Len treba chcieť

Stáhnout Len treba chcieť
Shlédnout Len treba chcieť

Len treba chcieť (1997) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Len treba chcieť (1997):

Pôvodný televízny videofilm o šiestačke Linde, prvákovi Miškovi, výtvarnom talente a jednom kúzle, ktoré spolu s pevnou vôľou pomôže vyriešiť veľké i malé problémy. Tým kúzlom je v skutočnosti šťastie stretnúť správneho človeka. Do školy prichádza nový učiteľ, ktorý v Linde objaví talentované a citlivé dievča, ktoré sa statočne borí s narastajúcimi problémami svojho veku i sociálnymi konfliktmi danej doby. "Kúzlom" v nej prebudí vôľu prekonať neprekonateľné - uveriť v seba. O tom, že sa to podarilo, svedčí fakt, že svoju skúsenosť Linda dokáže odovzdať svojmu malému chránencovi, prvákovi Miškovi.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Len treba chcieť

Režie:

Oľga Keleová

Hrají:

Táňa Pauhofová, Viera Pavlíková, Marta Sládečková, Naďa Kotršová

Len treba chcieť (1997) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Len treba chcieť na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/173986-len-treba-chciet/Růžový květ (TV film)

Stáhnout Růžový květ (TV film)
Shlédnout Růžový květ (TV film)

Růžový květ (TV film) (1992) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Růžový květ (TV film) (1992):

Pohádka o nestálosti lidského citu.
Ve svém pohádkovém příběhu Růžový květ se jeho autor František Pavlíček vrací k věčnému tématu lásky. Citový vztah člověka k nezemské dívce je pro něj příležitostí k hledání obecnější podoby lidské lásky. Ke smutku nad její nestálostí přidává autor i důvěru v sílu hlubokého lidského citu, byť zmarněného, který v srdci člověka zůstává jako trvalý dar.
V předvečer prvního máje potkává mládenec Tomáš krásnou dívku. Zdá se mu o ní, nebo je skutečná? Zvítězí láska ke kouzelné víle – přeludu nebo jeho cit získá skutečná dívka Renata? Hlavní role v poetické pohádce hrají Lukáš Hlavica, Hana Ševčíková a Kamila Špráchalová.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Růžový květ (TV film)

Režie:

Josef Henke

Scénář:

František Pavlíček

Hudba:

Jaroslav Krček

Hrají:

Lukáš Hlavica, Hana Igonda Ševčíková, Věra Galatíková, Josef Patočka, Kamila Špráchalová, Tomáš Pavelka, Radek Holub, Jaroslav Šmíd

Střih:

Eva Šťáhlavská, Marie Pačajová

Zvuk:

Zdeněk Stropek

Kostýmy:

Anna Píchová

(další profese)

Růžový květ (TV film) (1992) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Růžový květ (TV film) na ČSFD

43%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/264003-ruzovy-kvet/Na východě ďábel, na západě jed

Stáhnout Na východě ďábel, na západě jed
Shlédnout Na východě ďábel, na západě jed

Na východě ďábel, na západě jed (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Na východě ďábel, na západě jed (2008):

Podobně jako američtí filmaři Francis Ford Coppola či George Lucas oprášil také mezinárodní kritikou oslavovaný hongkongský autor Wong Kar Wai vlastní starší dílo a upravil je podle svých současných představ. Původní film Na východě ďábel, na západě jed Wong natáčel několik let a uvedl ho v roce 1994. Snímek vychází z populárního románu o potulných šermířích, ale je ztvárněn jako vysoce estetizovaný milostný příběh protkaný tesknou melancholií, v němž legendární hrdinové mezi bitvami vzpomínají na své osudové lásky. I přes historické dějiště tento snímek stejně jako jiné Wongovy filmy z devadesátých let odráží tehdejší atmosféru z nadcházejícího předání Hongkongu Číně. Bezmocnost zdejších nadlidských bojovníků tváří v tvář konfliktům přesahujícím jejich síly odpovídá existenciální úzkosti dobových obyvatel britské kolonie, kteří se museli vyrovnat s událostmi, které sami nemohli ovlivnit.(Filmasia)

Informace o filmu Na východě ďábel, na západě jed

Režie:

Kar-wai Wong

Kamera:

Christopher Doyle

Hudba:

Frankie Chan

Hrají:

Jacky Cheung, Leslie Cheung, Maggie Cheung, Carina Lau, Tony Leung Chiu-wai, Tony Leung Ka-fai, Brigitte Lin, Charlie Yeung, Joey Wang, Collin Chou

Na východě ďábel, na západě jed (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Na východě ďábel, na západě jed na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/248520-na-vychode-dabel-na-zapade-jed/Rača, láska moja

Stáhnout Rača, láska moja
Shlédnout Rača, láska moja

Rača, láska moja (1977) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rača, láska moja (1977):

Téměř zapomenutá komedie s lyrickými akcenty vypráví o družbě dvou vinařských oblastí téhož jména, slovenské a gruzínské, avšak je postavena na samých klišé, mezi něž patří i láska mezi Slovenkou a Gruzíncem. Než dojde svého naplnění, musí projít mnoha zkouškami a vyrovnat se s přívalem různých nedorozumění.(oficiální text distributora)

Komédia o priateľstve slovenskej a gruzínskej vinárskej oblasti
rovnakého mena, ktoré sú spojené nielen rovnakými zvykmi, ale aj
láskou dvoch mladých ľudí – Slovenky Dariny a Gruzínca Zaura.(Dni gruzínskeho filmu)

Informace o filmu Rača, láska moja

Režie:

Jozef Medveď, Temur Palavandišvili

Kamera:

Tibor Biath, Dudar Margiev

Hudba:

Svetozár Stračina

Hrají:

Dodo Abašidze, Andrea Čunderlíková, Viera Strnisková, Eva Krížiková, Karol L. Zachar, Ján Greššo, Ivan Palúch, Oldo Hlaváček, Jozef Bednárik, František Papp, Juraj Kováč

Střih:

Eduard Klenovský

Zvuk:

Ondrej Polomský

Scénografie:

Miloš Kalina

(další profese)

Rača, láska moja (1977) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rača, láska moja na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/118602-raca-laska-moja/Magma (TV film)

Stáhnout Magma (TV film)
Shlédnout Magma (TV film)

Magma (TV film) (1983) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Magma (TV film) (1983):

Televízna dramatizácia novely Petra Jaroša. Poeticko-baladický film o človeku, ktorý po prežitých vojnových útrapách znovu hľadá miesto medzi ľuďmi a nemôže sa zbaviť pocitu viny.(RTVS)

Informace o filmu Magma (TV film)

Režie:

Igor Ciel

Scénář:

Peter Jaroš, Hana Cielová

Kamera:

Marián Minárik

Hudba:

Jaromír Dlouhý

Hrají:

Marián Slovák, Zuzana Tlučková, Andrej Mojžiš, Michal Gučík, Ján Mistrík, Teodor Piovarči, Hana Zaoralová, Ján Gallovič, Anton Korenči, František Velecký, Hana Gajdošová-Letková, Klára Dubovicová, Viliam Meško, Marián Sotník, Tomáš Raček, Štefan Šafárik, Vladimír Lakota, Ján Selecký, Ján Tomčík

Zvuk:

Ján Vyžinkár

Scénografie:

Ladislav Hupka

Masky:

Juraj Steiner, Alojzia Tomášková

Kostýmy:

Zuzana Fülekyová, Milan Čorba

(další profese)

Magma (TV film) (1983) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Magma (TV film) na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/188034-magma/Řeka

Stáhnout Řeka
Shlédnout Řeka

Řeka (1933) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Řeka (1933):

Řeka plyne zdánlivě poklidně, není v ní nouze o klíčové dramatické zvraty, které filmu dodávají na sugestivní intenzitě, srovnatelné s nejlepšími scénáři současné kinematografie. Jediný syn bohatého sedláka Sychry, čtrnáctiletý Pavel, musí čelit rodové vášni svého otce, vášnivého pytláka. A to v prostředí překrásné, člověkem téměř nedotčené přírody. Konflikt houstne v okamžiku, kdy je z vězení propuštěn pytlák Zimák plný nenávisti vůči bývalému příteli Sychrovi. Film byl uveden na II. MMF v Benátkách v roce 1934. V NFA je uložena také německy namluvená kopie o délce 2006 metrů, která film zpopularizovala také v Německu.(oficiální text distributora)

Josef Rovenský (1894-1937) byl především zajímavým hercem, působícím v divadelních začátcích mimo jiné u Vlasty Buriana, v Divadle Komedie či v Rokoku. Němá éra filmu mu nabídla čtyři desítky rolí - v Zamilované tchyni (1914), Bílém ráji (1924), Dobrém vojáku Švejkovi (1926) či Páteru Vojtěchovi (1928). Udržel se i po nástupu zvuku - dodnes jej můžeme vídat kupříkladu v televizních reprízách C. a k. polního maršálka (1930), Lelíčka ve službách Sherlocka Holmese (1932) nebo Pobočníka Jeho Výsosti (1933).
Zároveň se poměrně brzy začal věnovat režii. Už v roce 1920 stál u tvůrčího kormidla dramatu Komediantka a před nástupem zvuku byl takto podepsán ještě pod pěticí dalších snímků (vesměs na nich spolupracoval s Václavem Wassermanem). Nutno ovšem podotknout, že nepříliš pozoruhodných. Zato když se ve třiatřicátém roce vrátil za kameru při natáčení snímku Řeka, jistě netušil, že pracuje na vskutku pozoruhodném díle, které bude i o téměř osm desetiletí později vnímáno jako jeden z nejzajímavějších počinů prvorepublikové zvukové kinematografie (ani že o dva roky později natočí skvěle přijatou Maryšu... ani že nedlouho poté bohužel velmi předčasně zemře).
Příběh Řeky je docela prostinký: Pavlu Sychrovi (Václav Jalovec) je osmnáct a Pepičce Matulkové (Jarmila Beránková) čtrnáct. Vyrůstají spjati s malebnou posázavskou krajinou a zcela přirozeně mezi nimi začíná klíčit pouto lásky. O mnoho víc tu vlastně není (dobrá, své mají co říct rodiče a pár vedlejších postav...), pro dramata vskutku osudových rozměrů si musíme zajít na jiný film. Nicméně opomenout Řeku by byla veliká škoda, neboť patří k základním kamenům našeho poetického vyprávění, na nichž později stavěli další mistři obrazu a atmosféry - jako Krška či Jasný.
Za pouhých dvanáct dní natočený snímek, obsazený vesměs neherci (někteří z nich se posléze vydali na profesionální dráhu), rozkresluje vztahovou metaforu, nepokrytě naznačenou už v názvu, také v lyrickou ódu na krásu naší krajiny. Působivá kamera Jana Stallicha ulpívá na scénách rozbřesku, svítání či třeba plynoucí řeky, zahalené trhající se mlhou a zurčící v poklidné symbióze s osudy lidí, obývajících její okolí. Jistě, mnohé je v souladu s dědictvím expresivity němého filmu snad až příliš okatě zdramatizováno, jiné zase zůstává pro nemálo diváků nedořečeno až na hranici velikého otazníku, nicméně i tak je Řeka svébytným počinem, stojícím za vidění už coby nezpochybnitelný kus československé filmové historie.
Vlastně nejen československé - Řeka byla s úspěchem uvedena na festivalu v Benátkách a prodala se (obvykle s německým dabingem a vybavena přímočařejším názvem Mladá láska) do více než třicítky zemí.(Letní filmová škola)

Informace o filmu Řeka

Režie:

Josef Rovenský

Kamera:

Jan Stallich

Hudba:

Josef Dobeš

Hrají:

Jarmila Beránková, Václav Jalovec, Jaroslav Vojta, Hermína Vojtová, Jan Sviták, Rudolf Deyl st., Jan W. Speerger, Antonín Marlé, Bedřiška Wardasová, Jan Chaloupka, Emanuel Hříbal, Jaroslav Marvan, F. X. Mlejnek, Antonín Jirsa, Josef Rovenský, Bohdan Lachman, Karel Schleichert, Věkoslav Satoria, Václav Menger, Saša Razov, Josef Dobeš, Antonín Kuneš, František Filipovský, Karel Němec, Luigi Hofman, Robert Ford, Václav Piskáček

Střih:

Marie Bourová

Zvuk:

Josef Zora

(další profese)

Řeka (1933) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Řeka na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/7903-reka/Le vent d’est

Stáhnout Le vent d’est
Shlédnout Le vent d’est

Le vent d'est (1970) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Le vent d'est (1970):

Experimentálně pojatý snímek na pomezí hraného filmu a filmové eseje, natočený skupinou Dziga Vertov okolo Jean-Luca Godarda, je levicově orientovanou výpovědí o soudobé společnosti i filmu jako takovém. Na pozadí westernového příběhu a kulis autoři předkládají divákovi alegorické situace třídního boje, defilé historických postav a událostí a v neposlední řadě i sebereflexi vlastní filmařské práce.(Dionysos)

Informace o filmu Le vent d'est

Režie:

Jean-Luc Godard, Jean-Pierre Gorin

Scénář:

Jean-Luc Godard, Daniel Cohn-Bendit

Kamera:

Mario Vulpiani

Hrají:

Gian Maria Volonté, Anne Wiazemsky, Götz George, Marco Ferreri, Glauber Rocha, Daniel Cohn-Bendit, Federico Boido, Allen Midgette

Kostýmy:

Lina Nerli Taviani

(další profese)

Le vent d'est (1970) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Le vent d'est na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/35195-le-vent-d-est/Rokle (festivalový název)

Stáhnout Rokle (festivalový název)
Shlédnout Rokle (festivalový název)

Rokle
(festivalový název) (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Rokle
(festivalový název) (2007):

Zapadlá ves v hloubi Ruska. Začátek 20. století připomínají jen ojedinělé fotografie na stěnách roubenek. Ženy se tu oddávají rituálům málem pohanským a věří, že jejich životy jsou magicky propojeny s místní roklí. Každý, kdo toto pouto zpřetrhá, zahyne. Jediný, kdo se vymkl odvěkému řádu, je mladý vzdělanec Karev. Rád by splynul s rodným prostředím, ale je již infikován městskou civilizací. Jeho cizost přitahuje místní ženy, sblížení s ním je však pro ně zkázonosné... Film vychází z rané prózy básníka Sergeje Jesenina, v níž rezonuje i jeho nepřekonatelný vnitřní svár: stesk odrodilce kompenzovaný pózou zhýralého světáka. Dokumentaristická zkušenost režisérky je patrná ve způsobu reanimace zaniklého času. Dokládá ho nejen až muzeálně průkazná věcná sféra – rekvizity a kostýmy, ale i herecké kreace. Postoje, psychologie, pohledy a gesta protagonistů odstiňuje nepřehlédnutelný nános patiny odeznělé epochy. Současně vypovídají i o libých a nelibých rysech ruské mentality, z nichž bývají odvozovány úvahy o „záhadách ruské duše“. [43. MFF KV 2008](oficiální text distributora)

Informace o filmu Rokle
(festivalový název)

Režie:

Marina Razběžkina

Scénář:

Lidija Bobrova

Kamera:

Irina Uralskaja

Hudba:

Anton Silajev

Hrají:

Polina Filoněnko, Roman Artěmjev, Michail Jevlanov, Sergej Anufrijev, Vitalij Kovalenko, Sergej Gamov

Rokle
(festivalový název) (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Rokle
(festivalový název) na ČSFD

39%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/243469-rokle/Svatá noc (TV film)

Stáhnout Svatá noc (TV film)
Shlédnout Svatá noc (TV film)

Svatá noc (TV film) (2001) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Svatá noc (TV film) (2001):

Krátký televizní film se stal po roce 1989 první hranou režií významného filmového režiséra Jiřího Krejčíka v ČT. Uskutečnil tak svůj dlouhodobý záměr převést do filmové podoby jednu z povídek Čapkovy Knihy apokryfů. Tak vzniklo poetické vyprávění o strastiplné pouti Svaté rodiny do Betléma, kam se vydává na sčítání lidu a kde sežene nocleh v jednom chudém stavení... Postavy Josefa a Marie ztvárnili Miroslav Šimůnek a Romana Goščíková.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Svatá noc (TV film)

Režie:

Jiří Krejčík

Předloha:

Karel Čapek (povídka)

Kamera:

Juraj Šajmovič

Hrají:

Romana Goščíková, Miroslav Šimůnek, Eva Holubová, Jiří Pecha, Ladislav Frej st.

Střih:

Jakub Voves

(další profese)

Svatá noc (TV film) (2001) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Svatá noc (TV film) na ČSFD

46%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/92280-svata-noc/Přízrak

Stáhnout Přízrak
Shlédnout Přízrak

Přízrak (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Přízrak (2017):

Když na společné pouti životem ztratíte milovanou osobu, zpomalí se čas. Zrovna ve chvíli, kdy si ze všeho nejvíc přejete, aby rychle pádil kupředu a odplavil všechny jitřivé vzpomínky. A jste-li přízrak, jenž po předčasné smrti nedokáže opustit náš svět, hodiny se leckdy zastaví úplně, nebo se dokonce rozběhnou pozpátku. Čtyři roky po svébytné elegii Ain't Them Bodies Saints přichází David Lowery s neméně podmanivou filmovou meditací o lásce i éterickém geniu loci domu jako bytosti pohybující se napříč staletími.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Přízrak

Režie:

David Lowery

Scénář:

David Lowery

Kamera:

Andrew Droz Palermo

Hudba:

Daniel Hart

Hrají:

Rooney Mara, Casey Affleck, Will Oldham, Augustine Frizzell, Liz Cardenas Franke, Kesha, David Lowery

Producenti:

Adam Donaghey, Toby Halbrooks, James M. Johnston

Střih:

David Lowery

Scénografie:

Jade Healy, Tom Walker

Kostýmy:

Annell Brodeur

(další profese)

Přízrak (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Přízrak na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/479832-prizrak/