Televize v srpnu 1968 (TV film)

Stáhnout Televize v srpnu 1968 (TV film)
Shlédnout Televize v srpnu 1968 (TV film)

Televize v srpnu 1968 (TV film) (1990) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Televize v srpnu 1968 (TV film) (1990):

Statečnost i velká vynalézavost pracovníků Československé televize rozčilovala při invazi i Leonida Brežněva. Vzpomínky těch, kteří byli tenkrát u toho.Československá televize vykonala v týdnu po invazi vojsk Varšavské smlouvy roku 1968 výjimečnou službu společnosti. Díky nasazení a odvaze pracovníků neustále informovala uprostřed zmatku a chaosu své diváky. Televizní vysíláno mělo nepopíratelný význam, jelikož snahou zpřehledňovat situaci a zachovávat chladnou hlavu výrazně napomohlo tomu, aby se přítomnost vojsk cizích armád nezměnila v krveprolití. Pro velení okupantů však bylo stěžejním cílem jakékoliv vysílání na území Československa zastavit. Zajistit neustálé televizní vysílání v obklíčené Praze a navzdory hlídaným komunikacím po celé republice tak představovalo velmi obtížný úkol, který vyžadoval notnou dávku odvahy, drzosti, důvtipu a okamžité improvizace. Hlavní televizní budovy byly brzy obsazeny, a proto byli pracovníci televize nuceni se tajně přesouvat i s nezbytným technickým vybavením. Vysílalo se tak každou chvíli z jiného místa – jako provizorní studia posloužily vysílače i budova výzkumného ústavu. Okupantům se nepodařilo televizní pracovníky vypátrat a zastavit, nakonec tak vysílání dočasně skončilo až přijetím Moskevského protokolu československou vládou. Napínavé příběhy z dramatického týdne v dokumentárním pořadu z roku 1990 vyprávějí sami aktéři, z nichž mnozí museli v následujících letech Československou televizi opustit. Kamila Moučková, Otka Bednářová, Olga Čuříková, Vladimír Škutina či Jiří Kantůrek společně s dalšími redaktory a neuvěřitelně vynalézavými techniky patří mezi hrdiny těžkých časů, které pro ně netrvaly pouze jeden srpnový týden. V den, kdy si události tohoto těžkého období připomínáme, je nám ctí tímto pořadem jejich dobrodružné činy připomenout.(Česká televize)

Informace o filmu Televize v srpnu 1968 (TV film)

Režie:

Jiří Látal

Hrají:

Kamila Moučková, Olga Čuříková, Vladimír Škutina

Televize v srpnu 1968 (TV film) (1990) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Televize v srpnu 1968 (TV film) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/233270-televize-v-srpnu-1968/Dávné světy (TV seriál)

Stáhnout Dávné světy (TV seriál)
Shlédnout Dávné světy (TV seriál)

Dávné světy (TV seriál) (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dávné světy (TV seriál) (2010):

Fascinující objevná výprava mapující vznik národů a národností, od vývoje náboženství a prvního užití a zneužití moci a dědictví až po choulostivou rovnováhu mezi právním řádem a společenskými svobodami. Poznáme střední Východ, Egypt, ruský Kavkaz a Středomoří, o kterých pohovoří významní historikové, místní odborníci a archeologové. Tento převratný dokument znovu vdechne život králům, bojovníkům, kupcům a filosofům, počínaje obdobím vzniku měst v Mezopotámii a konče dobou bronzovou, Perskými válkami, časy Alexandra Velikého a érou Říma a seznámí nás s úspěchy i selháními starověkých civilizací, jež zformovaly svět, který jsme zdědili.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Dávné světy (TV seriál)

Kamera:

Christopher Titus King

Hrají:

Simon Russell Beale

Střih:

Lee Sutton, Steve Scales

Zvuk:

Jon Thomas

(další profese)

Dávné světy (TV seriál) (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dávné světy (TV seriál) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/325051-davne-svety/Rozpačitý příběh záchodu (TV film)

Stáhnout Rozpačitý příběh záchodu (TV film)
Shlédnout Rozpačitý příběh záchodu (TV film)

Rozpačitý příběh záchodu (TV film) (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rozpačitý příběh záchodu (TV film) (2011):

Poznejte historický vývoj toalet od dob starodávných civilizací až po současnost. Zjistíte, jaké jsou hygienické návyky různých kultur a národů...(oficiální text distributora)

Problém, který je starý jako lidstvo samo, a přesto se o tomto tématu v učebnicích dějepisu nic nedočteme. Jak vypadají v různých místech světa záchody dnes, jaké byly před stovkami let a co asi přinese v této oblasti budoucnost? Důležitou otázku spojenou s existencí lidského rodu, která však dosud nebyla příliš často a dost podrobně projednávána, budeme nyní sledovat od starořímských latrín až po ultramoderní toalety zítřka.(TV Spektrum)

Informace o filmu Rozpačitý příběh záchodu (TV film)

Střih:

James Marshall

(další profese)

Rozpačitý příběh záchodu (TV film) (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rozpačitý příběh záchodu (TV film) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/351980-rozpacity-pribeh-zachodu/Netwars: Válka na síti (TV film)

Stáhnout Netwars: Válka na síti (TV film)
Shlédnout Netwars: Válka na síti (TV film)

Netwars: Válka na síti (TV film) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Netwars: Válka na síti (TV film) (2014):

Nový druh války se odehrává na obrazovkách počítačů. Nebezpečí hackerského útoku hrozí všude tam, kde jsou lidé a firmy propojené po síti. Speciálně vycvičení odborníci v centrálách v USA, Izraeli, Číně nebo Indii dokážou jediným kliknutím čelit útočníkům, kteří ohrožují státní úřady i elektrárny...„Jediný člověk s laptopem na klíně dnes dokáže způsobit větší chaos než jakákoli konvenční zbraň nebo bomba," říká ředitel kybernetické bezpečnosti NATO. A tak se dokumentarista Marcel Kolvenbach noří do tajů neznámého světa kybernetické války. Stopa vede do laboratoří v Izraeli, k čínským Rudým hackerům nebo na největší světové setkání hackerů ve Spojených státech, kde šéfa NSA, Keitha Alexandera, oslavují jako hrdinu. Experti z celého světa varují, že válka na síti už začala. Nepotrvá dlouho a hackeři budou schopni nejen nechat padat letadla, ale také zmocnit se celých flotil nebo zbraňových systémů. Nebo je to jenom panika, mediální kachna a vědeckofantastická fikce? Jak velkému nebezpečí skutečně čelíme?(TV Prima)

Nové vojny sa preniesli do priestoru sietí - do neviditeľných celosvetových dátových sietí, v ktorých sa pohybujú novodobí bojovníci, sediaci pri obrazovkách počítačov. Nebezpečenstvo útoku dnes hrozí všade tam, kde sú ľudia a podniky pripojené na počítačovú sieť. Čiže aj v atómových elektrárňach. Tento film sa zaoberá možnosťami hackerských útokov - aj zo strany špeciálne vyškolených odborníkov vycvičených v centrálach v USA, Izraeli, Číne a inde.(STV)

Informace o filmu Netwars: Válka na síti (TV film)

Netwars: Válka na síti (TV film) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Netwars: Válka na síti (TV film) na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/425316-netwars-valka-na-siti/Varga (studentský film)

Stáhnout Varga (studentský film)
Shlédnout Varga (studentský film)

Varga (studentský film) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Varga (studentský film) (2017):

Filmový portrét legendy československé hudební scény sleduje rockového klávesistu Mariána Vargu (1947–2017) na sklonku jeho života, v době, kdy mu bylo diagnostikováno smrtelné onemocnění. Velkého introverta a náruživého kuřáka natáčí během jeho posledních vystoupení, kdy pomalu začal ztrácet dech.(MFDF Ji.hlava)

Na sklonku života, s vedomím blížiaceho sa konca – takto Mariána Vargu, ikonickú postavu slovenského bigbítu, osobne spoznáva a nakrúca mladá režisérka Soňa Maletzová, ktorá skicuje portrét umelca ako starého muža. „Sme tu len na chvíľku, náhodou,“ hovorí nekompromisný Camusov obdivovateľ, poťahujúc si z neodmysliteľnej cigary. Nejaký čas ich skúša nahradiť elektronickými cigaretami, keď sa však dozvedá o svojej diagnóze a vyhliadky sú nepriaznivé, lekári mu už ani nedohovárajú. Film prostredníctvom dômyselného strihu archívnych záznamov kondenzuje dekády Vargovho života a kariéry do hudobných čísel, v ktorých jedna skladba zaznieva v interpretáciách z rôznych období. Viditeľne sa mení jeho telesná schránka, azda aj hráčsky štýl a temperament. Kdesi pod tým však Varga ostáva vzácne nemenný, umelecky aj ľudsky konzistentný.(IFF Bratislava)

Informace o filmu Varga (studentský film)

Režie:

Soňa Maletz

Scénář:

Soňa Maletz

Kamera:

Soňa Maletz, Maxim Kľujev

Hrají:

Marian Varga

Producenti:

Ivan Ostrochovský, Ondřej Šejnoha

Střih:

Marek Šulík

Zvuk:

Michaela Patríková

(další profese)

Varga (studentský film) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Varga (studentský film) na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/553556-varga/Návrat do neobyčejných let (TV film)

Stáhnout Návrat do neobyčejných let (TV film)
Shlédnout Návrat do neobyčejných let (TV film)

Návrat do neobyčejných let (TV film) (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Návrat do neobyčejných let (TV film) (2004):

V jihočeských Vyhnanicích vzniklo jedno z prvních JZD a bylo tak slavné, že sem kromě sovětských delegací a Spejbla s Hurvínkem přijeli i filmaři. Mladí režiséři Vojtěch Jasný a Karel Kachyňa tu v roce 1951 natočili celovečerní "umělecký dokument", který byl exemplární ukázkou nejrůznějších metod totalitní propagandy: ve spletenci částečných polopravd a mnohdy zcela vyfabulovaných příběhů vystupovali sice autentičtí obyvatelé vesnice, do několika málo záběrů natáčených s kontaktním zvukem však byli dosazeni herci nebo vyškolení funkcionáři. Potěmkiáda s názvem "Neobyčejná léta" určitě patří k nejzapomenutelnějším dílům české kinematografie, odvaha Vojtěcha Jasného vrátit se po padesáti letech "na místo činu" však zaslouží uznání.(oficiální text distributora)

Režisér Vojtěch Jasný se v dokumentárním pořadu vrací po padesáti letech mezi obyvatele vesnice, o níž točil na počátku kolektivizace propagandistický film.Významný český filmový režisér Vojtěch Jasný si získal světové renomé snímky Touha, Až přijde kocour či Všichni dobří rodáci i svou bohatou exilovou tvorbou. Nicméně jeho režisérské začátky se datují do počátku padesátých let, tedy do období kdy hlavně začínající tvůrci zcela podléhali ideologickému diktátu. Jeho režijní debut Neobyčejná léta, který natočil v tandemu s Karlem Kachyňou, měl posloužit k propagaci kolektivizace zemědělství a jako vzorový příklad byla zvolena malá jihočeská vesnice Vyhnanice. Tvůrci zrekonstruovali posledních několik let tamního života od první ideje vytvořit zemědělské družstvo po rozorání mezí a společné ustájení dobytka. K těmto událostem v obci skutečně došlo, ovšem pohled na ně nebyl tak jednoznačný, jak filmu vnucoval oficiální výklad událostí. Ve spletenci částečných polopravd a mnohdy zcela vyfabulovaných příběhů vystupovali sice autentičtí obyvatelé vesnice, do několika málo záběrů natáčených s kontaktním zvukem však byli dosazeni herci nebo vyškolení funkcionáři. Dokumentární film Kachyni a Jasného nezachytil pravdu skutečnou, ale chtěnou a účelovou.Vojtěch Jasný se rozhodl po padesáti letech konfrontovat s touto ranou kapitolou své filmové tvorby, kterou oproti jiným tvůrcům nevytěsnil a naopak se pokusil s ní vnitřně vyrovnat. Setkání s několika pamětníky tehdejšího natáčení i s dnešními obyvateli Vyhnanic mu poskytlo dostatek podnětů k úvahám i určitému pocitu zadostiučinění. Jasného odvaha vrátit se „na místo činu" si zaslouží uznání a je přesvědčivým portrétem umělce, jehož tvůrčí síla roste i z uznání vlastních omylů a snahy postavit se jim čelem.(Česká televize)

Informace o filmu Návrat do neobyčejných let (TV film)

Režie:

Karel Hynie, Pavel Taussig

Scénář:

Karel Hynie, Pavel Taussig

Kamera:

Josef Nekvasil

Hrají:

Vojtěch Jasný

Střih:

Zdeněk Patočka, Mirko Veselý

Zvuk:

Kamil Příhoda

(další profese)

Návrat do neobyčejných let (TV film) (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Návrat do neobyčejných let (TV film) na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/221403-navrat-do-neobycejnych-let/Osudy hvězd: Ludvík Hradílek (TV film)

Stáhnout Osudy hvězd: Ludvík Hradílek (TV film)
Shlédnout Osudy hvězd: Ludvík Hradílek (TV film)

Osudy hvězd: Ludvík Hradílek (TV film) (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Osudy hvězd: Ludvík Hradílek (TV film) (2007):

Trilogie o lovcích z doby kamenné - Osada havranů, Na veliké řece a Volání rodu, kterou natočil režisér Schmidt podle předlohy Eduarda Štorcha měla ve své době velký úspěch. Pro Ludvíka Hradílka byla hlavní role sirotka Havranpírka první, takhle veliká a rozsáhlá i poslední a diváci si ho pamatují dodnes.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Osudy hvězd: Ludvík Hradílek (TV film)

Režie:

Simona Oktábcová

Hrají:

Ludvík Hradilek, Gabriela Osvaldová

Osudy hvězd: Ludvík Hradílek (TV film) (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Osudy hvězd: Ludvík Hradílek (TV film) na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/249365-osudy-hvezd-ludvik-hradilek/Buenos Aires v rytmu tanga (TV film)

Stáhnout Buenos Aires v rytmu tanga (TV film)
Shlédnout Buenos Aires v rytmu tanga (TV film)

Buenos Aires v rytmu tanga (TV film) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Buenos Aires v rytmu tanga (TV film) (2012):

Hlavní město Argentiny, prodchnuté nejen tancem.Buenos Aires patří k nejlidnatějším městům světa a bývá považováno za nejevropštější město v Jižní Americe.My se vydáme na Plaza de Mayo. Toto náměstí bylo prvním místem v Argentině, kde se na konci 16. století usadili Španělé. Navštívíme také národní banku, vystavěnou v koloniálním stylu a sousedící s hlavním chrámem v Buenos Aires, katedrálou Metropolitana. V době jejího budování v roce 1580 posloužily jako stavební materiál bláto a sláma, dnes září nádhernými kamennými kvádry.Mezi nejvýznamnější stavby historického a kulturního centra Buenos Aires patří rovněž Libreria de Avila. Je to jediná dosud funkční knihovna, pocházející z koloniálního období.Přístav Puerto Madero nám připomene, že Buenos Aires leží na břehu Atlantského oceánu. Nedaleko přístavu se v parku Palermo rozkládá japonská zahrada, ráj klidu a pohody v samém srdci hlavního města. Je to identická kopie skutečných japonských zahrad.Za zmínku jistě stojí i nejstarší a nejkrásnější budovy nádraží Retiro. Kovová architektura připomíná americká nádraží z období kolem roku 1900.(Česká televize)

Informace o filmu Buenos Aires v rytmu tanga (TV film)

Buenos Aires v rytmu tanga (TV film) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Buenos Aires v rytmu tanga (TV film) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/387580-buenos-aires-v-rytmu-tanga/Havana, Paříž Karibiku (TV film)

Stáhnout Havana, Paříž Karibiku (TV film)
Shlédnout Havana, Paříž Karibiku (TV film)

Havana, Paříž Karibiku (TV film) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Havana, Paříž Karibiku (TV film) (2012):

Metropole Kuby hýřící barvami.Havana, hlavní město Kuby, je místo překypující energií a ruchem. Dnes v ní žijí dva miliony čtyři sta tisíc obyvatel, což z ní činí nejlidnatější město Karibiku.V roce 1509 připluli na Kubu první španělští kolonisté. V 17. století pak Havana zažila období výrazného růstu, kdy bylo vystavěno množství budov, kombinujících různé architektonické styly z oblasti Iberského poloostrova. Přepychové fasády se staly obětí času a jemného deště z roztříštěných vln. Nicméně právě v tom spočívá hlavní kouzlo Havany.Již tradiční pýchou Kuby jsou doutníky Havana. My navštívíme továrnu z roku 1845, kde pracuje šest set zaměstnanců. Prostory jsou navíc ukázkovým příkladem industriální architektury 19. století.Klíčovým prvkem pro ekonomiku Kuby je rovněž pěstování cukrové třtiny, sloužící k výrobě cukru, ale také rumu. K rozvoji cukrovarnického průmyslu na Kubě zásadně přispěla Španěly uskutečněná deportace přibližně milionu afrických otroků, kteří na plantážích dřeli s mačetou v ruce i devatenáct hodin denně. Země zvýšila svou produkci a stala se největším výrobcem třtinového cukru na světě. Rozvoji tohoto průmyslu napomohlo zavedení železnice, k němuž došlo v roce 1837. Kuba byla tehdy teprve sedmou zemí na světě, která se mohla pochlubit železnicí.My dále pronikneme do historického srdce Havany, kde se od zapsání na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v roce 1982 konečně realizuje program obnovy. Jedná se o záchranu hlavních historických památek, ale také o nové oživení obchodních ulic s osobitým půvabem. Proměny přispěly k rozvoji turistiky, která se stala hlavním pramenem deviz pro hospodářství země.(Česká televize)

Informace o filmu Havana, Paříž Karibiku (TV film)

Havana, Paříž Karibiku (TV film) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Havana, Paříž Karibiku (TV film) na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/387581-havana-pariz-karibiku/Curriculum vitae (TV seriál)

Stáhnout Curriculum vitae (TV seriál)
Shlédnout Curriculum vitae (TV seriál)

Curriculum vitae (TV seriál) (1999) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Curriculum vitae (TV seriál) (1999):

Námětem každé části seriálu Curriculum vitae (běh života) je šokující dramatický životní příběh člověka, který nás může v mnohém obohatit a změnit náš způsob nazírání na okolní realitu i sebe samého. Nenápadní a „neviditelní“ hrdinové svádí svůj každodenní zápas s vlastním osudem, po těžkých životních zkouškách objevují sami sebe i smysl života. Hovoří o tabuizovaných tématech, o tom, o čem se obvykle „mlčí“.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Curriculum vitae (TV seriál)

Režie:

Svatava Marie Kabošová, Hana Pinkavová, Olga Sommerová, Ladislav Kaboš

Scénář:

Olga Sommerová, Svatava Marie Kabošová, Hana Pinkavová, Ladislav Kaboš

Kamera:

Peter Beňa, Josef Nekvasil

Hrají:

Jiří Vydra, Yvetta Kornová, Alena Krtilová, Josef Kinský, Václav Smetana, Martin Dohnal, Antonín Kinský, František Kinský

Střih:

Jakub Voves

Zvuk:

Stanislav Hruška, Michal Janoušek

(další profese)

Curriculum vitae (TV seriál) (1999) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Curriculum vitae (TV seriál) na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/224279-curriculum-vitae/