Zatoulané dělo

Stáhnout Zatoulané dělo
Shlédnout Zatoulané dělo

Zatoulané dělo (1958) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zatoulané dělo (1958):

Obsluha děla při přesunu z výcvikového prostoru odveze do nemocnice malého chlapce s akutním zánětem slepého střeva. Mezi mladým poručíkem a tanečnicí z vojenského uměleckého souboru vzniká vážnější citové pouto... Koncem 50. let se chodilo do kina i na takovéto příběhy. Snímek měl nadprůměrnou návštěvnost.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Zatoulané dělo

Režie:

Josef Mach

Scénář:

Josef Mach, Jan Procházka

Kamera:

Julius Vegricht

Hudba:

Ludvík Podéšť

Hrají:

Miroslav Zounar, Milena Dvorská, Martin Ťapák, Valentina Thielová, Jaroslav Mareš, Antonín Šůra, Ivan Klička, Jan Sedliský, František Vicena, Gustav Nezval, Oldřich Vykypěl, Bohumil Švarc st., Rudolf Princ, Jarmila Smejkalová, Jan Skopeček, Jiří Kabelák, Miloslav Novák, Petr Mach, Bedřich Ulrych, Ctibor Crha, Jarmila Navrátilová, Eliška Velímská, Karla Chadimová, Hana Talpová, Vítězslav Černý

Střih:

Antonín Zelenka

Zvuk:

Jiří Lenoch, Karel Jakl

Masky:

Rudolf Hammer

(další profese)

Zatoulané dělo (1958) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zatoulané dělo na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/6305-zatoulane-delo/Josh a S.A.M.

Stáhnout Josh a S.A.M.
Shlédnout Josh a S.A.M.

Josh a S.A.M. (1993) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Josh a S.A.M. (1993):

Úsměvně trpký příběh dvou malých bratrů, kteří útěkem z domu chtějí dosáhnout lepší život.Dvanáctiletý Josh a desetiletý Sam prožívají neradostné období. Jejich rodiče se právě rozvedli, což znamená s největší pravděpodobností život v oddělených rodinách. To se chlapcům, samozřejmě, vůbec nelíbí. Josh přesvědčí mladšího bratra, že je "strategický proměněný mutant", čili bionický dětský bojovník, zkonstruovaný Pentagonem pro nadcházející globální válku. Oba sourozenci se tak ocitají v krkolomném dobrodružství, čímž se naplní Samův osud.(Intersonic)

Komedie o dvou mladistvých bratrech, kteří žijí v nejistotě oddělení od sebe po rozvodu svých rodičů. Rozhodnou se tedy společně utéct, a následně starší bratr Josh (Jacob Thierney) se snaží mladšímu bratru Samovi (Noah Fleiss) vymývat mozek tím, že je geneticky upravený dětský válečník, kterého navrhla vláda pro tajnou válku v Africe. A proto je jeho jméno akronym "Strategically Altered Mutant". Po náhodných událostech začíná Sam pomalu věřit Joshovi, že je opravdu S.A.M. Josh se snaží svého mladšího bratra uklidnit, a tvrdí mu, že pokud se dostanou do Kanady, bude Sam bezpečně deaktivován a pozměněn zpět na člověka. Začíná dobrodružství obou bratrů, kdy se pomocí lži dostanou k autu Dereka Baxtera (Chris Penn) a následně prchají do Kanady. Na své pouti potkají Alison (Martha Plimpton), která je o něco starší než Josh a Sam, a je rovněž na útěku. Tříčlennou partu doprovází neshody a lži, kdy následně Josh během noci v motelu opustí Sama i Alison.Sam, Josh a Alison se opět shledávají a společně překračují hranice Kanady. V Calgary se Josh několikrát pokouší Sama uvést zpět do reality, a vymluvit mu, že není žádný S.A.M.(L3G1ON4R)

Informace o filmu Josh a S.A.M.

Režie:

Billy Weber

Scénář:

Frank Deese

Kamera:

Don Burgess

Hudba:

Thomas Newman

Hrají:

Jacob Tierney, Noah Fleiss, Martha Plimpton, Stephen Tobolowsky, Joan Allen, Chris Penn, Maury Chaykin, Ronald Guttman, Udo Kier, Jake Gyllenhaal, Allan Arbus, Deryn Warren, Don McManus, Raye Birk, Amy Wright, Harry Caesar, Annie McEnroe, Christian Clemenson, Valerie Wildman, Anne Lange, Nada Despotovich, Brent Hinkley, Danny Tamberelli

Producenti:

Martin Brest

Střih:

Chris Lebenzon

Scénografie:

Marcia Hinds

Kostýmy:

Jill M. Ohanneson

(další profese)

Josh a S.A.M. (1993) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Josh a S.A.M. na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/15324-josh-a-s-a-m/Vzhůru do revoluce!

Stáhnout Vzhůru do revoluce!
Shlédnout Vzhůru do revoluce!

Vzhůru do revoluce! (2001) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Vzhůru do revoluce! (2001):

Píše se rok 1974 a Marco a Victor, dva studenti z Paříže, se vydávají na vítězoslavnou cestu poté, co se dozví, že v Portugalsku, Victorově domovině, vypukla revoluce. Ta osvobodila zemi z područí několik desítek let trvající diktatury fašistického režimu. Na cestu se k nim připojí ještě půvabná Claire, Victorova dávná láska, nyní matka a žena v domácnosti, která si chce na pár dní odpočinout od svých každodenních povinností. Všichni tři se tedy ve starém žlutém citroenu, zvaném lidově kachňátko, vydávají na místy veselou, místy dobrodružnou cestu do Lisabonu, která je pro ně zároveň i připomínkou zlatých časů 60. let, kdy světu vládla láska, touha po míru a porozumění mezi všemi lidmi a kdy si i oni naplno užívali nespoutanosti.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Vzhůru do revoluce!

Režie:

Maurizio Sciarra

Kamera:

Arnaldo Catinari

Hudba:

Lele Marchitelli

Hrají:

Adriano Giannini, Andoni Gracia, Gwenaëlle Simon, Francisco Rabal, Óscar Ladoire, Jean-Christophe Bouvet, Fedele Papalia, Georges Moustaki, Antonio Manzini, Daniel Villattes

Producenti:

Monica Venturini

(další profese)

Vzhůru do revoluce! (2001) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Vzhůru do revoluce! na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/120349-vzhuru-do-revoluce/Sejít z cesty (TV film)

Stáhnout Sejít z cesty (TV film)
Shlédnout Sejít z cesty (TV film)

Sejít z cesty (TV film) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sejít z cesty (TV film) (2012):

Televizní film Sejít z cesty je ryze českou variantou road-movie příběhu. Hlavní hrdina, mladý právník magistr Běloušek (Václav Neužil) má ve filmu zdánlivě banální úkol, přivézt k soudu z Prahy do Olomouce jednoho lehce bohémského pobudu. Všechno by mělo být snadné a jednoduché, jenže na tomto úkolu má výjimečný osobní zájem majitel advokátní kanceláře a zároveň otec hlavního hrdiny, takže od počátku je cesta ovlivňována prvním Murphyho zákonem "Cokoli se může pokazit..." Není na tom nic zvláštního, jen se to těžko vysvětluje otci a snoubence. Místo tří hodin v autě nakonec stráví magistr Běloušek na cestě s výstředním Petem (Ondřej Pavelka) několik dní. Tento nechtěný výlet pak změní leccos z jeho pohledu na svět. Při natáčení filmu nebyla zraněna žádná zvířata.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Sejít z cesty (TV film)

Režie:

Pavel Jandourek

Scénář:

Irena Pavlová

Kamera:

Petr Vejslík

Hudba:

Michal Pavlíček

Hrají:

Ondřej Pavelka, Václav Neužil ml., Jitka Čvančarová, Oldřich Navrátil, Vanda Hybnerová, Jan Apolenář, Tomáš Dastlík, Jakub Grafnetr, Roman Blumaier, Jan Grygar, Zdena Herfortová, Petra Hřebíčková, Dita Kaplanová, Ladislav Kolář, Michaela Kuklová, Norbert Lichý, Marie Ludvíková, Viktor Skála, Marek Svoboda, Luboš Veselý, Ján Sedal, Luděk Jelen

Střih:

Jan Skalský

(další profese)

Sejít z cesty (TV film) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sejít z cesty (TV film) na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/318171-sejit-z-cesty/Poslední mise (festivalový název)

Stáhnout Poslední mise (festivalový název)
Shlédnout Poslední mise (festivalový název)

Poslední mise
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Poslední mise
(festivalový název) (2017):

Váleční veteráni Larry, Sal a Richard spolu bojovali ve Vietnamu. Od té doby uplynulo už třicet let a jejich cesty se dávno rozešly. Když je ale Larryho syn zabit ve válce v Iráku, staří přátelé se znovu setkávají, aby se vydali na poslední misi a pohřbili Larryho syna v rodném městě. Čistě mužská road movie, ve které nechybí drama, humor ani víra, je adaptace stejnojmenného románu Darryla Ponicsana.(Febiofest)

Informace o filmu Poslední mise
(festivalový název)

Režie:

Richard Linklater

Předloha:

Darryl Ponicsan (kniha)

Scénář:

Richard Linklater, Darryl Ponicsan

Kamera:

Shane F. Kelly

Hudba:

Graham Reynolds

Hrají:

Bryan Cranston, Laurence Fishburne, Steve Carell, J. Quinton Johnson, Yul Vazquez, Jeff Monahan, Richard Barlow, Cicely Tyson, Samuel Davis, Mark Falvo

Producenti:

John Sloss, Ginger Sledge, Richard Linklater

Střih:

Sandra Adair

Scénografie:

Bruce Curtis

Kostýmy:

Kari Perkins

(další profese)

Poslední mise
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Poslední mise
(festivalový název) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/266502-posledni-mise/Tlumočník

Stáhnout Tlumočník
Shlédnout Tlumočník

Tlumočník (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tlumočník (2018):

Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti.  Během cesty se dostávají do bizarních situací, potkávají rozmanité lidi a postupně si skládají mozaikovitý obraz světa, který se navenek mění, ale v hloubce ukrývá nevyřešené konflikty. Díky poznání života toho druhého, začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu.(Bioscop)

Dva staří páni cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o minulosti. Během cesty si skládají mozaikovitý obraz světa, jenž se navenek mění, ale uvnitř ukrývá nevyřešené konflikty. Díky vzájemnému poznání začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu.(Febiofest)

Dva staří páni (Jiří Menzel a Peter Simonischek) se vydávají na cestu napříč Slovenskem, aby zjistili pravdu o vlastní minulosti. Díky poznání toho druhého začínají chápat vlastní činy a přehodnocují svůj dosavadní život.(Finále Plzeň)

Osmdesátiletý Slovák Ali (Jiří Menzel) se vydává do Vídně za bývalým důstojníkem SS zodpovědným za smrt jeho rodičů. Místo vraha ale najde jen jeho sedmdesátiletého syna Georga (Peter Simonischek), jenž se od otcovy minulosti distancoval. Ali však v Georgovi vzbudí zájem a oba se vydávají na cestu Slovenskem po stopách dávné tragédie. Pod slupkou komických konfliktů mezi asketickým Alim a bonvivánem Georgem tak bobtná nevyhnutelné účtování s temnou minulostí, od níž se nelze nikdy zcela odtrhnout. Tvůrci v době nebezpečného revidování událostí druhé světové války zdůrazňují hlavně ozdravující účinek dialogu mezi jednotlivci i národy.(MFF Karlovy Vary)

Jiří Menzel a Peter Simonischek se střetli v tragikomické road movie dvou starých pánů po Slovensku, při níž každý po svém hledá pravdu o rodinné válečné minulosti. Ta se při tom prolíná s často stejně traumatickou či bizarní přítomností a původní antipodi se sbližují tváří v tvář lhostejnosti a surové předpojatosti.(Letní filmová škola)

Svojrázne roadmovie o dvoch pánoch, ktorí cestujú krížom cez Slovensko, aby spoznali pravdu o vlastnej minulosti. Počas cesty sa dostávajú do bizarných situácii, stretávajú rozmanitých ľudí a postupne si skladajú mozaikovitý obraz strednej Európy, ktorá sa navonok mení, ale niekde v hĺbke ukrýva stále nevyriešené konflikty. Vďaka poznaniu života toho druhého, začínajú chápať vlastné činy a nanovo si definujú vlastnú identitu.(Garfield Film)

Ali Ungár je tlmočník a do rúk sa mu dostane kniha bývalého dôstojníka SS, v ktorej opisuje svoje vojnové pôsobenie na Slovensku. Uvedomí si, že esesák je zodpovedný za smrť jeho rodičov, ktorí zahynuli, keď bol ešte chlapec. Vycestuje preto do Viedne, ale namiesto vraha nájde už len jeho syna. Bývalý učiteľ Georg sa od minulosti otca celý život dištancoval. Neohlásená a podivná návšteva však vzbudí jeho záujem, a tak sa rozhodne zistiť, kým vlastne jeho otec bol. Road movie po stopách minulosti, ktoré sú dôležité pre oboch hrdinov, sa tak môže začať, pričom syn vraha a syn obete prekonávajú neľahkú cestu do minulosti i do útrob svedomia a viny.(Art Film Fest)

Informace o filmu Tlumočník

Režie:

Martin Šulík

Scénář:

Martin Šulík, Marek Leščák

Kamera:

Martin Štrba

Hudba:

Vladimír Godár

Hrají:

Jiří Menzel, Peter Simonischek, Zuzana Mauréry, Réka Derzsiová, Anna Rakovská, Eva "Evelyn" Kramerová, Attila Mokoš, Karol Šimon, Judita Hansman, Igor Hrabinský, Anita Szvrcsek

Producenti:

Rudolf Biermann, Martin Šulík, Bruno Wagner

Střih:

Olina Kaufmanová

Zvuk:

Klaus Kellermann, Pavel Rejholec

Scénografie:

František Lipták

Masky:

Lucie Lišková

Kostýmy:

Katarína Hollá

(další profese)

Tlumočník (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tlumočník na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/504450-tlumocnik/Výlet s mámou

Stáhnout Výlet s mámou
Shlédnout Výlet s mámou

Výlet s mámou (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Výlet s mámou (2012):

Příběh o vynálezci (Seth Rogen), který se společně se svou matkou (Barbra Streisand) vydává na cestu kvůli prodeji jeho nového vynálezu a také za hledáním ztracené lásky.(Mr.Hudson)

Informace o filmu Výlet s mámou

Režie:

Anne Fletcher

Scénář:

Dan Fogelman

Kamera:

Oliver Stapleton

Hudba:

Christophe Beck

Hrají:

Barbra Streisand, Seth Rogen, Brett Cullen, Colin Hanks, Adam Scott, Miriam Margolyes, Kathy Najimy, Nora Dunn, Yvonne Strahovski, Casey Wilson, Danny Pudi, Michael Cassidy, Dale Dickey, Robert Curtis Brown, Eddie Shin, Melanie Booth, Amanda Walsh, Creed Bratton, Tawny Amber Young, Zabryna Guevara, Rose Abdoo, Tom Virtue, Brandon Keener, Davis Neves, Pedro Lopez, Lorna Scott, Kim Robillard, Steve Tom, Vicki Goldsmith

Producenti:

David Ellison, John Goldwyn, Lorne Michaels

Střih:

Priscilla Nedd-Friendly, Dana E. Glauberman

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Danny Glicker

(další profese)

Výlet s mámou (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Výlet s mámou na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/291608-vylet-s-mamou/Via Carpatia (festivalový název)

Stáhnout Via Carpatia (festivalový název)
Shlédnout Via Carpatia (festivalový název)

Via Carpatia
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Via Carpatia
(festivalový název) (2018):

Julia a Piotr tvoří dobře situovaný středostavovský manželský pár. Místo vysněné dovolené se však na přání Piotrovy matky dvojice vydává na cestu přes Balkán, vedoucí do uprchlického tábora na makedonsko-řeckých hranicích. Držitelka studentského Oscara debutuje intimní nezávislou road movie, jíž dominuje civilní herectví a až dokumentární autenticita.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Via Carpatia
(festivalový název)

Režie:

Klara Kochańska, Kasper Bajon

Scénář:

Kasper Bajon, Klara Kochańska, Julia Kijowska, Piotr Borowski

Kamera:

Zuzanna Kernbach

Hrají:

Julia Kijowska, Piotr Borowski, Bajram Severdžan, Dorota Pomykała

Producenti:

Agnieszka Kurzydlo

(další profese)

Via Carpatia
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Via Carpatia
(festivalový název) na ČSFD

43%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/628001-via-carpatia/The Brown Bunny

Stáhnout The Brown Bunny
Shlédnout The Brown Bunny

The Brown Bunny (2003) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Brown Bunny (2003):

Motocyklový pretekár Bud Clay (Gallo) práve dokončil preteky na okruhu v New Hampshire a má päť dní na to, aby sa presunul do Kalifornie, kde sa bude konať najbližší závod. Niekoľkodňová cesta autom je popretkávaná neúspešným hľadaním nového vzťahu a zároveň spomienkami na osudovú lásku Daisy (Sevigny). Môže ju vôbec niekto niekedy nahradiť?(Tomco)

Informace o filmu The Brown Bunny

Režie:

Vincent Gallo

Scénář:

Vincent Gallo

Kamera:

Vincent Gallo

Hrají:

Vincent Gallo, Chloë Sevigny, Cheryl Tiegs

The Brown Bunny (2003) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Brown Bunny na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/43067-the-brown-bunny/Mráz (festivalový název)

Stáhnout Mráz (festivalový název)
Shlédnout Mráz (festivalový název)

Mráz
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Mráz
(festivalový název) (2017):

Mladý pár míří s dodávkou první pomoci přes Ukrajinu do Donbasu. Na cestě jej čekají nejen válkou poničená zem i lidé, ale také váleční reportéři, kteří situaci mapují. Ponurá road movie litevského režiséra Šarūnase Bartase řetězí situace, jimiž postavy jen netečně proplouvají. Vyprázdněnost po vizuální stránce koresponduje s formou podobenství o válečném konfliktu a jeho dopadu na člověka i krajinu.(Febiofest)

Informace o filmu Mráz
(festivalový název)

Režie:

Šarunas Bartas

Scénář:

Šarunas Bartas

Kamera:

Eitvydas Doskus

Hrají:

Mantas Janciauskas, Lyja Maknavičiūtė, Andrzej Chyra, Vanessa Paradis, Boris Abramov, Weronika Rosati

Producenti:

Michel Merkt

(další profese)

Mráz
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Mráz
(festivalový název) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/514522-mraz/