After: Polibek

Stáhnout After: Polibek
Shlédnout After: Polibek

After: Polibek (2019) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu After: Polibek (2019):

Po vašem poprvé už nebude život jako dřív. Hlavní hrdinka Tessa je vzorem hodné holky. Příkladná pilná studentka, vzorná dcera, pozorná a věrná kamarádka, skvělá studentka prvního semestru s velkými ambicemi a plány do budoucna. Její učebnicový životní plán ovšem nepočítal s tím, že se objeví tajemný kluk Harding Scott. Nijak zvlášť oblíbený, drzý a nafoukaný samotář s pronikavým pohledem a s pověstí „od něj se drž radši dál“. Je nebezpečný... a nebezpečně přitažlivý. Zakázané ovoce přitahuje i hodné holky a Tessa se přes veškerá varování vrhá do vztahu, který se všeho nejvíc připomíná horskou dráhu. Je stejně děsivý jako vzrušující, přináší pláč i nepopsatelné štěstí, něhu i krutost a nikdy nejede v klidu po rovině. Má takhle vypadat láska? Síla jejich vztahu a vášně mění všechno, co doteď znala a co od svého života čekala.(Bontonfilm)

Po vašom „poprvé“ už nebude život ako predtým. Hlavná hrdinka Tessa je vzorom dobrého dievčaťa. Príkladná usilovná študentka, vzorná dcéra, pozorná a verná kamarátka, skvelá študentka prvého semestra s veľkými ambíciami a plánmi do budúcnosti. Jej učebnicový životný plán však nepočítal s tým, že sa objaví tajomný chlapec Harding Scott. Nijako zvlášť obľúbený, drzý a nafúkaný samotár s prenikavým pohľadom a s povesťou "od neho sa drž radšej ďalej". Je nebezpečný... a nebezpečne príťažlivý. Zakázané ovocie priťahuje aj dobré dievčatá a Tessa sa cez všetky varovania vrhá do vzťahu, ktorý zo všetkého najviac pripomína horskú dráhu. Je rovnako desivý ako vzrušujúci, prináša plač i neopísateľné šťastie, nehu i krutosť a nikdy nejde v pokoji po rovine. Má takto vyzerať láska? Sila ich vzťahu a vášne menia všetko, čo doteraz poznala a čo od svojho života čakala.(Bontonfilm SK)

Informace o filmu After: Polibek

Režie:

Jenny Gage

Předloha:

Anna Todd (kniha)

Scénář:

Susan McMartin

Kamera:

Tom Betterton, Adam Silver

Hrají:

Hero Fiennes-Tiffin, Josephine Langford, Selma Blair, Jennifer Beals, Peter Gallagher, Meadow Williams, Jessica Barth, Samuel Larsen, Inanna Sarkis, Dylan Arnold, Rebecca Lee Robertson, Swen Temmel, Pia Mia

Producenti:

Mark Canton, Jennifer Gibgot, Adam Shankman, Courtney Solomon, Anna Todd

Střih:

Michelle Harrison

Scénografie:

Rusty Smith, Lynne Mitchell

Kostýmy:

Alana Morshead

(další profese)

After: Polibek (2019) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu After: Polibek na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/641348-after-polibek/První parta

Stáhnout První parta
Shlédnout První parta

První parta (1959) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu První parta (1959):

Smolná 30. léta postihla i studenta Standu Půlpána. Z existenčních důvodů musel zanechat studií a nastoupil do dolů. S postaršími horníky, drsnými chlapy do sebe uzavřenými, se však sbližuje jen pomalu a těžce. Teprve statečný postoj při záchraně lidí zavalených při důlní havárii mu zjedná solidaritu celého hornického kolektivu. I předloha Karla Čapka se kdysi hodila k podpoření vyhroceně třídního výkladu společenských vztahů.(oficiální text distributora)

Informace o filmu První parta

Režie:

Otakar Vávra

Předloha:

Karel Čapek (kniha)

Scénář:

Otakar Vávra

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Jiří Srnka

Hrají:

Eduard Cupák, Gustáv Valach, Jaroslav Vojta, Rudolf Deyl ml., Jaroslav Rozsíval, Milan Kindl, Bohuš Záhorský, Marie Tomášová, Vladimír Ráž, Miriam Hynková, Otomar Krejča st., František Vnouček, Václav Lohniský, Valentina Thielová, Gabriela Bártlová-Buddeusová, Ladislav Gzela, Margit Harníčková, Adolf Král, Otto Lackovič, Alena Kreuzmannová, Anna Kadeřábková, Svatopluk Matyáš, Svatopluk Majer, Libuše Šetelová, Václav Švec, Karel Pavlík, Hynek Němec, Jan Tříska, Bedřich Vrbský, Dagmar Doubravská

Střih:

Antonín Zelenka

Zvuk:

Miloslav Hůrka

Scénografie:

Karel Škvor

Masky:

Otakar Košťál

Kostýmy:

Jarmila Romanová

(další profese)

První parta (1959) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu První parta na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/9480-prvni-parta/Stříbrná oblaka

Stáhnout Stříbrná oblaka
Shlédnout Stříbrná oblaka

Stříbrná oblaka (1938) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Stříbrná oblaka (1938):

Tklivá vyprávěnka se odehrává v prostředí umělecké bohémy: manželka očního specialisty se zahledí do mladého malíře postiženého vážnou oční chorobou. Dílem tak učiní ze soucitu, dílem z citových sympatií, nemilovaný manžel ovšem s takovým stavem příliš spokojený není... Je to rutinně zpracovaná historka, která chce především dojímat.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Stříbrná oblaka

Režie:

Čeněk Šlégl

Předloha:

Jan Drda (kniha)

Kamera:

Jan Stallich

Hudba:

Otto Lampel

Hrají:

Jan Stanislav Kolár, Jaroslav Marvan, Marie Blažková, Zita Kabátová, Jiří Dohnal, Marie Glázrová, Helena Bušová, Theodor Pištěk, Ella Nollová, Jiří Steimar, Marie Grossová, Ladislav Hemmer, Stanislav Neumann, Eman Fiala, František Kovářík, Jan W. Speerger, Alois Peterka, Jarmila Šmídová, Jarmila Holmová, R. A. Strejka, Emanuel Kovařík, Drahomíra Hůrková, Josef Kotalík, Ferdinand Kohout, Josef Steigl, Václav Menger, Václav Piskáček, František Beranský, Bohumil Langer, Ferry Seidl, Antonín Drvota, Otto Lampel, Jaroslava Vacková

Střih:

Božena Vališová

Zvuk:

Stanislav Vondraš

Scénografie:

Bohumil Heš

(další profese)

Stříbrná oblaka (1938) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Stříbrná oblaka na ČSFD

50%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/30451-stribrna-oblaka/Hovory s TGM

Stáhnout Hovory s TGM
Shlédnout Hovory s TGM

Hovory s TGM (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hovory s TGM (2018):

Toho dne na podzim roku 1928 jsou dva symboly československé demokracie na vrcholu, stejně jako celé Československo. Kniha, která vznikala celý rok a která má národu představit jeho prezidenta, je hotová. Karel Čapek vyhledá v zahradě zámku v Topolčiankách Masaryka. Chce mu nabídnout část honoráře za knihu jejich hovorů, která vzniká k 10. výročí mladé Československé republiky. Prezident ale není v dobrém rozmaru, jeho dcera mu totiž zakázala knihu vydat. Toto setkání nebude snadné. Čapek sice spěchá, celou situaci nemůže ale nechat bez odezvy a nechává se zatáhnout do vzrušené debaty. Debaty o dcerách, o světě, o politice i politicích, o Češích, o lásce a o ženách. Masaryk ukazuje, že není pouze tatíček zakladatel a chladná ikona z učebnic, ale muž z masa a kostí. Vedle svých dějotvorných myšlenek a světonázorů odhaluje i schopnost vysoké politiky či dokonce intrik. Hovoří mimo jiné o svém mileneckém poměru a znovuobjevené sexualitě. Střet dvou velikánů z různých generací má výbušný potenciál, přestože jejich jedinou zbraní jsou vycházkové hole a slova.(Bontonfilm)

Další příspěvek do specifického subžánru oživené historie z pera scenáristy Pavla Kosatíka. Ráno 26. září 1928 se v zahradách zámku v Topolčiankách potkávají Karel Čapek a prezident Masaryk, aby rozhodli o osudu svého společného literárního díla. Z citátů z budoucí knihy i vzájemné korespondence se rodí fabulovaný filmový dialog, oprošťující původní formát literárního rozhovoru od svazujících konvencí. Čapek s Masarykem si vzájemně vyčítají různé věci, urážejí se, ale zároveň se v úvahách dotýkají klíčových otázek osobní povahy i své společenské funkce politika a literáta.(MFDF Ji.hlava)

V ten deň na jeseň v roku 1928 sú dva symboly československej demokracie na vrchole, rovnako ako celé Československo. Ich kniha, ktorá vznikala celý rok, je konečne hotová. Karel Čapek preto vyhľadá v zámockej záhrade prezidenta Masaryka a chce mu ponúknuť časť honoráru za knihu ich rozhovorov, ktorá vzniká k 10. výročiu stále mladej republiky. Prezident ale nie je v dobrej nálade, jeho dcéra mu totiž zakázala knihu vydať. Toto stretnutie nebude ľahké. Čapek nemôže nechať celú situáciu bez odozvy a necháva sa zatiahnuť do vzrušujúcej a dramatickej debaty. Debaty o svete, o politike i politikoch, o Čechoch, i do osobnej debaty o láske, o ženách a zradách. Masaryk ukazuje, že nie je iba otec zakladateľ a chladná ikona z učebníc, ale muž z mäsa a kostí. Vedľa svojich dejotvorných myšlienok odhaľuje schopnosť intríg a hovorí aj o svojom mileneckom pomere a znovuobjavenej sexualite. Stret dvoch velikánov z rôznych generácií má výbušný potenciál, hoci ich jedinou zbraňou sú vychádzkové palice a slová.(Bontonfilm SK)

Na jeseň roku 1928 je kniha rozhovorov medzi Karlom Čapkom a Tomášom Garrigueom Masarykom konečne hotová. Čapek preto vyhľadá v záhrade zámku v Topoľčiankach prezidenta a chce mu ponúknuť časť honoráru za knihu, ktorá vzniká pri príležitosti desiateho výročia republiky. Prezident ale nie je v dobrej nálade, jeho dcéra mu totiž zakázala knihu vydať. Tak začína ďalší rozhovor medzi týmito dvoma mužmi. Oživená história vzniká na základe citátov z knihy i vzájomnej korešpondencie. Filmový dialóg pojednáva o svete i politike, no zároveň vyjavuje osobnú povahu oboch postáv. Slovami autora, je to film o tom, „že emócie môžu byť niekedy silnejšie než myšlienka – i v prípade tak výnimočných ľudí.(IFF Bratislava)

Informace o filmu Hovory s TGM

Režie:

Jakub Červenka

Scénář:

Pavel Kosatík

Kamera:

Jan Malíř

Hrají:

Martin Huba, Jan Budař, Roman Luknár, Lucia Siposová

Producenti:

Jakub Červenka

Střih:

Martin Palouš

Zvuk:

Josef Mašek

Scénografie:

Jan Šorm

Masky:

Zuzana Paulini, Juraj Steiner

Kostýmy:

Katarína Štrbová-Bieliková

(další profese)

Hovory s TGM (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hovory s TGM na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/548197-hovory-s-tgm/Cela smrti

Stáhnout Cela smrti
Shlédnout Cela smrti

Cela smrti (1996) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Cela smrti (1996):

Sam Cayhall, někdejší člen Ku-klux-klanu, čeká v cele smrti na vykonání rozsudku za rasisticky motivovaný bombový atentát, který provedl v roce 1967 a při němž zahynuli dva židovští chlapci. O celý případ se začne zajímat mladý advokát Adam Hall, který je Cayhallovým vnukem. Ten je rozhodnut objasnit onu smutnou událost za každou cenu a žádá pro svého klienta udělení milosti...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Cela smrti

Režie:

James Foley

Předloha:

John Grisham (kniha)

Scénář:

William Goldman

Kamera:

Ian Baker

Hudba:

Carter Burwell

Hrají:

Chris O'Donnell, Gene Hackman, Faye Dunaway, Robert Prosky, Raymond J. Barry, Lela Rochon, David Marshall Grant, Harve Presnell, Richard Bradford, Jane Kaczmarek, Millie Perkins, Josef Sommer, Jack Conley, Ken Colquit, Nicholas Pryor, Thom Gossom Jr.

Producenti:

Brian Grazer, John Davis, Ron Howard

Střih:

Mark Warner

Scénografie:

David Brisbin

Kostýmy:

Tracy Tynan

(další profese)

Cela smrti (1996) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Cela smrti na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/2826-cela-smrti/Nebezpečné známosti (TV seriál)

Stáhnout Nebezpečné známosti (TV seriál)
Shlédnout Nebezpečné známosti (TV seriál)

Nebezpečné známosti (TV seriál) (2003) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nebezpečné známosti (TV seriál) (2003):

Snad jen té nejmladší generaci je nutné vyprávět příběh nejslavnějšího románu v dopisech, který vydal v roce 1782 Choderlos de Laclos pod názvem Nebezpečné známosti, aby tak odhalil mravy ne-li celé aristokracie, tedy alespoň její nejelegantnější části. Opět se tedy staneme svědky sázky Valmonta a paní de Merteuil, která zničí nejeden lidský osud, protože jak praví tato navenek úctyhodná dáma: "Jsou lidé, kteří při sobě stojí v dobrém, kdežto my při sobě stojíme ve zlém."(oficiální text distributora)

Informace o filmu Nebezpečné známosti (TV seriál)

Režie:

Josée Dayan

Předloha:

Choderlos de Laclos (kniha)

Kamera:

Caroline Champetier

Hudba:

Angelo Badalamenti

Hrají:

Catherine Deneuve, Rupert Everett, Nastassja Kinski, Leelee Sobieski, Danielle Darrieux, Françoise Brion, Andrzej Żuławski, Josiane Stoléru, Didier Flamand, Valentina Vargas, Sébastien Huberdeau, Romain Rondeau, Dominique Besnehard, Jacques Collard, Cyrille Thouvenin, Lynne Adams, Frédéric Gilles, Emilie Lafarge

Střih:

Marie-Josèphe Yoyotte

Kostýmy:

Jean-Paul Gaultier

(další profese)

Nebezpečné známosti (TV seriál) (2003) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nebezpečné známosti (TV seriál) na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/82226-nebezpecne-znamosti/Vampiros lesbos

Stáhnout Vampiros lesbos
Shlédnout Vampiros lesbos

Vampiros lesbos (1971) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Vampiros lesbos (1971):

Informace o filmu Vampiros lesbos

Režie:

Jesús Franco

Předloha:

Bram Stoker (kniha)

Scénář:

Jaime Chávarri

Kamera:

Manuel Merino

Hrají:

Ewa Strömberg, Soledad Miranda, Paul Müller, Dennis Price, Jesús Franco, Grischa Huber, Heidrun Kussin

Producenti:

Artur Brauner

(další profese)

Vampiros lesbos (1971) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Vampiros lesbos na ČSFD

44%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/37103-vampiros-lesbos/Neposlušnost

Stáhnout Neposlušnost
Shlédnout Neposlušnost

Neposlušnost (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Neposlušnost (2017):

Newyorská fotografka Ronit (Rachel Weiszová) se musí z velkoměsta po letech vrátit do ortodoxní židovské komunity v severním Londýně, kde vyrostla. Přijíždí na pohřeb svého zesnulého otce - rabína, nejvyšší autority této uzavřené, rigidní společnosti. Zde se znovu setká se dvěma přáteli z dětství – nesmělou Esti (Rachel McAdamsová) a zbožným Dovidem (Alessandro Nivola), z nichž se, jak Ronit ke svému překvapení zjistí, mezitím stali manželé. Členové komunity jsou pohoršeni Ronitiným oblečením i způsoby. I přes jejich odlišnosti Ronit znovu zcela propadne povznášející společnosti Dovida a hlavně Esti. Ronitina rušivá přítomnost vystavuje časovanou nálož potlačovaných emocí stále většímu tlaku a hrozí, že zažehne dlouho dřímající vášně a spory.(Cinemax)

Úspěšná fotografka Ronit se musí z velkoměsta po letech vrátit do ortodoxní židovské komunity, aby vypořádala pozůstalost svého otce: rabína, nejvyšší autority této uzavřené, rigidní společnosti. Střety kolem pohřbu ještě zkomplikuje setkání s bývalou láskou Esti a obnovení vášnivého vztahu teď tak odlišných žen. Mnohovrstevnaté drama o lásce, víře a ženských rolích.(Febiofest)

Úspešná fotografka Ronit sa musí z veľkomesta po rokoch vrátiť do ortodoxnej židovskej komunity, aby sa postarala o pozostalosť svojho otca – rabína, najvyššej autority tejto uzavretej rigidnej spoločnosti. Problémy okolo pohrebu ešte skomplikuje stretnutie s bývalou láskou Esti, ktoré vyústi do obnovenia vášnivého vzťahu teraz už značne odlišných žien. Mnohovrstevnatá dráma o láske, viere, postavení a úlohách žien v živote.(Art Film Fest)

Informace o filmu Neposlušnost

Režie:

Sebastián Lelio

Předloha:

Naomi Alderman (kniha)

Scénář:

Sebastián Lelio, Rebecca Lenkiewicz

Kamera:

Danny Cohen

Hudba:

Matthew Herbert

Hrají:

Rachel McAdams, Rachel Weisz, Alessandro Nivola, Cara Horgan, Allan Corduner, Nicholas Woodeson, Mark Stobbart, Sophia Brown, Lasco Atkins, Rupert Lazarus, Anton Lesser, Trevor Allan Davies, Alexis Zegerman, Dominic Applewhite

Producenti:

Ed Guiney, Frida Torresblanco, Rachel Weisz

Střih:

Nathan Nugent

Scénografie:

Sarah Finlay

Masky:

Cecilie Aadnevik

Kostýmy:

Odile Dicks-Mireaux

(další profese)

Neposlušnost (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Neposlušnost na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/541505-neposlusnost/Dracula Daria Argenta (festivalový název)

Stáhnout Dracula Daria Argenta (festivalový název)
Shlédnout Dracula Daria Argenta (festivalový název)

Dracula Daria Argenta
(festivalový název) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dracula Daria Argenta
(festivalový název) (2012):

V době emo upírů, kteří spíše než krvelačné bestie připomínají navoněné metrosexuály ze stránek módních magazínů, se Dario Argento rozhodl vrátit příběh otce všech nemrtvých do jeho gotické podoby, která sází méně na třpytivý make up a více na pořádnou porci poctivé hrůzy, kterou italský mistr exploatace zásobuje své fanoušky již několik desetiletí. Ani zde ale nezůstává Drákula čítankovou postavou z temnot viktoriánského světa; v Argentově fantastickém imagináriu získává další rozměr, stejně jako samotný obraz, který povýšil do dimenze stereoskopického 3D. Představitele absolutního zla, lačnícího po krvi bělostných panen v honbě za láskou milované ženy, ztracené před více než čtyřmi sty lety, tak opět čeká osudové setkání s Jonathanem Harkerem a jeho nastávající Minou. Zatímco si ale Drákula brousí zuby na krásnou Minu, pozadu nezůstává ani nemilosrdný Van Helsing, který neméně lační po tom, zbavit se půlnočního násosky už jednou provždy.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Dracula Daria Argenta
(festivalový název)

Režie:

Dario Argento

Předloha:

Bram Stoker (kniha)

Scénář:

Dario Argento

Kamera:

Luciano Tovoli

Hudba:

Claudio Simonetti

Hrají:

Thomas Kretschmann, Asia Argento, Marta Gastini, Unax Ugalde, Miriam Giovanelli, Rutger Hauer, Miguel Ángel Silvestre, Morgane Slemp, Augusto Zucchi

Střih:

Marshall Harvey

(další profese)

Dracula Daria Argenta
(festivalový název) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dracula Daria Argenta
(festivalový název) na ČSFD

37%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/296946-dracula-daria-argenta/Temné vody

Stáhnout Temné vody
Shlédnout Temné vody

Temné vody (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Temné vody (2005):

Nat Bayon, zotavující se po nehodě a navíc bez bytu, se vydává hledat práci na farmě ve Wyomingu. Na cestě zachrání život excentrickému starému muži Finchovi, který mu nabídne práci malíře jeho zchátralého motelu v malém městečku Deepwater. Od chvíle, kdy ji spatří, je Nat rozrušen Finchovou fascinující mladou ženou a brzy mezi nimi vznikne vášnivá aféra. Finch s Natem stále jedná jako se svým synem, až do doby, kdy ho vyzve k přátelskému utkání v boxu a jeho chování začne být podezřelé. V momentě, kdy se začne provalovat Finchova manipulace a záhadný vliv nad místním obyvatelstvem, je nalezena mrtvola jednoho z Finchových rivalů. Protože si každý myslí, že tuto vraždu má na svědomí Finch, Nat začne být zmatený. Vše navíc ještě umocní zjištění, když mu Iris řekne o svém plánu ukrást výdělek z Finchova „vedlejšáku“. S ukončením malířských prací na motelu celý Natův svět upadá v nejistotu a divná hrozba z boxerského utkání jen podporuje jeho paranoiu.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Temné vody

Režie:

David S. Marfield

Předloha:

Matthew F. Jones (kniha)

Scénář:

David S. Marfield

Kamera:

Scott Kevan

Hudba:

Charlie Clouser

Hrají:

Lucas Black, Peter Coyote, Mía Maestro, Michael Ironside, Xander Berkeley, Jason Cerbone, Lesley Ann Warren, Kristen Bell, Dee Snider, Pete Sepenuk, Ben Cardinal

Producenti:

Chris Coen

Střih:

Eric Strand

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Katia Stano

(další profese)

Temné vody (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Temné vody na ČSFD

47%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/170919-temne-vody/