Piknik

Stáhnout Piknik
Shlédnout Piknik

Piknik (1967) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Piknik (1967):

Stejnojmenná divadelní hra Ladislav Smočka ve své jevištní podobě věrohodně postihovala rozpoložení několika vojáků ztracených uprostřed tropické džungle, avšak zdoslovnělá filmová adaptace, která se však přidržuje divadelní stylizace, ztrácí hodně ze své působivosti. Nízkorozpočtový projekt místy připomíná hru na vojáky, když se hrdinové prodírají houštinami, nejprve natáčenými ve slovenských exteriérech. Stále vypjatější rozmluvy ztrácejí věrohodnost.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Piknik

Režie:

Vladimír Sís, Ladislav Smoček

Kamera:

Stanislav Milota

Hudba:

Jan Klusák

Hrají:

Jiří Hálek, Milan Sandhaus, Pavel Landovský, Josef Somr, Miroslav Macháček

Střih:

Miroslav Hájek

Zvuk:

Jiří Pavlík

Scénografie:

Karel Lier

Masky:

Miloslav Koubek

(další profese)

Piknik (1967) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Piknik na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/183271-piknik/Úraz (TV film)

Stáhnout Úraz (TV film)
Shlédnout Úraz (TV film)

Úraz (TV film) (1989) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Úraz (TV film) (1989):

Mladá žena Alena (Isabela Sieglová) přijde na opakovanou nevěru svého snoubence Pavla (Ondřej Pavelka). Po schůzce s bývalým ženatým přítelem (Vítězslav Jandák) nezvládne řízení auta a havaruje. Následek je tragický: těžké poranění hlavy, míchy a páteře. I po několika měsících vidí lékaři i rodiče (Eduard Cupák, Carmen Mayerová) její zdravotní stav jako beznadějný. Jediný kdo neztrácí víru v uzdravení je lékař na rehabilitačním oddělení (O. Navrátil) a babička, která se o ni stará. Ostatní situaci, která změnila jejich životy, psychicky nezvládají. Beznaděj a bezmoc ovlivní jejich jednání. Dokáží najít sílu, překonat své sobectví a pomoci tak nejen Aleně ale i sami sobě?(oficiální text distributora)

Informace o filmu Úraz (TV film)

Režie:

Antonín Kopřiva

Hudba:

Milan Svoboda

Hrají:

Eduard Cupák, Jan Kanyza, Ondřej Pavelka, Vítězslav Jandák, Carmen Mayerová, Oldřich Navrátil, Stanislava Strobachová, Isabela Soukupová-Siegelová, Libuše Billová, Zuzana Krupicová, Lenka Filipová-Kudelová, Pavel Leicman, Jaromír Tlalka, Jiří Tomek, Josef Karlík, Rudolf Krátký, Karel Bartoň, Ivana Vávrová, Pavla Severinová, Zora Muchová, Radek Balaš

Střih:

Jaroslav Rásocha

Zvuk:

Lubor Hochmann

Masky:

Květa Zavřelová

Kostýmy:

Zdena Mannová

(další profese)

Úraz (TV film) (1989) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Úraz (TV film) na ČSFD

50%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/221175-uraz/Kruh

Stáhnout Kruh
Shlédnout Kruh

Kruh (1959) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kruh (1959):

Matka se snaží zabránit rozpadu mnohaletého manželství. Ví o mužově nevěře, bojí se však jeho odchodu od rodiny s dospívajícími dětmi. Krize se však zdá neodvratná... Nepříliš úspěšný pokus o vážné zpracování společensky žádoucí tematiky. Režisérovi Ladislavu Rychmanovi se později dařilo spíše v zábavných žánrech.(oficiální text distributora)

Drama rodiny rozvrácené manželskou nevěrou.Už v padesátých letech minulého století ukazovaly rozvodové statistiky, že mnoho lidí nedokáže v manželském svazku setrvat. Převážnou většinu rozpadlých manželství měly na svědomí mladé páry, avšak žádnou vzácností nebyly ani rozvraty po mnohaletém klidném soužití. Právě takový případ zachycuje psychologické drama režiséra Ladislava Rychmana (Starci na chmelu, Dáma na kolejích). Starší muž, otec tří dětí, z nichž dvě se už osamostatňují, naváže milostný vztah s kolegyní. Jeho žena o tom ví, avšak kvůli dětem zapře i vlastní hrdost a dlouho se neodváží nic podniknout. Krize je však neodvratná: děti samy otcovu nevěru odhalí. Z kruhu předstírání je třeba vystoupit… Méně známý Rychmanův film byl ve své době pokusem vytvořit nekonvenčně pojaté dílo, které by se vyjádřilo k současné problematice. Jedno z dětí hlavních představitelů ztvárnil mladý Jan Tříska.(Česká televize)

Informace o filmu Kruh

Režie:

Ladislav Rychman

Scénář:

Jindřiška Smetanová

Kamera:

Alois Jiráček

Hudba:

Václav Lídl

Hrají:

Vlasta Matulová, František Holar, Jan Tříska, Jaroslava Panýrková, Michael Dáňa, Anna Melíšková, Ema Skálová, Blanka Bohdanová, Dagmar Hyková-Táborská, Nataša Gollová, Rudolf Deyl ml., Libor Palisa, Václav Fišer, Elena Hálková, Eva Svobodová, Margit Harníčková, Viola Zinková, Josef Hlinomaz, Vladimír Klemens, Jaroslav Cmíral, Jaroslav Zrotal, Václav Tomšovský

Střih:

Miroslav Hájek

Zvuk:

Josef Vlček

Scénografie:

Karel Černý, Bohumil Nový

Kostýmy:

Libuše Hozová

(další profese)

Kruh (1959) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kruh na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/8017-kruh/Lizzie (festivalový název)

Stáhnout Lizzie (festivalový název)
Shlédnout Lizzie (festivalový název)

Lizzie
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Lizzie
(festivalový název) (2018):

Psychologický thriller, v němž excelují Chloë Sevigny a Kristen Stewart, vychází ze skutečných událostí z konce 19. století. Lizzie je svobodná mladá žena žijící v domácnosti svého otce. Když u nich začne pracovat nová služka, vytvoří se mezi oběma ženami intimní pouto, které však vyústí v temný plán s tragickým a znepokojujícím koncem. Snímek se zaměřuje především na události, ve kterých se autor snaží odhalit kořeny zla.(Febiofest)

Film natočený podle skutečné události sleduje příběh Lizzie Borden odehrávající se v roce 1892 v americkém státě Massachusetts. Lizzie (Chloe Sevigny) je mladá neprovdaná žena, jejíž život je ovládán a kontrolován přísným otcem. Situace se změní po příjezdu nové irské služky jménem Bridget Sullivan (Kristen Stewart). Lizzie v ní najde spřízněnou duši a potají si mezi sebou vytvoří intimní pouto, které směřuje k ďábelskému plánu a temnému znepokojujícímu konci.(oli009)

Informace o filmu Lizzie
(festivalový název)

Režie:

Craig William Macneill

Scénář:

Bryce Kass

Kamera:

Noah Greenberg

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Chloë Sevigny, Kristen Stewart, Kim Dickens, Denis O'Hare, Jeff Perry, Fiona Shaw, Jamey Sheridan, Jay Huguley, Darin Cooper

Producenti:

Naomi Despres, Liz Destro

Střih:

Abbi Jutkowitz

Scénografie:

Elizabeth J. Jones

Kostýmy:

Natalie O'Brien

(další profese)

Lizzie
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Lizzie
(festivalový název) na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/493110-lizzie/Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál)

Stáhnout Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál)
Shlédnout Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál)

Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál) (2013):

Příběh seriálu se odehrává na pozadí alternativního světa mechanizovaného Liverpoolu, v němž mechanizace dozrává do své nejskvělejší podoby; mechanizace skloubená s magií. Výsledkem tohoto spojení není nic jiného než jakýsi druh kyborgů, dokonale pracujících robotů. Jedním takovým je i Yaya (Hitomi Harada), unikátní dívčí multifunkční automatický robot, doprovázející svého pána, tzv. loutkáře, Raishina Akabaneho (Hiro Shimono) z Japonska až do světoznámé britského akademie kouzel, Walpurgis Royal Machinart Academy. Místa, kde se setkávají všichni loutkáři se svými výtvory nejenom pro možnost utkat se ve vzájemných soubojích a dostat možnost naučit se tak novým kouzlům a výrobním postupům, ale taky z důvodu zasloužit si ve výročním turnaji titul Weissman, symbol respektu, ale také strachu. To se ale povede jen jedinému z mnoha zúčastněných. Ti všichni se během festivalu Walpurgis Nigt, konaného jednou za čtyři kouzelnické roky, utkají se svými automatickými roboty v nebezpečných soubojích v nichž jde často o život jak loutkáře, tak i samotných automatických robotů.(Conspi)

Informace o filmu Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál)

Režie:

Kindži Jošimoto

Hudba:

Masaru Jokojama

Hrají:

Ai Kajano, Nobuhiko Okamoto, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken Narita, Mamiko Noto, Rie Murakawa, Jukana, Kaito Išikawa, Hiro Šimono, Džódži Nakata, Saori Óniši, Genki Muro, Risa Taneda, Kana Asumi, Rjókiči Takahaši, Nacuki Hanae, Džun'iči Janagita, Haruki Išija, Mijuki Ičidžó, Kenta Sasa, Jui Ogura, Jošitaka Jamaja, Acuši Kósaka, Kendži Kitamura, Hitomi Harada

Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál) na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/352387-kiko-sodzo-wa-kizucukanai/Vždy možno začať

Stáhnout Vždy možno začať
Shlédnout Vždy možno začať

Vždy možno začať (1961) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Vždy možno začať (1961):

Psychologická sonda do života uměleckého dorostu, posluchačů divadelní fakulty, se vyznačuje prvoplánovým děním i nepříliš obratným inscenačním ztvárněním. Líčí početné hrdiny jak budoucí umělce ještě naplněné chutí a nadšením, kteří věří v ideální sebeuplatnění. Také však zachycuje nesnáze, jaké vyvstanou po jejich odchodu do praxe, dotýká se i soukromých potíží, které na ně rovněž číhají. Do popředí vystupuje budoucí herečka, která začne - i po neomalených slovech svého spolužáka - pochybovat o svém, talentu. Scénář k filmu dnes již pozapomenutému napsala česká autorka Nataša Tanská.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Vždy možno začať

Režie:

Ján Lacko

Scénář:

Nataša Tanská

Kamera:

Vladimír Ješina

Hudba:

Jaromír Dlouhý

Hrají:

Jana Kasanová, Štefan Kvietik, Karol Machata, Milan Lasica, Július Satinský, Eva Poláková, Slávo Zahradník, Bedřich Prokoš, Peter Debnár, Mária Bancíková, Alojz Kramár, Jozef Hanúsek, Igor Čillík, Jaroslav Veškrna, Elena Petrovická, Ivan Paldia, Eugen Senaj, Mária Markovičová, Oľga Vronská, Mária Hájková, Božena Muchová-Jakabová, Alexander Bada

Střih:

Maximilián Remeň

Zvuk:

Milan K. Némethy

Kostýmy:

Ferdinand Konček

(další profese)

Vždy možno začať (1961) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Vždy možno začať na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/29342-vzdy-mozno-zacat/Láska s vůní pryskyřice

Stáhnout Láska s vůní pryskyřice
Shlédnout Láska s vůní pryskyřice

Láska s vůní pryskyřice (1984) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Láska s vůní pryskyřice (1984):

Lesní dělník František Hrubý, pruďas, dříč, žije se svou vnučkou v osamělé chalupě. I přes svou šedesátku je stále furiant, který si od nikoho nenechá do ničeho mluvit, ale sám mluví každému do všeho. Jeho snaha zasahovat do života družky, dcery, vnučky nebo kamarádů, má kořeny ve strachu ze samoty a smrti. Nemůže se také smířit s tím, že práce, kterou měl celý život rád, ho už příliš namáhá...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Láska s vůní pryskyřice

Režie:

Jiří Hanibal

Kamera:

Josef Vaniš

Hudba:

Angelo Michajlov

Hrají:

Vlado Müller, Věra Galatíková, Marek Vašut, Mahulena Bočanová, Ladislav Frej st., Ilja Racek, Václav Sloup, Peter Staník, Jan Skopeček, Karel Koloušek, Libuše Geprtová, Arnošt Proschek, Karel Urbánek, Adolf Filip, Karel Hovorka st., Bohuslav Ličman, Petr Skarke

Střih:

Josef Valušiak

Scénografie:

Jaroslav Krška

(další profese)

Láska s vůní pryskyřice (1984) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Láska s vůní pryskyřice na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/4109-laska-s-vuni-pryskyrice/Třicet jedna ve stínu

Stáhnout Třicet jedna ve stínu
Shlédnout Třicet jedna ve stínu

Třicet jedna ve stínu (1965) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Třicet jedna ve stínu (1965):

Kontroloři při náhlé inventuře zjistí, že v jedné pražské prodejně potravin chybí větší množství drahého alkoholu. Odpovědná za ztrátu je prodavačka Alena, která ví, že do lahví nalil tmavý čaj její milenec, vedoucí prodejny Vorel. Ten ji cynicky požádá, aby vzala vinu na sebe. Nešťastná žena spáchá sebevraždu. Kontrolor Dr. Kurka pochopí, že skutečného pachatele nedokáže usvědčit... Působivě natočený dramatický příběh s neobvyklou účastí anglických herců.(oficiální text distributora)

V malé pražské prodejně potravin se jednoho dne objeví revize, kterou vede nový pracovník, neúplatný pan Kurka v podání Rudolfa Hrušínského, u něhož si letos připomínáme 25 let od úmrtí. Na rozdíl od vedoucího provozovny Milana Vorla (J. Booth) je jeho zástupkyně, půvabná Alena Burdová (A. Heywoodová) nečekanou inventurou zaskočena. Žena je totiž do svého šéfa zamilovaná a měla s ním dvouletý poměr, který nedávno skončil. Alena nicméně dosud kryje manko, které vytvořil Vorel kvůli nákupu nového auta. Drahý koňak a cinzano se totiž téměř neprodává, a tak si dvanácti chybějících lahví dosud nikdo nevšiml. Milan s Alenou musejí alkohol opatřit do příštího rána, kdy bude inventura pokračovat. A skutečně se jim to s vypětím sil a nervů podaří. Jeden z kontrolorů však omylem rozbije jednu z lahví na regálu a zjistí, že místo koňaku v ní byl čaj. A stejné je to se všemi dražšími lahvemi, kromě dvanácti…(Česká televize)

O odvěkých lidských tématech lásky, nevěry a zrady pojednává snímek Jiřího Weisse, který díky koprodukční účasti Velké Británie mj. zaujme obsazením dvojice britských herců Jamese Bootha, Anne Heywood do ústředních rolí mileneckého páru. Katalyzátorem komorního příběhu z jednoho pražského obchůdku s potravinami je příchod revizních kontrolorů. Ti při nečekané inventuře odhalí neopomenutelné manko, jež má na svědomí vedoucí provozovny a jeho zástupkyně a milenka v jednom. Časovým rámcem čtyřiadvaceti hodin ohraničené drama natočené podle scénáře britského dramatika Davida Mercera je charakterovou studií nejen viníků, kteří váhají s přiznáním, ale i neoblomného kontrolora v podání Rudolfa Hrušínského. Ten ve svém soustředěném, minimalistickém chladném výrazu téměř nehne brvou, což lidi kolem něj přivádí k zoufalým činům.(Noir Film Festival)

Informace o filmu Třicet jedna ve stínu

Režie:

Jiří Weiss

Scénář:

David Mercer

Kamera:

Bedřich Baťka

Hudba:

Luděk Hulan

Hrají:

James Booth, Anne Heywood, Rudolf Hrušínský, Ann Todd, Donald Wolfit, Jiřina Jirásková, Vladimír Menšík, Jorga Kotrbová, Jiří Sovák, Valtr Taub, Věra Tichánková, Věra Uzelacová, Taťána Vavřincová, Vlasta Jelínková, Eva Svobodová, Dagmar Zikánová, Jiří Šašek, Jan Libíček, Jan Skopeček, Karel Pavlík, Ladislav Potměšil, Miroslav Nohýnek, Oldřich Velen, Mirko Musil, Jarmila Orlová, Stella Zázvorková, Josef Burda, Jiří Cimický, Helena Růžičková, Jan Cmíral st., Alex Jandouš, Vladimír Navrátil, Ivo Němeček, Jiří Sedlmayer, Milada Štekrová, Petr Křiváček, Otakar Brousek st., Alena Kreuzmannová, Zdenka Procházková, Čestmír Řanda st., Jiřina Hladíková

Střih:

Ján Chaloupek, Russell Lloyd

Zvuk:

Miloslav Hůrka

Scénografie:

Bohuslav Kulič

Masky:

Růžena Richterová

Kostýmy:

Miloslava Šmídová

(další profese)

Třicet jedna ve stínu (1965) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Třicet jedna ve stínu na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/9586-tricet-jedna-ve-stinu/Nechci nic slyšet

Stáhnout Nechci nic slyšet
Shlédnout Nechci nic slyšet

Nechci nic slyšet (1978) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nechci nic slyšet (1978):

Přestože je tento snímek řazen mezi dětské, přesahuje je závažným problémem, který určuje veškeré dění: jedenáctiletý chlapec totiž jako jediný přežije tragickou autonehodu, při níž oba rodiče zahynuli. Zbavit se dlouhodobého šoku mu pomůže až setkání s kočovným studentským divadélkem... Kolísání mezi psychologickým dramatem a zjednodušujícím dětským filmem sotva pomáhá k lepšímu výsledku.Do rolí rodičů byli původně obsazeni Karla Chadimová a Jan Tříska, kteří ale v roce výroby filmu odešli do zahraničí. Do role Bédy byl původně obsazen Jan Werich, ale nemoc mu práci znemožnila. Scénář diktoval režisér Ota Koval dramaturgyni Marcele Pittermannové v době své (mnoho měsíců trvající) rehabilitace po těžké autonehodě a ochrnutí.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Nechci nic slyšet

Režie:

Ota Koval

Scénář:

Ota Koval

Kamera:

Miroslav Ondříček

Hudba:

Jiří Stivín

Hrají:

Filip Renč, Dagmar Bláhová, Miloslav Horáček, Antonín Klepáč, Vlastimil Brodský, Tomáš Juřička, Jana Brejchová, Jiří Zahajský, Rudolf Hrušínský, Jiří Ornest, Jan Kanyza, Slávka Hozová, Eva Svobodová, Martin Medvíď, Josef Krupička, Miroslav Flandera, Štěpán Podloucký, Klára Špálová, Šárka Růžičková, Jaroslava Krejná, Radka Dulíková, Tereza Brodská, Václav Syřiště, Karel Smyczek, Boris Halmi, Veronika Renčová, Miroslav Čvorsjuk, Karel Kmoch

Střih:

Zdeněk Stehlík

Zvuk:

Ivo Špalj

Scénografie:

Jan Oliva

Kostýmy:

Zdena Štěpánová

(další profese)

Nechci nic slyšet (1978) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nechci nic slyšet na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/5297-nechci-nic-slyset/Kanibal (festivalový název)

Stáhnout Kanibal (festivalový název)
Shlédnout Kanibal (festivalový název)

Kanibal
(festivalový název) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kanibal
(festivalový název) (2013):

Carlos je tichý a nenápadný obyvatel andaluského města Granada. Díky svému jedinečnému talentu v oboru krejčovství se těší respektu zdejších významných obyvatel. Za tajuplným a před společností uzavřeným mužem, žijícím převážně v osamělosti svého bytu, se však skrývá chladnokrevný zabiják, jenž si vybírá ženské oběti, jež pak v ústraní porcuje a následně jejich maso sám požívá. Jeho precizně prováděná rutina se však začne hroutit v okamžiku, kdy se do domu přistěhuje nová sousedka, jež v něm budí fascinaci nejen jako oběť, ale i jako spřízněná duše pro jeho nenadále zjitřené srdce. Znepokojující snímek přesně nuancuje citovou proměnu Carlose. Za krásou precizních záběrů, oceněných cenou Goya pro nejlepší kameru, se rovněž daří odkrývat zvrácenost a hrozivost opakujících se činů. Přesvědčivé herecké výkony i originální uchopení tématu představují silný a působivý divácký zážitek.(MFF Karlovy Vary)

Carlos (Antonio de la Torre) je najlepším krajčírom v širokom okolí. Jeho šaty šité na mieru vydržia večnosť na rozdiel od žien, ktoré vo svojom živote stretol. Avšak láska nie je ten problém, prečo sa Carlos nedokáže zamilovať. Aspoň až do chvíle, kým nestretne Ninu (Olimpia Melinte)...(sochoking)

Informace o filmu Kanibal
(festivalový název)

Režie:

Manuel Martín Cuenca

Scénář:

Manuel Martín Cuenca, Alejandro Hernández

Kamera:

Pau Esteve Birba

Hrají:

Antonio de la Torre, Olimpia Melinte, Delphine Tempels, María Alfonsa Rosso, Manolo Solo

Producenti:

Fernando Bovaira, Simón de Santiago, Alejandro Hernández

Střih:

Ángel Hernández Zoido

(další profese)

Kanibal
(festivalový název) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kanibal
(festivalový název) na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/348331-kanibal/