Nová země

Stáhnout Nová země
Shlédnout Nová země

Nová země (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nová země (2011):

Film vypráví příběh holandského mořeplavce Willema Barentse, který se společně se svoji posádkou pokouší najít tzv. severovýchodní průjezd do Číny a Indie, proplutím nezmapovaných vod při severním pobřeží Ruska. Posádka lodi se překvapivě dostává až k ostrovu Nová země, kde je loď uvězněna ledem. Barentsova výprava je tak nucena přečkat nehostinnou arktickou zimu za polárním kruhem. Scénář filmu je založen na zápiscích z cestovního deníku Gerrita de Veera, jednoho z kartografů a členů výpravy. Tento film režiséra Reinouta Oerlemanse byl v Nizozemsku natočen jako první pomocí nové 3D technologie.(Cejny)

Informace o filmu Nová země

Režie:

Reinout Oerlemans

Kamera:

Lennert Hillege

Hudba:

Merlijn Snitker, Chrisnanne Wiegel

Hrají:

Derek de Lint, Jan Decleir, Doutzen Kroes, Robert de Hoog, Bas Keijzer

Střih:

Michiel Reichwein

Scénografie:

Hank Mann

(další profese)

Nová země (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nová země na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/298186-nova-zeme/Ztracení chlapci: Žízeň

Stáhnout Ztracení chlapci: Žízeň
Shlédnout Ztracení chlapci: Žízeň

Ztracení chlapci: Žízeň (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ztracení chlapci: Žízeň (2010):

Spí celý den. Flámují celou noc. Nikdy nezestárnou. Nikdy nezemřou. Je to zábavné být upírem - dokud si je na mušku nevezme Edgar, nebo Alan Frog... Corey Feldman se vrací jako smrtící nepřítel všech krev-sajících démonů.V San Cazadoru, v Californii je netaktní lovec upírů Edgar Frog (Corey Feldman) vystěhován ze svého přívěsu. Ale úspěšná spisovatelka Gwen Lieberová mu nabídne práci. Edgarovým úkolem je zničit hlavního upíra DJ X, který pořádá divoké pařby na různých místech světa, aby rozšířil svou armádu nemrtvých. Gwen vypráví Edgarovi, jak její bratr Peter zmizel před dvěma lety na X-Party na Ibize, kterou organizoval právě tento alfa-upír. Nyní má DJ X v plánu přijet příští pátek do San Cazadoru a během další párty při krvavém Měsíci přinést jakousi oběť. Edgarovi se podaří zjistit, že upíří rej se bude konat někde na jatkách na ostrově. Gwen zainteresuje také hollywoodského účastníka reality show Larse von Goetze, který přijíždí s kameramanem Clausem. Edgar zve svého bratra Alana, aby se k nim připojil, ten však odmítne, a tak spojí síly s kamarádkou Zoey. Skupinka se vydává na lov a odhalí nečekané tajemství...(HBO Europe)

Uběhlo více než 20 let od událostí v Santa Carle. Mezitím z Edgara Froga (Corey Feldman) vyrostl zdatný lovec upírů, který je loví po celých státech se svým bratrem Alanem (Jamison Newlander). Při jedné nepovedené akci je však Alan nakažen a stává se upírem. Po těchto událostech žije Edgar sám v letovisku San Cazador v Kalifornii a straní se lidí i boje s upíry.Jednoho dne však za ním přijíždí mladá spisovatelka Gwen, která ho žádá o pomoc. Jejího mladšího bratra totiž unesl Dj X, upír, který vytvářií novou armádu nemrtvých pomocí drogy na hudebních párty, která je ve skutečností krví původního upíra Alfa. Edgar zprvu odmítá zjištění, že pokud zničí hlavního upíra, stanou se ze všech upírů normální lidé.Vidina mít bratra opět zpět tak posílá Edgara na jednu z posledních bitev, jež má rozhodnout o osudu lidské rasy.(korbitch22)

Informace o filmu Ztracení chlapci: Žízeň

Režie:

Dario Piana

Scénář:

Hans Rodionoff

Kamera:

Stefano Morcaldo

Hudba:

Ilja David Cmíral

Hrají:

Corey Feldman, Casey B. Dolan, Tanit Phoenix, Jamison Newlander, Tanya van Graan, Sean Cameron Michael, Joe Vaz

Producenti:

Basil Iwanyk, Phillip B. Goldfine, David Wicht

Scénografie:

Mike Berg

Kostýmy:

Danielle Knox

(další profese)

Ztracení chlapci: Žízeň (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ztracení chlapci: Žízeň na ČSFD

41%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/279014-ztraceni-chlapci-zizen/Deep Blue Sea 2

Stáhnout Deep Blue Sea 2
Shlédnout Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2 (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Deep Blue Sea 2 (2018):

Informace o filmu Deep Blue Sea 2

Režie:

Darin Scott

Scénář:

Hans Rodionoff, Erik Patterson, Jessica Scott

Kamera:

Thomas L. Callaway

Hudba:

Sean Murray

Hrají:

Danielle Savre, Michael Beach, Rob Mayes, Gino Lee

Producenti:

Tom Siegrist

Střih:

Michael Trent

Kostýmy:

Dihantus Engelbrecht

(další profese)

Deep Blue Sea 2 (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Deep Blue Sea 2 na ČSFD

35%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/589075-deep-blue-sea-2/47 metrů

Stáhnout 47 metrů
Shlédnout 47 metrů

47 metrů (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu 47 metrů (2016):

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá…(Bontonfilm)

Dvě sestry, Lisa a Kate, přijíždějí do Mexika zapomenout na starosti všedních dnů a užít si prosluněné pláže, vychlazené koktejly, vegetování u bazénu a večírky. Během jednoho z nich je dva místní hezouni přesvědčí, aby zkusily zaručený zážitek – sledovat žraloky z bezprostřední blízkosti z klece ponořené pod mořskou hladinu. A jak už to tak bývá, netrvá dlouho, než první řetěz povolí a obě dívky, které dosud neměly reálnou zkušenost s potápěním, střemhlav klesají do temných hlubin oceánu, kde si na ně už brousí zuby ohromní vodní predátoři. Kate a Lisa mají hodinu na to, vysekat se z prekérní situace, než jim dojde kyslík v dýchacích přístrojích.(MFF Karlovy Vary)

Hovorí sa, že dovolenka je perfektnou príležitosťou vyskúšať nové veci, zažiť niečo celkom odlišné od monotónnosti každodenného života. Práve tak presvedčila Kate (Claire Holt) svoju sestru Lisu (Mandy Moore), aby sa nechali ponoriť niekoľko stôp pod hladinu oceánu v rozheganej kovovej klietke a stretli sa tvárou v tvár so žralokom belasým. Sesterská dvojica je na dovolenke v Mexiku po tom, čo Lisu opustí dlhoročný priateľ. Keďže bola pri rozchode označená nálepkou "nudná", chce zažiť viac vzrušenia. Preto, keď sestry v bare stretnú Benjamina (Santiago Segura) a Louisa (Yani Gellman), dajú sa presvedčiť, aby sa s nimi nasledujúci deň vydali na dobrodružstvo, ktoré človek vyskúša raz za život. Keď sa však ich potápačská klietka odtrhne z lode, uväznené klesajú na morské dno, obklopené krvilačnými žralokmi s rýchlo sa znižujúcou zásobou kyslíka.(Continental)

Lisa a Kate sú nerozlučné sestry, ktoré sa počas dovolenky v Mexiku rozhodli vyskúšať netradičnú atrakciu. Milovníci adrenalínu sa dokážu zabaviť rôznymi spôsobmi, no dobrovoľne vstúpiť do klietky určenej k zosunu do oceánu, aby bolo možné sledovať jedného z najväčších mäsožravých dravcov planéty, to chce naozaj dávku odvahy. Keď počiatočná zábava nečakane prerastie v priam hororový scenár, obom ženám neostáva nič iné, ako zmobilizovať svoje sily. Majú presne hodinu na to, aby sa dostali z úplného dna nad hladinu oceánu. Napriek tomu, že je kyslíka čoraz menej, toto ani zďaleka nebude najväčší problém, ktorý musia vyriešiť, aby sa dostali do bezpečia...(*CARNIFEX*)

Informace o filmu 47 metrů

Režie:

Johannes Roberts

Scénář:

Johannes Roberts, Ernest Riera

Kamera:

Mark Silk

Hudba:

tomandandy

Hrají:

Mandy Moore, Claire Holt, Matthew Modine, Yani Gellman, Chris J. Johnson, Santiago Segura

Producenti:

James Harris, Mark Lane

Střih:

Martin Brinkler

(další profese)

47 metrů (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu 47 metrů na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/62248-47-metru/Beowulf: Král barbarů

Stáhnout Beowulf: Král barbarů
Shlédnout Beowulf: Král barbarů

Beowulf: Král barbarů (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Beowulf: Král barbarů (2005):

Krvavý příběh o bitvě válečníka Beowulfa s obrem Grendelem. V této moderní verzi anglosaské epické báje vede norský hrdina Beowulf (Gerard Butler) svou družinu na pomoc starému příteli, dánskému králi Hrothgarovi (Stellan Skarsgaard), jehož království je pustošeno Grendelem (Ingvar Sigurdsson). Jakékoli Beowulfovi pokusy o bitvu jsou však mařeny jeho odmítnutím bojovat. Poté, co se hrdina setká s tajemnou čarodějkou Selmou (Sarah Polley), začíná chápat, že obrova zuřivost je jen odpovědí na bezpráví, kterého se vůči němu král dopustil. Beowulf, který jako voják není vůbec zvyklý váhat, už ale není přesvědčen, že by obr měl zemřít. Bouřlivý příběh o pomstě, loajalitě, soucitu a odpuštění.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Beowulf: Král barbarů

Režie:

Sturla Gunnarsson

Scénář:

Andrew Rai Berzins

Kamera:

Jan Kiesser

Hudba:

Hilmar Örn Hilmarsson

Hrají:

Gerard Butler, Sarah Polley, Stellan Skarsgård, Ingvar Eggert Sigurðsson, Eddie Marsan, Steindór Andersen, Gunnar Eyjólfsson, Egill Ólafsson, Ronan Vibert, Rory McCann, Elva Ósk Ólafsdóttir, Ólafur Darri Ólafsson, Gísli Örn Garðarsson, Helgi Björnsson, Spencer Wilding, Steinunn Ólína Þorsteinsdóttir, Gunnar Hansson, Don Ellione

Producenti:

Jason Piette, Eric Jordan, Paul Stephens

Střih:

Jeff Warren

Kostýmy:

Debra Hanson

(další profese)

Beowulf: Král barbarů (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Beowulf: Král barbarů na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/188288-beowulf-kral-barbaru/Pevnosť Boyard (TV pořad)

Stáhnout Pevnosť Boyard (TV pořad)
Shlédnout Pevnosť Boyard (TV pořad)

Pevnosť Boyard (TV pořad) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Pevnosť Boyard (TV pořad) (2017):

Legendárna a ikonická súťažná šou sa po takmer dvadsiatich rokoch vracia na obrazovky televízie Markíza so slovenskými celebritami v úlohe bojovníkov o poklad Otca Fourasa. Pevnosť Boyard bude opäť plná extrémnych súťaží, prekonávaní vlastných limitov a známych osobností v situáciách, ktoré inde len tak ľahko neuvidíte. Dobyť majestátnu pevnosť sa budú snažiť tímy zložené zo známych osobností, ktoré v priebehu súťaže plnia najrôznejšie adrenalínové úlohy s cieľom uhádnuť heslo k otvoreniu pokladnice. Výhru potom súťažiaci prostredníctvom Nadácie Markíza venujú vybranej charitatívnej organizácii. Pre mnohých je kultová francúzska šou nostalgickou spomienkou na detstvo. V rokoch 1998 a 1999 aj televízia Markíza priniesla dve vlastné série Pevnosti Boyard, pričom išlo o jeden z prvých licencovaných formátov na slovenských obrazovkách a v tom čase aj jeden z najväčších a najnáročnejších televíznych projektov vôbec.Ani v novej sérii nebude chýbať ctihodný Otec Fouras, tento raz v podaní herca a moderátora Michala Ďuriša, trpasličí sprievodcovia po pevnosti Pakľúč a Ciferník, rešpekt budiaci Gebuľa, krotiteľka tigrov Félindra, získavanie kľúčov a následne indícií, či rozmanité úlohy od fyzicky náročných, cez hmyzie "radovánky" až po poriadne zamotané hádanky. Nechajte sa prekvapiť, ako populárne osobnosti všetky časti súťaže zvládnu. Ako moderátor nezabudnuteľnej šou sa divákom predstaví obľúbený Martin Nikodým, ktorý sa tak presne po desiatich rokoch opäť vracia na obrazovky TV Markíza. "Pred rokmi, keď televízia Markíza vysielala Pevnosť Boyard po prvýkrát, som si vyskúšal, aké je to byť súťažiaci, teraz ma veľmi teší, že si to môžem vyskúšať ako moderátor," vyjadril sa Martin. Asistovať mu bude šarmantná redaktorka relácie Teleráno a rozhlasová moderátorka Diana Hágerová. Pevnosť Boyard leží medzi ostrovmi Aix a Oléron pri západnom pobreží Francúzska. Začala sa stavať v roku 1801 za vlády Napoleona za účelom ochrany pobrežia, ale dokončená bola až v roku 1857. Pevnosť je dlhá 68 metrov, široká 31 metrov a vysoká 20 metrov. Umiestnených tu bolo vyše 250 vojakov. Okolo roku 1871 slúžila krátko aj ako väzenie. Miestom konania populárnej súťaže je od roku 1990. Pre uľahčenie prístupu televíznej techniky bolo po stranách pevnosti inštalované zariadenie podobné vrtným vežiam. Pôvodne francúzsky formát je celosvetovo veľmi obľúbený a bol adaptovaný už v 35 krajinách.(TV Markíza)

Informace o filmu Pevnosť Boyard (TV pořad)

Hrají:

Martin Nikodým (mod.), Michal Ďuriš, Andrea Verešová, Rastislav Sokol, Róbert Jakab, Adriana Poláková, Tomáš Juríček, Roman Juraško, Eva Kramerová, Števo Martinovič, René Štúr, Patrik Vyskočil, Dáša Šarkózyová, Veronika Strapková, Tomi "Kid" Kovács, Michal Kubovčík, Peter Brajerčík, Lenka Vavrinčíková

Pevnosť Boyard (TV pořad) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Pevnosť Boyard (TV pořad) na ČSFD

44%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/537923-pevnost-boyard/Zapomenutý ostrov

Stáhnout Zapomenutý ostrov
Shlédnout Zapomenutý ostrov

Zapomenutý ostrov (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zapomenutý ostrov (2008):

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života.Jodie Foster známe spíše z vážnějších filmů a o to více překvapí její nesporný komediální talent. Ve svých rolích zazáří také Gerard Butler (300, P.S. Miluji tě, Lara Croft) a dětská hvězda Abigail Breslin (Znamení, Malá Miss Sunshine). Butler se navíc ve filmu objevuje v dvojroli, protože je to právě on, kdo se vtělil do hrdiny Alexe Rovera s nímž Foster k údivu ostatních ráda komunikuje a s kým Breslin prožívá většinu dobrodružství.Zapomenutý ostrov je tradičním dobrodružným filmem z exotického prostředí pro děti i pro dospělé. Snoubí se v něm romantika velkých dálek, nekonečných možností dětské fantazie, přátelství, lásky a porozumění. To vše pomůže Jackovi překonat svou urputnost ve výzkumu, díky které nemá na Nim tolik času, kolik by bylo třeba a Alex otevře cestu pryč z pohodlí jejího luxusního bytu směrem zpátky k lidem a do končin, o kterých tak ráda píše. Žijeme v uspěchané době, kdy nemáme čas na své nejbližší a rádi se uzavíráme do vlastních fantazijních světů, abychom naší samotu dokázali překonat. Zapomenutý ostrov ukazuje, že ať už se děje cokoliv, lidská ohleduplnost a sounáležitost dovedou člověka vysekat i z té největší bryndy.(oficiální text distributora)

Nim (Abigail Breslin) žije na svojom vlastnom ostrove, kde sa plnia všetky jej priania. Keď sa z ostrova stratí jej otec, hra osudu jej do cesty postaví Alexandru (Jodie Foster) - autorku knihy o Alexovi Roverovi, najväčšom dobrodruhovi na svete. Spoločne musia nabrať guráž a spolu s ich fiktívnym hrdinom nájsť silu na dobytie Niminho ostrova.(jojoping)

Informace o filmu Zapomenutý ostrov

Režie:

Mark Levin, Jennifer Flackett

Scénář:

Joseph Kwong, Jennifer Flackett, Mark Levin, Paula Mazur

Kamera:

Stuart Dryburgh

Hudba:

Patrick Doyle

Hrají:

Abigail Breslin, Jodie Foster, Gerard Butler, Christopher James Baker, Jay Laga'aia, Anthony Simcoe, Morgan Griffin, Alphonso McAuley, Colin Gibson

Producenti:

Paula Mazur

Střih:

Stuart Levy

Scénografie:

Barry Robison

Masky:

Anita Morgan

Kostýmy:

Jeffrey Kurland

(další profese)

Zapomenutý ostrov (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zapomenutý ostrov na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/235378-zapomenuty-ostrov/Strážce Moře (TV film)

Stáhnout Strážce Moře (TV film)
Shlédnout Strážce Moře (TV film)

Strážce Moře (TV film) (1993) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Strážce Moře (TV film) (1993):

Rok 2018... Ľudstvo kolonizuje posledné neobývané miesta na Zemi - jej oceány. Lenže ani hlboko pod hladinou oceánov sa nedá vyhnúť konfliktom a nepriateľstvu. Úlohou posádky ponorky SeaQuest je zabrániť všetkým problémom a skúmať nekonečné temné diaľavy podmorských vôd.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Strážce Moře (TV film)

Režie:

Irvin Kershner

Scénář:

Rockne S. O'Bannon

Hudba:

John Debney

Hrají:

Roy Scheider, Stacy Haiduk, Jonathan Brandis, Ted Raimi, Shelley Hack, Scott Coffey, Eric DaRe, Justine Shapiro, Michael Parks, Frank Welker

Strážce Moře (TV film) (1993) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Strážce Moře (TV film) na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/5236-strazce-more/Hluboko

Stáhnout Hluboko
Shlédnout Hluboko

Hluboko (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hluboko (2012):

V březnu roku 1984 otřásla Islandem šokující událost. Po nečekané prudké bouři se několik kilometrů od pobřeží potopila rybářská loď i s celou posádkou. Jeden člen posádky však popřel veškeré fyzikální zákony a přežil šest hodin v Severním ledovém oceánu. Guli sám bez pomoci doplaval až ke břehu islandského ostrova a překonal i strastiplnou cestu přes pusté lávové pole. Ačkoliv lékaři podrobili Guliho řadě testů, dodnes zůstává záhadou, jak podobný nápor mohl vydržet. Silný a tajemný lidský příběh, který se na Islandu stal legendou, inspiroval slavného islandského režiséra, scénáristu a herce Baltasara Kormákura k natočení filmu Hluboko. Snímek vypráví jak celou nešťastnou událost, tak následující mediální smršť, kterou příběh zázračně zachráněného trosečníka vyvolal. Na pozadí celého dobrodružného příběhu se vine téma síly lidské vůle a osamění přeživšího.(oficiální text distributora)

Film o námorníkovi, ktorý zázračne prežil stroskotanie lode pri pobreží Islandu, inšpirovaný skutočnými udalosťami.V marci 1984 sa pri pobreží Islandu niekoľko kilometrov od pobrežia potopila rybárska loď s celou posádkou. Jeden jej člen však navzdory všetkým fyzikálnym zákonom prežil šesť hodín v Severnom ľadovom oceáne, bez pomoci priplával k brehu a prežil i cestu cez pusté lávové polia. Lekári podrobili Guliho množstvu testov, aby zistili, ako je také niečo možné...(STV)

Informace o filmu Hluboko

Režie:

Baltasar Kormákur

Scénář:

Jón Atli Jónasson, Baltasar Kormákur

Kamera:

Bergsteinn Björgúlfsson

Hudba:

Daníel Bjarnason, Ben Frost

Hrají:

Ólafur Darri Ólafsson, Theodór Júlíusson, Þröstur Leó Gunnarsson, Joi Johannsson, Björn Thors, Stefán Hallur Stefánsson, Thora Bjorg Helga, Þorsteinn Bachmann, Þrúður Vilhjálmsdóttir, María Sigurðardóttir, Harald G. Haraldsson, Aðalheiður Sigurjónsdóttir, Kristján Franklin Magnúss, Haraldur Jónsson, Walter Geir Grímsson

Střih:

Elísabet Ronaldsdóttir, Sverrir Kristjánsson

(další profese)

Hluboko (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hluboko na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/324791-hluboko/47 metrů (festivalový název)

Stáhnout 47 metrů (festivalový název)
Shlédnout 47 metrů (festivalový název)

47 metrů
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu 47 metrů
(festivalový název) (2017):

Dvě sestry, Lisa a Kate, přijíždějí do Mexika zapomenout na starosti všedních dnů a užít si prosluněné pláže, vychlazené koktejly, vegetování u bazénu a večírky. Během jednoho z nich je dva místní hezouni přesvědčí, aby zkusily zaručený zážitek – sledovat žraloky z bezprostřední blízkosti z klece ponořené pod mořskou hladinu. A jak už to tak bývá, netrvá dlouho, než první řetěz povolí a obě dívky, které dosud neměly reálnou zkušenost s potápěním, střemhlav klesají do temných hlubin oceánu, kde si na ně už brousí zuby ohromní vodní predátoři. Kate a Lisa mají hodinu na to, vysekat se z prekérní situace, než jim dojde kyslík v dýchacích přístrojích.(MFF Karlovy Vary)

Hovorí sa, že dovolenka je perfektnou príležitosťou vyskúšať nové veci, zažiť niečo celkom odlišné od monotónnosti každodenného života. Práve tak presvedčila Kate (Claire Holt) svoju sestru Lisu (Mandy Moore), aby sa nechali ponoriť niekoľko stôp pod hladinu oceánu v rozheganej kovovej klietke a stretli sa tvárou v tvár so žralokom belasým. Sesterská dvojica je na dovolenke v Mexiku po tom, čo Lisu opustí dlhoročný priateľ. Keďže bola pri rozchode označená nálepkou "nudná", chce zažiť viac vzrušenia. Preto, keď sestry v bare stretnú Benjamina (Santiago Segura) a Louisa (Yani Gellman), dajú sa presvedčiť, aby sa s nimi nasledujúci deň vydali na dobrodružstvo, ktoré človek vyskúša raz za život. Keď sa však ich potápačská klietka odtrhne z lode, uväznené klesajú na morské dno, obklopené krvilačnými žralokmi s rýchlo sa znižujúcou zásobou kyslíka.(Continental)

Lisa a Kate sú nerozlučné sestry, ktoré sa počas dovolenky v Mexiku rozhodli vyskúšať netradičnú atrakciu. Milovníci adrenalínu sa dokážu zabaviť rôznymi spôsobmi, no dobrovoľne vstúpiť do klietky určenej k zosunu do oceánu, aby bolo možné sledovať jedného z najväčších mäsožravých dravcov planéty, to chce naozaj dávku odvahy. Keď počiatočná zábava nečakane prerastie v priam hororový scenár, obom ženám neostáva nič iné, ako zmobilizovať svoje sily. Majú presne hodinu na to, aby sa dostali z úplného dna nad hladinu oceánu. Napriek tomu, že je kyslíka čoraz menej, toto ani zďaleka nebude najväčší problém, ktorý musia vyriešiť, aby sa dostali do bezpečia...(*CARNIFEX*)

Informace o filmu 47 metrů
(festivalový název)

Režie:

Johannes Roberts

Scénář:

Johannes Roberts, Ernest Riera

Kamera:

Mark Silk

Hudba:

tomandandy

Hrají:

Mandy Moore, Claire Holt, Matthew Modine, Yani Gellman, Chris J. Johnson

Producenti:

James Harris, Mark Lane

Střih:

Martin Brinkler

(další profese)

47 metrů
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu 47 metrů
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/62248-47-metru/