Blow Job

Stáhnout Blow Job
Shlédnout Blow Job

Blow Job (1964) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Blow Job (1964):

Nerežírovaný filmový experiment. Sexuální styk dvou mužů. V obraze vidíme pouze hlavu uspokojovaného muže. Kamera se nehýbe, film je černobílý, trvá přes půl hodiny a je němý. Co schází ke vzniku pravé warholovské klasiky? Asi nic. Snímek byl poprvé promítnut ve Washington Square Art Gallery v létě roku 1964.(Febiofest)

Informace o filmu Blow Job

Režie:

Andy Warhol

Hrají:

DeVeren Bookwalter, Willard Maas

Producenti:

Andy Warhol

(další profese)

Blow Job (1964) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Blow Job na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/37545-blow-job/Boltec (TV film) (festivalový název)

Stáhnout Boltec (TV film) (festivalový název)
Shlédnout Boltec (TV film) (festivalový název)

Boltec (TV film)
(festivalový název) (1998) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Boltec (TV film)
(festivalový název) (1998):

Experimentální film na hranici reality a fikce. Děje se všechno doopravdy, nebo je to jen výplod fantazie hlavního hrdiny, kterého ztvárnil známý polský básník a provokatér Marcin Świetlicki? Snímek čerpá z poetiky videoklipu, absurdity a punkového pohledu na svět. Nezapře ale ani divadelní zkušenost svého autora – především v pojetí scény. Zblízka sledujeme život hrdiny, který se nastěhoval do vybydleného domu. Vidíme, jak se koupe, zvrací nebo sedí na záchodě, on zase pozoruje své sousedy, jejich hádky a spory. Režisér předkládá novátorské hledání možnosti filmového vyjádření a popisu osamělosti člověka. Hrdinovo počáteční předsevzetí napsat novou knihu zůstává nenaplněno a chaos každodennosti se odvíjí bez komentáře.(Febiofest)

Mladý spisovatel si pronajme byt, aby nalezl útočiště pro napsání své druhé knihy. Brzy však na něj začne doléhat nejen samota, ale také zvuky ze sousedního bytu. Svébytný televizní experiment, oscilující mezi realitou a fikcí, řeší existenciální otázku odcizení a využívá i prvky absurdního dramatu.(Letní filmová škola)

Informace o filmu Boltec (TV film)
(festivalový název)

Režie:

Wojciech Smarzowski

Kamera:

Andrzej Szulkowski

Hrají:

Maciej Maleńczuk, Marian Dziędziel, Arkadiusz Jakubik, Krystyna Rutkowska

Střih:

Grażyna Gradoń

(další profese)

Boltec (TV film)
(festivalový název) (1998) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Boltec (TV film)
(festivalový název) na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/205622-boltec/Noční hovory s matkou

Stáhnout Noční hovory s matkou
Shlédnout Noční hovory s matkou

Noční hovory s matkou (2001) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Noční hovory s matkou (2001):

Hraný film režiséra Jana Němce Noční hovory s matkou vstoupil do historie české kinematografie jako první tuzemský celovečerní snímek, který měl – ve své první verzi – premiéru na internetu, a to 30. listopadu 2000. Film, který byl vyroben pomocí digitální technologie, je unikátním autorským projektem Jana Němce, který napsal scénář, složil hudbu, vystupuje v něm, byl kameramanem i režisérem. Ve filmu ještě hrají Karel Roden a Zuzana Stivínová, v úryvcích paměti se objeví partnerky a přátelé – například Ester Krumbachová, Marta Kubišová a Václav Havel. Jde o částečně stylizovanou autorskou výpověď tvůrce, jenž v duchu rozmlouvá se svojí zemřelou maminkou v místech, kde prožil dětství a mládí, od Václavského náměstí směrem na Vinohrady, „od koně až ke krematoriu". V dialozích se zesnulou matkou se znovu odehrávají nejdůležitější momenty jeho života, jak osobní, tak i společenské – nálet na Vinohrady 1945, sovětská okupace v roce 1968, Němcův nucený odchod do emigrace, Praha po listopadu 1989.(Česká televize)

Snímek je autobiografickým projektem Jana Němce. Hrdina se vrací do Prahy, prochází místy, která hrála nebo hrají nějakou významnou úlohu v jeho životě a vzpomíná. Prochází Vinohradskou třídou, v tramvaji č. 11 potkává svou matku a vede s ní dialog o svém dosavadním životě.(Hans.)

Informace o filmu Noční hovory s matkou

Režie:

Jan Němec

Scénář:

Jan Němec

Kamera:

Jan Němec

Hudba:

Jan Němec

Hrají:

Václav Havel, Marta Kubišová, Jan Němec, Karel Roden, Zuzana Stivínová, Ester Krumbachová (a.z.), Věra Jirousová

Producenti:

Iva Ruszeláková

Střih:

Iva Ruszeláková

(další profese)

Noční hovory s matkou (2001) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Noční hovory s matkou na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/6891-nocni-hovory-s-matkou/Touch Me Not

Stáhnout Touch Me Not
Shlédnout Touch Me Not

Touch Me Not (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Touch Me Not (2018):

Laura již léta pracuje v továrně na výrobu figurín. Kvůli nemožnosti vlastního prožívání nahlíží do intimního života druhých a za navození iluze intimity platí mladým mužům. Tudorovi, herci, jenž si vydělává jako masér, se líbí žena, která odmítá jeho snahy o kontakt. Začne ji tedy pronásledovat a nachází jiné způsoby, jak se jí dotýkat, prostřednictvím věcí, míst, kterých se dotýkala ona. Laura jednoho dne mezi diváky interaktivní show Paula a Tudora pocítí jistou fascinaci. Postupně se stává tichým svědkem jejich životů i jejich osamělé touhy, která rezonuje s její vlastní zkušeností. V průběhu tohoto zrcadlení se zdi, jenž kolem sebe Laura tak pracně vystavěla, začínají hroutit pod návalem potlačených citů.(Czech Film Center)

„Proč ses mě nikdy nezeptal, o čem tenhle film je? A proč jsem ti to vlastně nikdy sama neřekla?“ táže se, spíše řečnicky, rumunská autorka v úvodu pozoruhodného průzkumu lidské intimity, aby jeden z možných důvodů nalezla o něco později: „Asi proto, že odpověď neleží ve sféře slov.“ Na průsečíku autenticky působící fikce a imaginativního dokumentu nalézáme empatický film-dotyk mezi debutující režisérkou a trojicí odvážných protagonistů, Laurou, Tomasem a Christianem. Dílo pokoušející se zachytit tělesnou blízkost k sobě i druhým, po níž neustále toužíme, o to více se jí však bojíme.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Touch Me Not

Režie:

Adina Pintilie

Scénář:

Adina Pintilie

Kamera:

George Chiper

Hudba:

Ivo Paunov

Hrají:

Laura Benson, Tómas Lemarquis, Christian Bayerlein, Grit Uhlemann, Adina Pintilie, Seani Love, Hermann Mueller, Irmena Chichikova, Georgi Naldzhiev, Dirk Lange, Annett Sawallisch

Producenti:

Adina Pintilie, Philippe Avril

Střih:

Adina Pintilie

Scénografie:

Adrian Cristea

Kostýmy:

Maria Pitea

(další profese)

Touch Me Not (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Touch Me Not na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/592254-touch-me-not/Můj neznámý vojín

Stáhnout Můj neznámý vojín
Shlédnout Můj neznámý vojín

Můj neznámý vojín (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Můj neznámý vojín (2018):

Poslali je prý zachránit Československo. To, co tady uviděli na vlastní oči, však někteří neunesli. Dokumentární film režisérky Anny Kryvenko doplněný bohatým archivním materiálem překvapivým způsobem nahlíží události srpnové invaze 1968 z pohledu vojáků, kteří se ocitli nedobrovolně v roli okupantů.Jaké to je, být okupantem? Lze k někomu takovému chovat soucit? Střihový dokumentární film režisérky Anny Kryvenko přináší neotřelý pohled na okupaci Československa roku 1968 – nazírá ji totiž z pohledu vojáků, kteří se mnohdy i přes masivní vliv propagandy nebyli schopni vyrovnat se svou novou rolí – rolí okupantů. Režisérka má k tématu exkluzivní přístup přes vlastní rodinný příběh, neboť její prastrýc byl jedním z vojáků „spřátelených armád“. Ten však krátce po návratu na rodnou Ukrajinu spáchal sebevraždu a jeho vlastní rodina jej vystříhala ze všech rodinných fotografií a vůbec zamazala všechny stopy po jeho existenci. Hlavní dějová linie je tvořená úhlem pohledu tohoto neznámého vojína bez tváře. Pomocí archivních záznamů rekonstruuje možnosti toho, co mohl zažít jako součást okupačních vojsk. Jeho příběh je osou, na kterou se nabaluje komplexní zkoumání témat moci, armády, posttraumatického syndromu u vojáků a také otázky soucitu a lidskosti jak u okupantů, tak u okupovaného obyvatelstva Československa. Film pracuje s docela neznámými archivními materiály, v jejichž kontextu pak notoricky známé záběry nacházejí nové významy. Zkoumá, jak na úrovni rodiny i státu pracujeme s kolektivní pamětí, která pak určuje i pohled na současnost a naše chování v ní.(Česká televize)

Jaký je to pocit, stát se okupantem, aniž byste to měli v úmyslu? Pomocí známých, ale i doposud nikdy nezveřejněných archivů z celé Evropy i Ruska vyprávíme rodinný příběh režisérky Anny Kryvenko o tom, jak vysoká politika ničí životy obyčejných lidí. Teprve před pár lety totiž režisérka objevila rodinné tajemství svého prastrýce, který jako sovětský voják z Ukrajiny okupoval Československo v roce 1968. Při pátrání po osudu svého prastrýce se autorka dotýká témat jako je fragmentace osobní i národní paměti, dědičná vina, výklad historie, mediální manipulace, vztah k dnešnímu Rusku, ale i vztah Čechů a Slováků k cizincům, tedy témat právě v dnešní době aktuálních.(ČSFD.cz)

Za filmom Môj neznámy vojak sa skrýva potlačená rodinná história - konkrétne história režisérkinej vlastnej rodiny. Keď ich navštívila na Ukrajine, tak objavila fotoalbumy, v ktorých bola zo starých fotografií nožnicami vystrihnutá jedna postava. Trvalo nejakú dobu, kým sa dopátrala aspoň fragmentov príbehu, ktorý sa jej rodina pokúsila vymazať: Je to príbeh jej prastrýka, jedného z vojakov sovietskych okupačných armád, ktoré vtrhli do Československa v roku 1968. Jej prastrýko nedokázal uniesť svoju vinu a po návrate domov na Ukrajinu spáchal samovraždu. Mohol by to byť príbeh ktoréhokoľvek z mladých vojakov, ktorí stáli na tankoch v auguste 1968 v Československu. Od tohoto inšpiračného bodu sa začala odvíjať režisérkina práca na filme z perspektívy “okupanta,” ktorá si kladie otázky o tom, ako sa ľudská bytosť v mašinérii vojny a globálnych mocenských bojov okupantom stane, a ďalej, aké to pre človeka má dôsledky.(Filmtopia)

Okupácia Československa v roku 1968 predstavená cez mikropríbehy. Ukrajinka študujúca v Prahe sa pokúša nájsť svoju identitu spolu s odhaľovaním identity muža vystrihnutého z rodinných fotografií – vojaka, ktorý po návrate z operácie Dunaj spáchal samovraždu.(4 živly)

Informace o filmu Můj neznámý vojín

Režie:

Anna Kryvenko

Scénář:

Anna Kryvenko

Kamera:

Radka Šišuláková

Producenti:

Michal Kráčmer, Sergei Serpuhov, Wanda Adamík Hrycová, Veronika Kührová

Střih:

Daria Chernyak

Zvuk:

Viktor Krivosudský

(další profese)

Můj neznámý vojín (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Můj neznámý vojín na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/637879-muj-neznamy-vojin/Fan, A

Stáhnout Fan, A
Shlédnout Fan, A

Fan, A (1968) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Fan, A (1968):

Informace o filmu Fan, A

Režie:

Frans Zwartjes

Fan, A (1968) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Fan, A na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/285840-fan-a/Film Petra

Stáhnout Film Petra
Shlédnout Film Petra

Film Petra (1995) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Film Petra (1995):

Mladý režisér (P. Marek) vypráví o ztrátě vlastní víry, jeho spirituální dobrodružství se prolíná s příběhem jeho přátelství k druhému režiséru (J. Nebeský). Na pomyslné scéně se objevuje Bupak (J. Marková) - personifikované zlo, ničivá síla, kterou je nutno zastavit a nastolit tak duchovní smír. Film se dělí do několika žánrově i stylově rozdílných částí, podobně jako v Bajestě Gumbrině jsme nejprve (po krátké režisérské předmluvě) svědky "rozkládání karet" - tedy rozprostírání motivů, jejichž spojení bude osvětleno až v závěru. Tedy opět dobrodružství mysli, psychiatrická detektivka.(oficiální text distributora)

Montážní klauniáda o ztrátě a hledání víry, natočená a přímo stříhaná v kameře VHS.(Brněnská 16)

Informace o filmu Film Petra

Režie:

Petr Marek

Hrají:

Petr Marek, Jiří Nebeský, Jiří Nezhyba, Jana Provazníková

Film Petra (1995) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Film Petra na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/244843-film-petra/Twixt

Stáhnout Twixt
Shlédnout Twixt

Twixt (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Twixt (2011):

Do malého městečka přijíždí v rámci turné, propagující jeho knihu, spisovatel (Val Kilmer), jehož kariéra již nějakou dobu stagnuje. Připlete se k záhadné vraždě a ještě tu noc ho navštíví duch mladého děvčete se jménem V (Elle Fanning). Není si úplně jist jejím spojením s vraždou, ale v té době je vděčný za každý námět na knihu. Nakonec se dopracuje k pravdivému konci příběhu a je sám překvapen, že má tolik co do činění s jeho vlastním životem.(Pria)

Informace o filmu Twixt

Režie:

Francis Ford Coppola

Scénář:

Francis Ford Coppola

Kamera:

Mihai Malaimare Jr.

Hudba:

Dan Deacon, Osvaldo Golijov

Hrají:

Val Kilmer, Elle Fanning, Bruce Dern, Ryan Simpkins, Alden Ehrenreich, Ben Chaplin, Joanne Whalley, David Paymer, Don Novello, Tom Waits

Producenti:

Francis Ford Coppola

Střih:

Glen Scantlebury, Robert Schafer

Kostýmy:

Marjorie Bowers

(další profese)

Twixt (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Twixt na ČSFD

42%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/286605-twixt/Země česká, domov Tvůj!

Stáhnout Země česká, domov Tvůj!
Shlédnout Země česká, domov Tvůj!

Země česká, domov Tvůj! (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Země česká, domov Tvůj! (2012):

Země česká, domov Tvůj! je celovečerní dokumentární film, jehož spolutvůrcem se může stát každý občan nebo obyvatel této země.Fotograf, režisér a producent Adolf Zika si s nápadem jediného filmu o tisíci kameramanech pohrával již před dvanácti lety. Technologie digitálních kamer tehdy ještě ale neumožňovala takovou tvůrčí svobodu, nakonec proto namísto toho v roce 2000 vznikla Poslední kniha století, aneb jeden den v životě České republiky. Systematické zaznamenávání cesty našeho života ho však neopustilo, ba naopak, stávala se z něho jistá posedlost. Film ne náhodou přichází v magické době věštbami obestřeného roku 2012. V době, kdy pociťujeme jednu z největších nejistot od dob sametové revoluce. Procházíme jen krizí finanční, nebo i krizí hodnot? Rozpadající se struktura EU, masová nedůvěra v politiku a její hráče, pozvolná apatie na straně jedné, agresivita a korupce na nejvyšší správní úrovni, prospěchářství, populismus, naprostý nezájem o názor řadového občana na straně druhé. Také mnoho úspěšných jedinců, skupin a projektů v krásné zemi v srdci Evropy. To všechno je dnešní Česká republika, to všechno je dnešní svět naruby, svět stojící před jistě nejednou historickou událostí.(oficiální text distributora)

Fotograf Adolf Zika si již devět let pohrává s konceptem záznamu života a člověka z několika úhlů pohledu či kamer. Snímek je vyvrcholením této Zikovy představy, kdy se díky široké dostupnosti ručních kamer, fotoaparátů i mobilních telefonů podařil zachytit obraz různorodých momentů během jednoho dne v České republice – od nejvýznamnějších životních momentů až po ty nejběžnější.(MFDF Ji.hlava)

Informace o filmu Země česká, domov Tvůj!

Režie:

Adolf Zika

Scénář:

Adolf Zika

Kamera:

Adolf Zika, Jan Cabalka, Flary Martin

Producenti:

Adolf Zika, Pavel Doležal

Střih:

Alois Fišárek

Zvuk:

Jiří Klenka

(další profese)

Země česká, domov Tvůj! (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Země česká, domov Tvůj! na ČSFD

49%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/326405-zeme-ceska-domov-tvuj/