Proxy

Stáhnout Proxy
Shlédnout Proxy

Proxy (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Proxy (2013):

Jedného dňa Esther (Alexia Rasmussen), mladú ženu vo vysokom štádiu tehotenstva, počas prechádzky domov napadne neznámy útočník s kapucňou. Polícia je v jej prípade bezmocná, a tak sa Esther utieka o pomoc a útechu ku svojej kamarátke, ktorá je členkou istej podpornej skupiny. Zdá sa, že jej život plný smútku a samoty sa konečne otvára priateľstvu plného porozumenia pre jej duševnú bolesť. Avšak priateľstvo a porozumenie môžu byť veľmi nebezpečné veci, pokiaľ ich ponúkajú nesprávni ľudia.(misterz)

Tesne po odchode z lekárskej kontroly je Esther (Alexia Rasmussen) napadnutá neznámym páchateľom. Okrem toho, že ju okradol, zapríčinil smrť jej doposiaľ nenarodeného dieťaťa. Bola totiž v poslednom mesiaci tehotenstva. Počas hospitalizácie v nemocnici ju kontaktuje sociálne združenie, ktoré napomáha ľudom s traumatizujúcimi skúsenosťami s cieľom ich opätovného zaradenia do spoločnosti. Hneď na prvom stretnutí skupinky spoznáva charizmatickú Melanie (Alexa Havins). Keďže sa pomerne rýchlo spriatelia, začnú sa schádzať aj mimo meetingov. Je ale Melanie skutočne tou pravou osobou, ktorá má Esther podať pomocnú ruku?(*CARNIFEX*)

Informace o filmu Proxy

Režie:

Zack Parker

Scénář:

Zack Parker

Kamera:

Jim Timperman

Hudba:

The Newton Brothers

Hrají:

Joe Swanberg, Alexia Rasmussen, Alexa Havins, Kristina Klebe, Steven Durgarn, Bruce W. Moore, Faust Checho, Jim Dougherty

Producenti:

Faust Checho

Střih:

Zack Parker

Scénografie:

Cameron Bourquein

(další profese)

Proxy (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Proxy na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/348443-proxy/Anděl

Stáhnout Anděl
Shlédnout Anděl

Anděl (1982) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Anděl (1982):

Uznávaný scenárista Neil Jordan zkombinoval ve svém filmovém debutu impozantní literární talent s rostoucími režijními ambicemi. Zamýšlí se zde nad kulturou násilí, která dominovala v Severním Irsku v 70. a 80. letech. Napínavý thriller se odehrává na ulsterském venkově. Venkovské prostředí mírně oslabuje vypravěčskou část příběhu. Místní obyvatelé udržují odstup od Belfastu a Derry, což Jordanovi dovoluje ukázat syrové násilí bez nacionální ideologie anebo loajální rétoriky, která za takovými sekvencemi bývá často skrytá. Děj se odehrává v blízkosti hranic (inkriminovanému území se říkává krajina banditů), kde se nacházejí katolické i protestantské bandy. Nebezpečné území je rozděleno mezi soupěřící polovojenské skupiny, které za nabídku pochybné ochrany vydírají zdejší venkovany. Jordan hledal klíč k poznání mentality a vnitřního světa Irů v Ulsteru. Svým hrdinům dal neutrální jména, protože už jméno zde znamená náboženskou identifikaci, a jenom pozvolna odhaluje zdroje napětí a konfliktů jak v rovině náboženské, tak i politické. Pointa je zcela zjevná; nezáleží na tom, která strana užívá násilí a vítězí nebo prohrává v pochybné bitvě, protože nakonec vždy vítězí ten třetí. V závěru filmu přichází britská armáda, která záhy nastoluje pořádek. Stylizovaný zápas dvou protikladných světů je plný metafor a tajuplných symbolů. Tajemný popis Ulsteru představuje zlom v žánru. Jordan tak otevřel dveře pro další snímky tohoto typu, i když už různé kvality. Pro distribuci v USA byl film přejmenován na Danny Boy.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Anděl

Režie:

Neil Jordan

Scénář:

Neil Jordan

Kamera:

Chris Menges

Hrají:

Veronica Quilligan, Stephen Rea, Alan Devlin, Donal McCann, Gerard McSorley, Ray McAnally, Ian McElhinney, Marie Kean, Derek Lord

Anděl (1982) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Anděl na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/4874-andel/Anděl mého otce

Stáhnout Anděl mého otce
Shlédnout Anděl mého otce

Anděl mého otce (1999) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Anděl mého otce (1999):

Bosenský muslim Achmed uprchl se svojí rodinou z válkou sužovaného domova do Kanady a nyní žije ve Vancouveru. Jeho život je ale velmi neradostný: následkem hrůzného zážitku jeho žena zešílela a dospívající syn má problémy se studiem i sám se sebou. Achmed se každé ráno vroucně modlí k Alláhovi, aby mu seslal anděla, který by jeho bližní i jeho samého vyvedl z utrpení. Jednoho dne se vinou nehody jeho cesty zkříží s krajanem Džordžem, který se v nové domovině aklimatizoval podstatně lépe, je velmi vstřícný a plný ochoty pomoci. Bohužel ale vyjde najevo, že Džordže je Srb a tedy příslušník národa, který způsobil tragédii Achmedovy rodiny.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Anděl mého otce

Režie:

Davor Marjanovic

Kamera:

Bruce Worrall

Hudba:

Schaun Tozer

Hrají:

Tony Nardi, Timothy Webber, Tygh Runyan, Brendan Fletcher, Lynda Boyd, April Telek

Střih:

Lenka Svab

Scénografie:

Troy Hansen

Kostýmy:

Brad Gough

(další profese)

Anděl mého otce (1999) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Anděl mého otce na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/132827-andel-meho-otce/Postavení mimo hru

Stáhnout Postavení mimo hru
Shlédnout Postavení mimo hru

Postavení mimo hru (1979) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Postavení mimo hru (1979):

Psychologický příběh mladého špičkového sportovce - hokejisty, ukazující i stinné stránky všestranné péče, které se naši vrcholoví sportovci těší. Na jedné straně stojí mimořádně přísnivé životní podmínky, na druhé však lidská závist, vrtkavost přízně publika, pomluvy, úplatkářství a další nešvary, které mohou negativně zapůsobit na méně pevný charakter...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Postavení mimo hru

Režie:

Ivo Novák

Scénář:

Jiří Křižan

Kamera:

Josef Pávek

Hudba:

Petr Hapka

Hrají:

Juraj Kukura, Ilja Prachař, Jana Šulcová, Hana Čížková, Josef Somr, Jaroslav Rozsíval, Tomáš Holý, Libuše Švormová, Svatopluk Beneš, Vít Olmer, Marcel Vašinka, Jiří Lábus, Stanislav Remunda, Karel Bělohradský, Jan Cmíral st., Jiří Havel, Zdeněk Kutil, Jaroslav Mareš, Václav Stýblo, Stanislav Štícha, Adolf Filip, Josef Jonáš, Vladimír Navrátil, Jindřich Sejk, Raoul Schránil, Karel Malina, Jaroslav Suchánek, Otto Lackovič, Karel Gut, Ján Starší, Jindřich Korph, Vladimír Martinec, Ivan Hlinka, Lubomír Kusý, Dagmar Čárová, Kamila Follová, Zora Jandová, Marie Marková-Nekolová, Jana Pokorná, Eva Ulmanová, Luděk Exner, Vladimír Merta, Miloslav Štibich, František Voříšek, Petra Janů, Jiří Kalenský, Jaroslav Klenot, Ladislav Lahoda, Jaroslav Tomsa, Eda Pavlíček, Jiřina Bílá, Josef Střecha, Radoslav Brzobohatý, Hana Talpová

Střih:

Ivana Kačírková

Zvuk:

Josef Vlček

Scénografie:

Jiří Matolín

Kostýmy:

Theodor Pištěk ml., Eva Lackingerová

(další profese)

Postavení mimo hru (1979) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Postavení mimo hru na ČSFD

50%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/24559-postaveni-mimo-hru/Naděje zítřka

Stáhnout Naděje zítřka
Shlédnout Naděje zítřka

Naděje zítřka (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Naděje zítřka (2006):

Je jí patnáct. Je nejlepší ve všem. Především v tenise. Tedy alespoň v okrese. Prozatím. Otce miluje a nenávidí. Matku miluje a nenávidí. Ona je centrem všeho-rodiče mají jen ji. Takže, kdo jiný by měl být ten nejlepší... Ironická, pro někoho možná až krutá studie úspěchu a jeho extrémních důsledků. Podívejte se! Třeba se náhodou poznáte.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Naděje zítřka

Režie:

Zuzana Kirchnerová

Kamera:

Michael Kaboš

Hrají:

Marika Šoposká, Jakub Prachař, Alena Štréblová, Zdeněk Pecháček, Jiří Wohanka, Pavel Nečas

Střih:

Šimon Špidla

Zvuk:

David Švorc

(další profese)

Naděje zítřka (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Naděje zítřka na ČSFD

41%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/228866-nadeje-zitrka/Piknik

Stáhnout Piknik
Shlédnout Piknik

Piknik (1967) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Piknik (1967):

Stejnojmenná divadelní hra Ladislav Smočka ve své jevištní podobě věrohodně postihovala rozpoložení několika vojáků ztracených uprostřed tropické džungle, avšak zdoslovnělá filmová adaptace, která se však přidržuje divadelní stylizace, ztrácí hodně ze své působivosti. Nízkorozpočtový projekt místy připomíná hru na vojáky, když se hrdinové prodírají houštinami, nejprve natáčenými ve slovenských exteriérech. Stále vypjatější rozmluvy ztrácejí věrohodnost.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Piknik

Režie:

Vladimír Sís, Ladislav Smoček

Kamera:

Stanislav Milota

Hudba:

Jan Klusák

Hrají:

Jiří Hálek, Milan Sandhaus, Pavel Landovský, Josef Somr, Miroslav Macháček

Střih:

Miroslav Hájek

Zvuk:

Jiří Pavlík

Scénografie:

Karel Lier

Masky:

Miloslav Koubek

(další profese)

Piknik (1967) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Piknik na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/183271-piknik/Úraz (TV film)

Stáhnout Úraz (TV film)
Shlédnout Úraz (TV film)

Úraz (TV film) (1989) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Úraz (TV film) (1989):

Mladá žena Alena (Isabela Sieglová) přijde na opakovanou nevěru svého snoubence Pavla (Ondřej Pavelka). Po schůzce s bývalým ženatým přítelem (Vítězslav Jandák) nezvládne řízení auta a havaruje. Následek je tragický: těžké poranění hlavy, míchy a páteře. I po několika měsících vidí lékaři i rodiče (Eduard Cupák, Carmen Mayerová) její zdravotní stav jako beznadějný. Jediný kdo neztrácí víru v uzdravení je lékař na rehabilitačním oddělení (O. Navrátil) a babička, která se o ni stará. Ostatní situaci, která změnila jejich životy, psychicky nezvládají. Beznaděj a bezmoc ovlivní jejich jednání. Dokáží najít sílu, překonat své sobectví a pomoci tak nejen Aleně ale i sami sobě?(oficiální text distributora)

Informace o filmu Úraz (TV film)

Režie:

Antonín Kopřiva

Hudba:

Milan Svoboda

Hrají:

Eduard Cupák, Jan Kanyza, Ondřej Pavelka, Vítězslav Jandák, Carmen Mayerová, Oldřich Navrátil, Stanislava Strobachová, Isabela Soukupová-Siegelová, Libuše Billová, Zuzana Krupicová, Lenka Filipová-Kudelová, Pavel Leicman, Jaromír Tlalka, Jiří Tomek, Josef Karlík, Rudolf Krátký, Karel Bartoň, Ivana Vávrová, Pavla Severinová, Zora Muchová, Radek Balaš

Střih:

Jaroslav Rásocha

Zvuk:

Lubor Hochmann

Masky:

Květa Zavřelová

Kostýmy:

Zdena Mannová

(další profese)

Úraz (TV film) (1989) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Úraz (TV film) na ČSFD

50%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/221175-uraz/Kruh

Stáhnout Kruh
Shlédnout Kruh

Kruh (1959) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kruh (1959):

Matka se snaží zabránit rozpadu mnohaletého manželství. Ví o mužově nevěře, bojí se však jeho odchodu od rodiny s dospívajícími dětmi. Krize se však zdá neodvratná... Nepříliš úspěšný pokus o vážné zpracování společensky žádoucí tematiky. Režisérovi Ladislavu Rychmanovi se později dařilo spíše v zábavných žánrech.(oficiální text distributora)

Drama rodiny rozvrácené manželskou nevěrou.Už v padesátých letech minulého století ukazovaly rozvodové statistiky, že mnoho lidí nedokáže v manželském svazku setrvat. Převážnou většinu rozpadlých manželství měly na svědomí mladé páry, avšak žádnou vzácností nebyly ani rozvraty po mnohaletém klidném soužití. Právě takový případ zachycuje psychologické drama režiséra Ladislava Rychmana (Starci na chmelu, Dáma na kolejích). Starší muž, otec tří dětí, z nichž dvě se už osamostatňují, naváže milostný vztah s kolegyní. Jeho žena o tom ví, avšak kvůli dětem zapře i vlastní hrdost a dlouho se neodváží nic podniknout. Krize je však neodvratná: děti samy otcovu nevěru odhalí. Z kruhu předstírání je třeba vystoupit… Méně známý Rychmanův film byl ve své době pokusem vytvořit nekonvenčně pojaté dílo, které by se vyjádřilo k současné problematice. Jedno z dětí hlavních představitelů ztvárnil mladý Jan Tříska.(Česká televize)

Informace o filmu Kruh

Režie:

Ladislav Rychman

Scénář:

Jindřiška Smetanová

Kamera:

Alois Jiráček

Hudba:

Václav Lídl

Hrají:

Vlasta Matulová, František Holar, Jan Tříska, Jaroslava Panýrková, Michael Dáňa, Anna Melíšková, Ema Skálová, Blanka Bohdanová, Dagmar Hyková-Táborská, Nataša Gollová, Rudolf Deyl ml., Libor Palisa, Václav Fišer, Elena Hálková, Eva Svobodová, Margit Harníčková, Viola Zinková, Josef Hlinomaz, Vladimír Klemens, Jaroslav Cmíral, Jaroslav Zrotal, Václav Tomšovský

Střih:

Miroslav Hájek

Zvuk:

Josef Vlček

Scénografie:

Karel Černý, Bohumil Nový

Kostýmy:

Libuše Hozová

(další profese)

Kruh (1959) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kruh na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/8017-kruh/Lizzie (festivalový název)

Stáhnout Lizzie (festivalový název)
Shlédnout Lizzie (festivalový název)

Lizzie
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Lizzie
(festivalový název) (2018):

Psychologický thriller, v němž excelují Chloë Sevigny a Kristen Stewart, vychází ze skutečných událostí z konce 19. století. Lizzie je svobodná mladá žena žijící v domácnosti svého otce. Když u nich začne pracovat nová služka, vytvoří se mezi oběma ženami intimní pouto, které však vyústí v temný plán s tragickým a znepokojujícím koncem. Snímek se zaměřuje především na události, ve kterých se autor snaží odhalit kořeny zla.(Febiofest)

Film natočený podle skutečné události sleduje příběh Lizzie Borden odehrávající se v roce 1892 v americkém státě Massachusetts. Lizzie (Chloe Sevigny) je mladá neprovdaná žena, jejíž život je ovládán a kontrolován přísným otcem. Situace se změní po příjezdu nové irské služky jménem Bridget Sullivan (Kristen Stewart). Lizzie v ní najde spřízněnou duši a potají si mezi sebou vytvoří intimní pouto, které směřuje k ďábelskému plánu a temnému znepokojujícímu konci.(oli009)

Informace o filmu Lizzie
(festivalový název)

Režie:

Craig William Macneill

Scénář:

Bryce Kass

Kamera:

Noah Greenberg

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Chloë Sevigny, Kristen Stewart, Kim Dickens, Denis O'Hare, Jeff Perry, Fiona Shaw, Jamey Sheridan, Jay Huguley, Darin Cooper

Producenti:

Naomi Despres, Liz Destro

Střih:

Abbi Jutkowitz

Scénografie:

Elizabeth J. Jones

Kostýmy:

Natalie O'Brien

(další profese)

Lizzie
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Lizzie
(festivalový název) na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/493110-lizzie/Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál)

Stáhnout Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál)
Shlédnout Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál)

Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál) (2013):

Příběh seriálu se odehrává na pozadí alternativního světa mechanizovaného Liverpoolu, v němž mechanizace dozrává do své nejskvělejší podoby; mechanizace skloubená s magií. Výsledkem tohoto spojení není nic jiného než jakýsi druh kyborgů, dokonale pracujících robotů. Jedním takovým je i Yaya (Hitomi Harada), unikátní dívčí multifunkční automatický robot, doprovázející svého pána, tzv. loutkáře, Raishina Akabaneho (Hiro Shimono) z Japonska až do světoznámé britského akademie kouzel, Walpurgis Royal Machinart Academy. Místa, kde se setkávají všichni loutkáři se svými výtvory nejenom pro možnost utkat se ve vzájemných soubojích a dostat možnost naučit se tak novým kouzlům a výrobním postupům, ale taky z důvodu zasloužit si ve výročním turnaji titul Weissman, symbol respektu, ale také strachu. To se ale povede jen jedinému z mnoha zúčastněných. Ti všichni se během festivalu Walpurgis Nigt, konaného jednou za čtyři kouzelnické roky, utkají se svými automatickými roboty v nebezpečných soubojích v nichž jde často o život jak loutkáře, tak i samotných automatických robotů.(Conspi)

Informace o filmu Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál)

Režie:

Kindži Jošimoto

Hudba:

Masaru Jokojama

Hrají:

Ai Kajano, Nobuhiko Okamoto, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken Narita, Mamiko Noto, Rie Murakawa, Jukana, Kaito Išikawa, Hiro Šimono, Džódži Nakata, Saori Óniši, Genki Muro, Risa Taneda, Kana Asumi, Rjókiči Takahaši, Nacuki Hanae, Džun'iči Janagita, Haruki Išija, Mijuki Ičidžó, Kenta Sasa, Jui Ogura, Jošitaka Jamaja, Acuši Kósaka, Kendži Kitamura, Hitomi Harada

Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Kikó šódžo wa kizucukanai (TV seriál) na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/352387-kiko-sodzo-wa-kizucukanai/