Smrtelné stroje

Stáhnout Smrtelné stroje
Shlédnout Smrtelné stroje

Smrtelné stroje (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Smrtelné stroje (2018):

Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna.(CinemArt)

Za sto rokov bude svet len umierajúcou nehostinnou pustinou, križovanou obrovskými strojmi na kolesách, ktorých primárnou snahou je nachádzať zostávajúce zdroje obživy a surovín. V tieto monštrá sa premenili pôvodné mestá. Sídlia na kolesách sú plné ľudí a najväčším a najmocnejším z nich je Londýn. Ten sa rozrastá aj vďaka pohlcovaniu menších strojov, ktoré sa objavia v jeho ceste. Týmto spôsobom sa v Londýne ocitne aj Hester Shaw (Hera Hilmar), tajomné dievča so zjazvenou tvárou. Jej jedinej, zdá sa, nevadí, že Londýn zničil jej domovské mesto. Hester sa totiž vďaka  tomu ocitla v blízkosti jeho vládcu Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s ktorým má z minulosti otvorené účty. Lenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dievča má v držaní predmet, s ktorým by sa mohol stať najmocnejším mužom na svete. A pretože má Thaddeus trošku väčšiu palebnú silu než ona, ocitne sa Hester na úteku a v spoločnosti zúfalo nepraktického knihomoľa a renegátky, na ktorej hlavu je vypísaná obrovská odmena.(CinemArt SK)

Informace o filmu Smrtelné stroje

Režie:

Christian Rivers

Předloha:

Philip Reeve (kniha)

Scénář:

Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson

Kamera:

Simon Raby

Hudba:

Junkie XL

Hrají:

Hera Hilmar, Hugo Weaving, Jihae, Robert Sheehan, Stephen Lang, Leila George, Frankie Adams, Caren Pistorius, Andrew Lees, Colin Salmon, Ronan Raftery, Joel Tobeck, Patrick Malahide, Nathaniel Lees, Yoson An, Rege-Jean Page, Mark Mitchinson, Mark Hadlow, Leifur Sigurdarson

Producenti:

Peter Jackson, Fran Walsh, Zane Weiner, Deborah Forte, Amanda Walker

Scénografie:

Dan Hennah

Kostýmy:

Bob Buck, Kate Hawley

(další profese)

Smrtelné stroje (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Smrtelné stroje na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/474371-smrtelne-stroje/Farma zvířat (TV film)

Stáhnout Farma zvířat (TV film)
Shlédnout Farma zvířat (TV film)

Farma zvířat (TV film) (1999) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Farma zvířat (TV film) (1999):

Život je krásný! Všechna zvířata jsou si rovna a žijí podle teorie dvě nohy špatné, čtyři nohy dobré. Jak dlouho může vydržet jejich ráj na zemi?(oficiální text distributora)

Informace o filmu Farma zvířat (TV film)

Režie:

John Stephenson

Předloha:

George Orwell (kniha)

Hudba:

Richard Harvey

Hrají:

Kelsey Grammer, Ian Holm, Julia Louis-Dreyfus, Julia Ormond, Pete Postlethwaite, Paul Scofield, Patrick Stewart, Peter Ustinov, Alan Stanford, François Marthouret, Féodor Atkine, Jer O'Leary, Pierre Santini, Charles Dale (vyp.)

Farma zvířat (TV film) (1999) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Farma zvířat (TV film) na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/13271-farma-zvirat/Rumplcimprcampr

Stáhnout Rumplcimprcampr
Shlédnout Rumplcimprcampr

Rumplcimprcampr (1987) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rumplcimprcampr (1987):

Katka, dcera mlynáře se touží vdát za prince. Jednoho dne, když princ v přestrojení projíždí kolem, se do Katky zamiluje. Ale jeho otec - chamtivý král, mu nedovolí vzít si dceru mlynáře. A tak její otec v domnění, že jí pomůže, rozhlásí, že jeho dcera umí ze slámy upříst zlato. Hamižný král ji tedy povolá na hrad a Katka musí z kolečka slámy utkat zlato, jinak bude o hlavu kratší. V nouzi největší jí pomůže podivný skřítek, který však žádá velikou odměnu...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Rumplcimprcampr

Režie:

David Irving

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Scénář:

David Irving

Hudba:

Max Robert

Hrají:

Amy Irving, Clive Revill, John Moulder-Brown, Priscilla Pointer, Billy Barty, Robert Symonds, Johnathan Gurfinkel, Yehuda Efroni, Jonny Phillips, Julian Chagrin

Producenti:

Yoram Globus, Menahem Golan

Scénografie:

Marek Dobrowolski

Kostýmy:

Debbie Leon

(další profese)

Rumplcimprcampr (1987) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rumplcimprcampr na ČSFD

46%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/89692-rumplcimprcampr/Převýchova Cameron Postové (festivalový název)

Stáhnout Převýchova Cameron Postové (festivalový název)
Shlédnout Převýchova Cameron Postové (festivalový název)

Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018):

Cameron sice randí s klukem, zamilovaná je ale do své spolužačky. Když je s ní nachytána při intimní chvilce na zadní sedačce auta, její opatrovníci se rozhodnou k razantnímu kroku – poslat svěřenku na převýchovu do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality.(MFF Karlovy Vary)

Cameron sice randí s klukem, zamilovaná je ale do své spolužačky. Když je s ní nachytána při intimní chvilce na zadní sedačce auta, její opatrovníci se rozhodnou k razantnímu kroku – poslat svěřenku na převýchovu do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality. Variace na queer komedii But I'm a Cheerleader je adaptací coming-of-age knihy Emily Danforthové, zasazené do začátku 90. let. Sympatická je přitom nejen díky popkulturním odkazům dané éry, ale zejména svým poselstvím – být outsiderem není důvodem k tomu, považovat se za méněcenného, ba právě naopak. Z jinakosti je třeba udělat přednost.(Mezipatra)

Cameron je zamilovaná do své spolužačky, ale přesto randí s chlapcem. Homosexualita totiž v její domovině není tolerována. A její opatrovníci ji také ihned po tom, co ji a její přítelkyni načapají v láskyplném obětí v autě, pošlou do nápravné instituce, kde je sexuální náklonnost ke stejnému pohlaví léčena pomocí Boha a křesťanské víry.(JuniorFest)

Cameron Postová sa snaží pôsobiť ako dokonalé stredoškolské dievča. Lenže keď ju v noci po absolventskom plese prichytia na zadných sedadlách auta s iným dievčaťom, ihneď ju pošlú do centra konverznej terapie, ktoré sa zaoberá tínedžermi „zápasiacimi s fyzickou príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu“. Cameron je v tomto zariadení podrobená podivnej disciplíne, pochybným „heterosexualizačným“ metódam a vážnemu kresťanskému rocku – lenže v tomto nezvyčajnom prostredí objaví aj neobvyklú homosexuálnu komunitu. Cameron si po prvý raz rozumie s rovesníkmi a je schopná nájsť si svoje miesto medzi ostatnými vydedencami.(MFF Cinematik Piešťany)

Cameron Postová síce chodí s chlapcom, ale je zamilovaná do svojej spolužiačky. Keď ju s ňou prichytia pri intímnej chvíľke na zadnom sedadle auta, opatrovníci sa rozhodnú razantne zasiahnuť – poslať ju na prevýchovu do špeciálnej inštitúcie, v ktorej mladých ľudí pomocou kresťanskej viery „liečia“ z homosexuality.(Filmový festival inakosti)

Informace o filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název)

Režie:

Desiree Akhavan

Předloha:

Emily M. Danforth (kniha)

Scénář:

Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele

Kamera:

Ashley Connor

Hudba:

Julian Wass

Hrají:

Chloë Grace Moretz, Jennifer Ehle, John Gallagher Jr., Quinn Shephard, Sasha Lane, Owen Campbell, Forrest Goodluck, Emily Skeggs, Steven Hauck, Dalton Harrod, Christopher Dylan White, Kerry Butler, Justin Denis

Producenti:

Michael B. Clark, Cecilia Frugiuele, Alex Turtletaub, Jonathan Montepare

Střih:

Sara Shaw

Scénografie:

Markus Kirschner

Kostýmy:

Stacey Berman

(další profese)

Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Převýchova Cameron Postové
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/585908-prevychova-cameron-postove/Tajemství zlatého Buddhy

Stáhnout Tajemství zlatého Buddhy
Shlédnout Tajemství zlatého Buddhy

Tajemství zlatého Buddhy (1973) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tajemství zlatého Buddhy (1973):

V druhé půli 19. století zuřily sociální bouře, chudí dělníci protestovali proti vykořisťování, domáhali se zlepšení životních podmínek. V této kulise se odehrává kriminálně laděný příběh kolem hledání kompromitujících materiálů, které by prozradily ledasco nelichotivého na boháče. Jsou totiž skryty v titulové sošce... Nevýrazný film podle předlohy, která rozhodně nepatří k vrcholům tvorby Josefa Nesvadby.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Tajemství zlatého Buddhy

Režie:

Dušan Klein

Předloha:

Josef Nesvadba (kniha)

Scénář:

Ladislav Fuks

Kamera:

Jiří Stöhr

Hudba:

Svatopluk Havelka

Hrají:

Eduard Cupák, Otakar Brousek st., Blanka Waleská, Jana Preissová, Milena Dvorská, Václav Postránecký, Josef Mixa, Jaroslava Tichá, Stanislav Zindulka, Ilja Prachař, Antonín Hardt, Bohumil Šmída, Milan Sandhaus, Alena Kreuzmannová, Jan Schánilec, Miloš Willig, Josef Karlík, Jarmila Horská, Bohuslav Čáp, Oldřich Velen, Hana Packertová, Gustav Opočenský, Viktor Očásek, Eva Lorenzová, Stanislav Litera, Jan Kraus, Leoš Kaltofen, Marie Cingrošová, Emil Rohan, René Přibil, Pavel Osif, Pavel Rusý, Hana Merhautová, Jarmila Nedvídková, Jiřina Zemanová, Jan Zetek, Jiří Flíček, Karel Chromík, František Michálek, Bohumil Procházka, Růžena Novotná, Ivan Martin, Zdeněk Munzar, Pavel Vondruška, Josef Janoušek, Ladislav Schwarz, Vlastimila Vlková, Miroslav Jíra, Vlastimil Brodský

Střih:

Josef Dobřichovský

Zvuk:

Jiří Kejř

Kostýmy:

Miloslava Šmídová

(další profese)

Tajemství zlatého Buddhy (1973) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tajemství zlatého Buddhy na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/5265-tajemstvi-zlateho-buddhy/The Humbling

Stáhnout The Humbling
Shlédnout The Humbling

The Humbling (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Humbling (2014):

Divadelní herec, který pomalu ztrácí rozum, si začne s mladší, sexuálně nevyhraněnou mladou ženou.(Filmbox)

Hlavní postavou je pětašedesátiletý Simon Axler (Al Pacino), obdivovaný herec předních divadelních scén, který v životě ztvárnil snad všechny nejvýznamnější divadelní role. A nyní zcela náhle a bez příčiny ztratí schopnost hrát. Po několika katastrofálních představeních se psychicky zhroutí. Odjede na farmu daleko od města, kde se snaží nalézt klid, ale to se mu jen tak nedaří...(formelin)

Informace o filmu The Humbling

Režie:

Barry Levinson

Předloha:

Philip Roth (kniha)

Scénář:

Buck Henry, Michal Zebede

Kamera:

Adam Jandrup

Hudba:

Marcelo Zarvos

Hrají:

Al Pacino, Greta Gerwig, Kyra Sedgwick, Dianne Wiest, Charles Grodin, Dan Hedaya, Nina Arianda, Derrick Arthur, Emily Dorsch, Li Jun Li, Steve Rosen, Andrew Polk, Ricky Paull Goldin, Mary Louise Wilson, Christopher Brian Roach, Zack Robidas, Billy Porter

Producenti:

Al Pacino, Barry Levinson

Střih:

Aaron Yanes

Scénografie:

Sam Lisenco

Kostýmy:

Kim Wilcox

(další profese)

The Humbling (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Humbling na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/298019-the-humbling/Dunkirk

Stáhnout Dunkirk
Shlédnout Dunkirk

Dunkirk (1958) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dunkirk (1958):

Velká porážka i velký zázrak. John Mills a Richard Attenborough v rekonstrukci jedné z dramatických epizod druhé světové války. Je počátek května roku 1940. V Londýně vládne klid a jeho obyvatelé, ukolébáni falešnou atmosférou bezpečí, se věnují svým každodenním radostem i starostem. Ani oficiální válečné komuniké nehlásí žádný významný pohyb na frontě. Ale válečný zpravodaj Charles Foreman ví své. Tuší, že situace ve Francii se obrací k horšímu, a proto se dobrovolně přihlásí k námořnictvu, aby se mohl účastnit dosud největší válečné operace - evakuace Spojenců z Dunkerque. K tomuto městu se zatím z celé Francie stahují, respektive probíjejí spojenecké jednotky. Málokdo ovšem tuší, co je tam čeká. Z pláží u Dunkerque bylo tehdy evakuováno 300 tisíc mužů, tisíce jich však nepřežily německé letecké útoky nebo padly do zajetí. Scénář této filmové rekonstrukce dramatické kapitoly britských válečných dějin vycházel jednak z dokumentárního vylíčení této události, jehož autory byly Ewan Butler a J. S. Bradford, jednak z románu The Big Pick-up od Ellestona Trevora. David Divine, jeden ze dvou scenáristů, byl novinář s velkou znalostí vojenské tematiky a válečné historie.(oficiální text distributora)

Veľká Británia sa v mesiaci máj 1940 ocitla na pokraji vojenskej katastrofy mimoriadneho rozsahu. Za dva týždne bojov Nemci obsadili Holandsko, Belgicko a severné Francúzsko. Všetky britské expedičné sily sa dostali do nemeckého obklúčenia v blízkosti francúzskeho prístavu Dunkerque. Angličania spustili Operáciu Dynamo - evakuáciu obkľúčených síl pomocou 600 veľkých a asi 300 malých lodí. Do bezpečia sa dopravilo 338226 Angličanov, 139911 Francúzov a dalšie tisíce vojakov ostatných národností (medzi nimi i Češi a Slováci). Operácia trvala do 4. júna 1940.(andykovac)

Informace o filmu Dunkirk

Režie:

Leslie Norman

Předloha:

Trevor Dudley Smith (kniha)

Scénář:

W.P. Lipscomb

Kamera:

Paul Beeson

Hudba:

Malcolm Arnold

Hrají:

John Mills, Robert Urquhart, Bernard Lee, Richard Attenborough, Victor Maddern, Kenneth Cope, Barry Foster, Roland Curram, Lionel Jeffries, Frederick Piper, Patrick Allen, Maxine Audley, Bernard Cribbins, Liz Fraser, Winston Churchill (a.z.), Mona Washbourne, Eddie Byrne, Christopher Rhodes, Peter Williams, Michael Bates, William Squire, Meredith Edwards, Peter Halliday, Harry Landis, Barry Keegan, Michael Gwynn, Fred Griffiths, Harold Siddons, Ronald Hines, Ernie Rice, Lloyd Lamble, Ray Jackson, Sam Kydd, Denys Graham, Nicholas Hannen, Cyril Raymond, John Horsley

Producenti:

Michael Balcon

(další profese)

Dunkirk (1958) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dunkirk na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/71191-dunkirk/Rozmarné léto (divadelní záznam)

Stáhnout Rozmarné léto (divadelní záznam)
Shlédnout Rozmarné léto (divadelní záznam)

Rozmarné léto (divadelní záznam) (2009) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rozmarné léto (divadelní záznam) (2009):

Rozmarné léto, novela Vladislava Vančury z roku 1926, je u nás spjata především s filmem Jiřího Menzla. Přesto ani pokusy inscenovat toto dílo na jevišti nejsou řídké.
Tohoto nesmírně obtížného úkolu se chopil Jakub Špalek v Divadelním spolku Kašpar v roce 2007 a nastudoval ho jako tzv. letní speciál. Inscenace se hraje od června do září a pak se na ni zase všichni ten rok těší. Tak je půvabná a okouzlující.
V malém Divadle v Celetné se podařilo vykouzlit jedinečnou atmosféru říčních lázní mistra Antonína Důry a tichého života města Krokovy Vary, jehož poklidný život naruší příjezd komediantského vozu kouzelníka Arnoštka a jeho společnice, krásné Anny.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Rozmarné léto (divadelní záznam)

Režie:

Václav Křístek, Jakub Špalek

Předloha:

Vladislav Vančura (kniha)

Hrají:

Jan Potměšil, Eva Elsnerová, František Kreuzmann ml., Jakub Špalek, Tomáš Karger

Rozmarné léto (divadelní záznam) (2009) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rozmarné léto (divadelní záznam) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/277541-rozmarne-leto/Sbohem, armádo

Stáhnout Sbohem, armádo
Shlédnout Sbohem, armádo

Sbohem, armádo (1932) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sbohem, armádo (1932):

Film z roku 1932 podle románu Ernesta Hemingwaye. Motto: "Milujme se dnes, vždyť netušíme, co přinese zítřek." Snímek je zasazen do doby první světové války a ústředním motivem je tragická láska mezi Frederikem Henrym (Gary Cooper), americkým řidičem ambulance, sloužícím v italské armádě, a skotskou sestrou Červeného kříže Catherine Barkleyovou (Helen Hayes). Major Rinaldi (Adolphe Menjou) jim jejich vztah závidí, a tak nechá Catherine přeloži do Milána...(oficiální text distributora)

Původní, nejstarší filmová a posléze zfilmovaná adaptace podle novely Ernesta Hemingwaye, navíc i oceněná dvěma Oscary a to za kameru a zvuk a jednou nominací za výpravu. Viz. ještě novější verze z roku 1957.(Karlos80)

Informace o filmu Sbohem, armádo

Režie:

Frank Borzage

Předloha:

Ernest Hemingway (kniha)

Scénář:

Benjamin Glazer, Laurence Stallings (divadelní hra), Oliver H.P. Garrett

Kamera:

Charles Lang

Hudba:

W. Franke Harling, Bernhard Kaun, John Leipold, Paul Marquardt, Ralph Rainger

Hrají:

Helen Hayes, Gary Cooper, Adolphe Menjou, Jack La Rue, Blanche Friderici, Mary Forbes, Gilbert Emery, Paul Porcasi, Herman Bing, Henry Armetta, Gino Corrado, Doris Lloyd, George Humbert, Marcelle Corday, Agostino Borgato

Producenti:

Frank Borzage

Střih:

Otho Lovering

Zvuk:

Franklin Hansen

Kostýmy:

Travis Banton

(další profese)

Sbohem, armádo (1932) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sbohem, armádo na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/23668-sbohem-armado/The Ninth Configuration

Stáhnout The Ninth Configuration
Shlédnout The Ninth Configuration

The Ninth Configuration (1980) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Ninth Configuration (1980):

Do blázince pro veterány z Vietnamu přijíždí nový psychiatr, plukovník Hudson Kane. Zdejší sbírka pacientů je různorodá - jeden adaptuje Shakespearovy hry pro psy, druhý žije na Venuši, další je Superman, další fyzik s rozdvojenou osobností. Jeden z nich je astronaut, který přerušil misi do vesmíru. Kane je mimořádně obětavý, snaží se každého z nich pochopit a vše řešit po dobrém, na rozdíl od většiny personálu, která je podezírá ze simulování. Kane sám ale přede všemi něco skrývá. Tak jako jeho pacienti má i on své démony, se kterými se nakonec bude muset utkat.(mikulem)

Informace o filmu The Ninth Configuration

Režie:

William Peter Blatty

Předloha:

William Peter Blatty (kniha)

Scénář:

William Peter Blatty

Kamera:

Gerry Fisher

Hudba:

Barry De Vorzon

Hrají:

Stacy Keach, Scott Wilson, Jason Miller, Ed Flanders, Neville Brand, George DiCenzo, Moses Gunn, Robert Loggia, Joe Spinell, Alejandro Rey, Tom Atkins, Steve Sandor, Richard Lynch, William Lucking, William Peter Blatty, Bruce Boa

Producenti:

William Peter Blatty

Střih:

Peter Lee-Thompson, Roberto Silvi, Tony de Zarraga, Battle Davis

Scénografie:

Bill Malley

Kostýmy:

Tom Bronson

(další profese)

The Ninth Configuration (1980) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Ninth Configuration na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/14366-the-ninth-configuration/