Zlato (festivalový název)

Stáhnout Zlato (festivalový název)
Shlédnout Zlato (festivalový název)

Zlato
(festivalový název) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zlato
(festivalový název) (2013):

V létě 1898 se skupina sedmi německých nezkušených zlatokopů vydává do Britské Kolumbie hledat zlato během zlaté horečky na Klondiku. Doufají v bohatství, které na dalekém severu nabydou. Cesta ale neprobíhá podle jejich představ – kvůli vyčerpávající nejistotě a nepřízni počasí vznikají ve skupině konflikty, které neustále eskalují. V německo-kanadském westernu, dodržujícím klasické postupy žánru, září Nina Hossová, která předvádí nevídanou škálu hereckých poloh, jež nepřestávají udivovat. Ozvláštňujícím prvkem se stává německý jazyk, pro žánr westernu neobvyklý, stejně jako krásy kanadské krajiny.(Febiofest)

Antiwestern o zlaté horečce, v němž se zlatokopectví takřka vůbec neobjeví a většina žánrových očekávání zůstane nenaplněná. Thomas Arslan je autorem ojedinělého pokusu o přenesení civilní poetiky Berlínské školy, zaměřené na současnost, do tak vzdáleného prostoru a času, jakým je Britská Kolumbie roku 1898.(Letní filmová škola)

Informace o filmu Zlato
(festivalový název)

Režie:

Thomas Arslan

Scénář:

Thomas Arslan

Kamera:

Patrick Orth

Hudba:

Dylan Carlson

Hrají:

Nina Hoss, Marko Mandić, Peter Kurth, Uwe Bohm, Lars Rudolph, Rosa Enskat, Wolfgang Packhäuser, Carey Scott

Producenti:

Florian Koerner von Gustorf, Michael Weber, Jochen Kölsch

Střih:

Bettina Böhler

(další profese)

Zlato
(festivalový název) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zlato
(festivalový název) na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/335130-zlato/Django il bastardo

Stáhnout Django il bastardo
Shlédnout Django il bastardo

Django il bastardo (1969) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Django il bastardo (1969):

Nikdo neví, kdo to je. Nikdo neví, odkud přichází. Nikdo neví, kdy se objeví. Muž v černém se vynoří ze tmy americké občanské války a zapíchne do země kříž. Čí je na něm jméno, ten brzy zemře. Nezná slitování. Nezná strach. Mluví za něj jen jeho kolt. Tři muži se brzy dočkají odplaty za svou zradu.(špaček421)

Informace o filmu Django il bastardo

Režie:

Sergio Garrone

Scénář:

Sergio Garrone

Kamera:

Gino Santini

Hudba:

Elsio Mancuso, Vasili Kojucharov

Hrají:

Anthony Steffen, Luciano Rossi, Carlo Gaddi, Riccardo Garrone, Ennio Antonelli, Emilio Messina, Pietro Torrisi, Artemio Antonini, Rada Rassimov, Claudio Ruffini, Paolo Gozlino, Fortunato Arena, Furio Meniconi, Remo Capitani, Osiride Pevarello, Franco Ukmar, Angelo Casadei, Renzo Pevarello, Jean Louis, Bruno Ariè, Celso Faria, Marcello Meconizzi, Angelo Susani

Kostýmy:

Giulia Mafai

(další profese)

Django il bastardo (1969) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Django il bastardo na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/111554-django-il-bastardo/Řeka bez návratu

Stáhnout Řeka bez návratu
Shlédnout Řeka bez návratu

Řeka bez návratu (1954) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Řeka bez návratu (1954):

Farmář Matt Calder společně se synem zachrání Harryho a půvabnou zpěvačku Kay z rozbouřených peřejí. Vidina zlata ale vede sobeckého Harryho k tomu, že ukradne Mattova koně a zanechá všechny ostatní, včetně své snoubenky, na pospas nepřátelským indiánům. Ti se blíží a hrdinové musí rychle jednat. Jednou z možností je prchnout po řece. Přestože byli Marilyn Monroe a režisér Otto Preminger donuceni pracovat na filmu proti své vůli, stal se film nakonec kasovním trhákem a dodnes je považován za klasickou ukázku westernového filmu. Snímek má na svou dobu velmi svižné tempo a jako šťastná volba se ukázalo obsazení Marilyn Monroe a Roberta Mitchuma. Střet jejich odlišného projevu i sexappealu dodává filmu zvláštní napětí.(oficiální text distributora)

Jedině zdolat nesplavnou řeku jim dává naději uniknout před jistou smrtí... Matt Calder (Robert Mitchum) je mlčenlivý vdovec, který přichází do stanového městečka najít svého devítiletého syna Marca. Šťastně jej nalezne a přitom se seznámí s krásnou zpěvačkou Kay (Marilyn Monroe), která se o něj starala po dobu otcovy nepřítomnosti. Matt se svým synem pak odchází na farmu, kde chtějí poklidně žít a hospodařit. Jednoho dne se však na nedaleké divoké řece objeví na neovladatelném voru Kay i se svým snoubencem Harrym (Rory Calhoun) a Mattovi se je podaří včas zachránit. Zotavený Harry pak po Mattovi žádá jeho pušku i koně, aby se dostal do Council City. Ten však odmítá s tím, že jsou v okolí indiáni, kteří by mohli ohrozit jeho farmu, a tak jej Harry omráčí a okrade. Starostlivá Kay ale odmítne následovat svého snoubence a zůstává se zraněným Mattem a chlapcem. Vzápětí přichází indiánský útok a trojice je nucena utéct na voru po nesplavné řece.(Česká televize)

Informace o filmu Řeka bez návratu

Režie:

Otto Preminger, Jean Negulesco

Scénář:

Frank Fenton

Kamera:

Joseph LaShelle

Hudba:

Lionel Newman, Leigh Harline, Cyril J. Mockridge

Hrají:

Robert Mitchum, Marilyn Monroe, Rory Calhoun, Tommy Rettig, Murvyn Vye, Douglas Spencer, Arthur Shields, Barbara Nichols, John Doucette, Will Wright, Don Beddoe, Hal Baylor, Michael Jeffers, Dick Johnstone, Al Haskell, Jack Tornek, Ralph Bucko, Robert Robinson, Cap Somers, George Sowards, John Cliff, Fred Aldrich, Roy Bucko, Harry Wilson, Ralph Sanford, Hank Mann, Edmund Cobb, Charles Morton, Jack Mather, Harry Seymour, Paul Newlan, Joe Phillips, Jack Low, Tex Driscoll, Larry Chance, Richard LaMarr, Charles Perry, Ed Hinton, George Huggins, John Rice, John Roy, Ann McCrea, Mitchell Kowall, Cecil Combs

Producenti:

Stanley Rubin

Střih:

Louis R. Loeffler

Masky:

Ben Nye

Kostýmy:

Travilla

(další profese)

Řeka bez návratu (1954) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Řeka bez návratu na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/7505-reka-bez-navratu/Muž z bulváru Kapucínů

Stáhnout Muž z bulváru Kapucínů
Shlédnout Muž z bulváru Kapucínů

Muž z bulváru Kapucínů (1987) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Muž z bulváru Kapucínů (1987):

Na Divoký západ přijede dosti netypický návštěvník. Jmenuje se Johny First a přiváží s sebou kinematograf bratří Lumièrů. Johnyho touhou není vydělat peníze, smyslem jeho cesty je kultivovat svět prostřednictvím kvalitních filmů. Záměr se mu poměrně rychle daří realizovat, z drsných mužů se stávají laskaví džentlemeni. Ale nic netrvá věčně... Westernová komedie Muž z bulváru Kapucínů připomíná svou poetikou českého Limonádového Joea (1964). I v jejím případě se podařilo věrohodně oživit svět saloonů či vytížených pohřebních ústavů. Titulní postavu vytvořil jako svou poslední filmovou roli populární herec Andrej Mironov (1941–1987), viz též Pozor na auto a Briliantová ruka.(Febiofest)

Z Paříže na Divoký západ cestuje ve westernové hudební parodii Muž z bulváru Kapucínů idealistický Johny First, aby prostřednictvím kinematografu bratří Lumièrů vyvedl svět z hlubin nevědění, zločinu a neřesti. Zásluhou filmů, které v zakouřeném saloonu městečka Santa Carolina promítá, se z hrubiánů stávají muži, kteří už nemají potřebu vše řešit pěstí. Dokonce začnou odmítat i tvrdý alkohol, což majiteli saloonu způsobí nižší zisky. Spojí se proto s místním pastorem a spolu se odhodlají k několika krokům, jejichž cíl je jasný: vrátit městečko ke starým „pořádkům“…(Seminář ruských filmů)

Informace o filmu Muž z bulváru Kapucínů

Režie:

Alla Surikova

Kamera:

Grigorij Belenkij

Hudba:

Gennadij Gladkov

Hrají:

Andrej Mironov, Michail Bojarskij, Oleg Tabakov, Alexandr Inšakov, Lev Durov, Borislav Brondukov, Leonid Jarmolnik, Semjon Farada, Galina Polskich, Oleg Anofrijev, Alexandra Jakovleva, Dmitrij Zolotuchin, Anton Tabakov, Natalja Fatajeva, Natalja Kračkovskaja, Albert Filozov, Igor Vorobjov, Igor Kvaša, Anatolij Kalmykov, Jurij Medveděv, Alexandr Pavlov, Nikolaj Karačencov, Alexandr Slastin, Jurij Dumčev

Muž z bulváru Kapucínů (1987) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Muž z bulváru Kapucínů na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/95359-muz-z-bulvaru-kapucinu/Captain Apache

Stáhnout Captain Apache
Shlédnout Captain Apache

Captain Apache (1971) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Captain Apache (1971):

Indiánský syn důstojníka americké armády odkrývá v důstojnickém kabátci připravované spiknutí, na jehož začátku má být vražda amerického presidenta..(LiVentura)

Informace o filmu Captain Apache

Režie:

Alexander Singer

Scénář:

Philip Yordan, Milton Sperling

Kamera:

John Cabrera

Hrají:

Lee Van Cleef, Carroll Baker, Stuart Whitman, Percy Herbert, Elisa Montés, Hugh McDermott, Dan van Husen, José Bódalo, Cris Huerta, Fernando Sánchez Polack, Milo Quesada, Ricardo Palacios, Luis Induni, Bruce M. Fischer, Robert Rietty, George Margo, Antonio Padilla, Elsa Zabala, Charly Bravo, Lucy Tiller, X Brands, Francisco Marsó

Producenti:

Philip Yordan, Milton Sperling

(další profese)

Captain Apache (1971) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Captain Apache na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/30711-captain-apache/Žena pro dva střelce

Stáhnout Žena pro dva střelce
Shlédnout Žena pro dva střelce

Žena pro dva střelce (1978) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Žena pro dva střelce (1978):

Clayton je pistolník, který za peníze zabíjí lidi. Právě dostal novou zakázku: železnici překáží jistý farmář. Přes jeho pozemek se má brzy stavět trať a on jej pořád nechce prodat. Po příjezdu na farmu Clayton zjišťuje, že farmář má docela pěknou ženu, také se mu nějak nechce udělat to, proč přijel. A farmář ví, proč přijel, protože před časem dělal pro železnici tu samou práci, jako teď Clayton, do kterého se navíc zakoukala farmářka...(Historik)

Informace o filmu Žena pro dva střelce

Režie:

Monte Hellman

Kamera:

Giuseppe Rotunno

Hudba:

John Rubinstein

Hrají:

Fabio Testi, Warren Oates, Jenny Agutter, Sam Peckinpah, Romano Puppo, Sydney Lassick, Franco Interlenghi, Helga Liné, William Redfield, Luis Prendes, Luciano Spadoni, Rafael Albaicín, Luis Barboo, Isabel Mestres, Charly Bravo, Frank Clement

Producenti:

Monte Hellman

Střih:

Monte Hellman, Cesare D'Amico

Scénografie:

Luciano Spadoni

Kostýmy:

Franco Carretti

(další profese)

Žena pro dva střelce (1978) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Žena pro dva střelce na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/49247-zena-pro-dva-strelce/Poslední zpověď Alexandera Pearcea

Stáhnout Poslední zpověď Alexandera Pearcea
Shlédnout Poslední zpověď Alexandera Pearcea

Poslední zpověď Alexandera Pearcea (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Poslední zpověď Alexandera Pearcea (2008):

Poslední zpověď Alexandera Pearcea je drama podle skutečné události o posledních dnech života irského odsouzence čekajícího na popravu za vraždu a kanibalismus. Píše se rok 1824 a britská trestanecká kolonie Van Diemen´s Land je peklem na Zemi. Pearcea připoutaného ke zdi v temnotě cely pod Hobartovou věznicí navštíví otec Connolly, kněz rodící se kolonie a rovněž Ir. Connolly tři dny poslouchá, co se skutečně dělo, když Pearce prchal tasmánskou divočinou.(Viasat)

Příběh posledních dní života Alexandra Pearce, očekávajícího exekuci. Pearce je irský utečenec, kterému se jako jednomu z mála podařilo utéct z vězení na ostrově Sarah v Austrálii. Následně se pak ukrýval v lesích, kde založil kolonii a stal se kanibalem. Příběh Pearce inspiroval tvůrce horroru "Dying Breed".(LIVINGDEAD)

Informace o filmu Poslední zpověď Alexandera Pearcea

Režie:

Michael James Rowland

Scénář:

Michael James Rowland

Hrají:

Adrian Dunbar, Ciarán McMenamin, Dan Wyllie, Chris Haywood, Socratis Otto, Richard Green, Don Hany, Bill Young, Martin Jacobs

Střih:

Suresh Ayyar

Scénografie:

Felicity Abbott

(další profese)

Poslední zpověď Alexandera Pearcea (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Poslední zpověď Alexandera Pearcea na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/255087-posledni-zpoved-alexandera-pearcea/Letní láska

Stáhnout Letní láska
Shlédnout Letní láska

Letní láska (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Letní láska (2006):

Do města přijíždí Cizinec (Karel Roden) s mrtvolou Hledaného muže (Val Kilmer). Tak začíná „první polský western“, svébytná žánrová variace, dílo vyhlášeného výtvarného umělce Piotra Uklanského. Nevytvořil parodii ani poctu: spíše využil „nejustálenější filmový žánr“ jako rámec symbolického filmu. Postavy tu nemají jména, některé během příběhu nepromluví. Přítomnost „hvězdně obsazené mrtvoly“ je rýpnutím do nutkání evropských produkcí mít v obsazení hollywoodskou hvězdu. Cizinec (Roden) se záhy zaplete do milostného příběhu místní barmanky (Katarzyna Figurová) a alkoholem nasáklého šerifa (Bogusław Linda). „Okopírovaná kopie“ Letní láska, natáčená v horských exteriérech na jihu Polska, oplývá černým humorem a sytě depresivní westernovou atmosférou. Po premiéře na festivalu v Benátkách je uváděna jak v kontextu současného umění, tak filmu.(MFF Karlovy Vary)

Letní láska je skutečný western, jenomže polský. Na první pohled všechno souhlasí. Akce začíná v malém městečku, které se nachází uprostřed písčitého "Nikde". Žijí zde pokleslí a rozzlobení lidé. Do městečka přijíždí tajemný bandita, který s sebou veze mrtvolu hledaného muže. To, co se stane později, vypadá opět klasicky: honička pustinou, násilí, blouznění v neúprosném slunečním žáru, přehlídka špinavých a zpocených tváří, románek odsouzený ke špatnému konci. To všechno je však jen jako, smyšlené a balancující na hranici parodie. Městečko připomíná divadelní kulisy a dialogy znějí jako soutěž v recitaci sloganů z obalů předpotopních videokazet. Kromě toho role anglicky mluvících obyvatel Divokého západu ztělesňují polští herci, mezi kterými je také Katarzyna Figura v roli nešťastné barmanky.(Kino na hranici)

Informace o filmu Letní láska

Režie:

Piotr Uklanski

Kamera:

Jacek Petrycki

Hudba:

Karel Holas

Hrají:

Bogusław Linda, Karel Roden, Katarzyna Figura, Val Kilmer, Grzegorz Emanuel, Andrzej Szenajch, Krzysztof Zaleski, Lech Dyblik, Jerzy Rogalski, Jerzy Cnota, Rafał Mohr, Bartosz Żukowski, Mirosław Zbrojewicz

Producenti:

Staffan Ahrenberg

Scénografie:

Ewa Skoczkowska

Kostýmy:

Ewa Helman-Szczerbic

(další profese)

Letní láska (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Letní láska na ČSFD

45%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/224726-letni-laska/Divoké kočky

Stáhnout Divoké kočky
Shlédnout Divoké kočky

Divoké kočky (1981) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Divoké kočky (1981):

Informace o filmu Divoké kočky

Režie:

Lamont Johnson

Hrají:

Scott Glenn, Diane Lane, Burt Lancaster, Amanda Plummer, Rod Steiger, John Savage, William Russ, Perry Lang, Buck Taylor, John Quade, Mike Moroff, Steven Ford, Michael Conrad, Roger Cudney, Chad Hastings, Jerry Gatlin

Producenti:

Rupert Hitzig, Alan King

Scénografie:

Stan Jolley

Kostýmy:

Rita Riggs

(další profese)

Divoké kočky (1981) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Divoké kočky na ČSFD

64%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/12941-divoke-kocky/Madam Sundance (TV film)

Stáhnout Madam Sundance (TV film)
Shlédnout Madam Sundance (TV film)

Madam Sundance (TV film) (1974) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Madam Sundance (TV film) (1974):

Přítelkyně proslulého Sundance Kida, hledaná po celé zemi za loupeže a velezradu, se dozvídá, že její milý je možná stále naživu.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Madam Sundance (TV film)

Režie:

Marvin J. Chomsky

Scénář:

Christopher Knopf

Kamera:

Michel Hugo

Hudba:

Patrick Williams

Hrají:

Elizabeth Montgomery, Robert Foxworth, L.Q. Jones, Arthur Hunnicutt, Robert Donner, Lurene Tuttle, Alvy Moore, Claudette Nevins, Lorna Thayer, Byron Mabe, Jack Williams, Dean Smith

Producenti:

Stanley Hough

Střih:

John McSweeney Jr.

(další profese)

Madam Sundance (TV film) (1974) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Madam Sundance (TV film) na ČSFD

46%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/88620-madam-sundance/