Book of Dragons

Stáhnout Book of Dragons
Shlédnout Book of Dragons

Book of Dragons (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Book of Dragons (2011):

Z draků se stali domácí mazlíčci a z bojovníků dračí trenéři. Klíčem k úspěchu trenéra je dokonalá znalost všech druhů draků, včetně jejich silných a slabých stránek. Book of Dragons popisuje kategorie i jednotlivé dračí druhy a jejich vlastnosti, spolu s příběhem legendárního vikinga, který všechny tyto draky poznal skutečně důkladně.(Safir)

Škyťák a jeho přátelé vás jako nového cvičitele draků seznámí se známými i méně známými druhy draků a vysvětlí, jak si počínat při jejich tréninku. V Knize draků sepsané samotným zakladatelem dračí systematiky Borkem Udatným vás navíc čeká mnoho zajímavostí o mytologii těchto stvoření, které jsou vyprávěny formou kreslených příběhů.(pajik)

V legendárnej knihe, plnej vtipných historiek, nenájdete o slušnej kôpke drakov prekvapivo ani zmienku...!Štikút, Astrid, Rybonoh, Bezzubý a Gobber si krátia čas príbehmi a historkami z legendárnej Knihy drakov, ktorú svojho času napísal (s mnohými chybami, vďaka čomu je ešte zábavnejšia) slávny dobrodruh a spisovateľ s priliehavým menom Udatný Bork! A k Borgovým objavom mladí Vikingovia pridajú i vlastné, nemenej zaujímavé a prevratné metódy trénovania nových, dosiaľ nepoznaných drakov! Celkovo tak spoznáte 14 zaujímavých dračích hrdinov, ktorých možno zaradiť do siedmich zatiaľ známych kategórií. No je tu ešte slušná kôpka drakov, o ktorých v knihe nenájdete ani zmienku...(TV Markíza)

Informace o filmu Book of Dragons

Režie:

Steve Hickner

Předloha:

Cressida Cowell (kniha)

Scénář:

Steve Hickner, Bart Coughlin, Joshua Pruett

Hrají:

Jay Baruchel, Jim Cummings, Craig Ferguson, America Ferrera, Tress MacNeille, Christopher Mintz-Plasse

Book of Dragons (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Book of Dragons na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/310036-book-of-dragons/Beowulf: Král barbarů

Stáhnout Beowulf: Král barbarů
Shlédnout Beowulf: Král barbarů

Beowulf: Král barbarů (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Beowulf: Král barbarů (2005):

Krvavý příběh o bitvě válečníka Beowulfa s obrem Grendelem. V této moderní verzi anglosaské epické báje vede norský hrdina Beowulf (Gerard Butler) svou družinu na pomoc starému příteli, dánskému králi Hrothgarovi (Stellan Skarsgaard), jehož království je pustošeno Grendelem (Ingvar Sigurdsson). Jakékoli Beowulfovi pokusy o bitvu jsou však mařeny jeho odmítnutím bojovat. Poté, co se hrdina setká s tajemnou čarodějkou Selmou (Sarah Polley), začíná chápat, že obrova zuřivost je jen odpovědí na bezpráví, kterého se vůči němu král dopustil. Beowulf, který jako voják není vůbec zvyklý váhat, už ale není přesvědčen, že by obr měl zemřít. Bouřlivý příběh o pomstě, loajalitě, soucitu a odpuštění.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Beowulf: Král barbarů

Režie:

Sturla Gunnarsson

Scénář:

Andrew Rai Berzins

Kamera:

Jan Kiesser

Hudba:

Hilmar Örn Hilmarsson

Hrají:

Gerard Butler, Sarah Polley, Stellan Skarsgård, Ingvar Eggert Sigurðsson, Eddie Marsan, Steindór Andersen, Gunnar Eyjólfsson, Egill Ólafsson, Ronan Vibert, Rory McCann, Elva Ósk Ólafsdóttir, Ólafur Darri Ólafsson, Gísli Örn Garðarsson, Helgi Björnsson, Spencer Wilding, Steinunn Ólína Þorsteinsdóttir, Gunnar Hansson, Don Ellione

Producenti:

Jason Piette, Eric Jordan, Paul Stephens

Střih:

Jeff Warren

Kostýmy:

Debra Hanson

(další profese)

Beowulf: Král barbarů (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Beowulf: Král barbarů na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/188288-beowulf-kral-barbaru/Ironclad

Stáhnout Ironclad
Shlédnout Ironclad

Ironclad (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ironclad (2011):

Děj filmu se odehrává ve 13. století v Anglii. Rebelující rytíři v čele s vévodou z Pembroke, Williamem Marshallem (James Purefoy) se postaví proti tyranskému králi Janovi (Paul Giamatti). To si samozřejmě král nenechá líbit, takže se vzbouření rytíři musí ukrýt na hradě Rochester, symbolu svobody a práva.(toy79)

Anglie roku 1215, krátce po podepsání Magny charty. Jan Bezzemek (Paul Giamatti) je navýsost nespokojen s omezením své královské moci, povolává proto dánskou žoldnéřskou armádu vedenou kapitánem Tiberiem (Vladimír Kulich), aby mu pomohla potrestat ty, kteří jej o moc připravili. Jeho jedinou šancí na úspěch je dobytí nevelkého hradu Rochester, který má ovšem strategický význam pro kontrolu celé jižní Anglie. Jeho plány se mu však rozhodnou překazit baron de Albany (Brian Cox), jeho malá družina profesionálních vojáků a templářský rytíř Thomas Marshall (James Purefoy), kteří se nehodlají smířit s navrácením "starých pořádků" ani za cenu vlastního života.(V.Silver)

Děj se odehrává po tom, co Jan Bezzemek, ambiciózní a krutý anglický král, byl svými barony donucen podepsat 19. 6. 1215 Magnu chartu, Velkou listinu svobod. Později ji odmítal uznat, v čemž jej podpořil tehdejší papež. Ten jej sice předtím z církve exkomunikoval, ale pak jej podpořil a dovolil mu odvolat svůj podpis pod podmínkou, že v zemi nastolí řád. Vzhledem k tomu, že většina baronů stála proti němu, zverboval vojsko pohanských Dánů za příslib, že bude Dánsko ušetřeno šíření evangelia. Jan s nimi pak dobýval hrady a území vzbouřených baronů. Jeden z nich, baron William Marshall, sebral několik templářů a dalších dobrodruhů a vydal se s nimi obsadit klíčový hrad Rochester. Když přicházejí, je již zajištěn několika Janovými Dány. Jsou však díky nerozhodnosti velitele hradu vpuštěni dovnitř a Dány v potyčce pobijí. Přichází král Jan, brána je zavřena a nastává regulérní středověké dobývání hradu, zhruba tři desítky obránců na tisícovku útočníků. Osádka hradu několik měsíců s nadějí vyhlíží pomoc Francouzů, kteří přijíždějí na poslední chvíli.(damokles)

Informace o filmu Ironclad

Režie:

Jonathan English

Scénář:

Jonathan English, Stephen McDool

Kamera:

David Eggby

Hudba:

Lorne Balfe

Hrají:

James Purefoy, Kate Mara, Paul Giamatti, Brian Cox, Jason Flemyng, Derek Jacobi, Mackenzie Crook, Charles Dance, Vladimír Kulich, Jamie Foreman, Guy Siner, Aneurin Barnard, Steffan Rhodri, Annabelle Apsion, Daniel O´Meara, Rhys Horler, Ceri Mears, David Melville, Laura Sibbick

Producenti:

Rick Benattar, Jonathan English

Střih:

Peter Amundson, Gavin Buckley

Scénografie:

Joseph C. Nemec III

Kostýmy:

Beatrix Aruna Pasztor

(další profese)

Ironclad (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ironclad na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/266501-ironclad/Cesta bojovníka

Stáhnout Cesta bojovníka
Shlédnout Cesta bojovníka

Cesta bojovníka (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Cesta bojovníka (2007):

Amerika šest století před první Kolumbovou cestou. Na klidné pobřeží přijíždějí vikingští nájezdníci a bezohledně plení, zabíjejí a zotročují. Stejně náhle jak se objeví, tak také zmizí, a zůstane po nich jen malý, nebojácný chlapec. Toho se ujme jeden z indiánských kmenů a daruje mu domov, lásku, lovecké schopnosti a jméno Duch. O patnáct let později se temní seveřané vracejí a ohrožují hrdinův kmen. S pomocí indiánského šamana se mladý hrdina vydává na ostrý souboj s přesilou, který na dobro určí budoucnost těch, kteří ho mezi sebe přijali.Vizuálně velmi propracovaný film proti sobě staví temné, chladné a nekompromisní vikingské válečníky a přirozené, otevřené Indiány. Ti se samozřejmě jen těžko mohou bránit nájezdu daleko vyspělejší a agresivnější civilizace. Hlavní hrdina je pak člověkem stojícím mezi těmito dvěma světy, jehož úkolem je ochránit svou novou rodinu.
Film vznikl zároveň i jako komiks a právě tato stylizace ho staví nad žánr historického filmu směrem k akční podívané. Je však natočený v reálném prostředí okolo Vancouveru v Kanadě, což z něj dělá klasickou akční podívanou ve velkém stylu, kterou v současných kinech diváci jen těžko hledají. Jako jeden z mála filmů také vychází z legend o dávných objevitelích Nového světa.Režisér filmu Marcus Nispel pracoval na videoklipech pro Faith No More a další americké hudební hvězdy. U filmu debutoval hororem Texaský masakr motorovou pilou. Scénáristka Laeta Kalogridis pak pracovala na velkofilmech Alexandr Veliký a Noční hlídka. Představitel hlavní role Karl Urban je u nás znám z akčních filmů Doom, Bournův mýtus, Riddick a v neposlední řadě jako Eomér z trilogie Pán prstenů.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Cesta bojovníka

Režie:

Marcus Nispel

Scénář:

Laeta Kalogridis

Kamera:

Daniel Pearl

Hudba:

Jonathan Elias

Hrají:

Karl Urban, Moon Bloodgood, Russell Means, Clancy Brown, Nathaniel Arcand, Burkely Duffield, Ralf Moeller, Mike Dopud, Michelle Thrush, Nicole Muñoz, Jay Tavare, Woody Jeffreys, Duane Howard

Producenti:

Mike Medavoy

Střih:

Glen Scantlebury, Jay Friedkin

Scénografie:

Greg Blair

Kostýmy:

Renée April

(další profese)

Cesta bojovníka (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Cesta bojovníka na ČSFD

47%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/222138-cesta-bojovnika/Asterix a Vikingové

Stáhnout Asterix a Vikingové
Shlédnout Asterix a Vikingové

Asterix a Vikingové (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Asterix a Vikingové (2006):

Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou.(oficiální text distributora)

Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou...(monolog)

Informace o filmu Asterix a Vikingové

Režie:

Stefan Fjeldmark, Jesper Møller

Scénář:

Philip LaZebnik

Hudba:

Alexandre Azaria

Hrají:

Roger Carel, Lorànt Deutsch, Sara Forestier, Med Hondo, Brad Garrett, Pierre Tchernia, John DiMaggio, Jack Fletcher, Bernard Alane, Marion Game, Pierre Palmade, Estelle Simon, Vincent Grass, Jacques Frantz, Daran Norris, Luc Florian, Gérard Surugue

Asterix a Vikingové (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Asterix a Vikingové na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/156310-asterix-a-vikingove/Vikingové

Stáhnout Vikingové
Shlédnout Vikingové

Vikingové (1999) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Vikingové (1999):

Rok 922. arabský vzdělanec Ahmed Ibn Fadlán se díky vztahu k manželce vysoce postaveného muže musí stát vyslancem ve vzdálené severské zemi. Ve střední Asii se však setká se skupinou Vikingů a proti své vůli se stane jedním z třinácti bojovníků, kteří se mají utkat s tajemnými nepřáteli, sužujícími jejich zemi.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Vikingové

Režie:

John McTiernan, Michael Crichton

Předloha:

Michael Crichton (kniha)

Scénář:

William Wisher Jr., Warren Lewis

Kamera:

Peter Menzies Jr.

Hudba:

Jerry Goldsmith

Hrají:

Antonio Banderas, Vladimír Kulich, Tony Curran, Omar Sharif, Erick Avari, Sven Wollter, Diane Venora, Maria Bonnevie, Kaaren de Zilva, Sven-Ole Thorsen, Chris Angel, Dennis Storhøi, Clive Russell, John DeSantis, Richard Bremmer, Layla Alizada, Alex Zahara, Albie Woodington, Anders T. Andersen, Yolande Bavan, Brian Jensen, Susan Willis

Producenti:

Michael Crichton, John McTiernan

Střih:

John Wright

Scénografie:

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Kate Harrington, Sandra J. Blackie

(další profese)

Vikingové (1999) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Vikingové na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1772-vikingove/Bojovníci severu: Sága Vikingů

Stáhnout Bojovníci severu: Sága Vikingů
Shlédnout Bojovníci severu: Sága Vikingů

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014):

Když loď s Vikingy ztroskotá na nehostinném pobřeží Anglie, má posádka jen jednu šanci na přežití – probít se nepřátelským územím na sever země, kde mohou získat novou loď. Když ale zmasakrují karavanu vezoucí cenný náklad, stávají se lovnou zvěří...(Bohemia MP)

Plavící se vikingy zastihne silná bouře, z které není úniku. Oceán spolkne loď a vikingy vyplaví na břeh neznámé, nehostinné a nepřátelské pevniny. Vítězství nad nepřátelskou karavanou, na kterou  vzápětí narazí, přinese víc škody než užitku. Díky tomu, co karavana střežila, jsou seveřané pronásledováni nejobávanějším královským žoldákem. Přeživší vikingové na cestě narazí na mnicha, který se rozhodne jim pomoci. Bude to ale k úniku či poražení nepřátel stačit?(Benedygtus)

Keď loď s Vikingami stroskotá na nehostinnom pobreží Anglicka, posádka má iba jednu šancu na prežitie – prebiť sa nepriateľským územím až na sever krajiny, kde môže získať novú loď. Keď však Vikingovia zmasakrujú karavánu vezúcu cenný náklad, už čoskoro sa stanú cieľom útoku nového nepriateľa.Po porážke v boji zanesie silná búrka vikinských bojovníkov na ostrov, z ktorého niet úniku. Po tom, čo oceán zhltne ich loď a vyplaví severských bojovníkov na breh neznámej a nehostinnej pevniny, sa Vikingovia stretnú s karavánou, ktorá preváža veľmi cenný náklad. Neodolajú a zaútočia. Vďaka tomuto úlovku sa však dostanú do pozornosti najobávanejšieho anglického kráľovského rytiera a jeho mužov. S myšlienkou vymeniť svojho zajatca za lode sa však Vikingovia už čoskoro musia rozlúčiť. Jedinú šancu na útek z nepriateľskej krajiny im však môže poskytnúť biedny anglický mních, ktorý zišiel z cesty a zradil svoju vieru.(TV JOJ)

Informace o filmu Bojovníci severu: Sága Vikingů

Režie:

Claudio Fäh

Scénář:

Bastian Zach, Matthias Bauer

Kamera:

Lorenzo Senatore

Hudba:

Marcus Trumpp

Hrají:

James Norton, Ryan Kwanten, Tom Hopper, Ed Skrein, Leo Gregory, Charlie Murphy, Ken Duken, Anatole Taubman, Danny Keogh, Joe Vaz

Producenti:

Rolf Wappenschmitt, Giselher Venzke, Bertha Spieker, Frank Kaminski, Ulrich Stiehm, Marco Del Bianco

Střih:

Adam Recht

Scénografie:

Shane Bunce, Tom Hannam

Kostýmy:

Moira Anne Meyer

(další profese)

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bojovníci severu: Sága Vikingů na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/357767-bojovnici-severu-saga-vikingu/