Poslední cyklista (TV film)

Stáhnout Poslední cyklista (TV film)
Shlédnout Poslední cyklista (TV film)

Poslední cyklista (TV film) (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Poslední cyklista (TV film) (2014):

Jaký by byl osud novorozeněte v klášterním sirotčinci? Štěstí přišlo s bezdětnými manželi, do jejichž života vnesla malá Klárka světlo. Dvoudílný televizní film, který může přinést trochu světla i do vašich životů.Klárka byla nechtěné dítě, proto ji vlastní matka hned po narození odložila do sirotčince. Manželé Orensteinovi naopak po vlastním dítěti toužili marně a když už přestali doufat, rozhodli se pro adopci. Jen shodou náhod se bezdětní manželé setkali s odloženým dítětem v klášterním sirotčinci, a tak se Klárka ocitla v rodině dobře situovaného úspěšného advokáta, která ji zahrnula láskyplnou rodičovskou péčí a jejímuž životu dalo děťátko v povijanu smysl. Klárka neznala význam slov adoptivní rodina a nevěděla nic o židovském původu ženy a muže, kteří pro ni byli od malička maminka a tatínek. Nevěděla ani to, že se z ní zápisem do matriky židovské obce stala také Židovka. Co z toho by malé dítě mohlo pochopit? Díky babičce poznávala židovské zvyky, svátky a jejich starozákonní smysl. Orensteinovi nechali malou křesťanku zapsat do matriky jako svou dceru, jako Židovku, hlavně proto, aby ji co nejlépe zajistili do budoucna. Chtěli, aby byla šťastná a aby ji nikdy znovu nepotkal tragický osud odloženého dítěte. Netušili, co všechno se změní po nástupu fanatického vůdce k moci v sousedním Německu a jeho expanzi do dalších zemí Evropy. Protižidovská opatření platila pro všechny bez výjimky a jejich důsledky pocítili také Orensteinovi. Když pochopili zoufalost situace, která se s každým dalším dnem zhoršovala, pokusili se Klárku zachránit. Šance, jak to zařídit, byly jen dvě. Mohla odjet s příbuznými do Ameriky nebo se vrátit ke své biologické matce, křesťance. Musí to být ale co nejdříve. Cesta do Terezína bude totiž nevyhnutelná i pro ně a je jen otázkou času, kdy budou muset opustit bezpečí svého domova.Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Svoboda skvělou maďarskou herečku Agi Gubikovou, vynikající Martu Vančurovou a stejně přesvědčivého Petra Štěpána. V hlavní dětské roli diváky dojme mladinká Sabina Rojková a také Vincent Navrátil jako její kamarád Herbert.(Česká televize)

Dvoudílný televizní film, který nese název stejnojmenného kabaretu, jenž se hrál v Terezínském ghettu. Příběh holčičky, kterou adoptují jako odložené dítě ze sirotčince mladí židovští manželé. Aniž by byla jiná než ostatní děvčátka, stane se Židovkou. Co všechno obnáší mít přišitou žlutou Davidovu hvězdu díky rozhodnutí adoptivních rodičů v době protektorátu… Osudovou změnu včetně cesty do táborů určených k likvidaci jí uchystají ti, kteří chtěli pro ni jen to nejlepší.(Mene Tekel)

Příběh holčičky, kterou adoptují židovští manželé. Jenže – začíná válka a dívenka brzy zjistí, co obnáší žlutá Davidova hvězda našitá na oděvu. Příběh Klárky začíná začátkem třicátých let dvacátého století, když si bezdětní židovští manželé Helga a Simon odváželi ze sirotčince malé děvčátko. Klárka vnesla do jejich života světlo, ale s blížícím se dalším desetiletím začalo ubývat radostí. K moci se v sousedním Německu dostal Adolf Hitler a tragédii, která měla přijít za pár let v podobě holocaustu, si ještě nikdo nedokázal ani představit. Nikdo nevěřil, že Židé budou přinuceni vydat se na cestu vstříc nelítostnému osudu do světa, v němž jejich životy neměly žádnou cenu. Dívenka a její adpotivní rodiče se stávají občany druhé kategorie.(Finále Plzeň)

Klárka byla teprve maličké děvčátko v povijanu, když si ji Helga a Simon odnesli z klášterního sirotčince domů. Psal se rok 1933 a dosud bezdětní manželé poskytli malému sirotkovi šťastné dětství. Orensteinovi nechali malou křesťanku zapsat do matriky jako svou dceru, židovku, aby ji co nejlépe zajistili do budoucna. Netušili však, co všechno se změní po mocenském nástupu fanatického vůdce v sousedním Německu. Důsledky protižidovských opatření pocítili také Orensteinovi. Když pochopili zoufalost situace, která se s každým dalším dnem zhoršovala, pokusili se Klárku zachránit. Šance byly jen dvě. Mohla odjet s příbuznými do Ameriky, nebo se vrátit ke své biologické nežidovské matce... Cesta do Terezína bude totiž nevyhnutelná i pro ně a je jen otázkou času, kdy budou muset opustit bezpečí svého domova.(Zlín Film Festival)

Když židovský pár adoptuje árijskou dívku, nikdo netuší, jaký osud jí tím přichystá. Brzy totiž začne 2. světová válka a celá rodina skončí v koncentračním táboře.(Vall)

Informace o filmu Poslední cyklista (TV film)

Režie:

Jiří Svoboda

Scénář:

Tomáš Töpfer, Jiří Svoboda

Kamera:

Ivo Popek

Hudba:

Jiří Chlumecký

Hrají:

Markéta Hrubešová, Marta Vančurová, Ági Gubíková, Petr Štěpán, Sabina Rojková, Vincent Navrátil, Luboš Veselý, Vilma Frantová, Petr Vaněk, Lenka Vlasáková, Hana Frejková, Václav Helšus, Tomáš Töpfer, Jitka Jirsová, Jan Vondráček, Magdaléna Sidonová, Zdenka Procházková, Bořík Procházka, Martina Menšíková, Jan Jankovský, Bára Vozková, Petr Panzenberger, Vítězslav Bouchner, Eva Lecchiová, Tereza Blažková, Ilja Racek, Hynek Chmelař, Hartmut Krug, Robert Nebřenský, Jaroslav Achab Heidler, Renata Drösslerová, Jana Kepková, Blažena Hlasová, Nami Havelková, Valerie Rosa Hetzendorf

Střih:

Jan Mattlach

Zvuk:

Jiří Melcher

Kostýmy:

Evženie Rážová

(další profese)

Poslední cyklista (TV film) (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Poslední cyklista (TV film) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/336918-posledni-cyklista/Peklo v Pacifiku

Stáhnout Peklo v Pacifiku
Shlédnout Peklo v Pacifiku

Peklo v Pacifiku (1979) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Peklo v Pacifiku (1979):

Filipíny, 2. světová válka, potopená válečná pokladna americké armády. Generál Douglas MacArthur nechal v roce 1942, těsně před obsazením Filipín Japonskem, poslat ke dnu manilského zálivu šestnáct milionů dolarů ve stříbře do hlubokého moře, aby nepadly do rukou nepřítele. Po obsazení Filipín to Japonci zjistí. Na blízkém ostrově je zřízen japonský zajatecký tábor. Mezi zajatci Japonci drží špičkové americké potápěče z US NAVY, kteří jsou schopni se ponořit do hlubokého moře pro potopený poklad. Japonci po nich chtějí, aby stříbrný poklad našli a vylovili. Američanům se do riskantního podniku příliš nechce, ale z druhé strany je to jediná možnost, jak se dostat z tábora. Navíc se jeden z potápěčů, Clyde Preston, v lágru seznámí s filipínskými partyzány, kteří potápěčům nabízejí spolupráci při útěku. Preston chce spolu s Filipínci zajatecký tábor co nejdříve opustit, ale jeho kolega Dennis by si rád do nového života odnesl i potopené stříbro.(oficiální text distributora)

Během druhé světové války zajímá japonská armáda čtyři americké potápěče.
Mají jim ze dna pacifiku vyzvednout poklad, který zde ukryla americká armáda. V zajetí se spojí s filipínskými bojovníky na odpor proti japoncům. Mají ještě šanci?(Chupacabre)

Informace o filmu Peklo v Pacifiku

Hrají:

Jim Brown, Richard Jaeckel, Rik Van Nutter, Vic Diaz, Timothy Brown, Tad Horino

Střih:

Ann E. Mills

Kostýmy:

Bill Whitten

(další profese)

Peklo v Pacifiku (1979) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Peklo v Pacifiku na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/131347-peklo-v-pacifiku/Nepřátelská linie

Stáhnout Nepřátelská linie
Shlédnout Nepřátelská linie

Nepřátelská linie (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nepřátelská linie (2010):

Do Francie roku 1944 je situováno válečné drama nabízející jak velkolepé bojové scény, tak i působivý pohled do morálky jednotlivých vojáků. Příběh se soustředí na četu spojeneckých vojáků, kteří kvůli špatným rozkazům uvízli v samém středu nepřátelského území. Nyní, obklopeni fašistickými vojsky, musí spojit své síly, aby si probili cestu ke svobodě. Moderně natočený snímek se nese v duchu filmů Zachraňte vojína Ryana nebo Tenká červená linie, kdy epické scény střídají strhující lidská dramata.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Nepřátelská linie

Režie:

David Aboucaya

Hrají:

Manuel Gonçalves

Nepřátelská linie (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nepřátelská linie na ČSFD

32%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/275456-nepratelska-linie/Inganjungdok

Stáhnout Inganjungdok
Shlédnout Inganjungdok

Inganjungdok (2014) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Inganjungdok (2014):

Informace o filmu Inganjungdok

Režie:

Dae-woo Kim

Scénář:

Dae-woo Kim

Kamera:

Bong-sun Byeon

Hudba:

Jae-jin Lee

Hrají:

Seung-heon Song, Ji-yeon Lim, Yeo-jeong Jo, Joo-wan Ohn, Hae-jin Yoo, Hyeok-kwon Park, Hye-jin Jeon, Soo-jeong Ye, Hye-na Kim, Da-kyeong Yoon, Han-joon Kim, Won-joong Jeong, Seong-woo Bae, Tae-goo Eom, Je-wook Yeon, Seung-joon Lee, Hee-joon Oh

Inganjungdok (2014) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Inganjungdok na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/360712-inganjungdok/Květy války

Stáhnout Květy války
Shlédnout Květy války

Květy války (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Květy války (2012):

Severní Karolína 1863 a občanská válka zuří. Sledujeme životy Melody a Sarah, které se snaží na své farmě přežít během této války.(TV Barrandov)

Informace o filmu Květy války

Režie:

Serge Rodnunsky

Kamera:

Andrew Mclean

Hudba:

Evan Evans

Hrají:

Christina Ricci, Tom Berenger, Jason Gedrick, Kurt Yaeger, Bren Foster, Gabrielle Popa, Tevis R. Marcum, Brian Balzerini, Scott Michael Campbell

Květy války (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Květy války na ČSFD

38%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/318359-kvety-valky/Poslední mise (festivalový název)

Stáhnout Poslední mise (festivalový název)
Shlédnout Poslední mise (festivalový název)

Poslední mise
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Poslední mise
(festivalový název) (2017):

Váleční veteráni Larry, Sal a Richard spolu bojovali ve Vietnamu. Od té doby uplynulo už třicet let a jejich cesty se dávno rozešly. Když je ale Larryho syn zabit ve válce v Iráku, staří přátelé se znovu setkávají, aby se vydali na poslední misi a pohřbili Larryho syna v rodném městě. Čistě mužská road movie, ve které nechybí drama, humor ani víra, je adaptace stejnojmenného románu Darryla Ponicsana.(Febiofest)

Informace o filmu Poslední mise
(festivalový název)

Režie:

Richard Linklater

Předloha:

Darryl Ponicsan (kniha)

Scénář:

Richard Linklater, Darryl Ponicsan

Kamera:

Shane F. Kelly

Hudba:

Graham Reynolds

Hrají:

Bryan Cranston, Laurence Fishburne, Steve Carell, J. Quinton Johnson, Yul Vazquez, Jeff Monahan, Richard Barlow, Cicely Tyson, Samuel Davis, Mark Falvo

Producenti:

John Sloss, Ginger Sledge, Richard Linklater

Střih:

Sandra Adair

Scénografie:

Bruce Curtis

Kostýmy:

Kari Perkins

(další profese)

Poslední mise
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Poslední mise
(festivalový název) na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/266502-posledni-mise/Výstup

Stáhnout Výstup
Shlédnout Výstup

Výstup (1994) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Výstup (1994):

Major David Farell utrpěl za druhé světové války zranění, a poté se stal velitelem britského zajateckého tábora ve Východní Africe. Trápí ho, že je stranou skutečných bojů, rve se tedy alespoň s nedalekou horou Mount Kenya, jejíhož vrcholu chce dosáhnout. Doposud se mu to ale nezdařilo. Kromě toho vede major téměř otevřenou válku s jedním ze svých svěřenců. Zajatý italský voják Franco Distaci se totiž opakovaně snaží uprchnout a při jednom nezdařeném pokusu naváže milostný poměr se ženou, o kterou se s těmi nejvážnějšími úmysly zajímá i Farell. Navíc se Franco rozhodne pokořit velitele ještě víc a předstihnout ho při výstupu horskou stěnou...(oficiální text distributora)

Informace o filmu Výstup

Režie:

Donald Shebib

Kamera:

David Connell

Hudba:

Irwin Fisch

Hrají:

Vincent Spano, Rachel Ward, Ben Cross, Tony Lo Bianco

Střih:

Ron Wisman

Scénografie:

Michael Baugh

(další profese)

Výstup (1994) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Výstup na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/21373-vystup/Jednotka 08/15 – Ve vlasti

Stáhnout Jednotka 08/15 – Ve vlasti
Shlédnout Jednotka 08/15 – Ve vlasti

Jednotka 08/15 - Ve vlasti (1955) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jednotka 08/15 - Ve vlasti (1955):

Třetí a závěrečná část válečné trilogie. Je po válce a opět se zde ironicky ukazuje na různé charaktery vojáků, kteří přežili a opět "v tom umí chodit", aby u Američanů získali pro sebe výhody. Setřásli ze sebe krutost války a podbízejí se vítězům, aby se opět dostali na výsluní a měli aspoň docela malinkou moc nad svými vrstevníky.(Orlau32)

Informace o filmu Jednotka 08/15 - Ve vlasti

Režie:

Paul May

Předloha:

Hans Hellmut Kirst (kniha)

Kamera:

Georg Krause

Hudba:

Rolf A. Wilhelm

Hrají:

O. E. Hasse, Hans Christian Blech, Howard Vernon, Mario Adorf, Joachim Fuchsberger, Renate Ewert, Gustav Knuth, Peter Carsten, Helen Vita, Michael Janisch, Hertha von Hagen, Dietrich Thoms, Hannes Schiel, Max Mairich, Rudolf Rhomberg, Gustav Waldau, Fritz Rémond, Kurt Heintel, Paul Bösiger, Edith Schultze-Westrum, Hans Pössenbacher, Emmerich Schrenk, Herbert Kroll, Arnulf Schröder, Fritz Hinz-Fabricius

Producenti:

Walter Traut, Ilse Kubaschewski, Paul May

Střih:

Walter Boos

Zvuk:

Hermann Storr, Bruno Suckau

Kostýmy:

Claudia Hahne-Herberg

(další profese)

Jednotka 08/15 - Ve vlasti (1955) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jednotka 08/15 - Ve vlasti na ČSFD

47%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/39412-jednotka-08-15-ve-vlasti/Jednotka 08/15 – Před bojem

Stáhnout Jednotka 08/15 – Před bojem
Shlédnout Jednotka 08/15 – Před bojem

Jednotka 08/15 - Před bojem (1954) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jednotka 08/15 - Před bojem (1954):

Filmová verze válečného románu Hanse Hellmuta Kirsta vypráví příběh německého vojáka, který prožívá výcvik, frontové nasazení a posléze končí v zajateckém táboře 08/15. Režisér se v něm snažil zachovat Kirstům ironický pohled na hitlerovský wehrmacht.(šubelinka)

Informace o filmu Jednotka 08/15 - Před bojem

Režie:

Paul May

Předloha:

Hans Hellmut Kirst (kniha)

Kamera:

Heinz Hölscher

Hrají:

Joachim Fuchsberger, Hans Christian Blech, Mario Adorf, Rainer Penkert, Peter Carsten, Helen Vita, Eva Ingeborg Scholz, Reinhard Glemnitz, Wolfgang Wahl, Rudolf Rhomberg, Harry Hardt, Gundula Korte, Paul Bösiger, Hans Elwenspoek, Dietrich Thoms, Emmerich Schrenk, Wilfried Seyferth, Herbert Kroll, Heinz Peter Scholz

Producenti:

Ilse Kubaschewski

Střih:

Walter Boos, Arnfried Heyne

Zvuk:

Erwin Jennewein

Scénografie:

Peter Scharff

(další profese)

Jednotka 08/15 - Před bojem (1954) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jednotka 08/15 - Před bojem na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/39411-jednotka-08-15-pred-bojem/Jednotka 08/15 – Ve válce

Stáhnout Jednotka 08/15 – Ve válce
Shlédnout Jednotka 08/15 – Ve válce

Jednotka 08/15 - Ve válce (1955) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Jednotka 08/15 - Ve válce (1955):

Tento snímek je druhou částí trilogie. Jednotka z výcvikového tábora Wehrmachtu je poslána na svou první "válečnou výpravu" a to hned na konci roku 1942 na obávanou východní frontu do Ruska. Zde se chová každý podle svého charakteru. Někdo loví ženské, jiný "kšeftuje" s různým nedostatkovým zbožím pro své velitele, jen aby pro sebe získal výhody. Je zde však i vzorný vojín Vierbein, který vojenské povinnosti bere velmi vážně. A jak už to tak bývá, jako jediný ze své jednotky doplatí na svou naivitu a na krutost války.(Orlau32)

Informace o filmu Jednotka 08/15 - Ve válce

Režie:

Paul May

Předloha:

Hans Hellmut Kirst (kniha)

Kamera:

Georg Krause

Hudba:

Rolf A. Wilhelm

Hrají:

Rainer Penkert, O. E. Hasse, Mario Adorf, Hans Christian Blech, Joachim Fuchsberger, Renate Ewert, Kalle Kirjavainen, Peter Carsten, Helen Vita, Eva Ingeborg Scholz, Robert Fackler, Armin Dahlen, Gundula Korte, Paul Bösiger, Walther Süssenguth, Hans Elwenspoek, Emmerich Schrenk, Otto Bolesch, Manfred Schuster, Rolf Kutschera

Producenti:

Walter Traut, Ilse Kubaschewski

Střih:

Walter Boos

Zvuk:

Bruno Suckau

Kostýmy:

Claudia Hahne-Herberg

(další profese)

Jednotka 08/15 - Ve válce (1955) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Jednotka 08/15 - Ve válce na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/39413-jednotka-08-15-ve-valce/