Cela smrti

Stáhnout Cela smrti
Shlédnout Cela smrti

Cela smrti (1996) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Cela smrti (1996):

Sam Cayhall, někdejší člen Ku-klux-klanu, čeká v cele smrti na vykonání rozsudku za rasisticky motivovaný bombový atentát, který provedl v roce 1967 a při němž zahynuli dva židovští chlapci. O celý případ se začne zajímat mladý advokát Adam Hall, který je Cayhallovým vnukem. Ten je rozhodnut objasnit onu smutnou událost za každou cenu a žádá pro svého klienta udělení milosti...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Cela smrti

Režie:

James Foley

Předloha:

John Grisham (kniha)

Scénář:

William Goldman

Kamera:

Ian Baker

Hudba:

Carter Burwell

Hrají:

Chris O'Donnell, Gene Hackman, Faye Dunaway, Robert Prosky, Raymond J. Barry, Lela Rochon, David Marshall Grant, Harve Presnell, Richard Bradford, Jane Kaczmarek, Millie Perkins, Josef Sommer, Jack Conley, Ken Colquit, Nicholas Pryor, Thom Gossom Jr.

Producenti:

Brian Grazer, John Davis, Ron Howard

Střih:

Mark Warner

Scénografie:

David Brisbin

Kostýmy:

Tracy Tynan

(další profese)

Cela smrti (1996) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Cela smrti na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/2826-cela-smrti/Já, spravedlnost

Stáhnout Já, spravedlnost
Shlédnout Já, spravedlnost

Já, spravedlnost (1967) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Já, spravedlnost (1967):

Co si počít s největším zločincem v dějinách lidstva? Unesený český lékař, jenž se má stát Hitlerovým osobním lékařem, postupně zjišťuje, že bývalí němečtí důstojníci zachránili Hitlera jen proto, aby jej podrobovali nekončícímu psychickému trýznění, opakovaně inscenují nepřátelské přepady vrcholící odsouzením k smrti - však také zazní věta, že pouhý, jednorázový trest smrti je pro člověka obtíženého takovými vinami málo. Jenže lidumilný lékař s něčím takovým nesouhlasí, rozhodne se sám zkrátit vězňovo utrpení... Režisér Zbyněk Brynych, jenž se tématu nacismu věnoval i ve svých předchozích filmech (Transport z ráje), zde dospěl k málo přesvědčivé modelaci, která na jedné straně vykazuje rysy romantické smyšlenky s motivem svévolně uneseného lékaře v čele, na druhé straně koketuje se schematicky rozvrstvenými mravními dilematy, které posléze hrdina příběhu vyřeší jediným humánním činem, který v daném kontextu přichází do úvahy.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Já, spravedlnost

Režie:

Zbyněk Brynych

Scénář:

Zbyněk Brynych, Miloš Macourek, Milan Nejedlý

Kamera:

Josef Vaniš

Hudba:

Jiří Sternwald

Hrají:

Karel Höger, Angelica Domröse, Jiří Vršťala, Fritz Diez, Jindřich Narenta, Karel Charvát, Otto Ševčík, Jindřich Blažíček, Karel Peyr, Rudolf Macharovský, Oldřich Stodola, Ervín Zolar, Paul Leclér, Richard Lederer, Jan Schánilec, Jiří Fuchs, Rajmond Gabriel, Petr Oliva, Zdeněk Matouš, T. Lederer, Jiří Svárovský, H. J. Müller, Vladimír Zoubek, Karel Špička, Jan Diviš, Karel Dellapina, Milan Sandhaus, Jaroslav Tomsa, Vilém Pruner, Karel Hábl, Miroslav Nosek, J. Rek, Ludvík Wolf, Jan Váňa, Jindřich Sejk, Viktor Oktábec, Jiří Cimický, Ivan Foltýn, Hana Davidová, Jan Kropáček, Jaroslav Klenot, Pavel Navara, Jindřich Vítek, Otakar Rademacher, P. Stejskal, Josef Schneider, Jiří Kasík, Karel Engel, Josef Bárta, Jaroslav Vlk, Eda Pavlíček, J. Maroušková

Producenti:

Eliška Nejedlá

Střih:

Miroslav Hájek

Zvuk:

Ladislav Hausdorf

Masky:

Anežka Kunová

(další profese)

Já, spravedlnost (1967) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Já, spravedlnost na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1017-ja-spravedlnost/Pád nebes

Stáhnout Pád nebes
Shlédnout Pád nebes

Pád nebes (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Pád nebes (2006):

Tragický příběh se odehrál na jaře roku 1931, kdy bylo devět černochů vyvlečeno z nákladního vlaku v Alabamě a obviněno ze znásilnění dvou mladých bílých žen. Devět mladíků bylo rychle postaveno před soud a odsouzeno na elektrické křeslo. Zpráva o rozsudku se rozšířila a vyvolala takovou kontroverzi, že se případem začal zabývat Federální nejvyšší soud Spojených států.V roce 1933 odjel do segregační Alabamy newyorský právník Sam Leibowitz (vítěz Ceny Akademie Timothy Hutton), aby se ujal obhajoby devíti mladých mužů – a odstartoval tak právní bitvu, která nakonec změnila životy všech zúčastněných, včetně americké právní vědy.(Magic Box)

Informace o filmu Pád nebes

Režie:

Terry Green

Scénář:

Terry Green

Kamera:

Paul Sanchez

Hudba:

Tony Llorens

Hrají:

Timothy Hutton, David Strathairn, Leelee Sobieski, Anthony Mackie, Bill Sage, Azura Skye, James Tolkan, Bill Smitrovich, Maury Chaykin, B.J. Britt, Lew Temple, Francie Swift, Ian Nelson, Artel Great, Ty Jones, Elijah Kelley, Pam Ruth, Courtney B Turk, Stephanie Sawyer, Afemo Omilami, Joseph Lyle Taylor

Producenti:

Anna Marie Crovetti, Wade W. Danielson

Střih:

Suzy Elmiger

Scénografie:

Julieann Getman

Kostýmy:

Lisa Davis

(další profese)

Pád nebes (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Pád nebes na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/183027-pad-nebes/Angelika, markýza andělů

Stáhnout Angelika, markýza andělů
Shlédnout Angelika, markýza andělů

Angelika, markýza andělů (1964) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Angelika, markýza andělů (1964):

První z řady filmů o Angelice, které jsou od šedesátých let známy po celém světě. Angelika de Sancé de Monteloup je proti své vůli provdána za mocného Joffrey de Peyrac, o němž se říká, že je čaroděj. Na počátku mladá dívka, která přišla z kláštera cítí ke svému tajemnému manželovi jen strach a odpor. Nicméně, krok za krokem objevuje skutečnou osobnost hraběte de Peyrac, vědce, filosofa a trubadúra, a zamiluje se do něj. Jednoho dne mladý král Francie Ludvík XIV. navštíví toulouské sídlo pana de Peyrac. Přepych, který král nazve "státem ve státě" a okouzlující manželka navíc, vyvolají královu žárlivost a hrabě de Peyrac de Morens d´Irristru musí být odstraněn!Filmy měly ohromný komerční úspěch, ačkoli se jen minimálně drží literární předlohy. Autorka literárního díla Mme Golon, říká: "V těchto filmech je Angelika znázorněna osobností Michele Mercier, a ne taková, jaké skutečně je. Takže jednou bych ráda viděla film se skutečnou Angelikou."(Jeanne)

Informace o filmu Angelika, markýza andělů

Režie:

Bernard Borderie

Předloha:

Anne Golon (kniha), Serge Golon (kniha)

Scénář:

Bernard Borderie, Daniel Boulanger, Claude Brulé, Francis Cosne

Kamera:

Henri Persin

Hudba:

Michel Magne

Hrají:

Michèle Mercier, Robert Hossein, Jean Rochefort, Claude Giraud, Giuliano Gemma, Jacques Toja, Robert Hoffmann, Bernard La Jarrige, Madeleine Lebeau, Bernard Woringer, Philippe Lemaire, Robert Porte, Geneviève Fontanel, Etchika Choureau, Jean Topart, Jacques Castelot, Paula Dehelly, Yves Barsacq, Rosalba Neri, François Maistre, Serge Marquand, Jean Ozenne, Monique Mélinand, Renate Ewert, Denise Provence, Jacques Hilling, Alexandre Rignault, Claude Vernier, Albert Dagnant, André Rouyer, Michel de Ré, Roberto, Georges Guéret, Geymond Vital, Noëlle Noblecourt, Henri Cogan, Elizabeth Ercy, Sylvie Coste, Pierre Hatet, Ellen Bahl, Charles Regnier

Producenti:

Raymond Borderie, Francis Cosne

Střih:

Christian Gaudin

Scénografie:

René Moulaert

Kostýmy:

Rosine Delamare

(další profese)

Angelika, markýza andělů (1964) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Angelika, markýza andělů na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/37676-angelika-markyza-andelu/Angelika

Stáhnout Angelika
Shlédnout Angelika

Angelika (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Angelika (2013):

Sedmnáctiletá Angelika je proti své vůli provdána za bohatého toulouského hraběte Joffreye de Peyrac, který je nejen o dvanáct let starší než ona, ale má také pověst čaroděje. Svým šarmem a inteligencí si brzy získá Angeličino srdce a zdá se, že jejich šťastný život nemůže nic ohrozit. Jednoho dne je ale Peyrac uvržen do Bastily a upálen na hranici za údajné čarodějnictví. Angelika se uchýlí s dětmi na Dvůr zázraků a s pomocí banditů plánuje pomstu všem, kteří změnili její pohádku ve zlý sen.(Bioscop)

Neuvěřitelný osud Angeliky, mladé ženy stejně tak krásné jako nezkrotné, jíž láska k Joffreymu de Peyrakovi dodala sílu bojovat s nespravedlností a tyranií století zmítaného mocenskými boji, nerovností a útlakem.(Festival francouzského filmu)

V klášterní škole vzdělaná Angelika, mladá a krásná provinční šlechtična je "prodána" svým chudým otcem, jako manželka hraběti de Peyrac. Právě tak, jak velmi je Peyrac bohatý a vážený v celém kraji Toulouse, je i odporný a kulhavý a Angelika je půvabná. Přes obtížné počátky jejich vztahu Joffrey de Peyrac svou inteligencí, humorem a silou charakteru zvítězí a získá  Angeličino srdce. Jejich společný život by mohl být pohádkou, kdyby nebylo Angeličina tajemství, které ji bude stát vše. Jako mladičká dívka náhodně vyslechla rozhovor skupiny šlechticů diskutujících o spiknutí proti králi. Později, když si spiklenci uvědomí, že byla Angelika svědkem jejich vražedných plánů, rozhodnou se jí navždy zbavit. Angelika je však chráněna láskou, mocí a bohatstvím hraběte de Peyrac. Zmocnit se jí znamená nejprve odstranit z cesty jejího muže. Peyrac je mučen, odsouzen a upálen v Place de Gresves.Po smrti Peyraca, zbavená titulů i majetku, zapuzena nejbližšími a ještě pronásledována muži, kteří se jí chtějí zbavit, Angelika touží po ukončení vlastního života. Ale nezbytnost zajistit své dvě děti ji drží při životě. Pro ně bude žít. A pro ně bude hledat sílu k boji, aby pomstila Peyraca. Bez ohledu na cenu své pomsty a jen proto, aby zůstala věrná lásce, kterou sdíleli. Angelika bude znovu psát příběh svého života od okamžiku, kdy byla mladou a nevinnou šlechtickou dívkou rozdrcenou okolnostmi, až do doby, kdy se stala ženou, která se odmítá odevzdat nespravedlnosti a vůli těch, kteří učinili noční můru z jejich pohádky . Její zbraň: ONA sama. Její armáda: žebráci, zloději a prostitutky, kteří nalezli útočiště ve Dvoře zázraků - spodina společnosti, se kterými bude sdílet jejich osud, kteří ji přijmou mezi sebe a jednoho dne ji nazvou svojí Markýzou. Její jediný protivník: král Francie Ludvík XIV. Její cíl: najít cestu ze Dvora zázraků  až na královský dvůr do Versailles, aby se stala favoritkou krále a uhasila tam svou žízeň po pomstě.(Robert-hossein.webnode.cz)

Informace o filmu Angelika

Režie:

Ariel Zeitoun

Předloha:

Anne Golon (kniha), Serge Golon (kniha)

Scénář:

Ariel Zeitoun, Philippe Blasband

Kamera:

Peter Zeitlinger

Hudba:

Nathaniel Méchaly

Hrají:

Nora Arnezeder, Gérard Lanvin, Simon Abkarian, Tomer Sisley, Olivier Gourmet, Mathieu Kassovitz, David Kross, Miguel Herz-Kestranek, Julian Weigend, Fabrice Rodriguez, Salomé Degeer, Karine Valmer, Florence Coste, Jean-Louis Sbille, Bruno Joris, Petr Mareček, Petr Kantor, Adriana Bajtková, Jaromír Emett, Zuzana Hrubčová, Josef Kuhn, Jiří Pomeje, Patrick Descamps, John Dobrynine, Michel Carliez, Bruno Georis

Střih:

Philippe Bourgueil

Zvuk:

Thomas Berliner

Scénografie:

Patrick Durand

Kostýmy:

Edith Vesperini, Stéphane Rollot

(další profese)

Angelika (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Angelika na ČSFD

44%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/336572-angelika/Bathory

Stáhnout Bathory
Shlédnout Bathory

Bathory (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bathory (2008):

Mimořádná osobnost Alžběty Báthoryové zaměstnává historiky už po staletí. Ještě dnes, bezmála čtyři sta let po její smrti se pohledy na její život a vinu rozcházejí. V Guinessově knize rekordů je uváděna jako největší vražedkyně v dějinách lidstva. Po přečtení publikovaných děl a prostudování historických materiálů jsem dospěl k odlišnému závěru. Podle mne byla tato renesanční, inteligentní a vzdělaná žena obětí těch, kteří prahli po jejím majetku.Film je příběhem o Alžbětě a její nenaplněné lásce k slavnému italskému malíři Caravaggiovi, o manželském poutu nejmocnějších uherských rodů Báthory a Nádašdy a o intrikách palatína Juraje Thurza.Věrně se držím všech historických údajů a známých faktů, ovšem do zaplňování bílých míst historie jsem zapojil svoji fantazii. (Juraj Jakubisko)(oficiální text distributora)

Kdo by neznal pověst o Čachtické paní, která se koupala v krvi nevinných pannen? Režisér Juraj Jakubisko se rozhodl přenést tuto pověst na stříbrné plátno. Můžeme tak sledovat osudy Alžběty Bathoriové v nejdražším středoevropském filmu, na jehož koprodukci se také spousta středoevropských států podílela. Alžběta podle pověstí zavraždila na 600 obětí, mezi kterými byly především mladé dívky a ženy, na svém slovenském sídle Čachtice.Ve filmu můžeme vidět kromě zahraničních herců i Čechy: Karla Rodena, Bolka Polívku, Jiřího Mádla, Lucku Vondráčkovou, Marka Vašuta a další. O český komparz také nebyla nouze, a tak v mnohých bojových scénách můžeme zahlédnout šermířskou skupinu Rotia.(ČSFD.cz)

Výpravná freska znázorňujúca pomery Uhorska 16.- 17. storočia, ktorá rozpráva o legendami opradenom osude čachtickej pani Alžbety Báthoryovej.Dej filmu sa odohráva na prelome 16. a 17. storočia v bývalom Uhorsku, v čase plnom náboženských vojen, rozporov a konfliktov, vrátane vojny s agresívnymi tureckými dobyvateľmi. V tej dobe žila Alžbeta Báthoryová, ktorá patrila k jednému z najvýznamnejších uhorských šľachtických rodov. Legendy jej zabezpečili zápis v Guinessovej knihe rekordov ako najväčšej a najkrvavejšej vrahyne všetkých čias.Prípad Báthoryová je ale nejasný a mnohí historici považujú túto charakteristiku za úplne nepodloženú. Kým  bola Alžbeta Báthoryová v skutočnosti? Vrahyňou, ktorá vraždila nevinné panny a kúpala sa v ich krvi, alebo pôvabnou a na svoju dobu veľmi vzdelanou ženou? Bola vinníčkou alebo obeťou vtedajších politických pomerov a temných intríg mocných, ktorí bažili po jej majetku?Vo filme Báthory manžel Alžbety Báthoryovej, František Nádasdy, bojuje vo vojnách s Turkami a ona sama dohliada na správu rozsiahlych rodových majetkov a na výchovu detí. Raz jej manžel pošle darček v podobe talianskeho maliara Merisiho Caravaggia, ktorý zostane na jej dvore niekoľko rokov. Medzi ním a osamelou ženou vznikne zvláštne puto. V tom čase sa ale nad jej hlavou začnú sťahovať zlovestné mračná, ktoré ešte viac potemnejú po smrti jej manžela. Mocná a bohatá žena musí čeliť nepriateľom, ktorí sú schopní čohokoľvek. Zvesti o šialenej vladárke, ktorá sa v snahe zastaviť starnutie kúpe v krvi nevinných panien, začínajú silnieť...Juraj Jakubisko sa vo filme Báthory pridŕža známych historických skutočností, avšak neprebádané „biele" miesta histórie vypĺňa svojou fantáziou. Tak sa do príbehu dostali aj Caravaggio, či Monteverdi -  tvorca prvej opery...(STV)

Informace o filmu Bathory

Režie:

Juraj Jakubisko

Scénář:

Juraj Jakubisko, Ľubomír Feldek

Kamera:

Ján Ďuriš, F. A. Brabec

Hudba:

Jan Jirásek, Simon Boswell, MAOK, Katarína Knechtová, Tatiana Miková

Hrají:

Anna Friel, Karel Roden, Hans Matheson, Vincent Regan, Franco Nero, Deana Horváthová-Jakubisková, Michaela Drotárová, René Štúr, Jiří Mádl, Robbie Kay, Lucie Vondráčková, Andrej Hryc, Bolek Polívka, Jiří Korn, Monika Hilmerová, Míra Nosek, Táňa Radeva, Eva Elsnerová, Zdeněk Podhůrský, Marek Vašut, Karel Dobrý, Petr Jákl ml., Marek Majeský, Beata Greneche, Ondřej Ladislav, Jan Vlasák, Rudolf Stärz, Sandra Pogodová, Pavel Kočí, Hana Vagnerová, Vladimír T. Gottwald, Jiří Krytinář, Jiří Maria Sieber, Jan Unger, Anthony Byrne, Václav Upír Krejčí, Kristýna Maléřová-Podzimková, Taťjana Medvecká, Marian Roden, Marie Viková, Karel Bělohradský, Marie Boková, Jana Oľhová, Pavel Skřípal, Zuzana Frenglová, Barbora Fišerová, Zuzana Stivínová, Jiří Pomeje, Jan Dolanský, Jaromír Meduna, Jan Maxián, Jan Šťastný, Jaroslav Kaňkovský, Jan Vondráček, Milan Slepička, Miloš Vávra, David Štěpán, Petr Meissel, Zdeněk Maryška, Jiří Hajdyla, Jan Pavel Filipenský, Martin César, Radek Balcárek, Ester Honysová

Producenti:

Deana Horváthová-Jakubisková

Střih:

Patrik Pašš, Chris Blunden

Scénografie:

Karel Vacek

Masky:

René Stejskal, Bohuslav Sobotka, Jana Radilová

Kostýmy:

Jaroslava Pecharová, Julia Patkos

(další profese)

Bathory (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bathory na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/221421-bathory/