Učitelé z hvězd

Stáhnout Učitelé z hvězd
Shlédnout Učitelé z hvězd

Učitelé z hvězd (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Učitelé z hvězd (2012):

Vědecká pozorování i mnohé osobní zkušenosti nasvědčují tomu, že žijeme v mnoharozměrné realitě, kde se vzájemně prolíná a ovlivňuje bezpočet světů, vesmírů s vyšším počtem dimenzí. Film byl natáčen v Peru, kde je řada zvláštních energetických zón a kde stovky lidí velmi často pozorují podivuhodné světelné objekty, které označujeme jako UFO. A nejde jen o pozorování objektů, ale i zvláštních humanoidních bytostí. Svědectví o tom ve filmu podávají nejen vesničané, ale i vojenští piloti, starostové měst a vládní expert na jev UFO. Peruánští šamani spolupracují s bytostmi z jiných světů, dimenzí odedávna - pomáhají jim léčit lidi a učí je. Ve filmu je i vysvětlení obrazců na planině Nazca a zmínka o zvláštních schopnostech zvířat jako je například teleportace termití královny.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Učitelé z hvězd

Režie:

Viliam Poltikovič

Scénář:

Viliam Poltikovič

Hudba:

Ladislav Faktor

Hrají:

Viliam Poltikovič, Petr Chobot

Učitelé z hvězd (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Učitelé z hvězd na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/317575-ucitele-z-hvezd/Masseba

Stáhnout Masseba
Shlédnout Masseba

Masseba (1989) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Masseba (1989):

Podobenství mají v české kinematografii dávnou tradici (připomínám aspoň Němcův snímek O slavnosti a hostech), ale ne všechny pokusy zhostit se podobenství dopadly úspěšně. Patří mezi ně i Masseba, kterou režíroval Miloš Zábranský. Měla dvojnásobnou smůlu: jednak rozhodně nepatří mezi díla srozumitelná a jasná, příliš podléhá vnějším efektům, jednak byl připravován ještě na sklonku komunistického režimu, avšak do kin uveden až po jeho pádu. Veškeré dosud odvážné jinotaje tím pádem ztratily na své závažnosti. Masseba se odehrává v tajemném podzemním městě, kde přežívá neznámá civilizace s krutými rituály násilí a teroru. Když se jeden mladý muž pokusí prchnout, ocitne se v centru pronásledování. Modelová situace je však rozehrána příliš prvoplánově, s hereckými výkony zbytečně přepjatými.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Masseba

Režie:

Miloš Zábranský

Scénář:

Miroslav Vaic

Kamera:

Roman Pavlíček

Hudba:

Jan Paukert, Pavel Dražan

Hrají:

Karel Roden, Václav Postránecký, Vladimír Marek, Radan Rusev, Jana Riháková-Dolanská, Miloslav Štibich, Martin Dejdar, Vlastimil Venclík, Antonín Zacpal, Jiří Kasík, Lenka Machoninová, Petr Turek, Radovan Versigan, Karel Vávrovec, Martina Riedelbauchová

Střih:

Josef Valušiak

Zvuk:

Antonín Kravka

Scénografie:

Zbyněk Hloch

Kostýmy:

Milan Knížák

(další profese)

Masseba (1989) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Masseba na ČSFD

43%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/10202-masseba/Jarmareční bouda

Stáhnout Jarmareční bouda
Shlédnout Jarmareční bouda

Jarmareční bouda (2009) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jarmareční bouda (2009):

Drsné podobenství o světě kolem nás, o lidské pýše, krutosti a nesnášenlivosti. Jedná se o několik příběhů, které se vzájemně prolínají. Velice netradiční film založený převážně na obrazovém vidění světa v netradičním pojetí a netradičních lokalitách, které výrazně umocňují celý příběh. Film Jarmareční bouda je úprava kultovního snímku z roku 1982, který získal nejvyšší ocenění na festivalech nezávislého filmu.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Jarmareční bouda

Režie:

Pavel Dražan

Scénář:

Pavel Dražan

Kamera:

Diviš Marek

Hudba:

Pavel Dražan, Jan Paukert, Matěj Porteš

Hrají:

Jaroslav Dušek, Pavel Liška, Dan Bárta, Hana Baroňová, Karel Zima, Matěj Porteš, Martin Dušek, Pavel P. Ries, Vladimír Škultéty, Štefan Titka, Pavel Bureš, Vít Drozda, Petr Koza, Filip Kaňkovský, Jan Šantroch, Jan Pavel Filipenský, Martin Dušek, Pavel Troják, René Kořenář, Jan Kuželka, Richard Pospíšil, Rostislav Pastorek

Producenti:

Petr Koza, Jiří Štorek, Pavel Troják, Petr Vopelka

Střih:

Jiří Brožek

Zvuk:

Radim Hladík ml.

Kostýmy:

Ida Saudková

(další profese)

Jarmareční bouda (2009) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jarmareční bouda na ČSFD

44%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/223949-jarmarecni-bouda/Corpus delicti

Stáhnout Corpus delicti
Shlédnout Corpus delicti

Corpus delicti (1991) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Corpus delicti (1991):

Předmětem doličným o mikrobu zla, jenž pomalu pronikl do organismu českého národa, je tento film, pohlížející analytickým okem na život nás všech. Prostřednictvím prolínajících se osudů tří dvojic evokuje tuzemský život před listopadem 1989, zatížený dusivou atmosférou nesvobody, i po listopadu, kdy se relativně nic nezměnilo, protože se nezměnili lidé. Pochmurný závěr naznačuje, že morová epidemie dosud trvá.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Corpus delicti

Režie:

Irena Pavlásková

Scénář:

Irena Pavlásková, Nelly Pavlásková

Kamera:

F. A. Brabec

Hudba:

Jiří Chlumecký, Jiří Veselý

Hrají:

Lenka Kořínková, Šimon Pánek, Jiřina Bohdalová, Karel Roden, Jitka Asterová, Michal Dočolomanský, Petra Lustigová, Milena Dvorská, Milan Šteindler, Jan Němec, Zdeněk Procházka, Stanislav Bruder, Václav Křístek, Markéta Světlíková, Kateřina Frýbová, Marie Spurná, Jindřich Bonaventura, Július Matula, Jiří Brožek, Antonín Zacpal, Jiří Patočka, Miloš Větvička, Jitka Foltýnová, Kateřina Kaira Hrachovcová, Josef Novotný, Zdenek Sirový, Jan Rejžek, Viktor Malát

Scénografie:

Karel Lier

Kostýmy:

Simona Rybáková

(další profese)

Corpus delicti (1991) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Corpus delicti na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/7165-corpus-delicti/Milenci luny

Stáhnout Milenci luny
Shlédnout Milenci luny

Milenci luny (1984) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Milenci luny (1984):

Marnivé manželky a nestálé milenky, obelhávaní manželé, zloději kradoucí opakovaně v různých bytech tentýž obraz zaplňují prostor Iosselianiho snímku, jehož hlavními hrdiny jsou plátno z 19. století a porcelánový servis ještě o století starší. Obě relikvie dávno minulých dob putují v nekonečném koloběhu krádeží a koupí rukami dam z vyšší společnosti přes překupníky k prostitutkám a vlivným mafiánům.
Svět francouzské buržoasie i její odvrácené strany v podobě vychytralých příživníků je propojen klubkem lží a podvodů, hledáním vlastního požitku, kalkulem a lhostejností k neštěstí druhých. Deziluzivní pohled Iosselianiho není pohledem mizantropa, ale střízlivým posouzením současného stavu společnosti bez jakéhokoli náznaku moralismu. Vrcholně stylizované přesto velmi přirozeně působící zachycení běžného života neprofesionálními herci tvoří i zde jádro autorova nezaměnitelného rukopisu.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Milenci luny

Režie:

Otar Iosseliani

Scénář:

Gérard Brach, Otar Iosseliani

Kamera:

Philippe Théaudière

Hudba:

Nicholas Zourabichvili

Hrají:

Katja Rupé, Alix de Montaigu, Pascal Aubier, Mathieu Amalric, François Michel, Bernard Eisenschitz, Maïté Nahyr

Zvuk:

Jacques Maumont, Claude Bertrand, Alix Comte

Kostýmy:

Mic Cheminal

(další profese)

Milenci luny (1984) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Milenci luny na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/36076-milenci-luny/Strážce majáku

Stáhnout Strážce majáku
Shlédnout Strážce majáku

Strážce majáku (1967) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Strážce majáku (1967):

Hořce romantický loutkový příběh je metaforou o člověku, který zachrání lodičku z papíru, zatímco nechá ztroskotat skutečnou loď.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Strážce majáku

Režie:

Ivan Renč

Kamera:

Jiří Šafář

Hudba:

Luboš Fišer

Střih:

Hana Walachová

(další profese)

Strážce majáku (1967) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Strážce majáku na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/224388-strazce-majaku/Fata Morgana

Stáhnout Fata Morgana
Shlédnout Fata Morgana

Fata Morgana (1971) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Fata Morgana (1971):

Herzog sa vydal s malým štábom na Saharu nakrútiť tamojšie fatamorgány. Už úvodný sled záberov pristávajúcich lietadiel má podľa režiséra vyselektovať publikum: kto vydrží sledovať x-krát pristávanie, ostane až dokonca. V troch častiach (nazvaných Stvorenie, Raj a Zlatý vek) potom spoznávame púšť ako miesto plné bizarných vecí (nielen optické klamy, ale aj nedostavané továrenské objekty neznámeho pôvodu a skládky odpadu) a ľudí. Zaujímavosťou v prípade tohto filmu je okrem iného fakt, že v prvej časti (Stvorenie) číta v originálnej verzii z posvätného mayského textu Popol Vuh Lotte Eisnerová, nemecká filmová teoretička a historička, Herzogova dobrá známa. Režisér kvôli Eisnerovej podnikol "púť" do Paríža, čím jej (podľa vlastného výkladu) zabránil umrieť. Pre Herzoga mala Eisnerová veľký význam: keďže pre neho (a ostatných tvorcov obdobia Nového nemeckého filmu) prakticky neexistuje generácia otcov (viď. radikálne heslo oberhausenského manifestu - Das Papa Kino ist tot!), Eisnerová vytvára prepojenie s generáciou starých otcov. Kritička raz označila Herzoga a jeho súputníkov za pokračovateľov tradície "legitímnej" nemeckej kultúry. Iným príkladom, ktorým Herzog nadväzuje na generáciu starých otcov (expresionizmus) je jeho verzia Upíra Nosferatu...(ČSFD.cz)

Informace o filmu Fata Morgana

Režie:

Werner Herzog

Scénář:

Werner Herzog

Kamera:

Jörg Schmidt-Reitwein

Hudba:

The Third Ear Band

Producenti:

Joschi Arpa

(další profese)

Fata Morgana (1971) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Fata Morgana na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/4269-fata-morgana/Žabí princ

Stáhnout Žabí princ
Shlédnout Žabí princ

Žabí princ (1991) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Žabí princ (1991):

Štěstí na královském dvoře zkalí nepříznivá věštba, která praví, že pokud se všechny tři princezny do roka neprovdají, postihne království neštěstí, které zničí celou zemi. Najít ženichy pro dvě starší dcery není problém a brzy se může strojit svatební hostina, nejmladší princezna však má poněkud vzpurnou povahu a hlavu plnou úplně jiných nápadů než je svatba. Obléká se do chlapeckých šatů, je nejlepším lukostřelcem království a místo po tanečním parketu se prohání s lovci po lese. Ale ani ona kupodivu nedokáže uniknout lásce a mladý princ ze sousední říše tak dokáže nečekaně probudí nejen její city, ale také jemné způsoby hodné královské dcery. Mladá láska je však náhle zničena, když princ nečekaně a bez rozloučení zmizí. Místo něj se ovšem princezna u studny setká s velkým tlustým žabákem. Když jí spadne do studny zlatá koule, žabák se nabídne, že ji najde a z hlubin vynese, vyžaduje však za svou službu odměnu. Chce s princeznou jíst u jednoho stolu, spát s ní v jedné posteli a žádá dokonce polibek.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Žabí princ

Režie:

Juraj Herz

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Kamera:

Jiří Macháně

Hudba:

Zdenek Merta

Hrají:

Iris Berben, Michael Degen, Linda Rybová, Michal Dlouhý, Karel Greif, Jiří Sovák, Nina Divíšková, Petra Palevičová, Lucie Bártová-Zedníčková, Ladislav Lakomý, Vítězslav Jandák, Tereza Pokorná-Herzová, Oldřich Slavík, Raoul Schránil, Concha Cuetos, Jiří Lír, Radan Rusev, Jaroslav Kuneš, Luděk Randár, Kateřina Kaira Hrachovcová, Michael Hofbauer, Eva Tauchenová

Scénografie:

Karel Vacek

Kostýmy:

Jan Růžička

(další profese)

Žabí princ (1991) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Žabí princ na ČSFD

49%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/4227-zabi-princ/matka!

Stáhnout matka!
Shlédnout matka!

matka! (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu matka! (2017):

Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá.(CinemArt)

Mladá těhotná žena (Jennifer Lawrence) se snaží zaměstnat v obrovském neznámém domě. Do posledního detailu je plně pohlcena renovací domu. Její nový starší manžel (Javier Bardem) je úspěšný spisovatel, uznávaný po celém světě pro svůj pohled na lidstvo a své umění ovládat jazyk. Oba dva se navzájem hluboce milují, tak proč jsou jejich dny plné napětí? Proč se zdá, že se hromadí malá nedorozumění? Proč to vypadá, že se tito novomanželé, kteří už brzy přivítají do světa nový život, chtějí navzájem pozabíjet? Jejich vztah očividně visí na hraně. A pak se objeví hosté. Ona je úzkostná a zranitelná. Jak se připravují na příchod dítěte, chce být se svým manželem jen sama. Proč do jejich domu přivítal cizince? Proč je tak netečný k tomu, co ona potřebuje? Z dálky to může vypadat jako menší rodinný konflikt, který může být během chvilky vyřešen. Ale tento konflikt bude mít fatální důsledky.(JustMeeKatie)

Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá.(CinemArt SK)

Informace o filmu matka!

Režie:

Darren Aronofsky

Scénář:

Darren Aronofsky

Kamera:

Matthew Libatique

Hudba:

Jóhann Jóhannsson

Hrají:

Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Ed Harris, Michelle Pfeiffer, Domhnall Gleeson, Brian Gleeson, Jovan Adepo, Raphael Grosz-Harvey, Andreas Apergis, Stephen McHattie, Kristen Wiig, Robert Higden, Amanda Warren, Marcia Jean Kurtz, Emily Hampshire, Cristina Rosato, Sarah-Jeanne Labrosse, Deena Aziz, Eric Davis, Arthur Holden, Xiao Sun, Kimberly Laferriere

Producenti:

Jeff G. Waxman, Darren Aronofsky, Scott Franklin, Ari Handel

Střih:

Andrew Weisblum

Scénografie:

Philip Messina

Kostýmy:

Danny Glicker

(další profese)

matka! (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu matka! na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/433721-matka/Don Gio

Stáhnout Don Gio
Shlédnout Don Gio

Don Gio (1992) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Don Gio (1992):

Don Gio - expresivní morální kulturní horor o těch, kteří se smyslem o morbiditu, amorálnost a business oslavují úmrtí a hrají Mozarta tak, aby se obracel v hrobě a tak konečně našli, kde je pohřben. Don Gio konce minulého století je postmoderní opera zpracovaná jako videoklip pro filmové plátno v režii bratrů Cabanů. Je to první český film vytvořený v koprodukci s Českou televizí. V první větší roli (Leporela) uvidíte exhibujícího Jaroslava Duška, elegantní Chantal Poullain (Elvíra), nedávno odvolaného ředitele Národního divadla Daniela Dvořáka v roli ředitele divadla a především v titulní roli Karla Rodena, který se ve filmu ocitá v aréně duchovních vztahů a tělesných styků. Don Gio je film o divadle dnů roku 1991, jehož protagonisty jsou postavy Mozartova Dona Giovanniho. Ačkoli by měly být po 200 letech moudřejší, dopouštějí se stejných chyb, trpí stejnými sebeklamy, namlouvají si vlastní genialitu. Touha po vlastní "osobitosti" vyznívá o to marněji, oč dokonaleji zní původní "stará" Mozartova hudba, napsaná lehkou rukou Fantazie. Podstata je stejná, jen rekvizity se změnily. Film je nádhernou obrazovou mozaikou, vždy však (nepříjemně) aktuální.(Česká televize)

Co je vlastně podstatou umění? V nekonvenčním „hudebním hororu" bratří Cabanů proti sobě stojí idealistický mladý režisér a pragmatický ředitel divadla. Jejich spor se týká nové, velmi odvážné inscenace Mozartovy opery „Don Giovanni“. Roztržku dvou mužů ale ještě přebíjí představitel titulní role a producent v jedné osobě, jenž je fascinován hudebním géniem a chtěl by se mu svým vysokým nasazením vyrovnat. Je však neustále zrazován a pokoušen vlastní touhou po penězích a možností snadnějšího řešení.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Don Gio

Režie:

Šimon Caban, Michal Caban

Scénář:

Šimon Caban

Kamera:

Martin Duba

Hudba:

Martin Němec

Hrají:

Karel Roden, Jaroslav Dušek, Chantal Poullain-Polívková, Václav Chalupa, Marian Roden, Dana Morávková, Jan Laibl, Pavel Brabec, Martin Vačkář, Alena Dlouhá, Petra Zelenková, Zdeněk Klumpar, Veronika Bromová, Zbyněk Honzík, René Kořenář, Tereza Kučerová, Doubravka Svobodová, Karel Průša

Producenti:

Jan Rubeš, Jan Šuster

Střih:

Michal Cuc

Zvuk:

Ivan Hájek

Scénografie:

Jan Ritter

Masky:

Petr Hovorka, Helena Petřinová

Kostýmy:

Simona Rybáková

(další profese)

Don Gio (1992) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Don Gio na ČSFD

31%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1123-don-gio/