Augustina (festivalový název)

Stáhnout Augustina (festivalový název)
Shlédnout Augustina (festivalový název)

Augustina
(festivalový název) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Augustina
(festivalový název) (2012):

Ponurý příběh se odehrává v druhé polovině devatenáctého století. Mladičká Augustine trpí podivnými záchvaty a dostává se do psychiatrické léčebny věhlasného profesora Charcota. Psychiatr se jí se zájmem ujme, není však jasné, nakolik je pro něj dívka pacientkou, kterou chce uzdravit, a nakolik nástrojem jeho kariéry. Děj snímku je zasazen do doby, kdy se psychiatrie teprve začínala vymaňovat ze sadistických léčebných metod. Režisérce se podařilo vytvořit temnou atmosféru této doby a zdůraznit tak vnitřní konflikty postav. Její debut, v němž excelují Vincent Lindon a Soko, v mnohém připomíná Nebezpečnou metodu (2011) Davida Cronenberga.(Febiofest)

Informace o filmu Augustina
(festivalový název)

Režie:

Alice Winocour

Scénář:

Alice Winocour

Kamera:

Georges Lechaptois

Hudba:

Jocelyn Pook

Hrají:

Vincent Lindon, Soko, Chiara Mastroianni, Roxane Duran, Grégoire Colin, Sophie Cattani, Olivier Rabourdin, Déborah Révy, Stéphan Wojtowicz, Lise Lamétrie, Damien Bonnard, Grégoire Monsaingeon, Ange Ruzé, Audrey Bonnet, Frans Boyer, Rémy Ourdan

Producenti:

Isabelle Madelaine, Emilie Tisné

Střih:

Julien Lacheray

Zvuk:

Jean-Luc Audy

Scénografie:

Arnaud de Moleron

Kostýmy:

Pascaline Chavanne

(další profese)

Augustina
(festivalový název) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Augustina
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/306786-augustina/Naneun wangyirosoyida

Stáhnout Naneun wangyirosoyida
Shlédnout Naneun wangyirosoyida

Naneun wangyirosoyida (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Naneun wangyirosoyida (2012):

Korunní princ Chungnyeong nechce po svém otci nastoupit na trůn a uteče z paláce. Místo něj je pak zpátky omylem přiveden otrok Deok-Chil, jeho dvojník. Zatímco Deok-Chil se snaží chovat jako princ, aby se na záměnu nepřišlo, pravý princ na jeho místě zjišťuje, jak se vlastně žije obyčejným lidem za palácovými zdmi.(Moiraine)

Informace o filmu Naneun wangyirosoyida

Režie:

Gyoo-seong Jang

Scénář:

Seong-goo Hwang

Hrají:

Ji-hoon Joo, Yoon-shik Baek, Hee-bong Byeon, Yeong-gyoo Park, Won-hee Lim, Soo-ro Kim, Ha-nui Lee, Do-bin Baek, Mi-do Lee, So-hyeon Kim, Jae-goo Lee, Dong-jin Lee, Eung-soo Kim, Hyeong-joon Lim, Jin-seong Ham, Seong-yong Han, Gi-won Yoon, Tae-hwa Seo, Myeong-heon Yang, Kyeong-ho Yoon

Naneun wangyirosoyida (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Naneun wangyirosoyida na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/342288-naneun-wangyirosoyida/Květy války

Stáhnout Květy války
Shlédnout Květy války

Květy války (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Květy války (2012):

Severní Karolína 1863 a občanská válka zuří. Sledujeme životy Melody a Sarah, které se snaží na své farmě přežít během této války.(TV Barrandov)

Informace o filmu Květy války

Režie:

Serge Rodnunsky

Kamera:

Andrew Mclean

Hudba:

Evan Evans

Hrají:

Christina Ricci, Tom Berenger, Jason Gedrick, Kurt Yaeger, Bren Foster, Gabrielle Popa, Tevis R. Marcum, Brian Balzerini, Scott Michael Campbell

Květy války (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Květy války na ČSFD

38%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/318359-kvety-valky/Hrdinové od Sommy (TV film)

Stáhnout Hrdinové od Sommy (TV film)
Shlédnout Hrdinové od Sommy (TV film)

Hrdinové od Sommy (TV film) (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hrdinové od Sommy (TV film) (2015):

Připomeňte si 7 vyznamenaných hrdinů z bitvy na Sommě, při které za 141 dní zemřel asi milion vojáků. Předvedli odvážné činy, při kterých s nasazením vlastního života zachránili své spojence a kamarády... Dokumentární film Hrdinové od Sommy využívá archivní záběry z bojů na Západní frontě a vypráví příběh sedmi statečných mužů, kteří za své skutky v roce 1916 získali nejvyšší možné britské vojenské ocenění – Victoriin kříž.(TV Prima)

Informace o filmu Hrdinové od Sommy (TV film)

Hrdinové od Sommy (TV film) (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hrdinové od Sommy (TV film) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/441574-hrdinove-od-sommy/Dopis Evitě (TV film)

Stáhnout Dopis Evitě (TV film)
Shlédnout Dopis Evitě (TV film)

Dopis Evitě (TV film) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dopis Evitě (TV film) (2012):

Vášeň a temperament se snoubí s charismatickou naivitou a vypočítavostí. Když Evita promlouvá, svět jí naslouchá, a to včetně fašistického vůdce Španělska Franca a jeho konzervativní manželky.(Viasat)

V roku 1947 pozval španielsky diktátor Franco na štátnu návštevu argentínskeho prezidenta Juana Peróna. Perón súhlasil, ale napokon namiesto seba poslal svoju manželku Evitu, na veľké sklamanie Franca a pobúrenie jeho konzervatívnej manželky Done Carmen. Dve silné ženy si už na prvom stretnutí veľmi nepadli do oka a ich konflikt sa ešte prehĺbil, keď sa do Evitiných rúk dostala žiadosť o milosť, ktorú napísal syn Juany Dony, komunistky, ktorá bola odsúdená na trest smrti...(STV)

Informace o filmu Dopis Evitě (TV film)

Režie:

Agustí Villaronga

Hudba:

Joan Valent

Hrají:

Julieta Cardinali, Ana Torrent, Malena Alterio, Carmen Maura, Héctor Colomé, Carlos Fuentes, Marina Gatell, Rubén Ochandiano, Julián Soler, Lydia Zimmermann, Bruno Bergonzini, Jesús Castejón, Marcel Borràs, Nora Navas, Carles Sales, Ferran Lahoz, Jordi Esteva, Fermí Reixach, Andrés Herrera, Alicia Orozco, Jesús Ramos

Producenti:

Adolfo Blanco

Střih:

Raúl Román

Kostýmy:

Mercè Paloma

(další profese)

Dopis Evitě (TV film) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dopis Evitě (TV film) na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/328111-dopis-evite/Golden Kamuy (TV seriál)

Stáhnout Golden Kamuy (TV seriál)
Shlédnout Golden Kamuy (TV seriál)

Golden Kamuy (TV seriál) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Golden Kamuy (TV seriál) (2018):

Je začátek 20. století a právě skončila Rusko-japonská válka. Přeživšímu válečnému veteránovi Saichi Sugimotovi, přezdívanému "Nesmrtelný Sugimoto", se dostane do rukou mapa k zlatému pokladu Ainuů na ostrově Hokkaidó. Svému padlému spolubojovníkovi z války slíbil, že se postará o jeho nyní ovdovělou manželku, a tak se vydává na zběsilou honbu za pokladem, protože zdaleka není jediný, kdo se o tento poklad zajímá. Nespočet banditů a zběhlých japonských vojáků je mu v patách, nemluvě o krutém a nevlídném severním počasí, se kterým musí zápasit. Když už se zdá, že přijde o život v souboji s divokým medvědem, zachrání ho domorodá Ainu dívka Asirpa, ve které Saichi najde nečekaného, zato cenného spojence.(Scalpelexis)

Informace o filmu Golden Kamuy (TV seriál)

Režie:

Hitoši Nanba

Hudba:

Ken'ičiró Suehiro

Hrají:

Džódži Nakata, Takajuki Sugó, Kendžiró Cuda, Kentaró Itó, Jošimasa Hosoja, Hóčú Ócuka, Kendži Nomura, Haruka Širaiši

Golden Kamuy (TV seriál) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Golden Kamuy (TV seriál) na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/601362-golden-kamuy/Generál MacArthur

Stáhnout Generál MacArthur
Shlédnout Generál MacArthur

Generál MacArthur (1977) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Generál MacArthur (1977):

V roce 1942, tři měsíce po japonském útoku na Pearl Harbor, je generál MacArthur velitelem jednotek na ostrově Corregidor na Filipínách. Jeho zdecimované jednotky tu z posledních sil brání západní stranu Panamského průplavu. Potřebují pomoc z Washingtonu, ale americkým ponorkám se stále nedaří prorazit japonskou blokádu a doručit jim zásoby.
Generál se vzpouzí prezidentovu rozkazu, aby se přemístil do Austrálie, a hodlá zůstat i za cenu, že bude muset rezignovat na funkci a bojovat jako obyčejný voják. Jeho pobočník Robert Sutherland ho ale nakonec přesvědčí, aby jel. Generál odplouvá s rodinou na torpédovém člunu, ačkoli mu všichni doporučují, aby použil ponorku, protože to je bezpečnější. MacArthur si ale tento způsob vybral záměrně, protože chce ukázat Washingtonu, že se dá blokádou proniknout. Podaří se jim bez větších problémů doplout až do Austrálie. V Melbourne na ně čekají davy. Generál se dozví, že v celé Austrálii není žádná dobře vycvičená jednotka, která by jim mohla na Filipínách pomoci. Navíc místní americké a australské jednotky sotva stačí na obranu Austrálie.
V krátkém proslovu prohlásí, že se hodlá na Filipíny vrátit. Generál Wainwright, který po MacArthurovi převzal velení na Filipínách, byl mezitím nucen podepsat kapitulaci. MacArthur zuří a považuje to za nehoráznost. Pak si ale uvědomí, že to byla jen otázka času. Zároveň však odmítne posvětit medaili cti, kterou chce kongres Wainwrightovi dát. Japonci provedou několik náletů na severní Austrálii, čímž potvrdí předpoklad, že hodlají zaútočit. Spojenci chtějí předstírat obranu a pak se stáhnout do srdce Austrálie. MacArthur je jako vrchní velitel spojeneckých sil rozhodnutý zaútočit a svést bitvu hned na severním pobřeží. Není spokojen s vývojem situace, takže pošle Roberta Eichelbergera, aby velel jednotkám na Nové Guinei. Má svolení odvolat všechny velitele, kteří nechtějí bojovat. MacArthurova popularita stoupá a velitelé si myslí, že by se klidně mohl stát novým americkým prezidentem.
Prezident Roosevelt potom generála povolá do Pearl Harboru. Chce si tam osobně vyslechnout názory polních velitelů a jejich návrhy dalšího postupu ve válce v Pacifiku. Admirál Nimitz navrhuje obejít filipínský ostrov Luzon a zaútočit na Manilu. MacArthur je proti, protože se mu nezdá rozumné nechat si za zády dvě stě padesát tisíc japonských vojáků žijících z filipínských zásob. Hodlá se vylodit přímo na Luzonu a je přesvědčen, že se svými jednotkami může ostrov obsadit asi za pět týdnů. Dny velkých frontálních útoků jsou podle něj dávno pryč, a navíc jim filipínští partyzáni už dva roky připravují pro takový útok půdu...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Generál MacArthur

Režie:

Joseph Sargent

Scénář:

Hal Barwood, Matthew Robbins

Kamera:

Mario Tosi

Hudba:

Jerry Goldsmith

Hrají:

Gregory Peck, Nicolas Coster, Marj Dusay, Ed Flanders, Russell Johnson, Dan O'Herlihy, Dick O'Neill, Addison Powell, G. D. Spradlin, Kenneth Tobey, John Fujioka, Branscombe Richmond, Charles Cyphers, Ivan Bonar, Robert Mandan, Barry Coe, Allan Miller, Garry Walberg, Tom Rosqui, Beulah Quo, Fred Stuthman, William Wellman Jr., Arthur Godfrey (a.z.), Sandy Kenyon, John McKee, Lloyd Kino, Yuki Shimoda, Harvey Vernon, Alex Rodine

Producenti:

Richard D. Zanuck, Frank McCarthy

Střih:

George Jay Nicholson

Scénografie:

John J. Lloyd

Kostýmy:

Larry Harmell

(další profese)

Generál MacArthur (1977) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Generál MacArthur na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/26167-general-macarthur/Na vlně první republiky (TV pořad)

Stáhnout Na vlně první republiky (TV pořad)
Shlédnout Na vlně první republiky (TV pořad)

Na vlně první republiky (TV pořad) (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Na vlně první republiky (TV pořad) (2007):

Cyklus o historii a kultuře tohoto období.
Sedmidílný cyklus dvacetiminutových dokumentů by měl dospívající mládeži přiblížit období vzniku naší republiky až po její konec - podepsání Mnichovské dohody, kdy vzniká Druhá republika. První díl se zaměřuje na politické události a osobnosti té doby. V dalších dílech se budeme věnovat divadlu a hercům, filmu a filmařům, literatuře a spisovatelům, výtvarnému umění, módě i architektuře, hudbě a hudebníkům. Cyklus uzavře díl o podnikání a podnikatelích.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Na vlně první republiky (TV pořad)

Režie:

Jolana Matějková

Hudba:

Martin Kratochvíl

Hrají:

Martin Preiss, Jiří Macháček, Jaroslav Someš, Jan Šťastný, Prof. PhDr. Eduard Kubů, Zdeněk Lukeš

Na vlně první republiky (TV pořad) (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Na vlně první republiky (TV pořad) na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/263233-na-vlne-prvni-republiky/Pathfinders – Výsadek v Normandii

Stáhnout Pathfinders – Výsadek v Normandii
Shlédnout Pathfinders – Výsadek v Normandii

Pathfinders - Výsadek v Normandii (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Pathfinders - Výsadek v Normandii (2011):

Pravdivý příběh o americké jednotce "značkařů", dobrovolných parašutistů, jejichž smrtelně nebezpečná mise znamenala přistání Spojenců v Normandii půl hodiny před samotnou invazí. Jejich úkolem bylo označovat cíle pro velké svazy bombardérů a přesné bombardování v nacisty okupované Evropě. Od doby svého založení vedli značkaři hlavní svazy bombardérů RAF. Noc za nocí tvořili při útocích na důležité cíle v Německu hrot letadlům Velitelství bombardovacího letectva. Nyní před nimi stojí nejzásadnější úkol jejich životů - lokalizovat a označit strategická místa dopadu a nastavit přísně tajné navigační zařízení, které bylo potřeba k navádění hlavního výsadkového útoku v Den D.(oficiální text distributora)

Pravdivý příběh o americké jednotce naváděčů, dobrovolných parašutistů, jejichž smrtelně nebezpečná mise znamenala přistání v Normandii půl hodiny před samotnou invazí. Tato zvláštní jednotka měla dále lokalizovat a označit strategická místa dopadu a nastavit přísně tajné navigační zařízení, které bylo potřeba k navádění hlavního výsadkového útoku v den D.(met87)

Informace o filmu Pathfinders - Výsadek v Normandii

Režie:

Curt A. Sindelar

Hudba:

Philip De Lorenzo

Hrají:

Christopher Serrone, Michael Conner Humphreys, Philip De Lorenzo

Pathfinders - Výsadek v Normandii (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Pathfinders - Výsadek v Normandii na ČSFD

33%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/293856-pathfinders-vysadek-v-normandii/My Nephew Emmett

Stáhnout My Nephew Emmett
Shlédnout My Nephew Emmett

My Nephew Emmett (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu My Nephew Emmett (2017):

V roce 1955 se kazatel z Mississippi snaží ochránit svého 14letého synovce Emmetta Tilla před dvěma rasistickými vrahy. Film je inspirován skutečnou událostí.(iShorts)

Informace o filmu My Nephew Emmett

Režie:

Kevin Wilson Jr.

Scénář:

Kevin Wilson Jr.

Kamera:

Laura Valladao

Hudba:

Gavin Brivik

Hrají:

Jasmine Guy, Dane Rhodes

Producenti:

Kevin Wilson Jr.

Scénografie:

Mark A. Terry

(další profese)

My Nephew Emmett (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu My Nephew Emmett na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/550086-my-nephew-emmett/