Daleké obzory

Stáhnout Daleké obzory
Shlédnout Daleké obzory

Daleké obzory (1955) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Daleké obzory (1955):

Dobrodružná expedice do srdce nezmapovaného indiánského území.Děj snímku se odehrává v roce 1803, kdy byla tehdejší francouzská kolonie Louisiana odkoupena Spojenými státy. Americký prezident Thomas Jefferson vysílá kapitána Meriwethera Lewise (Fred MacMurray) na důležitou vojenskou expedici, jejímž úkolem je zmapovat nové louisianské území a prozkoumat povodí řeky Missouri. Kapitán Lewis má působit jako prezidentův vyslanec a vést diplomatická jednání s původními obyvateli. Za svého souputníka na této výpravě si Lewis zvolí poručíka Williama Clarka (Charlton Heston), s nímž ho pojí dávné přátelství. Jejich vztah ovšem poněkud komplikuje skutečnost, že se oba ucházeli o přízeň stejné dámy. Brzy se k nim připojí skupina mladých vojenských dobrovolníků, kteří je doprovázejí na cestě divokou krajinou. Snaha o mírové a diplomatické vyjednávání s indiánskými kmeny ovšem selhává a před nájezdem nepřátelských indiánů expediční skupinu zachrání krásná Šošonka Sacajawea (Donna Reedová), která se následně stává jejich průvodkyní na cestě divočinou až k Tichému oceánu. Hvězdně obsazený western s melodramatickými prvky natočil významný filmař polského původu Rudolph Maté. Ten se dokázal v Hollywoodu etablovat jako respektovaný kameraman a byl dokonce několikrát nominován na Oscara za nejlepší kameru. Od roku 1947 se ovšem věnoval už jen filmové režii a Daleké obzory lze zařadit mezi jeho nejvýznamnější díla. Dobrodružný snímek vyniká zejména nádhernými přírodními scenériemi a úžasnou kostýmní výpravou.(Česká televize)

Kapitán Meriwether Lewis (MacMurray) je schopný velitel, vybraný, aby s malou skupinou zmapoval dosud neprobádaná území dále na západě. Na pomoc si přibere poručíka Williama Clarka (Heston), dávného přítele a soupeře v lásce. Průvodkyní skrze divočinu plnou nepřátelských indiánů se jim stává unesená indiánka (Reed), toužící se dostat zpět ke svému lidu.(Mirokukii)

Informace o filmu Daleké obzory

Režie:

Rudolph Maté

Scénář:

Edmund H. North, Winston Miller

Kamera:

Daniel L. Fapp

Hudba:

Hans J. Salter

Hrají:

Fred MacMurray, Charlton Heston, Donna Reed, Barbara Hale, William Demarest, Larry Pennell, Lester Matthews, Bill Hickman, Bill Walker, Ralph Moody, Argentina Brunetti, William Phipps, Walter Reed, Alan Reed, Eduardo Noriega, Herbert Heyes, Joe Canutt, Tom Monroe

Producenti:

William H. Pine, William C. Thomas

Střih:

Frank Bracht

Kostýmy:

Edith Head

(další profese)

Daleké obzory (1955) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Daleké obzory na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/19963-daleke-obzory/Ambush at Tomahawk Gap

Stáhnout Ambush at Tomahawk Gap
Shlédnout Ambush at Tomahawk Gap

Ambush at Tomahawk Gap (1953) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ambush at Tomahawk Gap (1953):

Pět roků ve federálním vězení je dlouhá doba, ale ani ta nestačí k zapomenutí starých příkoří. Čtveřice mužů, právě propuštěných na svobodu, tohle dobře ví. Jsou to vyvrhelové, kteří zrovna přijeli do Twin Forks, a kriminál z nich ještě čpí na sto honů. Jejich chatrné a ryze účelové spojenectví je narušeno pěstní výměnou názorů v baru, po kterém jsou z města vykázáni místním šerifem. Přesto dál drží spolu, neboť v sázce je příliš mnoho – všechny ukradené peníze, které před svým zatčením stihli zakopat na hřbitově zapadákova zvaného Tomahawk Gap – smrduté díry, kterou kvůli neustálým nájezdům Apačů jeho obyvatelé už dávno opustili.(dopitak)

Informace o filmu Ambush at Tomahawk Gap

Režie:

Fred F. Sears

Scénář:

David Lang

Kamera:

Henry Freulich

Hudba:

Paul Sawtell

Hrají:

John Hodiak, John Derek, María Elena Marqués, David Brian, John Qualen, Otto Hulett, Trevor Bardette, Ray Teal, John Doucette, Percy Helton, Harry Cording, John War Eagle

Producenti:

Wallace MacDonald

Střih:

Aaron Stell

(další profese)

Ambush at Tomahawk Gap (1953) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ambush at Tomahawk Gap na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/83249-ambush-at-tomahawk-gap/Gun Fury

Stáhnout Gun Fury
Shlédnout Gun Fury

Gun Fury (1953) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Gun Fury (1953):

Arizona krátce po občanské válce. Obávaný Slaytonův gang přepadl dostavník. Kromě truhly plné zlata má Frank Slayton (Philip Carey), který cestoval inkognito přímo ve voze, enormní zájem i o jednu z pasažérek. Jennifer Ballard (Donna Reed) mířila na západ za svým snoubencem Benem Warrenem (Rock Hudson), ale Slaytonovi se zalíbila a tak se rozhodl ji unést. Nikdo netuší, že gang je pronásledován Benem, k němuž se cestou postupně přidávají všichni, kteří by Slaytona rádi viděli bradou vzhůru.(dopitak)

Informace o filmu Gun Fury

Režie:

Raoul Walsh

Předloha:

Kathleen B. Granger (kniha), George Granger (kniha), Robert A. Granger (kniha)

Scénář:

Roy Huggins, Irving Wallace

Kamera:

Lester White

Hudba:

Mischa Bakaleinikoff, Arthur Morton

Hrají:

Rock Hudson, Donna Reed, Philip Carey, Roberta Haynes, Lee Marvin, Neville Brand, Mel Welles, Leo Gordon, Dan White, Robert Griffin, Ethan Laidlaw, John Dierkes, Frank Fenton, Henry Rowland, John L. Cason, Alma Beltran, Pat Hogan, Forrest Lewis, Jim Hayward, Rosa Turich

Producenti:

Lewis J. Rachmil

Střih:

Jerome Thoms, James Sweeney

(další profese)

Gun Fury (1953) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Gun Fury na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/24653-gun-fury/The Wind

Stáhnout The Wind
Shlédnout The Wind

The Wind (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Wind (2018):

Mladý pár žijící na samotě se dočká nečekaného překvapení. Tím jsou noví sousedé, kteří jsou také v mladém věku a udělají tak přípravy na přicházející zimu jednoduššími. Život daleko od větších měst přináší mnoho komplikací a ty se stanou ještě nebezpečnějšími, když se do nich zapojí nadpřirozené jevy.(dixx)

Informace o filmu The Wind

Režie:

Emma Tammi

Scénář:

Teresa Sutherland

Kamera:

Lyn Moncrief

Hudba:

Ben Lovett

Hrají:

Caitlin Gerard, Julia Goldani Telles, Ashley Zukerman, Miles Anderson, Dylan McTee

Producenti:

Christopher Alender, David Grove Churchill Viste

Střih:

Alexandra Amick

Scénografie:

Courtney Andujar, Hillary Andujar

Kostýmy:

Kate DeBlasio

(další profese)

The Wind (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Wind na ČSFD

55%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/651837-the-wind/Vše, co povznáší (TV film)

Stáhnout Vše, co povznáší (TV film)
Shlédnout Vše, co povznáší (TV film)

Vše, co povznáší (TV film) (1998) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Vše, co povznáší (TV film) (1998):

Když byl Jim Clay malý kluk, zemřeli mu rodiče a on byl vychován svým dědečkem Garthem. Vyrostl z něj sice dobrý, velmi pracovitý a svědomitý muž, má však potíže projevit svým blízkým své city a pocity. Je ženatý se sympatickou Kyle, se kterou má dvanáctiletého syna Nathana, který sní o tom, že se stane hvězdou rodea jako jeho otec. Žijí spolu na dobytčí farmě v Montaně, kterou Jim vede společně s pomocí svého kamaráda Reda, starého Gartha a Nathana. Miluje svého syna, i když mu to nedává příliš najevo, a snaží se ho vychovávat podle svých nejlepších úmyslů, ale tak, aby jeho výchovu příliš neovlivňovaly city. Důsledně ho také nutí vyrovnat se správně i s náročnými úkoly, které jsou spíše pro dospělého, než pro malého chlapce. Jednoho dne udělá chlapec chybu, když se na koni pokusí jet zkratkou, kterou mu otec zakázal používat. Zaviní tak nehodu, při které si kůň zlomí hřbet a Jim donutí zděšeného Nathana, aby to byl právě on, kdo zmrzačeného koně zastřelí. Jim sám prožívá poměrně těžkou dobu. Prominentní obchodník Alan Jamison mu nabídne sedm tisíc dolarů za část jeho pozemků, které sousedí s územím, na kterém chce začít podnikat, ale Jim odmítne (má rád, když věci zůstávají při starém), přestože na něj dolehla finanční krize. Pokud nezaplatí včas splátku, hrozí mu, že místní banka, která patří velké bankovní společnosti, zabaví jeho farmu. Nakonec přece jen ustoupí a prodá Jamisonovi právo průchodu pro obyvatele Jamisonovy chystané malé dobytčí farmy. Život mu však připraví další těžkou zkoušku, když dojde k nehodě, při níž Nathan ochrne od pasu dolů. Šokován, že zničil budoucnost svého syna, stáhne se Jim do sebe a nepřidá mu ani fakt, že mu Kyle klade nehodu za vinu stejně jako on vinil Nathana z nehody koně. Rodina se ocitá v těžké krizi, kterou ještě zhoršují finanční potíže. A zdá se, že řešení leží na Jimovi, nejen na potřebě otevřít se trochu změnám, ale také na schopnosti dát najevo své city a vyjádřit lásku synovi, pro kterého byl vždy hrdinou a kterého nechtěl nikdy zklamat. Pomoci se mu snaží nejen Red, ale také Garth, který Jima vede k tomu, aby změnil svůj přístup k synovi.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Vše, co povznáší (TV film)

Režie:

Dennis Quaid

Scénář:

Mark Spragg

Kamera:

Jack Conroy

Hudba:

David Robbins

Hrají:

Dennis Quaid, Mare Winningham, Harve Presnell, Meat Loaf, Ryan Merriman, Bruce McGill, David S. Cass Sr.

Střih:

Glenn Farr

Scénografie:

Jerry Wanek

Kostýmy:

Taneia Lednicky

(další profese)

Vše, co povznáší (TV film) (1998) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Vše, co povznáší (TV film) na ČSFD

53%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/14793-vse-co-povznasi/Westbound

Stáhnout Westbound
Shlédnout Westbound

Westbound (1959) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Westbound (1959):

Informace o filmu Westbound

Režie:

Budd Boetticher

Scénář:

Berne Giler

Kamera:

J. Peverell Marley

Hudba:

David Buttolph

Hrají:

Randolph Scott, Virginia Mayo, Karen Steele, Michael Dante, Andrew Duggan, Michael Pate, Wally Brown, Peter Brown, Walter Barnes, Creighton Hale, Rory Mallinson, Fred Kelsey, Buddy Roosevelt, Kermit Maynard, Jack Perrin, John Daheim, Walter Reed, Fred Sherman, Charles Morton, Jack Kenny, Tom Wilson, John Hudkins, Tom Monroe, Mack Williams, Jack Williams, Clyde Howdy, Ed Prentiss, Jack Henderson

Producenti:

Henry Blanke

Střih:

Philip W. Anderson

Kostýmy:

Howard Shoup

(další profese)

Westbound (1959) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Westbound na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/82091-westbound/Tempo degli avvoltoi, Il

Stáhnout Tempo degli avvoltoi, Il
Shlédnout Tempo degli avvoltoi, Il

Tempo degli avvoltoi, Il (1967) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tempo degli avvoltoi, Il (1967):

Informace o filmu Tempo degli avvoltoi, Il

Režie:

Nando Cicero

Scénář:

Fulvio Gicca Palli

Kamera:

Fausto Rossi

Hudba:

Piero Umiliani

Hrají:

George Hilton, Frank Wolff, John Bartha, Tullio Altamura, Femi Benussi, Pietro Torrisi, Eduardo Fajardo, Franco Balducci, Giovanni Ivan Scratuglia, Renzo Pevarello, Guglielmo Spoletini

Střih:

Renato Cinquini

Zvuk:

Mario Amari

Kostýmy:

Mila Vitelli Valenza

(další profese)

Tempo degli avvoltoi, Il (1967) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tempo degli avvoltoi, Il na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/107106-tempo-degli-avvoltoi-il/Comancheros

Stáhnout Comancheros
Shlédnout Comancheros

Comancheros (1961) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Comancheros (1961):

Texaský ranger na stopě obchodníků se zbraněmi... Elegán, gambler a sukničkář Paul Regret (Stuart Whitman) po neúmyslném zabití svého soka v souboji uniká před zákonem. Na luxusní lodi se seznámí s půvabnou Pilar (Ina Balinová), ale jejich vzájemnou náklonost překazí texaský ranger Jake Cutter (John Wayne), jenž přichází Regreta zatknout. Tito dva rozdílní muži společně cestují pustinou, ale Regretovi se po chvilce nepozornosti podaří strážce zákona omráčit a uniknout. Cutter pak na stanici dostane nový úkol, a to vydávat se za Eda McBaina, který měl dovézt zbraně členům comancheros, tedy gaunerům, kteří dodávají zbraně indiánům. Cutter se jako „McBaine“ spojí s Tullym Crowem (Lee Marvin), kterému tyto zbraně má prodat. A tehdy Cutter opět potkává uprchlého Regreta…(Česká televize)

Sukničkář a hazardní hráč Paul Regret (Stuart Whitman) zastřelí v souboji svého soka. Ten samý večer se seznámí na lodi s půvabnou Pilar (Ina Balin). Avšak po láskyplné noci se probouzí s pouty na rukou a u jeho postele stojí Texaský ranger Jake Cutter (John Wayne). Muž, kterého Regret den předtím zastřelil v souboji byl totiž synem soudce a ten na něho vydal zatykač. Při namáhavé cestě k veliteli Texaských rangerů, majoru Henrymu (Bruce Cabot), uteče Regret Jakeovi a Jake tudíž k majorovi přijíždí s prázdnou. Dostává nový úkol, v převlečení dopadnout Crowa (Lee Marvin), člena comancheros (mužů, kteří prodávají zbraně a alkohol indiánům). Pronikne k němu a při neshodách v kartách v sebeobraně Crowa zastřelí a u stolu objeví čirou náhodou Regreta. A tak opět cestují spolu. Dojedou na ranč patřící Jakeovým přátelům, kde je také několik Texaských rangerů. Ranč je přepaden comancheros a Regret se vydává pro majora Henryho a posily, aby ranč ubránili. Po úspěšné obraně je Paul Regret za svůj čin jmenován Texaským rangerem a spolu s Jakem se vydávají v přestrojení do tábora comancheros. Jsou však odhaleni a uvězněni. Avšak je tu ještě jedna naděje. Dcera velitele comancheros, Regretova nedávná láska Pilar. Tento klasický western je posledním filmem režiséra Michaela Curtize (Casablanca), který zemřel před koncem natáčení. Film dokončil představitel hlavní role John Wayne.(sud)

Informace o filmu Comancheros

Režie:

Michael Curtiz, John Wayne

Předloha:

Paul Wellman (kniha)

Scénář:

Clair Huffaker, James Edward Grant

Kamera:

William H. Clothier

Hudba:

Elmer Bernstein

Hrají:

John Wayne, Stuart Whitman, Ina Balin, Nehemiah Persoff, Lee Marvin, Michael Ansara, Patrick Wayne, Bruce Cabot, Joan O'Brien, Jack Elam, Edgar Buchanan, Dennis Cole, Henry Daniell, Richard Devon, George J. Lewis, Bob Steele, Guinn 'Big Boy' Williams, Don Brodie, Gregg Palmer, Danny Borzage, William Fawcett, Henry Wills, Booth Colman, Phil Arnold, John Dierkes, Alan Carney, Leigh Snowden, Phil Schumacher, Jon Lormer, Joe Gray, Eric Feldary, Frank J. Scannell, Anne Barton, Gabriel Curtiz, Joseph La Cava, Roger Mobley, Tom Hernández, George Holmes

Střih:

Louis R. Loeffler

Masky:

Ben Nye

Kostýmy:

Marjorie Best

(další profese)

Comancheros (1961) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Comancheros na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/1915-comancheros/Žena jde napřed

Stáhnout Žena jde napřed
Shlédnout Žena jde napřed

Žena jde napřed (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Žena jde napřed (2017):

Snímek, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví příběh Catherine Weldonové, ovdovělé malířky z New Yorku, která se v osmdesátých letech devatenáctého století sama vydá do Severní Dakoty namalovat portrét náčelníka Sedícího býka (Michael Greyeyes). Po příjezdu do Stojící skály se setká s otevřeným nepřátelstvím důstojníka americké armády (Sam Rockwell), který rozmístil vojáky kolem lakotské rezervace, aby podkopal nárok Indiánů na půdu. Zatímco se Catherine se Sedícím býkem sblíží, jejich přátelství – i jeho život – jsou ohroženy vládními silami. Malířka musí povstat a bojovat za to, co je pro ni nejdůležitější.(Cinemax)

Informace o filmu Žena jde napřed

Režie:

Susanna White

Scénář:

Steven Knight

Kamera:

Mike Eley

Hudba:

George Fenton

Hrají:

Jessica Chastain, Sam Rockwell, Ciarán Hinds, Bill Camp, Andrea Good, Michael Greyeyes, Louisa Krause, Boots Southerland, Chaske Spencer, Luce Rains, Rod Rondeaux, David Midthunder, Lyle DeRose, Michael Nouri, Jacob Browne

Producenti:

Erika Olde, Andrea Calderwood, Marshall Herskovitz, Edward Zwick, Richard Solomon

Střih:

Lucia Zucchetti

Scénografie:

Geoffrey Kirkland

Kostýmy:

Stephanie Collie

(další profese)

Žena jde napřed (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Žena jde napřed na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/439814-zena-jde-napred/Il grande duello

Stáhnout Il grande duello
Shlédnout Il grande duello

Il grande duello (1972) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Il grande duello (1972):

Jeden falešně obviněný muž jménem Wermeer, tři brutální lovci hlav bratři Saxonové a chrabrý a spravedlivý "šerif" Clayton rozehrávají drsnou hru na život a na smrt za zvuků Ennia Morriconeho..(LiVentura)

Informace o filmu Il grande duello

Scénář:

Ernesto Gastaldi

Kamera:

Mario Vulpiani

Hudba:

Luis Bacalov

Hrají:

Lee Van Cleef, Horst Frank, Jess Hahn, Salvatore Baccaro, Giovanni Cianfriglia, Giorgio Trestini, Marc Mazza, Furio Meniconi, Klaus Grünberg, Memè Perlini, Hans Terofal, Remo Capitani, Franco Balducci, Franco Fantasia, Luigi Antonio Guerra, Giancarlo Badessi, Angelo Susani, Cicely Browne

Střih:

Roberto Perpignani

Masky:

Alfonso Gola

Kostýmy:

Lina Nerli Taviani

(další profese)

Il grande duello (1972) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Il grande duello na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/131844-il-grande-duello/