Sejít z cesty (TV film)

Stáhnout Sejít z cesty (TV film)
Shlédnout Sejít z cesty (TV film)

Sejít z cesty (TV film) (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sejít z cesty (TV film) (2012):

Televizní film Sejít z cesty je ryze českou variantou road-movie příběhu. Hlavní hrdina, mladý právník magistr Běloušek (Václav Neužil) má ve filmu zdánlivě banální úkol, přivézt k soudu z Prahy do Olomouce jednoho lehce bohémského pobudu. Všechno by mělo být snadné a jednoduché, jenže na tomto úkolu má výjimečný osobní zájem majitel advokátní kanceláře a zároveň otec hlavního hrdiny, takže od počátku je cesta ovlivňována prvním Murphyho zákonem "Cokoli se může pokazit..." Není na tom nic zvláštního, jen se to těžko vysvětluje otci a snoubence. Místo tří hodin v autě nakonec stráví magistr Běloušek na cestě s výstředním Petem (Ondřej Pavelka) několik dní. Tento nechtěný výlet pak změní leccos z jeho pohledu na svět. Při natáčení filmu nebyla zraněna žádná zvířata.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Sejít z cesty (TV film)

Režie:

Pavel Jandourek

Scénář:

Irena Pavlová

Kamera:

Petr Vejslík

Hudba:

Michal Pavlíček

Hrají:

Ondřej Pavelka, Václav Neužil ml., Jitka Čvančarová, Oldřich Navrátil, Vanda Hybnerová, Jan Apolenář, Tomáš Dastlík, Jakub Grafnetr, Roman Blumaier, Jan Grygar, Zdena Herfortová, Petra Hřebíčková, Dita Kaplanová, Ladislav Kolář, Michaela Kuklová, Norbert Lichý, Marie Ludvíková, Viktor Skála, Marek Svoboda, Luboš Veselý, Ján Sedal, Luděk Jelen

Střih:

Jan Skalský

(další profese)

Sejít z cesty (TV film) (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sejít z cesty (TV film) na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/318171-sejit-z-cesty/Poslední mise (festivalový název)

Stáhnout Poslední mise (festivalový název)
Shlédnout Poslední mise (festivalový název)

Poslední mise
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Poslední mise
(festivalový název) (2017):

Váleční veteráni Larry, Sal a Richard spolu bojovali ve Vietnamu. Od té doby uplynulo už třicet let a jejich cesty se dávno rozešly. Když je ale Larryho syn zabit ve válce v Iráku, staří přátelé se znovu setkávají, aby se vydali na poslední misi a pohřbili Larryho syna v rodném městě. Čistě mužská road movie, ve které nechybí drama, humor ani víra, je adaptace stejnojmenného románu Darryla Ponicsana.(Febiofest)

Informace o filmu Poslední mise
(festivalový název)

Režie:

Richard Linklater

Předloha:

Darryl Ponicsan (kniha)

Scénář:

Richard Linklater, Darryl Ponicsan

Kamera:

Shane F. Kelly

Hudba:

Graham Reynolds

Hrají:

Bryan Cranston, Laurence Fishburne, Steve Carell, J. Quinton Johnson, Yul Vazquez, Jeff Monahan, Richard Barlow, Cicely Tyson, Samuel Davis, Mark Falvo

Producenti:

John Sloss, Ginger Sledge, Richard Linklater

Střih:

Sandra Adair

Scénografie:

Bruce Curtis

Kostýmy:

Kari Perkins

(další profese)

Poslední mise
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Poslední mise
(festivalový název) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/266502-posledni-mise/Tlumočník

Stáhnout Tlumočník
Shlédnout Tlumočník

Tlumočník (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tlumočník (2018):

Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti.  Během cesty se dostávají do bizarních situací, potkávají rozmanité lidi a postupně si skládají mozaikovitý obraz světa, který se navenek mění, ale v hloubce ukrývá nevyřešené konflikty. Díky poznání života toho druhého, začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu.(Bioscop)

Dva staří páni cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o minulosti. Během cesty si skládají mozaikovitý obraz světa, jenž se navenek mění, ale uvnitř ukrývá nevyřešené konflikty. Díky vzájemnému poznání začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu.(Febiofest)

Dva staří páni (Jiří Menzel a Peter Simonischek) se vydávají na cestu napříč Slovenskem, aby zjistili pravdu o vlastní minulosti. Díky poznání toho druhého začínají chápat vlastní činy a přehodnocují svůj dosavadní život.(Finále Plzeň)

Osmdesátiletý Slovák Ali (Jiří Menzel) se vydává do Vídně za bývalým důstojníkem SS zodpovědným za smrt jeho rodičů. Místo vraha ale najde jen jeho sedmdesátiletého syna Georga (Peter Simonischek), jenž se od otcovy minulosti distancoval. Ali však v Georgovi vzbudí zájem a oba se vydávají na cestu Slovenskem po stopách dávné tragédie. Pod slupkou komických konfliktů mezi asketickým Alim a bonvivánem Georgem tak bobtná nevyhnutelné účtování s temnou minulostí, od níž se nelze nikdy zcela odtrhnout. Tvůrci v době nebezpečného revidování událostí druhé světové války zdůrazňují hlavně ozdravující účinek dialogu mezi jednotlivci i národy.(MFF Karlovy Vary)

Jiří Menzel a Peter Simonischek se střetli v tragikomické road movie dvou starých pánů po Slovensku, při níž každý po svém hledá pravdu o rodinné válečné minulosti. Ta se při tom prolíná s často stejně traumatickou či bizarní přítomností a původní antipodi se sbližují tváří v tvář lhostejnosti a surové předpojatosti.(Letní filmová škola)

Svojrázne roadmovie o dvoch pánoch, ktorí cestujú krížom cez Slovensko, aby spoznali pravdu o vlastnej minulosti. Počas cesty sa dostávajú do bizarných situácii, stretávajú rozmanitých ľudí a postupne si skladajú mozaikovitý obraz strednej Európy, ktorá sa navonok mení, ale niekde v hĺbke ukrýva stále nevyriešené konflikty. Vďaka poznaniu života toho druhého, začínajú chápať vlastné činy a nanovo si definujú vlastnú identitu.(Garfield Film)

Ali Ungár je tlmočník a do rúk sa mu dostane kniha bývalého dôstojníka SS, v ktorej opisuje svoje vojnové pôsobenie na Slovensku. Uvedomí si, že esesák je zodpovedný za smrť jeho rodičov, ktorí zahynuli, keď bol ešte chlapec. Vycestuje preto do Viedne, ale namiesto vraha nájde už len jeho syna. Bývalý učiteľ Georg sa od minulosti otca celý život dištancoval. Neohlásená a podivná návšteva však vzbudí jeho záujem, a tak sa rozhodne zistiť, kým vlastne jeho otec bol. Road movie po stopách minulosti, ktoré sú dôležité pre oboch hrdinov, sa tak môže začať, pričom syn vraha a syn obete prekonávajú neľahkú cestu do minulosti i do útrob svedomia a viny.(Art Film Fest)

Informace o filmu Tlumočník

Režie:

Martin Šulík

Scénář:

Martin Šulík, Marek Leščák

Kamera:

Martin Štrba

Hudba:

Vladimír Godár

Hrají:

Jiří Menzel, Peter Simonischek, Zuzana Mauréry, Réka Derzsiová, Anna Rakovská, Eva "Evelyn" Kramerová, Attila Mokoš, Karol Šimon, Judita Hansman, Igor Hrabinský, Anita Szvrcsek

Producenti:

Rudolf Biermann, Martin Šulík, Bruno Wagner

Střih:

Olina Kaufmanová

Zvuk:

Klaus Kellermann, Pavel Rejholec

Scénografie:

František Lipták

Masky:

Lucie Lišková

Kostýmy:

Katarína Hollá

(další profese)

Tlumočník (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tlumočník na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/504450-tlumocnik/Výlet s mámou

Stáhnout Výlet s mámou
Shlédnout Výlet s mámou

Výlet s mámou (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Výlet s mámou (2012):

Příběh o vynálezci (Seth Rogen), který se společně se svou matkou (Barbra Streisand) vydává na cestu kvůli prodeji jeho nového vynálezu a také za hledáním ztracené lásky.(Mr.Hudson)

Informace o filmu Výlet s mámou

Režie:

Anne Fletcher

Scénář:

Dan Fogelman

Kamera:

Oliver Stapleton

Hudba:

Christophe Beck

Hrají:

Barbra Streisand, Seth Rogen, Brett Cullen, Colin Hanks, Adam Scott, Miriam Margolyes, Kathy Najimy, Nora Dunn, Yvonne Strahovski, Casey Wilson, Danny Pudi, Michael Cassidy, Dale Dickey, Robert Curtis Brown, Eddie Shin, Melanie Booth, Amanda Walsh, Creed Bratton, Tawny Amber Young, Zabryna Guevara, Rose Abdoo, Tom Virtue, Brandon Keener, Davis Neves, Pedro Lopez, Lorna Scott, Kim Robillard, Steve Tom, Vicki Goldsmith

Producenti:

David Ellison, John Goldwyn, Lorne Michaels

Střih:

Priscilla Nedd-Friendly, Dana E. Glauberman

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Danny Glicker

(další profese)

Výlet s mámou (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Výlet s mámou na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/291608-vylet-s-mamou/Via Carpatia (festivalový název)

Stáhnout Via Carpatia (festivalový název)
Shlédnout Via Carpatia (festivalový název)

Via Carpatia
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Via Carpatia
(festivalový název) (2018):

Julia a Piotr tvoří dobře situovaný středostavovský manželský pár. Místo vysněné dovolené se však na přání Piotrovy matky dvojice vydává na cestu přes Balkán, vedoucí do uprchlického tábora na makedonsko-řeckých hranicích. Držitelka studentského Oscara debutuje intimní nezávislou road movie, jíž dominuje civilní herectví a až dokumentární autenticita.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Via Carpatia
(festivalový název)

Režie:

Klara Kochańska, Kasper Bajon

Scénář:

Kasper Bajon, Klara Kochańska, Julia Kijowska, Piotr Borowski

Kamera:

Zuzanna Kernbach

Hrají:

Julia Kijowska, Piotr Borowski, Bajram Severdžan, Dorota Pomykała

Producenti:

Agnieszka Kurzydlo

(další profese)

Via Carpatia
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Via Carpatia
(festivalový název) na ČSFD

43%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/628001-via-carpatia/The Brown Bunny

Stáhnout The Brown Bunny
Shlédnout The Brown Bunny

The Brown Bunny (2003) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Brown Bunny (2003):

Motocyklový pretekár Bud Clay (Gallo) práve dokončil preteky na okruhu v New Hampshire a má päť dní na to, aby sa presunul do Kalifornie, kde sa bude konať najbližší závod. Niekoľkodňová cesta autom je popretkávaná neúspešným hľadaním nového vzťahu a zároveň spomienkami na osudovú lásku Daisy (Sevigny). Môže ju vôbec niekto niekedy nahradiť?(Tomco)

Informace o filmu The Brown Bunny

Režie:

Vincent Gallo

Scénář:

Vincent Gallo

Kamera:

Vincent Gallo

Hrají:

Vincent Gallo, Chloë Sevigny, Cheryl Tiegs

The Brown Bunny (2003) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Brown Bunny na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/43067-the-brown-bunny/Mráz (festivalový název)

Stáhnout Mráz (festivalový název)
Shlédnout Mráz (festivalový název)

Mráz
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Mráz
(festivalový název) (2017):

Mladý pár míří s dodávkou první pomoci přes Ukrajinu do Donbasu. Na cestě jej čekají nejen válkou poničená zem i lidé, ale také váleční reportéři, kteří situaci mapují. Ponurá road movie litevského režiséra Šarūnase Bartase řetězí situace, jimiž postavy jen netečně proplouvají. Vyprázdněnost po vizuální stránce koresponduje s formou podobenství o válečném konfliktu a jeho dopadu na člověka i krajinu.(Febiofest)

Informace o filmu Mráz
(festivalový název)

Režie:

Šarunas Bartas

Scénář:

Šarunas Bartas

Kamera:

Eitvydas Doskus

Hrají:

Mantas Janciauskas, Lyja Maknavičiūtė, Andrzej Chyra, Vanessa Paradis, Boris Abramov, Weronika Rosati

Producenti:

Michel Merkt

(další profese)

Mráz
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Mráz
(festivalový název) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/514522-mraz/Dvouproudá asfaltka

Stáhnout Dvouproudá asfaltka
Shlédnout Dvouproudá asfaltka

Dvouproudá asfaltka (1971) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Dvouproudá asfaltka (1971):

Dva vyznavači rychlé jízdy – řidič a mechanik – v chevroletu z roku 1955 a muž středních let v zánovním žlutém Pontiaku GTO se náhodou potkají na silnici směřující odnikud nikam. Jejich závod napříč americkým Jihozápadem podle toho vypadá: je totiž lhostejným setkáváním a míjením v krajině, jež je za předním sklem nekonečně vzdálená. Zamlklá, podmračená stopařka by byla dobrou cenou pro vítěze, kdyby mohl existovat a kdyby ona nebyla zajatkyní vlastní svobody. Společnost Universal snila o „další Bezstarostné jízdě“, ale dostala něco víc. Nízkorozpočtová road movie je mrazivou odpovědí režiséra Monteho Hellmana (na filmu se podílel i jako střihač) na romantické okouzlení dlouhovlasými hrdiny na motorkách. Putování bezejmenných protagonistů (v podání hudebníků Dennise Wilsona a Jamese Taylora a Hellmanova oblíbeného Warrena Oatese) má výrazný existenciální rozměr: závod beze smyslu a bez konce je silným obrazem odcizení a nevíry v budoucnost Ameriky na počátku 70. let.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Dvouproudá asfaltka

Režie:

Monte Hellman

Scénář:

Floyd Mutrux, Rudy Wurlitzer

Kamera:

Gregory Sandor

Hrají:

James Taylor, Warren Oates, Laurie Bird, Dennis Wilson, Harry Dean Stanton, Alan Vint, Melissa Hellman, James Mitchum, George Mitchell, Rudy Wurlitzer, Katherine Squire

Producenti:

Michael Laughlin

Střih:

Monte Hellman

Kostýmy:

Richard Bruno

(další profese)

Dvouproudá asfaltka (1971) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Dvouproudá asfaltka na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/16143-dvouprouda-asfaltka/Opravdový život

Stáhnout Opravdový život
Shlédnout Opravdový život

Opravdový život (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Opravdový život (2008):

Peklo osamění a dospívání bez těch nejbližších.
Jedenáctiletá Tara se musí smířit s tím, že její nevyrovnaná matka náhle někam odjela s mužem, jemuž právě věnuje pozornost. Zatímco marně očekává její návrat, stále více si uvědomuje, že se o sebe nedokáže postarat. Otce Tara nikdy nepoznala a tak ji pod svá ochranná křídla alespoň na nějaký čas bere bratr matky, James...
Filmové drama o tom, jak je obtížné vymanit z nepříznivých rodinných okolností i předurčenosti osudu natočil režisér Bill Maher. Ve svém debutu se opřel o silný příběh a herecké výkony známých představitelů: Charlize Theronová ztvárnila úlohu Joleen, Dennis Hopper hraje tvrdého farmáře Reedyho. Hudbu k snímku napsal vynikající skladatel Christopher Young.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Opravdový život

Režie:

Bill Maher

Kamera:

Juan Ruiz Anchía

Hudba:

Christopher Young

Hrají:

Nick Stahl, AnnaSophia Robb, Charlize Theron, Dennis Hopper, Woody Harrelson, Deborra-Lee Furness, Callum Keith Rennie, Amy Matysio, Mathew St. Patrick

Producenti:

Rob Merilees, Charlize Theron, A.J. Dix

Střih:

Stuart Levy

Scénografie:

Paki Smith

Kostýmy:

Cathy McComb

(další profese)

Opravdový život (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Opravdový život na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/166168-opravdovy-zivot/College Road Trip

Stáhnout College Road Trip
Shlédnout College Road Trip

College Road Trip (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu College Road Trip (2008):

Melanie touží po nezávislosti, ale obhlídku vysokých škol, kterou chce podniknout s kamarádkami, jí překazí úzkostlivý otec. Cesta v doprovodu policisty rozhodně není to, co si dívky vysnily. V hlavních rolích americké komedie Martin Lawrence a Raven-Symoné.
Studentka Melanie končí střední školu a doufá, že konečně udělá první krok k nezávislosti. Naplánuje totiž „dívčí jízdu“ s nejlepšími kamarádkami a chtějí spolu navštívit potenciální vysoké školy, kam by se mohly přihlásit. Jenže to by nesměla mít přespříliš úzkostlivého otce, který je policejní inspektor a rozhodně nehodlá nechat jet dceru s kamarádkami samotné. Vyrazí s nimi jako doprovod a vysněný výlet se tudíž změní v dobrodružství plné smůly, nehod a zmatků. Americkou komedii natočil Roger Kumble s Martinem Lawrencem a Raven-Symoné v rolích otce a dcery.(oficiální text distributora)

Melanie (Raven) dokončila střední školu a jako správná studentka chce jít na vysokou. V tom by nejspíš nebyl žádný problém, kdyby její starostlivý otec (M. Lawrence) nevybral onu vysněnou školu místo ní. Spolu se tak vydávají napříč Spojenými státy, aby pochopili nejen, co je pro ně pro oba dobré, ale aby se i lépe poznali navzájem. Zabránit jim v tom může, kromě všemožných útrap, snad jen Melaniin mladší bratr se svým superinteligentním prasátkem.(Guzo)

Mladá študentka túži po nezávislosti, to by však nemohla mať takého úzkostlivého otca.Melanie Porterová práve dokončila štúdium na strednej škole a chce ísť na vysokú. Na tom nie je nič zvláštne až na to, že jej otec, úzkostlivý policajný inšpektor James Porter má pre ňu vysokú školu už dávno vybratú. A tu sa začína problém, pretože Melanie si pôvodne naplánovala s kamarátkami „dámsku jazdu", aby navštívili potenciálne vysoké školy, na ktoré by sa mohli prihlásiť. Otcovi sa dcérin zámer príliš nepozdávam, nevie si predstaviť, že by sa milovaná dcéra a jej kamarátky sa len tak „naverímboha" túlali po USA. A tak s nimi vyrazí ako sprievod. Vysnívaný výlet sa tak zmení na dobrodružnú cestu plnú možných i nemožných útrap, smoly, nehôd a zmätkov. A navyše je tu Melaniin mladší brat Trey so svojím inteligentným prasiatkom...(TV JOJ)

Informace o filmu College Road Trip

Režie:

Roger Kumble

Scénář:

Cinco Paul, Ken Daurio, Emi Močizuki, Carrie Lee Wilson

Kamera:

Theo van de Sande

Hudba:

Edward Shearmur

Hrají:

Martin Lawrence, Raven-Symoné, Brenda Song, Eshaya Draper, Adam LeFevre, Kym Whitley, Margo Harshman, Lucas Grabeel, Will Sasso, Geneva Carr, Lonny Ross, Michael Landes, Vincent Pastore, Jessica St. Clair, Dennis Albanese, Molly Ephraim, Jon Daly, Josh Meyers, Bianca Giancoli, Donny Osmond, Eugene Jones III, Bert Michaels, Kelly Coffield Park, Mike Hodge, Arnetia Walker

Producenti:

Andrew Gunn

Střih:

Roger Bondelli

Scénografie:

Ben Barraud

Kostýmy:

Francine Jamison-Tanchuck

(další profese)

College Road Trip (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu College Road Trip na ČSFD

44%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/235779-college-road-trip/