Strašidlo, které se směje (TV film)

Stáhnout Strašidlo, které se směje (TV film)
Shlédnout Strašidlo, které se směje (TV film)

Strašidlo, které se směje (TV film) (1963) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Strašidlo, které se směje (TV film) (1963):

Informace o filmu Strašidlo, které se směje (TV film)

Režie:

Svatava Rumlová

Kamera:

František Němec, Milan Dostál

Hrají:

Věra Kubánková, Alexandra Stránská, Jiřina Bohdalová, Božena Fixová, Pavlína Filipovská, Jiří Šašek, Luděk Munzar, Vladimír Čech st., Drahomíra Fialková, Vladimír Hrubý, Libuše Koutná, František Filipovský, Stanislav Fišer

Zvuk:

Zdeněk Stropek

(další profese)

Strašidlo, které se směje (TV film) (1963) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Strašidlo, které se směje (TV film) na ČSFD

39%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/264199-strasidlo-ktere-se-smeje/Hajadla (TV seriál)

Stáhnout Hajadla (TV seriál)
Shlédnout Hajadla (TV seriál)

Hajadla (TV seriál) (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hajadla (TV seriál) (2006):

Sedmidílný animovaný seriál na námět knihy Pohádky lesního ticha, kterou napsala Marie Kubátová pro malé čtenáře. Vydáme se tam, kde je les nejhlubší a mech nejměkčí, kde žijí Hajadla – lesní skřítci Krišpín, Silvestr, Vendelín, Barnabáš, myška Eliška a celá plejáda zvířátek jsou zárukou, že se děti mají na co těšit. Projekt vznikl kombinací loutkové a ploškové technologie ve studiu AAA Praha. Autory scénáře, výtvarných návrhů, animace a režie jsou manželé Dagmar Doubková a Jan Tománek. Komentář pohádek čtou nezaměnitelným způsobem Naďa Konvalinková, Ota Jirák a Jiří Lábus. Původní hudbu zkomponoval Petr Skoumal. Výtvarnice a režisérka D. Doubková je nositelkou mnoha ocenění na domácích i zahraničních festivalech animovaných filmů. Její tvorba již léta vzniká originalitou výtvarného vidění i způsobem uchopení zpracovávané látky.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Hajadla (TV seriál)

Režie:

Dagmar Doubková, Jan Sarkandr Tománek

Předloha:

Marie Kubátová (kniha)

Scénář:

Dagmar Doubková, Jan Sarkandr Tománek

Kamera:

Jan Sarkandr Tománek

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Naďa Konvalinková, Ota Jirák, Jiří Lábus

Producenti:

Jan Sarkandr Tománek

Střih:

Jan Sarkandr Tománek

Zvuk:

Ivo Špalj

(další profese)

Hajadla (TV seriál) (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hajadla (TV seriál) na ČSFD

42%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/225460-hajadla/Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film)

Stáhnout Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film)
Shlédnout Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film)

Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film) (1978) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film) (1978):

Klasická loutková pohádka podle námětu K.J. Erbena.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film)

Režie:

František Mikeš

Předloha:

Karel Jaromír Erben (kniha)

Scénář:

František Mikeš

Kamera:

František Mikeš

Hudba:

Štěpán Koníček

Hrají:

Eduard Cupák

Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film) (1978) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film) na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/147508-perly-tri-zlate-vlasy-deda-vseveda/Prodaná nevěsta (divadelní záznam)

Stáhnout Prodaná nevěsta (divadelní záznam)
Shlédnout Prodaná nevěsta (divadelní záznam)

Prodaná nevěsta (divadelní záznam) (1987) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Prodaná nevěsta (divadelní záznam) (1987):

Legendární inscenace Smetanovy opery v nastudování Divadla DRAK.Opera Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta měla v královéhradeckém Divadle DRAK premiéru v květnu 1986. Režisér Josef Krofta ji připravil s týmem svých nejbližších spolupracovníků – dramaturgem Miloslavem Klímou, hercem a muzikantem Jiřím Vyšohlídem, jenž byl i autorem originální úpravy Smetanovy hudby, a scénografem Petrem Matáskem. A zrodila se tak jedna z nejlepších inscenací, které se v té době hrály na českých divadelních scénách. Impulsem k jejímu nastudování bylo setkání studiových divadel, kde se mj. probíralo téma Karla Sabiny a jeho osudu, jež silně rezonovalo ve společnosti. Zatímco tvůrci z Divadla na provázku a HaDivadla se tehdy ve svých inscenacích věnovali přímo Sabinovi, Kroftův mezinárodně proslulý loutkařský soubor sáhl právě po Prodané nevěstě, k níž Sabina napsal libreto.(Česká televize)

Informace o filmu Prodaná nevěsta (divadelní záznam)

Režie:

Jiří Bělka, Josef Krofta

Scénář:

Karel Sabina

Kamera:

Vladimír Opletal

Hudba:

Bedřich Smetana, Jiří Vyšohlíd

Hrají:

Jarmila Vlčková, Václav Poul, Boris Šlechta, Jiří Vyšohlíd, Vladimír Marek, Jan Bílek, Jan Pilař, Miroslava Kostřábová, Pavla Tomicová

Prodaná nevěsta (divadelní záznam) (1987) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Prodaná nevěsta (divadelní záznam) na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/331871-prodana-nevesta/Lajka

Stáhnout Lajka
Shlédnout Lajka

Lajka (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Lajka (2017):

Nelehký je život fenky Lajky na periférii ruského velkoměsta. Po svém odchytu je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších zvířat překotně vypouštěných z Hustonu a Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem až nakonec za pomoci černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po nedlouhé době jejich harmonického nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputuje i první člověk a harmonický i ten holý život zvířat je rázem ohrožen.(A-Company CZ)

Celovečerní loutkový animovaný sci-fi muzikál Slavná psí průkopnice Lajka žije! Malá planeta na rohu galaxie se stala novým domovem všech do vesmíru vystřelených a navždy ztracených zvířat. Dost fantaskní příběh pro loutkový animovaný muzikál. Nelehký je život fenky Lajky na periferii ruského velkoměsta. Po odchytu je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších szvířat, překotně vypouštěných z Houstonu a Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem, až nakonec prostřednictvím černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po dlouhé době harmonického a nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputují i dva lidští kosmonauti. Je fascinující, jakým způsobem se člověk povýšil nad všechny živé tvory na Zemi. Jak rozhoduje o jejich bytí či nebytí a jak bohorovně s nimi zachází, obzvláště ve jménu vědy.(Anifilm)

Fenka Lajka je odchycena na ruské periferii, aby se stala psí průkopnicí kosmonautiky a byla vyslána do vesmíru. Spolu se zvířecími kosmonauty z dalších zemí Lajka proletí černou dírou a ocitne se na idylické vzdálené planetě. Když se na ní ale objeví i člověk, zvířecí ráj se náhle ocitá v ohrožení.(Finále Plzeň)

Loutkový sci-fi muzikál začíná na periférii ruského velkoměsta, kde fenka Lajka shání potravu pro svá štěňata. K velké smůle je odchycena rasy a pak násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Brzy po startu do vesmíru následuje Lajku mnoho dalších zvířat, překotně vypouštěných z Houstonu a Bajkonuru. Bezcílně bloudí vesmírem, až je nakonec pohltí černá díra, skrz kterou se dostanou na vzdálenou subtropickou planetu. Po nějaké době šťastného a nerušeného soužití s místními tvory k nim však doputují i dva lidští kosmonauti a nejen harmonie, ale i život zvířat je rázem ohrožen.(Anifilm)

Nelehký je život fenky Lajky na periférii ruského velkoměsta. Po svém odchycení je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších zvířat překotně vypouštěných z amerického Hustonu a ruského Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem, až nakonec za pomoci černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po nějaké době jejich harmonického nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputují i dva lidští kosmonauti. Harmonický i ten holý život zvířat je rázem ohrožen.(Zlín Film Festival)

Než ji odchytili na ulici, byla Lajka jen obyčejnou potulnou fenou. 3. listopadu 1957 se ale jako první živý tvor dostala na oběžnou dráhu. Její návrat domů v sovětské družici Sputnik 2 nebyl nikdy plánován, v animovaném muzikálu však Lajka přežije a černou dírou docestuje až na planetu Qem. Tam ve společnosti roztodivných tvorů poprvé zakusí, jak může vypadat život, když člověk není pánem tvorstva.(MFF Karlovy Vary)

Fenka Lajka žije na periférii ruského veľkomesta. Nemá to ľahké. Po odchyte je ale preškolená na priekopníčku kozmonautiky. Hneď po štarte Lajku do vesmíru nasleduje množstvo ďalších zvierat vypúšťaných z Houstonu a Bajkonuru. Zvieratá blúdia vesmírom, až nakoniec prostredníctvom čiernej diery šťastne začnú obývať vzdialenú planétu. Po dlhej dobe harmonického a nikým nerušeného súžitia s miestnymi živočíchmi k nim však doputujú aj dvaja ľudskí kozmonauti...(ASFK)

Informace o filmu Lajka

Režie:

Aurel Klimt

Scénář:

Aurel Klimt

Hudba:

Marek Doubrava

Hrají:

Helena Dvořáková, Jan Vondráček, Petr Čtvrtníček, Karel Zima, Miroslav Táborský, Čeněk Koliáš, Ivana Lokajová, Vladimír Merta, Martin Matejka, Robert Nebřenský, Jan Budař

Střih:

Aurel Klimt

Zvuk:

Marek Musil

Scénografie:

František Lipták, Martin Velíšek, Aurel Klimt

(další profese)

Lajka (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Lajka na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/296429-lajka/Thunderbirds zasahují

Stáhnout Thunderbirds zasahují
Shlédnout Thunderbirds zasahují

Thunderbirds zasahují (1966) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Thunderbirds zasahují (1966):

V této futuristické loutkové fantazii pracují lady Penelope a profesor Brains pro organizaci Mezinárodní pomoc. Profesor vyvinul letadlo pro společnost Letadla nového světa, avšak špehové tajně pracující pro tuto společnost experimentální letoun ukradnou a Penelope s profesorem se vydávají na zběsilou honičku za padouchy, aby mohli stroj vrátit jeho právoplatným vlastníkům. O tomto celovečerním filmu pro celou rodinu se rozhodně nedá říci, že by mu chyběla akce.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Thunderbirds zasahují

Režie:

David Lane

Scénář:

Sylvia Anderson

Hudba:

Barry Gray

Hrají:

Sylvia Anderson, Ray Barrett, Jeremy Wilkin, Shane Rimmer, Bob Monkhouse

Producenti:

Sylvia Anderson

Scénografie:

Keith Wilson

(další profese)

Thunderbirds zasahují (1966) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Thunderbirds zasahují na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/247832-thunderbirds-zasahuji/O městečku Kočičkově (TV film)

Stáhnout O městečku Kočičkově (TV film)
Shlédnout O městečku Kočičkově (TV film)

O městečku Kočičkově (TV film) (1965) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu O městečku Kočičkově (TV film) (1965):

V pohádce Ludvíka Ráži se poprvé objevila i herečka Jiřina Bohdalová. Svoji premiéru ve Večerníčkovi měla v neděli 28. listopadu 1965.Hudební nástroj - saxofon chlapce Daniela se rozhodne naučit krásně a nefalešně zpívat kočičí trio městečka Kočičkova, přes zápletku se strážníkem Dupálkem se mu to nakonec podaří.(Česká televize)

Informace o filmu O městečku Kočičkově (TV film)

Režie:

Ludvík Ráža

Scénář:

Ludvík Ráža

Hrají:

Jiřina Bohdalová

O městečku Kočičkově (TV film) (1965) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu O městečku Kočičkově (TV film) na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/399793-o-mestecku-kocickove/Jedné noci v jednom městě

Stáhnout Jedné noci v jednom městě
Shlédnout Jedné noci v jednom městě

Jedné noci v jednom městě (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jedné noci v jednom městě (2007):

Víte, co se stane, když si člověk přišije cizí ucho? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že jsou ještě místa, kde se zastaví čas? Víte, co může narušit vystoupení hmyzího cirkusu, jaké má cíle městský myslivec a co vzrušuje jeho sousedy? Může se přátelit kapr se stromem? Může!(oficiální text distributora)

Co všechno se může stát v jistém městě během jediné noci? Najdete tu obyvatele domu pečující víc o svá bizarní domácí zvířátka než o své životní partnery či sousedy, ale i líčení zvláštního kamarádství mezi starou jabloní a rybou, které nabývá nejrůznějších podob v průběhu čtyř ročních období. Uvidíte tu harmonikáře bez hudebního sluchu, který se rozhodne konečně vyřešit svou trapnou situaci, roztouženého milence, jenž se během čekání na svou lásku setkává v kavárně s duchy bývalých hostů, či opilce střetávající se s kouzelným džinem plnícím přání. Mozaikou příběhů, které režisér a výtvarník Jan Balej se svým štábem natáčel v rozmezí šesti let, ovšem prochází i lampářka a její věrný psík... Ve svébytně pojatých příbězích na nejrůznější témata můžete odhalit obraz vlastního smutného a bizarního světa. Balejův loutkový mikrokosmos nijak nepřipomíná klasické filmy pro děti: je spíš výtvarně i námětově originální podívanou pro dospělé ve stylu Jana Švankmajera.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Jedné noci v jednom městě

Režie:

Jan Balej

Scénář:

Ivan Arsenjev, Jan Balej

Kamera:

Miloslav Špála

Hudba:

Tadeáš Věrčák

Hrají:

Jan Novotný, Václav Poul, Jiří Lábus

Producenti:

Martin Vandas

Střih:

Magda Sandersová

Zvuk:

Zbyněk Mader

Kostýmy:

Radka Balejová

(další profese)

Jedné noci v jednom městě (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jedné noci v jednom městě na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/225554-jedne-noci-v-jednom-meste/Tajemství lucerny

Stáhnout Tajemství lucerny
Shlédnout Tajemství lucerny

Tajemství lucerny (1936) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tajemství lucerny (1936):

Informace o filmu Tajemství lucerny

Režie:

Irena Dodalová, Karel Dodal

Tajemství lucerny (1936) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tajemství lucerny na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/194871-tajemstvi-lucerny/Strážce majáku

Stáhnout Strážce majáku
Shlédnout Strážce majáku

Strážce majáku (1967) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Strážce majáku (1967):

Hořce romantický loutkový příběh je metaforou o člověku, který zachrání lodičku z papíru, zatímco nechá ztroskotat skutečnou loď.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Strážce majáku

Režie:

Ivan Renč

Kamera:

Jiří Šafář

Hudba:

Luboš Fišer

Střih:

Hana Walachová

(další profese)

Strážce majáku (1967) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Strážce majáku na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/224388-strazce-majaku/