Malé zlaté slnko (TV film)

Stáhnout Malé zlaté slnko (TV film)
Shlédnout Malé zlaté slnko (TV film)

Malé zlaté slnko (TV film) (1981) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Malé zlaté slnko (TV film) (1981):

Mať tak možnosť zahrať si vo filme, zasníva sa nejedno dievča. Nazrieť do filmárskeho zákulisia, stať sa známou, populárnou možno aj slávnou ... To je jedna strana mince, tá druhá, náročná na disciplínu, sebazaprenie, húževnatosť, nie je pre ľudí už taká atraktívna. Čo všetko musí podstúpiť ôsmačka Viki na svojej ceste za filmovou slávou, aké prekážky zdolať, koľkokrát počas nakrúcania zaťať zuby, o tom rozpráva televízny film Malé zlaté slnko, ocenený roku 1982 na MTF v Plovdive Striebornou truhlicou.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Malé zlaté slnko (TV film)

Režie:

Radim Cvrček

Scénář:

Zuzana Križková

Hrají:

Dagmar Švastová, Michal Dočolomanský, Oľga Šalagová, Andrea Turzová, Peter Hledík, Vladimír Bartoň, Jana Peťovská, Petronela Dočolomanská, Karol Spišák, Katarína Binderová

Malé zlaté slnko (TV film) (1981) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Malé zlaté slnko (TV film) na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/173992-male-zlate-slnko/Kúpeľňový hráč

Stáhnout Kúpeľňový hráč
Shlédnout Kúpeľňový hráč

Kúpeľňový hráč (1988) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kúpeľňový hráč (1988):

Začátky mladého muzikanta nejsou snadné. Hlavní hrdina, nadaný konzervatorista, který studuje hru na lesní roh, musí překonávat hodně vnitřních i vnějších překážek. Pochází z vesnice a jeho rodiče by raději viděli, kdyby obdělával vinohrad. Mladík navíc nemá jasno o svém budoucím uplatněním, kolísá mezi vážnou hudbou a hraním na tancovačkách. Největším problémem je tréma, která mu brání ve veřejném vystupování před obecenstvem, dokonce hudební profesi načas opustí. Ačkoli se film snaží budovat dokumentaristickou podobu, výsledek je dosti neumělý, zbytečně proklamativní a často jednoduše naivní, neschopný přiblížit skutečná dilemata mladý lidí a jejich mentalitu.(oficiální text distributora)

Komediálny príbeh mladého dedinského chlapca, nadaného hudobníka, ktorý na prahu dospelosti hľadá sám seba. Po neúspešnom verejnom koncertnom vystúpení sa rozhodne opustiť štúdium na konzervatóriu a zamestnať sa ako pomocný robotník.(4 živly)

Informace o filmu Kúpeľňový hráč

Režie:

Eva Štefankovičová

Hudba:

Andrej Šeban, Richard Müller

Hrají:

Ľudovít Moravčík, Emília Došeková, Mátyás Dráfi, Peter Šimun, Andrej Jursa, Vladimír Kittler, Peter Turan, Peter Dobrík

Střih:

Margita Černáková

Zvuk:

Ján Šima

Kostýmy:

Ľubica Jarjabková

(další profese)

Kúpeľňový hráč (1988) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kúpeľňový hráč na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/128124-kupelnovy-hrac/Stromy, ptáci a lidé (TV film)

Stáhnout Stromy, ptáci a lidé (TV film)
Shlédnout Stromy, ptáci a lidé (TV film)

Stromy, ptáci a lidé (TV film) (1976) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Stromy, ptáci a lidé (TV film) (1976):

Osobitý experimentální snímek pro ZDF je obrazovým pásmem, v němž jsou konfrontovány scény z přírody s městským životem. Citlivě volené obrazy banální reality jsou kombinovány v podivném vizuálním rytmu.(Ekofilm)

BÄUME, VÖGEL UND MENSCHEN (STROMY, PTÁCI A LIDÉ) je osobitý experimentální snímek, který Vojtěch Jasný natočil ve své západoněmecké emigraci. Tento krátký film je obrazovým pásmem, v němž jsou konfrontovány scény z přírody se záběry na městský život. Citlivě volené obrazy banální, leč nejednou poutavé a vtahující reality jsou kombinovány v podivném vizuálním rytmu a dokreslovány výjimečnou hudbou Eberharda Schoenera. Vyznání umělce milujícího život ve všech jeho podobách.(vypravěč)

Informace o filmu Stromy, ptáci a lidé (TV film)

Režie:

Vojtěch Jasný

Stromy, ptáci a lidé (TV film) (1976) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Stromy, ptáci a lidé (TV film) na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/4757-stromy-ptaci-a-lide/Sýkorka

Stáhnout Sýkorka
Shlédnout Sýkorka

Sýkorka (1989) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sýkorka (1989):

Poeticky laděný film chce zprostředkovat dětské vnímání závažných společenských událostí, které se odehrají v roce 1938. Na Slovensku tehdy dochází k prvním protičeským i protižidovským výpadům. Malou hrdinkou je děvčátko, téměř symbolicky narozené ve smíšeném česko-slovenském manželství. Většinou pobývá se svým moudrým dědečkem, který ji učí, jak se vyrovnat s předsudky, s projevy nadřazenosti, ba nenávisti, jimž ještě nedokáže plně porozumět.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Sýkorka

Režie:

Pavol Gejdoš ml.

Předloha:

Pavla Kováčová (kniha)

Scénář:

Pavla Kováčová

Kamera:

Peter Beňa

Hudba:

Víťazoslav Kubička

Hrají:

Anna Arpášová, Martin Kováč, Svatopluk Matyáš, Viera Topinková, Eva Matejková, Jana Zvaríková, Peter Jezný, Elena Zemanová, Rudolf Máhrla, Juraj Ulický, Mojmír Caban, Viera Pavlíková

Střih:

Maximilián Remeň

Zvuk:

Ondrej Polomský

Masky:

Juraj Steiner

(další profese)

Sýkorka (1989) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sýkorka na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/163927-sykorka/Aucassin a Nicoletta

Stáhnout Aucassin a Nicoletta
Shlédnout Aucassin a Nicoletta

Aucassin a Nicoletta (1980) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Aucassin a Nicoletta (1980):

Originální animované zpracování známého středověkého eposu s moderním nadhledem scenáristky, výtvarnice a režisérky Niny Čampulkové.(Česká televize)

Informace o filmu Aucassin a Nicoletta

Režie:

Nina Čampulková

Kamera:

Vladimír Malík

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Miloš Kopecký

Střih:

Věra Benešová

(další profese)

Aucassin a Nicoletta (1980) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Aucassin a Nicoletta na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/189629-aucassin-a-nicoletta/Cesta pustým lesem

Stáhnout Cesta pustým lesem
Shlédnout Cesta pustým lesem

Cesta pustým lesem (1997) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Cesta pustým lesem (1997):

Černobílé podobenství, které se odehrává na Šumavě v předvečer první světové války. "Je to film o tom, jaké jsou vztahy mezi lidmi, a že někdy dojdou až do průšvihu," říká o snímku jeho režisér Ivan Vojnár. Známý kameraman a dokumentarista tímto snímkem debutuje v oblasti hraného celovečerního filmu. Baladicky laděný příběh hrstky obyvatel ze zapadlé vesničky v roce 1913, do jejichž osudů se vepsala drsná příroda. Platí to především o půvabné Anně, jejíž sen o šťastném manželství se po falešném nařčení sesype jako domeček z karet. V bludném kruhu se ocitl i stárnoucí pošťák Kokesch a o nový začátek své životní pouti se tu zároveň pokouší i vídeňský lékař Holoubek. V okamžiku, kdy se zdá, že mu svitla naděje, přichází léto roku 1914 a s ním i válečný konflikt... Poetické vyprávění o marnosti lidského putování časem i prostorem vyniká vytříbenou kamerou a elegickou hudbou manželů Havlových. Film se skládá z epizod, mezi nimiž je mnohdy jen velmi volná souvislost. Dějová linie zůstává v rámci lyrické licence roztříštěná, nedotažené jsou i podstatné dějové motivy. Snímek, natočený bez jakéhokoli podbízení se divákům, vzbudil u klubového publika značně rozdílné reakce.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Cesta pustým lesem

Režie:

Ivan Vojnár

Scénář:

Jiří Soukup, Ivan Arsenjev

Kamera:

Jaromír Kačer

Hudba:

Vojtěch Havel, Irena Havlová

Hrají:

Václav Koubek, Pavel Landovský, Eliška Sirová, Jana Riháková-Dolanská, Karel Pospíšil, Matěj Hádek, Terezka Tobolová, Jiří Soukup, Vladimír Labský

Producenti:

Čestmír Kopecký

Střih:

Alois Fišárek

Zvuk:

Miroslav Hřebejk

Scénografie:

Vladimír Labský

Kostýmy:

Jan Tobola

(další profese)

Cesta pustým lesem (1997) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Cesta pustým lesem na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/9373-cesta-pustym-lesem/O rodičích a dětech

Stáhnout O rodičích a dětech
Shlédnout O rodičích a dětech

O rodičích a dětech (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu O rodičích a dětech (2007):

Komedie O rodičích a dětech chce navázat na nejlepší tradice české filmové komedie. Vtipné dialogy, výjimečné herecké výkony a humor spojující diváky napříč generacemi. Příběh filmu vychází ze zdánlivě banální situace. Syn (David Novotný) jde na procházku se svým otcem (Josef Somr)... Syn je zralý čtyřicátník a žije spokojeně se svou přítelkyní. Otci je přes sedmdesát. Je bývalý vědec-biolog. Klasický intelektuál v dobrém slova smyslu. Zdánlivě jediné, co tyto dva muže spojuje, je to, že se jdou jednou za měsíc společně projít Prahou. Nicméně jsou svázáni poutem čtyřiceti let společného života. V brilantně vedeném dialogu se před námi odkrývají dějiny dvacátého století a všechny absurdity s ním spojené. Odhalují se ta nejhlubší místa lidských vztahů. Odtajňují se staré resty, trápení a radosti. Na scéně se objeví Vnuk, o kterém Syn neměl přes dvacet let ani tušení. A některé chyby se opakují znovu a znovu.Vladimír Michálek patří k nejoceňovanějším tvůrcům střední generace českých filmařů. Mezi jeho filmy patří: Amerika (1994), Zapomenuté světlo (1996, ocenění Český lev ve dvou kategoriích), Je třeba zabít Sekala (1998, získal mj. ocenění Český lev za nejlepší film roku), Anděl Exit (2000, Český lev za nejlepší umělecký počin), Babí léto (2001, ocenění Český lev ve 4 kategoriích).(oficiální text distributora)

Informace o filmu O rodičích a dětech

Režie:

Vladimír Michálek

Scénář:

Jiří Křižan, Vladimír Michálek, Emil Hakl

Kamera:

Martin Štrba

Hudba:

Michał Lorenc

Hrají:

David Novotný, Josef Somr, Ľuboš Kostelný, Zuzana Stivínová, Lenka Vlasáková, Jiří Lábus, Mariana Kroftová, Luboš Veselý, Vladimír Hauser, Marie Málková, Ludmila Mecerodová, Marie Málková, Václav Maixner, Marta Bačíková, Ivan Landsmann, Tony Ducháček, Ina Gogálová, Václav Růžička

Producenti:

Michal Smrek, Jan Dobrovský

Střih:

Jiří Brožek

Zvuk:

Radim Hladík ml.

Kostýmy:

Katarína Štrbová-Bieliková

(další profese)

O rodičích a dětech (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu O rodičích a dětech na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/221681-o-rodicich-a-detech/Len treba chcieť

Stáhnout Len treba chcieť
Shlédnout Len treba chcieť

Len treba chcieť (1997) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Len treba chcieť (1997):

Pôvodný televízny videofilm o šiestačke Linde, prvákovi Miškovi, výtvarnom talente a jednom kúzle, ktoré spolu s pevnou vôľou pomôže vyriešiť veľké i malé problémy. Tým kúzlom je v skutočnosti šťastie stretnúť správneho človeka. Do školy prichádza nový učiteľ, ktorý v Linde objaví talentované a citlivé dievča, ktoré sa statočne borí s narastajúcimi problémami svojho veku i sociálnymi konfliktmi danej doby. "Kúzlom" v nej prebudí vôľu prekonať neprekonateľné - uveriť v seba. O tom, že sa to podarilo, svedčí fakt, že svoju skúsenosť Linda dokáže odovzdať svojmu malému chránencovi, prvákovi Miškovi.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Len treba chcieť

Režie:

Oľga Keleová

Hrají:

Táňa Pauhofová, Viera Pavlíková, Marta Sládečková, Naďa Kotršová

Len treba chcieť (1997) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Len treba chcieť na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/173986-len-treba-chciet/Růžový květ (TV film)

Stáhnout Růžový květ (TV film)
Shlédnout Růžový květ (TV film)

Růžový květ (TV film) (1992) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Růžový květ (TV film) (1992):

Pohádka o nestálosti lidského citu.
Ve svém pohádkovém příběhu Růžový květ se jeho autor František Pavlíček vrací k věčnému tématu lásky. Citový vztah člověka k nezemské dívce je pro něj příležitostí k hledání obecnější podoby lidské lásky. Ke smutku nad její nestálostí přidává autor i důvěru v sílu hlubokého lidského citu, byť zmarněného, který v srdci člověka zůstává jako trvalý dar.
V předvečer prvního máje potkává mládenec Tomáš krásnou dívku. Zdá se mu o ní, nebo je skutečná? Zvítězí láska ke kouzelné víle – přeludu nebo jeho cit získá skutečná dívka Renata? Hlavní role v poetické pohádce hrají Lukáš Hlavica, Hana Ševčíková a Kamila Špráchalová.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Růžový květ (TV film)

Režie:

Josef Henke

Scénář:

František Pavlíček

Hudba:

Jaroslav Krček

Hrají:

Lukáš Hlavica, Hana Igonda Ševčíková, Věra Galatíková, Josef Patočka, Kamila Špráchalová, Tomáš Pavelka, Radek Holub, Jaroslav Šmíd

Střih:

Eva Šťáhlavská, Marie Pačajová

Zvuk:

Zdeněk Stropek

Kostýmy:

Anna Píchová

(další profese)

Růžový květ (TV film) (1992) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Růžový květ (TV film) na ČSFD

43%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/264003-ruzovy-kvet/Na východě ďábel, na západě jed

Stáhnout Na východě ďábel, na západě jed
Shlédnout Na východě ďábel, na západě jed

Na východě ďábel, na západě jed (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Na východě ďábel, na západě jed (2008):

Podobně jako američtí filmaři Francis Ford Coppola či George Lucas oprášil také mezinárodní kritikou oslavovaný hongkongský autor Wong Kar Wai vlastní starší dílo a upravil je podle svých současných představ. Původní film Na východě ďábel, na západě jed Wong natáčel několik let a uvedl ho v roce 1994. Snímek vychází z populárního románu o potulných šermířích, ale je ztvárněn jako vysoce estetizovaný milostný příběh protkaný tesknou melancholií, v němž legendární hrdinové mezi bitvami vzpomínají na své osudové lásky. I přes historické dějiště tento snímek stejně jako jiné Wongovy filmy z devadesátých let odráží tehdejší atmosféru z nadcházejícího předání Hongkongu Číně. Bezmocnost zdejších nadlidských bojovníků tváří v tvář konfliktům přesahujícím jejich síly odpovídá existenciální úzkosti dobových obyvatel britské kolonie, kteří se museli vyrovnat s událostmi, které sami nemohli ovlivnit.(Filmasia)

Informace o filmu Na východě ďábel, na západě jed

Režie:

Kar-wai Wong

Kamera:

Christopher Doyle

Hudba:

Frankie Chan

Hrají:

Jacky Cheung, Leslie Cheung, Maggie Cheung, Carina Lau, Tony Leung Chiu-wai, Tony Leung Ka-fai, Brigitte Lin, Charlie Yeung, Joey Wang, Collin Chou

Na východě ďábel, na západě jed (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Na východě ďábel, na západě jed na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/248520-na-vychode-dabel-na-zapade-jed/