Filmové hity 80. let

Stáhnout Filmové hity 80. let
Shlédnout Filmové hity 80. let

Filmové hity 80. let (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Filmové hity 80. let (2017):

Kdo by neznal Rockyho nebo Terminátora? V osmdesátých a počátku 90. let byly akční filmy velkými hity a všichni si pamatujeme slavné scény a hlášky, které se v nich objevily. Odborníci hovoří o zlatém věku žánru, ale zdůrazňují i společensko-politický kontext vzestupu obliby těchto snímků. V dnešním dokumentu se ovšem podíváme i do zákulisí Hollywoodu. Samozřejmě nebudou chybět záběry z natáčení a rozhovory. Setkáme se pochopitelně i s tehdejšími idoly – Chuckem Norrisem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Sylvesterem Stallonem či Dolphem Lundgrenem a Jean-Claudem Van Dammem. Byli to jen obchodní konkurenti, nebo mezi nimi mohlo panovat přátelství?(Česká televize)

Informace o filmu Filmové hity 80. let

Režie:

Jean-Martial Lefranc

Hrají:

Dolph Lundgren, John McTiernan, Chuck Norris (a.z.), Arnold Schwarzenegger (a.z.), Steven Seagal (a.z.), Sylvester Stallone (a.z.), Jean-Claude Van Damme (a.z.)

Filmové hity 80. let (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Filmové hity 80. let na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/674270-filmove-hity-80-let/Moje Colours (TV film)

Stáhnout Moje Colours (TV film)
Shlédnout Moje Colours (TV film)

Moje Colours (TV film) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Moje Colours (TV film) (2013):

Příběhy hrdinů tohoto dokumentu začínají hned po skončení předchozího ročníku festivalu, k jejich propojení a rozuzlení dochází během čtyř letošních festivalových dnů v červenci 2013. Každý ze spolutvůrců festivalu se v průběhu dokumentu promění ze své civilní podoby do podoby festivalové. Jsou jimi ředitelka festivalu Zlata Holušová, která má na starosti dramaturgii; Josef Podstata, ředitel Moravského divadla Olomouc, který se v rámci festivalu stává průvodcem festivalových hudebních hvězd; Jan Světlík, majitel společnosti Vítkovice Machinary Group, hnací motor revitalizace Národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice a fanoušek festivalu; Daniel Krečmer, dovozce čajů, podle jehož návrhu se Světlíkův areál dolních Vítkovic promění v areál festivalu Colours of Ostrava; známý hudebník Václav Havelka z Please the Trees, který je manažerem nástrojového vybavení festivalu; Lukáš Král, šéf IT firmy a zdravotně znevýhodněný mladík, který má na starosti kompletní komunikaci s fanoušky prostřednictvím webu a sociálních sítí a zároveň pomáhá se sestavováním Colours bez bariér; Radek Michálek, stevard z Pendolina, který svlékne svůj stejnokroj, aby ho již po několikáté vyměnil za uniformu bezpečnostní služby; Jan Fojtík, majitel stánku s nejlepšími langoši, který na Colours jezdí od jeho počátků. A nakonec skupina Mama Marjas, jejíž vystoupení na Colours je její první velikou zahraniční zkušeností.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Moje Colours (TV film)

Režie:

Markéta Nešlehová

Kamera:

Tomáš Nikel

Střih:

Miroslav Bláha

(další profese)

Moje Colours (TV film) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Moje Colours (TV film) na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/351016-moje-colours/Režiséři: Clint Eastwood

Stáhnout Režiséři: Clint Eastwood
Shlédnout Režiséři: Clint Eastwood

Režiséři: Clint Eastwood (2000) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Režiséři: Clint Eastwood (2000):

Clint Eastwood (narozen 1930) začínal jako herec v druhořadých filmech dobrodružných, kriminálních i historických. Debutoval v neúspěšném filmu Tarantule. Jako herec poprvé zazářil v jedné z hlavních rolí v televizním seriálu Drsné útočiště, kde ztvárníl úlohu kovboje Rowdyho Yatese. Díky ní dostal nabídku zahrát si v hlavní roli filmové trilogie italského režiséra Sergie Leoneho "Muž beze jména", a to ve filmech: Hrst plná dolarů, Pro hrst dolarů navíc a Hodný, zlý, ošklivý. Obrovský úspěch těchto filmů nejen uvedl pojem "spagetti-western", ale hlavně odstaroval jeho dlouhou a úspěšnou hereckou dráhu. Po této sérii se vrátil do Ameriky, kde na sebe upozornil postavou brutálního poldy, jenž nahání strach celému podsvětí - po filmu Drsný Harry následovalo několik dalších pokračování. Od začátku 70. let začíná své filmy i režírovat. V roce 1971 poprvé usedl na režisérské křeslo ve filmu "Zahraj mi písničku Misty". Věnuje se především westernovému žánru, v němž největšího úspěchu dosáhl s Nesmiřitelnými. Pokouší se dosud podceňované, jako druhořadé vnímané žánry (například též kriminální) povznést na vyšší uměleckou úroveň - proto šířeji načrtává společenské pozadí, za hrdiny si vybírá lidi se složitou psychikou i osudy, často odsunuté na okraj společnosti. Někdy mu tato snaha vychází, někdy naopak odhaluje nicotnost zpracovávané látky. Často také spolupracoval s režisérem Donem Sieglem. Dnes jmenuje Leoneho a Siegela jako své režisérské vzory. Natočil například filmy: Velké plány, Breezy, Zrádná hora, Psanec Jose Wales, Železný stisk, Drsný Harry, Firefox, Heartbbreak Ridge, Bird, Madisonské mosty, Vesmírní kovbojové a další.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Režiséři: Clint Eastwood

Režie:

Robert J. Emery

Scénář:

Robert J. Emery

Kamera:

Robert J. Emery

Hrají:

Clint Eastwood, Morgan Freeman, Pat Hingle, Laura Dern, Alison Eastwood, Ed Harris, Meryl Streep, Geoffrey Lewis, Donna Mills, Anthony Zerbe

Režiséři: Clint Eastwood (2000) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Režiséři: Clint Eastwood na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/73776-reziseri-clint-eastwood/Liv & Ingmar

Stáhnout Liv & Ingmar
Shlédnout Liv & Ingmar

Liv & Ingmar (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Liv & Ingmar (2012):

Dokumentárním snímkem Liv & Ingmar mladý indický režisér Dheeraj Akolkar vzdává poctu legendární kreativní dvojici dějin světového filmu - talentované a podmanivé herečce Liv Ullmann a filmovému géniovi Ingmaru Bergmanovi, kteří spolu zažili celou škálu emocí, přežili neobyčejné časy a zanechali nám věčná filmová díla jako důkaz jejich vášně k filmu i k sobě navzájem. Láskyplný a pravdivý obraz propletených životů dvou umělců se divákům postupně odkrývá prostřednictvím důvěrného rozhovoru režiséra s herečkou a koláží obrazových i zvukových sekvencí ze společných filmů Ullmann a Bergmana, záběrů z natáčení, fotografií, vybraných pasáží z knihy Ullmann a Bergmanových osobních listů, adresovaných své dvorní herečce. Tento citlivý dokument je upřímným pohledem do života nejen dvou výrazných umělců světa filmu, ale i dvou přátel a spřízněných duší.(Film Europe)

Dokument o lásce a vztahu mezi herečkou Liv Ulmann a legendárním filmařem Ingmarem Bergmanem. Příběh o tom, jak společně zažívají extrémní emoce, přežívají smutné časy a jak zanechají v kinematografii trvalé důkazy jejich pravdivé vášně.(Terva)

Dokumentárnou snímkou Liv & Ingmar mladý indický režisér Dheeraj Akolkar vzdáva poctu legendárnej kreatívnej dvojici dejín svetového filmu – talentovanej a podmanivej herečke Liv Ullmann a filmovému géniovi Ingmarovi Bergmanovi, ktorí spolu zažili celú škálu emócií, prežili neobyčajné časy a zanechali nám trvácne filmové diela ako dôkaz ich vášne k filmu i k sebe navzájom. Láskyplný a pravdivý obraz navzájom prepleteného života dvoch umelcov sa divákom postupne odkrýva prostredníctvom dôverného rozhovoru režiséra s herečkou a kolážou obrazových i zvukových sekvencií zo spoločných filmov Ullmann a Bergmana. Záberov z nakrúcania, fotografií, vybraných pasáží z knihy Ullmann a Bergmanových osobných listov, adresovaných svojej dvornej herečke. Navyše, tento senzitívny dokument je úprimným ponorom do života nielen dvoch výrazných umelcov sveta filmu, ale aj dvoch priateľov a spriaznených duší.(Film Europe)

Informace o filmu Liv & Ingmar

Režie:

Dheeraj Akolkar

Scénář:

Dheeraj Akolkar

Kamera:

Hallvard Bræin

Hudba:

Stefan Nilsson

Hrají:

Liv Ullmann, Ingmar Bergman (a.z.), Samuel Fröler, Erland Josephson (a.z.), Bibi Andersson (a.z.), Max von Sydow (a.z.), Harriet Andersson (a.z.), Ingrid Thulin (a.z.), Ingrid Bergman (a.z.), Kari Sylwan (a.z.)

Liv & Ingmar (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Liv & Ingmar na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/325928-liv-ingmar/Queer: Proti proudu času (TV film)

Stáhnout Queer: Proti proudu času (TV film)
Shlédnout Queer: Proti proudu času (TV film)

Queer: Proti proudu času (TV film) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Queer: Proti proudu času (TV film) (2014):

Ohlédnutí za pražskou queer scénou období normalizace.V dnešním Queer magazínu budeme cestovat časem a ohlédneme se za především pražskou queer scénou období normalizace a za tím, jaká změna nastala pro LGBT minoritu po sametové revoluci. Gay bary a queer-friendly podniky, které v pořadu navštívíme, dnes již neexistuje a jedinou vzpomínkou na jejich specifickou atmosféru jsou fotografie, videozáznamy a vzpomínky pamětníků. Normalizační společnost homosexualitu tabuizovala a šlo tedy většinou o kluby uzavřené pro specifickou klientelu, případně o veřejné prostory, které sloužily k seznámení se nebo jako „holanda" uprostřed města, nabízející rychlý a anonymní sex.(Česká televize)

Informace o filmu Queer: Proti proudu času (TV film)

Režie:

Nikola Merklová

Queer: Proti proudu času (TV film) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Queer: Proti proudu času (TV film) na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/397309-queer-proti-proudu-casu/Expremiéri (TV seriál)

Stáhnout Expremiéri (TV seriál)
Shlédnout Expremiéri (TV seriál)

Expremiéri (TV seriál) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Expremiéri (TV seriál) (2018):

Cyklus portrétov siedmich bývalých slovenských premiérov, nakrútený študentami VŠMU. Projekt nadväzuje na rovnomenný úspešný projekt Českej televízie. Základnou myšlienkou je priniesť reflexiu novodobých politických elít na Slovensku očami študentov Ateliéru dokumentárnej tvorby FTF VŠMU, ktorí nie sú pamätníkmi udalostí a dejov a môžu priniesť nezaťažený pohľad pri rekonštrukcii a hodnotení udalostí a osobností. Sedem dielov cyklu, každý v dĺžke 26 minút, sa venuje jednotlivým expremiérom SR od roku 1989. Cyklus je sériou autorských dokumentov, ktoré reflektujú nedávnu minulosť a zároveň pátrajú po súčasnom osude bývalých premiérov a ich vplyve na dnešnú spoločnosť. Výsledkom je doplnenie projektu v rámci spoločných dejín Česka a Slovenska, čím sa zároveň umožňuje umelecká a profesionálna konfrontácia mladých českých a slovenských dokumentaristov.(RTVS)

Informace o filmu Expremiéri (TV seriál)

Režie:

Mária Brnušáková, Kristína Leidenfrostová, Lena Kušnieriková, Dominik Jursa, Jana Durajová, Eduard Cicha, Lucia Kašová

Hrají:

Vladimír Mečiar, Iveta Radičová

Expremiéri (TV seriál) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Expremiéri (TV seriál) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/625966-expremieri/Dokud nás porno nerozdělí (festivalový název)

Stáhnout Dokud nás porno nerozdělí (festivalový název)
Shlédnout Dokud nás porno nerozdělí (festivalový název)

Dokud nás porno nerozdělí
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dokud nás porno nerozdělí
(festivalový název) (2018):

Věřící, konzervativní šedesátnice Eulália se musí vyrovnat s obtížným životním zlomem. Její syn emigroval do Německa a stal se tu hvězdou gay porna. Eulália tráví čím dál víc času na Facebooku prohlížením jeho profilu a psaním dlouhých, většinou nevyslyšených zpráv. Observační, dramaticky vystavěný dokument se dotýká řady současných problémů – krize tradiční rodiny i toho, jak sociální sítě proměňují mezilidské vztahy a pohled společnosti na homosexualitu a pornografii. Krom toho sledujeme nevtíravý příběh nejen o LGBT komunitě, ale i pokoře a síle mateřské lásky.(MFDF Ji.hlava)

Informace o filmu Dokud nás porno nerozdělí
(festivalový název)

Režie:

Jorge Pelicano

Scénář:

Jorge Pelicano

Kamera:

Jorge Pelicano

Střih:

Jorge Pelicano

(další profese)

Dokud nás porno nerozdělí
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dokud nás porno nerozdělí
(festivalový název) na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/662660-dokud-nas-porno-nerozdeli/Kniha obrazů

Stáhnout Kniha obrazů
Shlédnout Kniha obrazů

Kniha obrazů (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kniha obrazů (2018):

Godardova fragmentární novinka je filmovým esejem nápadně prodchnutým bezmála hororovou atmosférou. Najdeme v ní většinu trademarků jeho pozdní tvorby: záměrně rozbíjené náčrty souvislostí, odkazy k sebereflexivitě média filmu i nekompromisní modifikace obrazu a zvuku. Snímek, v němž se mísí zpravodajské titulky, malby, často digitálně zkreslené úryvky z klasických hollywoodských filmů i brutální youtubová propaganda ISIS, poukazuje především na odcizení a makroagrese současného světa. Dílo, které nezapře vliv kulturních teorií a konceptuálního umění, je zároveň důkazem, že náš „obtížný současník“ Jean-Luc Godard stále věří v nezastupitelnou roli kinematografie.(Film Europe)

Sadismus obrazů-znaků vkrádajících se do naší paměti. Ilustrované lži a falešná morálka, zrozené ze zločinů politiky. Audiovizuální intelektuální deník JLG, kronika myšlení a dekonstrukce obrazů konfrontuje různé projevy ohrožení ducha, kultury, civilizace. Ejzenštejn, Hollywood, youtubeři džihádu. Válka začala.(MFDF Ji.hlava)

Informace o filmu Kniha obrazů

Režie:

Jean-Luc Godard

Scénář:

Jean-Luc Godard

Kamera:

Fabrice Aragno

Hrají:

Jean-Luc Godard (vyp.)

Producenti:

Jean-Luc Godard, Fabrice Aragno, Mitra Farahani

Střih:

Jean-Luc Godard

Scénografie:

Jean-Paul Battaggia

(další profese)

Kniha obrazů (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kniha obrazů na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/617502-kniha-obrazu/Hotel Úsvit

Stáhnout Hotel Úsvit
Shlédnout Hotel Úsvit

Hotel Úsvit (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hotel Úsvit (2016):

Na pozadí letargie rozpadnutej železničnej prekládky na ukrajinsko-slovenských hraniciach sledujeme príbeh štyroch postáv, ktoré sa pokúšajú prekročiť kruh periférnej stagnácie a skepticizmu, vyzbrojení len vlastnou túžbou po štastí. Sledujeme Batmanove úskoky pred zákonom, ktoré demolujú rodinné vzťahy, Petrovu snahu v naplnení platonickej lásky k plavovlasej železničiarke, Jančiho pátranie po unesenej žene... Ich túžby a snahy však nezaručujú ani úspech, ani správnosť ich rozhodnutí. Postavy filmu si vytvárajú vlastné cestičky, ako v nepriaznivom systéme fungovať, často na hranici zákona či logiky bežného človeka, no o to sú ich príbehy expresívnejšie, náhodilejšie, či ľudskejšie. Ich spoločnou realitou je totiž mesto Čierna nad Tisou - kedysi "Zlatá brána socializmu", dnes brána do temných vôd východnej Európy.(Filmtopia)

Uprostred letargie rozpadnutej železničnej prekládky na ukrajinsko-slovenských hraniciach sledujeme príbeh štyroch postáv, ktoré sa pokúšajú prekročiť kruh periférnej stagnácie a skepticizmu, vyzbrojení len vlastnou túžbou po šťastí. Ale túžba nezaručuje ani úspech, ani správnosť ich rozhodnutí. Postavy tohto filmu si vytvárajú vlastné cestičky, ako v nepriaznivom systéme fungovať, často na hranici zákona či logiky bežného človeka, no o to sú ich príbehy expresívnejšie, náhodilejšie, či ľudskejšie. Ich spoločnou realitou je totiž mesto Čierna nad Tisou – predtým nazývaná „Zlatou bránou socializmu", teraz už len diera pre pašerákov na východoeurópskej hranici.(4 živly)

Mozaikovito komponovaná situačná dráma sa odohráva na mieste niekdajšej „zlatej brány socializmu", v Čiernej nad Tisou, ktorá dnes viac pripomína ponurú perifériu Európskej únie ako zašlú budovateľskú pýchu Slovenska. Uprostred sídliska, kde zastal čas, neďaleko prekládkovej železničnej stanice, sa odohrávajú osobné drámy štyroch protagonistov, ktorí sú zasiahnutí sociálno-ekonomickou dezilúziou. Ich prežívanie sa točí v bludnom kruhu falošných nádejí a drobných túžob po krajšom zajtrajšku. Fatálna zviazanosť s ospalým prostredím im nijako nezaručuje lepšie vyhliadky na to, že niekedy prelomia okovy osudu. I tak sa sami snažia hľadať cestičky, ako vybŕdnuť z každodennej reality. Pohybujú sa často na hranici zákona či logiky bežného človeka, konajú na vlastnú päsť v nefunkčnom systéme, ktorý ich zoviera. Aj tak sú ich príbehy ľudské, expresívne, i keď nie vždy spoločensky akceptovateľné.(Art Film Fest)

Informace o filmu Hotel Úsvit

Režie:

Mária Rumanová

Scénář:

Mária Rumanová

Kamera:

Michal Fulier, Radka Šišuláková

Hudba:

Vladislav Šarišský

Producenti:

Ivan Ostrochovský

Střih:

Fabián Fronček

Zvuk:

Michal Horváth

(další profese)

Hotel Úsvit (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hotel Úsvit na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/471941-hotel-usvit/Jak se dělá Radiojournal (TV film)

Stáhnout Jak se dělá Radiojournal (TV film)
Shlédnout Jak se dělá Radiojournal (TV film)

Jak se dělá Radiojournal (TV film) (1973) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jak se dělá Radiojournal (TV film) (1973):

O počátcích rozhlasového vysílání v Brně vyprávějí O. Nový, A. Fiala, J. Jirásková, A. Vodárek a V. Konůpka.(Česká televize)

Informace o filmu Jak se dělá Radiojournal (TV film)

Hrají:

Oldřich Nový, Alois Fiala, Jiřina Jirásková

Jak se dělá Radiojournal (TV film) (1973) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jak se dělá Radiojournal (TV film) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/366164-jak-se-dela-radiojournal/