Nejlepší z gladiátorů (TV film)

Stáhnout Nejlepší z gladiátorů (TV film)
Shlédnout Nejlepší z gladiátorů (TV film)

Nejlepší z gladiátorů (TV film) (2003) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nejlepší z gladiátorů (TV film) (2003):

Gladiátor Germanus sľúbi krutému hrdinovi arény Lagosovi pomstu za smrť svojho brata Ceradoca v nespravodlivom súboji. Germanusa i Lagosa kúpi bohatá Albina a vezme ich so sebou de severných provincií Rímskej ríše. Ešte pred nalodením nájde Germanus na trhu otrokov opäť svoju dlho stratenú sestru Rhihannu a presvedčí trénera Palestria, aby ju kúpil a urobil z nej gladiátorku. Lagos sa začne po príchode na sever na veľkú zlosť jeho milenky Albiny i samotného Germanusa zaujímať o Rhihanu. Germanus sa snaží pred svojou sestrou zatajiť pravdu o smrti ich brata, ale Rhihana sa to dozvie a jednej noci sa pokúsi Lagosa zavraždiť. Pre silného gladiátora ako Lagos je však ľahkou korisťou a preto sú Germanus a Rhihana nútení utekať. Po tom, čo ich opäť chytia, pripraví žiarlivá Albina pre neposlušných otrokov strašnú smrť...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Nejlepší z gladiátorů (TV film)

Režie:

Jorgo Papavassiliou

Kamera:

Yvonne Tratz

Hudba:

Dieter Bohlen, Carsten Rocker

Hrají:

Tanja Wenzel, Marion Mitterhammer, Ralf Moeller, Henning Baum, Jaymes Butler, Andrea Cleven, Stephan Luca, Erwin Steinhauer, Gregor Bloéb, László I. Kish, Zsolt Bács, Armin Dallapiccola, Frank Witter, Alexander Radszun, Harald Windisch, Matthias Friedrich, Dierk Prawdzik, Michael Brennicke

Producenti:

Melanie Brozeit

Střih:

Ollie Lanvermann

(další profese)

Nejlepší z gladiátorů (TV film) (2003) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nejlepší z gladiátorů (TV film) na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/201852-nejlepsi-z-gladiatoru/Zelená kobra

Stáhnout Zelená kobra
Shlédnout Zelená kobra

Zelená kobra (1987) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zelená kobra (1987):

Herzogův napínavý příběh z druhé poloviny 19. století sleduje osudy obávaného bandity F. Manoela de Silvy - bezzásadového dobrodruha a neúspěšného zlatokopa, který se na krátký čas stane dodavatelem afrických otroků.(Letní filmová škola)

Informace o filmu Zelená kobra

Režie:

Werner Herzog

Scénář:

Werner Herzog

Kamera:

Viktor Růžička

Hudba:

Popol Vuh

Hrají:

Klaus Kinski, Peter Berling, Carlos Mayolo, José Lewgoy, Benito Stefanelli, King Ampaw

Scénografie:

Ulrich Bergfelder

Kostýmy:

Gisela Storch

(další profese)

Zelená kobra (1987) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zelená kobra na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/4266-zelena-kobra/Karavana otroků

Stáhnout Karavana otroků
Shlédnout Karavana otroků

Karavana otroků (1958) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Karavana otroků (1958):

Kara ben Nemsi a jeho společník Hadží Halef jedou v karavaně lovců černých otroků pouští. Cestou narážejí na dvě podivínské figurky profesora Pfotenhauera a anglického lorda Lindsaye, kteří hledají archeologické vykopávky. Zachraňují bílou otrokyni Senicu a další zajatce. Společně pak bojují proti pouštním lupičům a vrahům, vedeným Abu el Motem...(Mariin)

Informace o filmu Karavana otroků

Režie:

Georg Marischka

Předloha:

Karl May (kniha)

Scénář:

Georg Marischka

Kamera:

Alfredo Fraile

Hrají:

Viktor Staal, Georg Thomalla, Theo Lingen, Rafael Luis Calvo, Ángel Álvarez, Fernando Sancho, José Manuel Martín, Antonio Casas, José Guardiola

Střih:

Claus von Boro, Gaby Peñalba

(další profese)

Karavana otroků (1958) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Karavana otroků na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/99172-karavana-otroku/Rok jedna

Stáhnout Rok jedna
Shlédnout Rok jedna

Rok jedna (2009) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rok jedna (2009):

Byly dějiny tvořeny…těmito chlapíky? Zed (Jack Black) a Oh (Michael Cera) vyvrávorali ze svého jeskynního obydlí a vydali se na impozantní cestu biblických rozměrů. Jeden je nemotorný lovec, druhý mírumilovný sběrač a společně se stávají nezvyklými účastníky klíčových momentů historie. Při svém putování se setkávají s Kainem a Ábelem, odradí Abrahama od obětování syna Izáka, upadnou do otroctví, dostanou se až do města Sodoma a rozhodnou se, že zachrání milované ženy Mayu a Eemu... Film režiséra a scenáristy, legendy komediálního žánru Harolda Ramise (Na Hromnice o den více, Caddyshack, Přeber si to) je hrubozrnný, bláznivě absurdní, rozkošně netaktní a taky neskutečně vtipný!(oficiální text distributora)

Michael Cera a Jack Black jako dvojice sběračů, která na svém putování potká Kaina a Ábela, Adama a Evu i obřízkou posedlého Abraháma. Během své cesty dorazí i do Gomory, což je něco jako dnešní Las Vegas. Podle Blacka jde o nástupce klasiky Život Briana.(DellEthing)

Informace o filmu Rok jedna

Režie:

Harold Ramis

Scénář:

Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg

Kamera:

Alar Kivilo

Hudba:

Theodore Shapiro

Hrají:

Jack Black, Michael Cera, Oliver Platt, Paul Rudd, David Cross, Christopher Mintz-Plasse, Vinnie Jones, Hank Azaria, Juno Temple, Olivia Wilde, June Diane Raphael, Xander Berkeley, Gia Carides, Horatio Sanz, Harold Ramis, Matthew Willig, Rhoda Griffis, Eden Riegel, Kyle Gass, Bill Hader, Marshall Manesh, Rick Overton, Rion Hunter, David Pasquesi, Gabriel Sunday, Katie Soo, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Amanda Bosley, Michael Byrnes, Chris Ranney, Tina Borek, Z. Ray Wakeman

Producenti:

Judd Apatow, Clayton Townsend

Střih:

Craig Herring, Steve Welch

Scénografie:

Jefferson Sage

Kostýmy:

Debra McGuire

(další profese)

Rok jedna (2009) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rok jedna na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/236121-rok-jedna/Dobrodružství Hucka Finna

Stáhnout Dobrodružství Hucka Finna
Shlédnout Dobrodružství Hucka Finna

Dobrodružství Hucka Finna (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dobrodružství Hucka Finna (2012):

Hucka Finna vychovává vdova Douglasová se slečnou Watsonovou. V domě slouží černošský sluha Jim. Huck spořádaně dochází do školy a kostela. Jedinou radostí jsou pro Hucka společně strávené chvíle s nejlepším kamarádem Tomem Sawyerem. Když se ve městě objeví Huckův chamtivý otec, alkoholik, který si činí nárok na Huckovo jmění, je jasné, že idyla malého města končí. Huck se dává na útěk. Doprovází ho Jim, který se snaží uprchnout před otroctvím. Vydávají se na dramatickou plavbu po dravé řece Mississippi do Ohia, kde otroctví neexistuje. V patách jim je nejen Huckův otec, ale také tři lovci otroků. Huck prožívá nejnebezpečnější dobrodružství svého života...(Magic Box)

Huck Finn sedáva každý deň pri stole s vdovou Douglasovou a slečnou Watsonovou, chodí do školy a dokonca i do kostola. Odkedy so svojim najlepším priateľom Tomom Sawyerom našli poklad, sú bohatí. Ale život bohatých chlapcov nie je pre nich, obzvášť nie pre Hucka, ktorý je zvyknutý byť vonku a zažívať rôzne dobrodružstvá.(STV)

Informace o filmu Dobrodružství Hucka Finna

Režie:

Hermine Huntgeburth

Předloha:

Mark Twain (kniha)

Scénář:

Sascha Arango

Kamera:

Sebastian Edschmid

Hudba:

Niki Reiser

Hrají:

Leon Seidel, Louis Hofmann, Jacky Ido, August Diehl, Henry Hübchen, Milan Peschel, Andreas Schmidt, Michael Gwisdek, Heike Makatsch, Kurt Krömer, Peter Lohmeyer, Hinnerk Schönemann, Rosalie Thomass, Margit Bendokat, Rosa Enskat, Christian Steyer, Jaymes Butler, Mathias Herrmann, Rudolf Krause, Thelma Buabeng, Ilinca Harnut

Producenti:

Benjamin Herrmann, Andreas Schreitmüller

Scénografie:

Susann Bieling

(další profese)

Dobrodružství Hucka Finna (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dobrodružství Hucka Finna na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/326308-dobrodruzstvi-hucka-finna/Spartakus (TV film)

Stáhnout Spartakus (TV film)
Shlédnout Spartakus (TV film)

Spartakus (TV film) (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Spartakus (TV film) (2004):

V roce 72 před Kristem nemělo Římské impérium přemožitele. Jeho moc se táhla široko daleko. Každá dobytá země znamenala přísun nových otroků do područí římských pánů. Spartakus, otrok, jemuž před očima zavraždili otce, měl odvahu se vzepřít mocným římským generálům i politikům a stal se vůdcem mohutného povstání otroků. Jeho boj za svobodu, jenž ohrozil celé Římské impérium, měl hluboký dopad na mnoho budoucích generací.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Spartakus (TV film)

Režie:

Robert Dornhelm

Předloha:

Howard Fast (kniha)

Scénář:

Robert Schenkkan

Kamera:

Kees Van Oostrum

Hudba:

Randy Miller

Hrají:

Goran Višnjić, Alan Bates, Angus Macfadyen, Rhona Mitra, Ian McNeice, James Frain, Henry Simmons, Ben Cross, Paul Telfer, Georgina Rylance, Stuart Bunce, Hristo Shopov, Jack Huston, Ross Kemp, George Zlatarev, Hristo Mitzkov, Valentin Ganev, Atanas Srebrev, Valentin Tanev, Vladimir Kolev, Simon Paisley Day, Jalaal Hartley, Richard Dillane, Plamen Manassiev

Střih:

Victor Du Bois, Mark Conte, Cindy Mollo

Kostýmy:

Jane Robinson

(další profese)

Spartakus (TV film) (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Spartakus (TV film) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/118457-spartakus/Patriot

Stáhnout Patriot
Shlédnout Patriot

Patriot (2000) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Patriot (2000):

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Patriot

Režie:

Roland Emmerich

Scénář:

Robert Rodat

Kamera:

Caleb Deschanel

Hudba:

John Williams

Hrají:

Mel Gibson, Heath Ledger, Joely Richardson, Jason Isaacs, Chris Cooper, Tchéky Karyo, Rene Auberjonois, Lisa Brenner, Tom Wilkinson, Donal Logue, Leon Rippy, Adam Baldwin, Gregory Smith, Mika Boorem, Skye McCole Bartusiak, Trevor Morgan, Mary Jo Deschanel, Peter Woodward, Steve Reaser, Patrick Tatopoulos, Logan Lerman, Kirk Fox, Tasha Biering, Michael Neeley, Michael E. Rodgers, Jay Arlen Jones, Patrick G. Keenan, Zach Hanner, Dara Coleman, Mark Jeffrey Miller, Hank Stone, Reid Perry, Shannon Eubanks, Girard Swan

Producenti:

Mark Gordon, Gary Levinsohn, Dean Devlin

Střih:

Christopher Holmes, David Brenner, Julie Monroe

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Deborah Lynn Scott

(další profese)

Patriot (2000) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Patriot na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/2575-patriot/Lincoln

Stáhnout Lincoln
Shlédnout Lincoln

Lincoln (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Lincoln (2012):

Není-li špatné otroctví, pak není špatné nic.
Film „Lincoln“ Stevena Spielberga popisuje období posledních čtyř měsíců života největšího amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Odhaluje nejriskantnější a nejodvážnější rozhodnutí amerického vůdce v době, kdy se vyostřuje otázka otroctví a zemí zmítá válka. Silné lidské drama se odehrává na jejím konci. Lincoln může konflikt ukončit, ale rozhodne se hrát vyšší politickou hru, kterou je snaha zrušit otroctví. Sám sobě musí zodpovědět, zda za ni další promarněné životy stojí. V ten hvězdný okamžik dějin musí Lincoln využít veškerý talent, odvahu a morální sílu. Musí učinit rozhodnutí, díky němuž se stane legendou.
Postava Abrahama Lincolna odnepaměti osciluje mezi mýtem a historickou postavou. Stále zaměstnává představivost veřejnosti, dnes snad ještě víc než kdy jindy. Možná protože se stal globálním symbolem uvážlivého nakládání s mocí.
Film vznikl podle scénáře nositele Pulitzerovy ceny Tonyho Kushnera, dalšími klíčovými hráči jsou Steven Spielberg a představitel titulní role Daniel Day-Lewis. Příběh proniká k jádru Lincolnových posledních úspěchů. Znázorňuje muže plného paradoxů: baviče a vážného muže, hravého vypravěče a nelítostného politického hráče, prozíravého vůdce a zranitelného otce, který v nejtemnější hodině svého národa, kdy si doba žádá od všech to nejlepší, předčí všechna očekávání.
„Odjakživa jsem chtěl vyprávět Lincolnův příběh. Je jednou z nejvíce strhujících postav historie i mého života,“ říká Spielberg. „Vzpomínám si, že když jsem ve čtyřech nebo pěti letech poprvé uviděl Lincolnův památník, velikost té sochy na židli mě vyděsila, ale když jsem šel blíž, uchvátila mě její tvář. Na ten okamžik nikdy nezapomenu. Přiměla mě o tom muži, sedícím na židli vysoko nade mnou, začít přemýšlet.“ Čím víc se toho Spielberg během svého života o Lincolnovi dozvěděl, tím víc vzrůstal jeho obdiv a touha vzdát hold této výjimečné osobnosti, její příběh si nesmíte nechat ujít ani vy.(oficiální text distributora)

Oscarový režisér Steven Spielberg se vrací v biografickém dramatu o životě šestnáctého amerického prezidenta Abrahama Lincolna, který se velkou měrou zasloužil o zrušení otroctví, a který provedl Ameriku nejtemnějším obdobím jejích dějin - občanskou válkou mezi Unií (Severem) a Konfederací (Jihem). Pod scénářem je podepsán Tony Kushner (MNICHOV), hereckého ztvárnění titulního Lincolna se zhostí Daniel Day-Lewis.(Lavran)

Informace o filmu Lincoln

Režie:

Steven Spielberg

Předloha:

Doris Kearns Goodwin (kniha)

Scénář:

Tony Kushner

Kamera:

Janusz Kamiński

Hudba:

John Williams

Hrají:

Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones, John Hawkes, Hal Holbrook, James Spader, Tim Blake Nelson, Bruce McGill, Joseph Cross, David Strathairn, Walton Goggins, David Costabile, Gloria Reuben, Dakin Matthews, Jeremy Strong, Boris McGiver, Lee Pace, Jackie Earle Haley, David Oyelowo, Jared Harris, Martin Dew, Gulliver McGrath, Michael Stuhlbarg, Julie White, David Warshofsky, Peter McRobbie, Dane DeHaan, Adam Driver, Colman Domingo, Wayne Duvall, Grainger Hines, Dave Hager, Elizabeth Marvel, Skye Dennis, Bill Raymond, Kevin J. Walsh

Producenti:

Steven Spielberg, Kathleen Kennedy

Střih:

Michael Kahn

Scénografie:

Rick Carter

Kostýmy:

Joanna Johnston

(další profese)

Lincoln (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Lincoln na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/213217-lincoln/EXODUS: Bohové a králové

Stáhnout EXODUS: Bohové a králové
Shlédnout EXODUS: Bohové a králové

EXODUS: Bohové a králové (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu EXODUS: Bohové a králové (2014):

Ve starověkém Egyptě se vládce rovnal Bohu a jinak tomu nebylo ani v případě Ramsese (Joel Edgerton). Mocný vládce měl jediného přítele, Mojžíše (Christian Bale), který s ním vyrůstal od dětství, když se ho coby židovského nalezence ujala královská rodina. Z přítele se však stal úhlavní nepřítel, když se Mojžíšovi zjevil „jiný" Bůh a pověřil ho nelehkým úkolem – vysvobodit svůj lid z egyptského otroctví, přivést jej do zaslíbené země. Být jeho vůdcem i prorokem. Mojžíš tento úkol přijme. Než se však bude moci v čele zástupu 600 tisíc židovských otroků vydat na strastiplnou cestu do jejich nové domoviny, zažije deset egyptských ran, kterými rozezlený Bůh sešle na Egypt nesmírné útrapy, krupobití, zkázu ohněm, děsivé epidemie a smrt. Nic z toho však faraónu Ramsesovi nezabrání ve snaze Mojžíše a jeho lid za každou cestu zastavit a zničit.(CinemArt CZ)

Mojžiš (Christian Bale) a Ramzes (Joel Edgerton) vyrastali spolu na dvore faraóna Sethiho (John Turturro). Hebrejské dieťa a syn vládcu Egypta si boli blízki ako bratia. Už ako dospelý muž bol Mojžiš prinútený Egypt opustiť, lebo zavraždil dozorcu na stavbe. Vo vyhnanstve sa mu zjavil Boh a poslal ho vyslobodiť Izraelitov z egyptského otroctva.Po mnohých rokoch sa obaja muži znovu stretávajú; Ramzes ako faraón a Mojžiš ako Bohom vyslaný osloboditeľ otrokov. Obidvaja neoblomní a pripravení splniť svoje úlohy.Režisér Ridley Scott sa vo filme Exodus: Bohovia a králi zameral na vykreslenie špecifického vzťahu Mojžiša a Ramzesa. Vychádzal pritom zo známeho starozákonného príbehu.(Darth Maul)

Informace o filmu EXODUS: Bohové a králové

Režie:

Ridley Scott

Scénář:

Steven Zaillian, Bill Collage

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Alberto Iglesias

Hrají:

Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro, Aaron Paul, Ben Mendelsohn, María Valverde, Sigourney Weaver, Ben Kingsley, Hiam Abbass, Ewen Bremner, Indira Varma, Golshifteh Farahani, Ghassan Massoud, Tara Fitzgerald, Dar Salim, Philip Arditti, Emun Elliott, Kevork Malikyan, Jorge Suquet, Giannina Facio-Scott, Barrie Martin, Ken Bones, Sarah Sharman

Producenti:

Peter Chernin, Mark Huffam, Michael Schaefer, Ridley Scott, Jenno Topping

Střih:

Billy Rich

Scénografie:

Arthur Max

Kostýmy:

Janty Yates

(další profese)

EXODUS: Bohové a králové (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu EXODUS: Bohové a králové na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/343105-exodus-bohove-a-kralove/Legenda o Tarzanovi

Stáhnout Legenda o Tarzanovi
Shlédnout Legenda o Tarzanovi

Legenda o Tarzanovi (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Legenda o Tarzanovi (2016):

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest.(Freeman Ent.)

V hlavní roli napínavého akčního dobrodružství natočeného na motivy legendárního díla Edgara Rice Burroughse je Alexander Skarsgard jako Tarzan, který před lety vyměnil africkou džungli za život Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované ženy Jane (Margot Robbie). Nyní je znovu vyslán do Konga jako obchodní emisar. Netuší ovšem, že se má stát pěšákem ve smrtelně nebezpečné hře, jíž vládne hrabivost a touha po pomstě kapitána Leona Roma (držitel* Oscara® Christoph Waltz). Jenže lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest.(Magic Box)

Odkedy sa muž, kedysi známy ako Tarzan (Skarsgård) rozhodol opustiť africkú džungľu a žiť civilizovaný život ako Lord Greystoke (civilným menom John Clayton III), spolu so svojou ženou Jane (Robbie), uplynulo už veľa rokov. Teraz ho parlament vyšle ako obchodného vyslanca do Konga, kde sa stane figúrkou v nebezpečnej hre, dokonale zosnovanej jedným Belgičanom, Kapitánom Leonom Romom (Waltz). Tí čo za vražednými plánmi stoja však netušia, čo svojimi činmi rozpútajú.(Continental)

Informace o filmu Legenda o Tarzanovi

Režie:

David Yates

Předloha:

Edgar Rice Burroughs (kniha)

Scénář:

Adam Cozad, Craig Brewer

Kamera:

Henry Braham

Hudba:

Rupert Gregson-Williams

Hrají:

Alexander Skarsgård, Margot Robbie, Ella Purnell, Samuel L. Jackson, Christoph Waltz, Djimon Hounsou, Jim Broadbent, Casper Crump, Simon Russell Beale, Matt Cross, Adam Starks, Osy Ikhile, Lasco Atkins, Cédric Weber, Teresa Churcher, Bentley Kalu, Miroslav Zaruba, Christopher Benjamin, Attila G. Kerekes, Ben Chaplin, Rory J. Saper, Ian Mercer, Richard Banks, Phelim Kelly

Producenti:

David Barron, Jerry Weintraub, Tony Ludwig, Alan Riche

Střih:

Mark Day

Scénografie:

Stuart Craig

Kostýmy:

Ruth Myers

(další profese)

Legenda o Tarzanovi (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Legenda o Tarzanovi na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/268037-legenda-o-tarzanovi/