Bajkonur

Stáhnout Bajkonur
Shlédnout Bajkonur

Bajkonur (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bajkonur (2011):

„Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.“ Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí. Zákon náruživě dodržovaný obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur.

Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira. Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonurur a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé, jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery.

Když Julie doslova „spadne z nebe“ v malé vesmírné kapsuli, je to Iskander, kdo ji najde v bezvědomí. Tím, že si Julia nedokáže na nic vzpomenout, je Iskander ochoten předstírat, že jsou zasnoubeni a obrátit starý zákon stepí ve svůj prospěch.

Ale i ta nejromantičtější lež nemůže trvat navždy. A „Gagarin“ brzy nebude vědět, kam skutečně patří, a mnohem víc, ke komu.(oficiální text distributora)

Režisér Veit Helmer se od výtvarně originálního celovečerního debutu Tuvalu (1999) postupně sune směrem k rozevlátým, až pohádkovým fantazijním hříčkám. Po Absurdistánu (2008) vytvořil snímek Bajkonur označovaný jako romance, komedie i dobrodružný příběh. Pojednává o mladé Francouzce, které se splní sen podívat se do vesmíru na ruské lodi coby vesmírné turistce, a kazašském vesničanovi s přezdívkou Gagarin, který se živí prodáváním spadlých kusů kosmických raket. Jejich sektání znamená spoustu kulturních nedorozumění, ale i citovou náklonnost.(Febiofest)

„Čokoľvek spadne z neba, nechajte si to“ tak znie nepísaný zákon kazašských stepí, náruživo dodržiavaný obyvateľmi malej dediny, ktorí zbierajú vesmírne trosky z blízkej vesmírnej stanice Bajkonur. Poslednými dvoma mladými členy dediny sú rádiový operátor Iskander, známy ako Gagarin, a rázna Nazir. Zatiaľ čo sa Nazir snaží svojím nekonvenčným správaním dať Iskanderovi najavo, že ho miluje, Iskander je evidentne zbláznený nielen do Bajkonuru a rozľahlého vesmíru, ale aj do krásnej Francúzky Julie Mahé, ktorej cestu ku hviezdam sledujú televízne kamery.(MFF Cinematik Piešťany)

Informace o filmu Bajkonur

Režie:

Veit Helmer

Scénář:

Veit Helmer, Sergej Aškenazi

Hudba:

Goran Bregović

Hrají:

Alexander Asochakov, Marie de Villepin, Sitora Farmonova, Erbulat Toguzakov, Jevgenij Jefremov, Waléra Kanischtscheff

Producenti:

Bettina Ricklefs, Andreas Schreitmüller

Zvuk:

Immo Trümpelmann

(další profese)

Bajkonur (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bajkonur na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/307416-bajkonur/Nejlepší z gladiátorů (TV film)

Stáhnout Nejlepší z gladiátorů (TV film)
Shlédnout Nejlepší z gladiátorů (TV film)

Nejlepší z gladiátorů (TV film) (2003) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nejlepší z gladiátorů (TV film) (2003):

Gladiátor Germanus sľúbi krutému hrdinovi arény Lagosovi pomstu za smrť svojho brata Ceradoca v nespravodlivom súboji. Germanusa i Lagosa kúpi bohatá Albina a vezme ich so sebou de severných provincií Rímskej ríše. Ešte pred nalodením nájde Germanus na trhu otrokov opäť svoju dlho stratenú sestru Rhihannu a presvedčí trénera Palestria, aby ju kúpil a urobil z nej gladiátorku. Lagos sa začne po príchode na sever na veľkú zlosť jeho milenky Albiny i samotného Germanusa zaujímať o Rhihanu. Germanus sa snaží pred svojou sestrou zatajiť pravdu o smrti ich brata, ale Rhihana sa to dozvie a jednej noci sa pokúsi Lagosa zavraždiť. Pre silného gladiátora ako Lagos je však ľahkou korisťou a preto sú Germanus a Rhihana nútení utekať. Po tom, čo ich opäť chytia, pripraví žiarlivá Albina pre neposlušných otrokov strašnú smrť...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Nejlepší z gladiátorů (TV film)

Režie:

Jorgo Papavassiliou

Kamera:

Yvonne Tratz

Hudba:

Dieter Bohlen, Carsten Rocker

Hrají:

Tanja Wenzel, Marion Mitterhammer, Ralf Moeller, Henning Baum, Jaymes Butler, Andrea Cleven, Stephan Luca, Erwin Steinhauer, Gregor Bloéb, László I. Kish, Zsolt Bács, Armin Dallapiccola, Frank Witter, Alexander Radszun, Harald Windisch, Matthias Friedrich, Dierk Prawdzik, Michael Brennicke

Producenti:

Melanie Brozeit

Střih:

Ollie Lanvermann

(další profese)

Nejlepší z gladiátorů (TV film) (2003) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nejlepší z gladiátorů (TV film) na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/201852-nejlepsi-z-gladiatoru/Sherrybaby

Stáhnout Sherrybaby
Shlédnout Sherrybaby

Sherrybaby (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sherrybaby (2006):

Sherry Swansonová, která byla závislá na drogách a spáchala loupež, se vrací z vězení. Přímočará mladá žena se snaží zařadit do běžného života. Naváže kontakt s bratrem Bobbym, který vychovává její dceru Alexis. S holčičkou, na níž jí velmi záleží, se pokouší obnovit normální vztahy. Nějakou dobu se zdá, že prolomí nedůvěru okolí a dodrží své předsevzetí fungovat jako zodpovědná matka. Úspěšně abstinuje a získá místo vychovatelky malých dětí... Zmatená Alexis však vyrůstá pod vlivem bratrovy manželky Lynn, která na Sherry žárlí. Odcizení dívenky s její skutečnou matkou se prohlubuje. Sherry, jež se mezitím spřátelí s drsným sympaťákem, propadne beznaději a znovu sáhne po drogách... Příběh byl podle autorčiných slov inspirován reálným osudem její kamarádky z dětství. Snímek Sherrybaby, natočený v lokalitách New Jersey, se opírá o přesvědčivý výkon Maggie Gyllenhaalové v titulní roli a prozrazuje autorčinu dokumentaristickou zkušenost. Ilustruje mechanismy návratu delikventů do standardní společnosti a je rovněž obecnější úvahou o mladých lidech, kteří v životě selhali a snaží se o nápravu.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Sherrybaby

Režie:

Laurie Collyer

Scénář:

Laurie Collyer

Kamera:

Russell Lee Fine

Hudba:

Jack Livesey

Hrají:

Maggie Gyllenhaal, Brad William Henke, Sam Bottoms, Ryan Simpkins, Giancarlo Esposito, Danny Trejo, Kate Burton, Anna Simpson, Michelle Hurst, Rio Hackford, Cathy Haase

Producenti:

Marc Turtletaub, Lemore Syvan

Střih:

Joe Landauer, Curtiss Clayton

Scénografie:

Stephen Beatrice

Kostýmy:

Jill Newell

(další profese)

Sherrybaby (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sherrybaby na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/222848-sherrybaby/Affair in Trinidad

Stáhnout Affair in Trinidad
Shlédnout Affair in Trinidad

Affair in Trinidad (1952) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Affair in Trinidad (1952):

Steve Emery (Glenn Ford) přijíždí do Trinidadu, aby po letech navštívil svého bratra, jenomže toho krátce před tím našli mrtvého. Steve se nehodlá smířit s tím, že bratr spáchal sebevraždu, a začne na vlastní pěst vyšetřovat, co se vlastně stalo. Pátrání se zkomplikuje, když se zamiluje do své krásné švagrové Chris (Rita Hayworth).(rikitiki)

Informace o filmu Affair in Trinidad

Režie:

Vincent Sherman

Scénář:

Oscar Saul

Kamera:

Joseph Walker

Hudba:

George Duning

Hrají:

Rita Hayworth, Glenn Ford, Alexander Scourby, Torin Thatcher, Howard Wendell, Karel Štěpánek, Jiří Voskovec, Juanita Moore, Don Blackman, Mort Mills, Bert Stevens, Harold Miller, Steven Geray, Ralph Moody, James Conaty, Kathleen O'Malley, Roy Glenn, Ross Elliott, Joel Fluellen

Producenti:

Rita Hayworth

Střih:

Viola Lawrence

Kostýmy:

Jean Louis

(další profese)

Affair in Trinidad (1952) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Affair in Trinidad na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/24245-affair-in-trinidad/The Mummy’s Ghost

Stáhnout The Mummy’s Ghost
Shlédnout The Mummy’s Ghost

The Mummy's Ghost (1944) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Mummy's Ghost (1944):

Informace o filmu The Mummy's Ghost

Režie:

Reginald Le Borg

Kamera:

William A. Sickner

Hudba:

Frank Skinner

Hrají:

Lon Chaney Jr., John Carradine, Robert Lowery, Ramsay Ames, Barton MacLane, George Zucco, Frank Reicher, Harry Shannon, Emmett Vogan, Oscar O'Shea, Martha Vickers, Steve Barclay, Eddy Waller, Bess Flowers, Anthony Warde, Ivan Triesault, Jack Rockwell, Dorothy Vaughan, David Bruce, William Desmond, Noble 'Kid' Chissell, Pietro Sosso, Oliver Cross

Střih:

Saul A. Goodkind

Masky:

Jack Pierce

Kostýmy:

Vera West

(další profese)

The Mummy's Ghost (1944) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Mummy's Ghost na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/5671-the-mummy-s-ghost/Spolubydlící

Stáhnout Spolubydlící
Shlédnout Spolubydlící

Spolubydlící (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Spolubydlící (2011):

Je krásná. Je věrná. Je psychotická. A naneštěstí pro čerstvou vysokoškolačku Saru (Minka Kelly) je také její SPOLUBYDLÍCÍ. Po příchodu do nové školy Sara začíná chodit se Stephenem (Cam Gigandet) a nalézá si novou nejlepší kamarádku, spolubydlící Rebeccu (Leighton Meester). Nové kamarádství se ale záhy mění v noční můru. Sara se ocitá tváří v tvář děsivému poznání, že její přítelkyně je posedlá a nevyrovnaná osoba, která možná dokonce i vraždí!(oficiální text distributora)

Psychologický thriller o univerzitní studentce Sáře (Minka Kelly), která je na koleji přiřazena k neznámé dívce Rebece (Leighton Meester). Z počátku vše vypadá jako nové přátelství a studentská idyla, ovšem zanedlouho se Rebeka začíná měnit a je čím dál tím víc Sárou posedlá.(Zeck)

Informace o filmu Spolubydlící

Režie:

Christian E. Christiansen

Scénář:

Sonny Mallhi

Kamera:

Phil Parmet

Hudba:

John Frizzell

Hrají:

Leighton Meester, Minka Kelly, Cam Gigandet, Danneel Ackles, Billy Zane, Matt Lanter, Frances Fisher, Aly Michalka, Nina Dobrev, Cherilyn Wilson, Tomas Arana, Carrie Finklea, Ryan Doom, Kat Graham, Elena Franklin, Lauren Storm, Jerrika Hinton, Jennifer Cadena, Jenna Bryant, Nathan Parsons, Adam Saunders

Producenti:

Doug Davison, Roy Lee

Střih:

Randy Bricker

Scénografie:

Chris Cornwell, Jon Gary Steele

Kostýmy:

Maya Lieberman

(další profese)

Spolubydlící (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Spolubydlící na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/260877-spolubydlici/Druhý báječný hotel Marigold

Stáhnout Druhý báječný hotel Marigold
Shlédnout Druhý báječný hotel Marigold

Druhý báječný hotel Marigold (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Druhý báječný hotel Marigold (2015):

Báječný hotel Marigold leží v indickém Jaipuru a v předchozím filmu se stal útočištěm sedmi trochu noblesních a trochu potrhlých britských penzistů, které si s gustem zahrála elita britského herectví. Teď už je Báječný hotel Marigold plně obsazen stálými hosty a jeho manažerka Muriel (Maggie Smith) i majitel Sonny (Dev Patel) chtějí své podnikání rozšířit. Mají totiž velký sen, který se jmenuje Druhý báječný hotel Marigold. Mezitím si ostatní členové jejich party užívají v Indii nejen znovunalezenou chuť do života ale také nová přátelství a lásky. Evelyn a Douglas (Judi Dench a Bill Nighy) si každodenně lámou hlavu nad tím, kam je asi zavedou jejich společné snídaně, kdežto Norman a Carol (Ronald Pickup a Diana Hardcastle) se už plaví po bouřlivých vodách společného vztahu. Madge (Celia Imrie) oslňuje hned dva nápadníky najednou, ale má těžkou volbu, oba jsou totiž bohatými mahárádži. Sonnyho matka se zase stává múzou nového hotelového hosta, spisovatele Guye Chamberse (Richard Gere). A právě sbližování své matky s Gueyem nese těžce hoteliér Sonny. Je totiž přesvědčený, že tento záhadný spisovatel je ve skutečnosti tajným americkým hotelovým inspektorem, který přijel vyhodnotit kvalitu jeho hotelových služeb a může ohrozit jeho plány se zapojením hotelů do celosvětové sítě. A aby se toho nedělo málo, blíží se jeho vlastní svatba se Sunainou. A pořádná indická svatba je mnohem komplikovanějším projektem než vybudování nového hotelu. Sonny zoufale nezvládá ani jedno. Ještě že je obklopen britskými přáteli, kteří vše řeší s nadhledem, protože ochudit diváky o svatební tečku, to by byl skoro zločin.(CinemArt)

Film je pokračováním komedie Báječný hotel Marigold (2011), ve kterém skupina bohatých britských seniorů naletěla na reklamu slibující přepychový život v exotickém hotelu sídlícím v Indii. Namísto komfortu je čekala chátrající budova bez vody a elektřiny. I přes průvodní překážky dokázala skupina seniorů nalézt v Indii nový báječný život. Nyní hotel šlape jako hodinky a mají o něj zájem další hosté.(Febiofest)

Voľné pokračovanie diváckeho hitu Báječný hotel Marigold z roku 2011. Vraciame sa do nie práve prvotriedneho hotela v indickom meste Džajpur a k jeho majiteľovi Sonnymu Kapúrovi. Prevádzka hotela kladie čoraz väčšie nároky na jeho čas, ale Sonny sa musí zaoberať najmä blížiacou sa svadbou so svojou láskou Sunainou. Keďže v hoteli Marigold zostáva už len jedna voľná izba, zároveň poškuľuje po ďalšej nehnuteľnosti. Starí obyvatelia hotela žijú svoje životy a pribúdajú noví...(Febiofest)

Informace o filmu Druhý báječný hotel Marigold

Režie:

John Madden

Scénář:

Ol Parker

Kamera:

Ben Smithard

Hudba:

Thomas Newman

Hrají:

Maggie Smith, Judi Dench, Bill Nighy, Dev Patel, Richard Gere, Penelope Wilton, Tamsin Greig, Celia Imrie, Tina Desai, David Strathairn, Lillete Dubey, Ronald Pickup, Diana Hardcastle, Zachary Coffin, Denzil Smith, Rajesh Tailang, Seema Azmi, Vikram Singh, Shishir Sharma, Claire Price, Shazad Latif, Fiona Mollison

Producenti:

Graham Broadbent, Peter Czernin

Střih:

Victoria Boydell

Scénografie:

Martin Childs

(další profese)

Druhý báječný hotel Marigold (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Druhý báječný hotel Marigold na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/368252-druhy-bajecny-hotel-marigold/Oklamaný

Stáhnout Oklamaný
Shlédnout Oklamaný

Oklamaný (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Oklamaný (2017):

Dusno až k zalknutí. Tak lze nejlépe charakterizovat atmosféru v izolované dívčí internátní škole, kde se znenadání objeví muž. Jediný široko daleko. Za zdmi izolované dívčí školy zuří americká občanská válka, ale její studentky a učitelky probíhající konflikt neberou na vědomí. Dokud nezaklepe na jejich dveře. Těžce zraněného nepřátelského důstojníka Johna McBurneyho (Colin Farrell) se ujmou v aktu křesťanského milosrdenství, aby ho, hned jak se trochu postaví na nohy, vydaly „svým" vojákům jako válečného zajatce. Jenže John si postupně omotá kolem prstu nejen mladičké studentky v čele s krásnou Alicií (Elle Fanning), ale i jejich staropanenskou učitelku Edwinu (Kirsten Dunst) a především ředitelku školy (Nicole Kidman). Ve všech se díky němu probouzejí emoce, které ještě nebo už dlouho nezažily. O to jsou ničivější a nebezpečnější, protože John si neuvědomuje, že se ocitl uprostřed bitvy, která je strašlivější než všechny boje probíhající války.(CinemArt)

Uprostřed občanské války v osamělém dívčím internátu kdesi ve Virginii poskytne hrstka zbylých chovanek, učitelka Edwina a ředitelka Martha útočiště raněnému vojákovi z nepřátelské unijní armády. Uprostřed lesů, kam doléhá zvuk nedalekých bitev a kudy jen občas projde konvoj se zajatci, mu obvážou rány a pečují o něj. Zatímco se voják uzdravuje, stoupá mezi žákyněmi a dospělými ženami sexuální napětí, přerůstající v nebezpečnou rivalitu a prolomení společenských tabu, ovlivněné i demoralizujícím působením války.(MFF Karlovy Vary)

V pozadí internátní školy zuří občanská válka Severu proti Jihu, a když místní dívky najdou raněného vojáka Unie, zdráhají se mu pomoci. Charismatickému Johnovi (Colin Farrell) však nelze odporovat dlouho, protože jeho šarm je velice silný a nadmíru účinný. Na to si ovšem každá zdejší žena musí přijít sama. Sofia Coppola přináší příběh plný lásky, žárlivosti a msty.(Sydonai)

Dusno, že sa dá krájať. Tak možno najlepšie charakterizovať atmosféru v izolovanej dievčenskej internátnej škole, kde sa znenazdajky objaví muž. Jediný široko ďaleko. Za múrmi izolovanej dievčenskej školy zúri americká občianska vojna, ale jej študentky a učitelky sa prebiehajúci konflikt snažia nebrať na vedomie až kým niekto nezaklope na dvere. Ťažko zraneného nepriateľského dôstojníka Johna McBurneyho (Colin Farrell) sa ujmú v akte kresťanského milosrdenstva, aby ho, hneď ako sa trochu postaví na nohy, vydali "svojim" vojakom ako vojnového zajatca. Lenže John si postupne omotá okolo prsta nielen mladučké študentky na čele s krásnou Aliciou (Elle Fanning), ale aj starú dievku učiteľku Edwin (Kirsten Dunst) a predovšetkým riaditeľku školy (Nicole Kidman). U všetkých sa vďaka nemu prebúdzajú emócie, ktoré ešte nikdy alebo už dlho nezažili. John si však neuvedomuje, že sa ocitol uprostred bojiska, ktoré je oveľa strašidelnejšie a ničivejšie než vojna prebiehajúca za múrmi školy.(CinemArt SK)

Informace o filmu Oklamaný

Režie:

Sofia Coppola

Předloha:

Thomas Cullinan (kniha)

Scénář:

Sofia Coppola, Irene Kamp (původní scénář), Albert Maltz (původní scénář)

Kamera:

Philippe Le Sourd

Hudba:

Laura Karpman

Hrají:

Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning, Oona Laurence, Angourie Rice, Addison Riecke, Emma Howard, Wayne Pére

Producenti:

Sofia Coppola, Youree Henley

Střih:

Sarah Flack

Scénografie:

Anne Ross

Kostýmy:

Stacey Battat

(další profese)

Oklamaný (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Oklamaný na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/434818-oklamany/Ženy sobě

Stáhnout Ženy sobě
Shlédnout Ženy sobě

Ženy sobě (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ženy sobě (2011):

Smolařka Annie (Wiig) je všechno, jen ne úspěšná. Pochybné milence opouští nedůstojně (většinou přes plot), v práci ji terorizují zákazníci (a ona je, takže nad ní permanentně visí hrozba vyhazovu). Jediný světlý bod v jejím životě představuje kamarádka Lillian (Maya Rudolph). Ta jí právě oznámila, že se bude vdávat, a Annie jako nejlepší kámoška pochopitelně slíbila, že jí se svatebními přípravami pomůže. Snaží se o to víc, že se svou troškou do mlýna chtějí přispět i další čtyři Lillianiny přítelkyně, mezi nimiž vyniká krásná, bohatá a chytrá Helen (Rose Byrne). A tak Annie pomáhá a plánuje jako o život a jak už to v její tragické realitě bývá, na co sáhne, to přinejlepším selže, případně skončí zatčením, otravou jídlem, ohavnou scénou, v níž hraje hlavní roli čokoládová fontána, nebo sexem s dopravákem. Vyberte si, co z toho je nejhorší. Možná to, že Lillian dochází s (pomalu bývalou) kamarádkou trpělivost.(oficiální text distributora)

Annie má v osobním životě spoustu problémů, stále nemůže potkat toho pravého. Ale na nějakou chvilku musí odložit své problémy stranou, protože její kamarádka se právě zasnoubila a je čeká cesta do Las Vegas a tam rozlučka se svobodou. Rozlučka ve velkém stylu se ale tak trochu vymkne kontrole.(Dlee)

Informace o filmu Ženy sobě

Režie:

Paul Feig

Scénář:

Kristen Wiig, Annie Mumolo

Kamera:

Robert D. Yeoman

Hudba:

Michael Andrews

Hrají:

Kristen Wiig, Rose Byrne, Maya Rudolph, Melissa McCarthy, Jon Hamm, Matt Lucas, Terry Crews, Ellie Kemper, Wendi McLendon-Covey, Kali Hawk, Chris O'Dowd, Johnny Yong Bosch, Jill Clayburgh, Michael Hitchcock, Garrett Hunter, Tim Heidecker, Annie Mumolo, Mia Rose Frampton, Rebel Wilson, Jessica St. Clair, Ben Falcone, Matt Bennett, Andy Buckley, Jillian Bell, Mitch Silpa, Pat Carroll, Eloy Casados, David Hoffman, Franklyn Ajaye, Nancy Carell, Brian Petsos, Lynne Marie Stewart

Producenti:

Barry Mendel

Střih:

William Kerr, Michael L. Sale

Scénografie:

Jefferson Sage

Kostýmy:

Leesa Evans, Christine Wada

(další profese)

Ženy sobě (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ženy sobě na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/280389-zeny-sobe/Město duchů

Stáhnout Město duchů
Shlédnout Město duchů

Město duchů (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Město duchů (2008):

Hrdinou americké romantické komedie je zubař Bertram Pincus, který nečekaně získá schopnost vidět duchy a komunikovat s nimi. A navíc ho jeden z nich zatáhne do prekérní situace…V hlavních rolích Ricky Gervais, Greg Kinnear a Téa Leoni.Americká romantická komedie vypráví o mrzutém manhattanském zubaři Bertramu Pincusovi (Ricky Gervais), který podstoupí operaci, při níž nečekaně zemře, ale za pár minut znovu ožije. Poté zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí duchy a může s nimi komunikovat. A co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Navíc ho jeden z nich, někdejší byznysmen Frank Herlihy (Greg Kinnear), zatáhne do intriky, týkající se jeho ženy Gwen (Téa Leoni). Ta se totiž chce znovu provdat za muže, jehož Frank podezírá z nekalých úmyslů, a díky tomu se všichni zamotají do zábavné leč prekérní situace mezi tímto a oním světem.(oficiální text distributora)

Ricky Gervais hraje mrzutého zubaře Bertrama Pincuse, který podstoupí operaci, při níž nečekaně umře a ještě nečekaněji během pár minut opět oživne. Po této příhodě zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí a může komunikovat s duchy. Co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Nejvíce protivný duch (Greg Kinnear) ho přesvědčí, aby se pokusil rozbít hrozící manželství jeho vdovy (Téa Leoni), čímž postaví Pincuse do nepříjemného milostného trojúhelníku.(don corleone)

Informace o filmu Město duchů

Režie:

David Koepp

Scénář:

David Koepp, John Kamps

Kamera:

Fred Murphy

Hudba:

Geoff Zanelli

Hrají:

Ricky Gervais, Téa Leoni, Greg Kinnear, Kristen Wiig, Alan Ruck, Billy Campbell, Aasif Mandvi, Aaron Tveit, Danai Gurira, Megan Byrne, Betty Gilpin, Monte Bezell, Sebastian La Cause, Brian D’Arcy James, José Ramón Rosario, Audrie Neenan, Deborah S. Craig, Nicky Julius, Robert Kelly

Producenti:

Gavin Polone

Střih:

Sam Seig

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Sarah Edwards

(další profese)

Město duchů (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Město duchů na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/125448-mesto-duchu/