Johnny Worricker: Turks a Caicos (TV film)

Stáhnout Johnny Worricker: Turks a Caicos (TV film)
Shlédnout Johnny Worricker: Turks a Caicos (TV film)

Johnny Worricker: Turks a Caicos (TV film) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Johnny Worricker: Turks a Caicos (TV film) (2014):

Bývalý agent MI5 Johnny Warricker se ukrývá na ostrovech Turks a Caicos. Zdánlivě náhodou se tu seznámí s Curtisem Pelissierem, který ho zavede na večeři s americkými manažery z firmy Gladstone, kteří přijeli na konferenci o světové finanční krizi. Následujícího rána je jeden z mužů nalezen mrtvý na pláži. Pelissier prozradí Johnovi, že je tajným agentem CIA a že zná jeho pravou identitu. Výměnou za mlčení o tom, kde se nachází, Johnny nabídne Curtisovi pomoc při vyšetřování. Zjistí, že manažeři jsou nějak napojeni na britského finančního magnáta Stirlinga Rogerse. A nebyl by to Johnny Worricker, kdyby mu opět nešlo o život. A nejen jemu.(TV Nova)

Turks & Caicos je volné pokračování k filmu Na straně osm (2011). Agent Johnny Warricker (Bill Nighy) je v důchodu a skrývá se v Karibiku na ostrovech Turks a Caicos. Zdánlivě náhodné setkání s Pelissierem (Christopher Walken), který je ve skutečnosti agent CIA a zná Johnnyho identitu, vede k řadě podezřelých událostí. Bývalý agent MI5 je nucen vyšetřovat společnost Gladstone, přičemž mu z Londýna pomáhá bývalá přítelkyně a kolegyně Margot Tyrellová (Helena Bonham Carter).(AduskaV)

Informace o filmu Johnny Worricker: Turks a Caicos (TV film)

Režie:

David Hare

Scénář:

David Hare

Kamera:

Thomas Townend

Hudba:

Paul Englishby

Hrají:

Bill Nighy, Winona Ryder, Christopher Walken, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Ewen Bremner, Dylan Baker, Zach Grenier, Saskia Reeves, James Naughton, Meredith Eaton, Rupert Graves, Malik Yoba, Kobna Holdbrook-Smith

Producenti:

Christine Langan

Střih:

Nick Fenton

Zvuk:

Martin Jensen

Scénografie:

Stevie Herbert

Kostýmy:

Louise Stjernsward

(další profese)

Johnny Worricker: Turks a Caicos (TV film) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Johnny Worricker: Turks a Caicos (TV film) na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/344677-johnny-worricker-turks-a-caicos/Johnny Worricker: Bitevní pole (TV film)

Stáhnout Johnny Worricker: Bitevní pole (TV film)
Shlédnout Johnny Worricker: Bitevní pole (TV film)

Johnny Worricker: Bitevní pole (TV film) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Johnny Worricker: Bitevní pole (TV film) (2014):

Po útěku z ostrovů Turks and Caicos se Johnny a Margot neustále snaží měnit místo svého pobytu a cestují různě po Evropě, aby je agenti MI5 nenašli. Johnny kontaktuje Rolla Maverleyho, aby tisku vyzradil informaci, že premiér Alec Beasley je podplácen charitativní nadací Stirlinga Rogerse. Tajné složky sledují i Johnnyho těhotnou dceru Julianne, což se mu nelíbí, a proto se chce vrátit do Londýna. Aby zmátli své pronásledovatele, Johnny a Margot se rozdělí, zpět do Británie jede každý sám. Margot agenti MI5 vypátrají a chtějí ji zatknout. Pomůže jí Rollo, stihne ji naložit do auta a odvézt k Johnnyho příteli z Cambridge. Johnny se pak sejde s Tankardovou, která mu prozradí, že to byla ona, kdo připravil premiérův pád, a žádá ho, aby se vrátil k MI5. Johnny to přijímá výměnou za Julianninu a Margotinu bezpečnost.(TV Nova)

Salting the Battlefield je posledním TV filmem z trilogie (Na straně osm, Turks & Caicos) o agentovi Johnnym Worrickerovi (Bill Nighy). Po útěku z ostrova je společně se svou přítelkyní Margot Tyrrell (Helena Bonham Carter) sledován. Snaží se zůstat o krok napřed před bezpečnostními složkami, jsou tedy stále v pohybu, ale jelikož je do sledování zapletena i Johnnyho těhotná dcera (Felicity Jones), vrací se do Londýna. Chce si se svým nepřítelem, předsedou vlády (Ralph Fiennes), promluvit mezi čtyřma očima a donutit ho k rezignaci.(AduskaV)

Informace o filmu Johnny Worricker: Bitevní pole (TV film)

Režie:

David Hare

Scénář:

David Hare

Kamera:

Thomas Townend

Hudba:

Paul Englishby

Hrají:

Bill Nighy, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Judy Davis, Ewen Bremner, Saskia Reeves, Pip Carter, Felicity Jones, Olivia Williams, Rupert Graves, Jd Roth-round, James McArdle, Valeria Vereau, Renate Becker, Lasco Atkins, Alan Bond, George Lenz, Daniel Ryan, Pip Torrens, Shazad Latif, Ben Ryan-Steele, Leanne Best, Kirsty Oswald

Producenti:

Christine Langan

Střih:

Nick Fenton

Zvuk:

Martin Jensen

Scénografie:

Stevie Herbert

Kostýmy:

Louise Stjernsward

(další profese)

Johnny Worricker: Bitevní pole (TV film) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Johnny Worricker: Bitevní pole (TV film) na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/346386-johnny-worricker-bitevni-pole/Labyrintem revoluce (TV seriál)

Stáhnout Labyrintem revoluce (TV seriál)
Shlédnout Labyrintem revoluce (TV seriál)

Labyrintem revoluce (TV seriál) (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Labyrintem revoluce (TV seriál) (2006):

Přehled částí:
1. Od okupace přes normalizaci k revoluci
2. Bezmocní u moci
3. Slovensko, jiná revoluce
4. O ekonomiku jde až v první řadě
5. A co s komunisty?(oficiální text distributora)

Informace o filmu Labyrintem revoluce (TV seriál)

Režie:

Petr Jančárek

Hudba:

Peter Šibiliev

Hrají:

Bohumil Klepl, Václav Havel, Milan Kňažko, Petruška Šustrová

Labyrintem revoluce (TV seriál) (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Labyrintem revoluce (TV seriál) na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/243560-labyrintem-revoluce/Hovory s TGM

Stáhnout Hovory s TGM
Shlédnout Hovory s TGM

Hovory s TGM (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hovory s TGM (2018):

Toho dne na podzim roku 1928 jsou dva symboly československé demokracie na vrcholu, stejně jako celé Československo. Kniha, která vznikala celý rok a která má národu představit jeho prezidenta, je hotová. Karel Čapek vyhledá v zahradě zámku v Topolčiankách Masaryka. Chce mu nabídnout část honoráře za knihu jejich hovorů, která vzniká k 10. výročí mladé Československé republiky. Prezident ale není v dobrém rozmaru, jeho dcera mu totiž zakázala knihu vydat. Toto setkání nebude snadné. Čapek sice spěchá, celou situaci nemůže ale nechat bez odezvy a nechává se zatáhnout do vzrušené debaty. Debaty o dcerách, o světě, o politice i politicích, o Češích, o lásce a o ženách. Masaryk ukazuje, že není pouze tatíček zakladatel a chladná ikona z učebnic, ale muž z masa a kostí. Vedle svých dějotvorných myšlenek a světonázorů odhaluje i schopnost vysoké politiky či dokonce intrik. Hovoří mimo jiné o svém mileneckém poměru a znovuobjevené sexualitě. Střet dvou velikánů z různých generací má výbušný potenciál, přestože jejich jedinou zbraní jsou vycházkové hole a slova.(Bontonfilm)

Další příspěvek do specifického subžánru oživené historie z pera scenáristy Pavla Kosatíka. Ráno 26. září 1928 se v zahradách zámku v Topolčiankách potkávají Karel Čapek a prezident Masaryk, aby rozhodli o osudu svého společného literárního díla. Z citátů z budoucí knihy i vzájemné korespondence se rodí fabulovaný filmový dialog, oprošťující původní formát literárního rozhovoru od svazujících konvencí. Čapek s Masarykem si vzájemně vyčítají různé věci, urážejí se, ale zároveň se v úvahách dotýkají klíčových otázek osobní povahy i své společenské funkce politika a literáta.(MFDF Ji.hlava)

V ten deň na jeseň v roku 1928 sú dva symboly československej demokracie na vrchole, rovnako ako celé Československo. Ich kniha, ktorá vznikala celý rok, je konečne hotová. Karel Čapek preto vyhľadá v zámockej záhrade prezidenta Masaryka a chce mu ponúknuť časť honoráru za knihu ich rozhovorov, ktorá vzniká k 10. výročiu stále mladej republiky. Prezident ale nie je v dobrej nálade, jeho dcéra mu totiž zakázala knihu vydať. Toto stretnutie nebude ľahké. Čapek nemôže nechať celú situáciu bez odozvy a necháva sa zatiahnuť do vzrušujúcej a dramatickej debaty. Debaty o svete, o politike i politikoch, o Čechoch, i do osobnej debaty o láske, o ženách a zradách. Masaryk ukazuje, že nie je iba otec zakladateľ a chladná ikona z učebníc, ale muž z mäsa a kostí. Vedľa svojich dejotvorných myšlienok odhaľuje schopnosť intríg a hovorí aj o svojom mileneckom pomere a znovuobjavenej sexualite. Stret dvoch velikánov z rôznych generácií má výbušný potenciál, hoci ich jedinou zbraňou sú vychádzkové palice a slová.(Bontonfilm SK)

Na jeseň roku 1928 je kniha rozhovorov medzi Karlom Čapkom a Tomášom Garrigueom Masarykom konečne hotová. Čapek preto vyhľadá v záhrade zámku v Topoľčiankach prezidenta a chce mu ponúknuť časť honoráru za knihu, ktorá vzniká pri príležitosti desiateho výročia republiky. Prezident ale nie je v dobrej nálade, jeho dcéra mu totiž zakázala knihu vydať. Tak začína ďalší rozhovor medzi týmito dvoma mužmi. Oživená história vzniká na základe citátov z knihy i vzájomnej korešpondencie. Filmový dialóg pojednáva o svete i politike, no zároveň vyjavuje osobnú povahu oboch postáv. Slovami autora, je to film o tom, „že emócie môžu byť niekedy silnejšie než myšlienka – i v prípade tak výnimočných ľudí.(IFF Bratislava)

Informace o filmu Hovory s TGM

Režie:

Jakub Červenka

Scénář:

Pavel Kosatík

Kamera:

Jan Malíř

Hrají:

Martin Huba, Jan Budař, Roman Luknár, Lucia Siposová

Producenti:

Jakub Červenka

Střih:

Martin Palouš

Zvuk:

Josef Mašek

Scénografie:

Jan Šorm

Masky:

Zuzana Paulini, Juraj Steiner

Kostýmy:

Katarína Štrbová-Bieliková

(další profese)

Hovory s TGM (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hovory s TGM na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/548197-hovory-s-tgm/Vice (festivalový název)

Stáhnout Vice (festivalový název)
Shlédnout Vice (festivalový název)

Vice
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Vice
(festivalový název) (2018):

Životopisné drama sleduje vzestup bývalého viceprezidenta Spojených států Dicka Cheneyho na jednu z nejvyšších politických příček světa. Cheneyho cesta začala na pozici obyčejného úředníka, který se za podpory své ženy Lynne dostal až po bok amerického prezidenta George W. Bushe. Jednoho z nejmocnějších mužů světa hraje Christian Bale, který pro tuto roli opětovně prošel výjimečnou fyzickou proměnou.(Febiofest)

Film režiséra Adama McKaye vypráví příběh Dicka Cheneyho (Christian Bale), nepříjemného byrokratického tajemníka z Washingtonu, později viceprezidenta Spojených států za vlády prezidenta George W. Bushe (Sam Rockwell). Film popisuje, jak se z Cheneyho za podpory jeho manželky Lynne (Amy Adams) stal nejmocnější muž své doby a jak se s ostatními americkými ministry podílel na obrazu světa, jak ho známe dnes.(Terminer)

Informace o filmu Vice
(festivalový název)

Režie:

Adam McKay

Scénář:

Adam McKay

Kamera:

Greig Fraser

Hudba:

Nicholas Britell

Hrají:

Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell, Jesse Plemons, Eddie Marsan, Alison Pill, Shea Whigham, Lily Rabe, Tyler Perry, Bill Camp, Fay Masterson, LisaGay Hamilton, Don McManus, Adam Bartley, Jillian Armenante, Jeff Bosley, Scott Christopher, Matt Nolan, Brandon Firla, Mark Bramhall, Pilar Holland, Brian Poth, Roman Mitichyan, Stewart J. Zully, Paul Perri, Andrea Wright, Andrew Constantini, John Kellar, Alex MacNicoll, Violet Hicks, Robert Loftin, Naomi Watts, Cailee Spaeny

Producenti:

Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Megan Ellison, Kevin J. Messick, Will Ferrell, Adam McKay

Střih:

Hank Corwin

Scénografie:

Patrice Vermette

Kostýmy:

Susan Matheson

(další profese)

Vice
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Vice
(festivalový název) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/552677-vice/Radio Alice

Stáhnout Radio Alice
Shlédnout Radio Alice

Radio Alice (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Radio Alice (2004):

Příběh filmu se točí kolem dvou mladých kamarádů, Squala a Pela, kteří žijí v dělnické čtvrti na okraji italského města Bologna. Každý den se potloukají po ulicích, navštěvují místní kavárny a nudu i nedostatek peněz zahánějí dočasnými výpomocnými pracemi. Neustále však sní o úniku z vlastní každodenní reality. Během pomocných prací při kopání podzemního tunelu v centru města narazí na vysílací stanici Rádia Alice, provozovanou protestním studentským hnutím, a postupně poznávají svět, který je vzdálen od světa "ochránců zákona a pořádku" i od světa jejich vrstevníků žijících na okraji města.(Film Europe)

Film podľa skutočných udalostí z Talianska. V sedemdesiatych rokoch tam skupina revolucionárov spustila vysielanie undergroundového Rádia Alice. Ľudia okolo neho viedli politický boj a kreatívnu anarchiu. Vo filme vidíme ich príbehy, až do marca 1977, kedy karabinieri zastrelili neozbrojeného demonštranta, aby vyvolali nepokoje, pri ktorých Rádio zrušili.(whack)

Informace o filmu Radio Alice

Režie:

Guido Chiesa

Scénář:

Guido Chiesa, Wu Ming

Kamera:

Gherardo Gossi

Hudba:

Teho Teardo

Hrají:

Claudia Pandolfi, Valerio Mastandrea, Marco Luisi, Tommaso Ramenghi, Valerio Binasco, Alison Forest, Giorgio Colangeli, Simone Gandolfo, Wu Ming, Jacopo Bonvicini, Manuel Agnelli, Massimo Coppola

Producenti:

Domenico Procacci

Zvuk:

Remo Ugolinelli

Kostýmy:

Lina Nerli Taviani

(další profese)

Radio Alice (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Radio Alice na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/270919-radio-alice/Od Fica do Fica

Stáhnout Od Fica do Fica
Shlédnout Od Fica do Fica

Od Fica do Fica (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Od Fica do Fica (2012):

Dokument Zuzany Piussi zachycuje období od konce Ficovy vlády v roce 2010 po jeho absolutní vítězství ve volbách v roce 2012. Mezitím režisérka sledovala volební mítinky stran celé slovenské politické scény a především vývoj kauzy Gorila. Politický skandál začal únikem tajného dokumentu Slovenské informační služby v prosinci 2011. Dokument popisuje podrobnosti údajných korupčních rozhovorů mezi skupinou Penta a politickými špičkami v letech 2005 a 2006. Zveřejnění dokumentu vyvolalo obrovskou negativní reakci veřejnosti a tisícové demonstrace. Film odhaluje vliv médií v souvislosti se zveřejněním spisu a následně malou snahu novinářů informovat o vyšetřování a občanských protestech. Zároveň dokumentuje rodící se občanskou iniciativu a úskalí, která provázejí její existenci, včetně neschopnosti zaujmout jasné stanovisko a vyslovit konkrétní požadavky vůči vládě. Přináší svědectví o tom, jak v době, kdy ve světě vrcholilo arabské jaro nebo hnutí Occupy, je pro slovenskou společnost těžké být tvůrcem a hybatelem změny, kterou sama žádá.(Jeden svět)

Dostali jsme se z bláta do louže, jinak řečeno se ve shodě s názvem filmu Zuzany Piussi od rána do noci už několik let potácíme Od Fica do Fica. Potácení je to tristní, ale na dně pořád ještě nejsme. Stále se totiž ukazuje, že je kam padat, protože propast sociálního a politického marasmu je hluboká.(Letní filmová škola)

Režisérka Zuzana Piussi začala nakrúcať svoj film zo zúfalstva. Od volieb 2010 do volieb 2012 pozerala okolo seba s otvorenými očami a zaznamenávala. Predvolebné kampane, politikov, ich voličov, demonštrácie proti Gorile, organizátorov týchto protestov…Výsledkom je fascinujúci pohľad na stav spoločnosti po 20 rokoch slobodnej samostatnosti. Slovensko, aké si nechceme pripustiť. Tento autentický dokument je potrebné vidieť. Pre vlastné zdravie a na vlastné riziko. V prípade nevoľnosti vyhľadajme svojho ošetrujúceho lekára. Pre istotu. Zaslúžime si to.(oficiální text distributora)

Dokument Zuzany Piussi zachytáva udalosti medzi parlamentnými voľbami v rokoch 2010 a 2012. Zábery z volebných kampaní jednotlivých politických strán či protestov Gorila sa nezameriavajú iba na politikov. Ukazujú necenzurované názory ľudí, ktorí podporujú svoje obľúbené strany, vyšli na námestia alebo protesty sami organizujú.(ditechi)

Informace o filmu Od Fica do Fica

Režie:

Zuzana Piussi

Hrají:

Tom Nicholson

Od Fica do Fica (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Od Fica do Fica na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/329191-od-fica-do-fica/Prachy a ideály aneb co zůstalo ze sametu (TV film)

Stáhnout Prachy a ideály aneb co zůstalo ze sametu (TV film)
Shlédnout Prachy a ideály aneb co zůstalo ze sametu (TV film)

Prachy a ideály aneb co zůstalo ze sametu (TV film) (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Prachy a ideály aneb co zůstalo ze sametu (TV film) (2010):

Protagonisté Listopadu '89 se zamýšlejí nad současným stavem společnosti a pojmenovávají životní a ideové posuny mezi původními představami, vzešlými z proměny režimu před dvaceti lety.
Dokument o tom, co se v liberální demokracii stane díky všemocným penězům a byznysu s ideály, které stály na počátku společenských změn v roce 1989. Režisér Petr Kaňka oslovil koncem roku 2009, dávno před volbami, některé osobnosti našeho veřejného života (Mejstřík, Chaun, Hybášková aj., kteří vystupovali v předcházejícím díle Ideály a prachy) a společně se zamýšleli nad tím, co se v posledních dvaceti letech v Česku zlepšilo či zhoršilo. Respondenti reflektují naši schopnost slušnosti či sprostoty ve veřejném prostoru, reflektují i chování nově privilegovaných vrstev společnosti – loajálních k politice dvou ještě před rokem vládnoucích stran, ODS a ČSSD. Krade se nyní méně ze státního, bují méně fráze a polopravdy než kdysi za vlády KSČ? A jaká může být budoucnost?(oficiální text distributora)

Informace o filmu Prachy a ideály aneb co zůstalo ze sametu (TV film)

Režie:

Petr Kaňka

Hrají:

Martin Mejstřík, Igor Chaun

Prachy a ideály aneb co zůstalo ze sametu (TV film) (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Prachy a ideály aneb co zůstalo ze sametu (TV film) na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/286085-prachy-a-idealy-aneb-co-zustalo-ze-sametu/Český mír

Stáhnout Český mír
Shlédnout Český mír

Český mír (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Český mír (2010):

Pět let od premiéry kultovní dokumentární hyperkomedie ČESKÝ SEN přicházejí její autoři do kin s novým filmem. Po dvou letech natáčení a roce ve střižně představí svůj nový – neméně kontroverzní – film o české, občanské, mediální a politické válce, v níž se svedla bitva o americký radar v Brdech. Autoři film ČESKÝ MÍR ambiciózně nazývají „portrétem české společnosti 20 let od sametové revoluce“. Žánrově ho opět charakterizují jako dokumentární komedii a dodávají, že tentokrát bude navíc napínavá.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Český mír

Režie:

Vít Klusák, Filip Remunda

Kamera:

Vít Klusák

Hudba:

Petr Marek, Midi Lidi

Hrají:

George W. Bush, Barack Obama, Slavoj Žižek, Ivan Martin Jirous, Václav Moravec, Jan Vyčítal, Miloš Zeman, Ladislav Smoljak, Jiří Lábus, Tomáš Töpfer, Jiří Krytinář, Věra Chytilová, Mirek Topolánek, Jan Fischer

Producenti:

Tereza Horská

Zvuk:

Václav Flegl, Michal Gábor, David Nagy

(další profese)

Český mír (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Český mír na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/257593-cesky-mir/Zvítězit

Stáhnout Zvítězit
Shlédnout Zvítězit

Zvítězit (2009) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zvítězit (2009):

Operně pojatá tragédie vášnivé ženy ve stínu diktátora Mussoliniho. Milán, začátek 20. století. Mladý Mussolini pracuje jako redaktor levicového deníku Avanti a začíná se aktivně zapojovat do politiky. Touží po přeměně Itálie z monarchie v moderní socialistický stát. Potkává se s bohatou Idou Dalserovou, která se do něho hluboce zamiluje. Prodá veškerý majetek a získaný obnos věnuje na Mussoliniho nový projekt – založení vlastních novin. Strmá politická kariéra ambiciózního muže začíná. V jejím rozhodujícím momentu se však Mussolini své první ženy zříká a spolu s ní zavrhne i svého prvorozeného syna. Impulsem k natočení filmu se stal dokument Tajemství Mussoliniho, jehož autoři vycházeli z nově objevených materiálů a rozhovorů s lidmi, kteří Idu Dalserovou a okolnosti jejího života znali. Její osobnost je středobodem celého vyprávění, z něhož vedou nitky k dalším protagonistům: především k Mussolinimu, jeho spolupracovníkům, protivníkům i lidem uvnitř „šedé zóny“. Vzniká tak rozsáhlý portrét jedné epochy, v níž většina národa byla - stejně jako hlavní ženská postava - uchvácena (a podvedena) tímto politikem.(oficiální text distributora)

Milovala a vzala si nejobdivovanějšího muže fašistické Itálie, ten ji však zapřel a pokusil se ji vymazat z dějin. První manželka Benita Mussoliniho však neúnavně bojuje za svou pravdu a za uznání Duceho prvorozeného syna. Kdy se však ideál pravdy mění v sebezničující posedlost, která ohrožuje životy nejbližších? A proč by něco znamenala pravda v období rozkvětu fašismu? Strhující drama o zoufalství, kde je všechno tak trochu špatně a kde žádná postava, stejně jako žádný člověk v totalitním režimu, není úplně kladná a bez poskvrny.(Hafran)

Informace o filmu Zvítězit

Režie:

Marco Bellocchio

Scénář:

Marco Bellocchio, Daniela Ceselli

Kamera:

Daniele Ciprì

Hudba:

Carlo Crivelli

Hrají:

Giovanna Mezzogiorno, Filippo Timi, Corrado Invernizzi, Fausto Russo Alesi, Michela Cescon, Gianni Schicchi Gabrieli, Paolo Pierobon, Carlo Crivelli, Giovanni Vettorazzo, Pier Giorgio Bellocchio, Vanessa Scalera, Bruno Cariello, Alberto Cracco

Producenti:

Mario Gianani

Střih:

Francesca Calvelli

Scénografie:

Marco Dentici

Kostýmy:

Sergio Ballo

(další profese)

Zvítězit (2009) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zvítězit na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/259555-zvitezit/