Prodaná nevěsta

Stáhnout Prodaná nevěsta
Shlédnout Prodaná nevěsta

Prodaná nevěsta (1975) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Prodaná nevěsta (1975):

Slavná a oblíbená opera Bedřicha Smetany se dočkala filmové podoby velice pietní, doslovné a bez jakékoli vypravěčské invence. Režisér Václav Kašlík využil malebných jihočeských exteriérů a natáčel ve vesnici Holašovice. Zaznějí tu všechny oblíbené árie i sbory, ale také narazíme na pochybný inscenační postup, kdy postavy hráli činoherci, nadabovaní operními pěvci. Režisér si zjevně nedokázal představit, že by operní umělci dokázali překonat jevištní strnulost a spontánně se pohybovat v reálném prostředí. Film byl natočen též v německé verzi.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Prodaná nevěsta

Režie:

Václav Kašlík

Scénář:

Václav Kašlík, Karel Sabina (divadelní hra)

Kamera:

Karl Steinberger

Hudba:

Bedřich Smetana

Hrají:

Vanda Švarcová, Petr Skarke, Čestmír Řanda st., Václav Sloup, Bedřich Prokoš, Blažena Holišová, Jindřich Janda, Slávka Procházková, Ladislav Pešek, Hana Packertová, Josef Kemr, Václav Břichnáč, Karel Červinka, Zdeněk Derka, Jiří Drgáč, Marie Gergiedowská, Jiřina Machalická, Bohumír Muchka, Věra Muchková, Zuzana Pomezná, Antonín Loužecký, Jaromír Kroupa, Rajmund Pour, Miloslav Šulc, František Kokejl, František Novotný, Gabriela Beňačková, Ivo Žídek, Karel Berman, Alfred Hampel, Jindřich Jindrák, Libuše Márová, Dalibor Jedlička, Růžena Radová, Milan Karpíšek, Jana Jonášová, Karel Hanuš

Střih:

Jiřina Lukešová

Zvuk:

Ivo Špalj, Miloslav Hůrka

Scénografie:

Karel Vacek

Masky:

Jiřina Bissingerová, Milan Novák

Kostýmy:

Jan Kropáček, Eva Martincova, Věnceslava Vrtíšková

(další profese)

Prodaná nevěsta (1975) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Prodaná nevěsta na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/135157-prodana-nevesta/Václav Noid Bárta (koncert)

Stáhnout Václav Noid Bárta (koncert)
Shlédnout Václav Noid Bárta (koncert)

Václav Noid Bárta (koncert) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Václav Noid Bárta (koncert) (2014):

Stoupající česká muzikálová hvězda poprvé ve svém samostatném koncertu v Hudebním divadle Karlín. Hosté: B. Basiková, O. Brzobohatý, A. Langoská, M. Nosková a G. Demeterová. Velký orchestr diriguje K. Marek.Václav Noid Bárta je český rockový zpěvák, hudební skladatel, textař, herec a dabér s výrazným charismatickým hlasem. Pochází z muzikální rodiny. Jeho otec je textař a režisér a matka je zpěvačka. Od 4 let se zajímal o hudbu, učil se na zobcovou flétnu, klavír, klarinet. Později na kytaru, basu nebo bicí jako samouk. Od 17 let působil jako zpěvák v numetalové skupině Dolores Clan. Nyní má kapelu zvanou Noid Crew. Zpívá v muzikálech Aida, Jesus Christ Superstar, Lucie větší než malé množství lásky, Hamlet, Excalibur. Jeho filmové role jsou ve filmech Kájinek, kde hraje spoluvězně Kájinka a Verdikt osudu, kde hraje hlavní roli vojáka Tomáše. Na koncertě v Hudebním divadle Karlín zazněly slavné české i zahraniční hity v jedinečných úpravách pro symfonický orchestr. Diváci se dočkali samozřejmě hlavně písní z nového sólového alba Václava Noida Bárty, které vyšlo v září 2013 a dále hitů z muzikálů AIDA, Jesus Christ Superstar, Lucie, větší než malé množství lásky, Carmen a dalších.(Česká televize)

Informace o filmu Václav Noid Bárta (koncert)

Režie:

Michael Čech

Hrají:

Václav Noid Bárta, Bára Basiková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Michaela Nosková

Václav Noid Bárta (koncert) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Václav Noid Bárta (koncert) na ČSFD

30%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/396229-vaclav-noid-barta/Revue v mlze (TV film)

Stáhnout Revue v mlze (TV film)
Shlédnout Revue v mlze (TV film)

Revue v mlze (TV film) (1966) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Revue v mlze (TV film) (1966):

Co se může stát, když si dva estrádní soubory omylem vymění místa vystoupení.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Revue v mlze (TV film)

Režie:

Emanuel Kaněra

Scénář:

Ladislav Rychman, Bedřich Zelenka, Emanuel Kaněra

Kamera:

Jan Kraus

Hudba:

Štěpán Koníček

Hrají:

Vlastimil Bedrna, Jaroslav Čejka, Růžena Elingerová, Jitka Frantová, Karel Gott, Mária Hájková, Darja Hajská, Hana Hegerová, Lubomír Kostelka, Jiřina Kottová, Marta Kubišová, Waldemar Matuška, Zdeněk Najman, Eva Pilarová, Milan Sládek, Jaroslav Štercl, Antonín Šůra, Jan Tureček, Jaroslav Vidlář, Vlastimila Vlková, Darek Vostřel, Jitka Zelenohorská, Věra Vlková

Střih:

Jaromír Janáček

Zvuk:

Jiří Lenoch

Scénografie:

Boris Moravec

(další profese)

Revue v mlze (TV film) (1966) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Revue v mlze (TV film) na ČSFD

49%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/245895-revue-v-mlze/Pocta V+W (TV pořad)

Stáhnout Pocta V+W (TV pořad)
Shlédnout Pocta V+W (TV pořad)

Pocta V+W (TV pořad) (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Pocta V+W (TV pořad) (2005):

Jiří Suchý vzpomíná na jedny z nejvýraznějších uměleckých a autorských osobností československé kultury minulého století: Jiřího Voskovce a Jana Wericha.Jiří Voskovec a Jan Werich byli jedněmi z nejvýraznějších uměleckých autorských osobností československé kultury minulého století. Potkali se již během studia na gymnáziu, v meziválečném období založili a působili v Osvobozeném divadle, kde vznikla řada nezapomenutelných her, mezi nimi Vest pocket revue nebo Balada z hadrů. Na poli kinematografie je nutné zmínit především filmy Pudr a benzín, Peníze nebo život nebo Hej rup!, všechny natočené v dekádě 30. let. Jejich nadčasové dílo je stále aktuální, a to i díky specifickému a inteligentnímu humoru, originalitě a široké tematické i formální škále. Jiří Suchý v komponovaném pořadu zavzpomíná na tyto výjimečné umělce, kteří ovlivnili celé generace diváků. Společně s ním přijde Voskovce a Wericha připomenout i celá řada jejich přátel a spolupracovníků. Mezi nimi Jaroslava Adamová, jejíž herectví je s Janem Werichem nerozlučně spjato. Dále pak zpěvačka Eva Pilarová, režisér Jiří Menzel, herci Josef Vinklář a Martin Štěpánek a řada dalších. Pořad je složen z výjimečných vzpomínek výše zmíněných hostů, archivních záznamů a fotografií, které doplňuje řada nezapomenutelných písní Voskovce a Wericha.(Česká televize)

Informace o filmu Pocta V+W (TV pořad)

Režie:

Viktor Polesný

Hrají:

Jiří Suchý, Eva Pilarová, Josef Vinklář, Jaroslava Adamová, Marek Eben, Jitka Molavcová, Josef Dvořák, Milan Lasica, Jiří Menzel, Martin Štěpánek, Martin Dejdar, Petr Vacek, Ladislav Gerendáš, Josef Zíma, Laďa Kerndl, Tereza Kerndlová

Pocta V+W (TV pořad) (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Pocta V+W (TV pořad) na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/385066-pocta-v-w/Marta Kubišová 2005 (koncert)

Stáhnout Marta Kubišová 2005 (koncert)
Shlédnout Marta Kubišová 2005 (koncert)

Marta Kubišová 2005 (koncert) (2005) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Marta Kubišová 2005 (koncert) (2005):

Jestliže srpen 1968 a následná normalizace českou populární hudbu nezdecimovaly tolik jako ostatní umělecké obory, pak Marta Kubišová musela na rozdíl od jiných nést svůj kříž velmi dlouho. Trojnásobná Zlatá slavice, které bylo její třetí první místo za rok 1969 upřeno a cena jí byla udělena až po listopadu 1989, kdy mohla opět zpívat. Jen sedm let trvala její pěvecká kariéra v druhé polovině 60. let, ale svým temně zabarveným, sytým, soulově laděným hlasem se Kubišová prosadila jako jedna z největších hvězd tehdejší doby - především její album Songy a balady patří dodnes k jedněm z nejlepších desek české pop-music. Vedle toho se Kubišová významnou měrou podílela i na úspěchu tria Golden Kids, kde s ní zpívali Václav Neckář a Helena Vondráčková. Po roce 1990 se Kubišová vrátila ke zpívání, na rozdíl od 60. let, kdy se její písničky pohybovaly v širokém rejstříku od rocku přes blues až k šansonu, se však nyní drží spíše ve středním proudu s velkým příklonem k šansonovému projevu. Vystupuje především v Divadle Ungelt, kde našla své nové zázemí. Zcela vyprodaný koncert v Divadle na Vinohradech přinesl průřez její tvorbou, od známých evergreenů až po novinky.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Marta Kubišová 2005 (koncert)

Režie:

Viktor Polesný

Hrají:

Marta Kubišová, Milan Hein (mod.), Richard Krajčo, Jiří Lábus, Chantal Poullain-Polívková

Marta Kubišová 2005 (koncert) (2005) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Marta Kubišová 2005 (koncert) na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/284262-marta-kubisova-2005/Kapka naděje (TV pořad)

Stáhnout Kapka naděje (TV pořad)
Shlédnout Kapka naděje (TV pořad)

Kapka naděje (TV pořad) (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kapka naděje (TV pořad) (2010):

Večerem provázejí P. Šiška a V. Svobodová. Režie P. Soukup.
Již jedenáctym rokem pomáhá Nadační fond Kapka naděje postiženým dětem s poruchou krvetvorby. Trpělivá a velmi intenzivní pomoc NF KN nemocným dětem přesáhla postupně brány motolské nemocnice v Praze a stala se symbolem velmi přesně cílené a efektivní charitativní činnosti s celorepublikovým dosahem.
A právě sedm krajů České republiky, 7 konkrétních nemocnic z těchto regionů a 7 vybraných škol jsou hlavními aktéry letošního projektu Nadačního fondu Kapka naděje s podtitulem 10 let rosteme s vámi, ve kterém školáci pomáhají svým nemocným kamarádům.
Cílem posunu celého projektu, jak po obsahové, tak po mediální stránce, je aktivní zapojení zdravých dětí do charitativní činnosti s cílem prokázat, že chuť pomáhat druhým je součástí lidské přirozenosti, odpovědnosti k ostatním, ale i formou zábavy na jejímž konci může být společná zábava pro zdravé i nemocné.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Kapka naděje (TV pořad)

Režie:

Petr Soukup

Hrají:

Petr Šiška, Vendula Pizingerová, Karel Gott, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Miroslav Žbirka, Ewa Farna, Monika Absolonová, Petr Kolář, Petr Muk, Michal Hrůza, Petr Bende, Michal David, Helena Vondráčková, Josef Vojtek, Daniel Hůlka, Václav Postránecký, Jakub Kohák, Tereza Kerndlová, Milan Špalek, Ota Váňa, Tomáš Krulich, Radek Hurčík

Scénografie:

Hynek Dřízhal

(další profese)

Kapka naděje (TV pořad) (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kapka naděje (TV pořad) na ČSFD

34%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/273310-kapka-nadeje/Bradův život

Stáhnout Bradův život
Shlédnout Bradův život

Bradův život (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bradův život (2017):

Když se Brad Sloan (Ben Stiller) v této hořkosladké komedii rozhodne vzít svého syna na výlet po vysokých školách na východním pobřeží, aby mu ulehčil rozhodování při výběru univerzity, utrpí velké šrámy na svém sebevědomí. Přestože si Brad vybudoval uspokojivou kariéru i pohodlný život na předměstí Sacramenta, kde žije se svou laskavou ženou Melanií a jejich hudebně nadaným synem Troyem, na univerzitě si v dobách své největší slávy představoval budoucnost poněkud jinak. Zatímco Troye provází po okolí Bostonu, kde sám studoval, je přinucen porovnat svůj dosavadní život s úspěchy čtyř nejlepších kamarádů z mládí – hollywoodské hvězdy, zakladatele hedgeového fondu, podnikatele v oblasti moderních technologií a bestselerového spisovatele. Jak si tak představuje jejich bohaté a okouzlující životy, přemítá nad tím, zda už se sám ocitl za zenitem. Poté, co jej však okolnosti donutí znovu přijít se svými někdejšími přáteli do kontaktu, klade si otázku, zda v životě skutečně selhal, nebo je - alespoň v určitém ohledu - tím nejúspěšnějším z nich.(HBO Europe)

Životní volby, promarněné příležitosti a naděje vkládané do další generace. Pro mladého a nadaného Troye Sloana (Austin Abrams) nadešel čas životní volby, a to výběr univerzity. Aby mu rozhodování ulehčil, rozhodne se jej jeho otec Brad (Ben Stiller) vzít na výlet po vysokých školách na východním pobřeží. Sám má při této cestě možnost potkat přátele z mládí s jejich životními úspěchy, porovnat je se svým životem a předat životní poučení svému synovi.(Martensson35)

Informace o filmu Bradův život

Režie:

Mike White

Scénář:

Mike White

Kamera:

Xavier Pérez Grobet

Hudba:

Mark Mothersbaugh

Hrají:

Ben Stiller, Jenna Fischer, Austin Abrams, Michael Sheen, Luke Wilson, Jemaine Clement, Shazi Raja, Erin Agostino, Luisa Lee, Nathaly Thibault, Spiro Malandrakis, Julia Dawi, Mike White, Felicia Shulman, Jimmy Kimmel, Richard Jutras, Dawn Ford, Rosalba Martinni, Xavier Sotelo, Lexie Roth, Izzy Stannard, Bruce Dawson

Producenti:

Mike White, Sidney Kimmel, Brad Pitt

Střih:

Heather Persons

Scénografie:

Richard Hoover

Kostýmy:

Alex Bovaird

(další profese)

Bradův život (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bradův život na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/479822-braduv-zivot/Karel Svoboda 80 (koncert)

Stáhnout Karel Svoboda 80 (koncert)
Shlédnout Karel Svoboda 80 (koncert)

Karel Svoboda 80 (koncert) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Karel Svoboda 80 (koncert) (2018):

Exkluzivní koncert k nedožitým 80. narozeninám hitmakera Karla Svobody, v němž mu jeho písněmi vzdá poctu řada populárních umělců. Geniální skladatel předčasně ukončil svůj plodný život v lednu 2007, připomeňme si jeho nedožité narozeniny, které by v prosinci oslavil.(TV Prima)

Informace o filmu Karel Svoboda 80 (koncert)

Hrají:

Libor Bouček (mod.), Karel Gott, Lucie Bílá, Eva Pilarová, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal David, Daniel Hůlka, Jiří Korn, Václav Neckář, Ilona Csáková, Petra Janů, Leona Machálková, Iva Pazderková, Václav Noid Bárta, Martin Chodúr, Jan Kopečný, Lešek Semelka, Pavel Vítek, Marian Vojtko, Vendula Příhodová, Petr Lexa, Lukáš Bundil

Karel Svoboda 80 (koncert) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Karel Svoboda 80 (koncert) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/678532-karel-svoboda-80/Od Lady Carneval k Draculovi (koncert)

Stáhnout Od Lady Carneval k Draculovi (koncert)
Shlédnout Od Lady Carneval k Draculovi (koncert)

Od Lady Carneval k Draculovi (koncert) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Od Lady Carneval k Draculovi (koncert) (2018):

Televízny záznam dychberúcej hudobnej šou, ktorá bola v roku 2018 s obrovským úspechom uvedená nielen v Bratislave, ale aj v Žiline a v Košiciach. Šou si chce uctiť dvoch velikánov česko-slovenskej hudobnej a divadelnej scény. Je to pocta Karlovi Svobodovi, geniálnemu hudobnému skladateľovi a hitmejkrovi, ktorý by v decembri 2018 oslávil osemdesiate narodeniny a miláčikovi slovenských divadelníkov, režisérovi Jožkovi Bednárikovi, od ktorého smrti uplynulo práve 5 rokov. Prvá časť koncertu je venovaná tým najväčším hitom Karla Svobodu, v sprievode skvelých Slovenských symfonikov pod vedením Adriana Kokoša odznie Depeše, Vzdálený hlas, Yvetta, Fanfán, Mistrál, Čau,lásko a mnohé ďalšie, vrátane jeho nesmrteľnej filmovej hudby. Druhá časť je venovaná geniálnemu spojeniu Svoboda- Bednárik a nádhernej hudbe z muzikálov Dracula a Monte Cristo. Súčasťou šou sú aj vynikajúce dokrútky, v ktorých uvidíme nielen Karla Svobodu a Jožka Bednárika, ale aj množstvo umelcov, ktorí si na nich a nezabudnuteľné stretnutia s nimi s láskou i s úsmevom spomínajú.(RTVS)

Informace o filmu Od Lady Carneval k Draculovi (koncert)

Hrají:

Helena Vondráčková, Daniel Hůlka, Petr Kolář, Nela Pocisková, Leona Machálková, Martin Chodúr, Juraj Bača, Ján Slezák, Karel Svoboda (a.z.), Jozef Bednárik (a.z.)

Od Lady Carneval k Draculovi (koncert) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Od Lady Carneval k Draculovi (koncert) na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/680146-od-lady-carneval-k-draculovi/Daniel Landa – Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (koncert)

Stáhnout Daniel Landa – Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (koncert)
Shlédnout Daniel Landa – Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (koncert)

Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (koncert) (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (koncert) (2004):

Záznam neveřejného koncertu z roku 2004, který zahájil činnost řádu Ordo Lumen Templi. Daniel Landa. Záznam obsahuje 13 písní, dokumenty o natáčení a rozhovor s Danielem Landou.TRACKLIST:1. Pasážová revolta2. Bratříčku, zavírej vrátka3. Čtení z knihy Daniel / Josef Zámečník4. Marat ve vaně5. Karavana mraků6. Čtení z nového zákona / Alena Schutová7. Salome8. Žalm 719. Zbigniew Czendlik / slovo10. Lilie11. Anděl12. Václav Malý / prosba + rozsvěcení svíček13. Morituri te salutant(Fredy176)

Informace o filmu Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (koncert)

Režie:

Daniel Landa

Hrají:

Daniel Landa

Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (koncert) (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (koncert) na ČSFD

49%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/250292-daniel-landa-vecer-s-pisni-karla-kryla-pro-cesky-narod/