Snění v cizím jazyce

Stáhnout Snění v cizím jazyce
Shlédnout Snění v cizím jazyce

Snění v cizím jazyce (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Snění v cizím jazyce (2017):

Idealista Martin, který studuje lingvistiku, je odhodlaný zdokumentovat a uchovat mexické zanikající jazyky. Vypraví se hluboko do džunglí Veracruzu, aby zachytil poslední dva rodilé mluvčí Zikrilu, staříky Isaura a Jacintau. Ale když Jacinta zemře, Martin zjistí, že existuje ještě jeden člověk, který tento jazyk ovládá - svárlivý a odměřený Evaristo. Mladý lingvista si rychle uvědomí, že přesvědčit Evarista, aby se o svůj jazyk podělil, nebude jednoduché. Oba staří muži totiž skrývají zničující tajemství, které je před padesáti lety rozdělilo. Martin, jemuž pomáhá Evaristova krásná vnučka Lluvia, začne v naléhavé snaze o záchranu zanikajícího způsobu života postupně odhalovat desítky let starou záhadu, která vede v tomto opulentním epickém snímku k nečekaným odhalením.(Cinemax)

S mizejícím jazykem mizí celý jeden svět. Mladý výzkumník Martin se na mexickém venkově jeden takový snaží zaznamenat pro další generace. Poslední dva staříci, kteří jím mluví, ale zásadně odmítají mluvit spolu. Jaký je důvod půl století trvajícího konfliktu a může se mlčení prolomit? Originální miláček festivalových diváků míchá milostné drama, magický realismus i hravou ironii.(Febiofest)

Informace o filmu Snění v cizím jazyce

Režie:

Ernesto Contreras

Scénář:

Carlos Contreras

Kamera:

Tonatiuh Martínez

Hudba:

Andrés Sánchez

Hrají:

Fernando Álvarez Rebeil, José Manuel Poncelis, Eligio Meléndez, Juan Pablo de Santiago, Monica Miguel, Héctor Jiménez, Fátima Molina, Gabriela Cartol

Producenti:

Luis Albores, Mónica Lozano, Raymond van der Kaaij

Střih:

Jorge Macaya

(další profese)

Snění v cizím jazyce (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Snění v cizím jazyce na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/411204-sneni-v-cizim-jazyce/Xue mei gui

Stáhnout Xue mei gui
Shlédnout Xue mei gui

Xue mei gui (1988) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Xue mei gui (1988):

Mladá dívka je znásilněna pěticí opilých násilníků. Posléze zjišťuje, že byla navíc nakažena pohlavní chorobou. Odstěhuje se do jiného města, kde začne u svého příbuzného pracovat v jeho baru. Po určité době zde narazí na jednoho z násilníků. Probudí se v ní touha po pomstě a začne postupně osnovat plány pro její realizaci na všech pěti mužích, kteří jí tolik ublížili. Vše se nevyhnutelně blíží k dramatické a krvavé pomstě.(Flipnic)

Informace o filmu Xue mei gui

Režie:

Ngai Kai Lam

Kamera:

Daniel Chi-kan Kwan

Hrají:

Fui-On Shing, Ching-Ying Lam, Zhilun Xue, Jing Chen, Pauline Siu-Fung Wong, Hoi-chau Ho, Siu-kai Chan, Yung-sheng Pan, Chung Lin, Wei Ho Tu, Yi-Sheng Han

Xue mei gui (1988) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Xue mei gui na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/109664-xue-mei-gui/Pontypool

Stáhnout Pontypool
Shlédnout Pontypool

Pontypool (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Pontypool (2008):

Rozhlasový moderátor Grant Mazzy (Stephen McHattie) prichádza jedného rána do štúdia, kde sa spolu so svojimi dvomi kolegyňami chystajú odvysielať rutinnú show. Čoskoro sa k nim však dostanú informácie od kolegu z terénu o nepokojoch v uliciach, pre ktoré zatiaľ nikto nepozná žiadny rozumný dôvod. Podľa všetkého sa nejedná ani o politické protesty, ani o žiadne vzbury či akty terorizmu. Jediný fakt je, že násilie narastá a počet obetí priamo úmerne s ním. Dostane sa šialený dav až do budovy rádia? Môže s tým Mazzy niečo urobiť? A čo je príčinou tohto nevysvetliteľného správania väčšiny ľudí?(gfrusvk)

Informace o filmu Pontypool

Režie:

Bruce McDonald

Předloha:

Tony Burgess (kniha)

Scénář:

Tony Burgess

Kamera:

Miroslaw Baszak

Hudba:

Claude Foisy

Hrají:

Stephen McHattie, Lisa Houle, Georgina Reilly, Hrant Alianak, Boyd Banks, Rick Roberts, Louis Negin, Tony Burgess, Daniel Fathers

Producenti:

J. Miles Dale, Jeffrey Coghlan

Střih:

Jeremiah Munce

Scénografie:

Lea Carlson

Kostýmy:

Sarah Armstrong

(další profese)

Pontypool (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Pontypool na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/254105-pontypool/The Living and the Dead

Stáhnout The Living and the Dead
Shlédnout The Living and the Dead

The Living and the Dead (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Living and the Dead (2006):

Lord Brocklebank musí predať svoj domov v Londýne, aby zaplatil za liečbu chorej manželky Nancy a zohnal jej opatrovateľku. Práve vtedy však jeho schizofrenický syn James dostane nutkanie všetkým ukázať, že je už dospelý, zodpovedný a sebestačný a dokáže sa postarať o mamu celkom sám. Zabarikáduje sa v dome a snaží sa liečiť pacientku podľa svojich najlepších predstáv, hoci nerozlišuje realitu od fantázie. Ako sa skončí tento teror psychicky chorého mladíka s dobrými úmyslami?Bývalý lord Donald Brocklebank sa ocitol na pokraji bankrotu a musí predať svoje rozľahlé sídlo, kde žije so svoju ženou a schizofrenickým synom Jamesom. Akoby to nestačilo, jeho manželka, lady Nancy Brocklebanková vážne ochorela a Donald musí zaplatiť za jej liečbu a zohnať novú rodinnú ošetrovateľku, ktorá by prišla a starala sa o ňu. Psychicky chorý James však túži otcovi dokázať, že je už dospelý, zodpovedný a dokáže sa postarať o chorú mamu celkom sám. Keď sa nová ošetrovateľka ocitne pred bránou, James ju vymkne a zabarikáduje celý dom. Začína liečiť pacientku podľa svojich predstáv, teda podľa svojho najlepšieho, aj keď narušeného, vedomia a svedomia. Ako stres z "opatrovania" chorého narastá, zhoršuje sa aj Jamesov duševný stav. Jeho schopnosť postarať sa o matku mizne spolu s jeho schopnosťou oddeliť realitu od fantázie a začína sa príšerný zostup do samotného pekla.(oficiální text distributora)

Informace o filmu The Living and the Dead

Režie:

Simon Rumley

Scénář:

Simon Rumley

Kamera:

Milton Kam

Hudba:

Richard Chester

Hrají:

Roger Lloyd-Pack, Richard Syms, Leo Bill, Kate Fahy

Střih:

Benjamin Putland

(další profese)

The Living and the Dead (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Living and the Dead na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/228379-the-living-and-the-dead/Waiting for Forever

Stáhnout Waiting for Forever
Shlédnout Waiting for Forever

Waiting for Forever (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Waiting for Forever (2010):

Mladý muž, šťastný a bez práce, sa rozhodne stráviť zbytok života s jeho životnou láskou - 25 ročnou televíznou herečkou, ktorá žije v Hollywoode.(milanzitka)

Will (Tom Sturridge) je od útlého věku zamilovaný do Emmy (Rachel Bilson). Jednoho dne čekal Will na příjezd otce a matky, ale nepřijeli. Dozvěděl se, že měli zemřít při nehodě, když se vraceli z divadla. Pravdu netušil. Emma mu slíbila, že tu jeho rodiče vždy budou. Will jí natolik věřil, že si rodiče vytvořil jako imaginární přátele. Následně se se svým bratrem stěhují do péče tety a strýce. Dochází k odloučení s jeho velkou láskou Emmou. Will je však s Emmou na každém kroku, a to doslova. Všude, kde je Emma, tam je i Will. Ovšem o tom Emma nic neví, rozjíždí hereckou kariéru a řeší trable s přítelem. Jednoho dne se Will dozví, že Emmin otec je nemocný a ona se za ním vydává, což je pro Willa skvělá příležitost navštívit své rodné město a také konečně vyznat Emmě lásku. Konečně se s ní odhodlá promluvit, ale ta poté, co zjistí, že Will jí je neustále v patách, rozkáže mu, aby ji přestal sledovat. Will odchází, ale tím příběh nekončí. Je hlavním podezřelým z vraždy muže, kterého Emma znala.(Reesam)

Emma a Will boli odmalička najlepší kamaráti a on bol do nej zamilovaný. Ich cesty sa rozdelili po tom, ako Willovi zomreli rodičia, no stále jej bol na blízku, aj keď o tom nevedela. Po čase sa pri návrate do rodného mesta Will konečne rozhodne vyznať Emme lásku, no ona to nepochopí, stiahne sa a zakáže mu chodiť za ňou.(ČSFD.cz)

Informace o filmu Waiting for Forever

Režie:

James Keach

Scénář:

Steve Adams

Kamera:

Matthew Irving

Hudba:

Nick Urata

Hrají:

Tom Sturridge, Rachel Bilson, Richard Jenkins, Blythe Danner, Jaime King, Nikki Blonsky, Scott Mechlowicz, Matthew Davis, Riley Smith, Nelson Franklin, Richard Gant, K. Danor Gerald, Frank Gerrish, K.C. Clyde, Charles Halford

Producenti:

Trevor Albert

Střih:

Pamela March

Scénografie:

Christopher R. DeMuri

Masky:

Bern Kubiak

Kostýmy:

Carolyn Leone

(další profese)

Waiting for Forever (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Waiting for Forever na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/253344-waiting-for-forever/Kótecudžó no kabaneri (TV seriál)

Stáhnout Kótecudžó no kabaneri (TV seriál)
Shlédnout Kótecudžó no kabaneri (TV seriál)

Kótecudžó no kabaneri (TV seriál) (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kótecudžó no kabaneri (TV seriál) (2016):

V době průmyslové revoluce se náhle začaly objevovat velmi agresivní oživlé mrtvoly, které není možné prakticky porazit, pouze pokud je zničeno jejich srdce, které chrání silná vrstva oceli. Tato monstra, kterým dala společnost jméno Kabane, jsou velmi nebezpečná a svým kousnutím přeměňují další lidi, z kterých se pak stávají další oživlé mrtvoly, a takto se jejich řady velmi rychle rozšiřují. Na ostrově Hinomoto, jenž se nachází na dálném východě, se lidé začali Kabane bránit a skrývat se před nimi v opevněných stanicích. Tyto stanice jsou mezi sebou spojené kolejemi, po kterých pravidelně jezdí parní lokomotivy známé jako Hayajiro, jež zajišťují jediný způsob přepravy po zdevastované a oživlými mrtvolami ovládané zemi. V jedné takovéto stanici žije i mladý muž jménem Ikoma, jenž se živý jako opravář a pomocný dělník při stavbě nových vlaků. Ve svém volném čase se věnuje konstrukci nové zbraně, které říká Tsuranukizutsu a která by mohla dokázat zničit Kabane. Jednoho dne se Ikoma setká s mladou dívkou jménem Mumei, jež přijíždí do stanice v jednom z pravidelných spojů a z nějakého důvodu nemusí podstoupit rutinní prohlídku všech cestujících, sloužící k odhalení případných kousnutí od Kabane. Ve stejném vlaku je i infikovaný člověk, který je odhalen a zabit, i když se tomu snažil Ikoma zabránit, za což byl poslán do vězení. Tento incident však probudil u Mumei zájem o tohoto mladého muže, a tak jej ještě ten večer vyhledá v jeho cele. V ten samý večer přijíždí do stanice další vlak, který byl však obsazen Kabane a strojvedoucí i personál byly proměněni v oživlé mrtvoly. Tomuto vlaku se podaří prorazit ochranu stanice a Kabane zahajují mohutný útok. Tento útok je však přesně tou příležitostí, na kterou Ikoma čekal, aby si mohl ověřit své teorie o Kabane a zjistit, zda jeho zbraň opravdu funguje...(Jeoffrey)

Informace o filmu Kótecudžó no kabaneri (TV seriál)

Režie:

Tecuró Araki, Takajuki Hirao

Hudba:

Hirojuki Sawano

Hrají:

Tasuku Hatanaka, Júki Kadži, Mamoru Mijano, Maaja Učida, Kaito Išikawa, Tošiki Masuda, Marija Ise, Takaja Haši, Sajaka Senbongi, Rjóta Ósaka, Kanae Oki, Kenta Ókuma, Takanori Hošino, Kensuke Sató, Micuru Ogata, Jošihito Sasaki, Ken'ičiró Macuda, Júja Murakami

Kótecudžó no kabaneri (TV seriál) (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kótecudžó no kabaneri (TV seriál) na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/432498-kotecudzo-no-kabaneri/Heidi

Stáhnout Heidi
Shlédnout Heidi

Heidi (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Heidi (2005):

Příběh děvčátka z hor vypráví o osiřelé Heidi, kterou si k sobě vezme její teta a nechá ji přes zimu u dědečka v Alpách. Dvojice k sobě postupně najde cestu, ale když se teta v létě vrátí, odveze Heidi do města. Dívce se z hor nechce, i dědeček je z jejího odchodu roztrpčený, teta však slíbila jedné bohaté rodině, že se Heidi stane společnicí jejich nemocné dcery Kláry. Dívka se sice s novým prostředím záhy sžije, ale smutek po horách a po dědečkovi sílí. Nakonec se tam smí vrátit a horský vzduch možná pomůže také Kláře…(oficiální text distributora)

Informace o filmu Heidi

Režie:

Paul Marcus

Předloha:

Johanna Spyri (kniha)

Hudba:

Jocelyn Pook

Hrají:

Robert Bathurst, Emma Bolger, Geraldine Chaplin, Pauline McLynn, Oliver Ford Davies, Diana Rigg, Max von Sydow, Karl Johnson, Jessica Claridge, Del Synnott, Sam Friend, Sonya Kraus, Jessica James, Kellie Shirley, Kathryn Greenwood, Wolfgang Hess

Producenti:

Christopher Figg

Scénografie:

Tom McCullagh

(další profese)

Heidi (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Heidi na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/225750-heidi/Jekyll & Hyde (TV film)

Stáhnout Jekyll & Hyde (TV film)
Shlédnout Jekyll & Hyde (TV film)

Jekyll & Hyde (TV film) (1990) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jekyll & Hyde (TV film) (1990):

Horor na motívy klasickej literárnej predlohy Roberta Louisa Stevensona.
Dr. Henry Jekyll je muž nespokojný so svojím životom. Jeho manželka zomrela na zápal pľúc. Keď sa začne dvoriť švagrinej Sare, svokor zakáže akýkoľvek kontakt medzi nimi. A jeho experimenty o dvojitej povahe človeka ho napokon nasmerujú k tomu, že pripravený elixír vyskúša sám na sebe. Čoskoro sa dostaví výsledok - Henry sa zmení na neskrotného surovca, ktorý hľadá len násilie a zvrhlé radovánky. Jekyll sa veľmi rýchlo stane obeťou využívania úbohej slobody dosahovanej liekom. Môže páchať tie najodpornejšie zločiny a potom sa vrátiť do svojho laboratória, užiť protilátku a zmeniť sa do pôvodnej nepoškvrnenej existencie. Lenže jeho tajná aféra so švagrinou sa prevalí na škandál. Postupom času stráca Jekyll kontrolu nad Edwardom Hydeom, na ktorého sa mení aj vo chvíľach, keď neužije liek a keď to vôbec neočakáva. Horšie je, že protilátka stráca účinnosť a navyše ho začne polícia podozrievať, že je v spojení s Hydeom, ktorého násilie proti ľuďom sa stupňuje.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Jekyll & Hyde (TV film)

Režie:

David Wickes

Předloha:

Robert Louis Stevenson (kniha)

Hudba:

John Cameron

Hrají:

Michael Caine, Cheryl Ladd, Joss Ackland, Ronald Pickup, Lionel Jeffries, Margaret Rawlings, Ross McCall, Kevin McNally, David Schofield, Eric Mason, Kiran Shah, Richard Dixon, Diane Keen, Terence Plummer, Lee Montague, Miriam Karlin, Prentis Hancock, Samantha Womack, Kim Thomson, Antony Brown, Eric Dodson, Joan Heal, Martin Jacobs, Frank Barrie

Střih:

John Shirley

Kostýmy:

Raymond Hughes

(další profese)

Jekyll & Hyde (TV film) (1990) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jekyll & Hyde (TV film) na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/23546-jekyll-hyde/Jack

Stáhnout Jack
Shlédnout Jack

Jack (1996) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jack (1996):

Už při Jackově porodu bylo jasné, že se jedná o mimořádné dítě. Dva měsíce těhotenství mu stačily a zprvu zaskočeným lékařům trvalo jen chvíli, než odhalili zdrcující pravdu. Jack vinou vrozené anomálie stárne čtyřikrát rychleji než ostatní lidé. Uplynulo deset let. Jack s fyziognomií zralého muže tráví dlouhé dny v podkrovním pokoji se svým soukromým učitelem. Milující, ale přehnaně starostlivá matka ho totiž nechce pustit do školy mezi "vrstevníky" a Jack, o jehož existenci kolují městem legendy, je zoufale osamělý. Teprve na nátlak učitele se rodiče odhodlají k odvážnému kroku a muž s duší malého chlapce se konečně ocitne v jedné třídě s desetiletými dětmi. po počátečních problémech se stává platným členem party. Je s ním nejen spousta legrace, ale navíc dokáže před maminkou svého spolužáka zahrát ředitele školy, nebo koupit lechtivý časopis Penthouse. Jack našel ve škole přítele a je konečně šťastný. Ani to ovšem nedokáže zpomalit jeho stárnutí...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Jack

Režie:

Francis Ford Coppola

Scénář:

James DeMonaco, Gary Nadeau

Kamera:

John Toll

Hudba:

Michael Kamen

Hrají:

Robin Williams, Diane Lane, Brian Kerwin, Jennifer Lopez, Bill Cosby, Fran Drescher, Jeremy Lelliott, Michael McKean, Terence McGovern, Josh Kornbluth, Don Novello, Jurnee Smollett-Bell, Dwight Hicks, Joseph Quinn Simpkins, Allan Rich, Rickey D'Shon Collins

Producenti:

Francis Ford Coppola, Ricardo Mestres

Střih:

Barry Malkin

Scénografie:

Dean Tavoularis

Kostýmy:

Aggie Guerard Rodgers

(další profese)

Jack (1996) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jack na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1647-jack/Rekviem

Stáhnout Rekviem
Shlédnout Rekviem

Rekviem (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rekviem (2006):

Film nakrútený podľa skutočného príbehu zo 70-tych rokov 20. storočia rozpráva o mladej žene, ktorá sa napriek chorobe a predsudkom okolia túži osamostatniť, študovať a získať vytúženú slobodu. Prísna katolícka výchova chladnej matky a citlivého, no slabého otca Michaele kvôli ťažkej forme epilepsie nikdy nedovolila osamostatniť sa a opustiť malý svet, v ktorom ju rodina chránila i väznila. Teraz však má 21 rokov a bola prijatá na univerzitu. Napriek nevôli rodičov sa Michaele podarí získať šancu na normálnu budúcnosť. Všetky problémy jej pomáha prekonať hlboká viera v Boha. Na internáte sa zoznámi s Hannou, ktorá sa stane jej najlepšou kamarátkou. Nesmelá Michaela postupne nadviaže vzťah s citlivým Stefanom. Škola, nové priateľstvo a láska jej otvoria nový svet. Odmieta si pripustiť, že by jej ho čokoľvek mohlo vziať a preto ignoruje aj stále ťažšie záchvaty. Keď však začína počuť hlasy a prepadávajú ju hrozivé vizuálne halucinácie, pokúsi sa hľadať pomoc tam, kde ju vždy našla - u Boha. Počas modlitby však na ňu zvuky a obrazy útočia ešte intenzívnejšie a keď chce do rúk vziať ruženec, páli ju ako oheň. Farár z Michaelinho mestečka pre ňu nemá veľa pochopenia a je presvedčený, že jej halucinácie sú iba zámienkou na to, aby sa robila zaujímavou. Michaela preto vyhľadá mladého farára, ktorý utvrdí jej presvedčenie, že je posadnutá diablom a má sa podrobiť exorcizmu. Hanna i Stefan sa snažia Michaelu presvedčiť, aby vyhľadala pomoc psychiatra, no ani láska a priateľstvo nedokážu prelomiť náboženské a morálne väzby, ktoré Michaelu viažu k jej rodine. Je len otázkou času, kým Michaela démonom v sebe definitívne podľahne.
Príbeh filmu sa opiera o silnú charakterovú štúdiu a strhujúce herecké stvárnenie mladej Michaely. Nesúdi príčiny Michaelinej choroby, neobhajuje moderný racionalizmus ani katolícky mysticizmus. Rovnako sa nesnaží využiť námet na rozprávanie hororového príbehu. Jeho ťažisko tkvie v originálnom vykreslení bohatého i desivého vnútorného života bytosti, ktorá uviazla medzi dvoma svetmi a ani v jednom z nich nedokáže nájsť pomoc. Mladá divadelná herečka Sandra Huller získala za svoj filmový debut množstvo ocenení, medzi inými aj Strieborného medveďa za ženský herecký výkon na MFF Berlinale a Bavarian Film Award pre najlepšiu mladú herečku. Na MFF v Berlíne získal film Cenu FIPRESCI, bolo mu udelených päť národných cien German Film Award, Cena nemeckej filmovej kritiky pre najlepší film a herečku, Cena pre najlepší film a herečku na Katalánskom filmovom festivale, plaketa v medzinárodnej súťaži na MFF Chicago a množstvo iných ocenení.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Rekviem

Režie:

Hans-Christian Schmid

Scénář:

Bernd Lange

Hrají:

Sandra Hüller, Burghart Klaußner, Imogen Kogge, Anna Blomeier, Nicholas Reinke, Jens Harzer, Walter Schmidinger, Friederike Adolph, Eva Löbau, Irene Kugler, Johann Adam Oest, Anne Berger, Florian Wagner

Producenti:

Ulrike Putz, Sabine Holtgreve

Střih:

Hansjörg Weißbrich

Masky:

Monika Münnich

Kostýmy:

Bettina Marx

(další profese)

Rekviem (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rekviem na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/222865-rekviem/