Snění v cizím jazyce

Stáhnout Snění v cizím jazyce
Shlédnout Snění v cizím jazyce

Snění v cizím jazyce (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Snění v cizím jazyce (2017):

Idealista Martin, který studuje lingvistiku, je odhodlaný zdokumentovat a uchovat mexické zanikající jazyky. Vypraví se hluboko do džunglí Veracruzu, aby zachytil poslední dva rodilé mluvčí Zikrilu, staříky Isaura a Jacintau. Ale když Jacinta zemře, Martin zjistí, že existuje ještě jeden člověk, který tento jazyk ovládá - svárlivý a odměřený Evaristo. Mladý lingvista si rychle uvědomí, že přesvědčit Evarista, aby se o svůj jazyk podělil, nebude jednoduché. Oba staří muži totiž skrývají zničující tajemství, které je před padesáti lety rozdělilo. Martin, jemuž pomáhá Evaristova krásná vnučka Lluvia, začne v naléhavé snaze o záchranu zanikajícího způsobu života postupně odhalovat desítky let starou záhadu, která vede v tomto opulentním epickém snímku k nečekaným odhalením.(Cinemax)

S mizejícím jazykem mizí celý jeden svět. Mladý výzkumník Martin se na mexickém venkově jeden takový snaží zaznamenat pro další generace. Poslední dva staříci, kteří jím mluví, ale zásadně odmítají mluvit spolu. Jaký je důvod půl století trvajícího konfliktu a může se mlčení prolomit? Originální miláček festivalových diváků míchá milostné drama, magický realismus i hravou ironii.(Febiofest)

Informace o filmu Snění v cizím jazyce

Režie:

Ernesto Contreras

Scénář:

Carlos Contreras

Kamera:

Tonatiuh Martínez

Hudba:

Andrés Sánchez

Hrají:

Fernando Álvarez Rebeil, José Manuel Poncelis, Eligio Meléndez, Juan Pablo de Santiago, Monica Miguel, Héctor Jiménez, Fátima Molina, Gabriela Cartol

Producenti:

Luis Albores, Mónica Lozano, Raymond van der Kaaij

Střih:

Jorge Macaya

(další profese)

Snění v cizím jazyce (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Snění v cizím jazyce na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/411204-sneni-v-cizim-jazyce/Zahrádka pod hvězdami (TV seriál)

Stáhnout Zahrádka pod hvězdami (TV seriál)
Shlédnout Zahrádka pod hvězdami (TV seriál)

Zahrádka pod hvězdami (TV seriál) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zahrádka pod hvězdami (TV seriál) (2017):

Loutkový seriál o malém Ježíškovi a o zázracích, které možná dokáže udělat každý z nás... V podhorské vesničce v malém domku s rozkvetlou zahrádkou žije tesař Josef se svou ženou Marií a malým synkem, který má velmi neobvyklé jméno. Říkají mu Ježíšek. A to není vše, co je na něm zvláštní. Prý umí dělat zázraky. Ježíškovi kamarádi Tomáš a Petr jsou o tom pevně přesvědčeni, vždyť ty divy viděli na vlastní oči. Poslouchají ho hadi, pod rukou mu krotnou divoké šelmy, a ztracené zvíře přiběhne na jeho zavolání! Ale Ježíšek se tomu jen směje – tohle všechno a ještě větší „zázraky“ by dokázali i oni, třeba kdyby si ustrašený Tomáš víc věřil, a silácký Petr zkrotil svoji zbrklost. Ježíšek dokonce věří, že by to dokázal i jejich protivný soused. Ten největší zázrak je totiž dobré srdce – a to u některých lidí bývá skryté hodně hluboko pod předsudky a strachy... Není důležité, jestli tenhle chlapec je nebo není Ježíšek z Bible, i když kde žil jako malé dítě, o tom se toho moc neví, a proč by to nemohlo být právě v takové malé vesničce? Seriál vznikl technologií klasické loutkové animace podle výtvarných návrhů Zdenky Krejčové ve studiu Animation People. Podle původního námětu Ivana Renče jej napsali Martina Komárková a Martin Otevřel, který seriál také režíroval. Ježíška namluvil David Štěpán, Marii Klára Issová, Josefa Lukáš Hlavica, souseda Miroslav Táborský a Tomáše s Petrem David Němčok a Petr Neskusil. Hudbu složil Jan Hrubý.(Česká televize)

Český animátor, který do nedávna tvořil kreslené seriály pro německou televizi, se vrací k dětskému publiku v Česku. Jeho sedmidílný loutkový večerníček vypráví alternativní příběh Ježíškova dětství, kdyby žil jako kluk na české vesnici. Díky malým každodenním zázrakům pomáhá rodičům, lesním zvířatům i nevrlému sousedovi.(Febiofest)

Informace o filmu Zahrádka pod hvězdami (TV seriál)

Režie:

Martin Otevřel

Scénář:

Martina Komárková, Martin Otevřel

Kamera:

Ivan Vít

Hudba:

Jan Hrubý

Hrají:

Lukáš Hlavica, Miroslav Táborský, Klára Issová, David Štěpán, Petr Neskusil, Jakub Nemčok, Jiří Hříbal

Producenti:

Barbara Johnsonová

Střih:

Michal Podhradský

Zvuk:

Martin Večeřa

(další profese)

Zahrádka pod hvězdami (TV seriál) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zahrádka pod hvězdami (TV seriál) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/568795-zahradka-pod-hvezdami/Bajkonur

Stáhnout Bajkonur
Shlédnout Bajkonur

Bajkonur (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bajkonur (2011):

„Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.“ Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí. Zákon náruživě dodržovaný obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur.

Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira. Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonurur a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé, jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery.

Když Julie doslova „spadne z nebe“ v malé vesmírné kapsuli, je to Iskander, kdo ji najde v bezvědomí. Tím, že si Julia nedokáže na nic vzpomenout, je Iskander ochoten předstírat, že jsou zasnoubeni a obrátit starý zákon stepí ve svůj prospěch.

Ale i ta nejromantičtější lež nemůže trvat navždy. A „Gagarin“ brzy nebude vědět, kam skutečně patří, a mnohem víc, ke komu.(oficiální text distributora)

Režisér Veit Helmer se od výtvarně originálního celovečerního debutu Tuvalu (1999) postupně sune směrem k rozevlátým, až pohádkovým fantazijním hříčkám. Po Absurdistánu (2008) vytvořil snímek Bajkonur označovaný jako romance, komedie i dobrodružný příběh. Pojednává o mladé Francouzce, které se splní sen podívat se do vesmíru na ruské lodi coby vesmírné turistce, a kazašském vesničanovi s přezdívkou Gagarin, který se živí prodáváním spadlých kusů kosmických raket. Jejich sektání znamená spoustu kulturních nedorozumění, ale i citovou náklonnost.(Febiofest)

„Čokoľvek spadne z neba, nechajte si to“ tak znie nepísaný zákon kazašských stepí, náruživo dodržiavaný obyvateľmi malej dediny, ktorí zbierajú vesmírne trosky z blízkej vesmírnej stanice Bajkonur. Poslednými dvoma mladými členy dediny sú rádiový operátor Iskander, známy ako Gagarin, a rázna Nazir. Zatiaľ čo sa Nazir snaží svojím nekonvenčným správaním dať Iskanderovi najavo, že ho miluje, Iskander je evidentne zbláznený nielen do Bajkonuru a rozľahlého vesmíru, ale aj do krásnej Francúzky Julie Mahé, ktorej cestu ku hviezdam sledujú televízne kamery.(MFF Cinematik Piešťany)

Informace o filmu Bajkonur

Režie:

Veit Helmer

Scénář:

Veit Helmer, Sergej Aškenazi

Hudba:

Goran Bregović

Hrají:

Alexander Asochakov, Marie de Villepin, Sitora Farmonova, Erbulat Toguzakov, Jevgenij Jefremov, Waléra Kanischtscheff

Producenti:

Bettina Ricklefs, Andreas Schreitmüller

Zvuk:

Immo Trümpelmann

(další profese)

Bajkonur (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bajkonur na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/307416-bajkonur/Hastrman

Stáhnout Hastrman
Shlédnout Hastrman

Hastrman (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hastrman (2018):

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), jehož láska k venkovské dívce Katynce (Simona Zmrzlá) naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Baron se vrací se svým sluhou (Jiří Lábus) z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova (David Novotný) dcera Katynka revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni všichni, i učitel Voves (Jiří Maryško) a farář Fidelius (Jan Kolařík). Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí.(CinemArt)

Osvícený Baron de Caus (Karel Dobrý) se vrací z cest po světě na panství, kde se chce věnovat obnově rybníků. Mezi vesničany ho zaujme nespoutaná a revoltující rychtářova dcera Katynka, na kterou si ale myslí i další muži. Čím více se Katynka baronovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku dokáže obstát.(Finále Plzeň)

Adaptace ceněné knihy Miloše Urbana sleduje návrat nevyzpytatelného barona na své rodné panství, kde následně místo nalezení klidu čelí zapovězeným pokušením. I on sám ovšem představuje nebezpečí pro své poddané – skrývá totiž nadpřirozené, nelidské tajemství. Přinese baron svému kraji spásu, nebo zkázu?(Letní filmová škola)

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), ktorého láska k dedinskému dievčaťu Katynce (Simona Zmrzlá) naplňuje netušeným šťastím  a spaľujúcou vášňou. Barón sa vracia so svojím sluhom (Jiří Lábus) z ciest po svete, aby obnovil rybníky na svojom panstve. Ako moderný a osvietený človek sa vymyká štandardnému dedinskému životu. Stredom jeho zájmu sa stane nespútaná a výnimočná rychtárova dcéra Katynka rebelujúca proti autoritám vášnivým uctievaním prírody a pohanských rituálov. Inteligentným a krásnym dievčaťom sú očarení všetci, aj učiteľ Voves (Jiří Maryško) a farár Fidelius (Jan Kolařík). Čím viac sa Katynka hastrmanovi približuje, tým viac v ňom narastajú pochybnosti, či ako človek v koži zvieraťa a zviera v človeku tentokrát obstojí.(CinemArt SK)

Informace o filmu Hastrman

Režie:

Ondřej Havelka

Předloha:

Miloš Urban (kniha)

Scénář:

Ondřej Havelka, Petr Hudský

Kamera:

Diviš Marek

Hudba:

Petr Wajsar

Hrají:

Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jiří Lábus, Jan Kolařík, Jiří Maryško, David Novotný, Norbert Lichý, Vladimír Polívka, Vojtěch Hrabák, Andrea Berecková, Jan Komínek, Anna Kratochvílová, Ivan Sochor

Producenti:

Čestmír Kopecký

Střih:

Jan Daňhel

Zvuk:

Jiří Melcher

Scénografie:

Petr Pištěk

Masky:

Jana Červenková

Kostýmy:

Eva Kotková

(další profese)

Hastrman (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hastrman na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/512864-hastrman/In Fear

Stáhnout In Fear
Shlédnout In Fear

In Fear (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu In Fear (2013):

Tom a Lucy sa spoločne vydajú autom na cesty. Po niekoľkých hodinách sa však stratia niekde na vidieckej ceste v lese. Prichádza noc a s ňou aj niečo temné, čo ich začne terorizovať. Ich jedinou obranou je ich auto, v ktorom sa schovávajú spolu so strachom z tmy, obavami z temnoty a postupne aj podozrením voči sebe navzájom.(kubqo)

Informace o filmu In Fear

Režie:

Jeremy Lovering

Scénář:

Jeremy Lovering

Kamera:

David Katznelson

Hudba:

Daniel Pemberton, Roly Porter

Hrají:

Alice Englert, Allen Leech, Iain De Caestecker

Producenti:

Nira Park

Střih:

Jonathan Amos

(další profese)

In Fear (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu In Fear na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/330229-in-fear/Veľká noc a veľký den

Stáhnout Veľká noc a veľký den
Shlédnout Veľká noc a veľký den

Veľká noc a veľký den (1974) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Veľká noc a veľký den (1974):

Poslední den druhé světové války na jedné slovenské dědině nepřináší úlevu, ale naopak zauzlení nejistoty a obav. Tvůrci zamýšleli zvnitřnit rázovité postavy, přiblížit, jak prožívají tyto vypjaté okamžiky, ale přesto zůstávají v půli cesty. Příběh o vesničanech, partyzánech, kolaborantech i německých vojácích rozbíjejí do spleti tezovitých, oficiálnímu dějinnému výkladu poplatných epizod. Nevyhnuli se ani ploše osvětářským tendencím, kdy diváci musí být poučováni, jak si jednotlivé události mají vykládat.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Veľká noc a veľký den

Režie:

Štefan Uher

Scénář:

Alfonz Bednár

Kamera:

Stanislav Szomolányi

Hudba:

Svetozár Stračina

Hrají:

Bronislav Križan, Marie Drahokoupilová, Elena Zvaríková-Pappová, Štefan Kvietik, Ladislav Lakomý, Ján Mistrík, Zdeňka Gräfová, Petra Vančíková, Darina Šimanská, Mária Markovičová, Dušan Blaškovič, Anton Mrvečka, František Zvarík, František Desset, Ľudovít Króner, Ľudovít Reiter, Ladislav Večeřa, Vladimír Malina, Karol Jaura, Zdeněk Blažek, Andrej Rimko, Jozef Cút, Ján Mildner, Ján Géc, Anton Majerčík, Martina Vančíková, Ľudovít Ozábal, Milan Fiabáne, Natália Hasprová, Ľuboš Mikulský, Ján Greššo, Augustín Kubán, Michal Belák, Karol Čálik, Jozef Kuchár, Ernest Šmigura, Jaroslav Vrzala

Střih:

Maximilián Remeň

Zvuk:

Milan K. Némethy

Scénografie:

Anton Krajčovič

(další profese)

Veľká noc a veľký den (1974) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Veľká noc a veľký den na ČSFD

51%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/29035-velka-noc-a-velky-den/Kouzlo všedních dnů (TV film)

Stáhnout Kouzlo všedních dnů (TV film)
Shlédnout Kouzlo všedních dnů (TV film)

Kouzlo všedních dnů (TV film) (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kouzlo všedních dnů (TV film) (2005):

Během druhé světové války otěhotní dcera coloradského ministra Olivie Daleová. Voják, kterého miluje, ji ale opustí a ona je svým puritánským otcem donucena k sňatku z rozumu za v podstatě cizího člověka, mladého farmáře Raye Singletona. Ray je pro ni schopen udělat cokoli, aby byla šťastná, a z celého srdce ji má rád. Vzdělaná Olivie ho ale nemiluje a v podstatě neví, co k němu cítí. Ví, že manželovi ubližuje, a chystá se odjet a porodit do Denveru. Až teď dochází k zjištění, v čem je pravé jádro skutečné lásky.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Kouzlo všedních dnů (TV film)

Režie:

Brent Shields

Kamera:

Eric Van Haren Noman

Hudba:

Lawrence Shragge

Hrají:

Keri Russell, Skeet Ulrich, Mare Winningham, Gwendoline Yeo, Katie Keating, Eric Winter, Jane McGregor, Tania Gunadi, Daryl Shuttleworth, Mary Black, Kira Bradley

Producenti:

Andrew Gottlieb, Jim O'Grady

Střih:

Michael D. Ornstein

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Karyn Wagner

(další profese)

Kouzlo všedních dnů (TV film) (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kouzlo všedních dnů (TV film) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/197357-kouzlo-vsednich-dnu/Dům u dálnice

Stáhnout Dům u dálnice
Shlédnout Dům u dálnice

Dům u dálnice (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dům u dálnice (2008):

Uprostred tichej a opustenej vidieckej krajiny sa tiahne nedokončená diaľnica. Len pár metrov od bezpečnostných bariér stojí dom. Otec, matka a ich tri deti tu šťastne žijú už desať rokov. Idylka sa končí v okamihu, keď sa výstavba skompletizuje a v tesnej blízkosti domu začnú hučať prvé autá. Odpor rodiny rastie, odmieta sa vzdať svojej oázy pokoja. Novodobí švajčiarski robinsoni strácajú definitívne zmysel svojho doterajšieho života.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Dům u dálnice

Režie:

Ursula Meier

Scénář:

Ursula Meier, Gilles Taurand, Raphaëlle Desplechin, Olivier Lorelle

Kamera:

Agnès Godard

Hrají:

Isabelle Huppert, Olivier Gourmet, Adélaïde Leroux, Kacey Mottet Klein, Jean-François Stévenin, Marc Berman

Producenti:

Denis Freyd

Střih:

François Gédigier, Nelly Quettier, Susana Rossberg

(další profese)

Dům u dálnice (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dům u dálnice na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/251090-dum-u-dalnice/Metrix – Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film)

Stáhnout Metrix – Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film)
Shlédnout Metrix – Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film)

Metrix - Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Metrix - Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film) (2012):

Informace o filmu Metrix - Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film)

Režie:

Martin Kubíček

Hrají:

Martin Kubíček

Metrix - Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Metrix - Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film) na ČSFD

31%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/344077-metrix-legenda-hroznove-lhoty/Jidášova žena (TV seriál)

Stáhnout Jidášova žena (TV seriál)
Shlédnout Jidášova žena (TV seriál)

Jidášova žena (TV seriál) (2002) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jidášova žena (TV seriál) (2002):

Gloria Lealová je mladá, krásná a trochu naivní žena, jejíž profesí je filmová tvorba. Rozhodne se natočit dokument o fascinujícím příběhu, který obklopuje dvacet let starou vraždu kněze - zločin, za který byla obžalována a neprávem odsouzena dědička vinic Altagracia Del Toro. Legenda známá jako "Jidášova žena" je znovu na titulních stranách novin, jakmile je Altagracia po dvaceti letech propuštěna z vězení. Lidé ve městě se jí bojí a záhada se dále prohlubuje, když se najednou začne znovu vraždit. A stejně jako u vraždy kněze se pokaždé, když je spáchána vražda, objeví žena oblečená jako nevěsta. Ale když není vinna Altagracia, pak kdo je tedy vrahem? Kdo je "Jidášova žena"?Gloriin záměr natočit dokument se poněkud zkomplikuje, když se setká se Salomónem Vaismanem, prezidentem vinařských závodů Del Toro, který ji od prvního momentu přitahuje. Salomón je zpočátku velmi ochoten pomoci, ale potom se náhle od projektu odvrátí zrovna ve chvíli, kdy se Altagracia vrací, aby uplatnila své dědické právo na pozemky, na nichž vinice Del Toro stojí. Protože Gloriiono pátrání vede stále blíže k vyřešení záhadných vražd, Salomónův ústup ji zaskočí.Jaké je spojení mezi Salomónem a Altagracií? Proč skrývá Salomón svou minulost? Legenda o Altagracii Del Toro, "Jidášovy ženy", je příběhem extrémů - dobra a zla, nenávisti, vraždy, chamtivosti, ambicí, smrti, odvahy a pýchy. A samozřejmě lásky.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Jidášova žena (TV seriál)

Režie:

Olegario Barrera

Hrají:

Chantal Baudaux, Juan Carlos García, Fedra López, Rhandy Piñango, Betty Ruth, Javier Vidal, Gledys Ibarra

Jidášova žena (TV seriál) (2002) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jidášova žena (TV seriál) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/137310-jidasova-zena/