusnost/Sedmnáct (festivalový název)

Stáhnout Sedmnáct (festivalový název)
Shlédnout Sedmnáct (festivalový název)

Sedmnáct
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sedmnáct
(festivalový název) (2017):

Poslední týdny školního roku - někde v Dolním Rakousku. Sedmnáctiletá Paula je tajně zamilovaná do své kamarádky Charlotte, ale ta chodí s Michaelem. Aby zapomněla na svůj splín a přišla na jiné myšlenky, začne chodit se spolužákem Timem, aniž by tušila, že i Charlotte na ni často myslí. Navíc je neustále provokovaná divokou Lilli, aby překročila vlastní hranice. Paula se musí rozhodnout, zda bude následovat své vlastní city nebo se nechá manipulovat ostatními...(Das Filmfest)

S blížícím se koncem školy a začátkem letních prázdnin sledujeme osudy Pauly, studentky internátní školy, která je tajně zamilována do své kamarádky Charlotte. Jenomže ta randí s Michaelem. Paula se snaží své zlomené srdce slepit románkem se spolužákem Timem, který chová vůči Paule opravdové city. Zhrzená Paula nemá ani tušení, jak často na ni Charlotte myslí. A pak je tu ještě Lilli, která neskonale touží po tom, aby se někomu líbila, a hraje si na ničím nesvázanou svůdkyni. Před Paulou stojí důležité rozhodnutí – ustoupí citům ostatních lidí, či bude následovat ty vlastní?(Zlín Film Festival)

Informace o filmu Sedmnáct
(festivalový název)

Režie:

Monja Art

Scénář:

Monja Art

Kamera:

Caroline Bobek

Hrají:

Elisabeth Wabitsch, Anaelle Dézsy, Alexandra Schmidt, Christopher Schärf, Magdalena Wabitsch, Susanne Gschwendtner, Reinhard Nowak, Nathalie Köbli, Martina Poel

Střih:

Monja Art

(další profese)

Sedmnáct
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sedmnáct
(festivalový název) na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/488001-sedmnact/Zóna nahoty (festivalový název)

Stáhnout Zóna nahoty (festivalový název)
Shlédnout Zóna nahoty (festivalový název)

Zóna nahoty
(festivalový název) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zóna nahoty
(festivalový název) (2014):

Očekávání, naplnění a zklamání jsou fragmenty lásky, které tvoří základní linii děje. Radikální filmová esej nabízí komplexní pohled na ženskou touhu a detailní průzkum intimity dvou dospívajících dívek, jež od sebe dělí původ i společenská vrstva. Avšak v prostorách ženské sauny, kde vzájemná touha postupně sílí, jsou si dívky rovny. Probouzející se vztah je představen beze slov, jež jsou nahrazeny mluvou gest a pohledů. Díky absenci dialogů se film stává univerzálním, obdobně jako touha mužů a žen.(Febiofest)

Dvě mladé dívky – extravagantní Nizozemka z bohaté rodiny a skromná Arabka z konzervativního prostředí. Zprvu se na sebe jen dívají, ale tanec pohledů nabitý napětím se záhy mění ve vzájemnou fascinaci. V Zóně nahoty však okouzlení postrádá sladkou příchuť bezstarostných mladických vzplanutí. Je to spíše jakási hra o moc, o převahu. Zkouška sil, snaha o podrobení. Která z žen ovládne tu druhou? A také: která zvítězí? Urszula Antoniak zpochybňuje kulturní schémata, vyvrací stereotypy. Rozvíjející se milostný vztah sleduje ze zcela jiného úhlu. Potvrzuje, že ve filmu má v oblibě náročná, nesamozřejmá témata. Vyprávění je zasazeno do specifického rámce – odehrává se beze slov, dialogy jsou nahrazeny pohledy a gesty. Impresivní střih sází na vizuální vyprávění utkané z intimní, senzitivní kamery Piotra Sobocińského.(Kino na hranici)

Láska je emócia a emóciu kinematografia zobraziť dokáže. I keď to nie je ľahké, dá sa to rôznymi spôsobmi. Urszula Antoniak si vybrala tú ťažšiu, originálnu cestu. Výlučne pomocou obrazov, bez zbytočných slov, interpretuje divákom situáciu dvoch mladých dievčat, ktoré sa do seba zamilujú. Postupne a možno prekvapene objavujú svoju sexualitu v pozoruhodnom filme impresívne tlmočiacom slovami často neuchopiteľné zlomky pocitov. V dlhých záberoch, ktoré režisérka necháva doznieť, sa dve osoby stretnú, vznikne akýsi vzťah a asi i láska, sny narážajú na realitu a realita na sny, láska sa stráca a život ide ďalej. Bez dialógov existujúca zvuková stopa dáva dôraz na rôzne ruchy, obraz sa v pravú chvíľu sústreďuje na detaily a vytvára sa tak celok, ťažko uchopiteľný a zároveň veľmi realistický a psychologicky presvedčivý. Ide o opis, drobnokresbu situácie, hru emócií. A zároveň o napínavú hru, chceme vedieť, ako to skončí, i keď už tušíme. Pretože je to známa situácia, bežná, stovky takýchto situácií sa dejú nám a okolo nás.(Art Film Fest)

Informace o filmu Zóna nahoty
(festivalový název)

Režie:

Urszula Antoniak

Scénář:

Urszula Antoniak

Kamera:

Piotr Sobociński Jr.

Hudba:

Pawel Mykietyn, Ethan Rose

Hrají:

Sammy Boonstra, Benjamin de Wit, Imaan Hammam

Producenti:

Violetta Kaminska, Dariusz Jabłoński

Střih:

Milenia Fiedler

(další profese)

Zóna nahoty
(festivalový název) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zóna nahoty
(festivalový název) na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/388387-zona-nahoty/Klub zlomených srdcí

Stáhnout Klub zlomených srdcí
Shlédnout Klub zlomených srdcí

Klub zlomených srdcí (2000) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Klub zlomených srdcí (2000):

Ve stínu palem Hollywoodu se nadějný fotograf Dennis právě připravuje na oslavu svých osmadvacátých narozenin a s nadsázkou lamentuje: „Nemůžu se rozhodnout, jestli jsou moji přátelé to nejlepší, nebo to nejhorší, co mě kdy potkalo“... Film zachycuje skupinku gayů a jejich život, se všemi plusy i minusy. Oslavuje přátelství, jeho přednosti a úskalí a jak mohou takové vztahy často znamenat více než tradiční rodina. Středem příběhu je Dennis (Timothy Olyphant), nadějný fotograf, který se právě chystá na oslavu svých osmadvacátých narozenin a přemítá nad svým životem, přáteli a především podporou i výzvami, které pro něj jeho kamarádi představují.Těžké okamžiky a pocity zmaru mohou přijít v různém věku, s blížícími se třicetinami se zpravidla snažíme najít ve své životní cestě smysl a sužuje nás pocit naléhavosti. Přátelství se tak stává důležitým a často jediným nástrojem přežití. Dennis se svou "rodinou" nejistě nachází vlastní cestu a jeho nevyřčené myšlenky výstižně mluví za ně za všechny ... „Nevzpomínám si, kdy jsem si poprvé uvědomil, že jsem gay, ale jasně si pamatuji na to, kdy jsem konečně cítil, že je to OK - bylo to, když jsem potkal tyhle kluky, moje přátele“.(HBO Europe)

Skupina mladých homosexuálů řeší své problémy spojené nejen s jejich orientací. Každý z nich má nějaký "svůj problém". Lesbický pár chce dítě a snaží se přesvědčit vhodného dárce, další z nich "chronicky" přebírá partnery ostatním a někdo chce "jen" více pochopení a ne pouze lásku na jednu noc. Do toho zasáhne úmtí a pokus o sebevraždu.(david666)

Informace o filmu Klub zlomených srdcí

Režie:

Greg Berlanti

Scénář:

Greg Berlanti

Kamera:

Paul Elliott

Hudba:

Christophe Beck

Hrají:

Timothy Olyphant, Zach Braff, Dean Cain, Andrew Keegan, Nia Long, Diane McBain, John Mahoney, Mary McCormack, Justin Theroux, Jennifer Coolidge, Kerr Smith, Brian Gaskill, Chris Weitz, Kevin Cooney, Charlie Weber, Christian Kane, Christopher Wiehl, Gary Weeks, Michael Bergin, Ben Weber, Chris Payne Gilbert, Steven Dell, Robert Peters

Producenti:

Mickey Liddell

Střih:

Todd Busch

Scénografie:

Charles Daboub Jr.

Kostýmy:

Mas Kondo

(další profese)

Klub zlomených srdcí (2000) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Klub zlomených srdcí na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/29948-klub-zlomenych-srdci/