The Long Voyage Home

Stáhnout The Long Voyage Home
Shlédnout The Long Voyage Home

The Long Voyage Home (1940) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Long Voyage Home (1940):

Informace o filmu The Long Voyage Home

Režie:

John Ford

Scénář:

Eugene O'Neill (divadelní hra)

Kamera:

Gregg Toland

Hudba:

Richard Hageman

Hrají:

John Wayne, Thomas Mitchell, Ian Hunter, Barry Fitzgerald, Wilfrid Lawson, John Qualen, Mildred Natwick, Ward Bond, Arthur Shields, Rafaela Ottiano, Billy Bevan, Harry Woods, Joe Sawyer, James Flavin, Danny Borzage, Harry Tenbrook, Jack Pennick, Ky Robinson, Tina Menard, Constant Franke, Douglas Walton, Wyndham Standing, J.M. Kerrigan, Constantine Romanoff, Blue Washington, Lionel Pape, Sammy Stein, Guy Kingsford

Producenti:

John Ford, Walter Wanger

Střih:

Sherman Todd

(další profese)

The Long Voyage Home (1940) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Long Voyage Home na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/2899-the-long-voyage-home/I pro lásku se zabíjí

Stáhnout I pro lásku se zabíjí
Shlédnout I pro lásku se zabíjí

I pro lásku se zabíjí (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu I pro lásku se zabíjí (2010):

Ve filmu se promítají nejdůležitější události minulého století, které zasáhly tak či onak do života všech protagonistů. Dějové linie započaté v minulosti, se v jedné chvíli protínají v událostech pozdější doby. Hlavní postava Ilva vzpomíná na své předchozí vztahy se dvěma Francouzi, dvěma Američany a Němcem. Do Francie přišla jako malá se svou matkou Sophií. Seznámily se tam s promítačem Mauricem, který se dívce stal skvělým otcem. Pak vypukne druhá světová válka. Maurice, který se účastní odboje, je spolu s devatenácti dalšími náhodnými cestujícími zajat a má být zastřelen za to, že někdo v metru spáchal atentát na dva německé důstojníky. Ilva jde za otce prosit, setkává se s německým důstojníkem Horstem, který otci skutečně pomůže a ona se stane jeho milenkou. Při přípravě další odbojové akce přichází Maurice o život. V Paříži, kde Ilva pracuje jako uvaděčka v kině, se mezitím chystá její zatčení, protože měla poměr s německým důstojníkem...(oficiální text distributora)

Informace o filmu I pro lásku se zabíjí

Režie:

Claude Lelouch

Scénář:

Claude Lelouch, Pierre Uytterhoeven

Kamera:

Gérard de Battista

Hudba:

Laurent Couson, Francis Lai

Hrají:

Audrey Dana, Jacky Ido, Dominique Pinon, Anouk Aimée, Zoltan Butuc, Christine Citti, Zinedine Soualem, Judith Magre, Massimo Ranieri, Charles Denner, Sylvain Dieuaide, Lise Lamétrie, Adolf Hitler (a.z.), Samuel Labarthe, Raphaël Haroche, Valérie Perrin, Laurent Couson, Liane Foly, Ingrid Bisu, Amidou (a.z.), Richard Anconina (a.z.), Fanny Ardant (a.z.), Jean-Paul Belmondo (a.z.), Evelyne Bouix (a.z.), Michel Boujenah (a.z.), Jacques Brel (a.z.), Jean-Claude Brialy (a.z.), Patrick Bruel (a.z.), Patrick Chesnais (a.z.), Catherine Deneuve (a.z.), André Dussollier (a.z.), Jacques Dutronc (a.z.), Jacques Gamblin (a.z.), Annie Girardot (a.z.), Daniel Gélin (a.z.), Francis Huster (a.z.), Patricia Kaas (a.z.), Marthe Keller (a.z.), Fabrice Luchini (a.z.), Philippe Léotard (a.z.), Aldo Maccione (a.z.), Jean Marais (a.z.), Jean-Pierre Marielle (a.z.), Bulle Ogier (a.z.), Michel Piccoli (a.z.), Paul Préboist (a.z.), Serge Reggiani (a.z.), Jean-Louis Trintignant (a.z.), Lino Ventura (a.z.), Jean Yanne (a.z.), Axel Moustache, Gilles Lemaire, François Chauvaud

Producenti:

François Kraus, Denis Pineau-Valencienne, Claude Lelouch

Střih:

Stéphane Mazalaigue

Zvuk:

Harald Maury

(další profese)

I pro lásku se zabíjí (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu I pro lásku se zabíjí na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/270590-i-pro-lasku-se-zabiji/Já, spravedlnost

Stáhnout Já, spravedlnost
Shlédnout Já, spravedlnost

Já, spravedlnost (1967) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Já, spravedlnost (1967):

Co si počít s největším zločincem v dějinách lidstva? Unesený český lékař, jenž se má stát Hitlerovým osobním lékařem, postupně zjišťuje, že bývalí němečtí důstojníci zachránili Hitlera jen proto, aby jej podrobovali nekončícímu psychickému trýznění, opakovaně inscenují nepřátelské přepady vrcholící odsouzením k smrti - však také zazní věta, že pouhý, jednorázový trest smrti je pro člověka obtíženého takovými vinami málo. Jenže lidumilný lékař s něčím takovým nesouhlasí, rozhodne se sám zkrátit vězňovo utrpení... Režisér Zbyněk Brynych, jenž se tématu nacismu věnoval i ve svých předchozích filmech (Transport z ráje), zde dospěl k málo přesvědčivé modelaci, která na jedné straně vykazuje rysy romantické smyšlenky s motivem svévolně uneseného lékaře v čele, na druhé straně koketuje se schematicky rozvrstvenými mravními dilematy, které posléze hrdina příběhu vyřeší jediným humánním činem, který v daném kontextu přichází do úvahy.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Já, spravedlnost

Režie:

Zbyněk Brynych

Scénář:

Zbyněk Brynych, Miloš Macourek, Milan Nejedlý

Kamera:

Josef Vaniš

Hudba:

Jiří Sternwald

Hrají:

Karel Höger, Angelica Domröse, Jiří Vršťala, Fritz Diez, Jindřich Narenta, Karel Charvát, Otto Ševčík, Jindřich Blažíček, Karel Peyr, Rudolf Macharovský, Oldřich Stodola, Ervín Zolar, Paul Leclér, Richard Lederer, Jan Schánilec, Jiří Fuchs, Rajmond Gabriel, Petr Oliva, Zdeněk Matouš, T. Lederer, Jiří Svárovský, H. J. Müller, Vladimír Zoubek, Karel Špička, Jan Diviš, Karel Dellapina, Milan Sandhaus, Jaroslav Tomsa, Vilém Pruner, Karel Hábl, Miroslav Nosek, J. Rek, Ludvík Wolf, Jan Váňa, Jindřich Sejk, Viktor Oktábec, Jiří Cimický, Ivan Foltýn, Hana Davidová, Jan Kropáček, Jaroslav Klenot, Pavel Navara, Jindřich Vítek, Otakar Rademacher, P. Stejskal, Josef Schneider, Jiří Kasík, Karel Engel, Josef Bárta, Jaroslav Vlk, Eda Pavlíček, J. Maroušková

Producenti:

Eliška Nejedlá

Střih:

Miroslav Hájek

Zvuk:

Ladislav Hausdorf

Masky:

Anežka Kunová

(další profese)

Já, spravedlnost (1967) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Já, spravedlnost na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1017-ja-spravedlnost/Osudová cesta

Stáhnout Osudová cesta
Shlédnout Osudová cesta

Osudová cesta (1942) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Osudová cesta (1942):

Pět členů posádky bombardéru na diverzní akci. Akce se podaří, ale letadlo je sestřeleno a posádka zajata. Podaří se jí uprchnout?(KIT.HL)

Informace o filmu Osudová cesta

Režie:

Raoul Walsh

Scénář:

Arthur T. Horman (původní scénář)

Kamera:

Bert Glennon

Hudba:

Max Steiner, Hugo Friedhofer

Hrají:

Errol Flynn, Ronald Reagan, Nancy Coleman, Raymond Massey, Alan Hale, Arthur Kennedy, Albert Bassermann, Sig Ruman, Charles Irwin, Richard Fraser, Bruce Lester, Lester Matthews, Walter Brooke, Hans Heinrich von Twardowski, William Hopper, John Banner, Rudolf Myzet, Harry Lewis, Helmut Dantine, Henry Victor, Henry Rowland, Rudolf Steinböck, Ronald Sinclair, Philip Van Zandt, Leslie Denison, Douglas Walton, Elsa Bassermann, Frederick Giermann, Hans Schumm, Wilhelm von Brincken, Felix Basch, Eddie Hall, Kurt Katch, Russell Custer, Sven Hugo Borg, Ilka Grüning, Walter Bonn, Steve Carruthers, Otto Reichow, Jack Lomas

Producenti:

Hal B. Wallis

Střih:

Rudi Fehr

Kostýmy:

Milo Anderson

(další profese)

Osudová cesta (1942) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Osudová cesta na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/24173-osudova-cesta/Bojovnice

Stáhnout Bojovnice
Shlédnout Bojovnice

Bojovnice (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bojovnice (2011):

Snadno se přidáš, ale dokážeš vůbec někdy odejít?
Marisa, 20letá německá dívka nenávidí cizince, Židy, vojáky a každého, koho shledá vinným za úpadek země. Provokuje, pije, bojuje a její další kérka bude portrét Adolfa Hitlera. Jediné místo, kde se cítí doma, je neonacistický gang, ke kterému patří a kde nenávist, násilí a těžké kalby jsou na denním pořádku.

Když se k této skupině přidá 14letá Svenja, jeví se Marisa jako její idol: splňuje tu nejčistší představu o bojovnici bojující za ideály skupiny. Ale Marisina přesvědčení naberou pomalu jiný směr, když náhodou potká mladého afgánského uprchlíka. V konfrontaci názorů dochází poznání, že černé a bílé principy jejího gangu nejsou jedinou cestou. Bude Marisa schopna se vymanit z vlivu této skupiny?(oficiální text distributora)

Dvacetiletá německá dívka Marisa nesnáší cizince, Židy, poldy a všechny, kteří podle ní nesou vinu na úpadku své země. Provokuje, pije, rve se a jako další tetování chce mít portrét Adolfa Hitlera. Nejlépe se cítí v neonacistickém gangu, kam patří a ve kterém jsou nenávist, násilí a divoké večírky každodenní normou. Když se do skupiny připojí čtrnáctiletá Svenja, Marisa se jí stane vzorem: je perfektní představitelkou bojovnice, která se nebojí poprat se za ideologii skupiny. Marisino přesvědčení se však po náhodném setkání s mladým afgánským uprchlíkem začne vyvíjet trochu odlišným způsobem. Díky němu zjistí, že nic není takové, jak to vidí gang - černé nebo bílé. Podaří se Marise dostat se z gangu?(Zlín Film Festival)

Marisa nenávidí cizince, Židy, vojáky a každého, koho shledá vinným za úpadek země. Provokuje, pije, pere se a její další kérka bude portrét Adolfa Hitlera. Jediné místo, kde se cítí doma, je neonacistický gang, ke kterému patří. Když se ke skupině přidá čtrnáctiletá Svenja, jeví se Marisa jako její vzor. Marisina přesvědčení však pomalu nabírají jiný směr. Zjišťuje, že černobílé principy jejího gangu nejsou jedinou cestou.(Fresh Film Fest)

Dvacetiletá Marisa pracuje jako prodavačka ve východoněmeckém maloměstě. Její soukromý život je definován přítelem - neonacistou a partou mladých extremistů na jedné straně a láskyplným vztahem k nemocnému dědečkovi na druhé straně. V okamžiku, kdy začne eskalovat násilí její party v každodenním projevu, začne Marisa přehodnocovat svůj dosavadní život a v jejím nitru propukne svár oscilující mezi násilím, bezmocností a hledáním existenčního ukotvení.(claudel)

Informace o filmu Bojovnice

Režie:

David Wnendt

Scénář:

David Wnendt

Kamera:

Jonas Schmager

Hudba:

Johannes Repka

Hrají:

Alina Levshin, Jella Haase, Sayed Ahmad, Gerdy Zint, Lukas Steltner, Sven Splettstößer, Anne Laszus, Elias Raudith, Winnie Böwe, Rosa Enskat, Uwe Preuss, Najebullah Ahmadi, Klaus Manchen, Falko Göthe, Maik Hennecke, Jonas Steinacker, Haymon Maria Buttinger, Andreas Leupold, Ramona Kunze-Libnow, Hanna Binke, Helmut Rosentreter

Producenti:

René Frotscher, Eva-Marie Martens, Alexander Martens

(další profese)

Bojovnice (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bojovnice na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/298193-bojovnice/Operace „Daybreak“

Stáhnout Operace „Daybreak“
Shlédnout Operace „Daybreak“

Operace "Daybreak" (1975) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Operace "Daybreak" (1975):

Timothy Bottoms a Anthony Andrews jako Jan Kubiš a Josef Gabčík - českoslovenští parašutisté, kteří dostali za úkol zlikvidovat kata českého národa. Americký film na motivy atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha s množstvím historických nedostatků, ale s hojným výskytem českých herců natočil "bondovský" režisér Lewis Gilbert.(Krysa SPK)

Informace o filmu Operace "Daybreak"

Režie:

Lewis Gilbert

Scénář:

Ronald Harwood

Kamera:

Henri Decaë

Hrají:

Timothy Bottoms, Martin Shaw, Joss Ackland, Nicola Pagett, Anthony Andrews, Anton Diffring, Reinhard Kolldehoff, Jiří Krampol, Kika Markham, Josef Abrhám, Josef Laufer, Jaroslav Drbohlav, Vítězslav Jandák, Neil McCarthy, Vernon Dobtcheff, Ray Smith, Carl Duering, Ronald Radd, Gertan Klauber, William Lucas, Diana Coupland, Aubrey Woods, Nigel Stock, George Sewell

Producenti:

Carter DeHaven

(další profese)

Operace "Daybreak" (1975) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Operace "Daybreak" na ČSFD

51%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/22972-operace-daybreak/Lída Baarová

Stáhnout Lída Baarová
Shlédnout Lída Baarová

Lída Baarová (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Lída Baarová (2016):

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...(CinemArt CZ)

Informace o filmu Lída Baarová

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Hudba:

Ondřej Soukup

Hrají:

Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Gedeon Burkhard, Zdenka Procházková, Simona Stašová, Martin Huba, Anna Fialová, Jiří Mádl, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž, Michal Dlouhý, Hana Vagnerová, Karel Dobrý, David Novotný, Helena Dvořáková, Miroslav Táborský, Jiří Štrébl, Igor Bareš, Jan Révai, Matěj Dadák, Jiří Dvořák, Alois Švehlík, Jana Plodková, Kateřina Klausová, Evženie Nízká, Jan Slovák, Petr Halberstadt, Jan Lepšík, Petr Vondráček, Ondřej Malý, Jiří Ployhar ml., Zuzana Juračková, Johana Matoušková, Václav Chalupa, Jiří Jurtin, Petr Hanzlík, Zdeněk Dušek, Marie Kružíková, Viktor Preiss, Martin Stránský, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Petra Ben Messaoud, Christian Harting, Petra Navrátilová, Štěpán Vlček, Jakub Hajner

Producenti:

Jiří Jurtin

Střih:

Luděk Hudec

Masky:

Jana Radilová

(další profese)

Lída Baarová (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Lída Baarová na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/371258-lida-baarova/Captain America: První Avenger

Stáhnout Captain America: První Avenger
Shlédnout Captain America: První Avenger

Captain America: První Avenger (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Captain America: První Avenger (2011):

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí. Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Jeho premiéra se vydaří a ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde, protože se zjeví mnohem nebezpečnější nepřítel. Tajná organizace HYDRA, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem (Hugo Weaving), totiž začala spřádat vlastní plány na ovládnutí světa. Jejich nedílnou součástí má být i tajná formule Dr. Erskina na výrobu Supervojáků. Steve Rogers dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, skupinku schopných parťáků a vyrazí do mise, která mu může zajistit nesmrtelnost. Nebo přinést smrt.(oficiální text distributora)

Marvel posílá na filmová plátna dalšího z populárních hrdinů. Není jím nikdo jiný než Captain America, který je členem super-hrdinského spolku Avengers. Děj se odehrává v období 2. světové války, kdy se dobrovolník Steve Rogers přihlásí na přísně tajný program, díky kterému se z něj stane perfektní bojovník. Jeho vybavení obsahuje nezničitelný štít a nehořlavou uniformu, pod kterou nosí neprůstřelné brnění z duralu. Jeho úhlavní nepřítel bude obávaný Red Skull.(sheen)

Steve Rogers byl bohužel tak slabý, že nemohl narukovat do armády ve chvíli, kdy se i Spojené státy zapojily do druhé světové války. Vstoupil jako dobrovolník do speciálního vojenského programu, kde mu bylo vstříknuto do žil sérum, které z něj učinilo Kapitána Ameriku - superhrdinu oděného do uniformy v barvách americké vlajky, zcela oddaného americkým ideálům. Kapitán Amerika je voják o síle stovky mužů, vyzbrojený nezničitelným štítem, který může být i vržen, coby zbraň.(Hellboy)

Po uvedení všech superhrdinů pro nás režisér Joe Johnston (ŘÍJNOVÉ NEBE, JURSKÝ PARK 3 a VLKODLAK) připravil dalšího a posledního hrdinu Captaina Americu, který se ve druhé světové válce jako dobrovolník Steve Rogers přihlásí k účasti na tajném programu, který z něj udělá muže o síle větší než by se komukoli mohlo zdát. A jako správný superhrdina bude mít i svého nepřítele. Tentokrát jím bude Red Skull.(CrypzzXD)

Informace o filmu Captain America: První Avenger

Režie:

Joe Johnston

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha)

Scénář:

Christopher Markus, Stephen McFeely

Kamera:

Shelly Johnson

Hudba:

Alan Silvestri

Hrají:

Chris Evans, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones, Hayley Atwell, Stanley Tucci, Sebastian Stan, Dominic Cooper, Neal McDonough, Toby Jones, Anatole Taubman, Richard Armitage, Natalie Dormer, Sam Hoare, Derek Luke, JJ Feild, Amanda Righetti, Samuel L. Jackson, Stan Lee, Laura Haddock, Lex Shrapnel, Kevin Millington, Jenna Coleman, Sophie Colquhoun, Ben Batt, Bruno Ricci, Jack Gordon, William Hope, Spencer Garrett, Luke Allen-Gale, Raed Abbas, Kenneth Choi, Simon Kunz, Nick Hendrix, Jan Pohl, Marek Oravec, Sy Turner, Michael Swan, Rosanna Hoult, Paul Bergquist, Katherine Press

Producenti:

Kevin Feige

Střih:

Robert Dalva, Jeffrey Ford

Scénografie:

Rick Heinrichs

Kostýmy:

Anna B. Sheppard

(další profese)

Captain America: První Avenger (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Captain America: První Avenger na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/227773-captain-america-prvni-avenger/