Sýkorka

Stáhnout Sýkorka
Shlédnout Sýkorka

Sýkorka (1989) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sýkorka (1989):

Poeticky laděný film chce zprostředkovat dětské vnímání závažných společenských událostí, které se odehrají v roce 1938. Na Slovensku tehdy dochází k prvním protičeským i protižidovským výpadům. Malou hrdinkou je děvčátko, téměř symbolicky narozené ve smíšeném česko-slovenském manželství. Většinou pobývá se svým moudrým dědečkem, který ji učí, jak se vyrovnat s předsudky, s projevy nadřazenosti, ba nenávisti, jimž ještě nedokáže plně porozumět.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Sýkorka

Režie:

Pavol Gejdoš ml.

Předloha:

Pavla Kováčová (kniha)

Scénář:

Pavla Kováčová

Kamera:

Peter Beňa

Hudba:

Víťazoslav Kubička

Hrají:

Anna Arpášová, Martin Kováč, Svatopluk Matyáš, Viera Topinková, Eva Matejková, Jana Zvaríková, Peter Jezný, Elena Zemanová, Rudolf Máhrla, Juraj Ulický, Mojmír Caban, Viera Pavlíková

Střih:

Maximilián Remeň

Zvuk:

Ondrej Polomský

Masky:

Juraj Steiner

(další profese)

Sýkorka (1989) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sýkorka na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/163927-sykorka/Aucassin a Nicoletta

Stáhnout Aucassin a Nicoletta
Shlédnout Aucassin a Nicoletta

Aucassin a Nicoletta (1980) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Aucassin a Nicoletta (1980):

Originální animované zpracování známého středověkého eposu s moderním nadhledem scenáristky, výtvarnice a režisérky Niny Čampulkové.(Česká televize)

Informace o filmu Aucassin a Nicoletta

Režie:

Nina Čampulková

Kamera:

Vladimír Malík

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Miloš Kopecký

Střih:

Věra Benešová

(další profese)

Aucassin a Nicoletta (1980) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Aucassin a Nicoletta na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/189629-aucassin-a-nicoletta/Cesta pustým lesem

Stáhnout Cesta pustým lesem
Shlédnout Cesta pustým lesem

Cesta pustým lesem (1997) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Cesta pustým lesem (1997):

Černobílé podobenství, které se odehrává na Šumavě v předvečer první světové války. "Je to film o tom, jaké jsou vztahy mezi lidmi, a že někdy dojdou až do průšvihu," říká o snímku jeho režisér Ivan Vojnár. Známý kameraman a dokumentarista tímto snímkem debutuje v oblasti hraného celovečerního filmu. Baladicky laděný příběh hrstky obyvatel ze zapadlé vesničky v roce 1913, do jejichž osudů se vepsala drsná příroda. Platí to především o půvabné Anně, jejíž sen o šťastném manželství se po falešném nařčení sesype jako domeček z karet. V bludném kruhu se ocitl i stárnoucí pošťák Kokesch a o nový začátek své životní pouti se tu zároveň pokouší i vídeňský lékař Holoubek. V okamžiku, kdy se zdá, že mu svitla naděje, přichází léto roku 1914 a s ním i válečný konflikt... Poetické vyprávění o marnosti lidského putování časem i prostorem vyniká vytříbenou kamerou a elegickou hudbou manželů Havlových. Film se skládá z epizod, mezi nimiž je mnohdy jen velmi volná souvislost. Dějová linie zůstává v rámci lyrické licence roztříštěná, nedotažené jsou i podstatné dějové motivy. Snímek, natočený bez jakéhokoli podbízení se divákům, vzbudil u klubového publika značně rozdílné reakce.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Cesta pustým lesem

Režie:

Ivan Vojnár

Scénář:

Jiří Soukup, Ivan Arsenjev

Kamera:

Jaromír Kačer

Hudba:

Vojtěch Havel, Irena Havlová

Hrají:

Václav Koubek, Pavel Landovský, Eliška Sirová, Jana Riháková-Dolanská, Karel Pospíšil, Matěj Hádek, Terezka Tobolová, Jiří Soukup, Vladimír Labský

Producenti:

Čestmír Kopecký

Střih:

Alois Fišárek

Zvuk:

Miroslav Hřebejk

Scénografie:

Vladimír Labský

Kostýmy:

Jan Tobola

(další profese)

Cesta pustým lesem (1997) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Cesta pustým lesem na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/9373-cesta-pustym-lesem/O rodičích a dětech

Stáhnout O rodičích a dětech
Shlédnout O rodičích a dětech

O rodičích a dětech (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu O rodičích a dětech (2007):

Komedie O rodičích a dětech chce navázat na nejlepší tradice české filmové komedie. Vtipné dialogy, výjimečné herecké výkony a humor spojující diváky napříč generacemi. Příběh filmu vychází ze zdánlivě banální situace. Syn (David Novotný) jde na procházku se svým otcem (Josef Somr)... Syn je zralý čtyřicátník a žije spokojeně se svou přítelkyní. Otci je přes sedmdesát. Je bývalý vědec-biolog. Klasický intelektuál v dobrém slova smyslu. Zdánlivě jediné, co tyto dva muže spojuje, je to, že se jdou jednou za měsíc společně projít Prahou. Nicméně jsou svázáni poutem čtyřiceti let společného života. V brilantně vedeném dialogu se před námi odkrývají dějiny dvacátého století a všechny absurdity s ním spojené. Odhalují se ta nejhlubší místa lidských vztahů. Odtajňují se staré resty, trápení a radosti. Na scéně se objeví Vnuk, o kterém Syn neměl přes dvacet let ani tušení. A některé chyby se opakují znovu a znovu.Vladimír Michálek patří k nejoceňovanějším tvůrcům střední generace českých filmařů. Mezi jeho filmy patří: Amerika (1994), Zapomenuté světlo (1996, ocenění Český lev ve dvou kategoriích), Je třeba zabít Sekala (1998, získal mj. ocenění Český lev za nejlepší film roku), Anděl Exit (2000, Český lev za nejlepší umělecký počin), Babí léto (2001, ocenění Český lev ve 4 kategoriích).(oficiální text distributora)

Informace o filmu O rodičích a dětech

Režie:

Vladimír Michálek

Scénář:

Jiří Křižan, Vladimír Michálek, Emil Hakl

Kamera:

Martin Štrba

Hudba:

Michał Lorenc

Hrají:

David Novotný, Josef Somr, Ľuboš Kostelný, Zuzana Stivínová, Lenka Vlasáková, Jiří Lábus, Mariana Kroftová, Luboš Veselý, Vladimír Hauser, Marie Málková, Ludmila Mecerodová, Marie Málková, Václav Maixner, Marta Bačíková, Ivan Landsmann, Tony Ducháček, Ina Gogálová, Václav Růžička

Producenti:

Michal Smrek, Jan Dobrovský

Střih:

Jiří Brožek

Zvuk:

Radim Hladík ml.

Kostýmy:

Katarína Štrbová-Bieliková

(další profese)

O rodičích a dětech (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu O rodičích a dětech na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/221681-o-rodicich-a-detech/Len treba chcieť

Stáhnout Len treba chcieť
Shlédnout Len treba chcieť

Len treba chcieť (1997) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Len treba chcieť (1997):

Pôvodný televízny videofilm o šiestačke Linde, prvákovi Miškovi, výtvarnom talente a jednom kúzle, ktoré spolu s pevnou vôľou pomôže vyriešiť veľké i malé problémy. Tým kúzlom je v skutočnosti šťastie stretnúť správneho človeka. Do školy prichádza nový učiteľ, ktorý v Linde objaví talentované a citlivé dievča, ktoré sa statočne borí s narastajúcimi problémami svojho veku i sociálnymi konfliktmi danej doby. "Kúzlom" v nej prebudí vôľu prekonať neprekonateľné - uveriť v seba. O tom, že sa to podarilo, svedčí fakt, že svoju skúsenosť Linda dokáže odovzdať svojmu malému chránencovi, prvákovi Miškovi.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Len treba chcieť

Režie:

Oľga Keleová

Hrají:

Táňa Pauhofová, Viera Pavlíková, Marta Sládečková, Naďa Kotršová

Len treba chcieť (1997) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Len treba chcieť na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/173986-len-treba-chciet/Růžový květ (TV film)

Stáhnout Růžový květ (TV film)
Shlédnout Růžový květ (TV film)

Růžový květ (TV film) (1992) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Růžový květ (TV film) (1992):

Pohádka o nestálosti lidského citu.
Ve svém pohádkovém příběhu Růžový květ se jeho autor František Pavlíček vrací k věčnému tématu lásky. Citový vztah člověka k nezemské dívce je pro něj příležitostí k hledání obecnější podoby lidské lásky. Ke smutku nad její nestálostí přidává autor i důvěru v sílu hlubokého lidského citu, byť zmarněného, který v srdci člověka zůstává jako trvalý dar.
V předvečer prvního máje potkává mládenec Tomáš krásnou dívku. Zdá se mu o ní, nebo je skutečná? Zvítězí láska ke kouzelné víle – přeludu nebo jeho cit získá skutečná dívka Renata? Hlavní role v poetické pohádce hrají Lukáš Hlavica, Hana Ševčíková a Kamila Špráchalová.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Růžový květ (TV film)

Režie:

Josef Henke

Scénář:

František Pavlíček

Hudba:

Jaroslav Krček

Hrají:

Lukáš Hlavica, Hana Igonda Ševčíková, Věra Galatíková, Josef Patočka, Kamila Špráchalová, Tomáš Pavelka, Radek Holub, Jaroslav Šmíd

Střih:

Eva Šťáhlavská, Marie Pačajová

Zvuk:

Zdeněk Stropek

Kostýmy:

Anna Píchová

(další profese)

Růžový květ (TV film) (1992) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Růžový květ (TV film) na ČSFD

43%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/264003-ruzovy-kvet/Na východě ďábel, na západě jed

Stáhnout Na východě ďábel, na západě jed
Shlédnout Na východě ďábel, na západě jed

Na východě ďábel, na západě jed (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Na východě ďábel, na západě jed (2008):

Podobně jako američtí filmaři Francis Ford Coppola či George Lucas oprášil také mezinárodní kritikou oslavovaný hongkongský autor Wong Kar Wai vlastní starší dílo a upravil je podle svých současných představ. Původní film Na východě ďábel, na západě jed Wong natáčel několik let a uvedl ho v roce 1994. Snímek vychází z populárního románu o potulných šermířích, ale je ztvárněn jako vysoce estetizovaný milostný příběh protkaný tesknou melancholií, v němž legendární hrdinové mezi bitvami vzpomínají na své osudové lásky. I přes historické dějiště tento snímek stejně jako jiné Wongovy filmy z devadesátých let odráží tehdejší atmosféru z nadcházejícího předání Hongkongu Číně. Bezmocnost zdejších nadlidských bojovníků tváří v tvář konfliktům přesahujícím jejich síly odpovídá existenciální úzkosti dobových obyvatel britské kolonie, kteří se museli vyrovnat s událostmi, které sami nemohli ovlivnit.(Filmasia)

Informace o filmu Na východě ďábel, na západě jed

Režie:

Kar-wai Wong

Kamera:

Christopher Doyle

Hudba:

Frankie Chan

Hrají:

Jacky Cheung, Leslie Cheung, Maggie Cheung, Carina Lau, Tony Leung Chiu-wai, Tony Leung Ka-fai, Brigitte Lin, Charlie Yeung, Joey Wang, Collin Chou

Na východě ďábel, na západě jed (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Na východě ďábel, na západě jed na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/248520-na-vychode-dabel-na-zapade-jed/Rača, láska moja

Stáhnout Rača, láska moja
Shlédnout Rača, láska moja

Rača, láska moja (1977) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rača, láska moja (1977):

Téměř zapomenutá komedie s lyrickými akcenty vypráví o družbě dvou vinařských oblastí téhož jména, slovenské a gruzínské, avšak je postavena na samých klišé, mezi něž patří i láska mezi Slovenkou a Gruzíncem. Než dojde svého naplnění, musí projít mnoha zkouškami a vyrovnat se s přívalem různých nedorozumění.(oficiální text distributora)

Komédia o priateľstve slovenskej a gruzínskej vinárskej oblasti
rovnakého mena, ktoré sú spojené nielen rovnakými zvykmi, ale aj
láskou dvoch mladých ľudí – Slovenky Dariny a Gruzínca Zaura.(Dni gruzínskeho filmu)

Informace o filmu Rača, láska moja

Režie:

Jozef Medveď, Temur Palavandišvili

Kamera:

Tibor Biath, Dudar Margiev

Hudba:

Svetozár Stračina

Hrají:

Dodo Abašidze, Andrea Čunderlíková, Viera Strnisková, Eva Krížiková, Karol L. Zachar, Ján Greššo, Ivan Palúch, Oldo Hlaváček, Jozef Bednárik, František Papp, Juraj Kováč

Střih:

Eduard Klenovský

Zvuk:

Ondrej Polomský

Scénografie:

Miloš Kalina

(další profese)

Rača, láska moja (1977) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rača, láska moja na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/118602-raca-laska-moja/Magma (TV film)

Stáhnout Magma (TV film)
Shlédnout Magma (TV film)

Magma (TV film) (1983) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Magma (TV film) (1983):

Televízna dramatizácia novely Petra Jaroša. Poeticko-baladický film o človeku, ktorý po prežitých vojnových útrapách znovu hľadá miesto medzi ľuďmi a nemôže sa zbaviť pocitu viny.(RTVS)

Informace o filmu Magma (TV film)

Režie:

Igor Ciel

Scénář:

Peter Jaroš, Hana Cielová

Kamera:

Marián Minárik

Hudba:

Jaromír Dlouhý

Hrají:

Marián Slovák, Zuzana Tlučková, Andrej Mojžiš, Michal Gučík, Ján Mistrík, Teodor Piovarči, Hana Zaoralová, Ján Gallovič, Anton Korenči, František Velecký, Hana Gajdošová-Letková, Klára Dubovicová, Viliam Meško, Marián Sotník, Tomáš Raček, Štefan Šafárik, Vladimír Lakota, Ján Selecký, Ján Tomčík

Zvuk:

Ján Vyžinkár

Scénografie:

Ladislav Hupka

Masky:

Juraj Steiner, Alojzia Tomášková

Kostýmy:

Zuzana Fülekyová, Milan Čorba

(další profese)

Magma (TV film) (1983) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Magma (TV film) na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/188034-magma/Řeka

Stáhnout Řeka
Shlédnout Řeka

Řeka (1933) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Řeka (1933):

Řeka plyne zdánlivě poklidně, není v ní nouze o klíčové dramatické zvraty, které filmu dodávají na sugestivní intenzitě, srovnatelné s nejlepšími scénáři současné kinematografie. Jediný syn bohatého sedláka Sychry, čtrnáctiletý Pavel, musí čelit rodové vášni svého otce, vášnivého pytláka. A to v prostředí překrásné, člověkem téměř nedotčené přírody. Konflikt houstne v okamžiku, kdy je z vězení propuštěn pytlák Zimák plný nenávisti vůči bývalému příteli Sychrovi. Film byl uveden na II. MMF v Benátkách v roce 1934. V NFA je uložena také německy namluvená kopie o délce 2006 metrů, která film zpopularizovala také v Německu.(oficiální text distributora)

Josef Rovenský (1894-1937) byl především zajímavým hercem, působícím v divadelních začátcích mimo jiné u Vlasty Buriana, v Divadle Komedie či v Rokoku. Němá éra filmu mu nabídla čtyři desítky rolí - v Zamilované tchyni (1914), Bílém ráji (1924), Dobrém vojáku Švejkovi (1926) či Páteru Vojtěchovi (1928). Udržel se i po nástupu zvuku - dodnes jej můžeme vídat kupříkladu v televizních reprízách C. a k. polního maršálka (1930), Lelíčka ve službách Sherlocka Holmese (1932) nebo Pobočníka Jeho Výsosti (1933).
Zároveň se poměrně brzy začal věnovat režii. Už v roce 1920 stál u tvůrčího kormidla dramatu Komediantka a před nástupem zvuku byl takto podepsán ještě pod pěticí dalších snímků (vesměs na nich spolupracoval s Václavem Wassermanem). Nutno ovšem podotknout, že nepříliš pozoruhodných. Zato když se ve třiatřicátém roce vrátil za kameru při natáčení snímku Řeka, jistě netušil, že pracuje na vskutku pozoruhodném díle, které bude i o téměř osm desetiletí později vnímáno jako jeden z nejzajímavějších počinů prvorepublikové zvukové kinematografie (ani že o dva roky později natočí skvěle přijatou Maryšu... ani že nedlouho poté bohužel velmi předčasně zemře).
Příběh Řeky je docela prostinký: Pavlu Sychrovi (Václav Jalovec) je osmnáct a Pepičce Matulkové (Jarmila Beránková) čtrnáct. Vyrůstají spjati s malebnou posázavskou krajinou a zcela přirozeně mezi nimi začíná klíčit pouto lásky. O mnoho víc tu vlastně není (dobrá, své mají co říct rodiče a pár vedlejších postav...), pro dramata vskutku osudových rozměrů si musíme zajít na jiný film. Nicméně opomenout Řeku by byla veliká škoda, neboť patří k základním kamenům našeho poetického vyprávění, na nichž později stavěli další mistři obrazu a atmosféry - jako Krška či Jasný.
Za pouhých dvanáct dní natočený snímek, obsazený vesměs neherci (někteří z nich se posléze vydali na profesionální dráhu), rozkresluje vztahovou metaforu, nepokrytě naznačenou už v názvu, také v lyrickou ódu na krásu naší krajiny. Působivá kamera Jana Stallicha ulpívá na scénách rozbřesku, svítání či třeba plynoucí řeky, zahalené trhající se mlhou a zurčící v poklidné symbióze s osudy lidí, obývajících její okolí. Jistě, mnohé je v souladu s dědictvím expresivity němého filmu snad až příliš okatě zdramatizováno, jiné zase zůstává pro nemálo diváků nedořečeno až na hranici velikého otazníku, nicméně i tak je Řeka svébytným počinem, stojícím za vidění už coby nezpochybnitelný kus československé filmové historie.
Vlastně nejen československé - Řeka byla s úspěchem uvedena na festivalu v Benátkách a prodala se (obvykle s německým dabingem a vybavena přímočařejším názvem Mladá láska) do více než třicítky zemí.(Letní filmová škola)

Informace o filmu Řeka

Režie:

Josef Rovenský

Kamera:

Jan Stallich

Hudba:

Josef Dobeš

Hrají:

Jarmila Beránková, Václav Jalovec, Jaroslav Vojta, Hermína Vojtová, Jan Sviták, Rudolf Deyl st., Jan W. Speerger, Antonín Marlé, Bedřiška Wardasová, Jan Chaloupka, Emanuel Hříbal, Jaroslav Marvan, F. X. Mlejnek, Antonín Jirsa, Josef Rovenský, Bohdan Lachman, Karel Schleichert, Věkoslav Satoria, Václav Menger, Saša Razov, Josef Dobeš, Antonín Kuneš, František Filipovský, Karel Němec, Luigi Hofman, Robert Ford, Václav Piskáček

Střih:

Marie Bourová

Zvuk:

Josef Zora

(další profese)

Řeka (1933) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Řeka na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/7903-reka/