Angustia

Stáhnout Angustia
Shlédnout Angustia

Angustia (1987) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Angustia (1987):

Seznamte se s milými holuby, šneky a jejich vlastníky, duševně nemocným sanitářem Johnem a jeho terorizující matkou. Jejich oblíbenou zálibou je vraždění osob pro zisk očních bulv. Co se ale stane, když se někdo skutečný nechá inspirovat? Pohodlně se usaďte a užijte si unikátní film ve filmu. Pečlivě si ale před tím zkontrolujte, zda nesedí někdo za vámi.(Okara)

Informace o filmu Angustia

Režie:

J.J. Bigas Luna

Scénář:

J.J. Bigas Luna

Kamera:

Josep M. Civit

Hudba:

José Manuel Pagán

Hrají:

Zelda Rubinstein, Michael Lerner, Isabel García Lorca, Benito Pocino, Vicente Gil, Craig Hill, Àngel Jové, Antonella Murgia, Jordi Torras, Emy Matías

Angustia (1987) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Angustia na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/129255-angustia/The Living and the Dead

Stáhnout The Living and the Dead
Shlédnout The Living and the Dead

The Living and the Dead (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Living and the Dead (2006):

Lord Brocklebank musí predať svoj domov v Londýne, aby zaplatil za liečbu chorej manželky Nancy a zohnal jej opatrovateľku. Práve vtedy však jeho schizofrenický syn James dostane nutkanie všetkým ukázať, že je už dospelý, zodpovedný a sebestačný a dokáže sa postarať o mamu celkom sám. Zabarikáduje sa v dome a snaží sa liečiť pacientku podľa svojich najlepších predstáv, hoci nerozlišuje realitu od fantázie. Ako sa skončí tento teror psychicky chorého mladíka s dobrými úmyslami?Bývalý lord Donald Brocklebank sa ocitol na pokraji bankrotu a musí predať svoje rozľahlé sídlo, kde žije so svoju ženou a schizofrenickým synom Jamesom. Akoby to nestačilo, jeho manželka, lady Nancy Brocklebanková vážne ochorela a Donald musí zaplatiť za jej liečbu a zohnať novú rodinnú ošetrovateľku, ktorá by prišla a starala sa o ňu. Psychicky chorý James však túži otcovi dokázať, že je už dospelý, zodpovedný a dokáže sa postarať o chorú mamu celkom sám. Keď sa nová ošetrovateľka ocitne pred bránou, James ju vymkne a zabarikáduje celý dom. Začína liečiť pacientku podľa svojich predstáv, teda podľa svojho najlepšieho, aj keď narušeného, vedomia a svedomia. Ako stres z "opatrovania" chorého narastá, zhoršuje sa aj Jamesov duševný stav. Jeho schopnosť postarať sa o matku mizne spolu s jeho schopnosťou oddeliť realitu od fantázie a začína sa príšerný zostup do samotného pekla.(oficiální text distributora)

Informace o filmu The Living and the Dead

Režie:

Simon Rumley

Scénář:

Simon Rumley

Kamera:

Milton Kam

Hudba:

Richard Chester

Hrají:

Roger Lloyd-Pack, Richard Syms, Leo Bill, Kate Fahy

Střih:

Benjamin Putland

(další profese)

The Living and the Dead (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Living and the Dead na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/228379-the-living-and-the-dead/Halloween 5

Stáhnout Halloween 5
Shlédnout Halloween 5

Halloween 5 (1989) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Halloween 5 (1989):

Po událostech z minulého dílu malá Jamie oněměla, ovšem zjistila, že je telekiniticky poutána ke svému strýci - vrahovi Michaelu Myersovi. A ten se vrací i na letošní Halloween. I tentokrát mu v cestě stojí jeho nemesis - Dr. Loomis, který má plán jak Michaela porazit.(Opsha)

Malá Jamie (dcera Laurie Strode) po událostech posledního Halloweenu ztratila řeč a nyní je na Haddonfieldské klinice, kde o její duševní zdraví pečuje Dr. Sam Loomis. Jamie čas od času přepadají stavy podobné epileptickým záchvatům. Ovšem jejich původ je zdravotnickému personálu záhadou. Nicméně na den Halloweenu začínají být tyto stavy stále častější. Jediný, kdo alespoň matně tuší, co se děje, je Dr. Loomis. Má podezření, že přízrak jménem Michael Myers stále žije a že Jamiina nemocná duše je s tou jeho nějak propojená. Na jeho popud je zburcována místní policie. Znovu se roztáčí děsivý kolotoč událostí, jehož tempo udává maniak Myers, který si znovu přišel pro malinkou bezbranou Jamie a hodlá převálcovat každého, kdo se mu postaví do cesty(JasonIX)

Informace o filmu Halloween 5

Režie:

Dominique Othenin-Girard

Scénář:

Dominique Othenin-Girard, Michael Jacobs, Shem Bitterman

Kamera:

Robert Draper

Hudba:

Alan Howarth

Hrají:

Ellie Cornell, Donald Pleasence, Danielle Harris, Beau Starr, Troy Evans, Greg Nicotero, Matthew Walker, Steven Anderson, Don Shanks

Producenti:

Ramsey Thomas

Střih:

Jerry Brady, Charles Tetoni

Scénografie:

Brenton Swift

Kostýmy:

Simon Tuke

(další profese)

Halloween 5 (1989) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Halloween 5 na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/7072-halloween-5/Sleepaway Camp

Stáhnout Sleepaway Camp
Shlédnout Sleepaway Camp

Sleepaway Camp (1983) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sleepaway Camp (1983):

Otec se svým synem a dcerou se dostávají do tábora Arawak, kde si chtějí užít klidnou plavbu lodí po jezeře. Jejich bezstarostné chvíle končí ve chvíly, když se jejich loď srazí s motorovým člunem, což má za následek tragickou událost - smrt jejich otce. O několik let později se na toto místo vrací další návštěvníci, ale jejich příjezdem se zde rozpoutá krvavé peklo.(Chupacabre)

Informace o filmu Sleepaway Camp

Režie:

Robert Hiltzik

Scénář:

Robert Hiltzik

Kamera:

Benjamin Davis

Hudba:

Edward Bilous

Hrají:

Felissa Rose, Jonathan Tiersten, Karen Fields, Christopher Collet, Mike Kellin, Paul DeAngelo, Katherine Kamhi, Thomas E. van Dell, Desiree Gould, Owen Hughes, Robert Earl Jones, Susan Glaze, Frank Trent Saladino, Allen Breton, James Paradise, Loris Sallahian, John E. Dunn, Willy Kuskin, John Churchill, Alyson Mord, Paul Poland, Maximo Gianfranco Sorrentino

Producenti:

Jerry Silva

Střih:

Ron Kalish, Sharyn L. Ross

Scénografie:

William Bilowit

Kostýmy:

Eileen Sieff Stroup

(další profese)

Sleepaway Camp (1983) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sleepaway Camp na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/70444-sleepaway-camp/Shocker

Stáhnout Shocker
Shlédnout Shocker

Shocker (1989) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Shocker (1989):

Psychopatický zabiják je poslán na elektrické křeslo. Ale to je pouze začátek. Vrací se ze záhrobí, aby se pomstil.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Shocker

Režie:

Wes Craven

Scénář:

Wes Craven

Kamera:

Jacques Haitkin

Hudba:

William Goldstein

Hrají:

Michael Murphy, Mitch Pileggi, Peter Berg, Richard Brooks, Camille Cooper, Ted Raimi, Ernie Lively, Jonathan Craven, Wes Craven, Brent Spiner, Heather Langenkamp, Timothy Leary, Lindsay Parker, Christopher Kriesa, Jack Hoar, Dendrie Taylor, Bruce Wagner, Bob Swain, Sam Scarber, Vincent Guastaferro

Producenti:

Barin Kumar, Marianne Maddalena

Střih:

Andy Blumenthal

Scénografie:

Cynthia Kay Charette

Masky:

Suzanne Parker Sanders

Kostýmy:

Isis Mussenden

(další profese)

Shocker (1989) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Shocker na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1767-shocker/Krysař Willard

Stáhnout Krysař Willard
Shlédnout Krysař Willard

Krysař Willard (2003) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Krysař Willard (2003):

Vidíme dům a v něm muže. Není to obyčejný dům ani obyčejný muž. Jmenuje se Willard Stiles (Crispin Glover), nosí černý, dvacet let starý oblek a ulízané vlasy mu rámují bledý obličej. Není divu, že nemá přátele ani dívku - celý svůj život strávil pod taktovkou dominantní, nyní již poněkud trouchnivějící matky a ulisného šéfa, co ho drží ve firmě jen proto, že jí kdysi vedl s Willardovým otcem. Jednoho večera matka přikáže Willardovi, aby ve sklepě vyhubil krysy. Willard se o to zpočátku pokouší, ale když se mu podaří první chytit, naopak jí pustí a začne si s ní hrát a povídat. Po čase se skamarádí s celou krysí koloníí obývající sklep (a že jich není málo) a než se naděje, dokáže si Willard všechny ochočit. Vzhledem k tomu, že stovky krys se prakticky prokoušou čímkoliv, jsou velice inteligentní a Willarda poslouchají na slovo, stáva se z nich velice účinná zbraň, kterou její majitel často a rád použije proti těm, kdo se mu postaví...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Krysař Willard

Režie:

Glen Morgan

Předloha:

Stephen Gilbert (kniha)

Scénář:

Glen Morgan, Gilbert Ralston (původní scénář)

Kamera:

Robert McLachlan

Hudba:

Shirley Walker

Hrají:

Crispin Glover, David Parker, Laura Harring, Kristen Cloke, Jackie Burroughs, R. Lee Ermey, Ty Olsson

Producenti:

Glen Morgan

Střih:

James Coblentz

Scénografie:

Mark Freeborn

Kostýmy:

Gregory Mah

(další profese)

Krysař Willard (2003) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Krysař Willard na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/40132-krysar-willard/Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

Stáhnout Halloween 4: Návrat Michaela Myerse
Shlédnout Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988):

Je 10 let po otřesný událostech v Haddonfieldu. A Michael je pod dozorem nemocnice (celý spálený z Halloweenu II), odvážen v komátu, do nemocnice s vyšší ostrahou, ale cestou... V Haddonfieldu zbyla z jeho rodiny pouze jedna osoba, a to malá Jamie - neteř Michaela Myerse. Po nehodě sanitky, která Myerse převážela, se na plátno vrací ostřílený veterán Dr. Loomis (Donald Pleasence), který nehce aby se neteř setkala s nožem svého strýce. A tak začíná tichý a krvavý boj s typickou hudbou, ale s velmi netypickým koncem. Film dostal 2 studenské ocenění a řadí se mezi klasické vyvraždovačky 80. let.(Empire)

Informace o filmu Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

Režie:

Dwight H. Little

Scénář:

Alan B. McElroy

Kamera:

Peter Lyons Collister

Hudba:

Alan Howarth

Hrají:

Donald Pleasence, Ellie Cornell, Danielle Harris, Beau Starr, Kathleen Kinmont, Michael Pataki, Sasha Jenson, David Jensen, D.L. Walker, Gene Ross, Carmen Filpi

Střih:

Curtiss Clayton

Kostýmy:

Rosalie Wallace

(další profese)

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Halloween 4: Návrat Michaela Myerse na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/6014-halloween-4-navrat-michaela-myerse/Hypnotizér

Stáhnout Hypnotizér
Shlédnout Hypnotizér

Hypnotizér (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hypnotizér (2012):

Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti.(oficiální text distributora)

Po filmech jako Čokoláda, Pravidla moštárny nebo na minulém ročníku Febiofestu uvedeném Lovu lososů v Jemenu se Lasse Hallström představuje s novým kriminálním dramatem Hypnotizér. Příběh filmu začíná po brutálním pokusu o vyvraždění celé rodiny. Jediný přeživší, patnáctiletý syn, se po hrůzném činu nachází v kómatu. Z toho důvodu povolá hlavní vyšetřovatel případu Joona Linna hypnotizéra, který má za úkol v kulisách potemnělého zimního Stockholmu pomoci identifikovat vraha. Přes úvodní pomalé tempo film vygraduje do dechberoucího finále.(Febiofest)

Informace o filmu Hypnotizér

Režie:

Lasse Hallström

Předloha:

Alexander Ahndoril (kniha), Alexandra Coelho Ahndoril (kniha)

Scénář:

Paolo Vacirca

Kamera:

Mattias Montero

Hudba:

Oscar Fogelström

Hrají:

Tobias Zilliacus, Mikael Persbrandt, Lena Olin, Helena af Sandeberg, Oscar Pettersson, Jonatan Bökman, Anna Azcárate, Eva Melander, Emma Mehoniç, Johan Hallström, Gustav Levin, Mats Andersson, Claes Hartelius, Annika Gardeskog

Masky:

Anders Bratås

(další profese)

Hypnotizér (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hypnotizér na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/304707-hypnotizer/Já, Olga Hepnarová

Stáhnout Já, Olga Hepnarová
Shlédnout Já, Olga Hepnarová

Já, Olga Hepnarová (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Já, Olga Hepnarová (2016):

Film Já, Olga Hepnarová je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena. Snímek je existenciálním dramatem Olgy Hepnarové, je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti, příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého. Film nabízí pohled na traumatický život i čin hlavní hrdinky z určitého odstupu tak, aby se emotivně na stranu Olgy Hepnarové neklonil. Film je současně i dramatem lidí z okolí Olgy Hepnarové a snaží se najít příčiny jejího strašného agresivního aktu.(Bontonfilm CZ)

Jméno Olga Hepnarová je synonymem nepochopitelné tragédie, v níž mladá žena 10. července 1973 záměrně přejela nákladním autem skupinu lidí, které vlastními slovy „odsoudila k smrti", a o dva roky později byla jako poslední žena v Československu popravena. Nový hraný film debutující dvojice režisérů se, jak signalizuje jeho titul, obrací k Olze samotné a v estetizovaných černobílých obrazech vypráví její vlastní příběh, jehož finále je notoricky známé. Její vztahy s rodinou, přítelkyněmi i psychiatrickými institucemi skládají s odstupem i empatií psychologický obraz dívky, která se cítila odmítnutá světem a rozhodla se mu pomstít.(Febiofest)

Olga je složitá osobnost, která se zoufale snaží vymanit ze spárů bezcitné rodiny a společenských konvencí. Se svou odvážnou, spíše maskulinní vizáží se potlouká z jednoho zaměstnání do druhého, až nakonec skončí jako řidička nákladního auta. I přes určité citové vazby k ženám si nevytváří s žádnou z nich užší vztah. Namísto toho se dostává čas od času do konfliktů, při nichž beze slov dává průchod citovým výbuchům a jiným extrémním projevům chování. Černobílý snímek vypráví příběh o krátkém životě mimořádně osamělé mladé ženy, která se ve dvaadvaceti letech stane dne 10. července 1973 masovou vražedkyní ve chvíli, kdy najede pronajatým náklaďákem do skupiny lidí a osm z nich zabije.(Zlín Film Festival)

„Toto je můj rozsudek. Já, Olga Hepnarová, oběť vaší bestiality, odsuzuji vás k trestu smrti přejetím," napsala dvaadvacetiletá žena v dopise předtím, než v Praze v roce 1973 nákladním vozem usmrtila osm lidí. Chladné, odměřené dobové drama zkoumá osamělou vražedkyni, jejíž čin je stejně neuchopitelný jako ona samotná.(MFF Karlovy Vary)

Příběh poslední popravené ženy v Československu. Dvaadvacetiletá Olga Hepnarová s rozmyslem připravila o život osm lidí, přesvědčena, že tak lidstvu splácí křivdy, kterých se na ní dopustilo. Může ale pocit i toho nejhlubšího osobního ponížení opravňovat člověka k tomu, aby sáhl na život druhého?(Letní filmová škola)

Príbeh mladej ženy, ktorá v roku 1973 nasadla do nákladného auta a v centre Prahy zabila osem ľudí. Svoj čin považovala za akt pomsty spoločnosti, ktorá jej podľa nej celý život ubližovala, a v roku 1975 ju ako poslednú ženu v Československu popravili. Snímka je existenciálnou drámou Olgy Hepnarovej, príbehom osamelého človeka vymedzujúceho sa voči väčšinovej spoločnosti, príbehom, ktorý vyústi do tragédie a niet v ňom víťaza ani porazeného. Film ponúka pohľad na traumatický život aj čin titulnej hrdinky z určitého odstupu tak, aby sa emotívne neprikláňal na stranu Olgy Hepnarovej. Súčasne je aj drámou ľudí z jej okolia a jeho tvorcovia sa snažia nájsť príčiny jej strašného agresívneho aktu.(ASFK)

Informace o filmu Já, Olga Hepnarová

Režie:

Tomáš Weinreb, Petr Kazda

Scénář:

Petr Kazda, Tomáš Weinreb

Kamera:

Adam Sikora

Hrají:

Michalina Olszańska, Marika Šoposká, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Jan Novotný, Lukáš Bech, Juraj Nvota, Pavel Neškudla, Gabriela Míčová, Marta Mazurek, Roman Zach, Ondřej Malý, Martin Pechlát, Malwina Turek, Magdaléna Borová, Zuzana Stavná, Martin Finger, Martina Eliášová, Viktor Vrabec, Tereza Blažková, Kostas Zerdaloglu

Producenti:

Sylwester Banaszkiewicz, Marcin Kurek, Tomáš Weinreb, Marian Urban, Petr Kazda, Vojtěch Frič

Střih:

Vojtěch Frič

Zvuk:

Petr Kapeller, Richard Müller

Scénografie:

Alexandr Kozák

Kostýmy:

Aneta Grňáková

(další profese)

Já, Olga Hepnarová (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Já, Olga Hepnarová na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/316579-ja-olga-hepnarova/