Augustina (festivalový název)

Stáhnout Augustina (festivalový název)
Shlédnout Augustina (festivalový název)

Augustina
(festivalový název) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Augustina
(festivalový název) (2012):

Ponurý příběh se odehrává v druhé polovině devatenáctého století. Mladičká Augustine trpí podivnými záchvaty a dostává se do psychiatrické léčebny věhlasného profesora Charcota. Psychiatr se jí se zájmem ujme, není však jasné, nakolik je pro něj dívka pacientkou, kterou chce uzdravit, a nakolik nástrojem jeho kariéry. Děj snímku je zasazen do doby, kdy se psychiatrie teprve začínala vymaňovat ze sadistických léčebných metod. Režisérce se podařilo vytvořit temnou atmosféru této doby a zdůraznit tak vnitřní konflikty postav. Její debut, v němž excelují Vincent Lindon a Soko, v mnohém připomíná Nebezpečnou metodu (2011) Davida Cronenberga.(Febiofest)

Informace o filmu Augustina
(festivalový název)

Režie:

Alice Winocour

Scénář:

Alice Winocour

Kamera:

Georges Lechaptois

Hudba:

Jocelyn Pook

Hrají:

Vincent Lindon, Soko, Chiara Mastroianni, Roxane Duran, Grégoire Colin, Sophie Cattani, Olivier Rabourdin, Déborah Révy, Stéphan Wojtowicz, Lise Lamétrie, Damien Bonnard, Grégoire Monsaingeon, Ange Ruzé, Audrey Bonnet, Frans Boyer, Rémy Ourdan

Producenti:

Isabelle Madelaine, Emilie Tisné

Střih:

Julien Lacheray

Zvuk:

Jean-Luc Audy

Scénografie:

Arnaud de Moleron

Kostýmy:

Pascaline Chavanne

(další profese)

Augustina
(festivalový název) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Augustina
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/306786-augustina/Můj bratr ďábel

Stáhnout Můj bratr ďábel
Shlédnout Můj bratr ďábel

Můj bratr ďábel (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Můj bratr ďábel (2012):

Rashid, mladík z tradiční arabské rodiny, patří do gangu po zuby ozbrojených dealerů drog, kteří ovládají ulice národnostně rozmanitého východního Londýna. Jeho mladší bratr Mo k němu vzhlíží a proti Rashidově vůli se snaží jít v jeho šlépějích. Když se však Rashid seznámí se Sayyidem, který se, ač pochází z podobného prostředí, stal úspěšným fotografem,  hlavní hrdina objevuje svět a pocity, o kterých neměl ani tušení... Toto městské drama, zabývající se machismem a sexualitou, se může pochlubit silným scénářem, pevným režijním vedením debutující Sally El Hosainiové a výtečnými výkony představitelů hlavních rolí. Snímek, který získal řadu významných ocenění, patří mezi kritikou nejlépe přijaté britské filmy z nedávné doby.(Febiofest)

Rashid a Mo pocházejí z Egypta, ale se svými rodiči bydlí v jedné z londýnských čtvrtí. Rashid dokončil školu a místo aby si hledal zaměstnání, prodává drogy. Mo se dobře učí, ale je fascinován a váben světem staršího bratra, dokud se jednoho dne nezačnou události komplikovat...(Letní filmová škola)

Dvaja dospievajúci bratia musia čeliť predsudkom, ak majú v uliciach londýnskeho podsvetia prežiť úskalia, ktoré striehnu na mladých Arabov. Film My Brother the Devil je celovečerným debutom walesko-egyptskej scenáristky a režisérky Sally El Hosaini.(ambron)

Informace o filmu Můj bratr ďábel

Režie:

Sally El Hosaini

Scénář:

Sally El Hosaini

Kamera:

David Raedeker

Hudba:

Stuart Earl

Hrají:

James Floyd, Saïd Taghmaoui, Elarica Johnson, Malachi Kirby, Yusra Warsama, Anthony Welsh, Arnold Oceng, Letitia Wright, Amira Ghazalla, Fady Elsayed, Ashley Thomas, Damson Idris, Frieda Thiel, Aymen Hamdouchi

Můj bratr ďábel (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Můj bratr ďábel na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/321107-muj-bratr-dabel/Herutā sukerutā

Stáhnout Herutā sukerutā
Shlédnout Herutā sukerutā

Herutā sukerutā (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Herutā sukerutā (2012):

Lilico je mladá, krásna modelka, ktorá je pre svoj úspech ochotná urobiť čokoľvek. Cestu na vrchol slávy módneho, ale i filmového priemyslu si vydobyla nielen vďaka tvrdej práci, ale aj intrigám či poskytovaniu sexuálnych služieb rôznym dôležitým ľudom v "showbiznise". Spolu s jej krásou ju však predchádza povesť arogantnej, bezcitnej osoby, ktorá nepozná medze slušného správania. Jedného dňa sa jej z ničoho nič začnú objavovať modriny na tvári. Aby toho nebolo málo, agentka agentúry prijíma ďalšiu krásku, 18-ročnú študentku Kozue Yoshikawa. Dokáže sa Lilico zmieriť s faktom úbytku vlastnej krásy či poklesu popularity kvôli novej konkurencii?(*CARNIFEX*)

Informace o filmu Herutā sukerutā

Režie:

Mika Ninagawa

Předloha:

Kjóko Okazaki (komiks)

Scénář:

Arisa Kaneko

Kamera:

Daisuke Sóma

Hudba:

Kódži Ueno

Hrají:

Erika Sawadžiri, Kaori Momoi, Kiko Mizuhara, Nao Ómori, Anne Suzuki, Mieko Harada, Susumu Teradžima, Šó Aikawa, Jósuke Kubozuka, Šinobu Teradžima, Hirofumi Arai, Džunki Tozuka, Gó Ajano, Megumi, Hadžime Aoki

Producenti:

Micuru Uda

(další profese)

Herutā sukerutā (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Herutā sukerutā na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/321656-heruta-sukeruta/Veľké šťastie

Stáhnout Veľké šťastie
Shlédnout Veľké šťastie

Veľké šťastie (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Veľké šťastie (2006):

Nová dramatizácia skvelej novely známej slovenskej prozaičky sa nesie v duchu prepojenia jej osobitých prozaických princípov s moderným dramatickým spracovaním. Tri celkom odlišné mladé ženy krok za krokom zisťujú, že naplnenie lásky k jednému a tomu istému človeku zrejme nebude jednoduché, ak bude vôbec možné. Timrava tu rozohráva množstvo zvláštnych a komických situácií, znásobených vnútornými komentármi postáv. Postava komentuje svoj stav, protivníka, milovanú osobu, myslí si, že vie, čo si myslí ten druhý, ale častokrát sa mýli. Jednoznačná sebairónia autorky sa prenáša do tragikomických príbehov jej postáv a necháva nás tak nazrieť hlboko do ich myslenia, túžob a lások. Smejeme sa cez slzy. Pavlacova dramatizácia sa snaží o zachovanie a zvýraznenie všetkých kvalít Timravinej výnimočnej novely - obsahových i formálnych. Veľké šťastie si napokon niekoho určite nájde.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Veľké šťastie

Režie:

Ľubomír Vajdička

Hrají:

Diana Mórová, Zuzana Fialová, Juraj Rašla, Božidara Turzonovová, Peter Bzdúch, Mária Kráľovičová, Milan Bahúl, Zuzana Vačková

Veľké šťastie (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Veľké šťastie na ČSFD

50%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/226870-velke-stastie/Poslední cyklista (TV film)

Stáhnout Poslední cyklista (TV film)
Shlédnout Poslední cyklista (TV film)

Poslední cyklista (TV film) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Poslední cyklista (TV film) (2014):

Jaký by byl osud novorozeněte v klášterním sirotčinci? Štěstí přišlo s bezdětnými manželi, do jejichž života vnesla malá Klárka světlo. Dvoudílný televizní film, který může přinést trochu světla i do vašich životů.Klárka byla nechtěné dítě, proto ji vlastní matka hned po narození odložila do sirotčince. Manželé Orensteinovi naopak po vlastním dítěti toužili marně a když už přestali doufat, rozhodli se pro adopci. Jen shodou náhod se bezdětní manželé setkali s odloženým dítětem v klášterním sirotčinci, a tak se Klárka ocitla v rodině dobře situovaného úspěšného advokáta, která ji zahrnula láskyplnou rodičovskou péčí a jejímuž životu dalo děťátko v povijanu smysl. Klárka neznala význam slov adoptivní rodina a nevěděla nic o židovském původu ženy a muže, kteří pro ni byli od malička maminka a tatínek. Nevěděla ani to, že se z ní zápisem do matriky židovské obce stala také Židovka. Co z toho by malé dítě mohlo pochopit? Díky babičce poznávala židovské zvyky, svátky a jejich starozákonní smysl. Orensteinovi nechali malou křesťanku zapsat do matriky jako svou dceru, jako Židovku, hlavně proto, aby ji co nejlépe zajistili do budoucna. Chtěli, aby byla šťastná a aby ji nikdy znovu nepotkal tragický osud odloženého dítěte. Netušili, co všechno se změní po nástupu fanatického vůdce k moci v sousedním Německu a jeho expanzi do dalších zemí Evropy. Protižidovská opatření platila pro všechny bez výjimky a jejich důsledky pocítili také Orensteinovi. Když pochopili zoufalost situace, která se s každým dalším dnem zhoršovala, pokusili se Klárku zachránit. Šance, jak to zařídit, byly jen dvě. Mohla odjet s příbuznými do Ameriky nebo se vrátit ke své biologické matce, křesťance. Musí to být ale co nejdříve. Cesta do Terezína bude totiž nevyhnutelná i pro ně a je jen otázkou času, kdy budou muset opustit bezpečí svého domova.Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Svoboda skvělou maďarskou herečku Agi Gubikovou, vynikající Martu Vančurovou a stejně přesvědčivého Petra Štěpána. V hlavní dětské roli diváky dojme mladinká Sabina Rojková a také Vincent Navrátil jako její kamarád Herbert.(Česká televize)

Dvoudílný televizní film, který nese název stejnojmenného kabaretu, jenž se hrál v Terezínském ghettu. Příběh holčičky, kterou adoptují jako odložené dítě ze sirotčince mladí židovští manželé. Aniž by byla jiná než ostatní děvčátka, stane se Židovkou. Co všechno obnáší mít přišitou žlutou Davidovu hvězdu díky rozhodnutí adoptivních rodičů v době protektorátu… Osudovou změnu včetně cesty do táborů určených k likvidaci jí uchystají ti, kteří chtěli pro ni jen to nejlepší.(Mene Tekel)

Příběh holčičky, kterou adoptují židovští manželé. Jenže – začíná válka a dívenka brzy zjistí, co obnáší žlutá Davidova hvězda našitá na oděvu. Příběh Klárky začíná začátkem třicátých let dvacátého století, když si bezdětní židovští manželé Helga a Simon odváželi ze sirotčince malé děvčátko. Klárka vnesla do jejich života světlo, ale s blížícím se dalším desetiletím začalo ubývat radostí. K moci se v sousedním Německu dostal Adolf Hitler a tragédii, která měla přijít za pár let v podobě holocaustu, si ještě nikdo nedokázal ani představit. Nikdo nevěřil, že Židé budou přinuceni vydat se na cestu vstříc nelítostnému osudu do světa, v němž jejich životy neměly žádnou cenu. Dívenka a její adpotivní rodiče se stávají občany druhé kategorie.(Finále Plzeň)

Klárka byla teprve maličké děvčátko v povijanu, když si ji Helga a Simon odnesli z klášterního sirotčince domů. Psal se rok 1933 a dosud bezdětní manželé poskytli malému sirotkovi šťastné dětství. Orensteinovi nechali malou křesťanku zapsat do matriky jako svou dceru, židovku, aby ji co nejlépe zajistili do budoucna. Netušili však, co všechno se změní po mocenském nástupu fanatického vůdce v sousedním Německu. Důsledky protižidovských opatření pocítili také Orensteinovi. Když pochopili zoufalost situace, která se s každým dalším dnem zhoršovala, pokusili se Klárku zachránit. Šance byly jen dvě. Mohla odjet s příbuznými do Ameriky, nebo se vrátit ke své biologické nežidovské matce... Cesta do Terezína bude totiž nevyhnutelná i pro ně a je jen otázkou času, kdy budou muset opustit bezpečí svého domova.(Zlín Film Festival)

Když židovský pár adoptuje árijskou dívku, nikdo netuší, jaký osud jí tím přichystá. Brzy totiž začne 2. světová válka a celá rodina skončí v koncentračním táboře.(Vall)

Informace o filmu Poslední cyklista (TV film)

Režie:

Jiří Svoboda

Scénář:

Tomáš Töpfer, Jiří Svoboda

Kamera:

Ivo Popek

Hudba:

Jiří Chlumecký

Hrají:

Markéta Hrubešová, Marta Vančurová, Ági Gubíková, Petr Štěpán, Sabina Rojková, Vincent Navrátil, Luboš Veselý, Vilma Frantová, Petr Vaněk, Lenka Vlasáková, Hana Frejková, Václav Helšus, Tomáš Töpfer, Jitka Jirsová, Jan Vondráček, Magdaléna Sidonová, Zdenka Procházková, Bořík Procházka, Martina Menšíková, Jan Jankovský, Bára Vozková, Petr Panzenberger, Vítězslav Bouchner, Eva Lecchiová, Tereza Blažková, Ilja Racek, Hynek Chmelař, Hartmut Krug, Robert Nebřenský, Jaroslav Achab Heidler, Renata Drösslerová, Jana Kepková, Blažena Hlasová, Nami Havelková, Valerie Rosa Hetzendorf

Střih:

Jan Mattlach

Zvuk:

Jiří Melcher

Kostýmy:

Evženie Rážová

(další profese)

Poslední cyklista (TV film) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Poslední cyklista (TV film) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/336918-posledni-cyklista/L.B.J.: První léta (TV film)

Stáhnout L.B.J.: První léta (TV film)
Shlédnout L.B.J.: První léta (TV film)

L.B.J.: První léta (TV film) (1987) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu L.B.J.: První léta (TV film) (1987):

Politické šarvátky i soukromý život 36. prezidenta USA Lyndona Johnsona na počátku jeho politické kariéry.
V tomto mnohovrstevnatém portrétu 36. prezidenta USA Lyndona Johnsona se Randy Quaid, který za svůj výkon získal Zlatý globus, úspěšně vyhýbá karikatuře i klišé. Televizní snímek pokrývá období 1934 až 1963, zaměřuje se však na počátek Johnsonovy kariéry, sleduje zrod jeho ne vždy čisté politiky i jeho vývoj z kongresmana přes senátora a vůdce nejvýznamnější parlamentní strany až k viceprezidentovi. Navzdory všem překážkám při Johnsonovi stojí jeho věrná manželka Lady Bird (Patti LuPone), jejíž věrnost zůstává nedotčena, i když její manžel vesele flirtuje s jinými ženami. V roli Johna F. Kennedyho se objevuje Charles Frank, a právě díky atentátu na Kennedyho se zdráhající se Johnson stává prezidentem, po čemž vždy toužil, tak vysoko chtěl ovšem vystoupat díky svým vlastním schopnostem. Několik dní před premiérou 1. února 1987 kritizoval Larry L. King v časopisu TV Guide nepřesnosti, které se ve filmu vyskytují. Divákům však nešlo o absolutní pravdu a namísto toho toužili spatřit Randyho Quaida v roli nezapomenutelného prezidenta Johnsona.(oficiální text distributora)

Informace o filmu L.B.J.: První léta (TV film)

Režie:

Peter Werner

Kamera:

John Lindley

Hrají:

Randy Quaid, Patti LuPone, Morgan Brittany, Corey Burton, Frances Conroy, Pat Hingle, Barry Corbin, Robin Curtis, Charles Frank, R.G. Armstrong, Kevin McCarthy, Ian Wolfe, Tim Ware, Royal Dano, Jerry Hardin, Ron Hayes, Terrence Evans, Jerry Potter, Michael Greene, Joan Prather, Anne Haney, Gary Bayer, Lesley Woods, Tony Frank, David Carlile, Royce Wallace, Jack Blessing

Střih:

Steven Cohen

Scénografie:

Jane Musky

(další profese)

L.B.J.: První léta (TV film) (1987) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu L.B.J.: První léta (TV film) na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/20818-l-b-j-prvni-leta/Vzpoura pretoriánů

Stáhnout Vzpoura pretoriánů
Shlédnout Vzpoura pretoriánů

Vzpoura pretoriánů (1964) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Vzpoura pretoriánů (1964):

Císař Titus Flavius Domicianus. Byl vzorem tyrana na římském trůně. Za jeho vlády došlo ke sporům se senátem a ke krutému pronásledování jeho členů. Uplatňováním zákona o urážce majestátu překonal dokonce i císaře Nerona a čekal ho i podobný osud. V září roku 96 byl svými odpůrci, v čele s vlastní manželkou, zavražděn. Výpravný historický snímek se soustředí na poslední dny vlády císaře Domiciana, tedy okolo roku 96 našeho letopočtu. V té době se v Římě nemohl cítit v bezpečí nikdo, dokonce ani panovníkovi příbuzní. Zhýralost dvora a diktátorské manýry vedly k rozsáhlému spiknutí, které nakonec dovedly Domiciana pod dýku jeho vlastního správce.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Vzpoura pretoriánů

Režie:

Alfonso Brescia

Scénář:

Gian Paolo Callegari

Kamera:

Pier Ludovico Pavoni

Hudba:

Carlo Franci

Hrají:

Richard Harrison, Moira Orfei, Giuliano Gemma, Piero Lulli, Mirko Ellis, Renato Montalbano, Ivy Holzer, Salvatore Furnari, Osiride Pevarello, Aldo Cecconi, Andrea Fantasia

Kostýmy:

Mario Giorsi

(další profese)

Vzpoura pretoriánů (1964) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Vzpoura pretoriánů na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/153859-vzpoura-pretorianu/Hot Summer Nights

Stáhnout Hot Summer Nights
Shlédnout Hot Summer Nights

Hot Summer Nights (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hot Summer Nights (2017):

Informace o filmu Hot Summer Nights

Režie:

Elijah Bynum

Scénář:

Elijah Bynum

Kamera:

Javier Julia

Hudba:

Will Bates

Hrají:

Timothée Chalamet, Maika Monroe, Alex Roe, William Fichtner, Thomas Jane, Emory Cohen, Maia Mitchell, Jack Kesy, Lia McHugh, Catherine Dyer, Rebecca Koon, Jeanine Serralles, Reece Ennis

Producenti:

Bradley Thomas

Střih:

Jeff Castelluccio

Scénografie:

Kay Lee

Kostýmy:

Carol Cutshall

(další profese)

Hot Summer Nights (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hot Summer Nights na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/66649-hot-summer-nights/Hraniční přechod

Stáhnout Hraniční přechod
Shlédnout Hraniční přechod

Hraniční přechod (1998) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hraniční přechod (1998):

Ruská verze slavného Kubrickova filmu Olověná vesta – tak bývá označováno válečné drama s absurdními prvky, pod kterým je podepsán tvůrce kultovní komedie Svéráz národního lovu, Alexandr Rogožkin. Příběh se odehrává kdesi na Severním Kavkaze, kam je za trest poslána skupina vojáků, aby zde chránila odlehlé kontrolní stanoviště. Každodenní rutinu jim zpestřují mladá dívka se svou slaboduchou sestrou, návštěva francouzských novinářů s velícím generálem, ale také fanatický „neviditelný“ sniper, který se vyžívá v každodenním ostřelování jejich pozic. V pozadí navíc zuří válka s čečenskými teroristy, a tak mají hlavní hrdinové k nudě skutečně daleko.(oficiální text distributora)

Strážne stanovisko ruských jednotiek niekde na Kaukaze. Skupina vojakov nastupuje do služby na vzdialenom poste, kde zabezpečujú stráženie jedinej cesty v okolí. Ich každodennú rutinnú službu spestruje mladá dievčina so slaboduchou sestrou, ktorej služby ponúka za pätnásť nábojov, každodenné ostreľovanie stanoviska snajperom a návšteva francúzskych novinárov s veliacim generálom.(andykovac)

Informace o filmu Hraniční přechod

Režie:

Alexandr Rogožkin

Scénář:

Alexandr Rogožkin

Kamera:

Andrej Žegalov

Hrají:

Alexej Buldakov, Kirill Uljanov, Zoja Burjak, Sergej Guslinskij, Andrej Krasko, Alexandr Ťutrjumov, Alexandr Bolšakov, Alexandr Ivanov

Producenti:

Sergej Seljanov

(další profese)

Hraniční přechod (1998) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hraniční přechod na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/37939-hranicni-prechod/Čarovná čaša (TV film)

Stáhnout Čarovná čaša (TV film)
Shlédnout Čarovná čaša (TV film)

Čarovná čaša (TV film) (1980) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Čarovná čaša (TV film) (1980):

Televízna adaptácia hry francúzskeho spisovateľa Jeana de La Fontaina. Na otázku, či môžu existovať muži bez žien, je odpoveď už dávno známa. Autorom tejto inscenácie poskytla vďačný námet na príbeh plný humorných situácií, ale i zhovievavosti a pochopenia pre ľudské slabosti. Príbeh zo 17.storočia, v ktorom pán Anselma opustí svoju nevernú ženu a rozhodne sa sám vychovávať svojho syna na osamelom zámku v horách, ďaleko od všetkých žien. Ani týmto však svojho syna pred láskou neuchráni...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Čarovná čaša (TV film)

Režie:

Karol L. Zachar

Předloha:

Jean de La Fontaine (kniha)

Hudba:

Peter Breiner

Hrají:

Leopold Haverl, Peter Šimun, Juraj Slezáček, Oldo Hlaváček, Elo Romančík, Dušan Blaškovič, Róbert Šudík, Anna Szemánová-Gallová, Anna Gürtlerová-Šulcová

Čarovná čaša (TV film) (1980) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Čarovná čaša (TV film) na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/187983-carovna-casa/