Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film)

Stáhnout Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film)
Shlédnout Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film)

Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film) (1978) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film) (1978):

Klasická loutková pohádka podle námětu K.J. Erbena.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film)

Režie:

František Mikeš

Předloha:

Karel Jaromír Erben (kniha)

Scénář:

František Mikeš

Kamera:

František Mikeš

Hudba:

Štěpán Koníček

Hrají:

Eduard Cupák

Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film) (1978) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Perly: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (TV film) na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/147508-perly-tri-zlate-vlasy-deda-vseveda/Prodaná nevěsta (divadelní záznam)

Stáhnout Prodaná nevěsta (divadelní záznam)
Shlédnout Prodaná nevěsta (divadelní záznam)

Prodaná nevěsta (divadelní záznam) (1987) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Prodaná nevěsta (divadelní záznam) (1987):

Legendární inscenace Smetanovy opery v nastudování Divadla DRAK.Opera Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta měla v královéhradeckém Divadle DRAK premiéru v květnu 1986. Režisér Josef Krofta ji připravil s týmem svých nejbližších spolupracovníků – dramaturgem Miloslavem Klímou, hercem a muzikantem Jiřím Vyšohlídem, jenž byl i autorem originální úpravy Smetanovy hudby, a scénografem Petrem Matáskem. A zrodila se tak jedna z nejlepších inscenací, které se v té době hrály na českých divadelních scénách. Impulsem k jejímu nastudování bylo setkání studiových divadel, kde se mj. probíralo téma Karla Sabiny a jeho osudu, jež silně rezonovalo ve společnosti. Zatímco tvůrci z Divadla na provázku a HaDivadla se tehdy ve svých inscenacích věnovali přímo Sabinovi, Kroftův mezinárodně proslulý loutkařský soubor sáhl právě po Prodané nevěstě, k níž Sabina napsal libreto.(Česká televize)

Informace o filmu Prodaná nevěsta (divadelní záznam)

Režie:

Jiří Bělka, Josef Krofta

Scénář:

Karel Sabina

Kamera:

Vladimír Opletal

Hudba:

Bedřich Smetana, Jiří Vyšohlíd

Hrají:

Jarmila Vlčková, Václav Poul, Boris Šlechta, Jiří Vyšohlíd, Vladimír Marek, Jan Bílek, Jan Pilař, Miroslava Kostřábová, Pavla Tomicová

Prodaná nevěsta (divadelní záznam) (1987) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Prodaná nevěsta (divadelní záznam) na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/331871-prodana-nevesta/Lajka

Stáhnout Lajka
Shlédnout Lajka

Lajka (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Lajka (2017):

Nelehký je život fenky Lajky na periférii ruského velkoměsta. Po svém odchytu je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších zvířat překotně vypouštěných z Hustonu a Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem až nakonec za pomoci černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po nedlouhé době jejich harmonického nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputuje i první člověk a harmonický i ten holý život zvířat je rázem ohrožen.(A-Company CZ)

Celovečerní loutkový animovaný sci-fi muzikál Slavná psí průkopnice Lajka žije! Malá planeta na rohu galaxie se stala novým domovem všech do vesmíru vystřelených a navždy ztracených zvířat. Dost fantaskní příběh pro loutkový animovaný muzikál. Nelehký je život fenky Lajky na periferii ruského velkoměsta. Po odchytu je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších szvířat, překotně vypouštěných z Houstonu a Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem, až nakonec prostřednictvím černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po dlouhé době harmonického a nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputují i dva lidští kosmonauti. Je fascinující, jakým způsobem se člověk povýšil nad všechny živé tvory na Zemi. Jak rozhoduje o jejich bytí či nebytí a jak bohorovně s nimi zachází, obzvláště ve jménu vědy.(Anifilm)

Fenka Lajka je odchycena na ruské periferii, aby se stala psí průkopnicí kosmonautiky a byla vyslána do vesmíru. Spolu se zvířecími kosmonauty z dalších zemí Lajka proletí černou dírou a ocitne se na idylické vzdálené planetě. Když se na ní ale objeví i člověk, zvířecí ráj se náhle ocitá v ohrožení.(Finále Plzeň)

Loutkový sci-fi muzikál začíná na periférii ruského velkoměsta, kde fenka Lajka shání potravu pro svá štěňata. K velké smůle je odchycena rasy a pak násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Brzy po startu do vesmíru následuje Lajku mnoho dalších zvířat, překotně vypouštěných z Houstonu a Bajkonuru. Bezcílně bloudí vesmírem, až je nakonec pohltí černá díra, skrz kterou se dostanou na vzdálenou subtropickou planetu. Po nějaké době šťastného a nerušeného soužití s místními tvory k nim však doputují i dva lidští kosmonauti a nejen harmonie, ale i život zvířat je rázem ohrožen.(Anifilm)

Nelehký je život fenky Lajky na periférii ruského velkoměsta. Po svém odchycení je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších zvířat překotně vypouštěných z amerického Hustonu a ruského Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem, až nakonec za pomoci černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po nějaké době jejich harmonického nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputují i dva lidští kosmonauti. Harmonický i ten holý život zvířat je rázem ohrožen.(Zlín Film Festival)

Než ji odchytili na ulici, byla Lajka jen obyčejnou potulnou fenou. 3. listopadu 1957 se ale jako první živý tvor dostala na oběžnou dráhu. Její návrat domů v sovětské družici Sputnik 2 nebyl nikdy plánován, v animovaném muzikálu však Lajka přežije a černou dírou docestuje až na planetu Qem. Tam ve společnosti roztodivných tvorů poprvé zakusí, jak může vypadat život, když člověk není pánem tvorstva.(MFF Karlovy Vary)

Fenka Lajka žije na periférii ruského veľkomesta. Nemá to ľahké. Po odchyte je ale preškolená na priekopníčku kozmonautiky. Hneď po štarte Lajku do vesmíru nasleduje množstvo ďalších zvierat vypúšťaných z Houstonu a Bajkonuru. Zvieratá blúdia vesmírom, až nakoniec prostredníctvom čiernej diery šťastne začnú obývať vzdialenú planétu. Po dlhej dobe harmonického a nikým nerušeného súžitia s miestnymi živočíchmi k nim však doputujú aj dvaja ľudskí kozmonauti...(ASFK)

Informace o filmu Lajka

Režie:

Aurel Klimt

Scénář:

Aurel Klimt

Hudba:

Marek Doubrava

Hrají:

Helena Dvořáková, Jan Vondráček, Petr Čtvrtníček, Karel Zima, Miroslav Táborský, Čeněk Koliáš, Ivana Lokajová, Vladimír Merta, Martin Matejka, Robert Nebřenský, Jan Budař

Střih:

Aurel Klimt

Zvuk:

Marek Musil

Scénografie:

František Lipták, Martin Velíšek, Aurel Klimt

(další profese)

Lajka (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Lajka na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/296429-lajka/Thunderbirds zasahují

Stáhnout Thunderbirds zasahují
Shlédnout Thunderbirds zasahují

Thunderbirds zasahují (1966) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Thunderbirds zasahují (1966):

V této futuristické loutkové fantazii pracují lady Penelope a profesor Brains pro organizaci Mezinárodní pomoc. Profesor vyvinul letadlo pro společnost Letadla nového světa, avšak špehové tajně pracující pro tuto společnost experimentální letoun ukradnou a Penelope s profesorem se vydávají na zběsilou honičku za padouchy, aby mohli stroj vrátit jeho právoplatným vlastníkům. O tomto celovečerním filmu pro celou rodinu se rozhodně nedá říci, že by mu chyběla akce.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Thunderbirds zasahují

Režie:

David Lane

Scénář:

Sylvia Anderson

Hudba:

Barry Gray

Hrají:

Sylvia Anderson, Ray Barrett, Jeremy Wilkin, Shane Rimmer, Bob Monkhouse

Producenti:

Sylvia Anderson

Scénografie:

Keith Wilson

(další profese)

Thunderbirds zasahují (1966) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Thunderbirds zasahují na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/247832-thunderbirds-zasahuji/O městečku Kočičkově (TV film)

Stáhnout O městečku Kočičkově (TV film)
Shlédnout O městečku Kočičkově (TV film)

O městečku Kočičkově (TV film) (1965) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu O městečku Kočičkově (TV film) (1965):

V pohádce Ludvíka Ráži se poprvé objevila i herečka Jiřina Bohdalová. Svoji premiéru ve Večerníčkovi měla v neděli 28. listopadu 1965.Hudební nástroj - saxofon chlapce Daniela se rozhodne naučit krásně a nefalešně zpívat kočičí trio městečka Kočičkova, přes zápletku se strážníkem Dupálkem se mu to nakonec podaří.(Česká televize)

Informace o filmu O městečku Kočičkově (TV film)

Režie:

Ludvík Ráža

Scénář:

Ludvík Ráža

Hrají:

Jiřina Bohdalová

O městečku Kočičkově (TV film) (1965) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu O městečku Kočičkově (TV film) na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/399793-o-mestecku-kocickove/Jedné noci v jednom městě

Stáhnout Jedné noci v jednom městě
Shlédnout Jedné noci v jednom městě

Jedné noci v jednom městě (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jedné noci v jednom městě (2007):

Víte, co se stane, když si člověk přišije cizí ucho? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že jsou ještě místa, kde se zastaví čas? Víte, co může narušit vystoupení hmyzího cirkusu, jaké má cíle městský myslivec a co vzrušuje jeho sousedy? Může se přátelit kapr se stromem? Může!(oficiální text distributora)

Co všechno se může stát v jistém městě během jediné noci? Najdete tu obyvatele domu pečující víc o svá bizarní domácí zvířátka než o své životní partnery či sousedy, ale i líčení zvláštního kamarádství mezi starou jabloní a rybou, které nabývá nejrůznějších podob v průběhu čtyř ročních období. Uvidíte tu harmonikáře bez hudebního sluchu, který se rozhodne konečně vyřešit svou trapnou situaci, roztouženého milence, jenž se během čekání na svou lásku setkává v kavárně s duchy bývalých hostů, či opilce střetávající se s kouzelným džinem plnícím přání. Mozaikou příběhů, které režisér a výtvarník Jan Balej se svým štábem natáčel v rozmezí šesti let, ovšem prochází i lampářka a její věrný psík... Ve svébytně pojatých příbězích na nejrůznější témata můžete odhalit obraz vlastního smutného a bizarního světa. Balejův loutkový mikrokosmos nijak nepřipomíná klasické filmy pro děti: je spíš výtvarně i námětově originální podívanou pro dospělé ve stylu Jana Švankmajera.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Jedné noci v jednom městě

Režie:

Jan Balej

Scénář:

Ivan Arsenjev, Jan Balej

Kamera:

Miloslav Špála

Hudba:

Tadeáš Věrčák

Hrají:

Jan Novotný, Václav Poul, Jiří Lábus

Producenti:

Martin Vandas

Střih:

Magda Sandersová

Zvuk:

Zbyněk Mader

Kostýmy:

Radka Balejová

(další profese)

Jedné noci v jednom městě (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jedné noci v jednom městě na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/225554-jedne-noci-v-jednom-meste/Tajemství lucerny

Stáhnout Tajemství lucerny
Shlédnout Tajemství lucerny

Tajemství lucerny (1936) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tajemství lucerny (1936):

Informace o filmu Tajemství lucerny

Režie:

Irena Dodalová, Karel Dodal

Tajemství lucerny (1936) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tajemství lucerny na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/194871-tajemstvi-lucerny/Strážce majáku

Stáhnout Strážce majáku
Shlédnout Strážce majáku

Strážce majáku (1967) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Strážce majáku (1967):

Hořce romantický loutkový příběh je metaforou o člověku, který zachrání lodičku z papíru, zatímco nechá ztroskotat skutečnou loď.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Strážce majáku

Režie:

Ivan Renč

Kamera:

Jiří Šafář

Hudba:

Luboš Fišer

Střih:

Hana Walachová

(další profese)

Strážce majáku (1967) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Strážce majáku na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/224388-strazce-majaku/Malá z rybárny

Stáhnout Malá z rybárny
Shlédnout Malá z rybárny

Malá z rybárny (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Malá z rybárny (2015):

Hluboko pod mořskou hladinou, doprovázen rybím orchestrem, vypráví hlas moře příběh Mořského krále a jeho dcery Malé. Stejně jako mnozí jiní opustil král se svou stařičkou matkou a třemi dcerami -- Malou, Prostřední a Nejstarší -- vydrancované vody a odešli žít mezi lidi. V potemnělé rybárně uprostřed přístavní čtvrti plné přistěhovalců žijí teď jednotvárný život plný práce a osamění. Jednoho dne vstoupí do jejich rybího obchodu sebevědomý, pohledný, ale poněkud neurvalý mladý muž -- Baron. Malá je mužem i dunivou hudbou, která jej doprovází, naprosto okouzlená. Od této chvíle se život Malé a její rodiny změní.(oficiální text distributora)

Kdo by neznal Andersenovu Malou mořskou vílu, příběh oddané lásky, která dokáže odpustit i tu největší zradu? V Balejově filmu je pohádková romantika nahrazena drsností života v přístavním městě, ale poselství zůstává, a navíc jsou tu skvělé animační nápady, expresivní design loutek a invenčně proměnlivý hudební doprovod francouzského skladatele Chapeliera Fou.(MFF Karlovy Vary)

Jímavý loutkový příběh o zhrzené lásce vychází ze známé Andersenovy pohádky Malá mořská víla. Režisér a výtvarník Jan Balej však posmutnělou baladu, kterou vypráví Oldřich Kaiser, originálně zaktualizoval. Výsledkem je postmoderní koláž na prastaré téma mužské věrolomnosti a ženského utrpení.(Letní filmová škola)

Hlboko pod morskou hladinou, doprevádzaný rybím orchestrom, rozpráva hlas mora príbeh Morského kráľa a jeho dcéry Malej. Rovnako ako mnohí iní opustil kráľ so svojou staručkou matkou a tromi dcérami - Malou, Prostrednou a Najstaršou - vydrancované vody a odišli žiť medzi ľudí. V ošumelej rybárni uprostred prístavnej štvrti plnej prisťahovalcov žijú teraz jednotvárny život plný práce a samoty. Jedného dňa vstúpi do ich rybieho obchodu sebavedomý, pekný ale nevychovaný mladý muž Baron. Malá je mužom a dunivou hudbou, ktorá ho doprevádza úplne okúzlená. Od tejto chvíle sa život Malej a jej rodiny zmení.(Continental)

Informace o filmu Malá z rybárny

Režie:

Jan Balej

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Scénář:

Jan Balej, Ivan Arsenjev

Kamera:

Martin Procházka

Hudba:

Chapelier Fou

Hrají:

Oldřich Kaiser (vyp.), Anežka Kubátová, Petr Forman, Ivana Chýlková, Barbora Hrzánová, Jan Novotný, Nina Divíšková, Veronika Žilková, Radek Holub, Vladimír Javorský

Střih:

Patrik Pašš

Zvuk:

Michal Holubec

Kostýmy:

Radka Balejová

(další profese)

Malá z rybárny (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Malá z rybárny na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/261572-mala-z-rybarny/Chcípáci

Stáhnout Chcípáci
Shlédnout Chcípáci

Chcípáci (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Chcípáci (2006):

Loutkový film pro dospělé Chcípáci divadla Buchty a loutky je poklonou brakovým a pokleslým příběhům. Zdánlivě fatální konflikt přebíjí stejně fatální, ne-li ještě fatálnější láska, a to ne jedna, ale hned čtyři. Zlosyn je zahnán do kouta a láska vítězí. Výtvarná stránka filmu je plná kombinací brutálních detailů, odpudivé střídá mazlivé, stejně jako v životě. Filmový debut proslavených hračičkářů si na nic nehraje, jen si hraje. Pohrává. Staňte se svědky nové, stárnoucí vlny loutkového filmu!(oficiální text distributora)

Informace o filmu Chcípáci

Režie:

Radek Beran

Hrají:

Jiří Ornest, Anna Geislerová, Matěj Hádek, Petr Čtvrtníček, Pavel Liška, Martin Zbrožek

Chcípáci (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Chcípáci na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/231340-chcipaci/