Psí srdce

Stáhnout Psí srdce
Shlédnout Psí srdce

Psí srdce (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Psí srdce (2015):

Nekonvenční vizuální esej slavné hudebnice a experimentátorky Laurie Anderson, která v sobě asociačně spojuje tak zdánlivě vzdálená témata, jakým je blízký vztah člověka a psa a vpád moci do soukromí amerických občanů po tragických událostech 11. září 2001. Svébytná vizuální složka je doprovázená hlasem vypravěčky, která spřádá nit myšlenek a dojmů. Tento křehký, bezmála beletristický celek podbarvuje Anderson vlastní působivou hudbou. Unikavý a niterný dokument pobízí diváka ke snění, k účtování s vlastními bolestmi i duchovním životem.(Film Europe)

Nekonvenčná vizuálna esej slávnej hudobníčky a manželky Lou Reeda Laurie Anderson, ktorá v sebe spája tak zdanlivo vzdialené témy, akými sú blízky vzťah človeka a psa a úplná strata súkromia amerických občanov po tragických udalostiach 11. septembra 2001. Svojbytná vizuálna zložka je sprevádzaná hlasom rozprávačky, ktorá spriada nitky myšlienok a dojmov, pričom tento krehký, takmer beletristický celok sprevádza pôsobivou hudbou samotnej režisérky. Tento nesmierne krehký dokument nabáda diváka k snívaniu a k zamysleniu sa nad vlastnou bolesťou a súkromím.(Film Europe)

Psie srdce je nekonvenčná vizuálna esej slávnej hudobníčky, performerky a experimentátorky Laurie Anderson, ktorá v sebe spája také zdanlivo vzdialené témy, akými sú blízky vzťah človeka a psa a úplná strata súkromia amerických občanov po tragických udalostiach z 11. septembra 2001. Svojbytná a úmyselne odestetizovaná vizuálna zložka je sprevádzaná hlasom rozprávačky, ktorá spriada nitky myšlienok a dojmov, pričom tento krehký, takmer beletristický celok podfarbuje Laurie Anderson vlastnou pôsobivou hudbou. Vzniká podmanivý intímny denník, ktorý voľne pojednáva o prekvapujúco silnom pute človeka a zvieraťa, znepokojujúcich geopolitických premenách i procese tvorby. Tento nesmierne citlivý dokument nabáda diváka k snívaniu a zamysleniu nad vlastnou bolesťou a súkromím. Kinosálu premení na priestor blízkeho stretnutia s tvorivou dušou, ktorá túži po absolútnej blízkosti a otvorenosti.(Art Film Fest)

Informace o filmu Psí srdce

Režie:

Laurie Anderson

Scénář:

Laurie Anderson

Kamera:

Laurie Anderson, Toshiaki Ozawa, Joshua Zucker-Pluda

Hudba:

Laurie Anderson

Hrají:

Bob Currie, Sasha Grossman, Kurt Gutenbrunner, Willy Friedman, Evelyn Fleder, Jenni Muldaur, Julian Schnabel, Dustin Guy Defa, Jason Berg, Heung-Heung Chin, Paul Davidson, Elisabeth Weiss, Charlie Hafitz, Margaret Hafitz, Lucy Hafitz, Arlo Willner, Matt Vega, Pierre Riches, Sam Khoshbin, Alex Kaufman, Jessica Irish, Rosalia Dean Hudson, Elizabeth Wymer

Producenti:

Laurie Anderson, Dan Janvey

Střih:

Melody London, Katherine Nolfi

(další profese)

Psí srdce (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Psí srdce na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/66676-psi-srdce/Las Meninas (festivalový název)

Stáhnout Las Meninas (festivalový název)
Shlédnout Las Meninas (festivalový název)

Las Meninas
(festivalový název) (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Las Meninas
(festivalový název) (2008):

Film z rodu experimentálních děl je plně podřízen vizuální představivosti autorů. Přes hermetický svět rituálů zprostředkovává prožitky rodiny, kterou svými rozmary terorizuje dospělý syn, od dětství sužovaný chorobami. Autoři zároveň oživují půvab zaniklé kultury haličské provenience. [43. MFFKV 2008](oficiální text distributora)

Informace o filmu Las Meninas
(festivalový název)

Režie:

Ihor Podolchak

Kamera:

Serhij Michalčuk

Hrají:

Mykola Veresen, Ljubov Timoševskaja, Hanna Yarovenko, Dmytro Chernyavsky, Ilona Arsentyeva, Stas Arsentyev, Alexander E. Fennon

Las Meninas
(festivalový název) (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Las Meninas
(festivalový název) na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/243285-las-meninas/Bedsitters

Stáhnout Bedsitters
Shlédnout Bedsitters

Bedsitters (1974) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bedsitters (1974):

Informace o filmu Bedsitters

Režie:

Frans Zwartjes

Bedsitters (1974) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bedsitters na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/285844-bedsitters/Frank Film (festivalový název)

Stáhnout Frank Film (festivalový název)
Shlédnout Frank Film (festivalový název)

Frank Film
(festivalový název) (1973) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Frank Film
(festivalový název) (1973):

Informace o filmu Frank Film
(festivalový název)

Režie:

Frank Mouris

Hrají:

Frank Mouris

Frank Film
(festivalový název) (1973) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Frank Film
(festivalový název) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/229725-frank-film/Údolie večných karaván

Stáhnout Údolie večných karaván
Shlédnout Údolie večných karaván

Údolie večných karaván (1968) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Údolie večných karaván (1968):

Tato moderní pohádka se řadí do experimentující linie, která na sklonku 60. let pronikla i do slovenského filmu. Obešla se beze slov, spoléhajíc jen na sdělnost pantomimického projevu a samozřejmě hudby. Příběh lidí, kteří ze závisti i mocichtivosti zničí společné jistoty, zde symbolizované studnicí se životodárnou vodou, odkazuje k nejstarším mýtům. Odehrává se v neurčité době a hrdinové vlastně nemají jména, jsou označováni jen povoláním, stavem či funkcí (Rybář, Stařec, Krasavice...).(oficiální text distributora)

Informace o filmu Údolie večných karaván

Režie:

Miroslav Horňák

Scénář:

Tibor Vichta, Miroslav Horňák

Kamera:

Václav Richter

Hudba:

Štěpán Koníček

Hrají:

Otto Šimánek, Peter Debnár, Ctibor Turba, Boris Hybner, Josef Platz, Milan Sládek, Rudolf Papežík, Drahomíra Vlachová

Střih:

Maximilián Remeň

Scénografie:

Anton Krajčovič

(další profese)

Údolie večných karaván (1968) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Údolie večných karaván na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/29281-udolie-vecnych-karavan/Six Figures Getting Sick (studentský film)

Stáhnout Six Figures Getting Sick (studentský film)
Shlédnout Six Figures Getting Sick (studentský film)

Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966):

Šesť postavičiek dostáva závrať... Prvý pokus Davida Lyncha o zpohybnenie jeho statických ponurých vízií a ich podfarbenie zvukom. Na philadelphskej Pennsylvania Academy of Fine Arts, kde Lynch zrovna študoval, s ním vyhral súťaž o najpôsobivejší výtvor roku. Náklady na jednominútový film robili 200 amerických dolárov.(POMO)

Informace o filmu Six Figures Getting Sick (studentský film)

Režie:

David Lynch

Producenti:

David Lynch

(další profese)

Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Six Figures Getting Sick (studentský film) na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/6257-six-figures-getting-sick/Mír jejich duši

Stáhnout Mír jejich duši
Shlédnout Mír jejich duši

Mír jejich duši (2003) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Mír jejich duši (2003):

Experimentální pohled režiséra P. Štingla na realitu naší přítomnosti. Film na hranici hraného a dokumentárního žánru. Není náhoda, že mozaika příběhů z Pasek nad Jizerou je znovuobjevením míst, kam Karel Václav Rais zasadil svůj buditelský román. Tradičně česká oblast uprostřed Sudet si zachovala nepřerušenou historickou kontinuitu a tak i vzpomínky a kronikové záznamy nadčasově žijí v místních obyvatelích. Ve volně zpracovaných vzpomínkách z kroniky Drahoslava Waldmanna vystupují místní obyvatelé v rolích svých otců a dědů. Skvělé výkony desítek amatérských herců, chalupníků a hospodářů horských usedlostí i ochotníků z širokého okolí, spojuje fenomén lidské paměti. Vzpomínky kráčejí s našimi poutníky po letokruzích celého minulého století. Vzpomínky probouzejí k životu nejen filmová kouzla a skoky v čase, ale také obrazotvornost kolorovaná tradičním podkrkonošským spiritismem.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Mír jejich duši

Režie:

Pavel Štingl

Scénář:

Ivan Arsenjev

Hrají:

Jiří Ployhar ml.

Střih:

Tonička Janková

Zvuk:

Daniel Němec

Kostýmy:

Eva Kotková

(další profese)

Mír jejich duši (2003) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Mír jejich duši na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/189549-mir-jejich-dusi/Heidegger in Auschwitz

Stáhnout Heidegger in Auschwitz
Shlédnout Heidegger in Auschwitz

Heidegger in Auschwitz (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Heidegger in Auschwitz (2016):

Jeden z nejdůležitějších myslitelů 20. století, německý filozof Martin Heidegger jede 40 let po své smrti na exkurzi do Osvětimi. Během své návštěvy pořídí na 2500 snímků. Na zpáteční cestě navštíví Prahu a jeho pozornost upoutá chvost právě probíhajícího maratonu, který mu nápadně připomíná pochod smrti. Následující zimu vystoupí z hrobu též jeho židovská milenka, jedna z nejdůležitějších myslitelek 20. století, Hannah Arendt. Bezcílně se potuluje se svojí 16mm kamerou v okolí Heideggerovy chaty v Todtnaumbergu. Také se jí zjevují některé motivy ze stěžejního díla velkého filozofa, spisu Bytí a čas. Vše uspořádáno v přísně strukturálním tvaru. Statické v pohybu, kinetické v klidu.(MFDF Ji.hlava)

Jeden z najdôležitejších mysliteľov 20. storočia, nemecký filozof Martin Heidegger ide 30 rokov po svojej smrti na exkurziu do Osvienčimu. Počas návštevy urobí okolo 2 500 snímok. Na spiatočnej ceste navštívi Prahu a jeho pozornosť upúta chvost práve prebiehajúceho maratónu, ktorý mu nápadne pripomína pochod smrti. Nasledujúcu zimu vystúpi z hrobu aj jeho židovská milenka, jedna z najdôležitejších mysliteliek 20. storočia Hannah Arendt. Bezcieľne sa potuluje so 16 mm kamerou v okolí Heideggerovej chaty v Todtnaubergu. Zjavujú sa jej niektoré motívy z kľúčového diela veľkého filozofa, spisu Bytie a čas. Všetko je usporiadané v prísne štrukturálnom tvare. Statické v pohybe, kinetické v pokoji.(MFFK Febiofest)

Informace o filmu Heidegger in Auschwitz

Režie:

Martin Ježek

Kamera:

Martin Ježek, Jan Daňhel, Jakub Halousek, Evženie Brabcová

Střih:

Martin Ježek

Zvuk:

Martin Ježek

(další profese)

Heidegger in Auschwitz (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Heidegger in Auschwitz na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/494539-heidegger-in-auschwitz/Stromy, ptáci a lidé (TV film)

Stáhnout Stromy, ptáci a lidé (TV film)
Shlédnout Stromy, ptáci a lidé (TV film)

Stromy, ptáci a lidé (TV film) (1976) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Stromy, ptáci a lidé (TV film) (1976):

Osobitý experimentální snímek pro ZDF je obrazovým pásmem, v němž jsou konfrontovány scény z přírody s městským životem. Citlivě volené obrazy banální reality jsou kombinovány v podivném vizuálním rytmu.(Ekofilm)

BÄUME, VÖGEL UND MENSCHEN (STROMY, PTÁCI A LIDÉ) je osobitý experimentální snímek, který Vojtěch Jasný natočil ve své západoněmecké emigraci. Tento krátký film je obrazovým pásmem, v němž jsou konfrontovány scény z přírody se záběry na městský život. Citlivě volené obrazy banální, leč nejednou poutavé a vtahující reality jsou kombinovány v podivném vizuálním rytmu a dokreslovány výjimečnou hudbou Eberharda Schoenera. Vyznání umělce milujícího život ve všech jeho podobách.(vypravěč)

Informace o filmu Stromy, ptáci a lidé (TV film)

Režie:

Vojtěch Jasný

Stromy, ptáci a lidé (TV film) (1976) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Stromy, ptáci a lidé (TV film) na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/4757-stromy-ptaci-a-lide/Ve znamení štíra (festivalový název)

Stáhnout Ve znamení štíra (festivalový název)
Shlédnout Ve znamení štíra (festivalový název)

Ve znamení štíra
(festivalový název) (1964) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ve znamení štíra
(festivalový název) (1964):

Film převratný v mnoha ohledech, fascinující montáž, kombinující homoerotické záběry brooklynského motorkářského gangu s archivním materiálem a obrazy amerických kulturních ikon. Popový soundtrack slouží jako ironický kontrapunkt. Snímek vytvořil nový filmový jazyk, který můžeme považovat za prototyp hudebního klipu i formátu reality TV. Jeho styl ovlivnil mnoho režisérů, včetně Rainera Wernera Fassbindera, Martina Scorseseho nebo Quentina Tarantina. Anger prohlašuje, že ke svému rozsáhlému soundtracku získal všechna potřebná autorská práva. Dnes by něco takového přišlo na miliony. Film se postaral i o průlom v právní oblasti. Během jeho premiérového uvedení bylo hollywoodské mravnostní oddělení upozorněno, že se jedná o pornografii. Případ se dostal až k Nejvyššímu soudu Kalifornie, který dospěl k závěru, že se jedná o snímek s „pozitivním společenským obsahem“.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Ve znamení štíra
(festivalový název)

Režie:

Kenneth Anger

Scénář:

Kenneth Anger, Ernest D. Glucksman

Kamera:

Kenneth Anger

Hudba:

David Raksin

Producenti:

Ernest D. Glucksman

(další profese)

Ve znamení štíra
(festivalový název) (1964) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ve znamení štíra
(festivalový název) na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/121441-ve-znameni-stira/