Cyberbully (TV film)

Stáhnout Cyberbully (TV film)
Shlédnout Cyberbully (TV film)

Cyberbully (TV film) (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Cyberbully (TV film) (2015):

Jak daleko jste ochotni zajít pro záchranu vlastního života? Casey čelí nejhorší noční můře každého teenagera. Anonymní hacker hodlá zveřejnit její soukromé fotografie na internetu a ona svádí boj s časem, aby mu jeho plány překazila.Šedesát devět procent mladých lidí ve Velké Británii má zkušenost s určitou formou kyberšikany. V těch nejzávažnějších případech mohou oběti čelit nástrahám v podobě napadení jejich webových kamer, zneužívání a "sebevražedného trollování". Kampaně proti šikaně vybízejí mladé lidi, aby se k nepřátelskému chování na internetu "obrátili zády". Pro ty, kteří už se stali jeho terčem, ale není snadné uniknout ze spárů svých trýznitelů. V britském thrilleru hraje Maisie Williamsová (Hra o trůny) dospívající dívku Casey Jacobsovou, která svádí boj se svým anonymním kyberstalkerem. Casey je teenager, který má zkušenosti s tím nejhorším, co může internet nabídnout - od nižší formy šikany, kde jsou aktéři na stejné úrovni (tzv. peer-to-peer), až po pokročilé postupy násilného vniknutí do počítače - a ze všech sil se snaží učinit svému utrpení přítrž. Film Cyberbully je inspirován řadou skutečných případů. Přestože je Caseyin příběh extrémní a zformovaný do poutavé a dramatické podoby, všechny líčené události jsou reálné a jednotlivým obětem se opravdu staly.(Cinemax)

Vypadá to jako obyčejné odpoledne, kdy mladá Casey chatuje se svými kamarády. Když však objeví na twitteru příspěvek od svého bývalého kluka, který obsahuje posměšky na její osobu, rozhodne se pomstít, za pomoci spolužáka mu účet "hacknout" a jeho jménem přidat tweet urážející zase jeho. Není to nic neobvyklého, v těchto internetových sporech je velice zběhlá. Netuší však, že důsledkem tohoto rozhodnutí bude další hodiny uvězněna v pokoji a zažije svou noční můru. Casey si totiž neuvědomuje, že její vysmívající se příspěvky v internetových diskuzích můžou mít větší dopad, než jaký si připouští. Navíc na internetu člověk nikdy neví, s kým skutečně komunikuje a kdo se tváří jako nápomocný spolužák, ten jím vůbec nemusí být...(xrubesd)

Informace o filmu Cyberbully (TV film)

Režie:

Ben Chanan

Scénář:

Ben Chanan, David Lobatto

Kamera:

Ben Moulden

Hudba:

Jon Opstad

Hrají:

Maisie Williams, Ella Purnell, Haruka Abe, Daisy Waterstone

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Hayley Nebauer

(další profese)

Cyberbully (TV film) (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Cyberbully (TV film) na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/402975-cyberbully/V úkrytu (festivalový název)

Stáhnout V úkrytu (festivalový název)
Shlédnout V úkrytu (festivalový název)

V úkrytu
(festivalový název) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu V úkrytu
(festivalový název) (2013):

Na sklonku druhé světové války bydlí po smrti své matky Janina pouze s otcem, který k Janině velké nelibosti svolí k poskytnutí útočiště pro mladou židovku Ester ve svém sklepě. Janinin odpor k tomuto riziku se postupně začíná měnit v hluboký zájem o Ester, který nemusí nutně být motivován pouze touhou pomoci jí v těžkých časech. Nepřiznaná polská odpověď na Hřebejkovo Musíme si pomáhat je důkazem, že absurditu války lze přesvědčivě podat i bez filmu plného bitev, speciálních efektů a na odiv daného vysokého rozpočtu.(3Kino)

Je rok 1944. V meste sú oddiely Nemcov, ktoré zatýkajú a odvádzajú ľudí. Jankin otec, miestny fotograf, ukrýva pod podlahou v salóne svojho domu dcéru svojho židovského kamaráta, Ester Goldfrbovú (Julia Pogrebinska). Po tom, ako ho Nemci zatkli, Janka (Magdalena Boczarska) sa začína starať o Ester sama. Jednej daždivej noci počas búrky sa zo strachu príde pritúliť do úkrytu k Ester a medzi dvoma mladými ženami vzplanie mocné milostné puto. Avšak vojna sa končí a Janka začína žiť v klamstve z obavy, že stratí niečo, na čom jej v živote skutočne záleží...(sochoking)

Informace o filmu V úkrytu
(festivalový název)

Režie:

Jan Kidawa-Błoński

Scénář:

Maciej Karpinski

Kamera:

Lukasz Gutt

Hrají:

Magdalena Boczarska, Tomasz Kot, Krzysztof Stroiński, Jacek Braciak, Agata Kulesza, Maciej Mikołajczyk, Bożena Dykiel, Rafał Mohr, Marek Frąckowiak, Grażyna Zielińska, Zacharjasz Muszyński, Julia Pogrebińska

Producenti:

Wlodzimierz Niderhaus

(další profese)

V úkrytu
(festivalový název) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu V úkrytu
(festivalový název) na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/350323-v-ukrytu/Nebezpečná přání

Stáhnout Nebezpečná přání
Shlédnout Nebezpečná přání

Nebezpečná přání (2002) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nebezpečná přání (2002):

Život Bretta Bumperse, mozku stření školy Martina Van Burena, se brzy změní. Bezhlavě se zamiluje do Samanthy, místní krásky a vzápětí dostává tajemný dárek: tři přání, která se mu mají vyplnit. První splněné přání - Samantina láska - ovšem předznamenává sled podivných událostí, které se začínají kolem něj odvíjet. Nejlepší studenti jeden za druhý umírají. Nad školou visí rouška tajemství. Když začne na škole čmuchat místní policie, Brett se začíná ptát sám sebe, zda mezi jeho schopnostmi a vrahem neexistuje nějaké spojení. Je Brett vrahovu příští obětí, nebo jeho spojencem? Brettův vztah k Samanthě se prohlubuje, roste však i pocit viny. Tuší, že kdyby využil svého posledního přání a nechal ji odejít, stala by se Samantha příští obětí. Co udělá, aby ochránil ženu, kterou miluje?(oficiální text distributora)

Informace o filmu Nebezpečná přání

Režie:

Richard Wenk, Danny Graves

Scénář:

Larry Katz

Kamera:

Suki Medencevic

Hudba:

J. Peter Robinson

Hrají:

Sara Downing, Alexandra Holden, Huntley Ritter, Meat Loaf, Michael Weston, Austin Pendleton, Allyce Beasley, Sam McMurray, Zelda Rubinstein, Alexandra Breckenridge, A. J. Buckley, Evan Jones, Chris McKenna, Luis Avalos, Louis Mustillo, Derek Hamilton, A.R. Rahman, Charlie Talbert, Joseph Ruskin, Fred Lerner, Emily Arlook, Traci McWain, Hamilton Camp

Producenti:

Larry Katz

Střih:

Tim Board

Scénografie:

Michael Wylie

Kostýmy:

Julia Caston

(další profese)

Nebezpečná přání (2002) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nebezpečná přání na ČSFD

43%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/14812-nebezpecna-prani/Naše děti (festivalový název)

Stáhnout Naše děti (festivalový název)
Shlédnout Naše děti (festivalový název)

Naše děti
(festivalový název) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Naše děti
(festivalový název) (2014):

Dva bratři zcela odlišné povahy i životního postoje, jeden věhlasný právník, druhý velmi zaměstnaný dětský lékař a jejich manželky, které na sebe nevraží, se tradičně léta setkávají jednou měsíčně v luxusní restauraci. Hovoří o ničem: scezené ančovičky s tvarohem a vařenou zeleninou, promítání nejnovějšího francouzského filmu, ovocná chuť bílého vína, další zkorumpovaný politik. Až jednou bezpečnostní kamery natočí drsnou potyčku jejich dětí a rovnováha rodin se zhroutí. Jak se dva otcové, dvě tolik odlišné rodiny postaví k této tragické události, která se jich tak bezprostředně týká? Provokativní a bolestný film, který rozkrývá měšťáckou realitu rodin a otřese jejími základy.(Středoevropský festival italského filmu)

Hoci sú právnik Massimo a lekár Paolo bratia, majú len málo spoločného a ich manželky si tiež veľmi nerozumejú. Napriek tomu sa raz za mesiac stretávajú v luxusnej reštaurácii, aby dodržali rodinnú tradíciu. Jedného dňa bezpečnostná kamera zachytí šokujúci skutok ich detí a rodinná rovnováha je hlboko otrasená. Ako sa dve rozdielne rodiny vyrovnajú s tragédiou, ktorá ich zasiahla tak nečakane?(STV)

Informace o filmu Naše děti
(festivalový název)

Režie:

Ivano De Matteo

Předloha:

Herman Koch (kniha)

Scénář:

Ivano De Matteo, Valentina Ferlan

Kamera:

Vittorio Omodei Zorini

Hudba:

Francesco Cerasi

Hrají:

Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Gassman, Barbora Bobuľová, Luigi Lo Cascio, Rosabell Laurenti Sellers, Jacopo Olmo Antinori, Adamo Dionisi, Lidia Vitale

Producenti:

Marco Poccioni, Marco Valsania

(další profese)

Naše děti
(festivalový název) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Naše děti
(festivalový název) na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/374100-nase-deti/Ten třetí

Stáhnout Ten třetí
Shlédnout Ten třetí

Ten třetí (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ten třetí (2013):

Film scenáristy a režiséra Paula Haggise vypráví tři příběhy o lásce, vášni, důvěře a zradě propletené v mnohovrstevnaté dějové linii, která připomíná autorův oscarový snímek Crash. Příběhy se odehrávají v New Yorku, Paříži a Římě. Tři páry, které spolu zdánlivě nemají nic společného, vzájemně pojí hluboké vazby - milenci a odcizení manželé, ztracené a nalezené děti. Hvězdně obsazený snímek Ten třetí, v němž se představí oceňovaní herci Liam Neeson, Adrien Brody, James Franco, Olivia Wildeová, Mila Kunisová, Kim Basingerová a Maria Bello, je víc než jen sbírkou milostných příběhů... Je to záhada, tajenka, v níž se pravda dostává na povrch v záblescích, vodítka jsou postřehnutelná jen koutkem oka - a nic není takové, jaké se zdá.(Cinemax)

Tři propletené milostné příběhy zahrnující tři páry ze třech měst: Říma, Paříže a New Yorku.(wohna)

Informace o filmu Ten třetí

Režie:

Paul Haggis

Scénář:

Paul Haggis

Kamera:

Gianfilippo Corticelli

Hudba:

Dario Marianelli

Hrají:

Liam Neeson, Maria Bello, Mila Kunis, Kim Basinger, Michele Melega, Adrien Brody, Olivia Wilde, James Franco, Loan Chabanol, Riccardo Scamarcio, Moran Atias, Daniela Virgilio, Vinicio Marchioni, Vincent Riotta, Caroline Goodall, David Harewood, Fabrizio Biggio, Michael Margotta

Producenti:

Michael Nozik

Střih:

Jo Francis

Scénografie:

Laurence Bennett

Kostýmy:

Sonoo Mishra

(další profese)

Ten třetí (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ten třetí na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/317266-ten-treti/Rippu uan uinkuru no hanajome

Stáhnout Rippu uan uinkuru no hanajome
Shlédnout Rippu uan uinkuru no hanajome

Rippu uan uinkuru no hanajome (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rippu uan uinkuru no hanajome (2016):

Ne příliš úspěšná učitelka Nanami pozná skrze SNS mladého muže Tecuju a rozhodne se, že si ho vezme. Vzhledem k tomu, že nemá moc příbuzných, ale zato Tecuja jich má spoustu, rozhodne se obrátit na muže jménem Amuro, který vede podnik, jenž dokáže zařídit všechno možné. Takže třeba najme herce na Nanaminu a Tacujovu svatbu, aby hráli příbuzné od Nanami. Na začátku manželství ovšem Nanami zjišťuje, že Tecuja má poměr s jeho bývalou studentkou, ale Tecujova matka zase trvá na tom, že to Nanami je ta, která má poměr. Manželství tedy končí nezdarem, ale tím Nanamin příběh zdaleka nekončí...(Zíza)

Informace o filmu Rippu uan uinkuru no hanajome

Režie:

Šundži Iwai

Scénář:

Šundži Iwai

Kamera:

Čigi Kanbe

Hudba:

Mako Kuwabara

Hrají:

Haru Kuroki, Gó Ajano, Hideko Hara, Cocco, Tomoko Marija, Lily, Tóru Nomaguči, Sókó Wada, Júgo Sasó, Akio Kaneda, Nana Nacume, Masami Horiuči, Gó Džibiki, Masahiro Noguči, Hjunri

Rippu uan uinkuru no hanajome (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rippu uan uinkuru no hanajome na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/420509-rippu-uan-uinkuru-no-hanajome/Země naděje

Stáhnout Země naděje
Shlédnout Země naděje

Země naděje (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Země naděje (2012):

Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima.(HBO Europe)

Drama od režiséra Guse van Santa pojednává o prodejci zemního plynu Stevu Butlerovi (Matt Damon) a jeho obchodní partnerce Sue Thomasonové (Frances McDormand). Společně navštěvují venkovské městečko, kde chtějí koupit práva na pozemek od místních obyvatel, kteří by potřebovali pomoci po nedávné ekonomické krizi. Setkávají se ale s odporem místního učitele, kterého podporují i jiní.(wohna)

Steve Butler je, zdá sa, na ceste k brilantnej kariére. Teda, to je aspoň to, čo mu jeho kúl šéfovia v ich prvotriednych kanceláriách v New Yorku sľubujú. Ale, popravde, má za úlohu dosiahnuť nemožné: on a jeho kolegyňa Sue musia presvedčiť obyvateľov typického malého amerického mestečka, aby predali práva ťažiť plyn zo zeme pod ich farmárskymi pozemkami veľkej energetickej firme. Nová metóda známa ako „frakturácia" umožňuje extrakciu predtým nedosiahnuteľných zásob plynu. Butler presvedčí miestnych, aby poskytli svoje aj tak neprofitujúce farmy nasľubujúc im fantastické výkupné ceny. Opomenie riziká metódy, ktoré zahŕňajú nekontrolované hydraulické injektáže nebezpečných chemikálií do zeme. Potom sa, však, stretáva s odporom miestnych. Politický triler o súčasnom ekologickom konflikte.(IFF Bratislava)

Informace o filmu Země naděje

Režie:

Gus Van Sant

Scénář:

John Krasinski, Matt Damon

Kamera:

Linus Sandgren

Hudba:

Danny Elfman

Hrají:

Matt Damon, John Krasinski, Frances McDormand, Rosemarie DeWitt, Scoot McNairy, Titus Welliver, Terry Kinney, Tim Guinee, Lucas Black, Hal Holbrook, Harris Yulin, Lennon Wynn, John W. Iwanonkiw, Johnny Cicco, Nicole Beattie, Ken Strunk

Producenti:

Chris Moore, Jonathan King, Matt Damon

Střih:

Billy Rich

Scénografie:

Daniel B. Clancy

Kostýmy:

Juliet Polcsa

(další profese)

Země naděje (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Země naděje na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/314736-zeme-nadeje/Hercules

Stáhnout Hercules
Shlédnout Hercules

Hercules (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hercules (2014):

Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno ..(Forum Film CZ)

Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno..(Forum Film SK)

Informace o filmu Hercules

Režie:

Brett Ratner

Předloha:

Steve Moore (komiks)

Scénář:

Evan Spiliotopoulos

Kamera:

Dante Spinotti

Hudba:

Fernando Velázquez, Johannes Vogel

Hrají:

Dwayne Johnson, Ian McShane, Aksel Hennie, Ingrid Bolsø Berdal, Rufus Sewell, Reece Ritchie, John Hurt, Rebecca Ferguson, Peter Mullan, Joseph Fiennes, Irina Shayk, Barbara Palvin, Erika Marozsán, Tobias Santelmann, Joe Anderson, Miklós Bányai, Judit Viktor, Robert Maillet, Anna Skidanova, Christopher Fairbank, Kalle Hennie, Robert Whitelock, Stephen Peacocke, Ian Whyte, Kornelia Horvath

Producenti:

Beau Flynn, Brett Ratner

Střih:

Mark Helfrich, Julia Wong

Scénografie:

Jean-Vincent Puzos

Kostýmy:

Jany Temime

(další profese)

Hercules (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hercules na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/331361-hercules/The Program: Pád legendy

Stáhnout The Program: Pád legendy
Shlédnout The Program: Pád legendy

The Program: Pád legendy (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Program: Pád legendy (2015):

The Program: Pád legendy mapuje vzrušující příběh cyklistické kariéry Lance Armstronga z přelomu tisíciletí, kdy zápasí s rakovinou a kdy on i jeho američtí kolegové cyklistice dominují a mění tento dříve ryze evropský sport na světový fenomén. Po celkem sedmi vítězstvích na Tour de France Lance Armstrong odchází do sportovního důchodu jako jeden z největších sportovních hrdinů naší doby s miliony dolarů v kapse. Irský sportovní novinář David Walsh je nejprve okouzlen talentem a lidským charismatem Lance Armstronga. Avšak po několika vítězstvích Armstronga v Tour de France mu něco na něm nesedí a začíná být přesvědčený, že jeho výkony v průbězích závodů jsou podpořené zakázanými dopingovými látkami. Walsh, hnaný touhou dokázat svou pravdu, začne shromažďovat důkazy, které nakonec Armstronga odhalí jako největšího podvodníka v historii sportu. Lež, kterou Armstrong světu předhazoval, neměla obdoby, ale i v současnosti je stále cyklista jedněmi oslavován a druhými zatracován. Jedno je jisté - Lance Armstrong měl vítězství v krvi.(Bohemia MP)

Životopisný film o cyklistické legendě, která mnoho let svým životem poutala miliony fanoušků tohoto sportu. Lance Armstrong se dokázal přiznat k dopingu a dodnes nese tíhu všech skutků, které předcházely pád velké hvězdy cyklistiky. Příběh bývalého amerického profesionálního cyklisty, známého především z působení v nejprestižnějším cyklistickém závodě světa Tour de France. Během své sportovní kariéry obdržel Lance Armstrong řadu mezinárodních ocenění.(Stoka)

Po vyčerpávajúcom boji s rakovinou sa Lance Armstrong vrátil k cyklistickej kariére v roku 1999 ešte odhodlanejší ako kedykoľvek predtým a s pohľadom pevne upriameným na víťazstvo v Tour de France. S pomocou neslávne známeho talianskeho lekára Michela Ferrariho a tímového riaditeľa Johana Bruyneela vyvinul najdômyselnejší dopingový program v histórií športu. Tento program umožňoval Armstrongovi a jeho americkým spolupretekárom dominovať svetovej cyklistike a zvíťaziť na Tour bezprecedentných sedemkrát.(MFF Cinematik Piešťany)

Informace o filmu The Program: Pád legendy

Režie:

Stephen Frears

Předloha:

David Walsh (kniha)

Scénář:

John Hodge

Kamera:

Danny Cohen

Hudba:

Alex Heffes

Hrají:

Ben Foster, Chris O'Dowd, Lee Pace, Guillaume Canet, Jesse Plemons, Dustin Hoffman, Elaine Cassidy, Denis Ménochet, Bryan Greenberg, Laura Donnelly, Hugh O'Brien, Jd Roth-round, Alex Dobrenko, Todd Terry, J.D. Evermore, Edward Hogg, Oprah Winfrey (a.z.), Francesca Bennett, Lasco Atkins, Yves Aubert, Martyn Mayger, Kornelia Horvath, Chiké Okonkwo

Producenti:

Tim Bevan, Tracey Seaward

Střih:

Valerio Bonelli

Scénografie:

Alan MacDonald

Kostýmy:

Jane Petrie

(další profese)

The Program: Pád legendy (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Program: Pád legendy na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/360222-the-program-pad-legendy/Mapy ke hvězdám

Stáhnout Mapy ke hvězdám
Shlédnout Mapy ke hvězdám

Mapy ke hvězdám (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Mapy ke hvězdám (2014):

Dr. Stanford Weiss (John Cusack) a jeho manželka Christina (Olivia Williams) jsou typickými představiteli hollywoodské rodinné dynastie. Ale rozhodně nejsou typickou rodinou. On je psychoterapeutem pečující o hollywoodské hvězdy a také autorem úspěšných motivačních knih, které mají jejich čtenářům zajistit více dokonalý a šťastný život. Christina se zase snaží rozvíjet hereckou kariéru jejich třináctiletého syna Benjieho, který je dětskou hvězdičkou a zároveň byl od devíti let na protidrogové odvykací kúře. Kdežto dcera Agatha (Mia Wasikowska) byla pro změnu propuštěna z léčebny, kde se léčila z pyromanie a vrací se zpět do rodiny. Agatha se po návratu stane osobní asistentkou jedné z otcových hvězdných klientek, stárnoucí herečky Havany Segrand (Julianne Moore). Ta se neustále vyrovnává se slávou své mrtvé matky. I proto urputně usiluje o natočení remaku filmu ze 60. let, který její matku proslavil. A aby toho na ni nebylo málo, musí čelit nočním návštěvám matčina přízraku. Jediným, kdo vidí životy hollywoodských hvězd a hvězdiček s nadhledem, je řidič limuzíny Jerome (Robert Pattinson). Ale i on touží po filmové slávě.(CinemArt CZ)

Temné drama kanadského režiséra Davida Cronenberga s Julianne Moore, Robertem Pattinsonem, Miou Wasikowskou a Johnem Cusackem opět nezklame milovníky tohoto kultovního autora (Moucha, Crash, Východní přísliby, Cosmopolis). Pohled do děsivých tajemství jedné obyčejné Hollywoodské rodiny. Otec se živí jako psychoanalytik slavných, matka je manažerkou třináctileté dětské filmové hvězdy, svého syna Bejie. Jediný, o kom se nikdy nemluví je Bejieho sestra Agatha, která má sklony k pyromanii, slabost pro šoféry limuzín a právě se po letech vrací domů, do Hollywoodu.(Ostrava Kamera Oko)

Rodina Weissových je typická hollywoodská dynastie: otec Sanford (John Cusack) je analytik a trenér, který si vydělal jmění svými svépomocnými příručkami, matka Christina (Olivia Williams) se většinu času stará o kariéru jejich syna Benjieho, kterému je třináct a je dětskou hvězdičkou. Jedna ze Sanfordových klientek Havana (Julianne Moore) je herečkou a touží po natočení remaku filmu, který natočila její matka Clarice (Sarah Gadon), hvězda 60. let. Clarice je už po smrti a jako duch navštěvuje Havanu po nocích. Benjie se vrací z odvykacího programu, do kterého se přidal, když mu bylo 9 a jeho sestra Agatha (Mia Wasikowska) byla nedávno propuštěna z léčebny, kde se léčila z pyromanie. Film samotný se snaží ukázat stinnou stránku Hollywoodu.(Ajjinka)

Film Mapy ku hviezdam spája divú krásu Los Angeles spisovateľa Bruca Wagnera s fascinujúcou filmárskou prácou Davida Cronenberga a hviezdnym obsadením. S čiernym humorom zobrazuje hollywoodsku rodinu, ktorej členovia sa ženú za slávou, idú si navzájom po krku a snažia sa zahnať nemilosrdných duchov vlastnej minulosti. Výsledkom je moderný gotický príbeh z Hollywoodu o dravej potrebe slávy a uznania v 21. storočí, a o ničivej túžbe, strate a krehkosti, ktoré nenápadne striehnu pod povrchom.(MFF Cinematik Piešťany)

Informace o filmu Mapy ke hvězdám

Režie:

David Cronenberg

Scénář:

Bruce Wagner

Kamera:

Peter Suschitzky

Hudba:

Howard Shore

Hrají:

Julianne Moore, Mia Wasikowska, John Cusack, Evan Bird, Olivia Williams, Robert Pattinson, Kiara Glasco, Sarah Gadon, Jonathan Watton, Jennifer Gibson, Gord Rand, Justin Kelly, Niamh Wilson, Jayne Heitmeyer, Ari Cohen, Christian Lloyd, Donald Burda, Carrie Fisher, Amanda Brugel, Dan Lett, Joseph Murray, Ramiro Paré, Bruce Wagner, Chris Anton, Clara Pasieka, Alden Adair

Producenti:

Martin Katz, Saïd Ben Saïd, Michel Merkt, Alfred Hürmer

Střih:

Ronald Sanders

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Denise Cronenberg

(další profese)

Mapy ke hvězdám (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Mapy ke hvězdám na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/329597-mapy-ke-hvezdam/